KENNEMERLAND UIT DEN GMTRE! Wijnbergh Co. A. v. d. 1 Geschenken I Heeren I 45 95 95 10 90 50 75 35 use MiniMflOSII UBMMMram&i J. C. CRAMER TE HAARLEM Groot Kruideniersbedrijt Dé LAAT v^ERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DINSDAG 27 NOVEMBER 1928 BLADZIJDE 2 Rijksvischafslag Marktbericht Staat van Besommingen TANDHEELKUNDIGE KLINIEK Wat kostte de Oceaan- vlucht van de „Graf Zeppelin"? Het tragisch einde NIEUWE GRACHT No. I - TEL. 10226 JONGSTE BEDIENDE Kruisstraat 16 Botermarkt 48 35 KRUISSTRAAT 35 voor Barrevoetestraat 9-11 Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor ICennemerland BREESTRAAT 121 - BEVERWIJK - Tel. 2213 IJMUIDEN VELSEN HEEMSTEDE HALFWEG HAARLEMMERMEER LUCHTVERKEER BtwWl w 'L[I WW MimiHM—IHIIII WKUBÊÊÊBB I Expositie van vele Nou veauté's op elk gebied, Marrons Glacés, Fruits Confits, Pruneaux Fourrés, Dessert Rune, ChocoSat Droste, Ringers, Lindt, Nieuwerkerk, Suchard, Pel's Borstplaat, Marsepain, Exquise Stemgember, Ananas, fSotterd, Borstplaat, Bonbonniéres, Fiiok's Musketletters. IJMUIDEN, 27 November 1928. Tarbot per K.G. 3.70 0.60 Griet per 50 K.G. 55.— 36.— Tong per K.G. 3.50 1.90 Zet Schol per 50 K.G. 54.— 51.— Kleine Schol per 50 K.G. 36.— 10.— Schar per 50 K.G. 30.— 20.— Rog per 20 stuks 32.f 15.— Vleet per stuk 4.— 2.25 Pieterman en Poon p. 50 K.G. M 10.— 6.50 Groote Cchelvisch p. 50 K.G. 54.— 44.— Middel Schelvisch per 50 K.G. 45.— 26.— KI. m. Schelvisch p. 50 K.G. r> 26.— 8 Kabeljauw per 125 K.G. ft 84.— 70.— Gullen per 50 K.G. ft 30.— 9 Leng per stuk tt 2.— 0.93 Wyting per 50 H.G. tf 10.— 3 Koolvisch per stuk 2.30 0.80 IJMUIDEN, 27 NOV. an de op heden aangekomen Stoomtrawlers (Niet officieel) Concordia Luther Faeyan Cremer ClaraMcol Duyvis Deika 9 Derika 16 Pallas Holland 4 Holland 7 Proef En Avant Timor Pieter Cornelis Camperduin Jane Ita Robelia Azalea Gerard Zeemeeuw Irene 3400.— 7100.— 3800.— 2900.— 2500.— 2900.— 3100.— 3000.— 2800.— 2600.— 1100.— 3700.— 7600.— 2500.— 3800.— 2700.— 2500.— 4200.— 2400.— 3000.— 1800.— 3400.— 4300.— Gymnastiekvereniging „Sparta" Als om 8 uur het scherm opengaat, mar- cheeren van de kleinste tot de grootste leden het tooneel op, waarna, als allen hebben plaats genomen, de vaandelgroet wordt gebracht. Het slechte weer had schijnbaar vele niet weerhouden om naar „Concordia" te gaan, want de zaal was uitstekend bezet, wat de voorzitter in zijn openingswoord dankbaar memoreerde. Een goede gedachte was het van den voor zitter om een kleine beschrijving te geven van het tijdens de Olympische spelen ge houden medisch onderzoek. Vervolgens werd he* programma voortgezet en het werk dat geleverd werd was zeer goed te noemen, iets wat we van Sparta gewend zijn. Het was voor allen een zeer geanimeerde avond, waarvoor den directeur den heer Ale- wijk, voor zijn deskundige leiding, hulde toekomt. CENTRALE enauparü zóa I'eietoon U64- üPREEKURE.i van 9-11 en 1 tot l. Dinscla. van 6.30 tot 8.30 'aterdavnaiddag GEE NSpreekuur Aanbesteding Gisterenmiddag Is ten raadhuize alhier aanbesteed: het bouwen van een openbare school voor uitgebreid lager onderwijs, aan de Platanenstraat en Wilgen straat. Ingekomen waren 23 biljetten. Laagste in schrijver was P. Rings, te Santpoort, voor 97900. De gunning is aangehouden. Propaganda feestvergadering Zon dagavond te 8 uur had in het R. K. Vereeni- onder verscheidenen zijn voor wie de con tributie betaling f 5- een ware opoffering is, en mede om het bepaalde in het regle ment zich gebondenachtte zich uitsluitend aan den aangegeven en gevolgden regel te houden, dat aan de Reclame Campagne slechts zij kunnen deelnemen, die lid zijn van „Groot-IJmuiden" en dat zij, die na 1 Juli als lid toetreden de contributie betalen van 1 Januari dus overliet geheele jaar. Het bestuur verheugde zich ten zeerste over den drang naar samenwerken, doch meende echter uit billijksheidsoogpunt tegen over haar leden geen andere gedragslijn te kunnen volgen, en sprak den wensch uit dat ook door de leden der vereeninging „De Hanze" zooveel mogelijk zou worden mede gewerkt om de komende Reclame Campagne goed te doen slagen. HILLEGOM. R. K. Spoormannen. Gisteravond hield de afd. Hillegom en Omstreken v. d. Ned. R. K. Bond v. Spoor- en Tramperso- goed is geslaagd. Vooral het aangename kwam tot zijn recht, doordat de ieden der Jeugdafdeeüng eenige goed ingestudeerde tooneel stukjes opvoerden Te ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer F. Strijbosch deze bijeenkomst en heette de aanwezigen van harte welkom, in het bijzon der de hoofdbestuurder Th. Steinmetz en de geestelijke adviseur kapelaan Haijgeman, die altijd aanwezig is op de bestuurs- en ledenvergadering en nautuurlijk ook nu niet achterwege bleef. Het was spr. een genoegen, zoovele ouders BEVERWIJK „De Hanze" Gisteravond hield de R. K. Middenstandsvereen. „De Kanze" een propaganda-avond in het gebouw der K.S.A. De opkomst was zeer gering. De heer N J. Oudt, voorzitter van „De Hanze" opende de vergadering en herdacht allereerst het overlijden van het lid, den heer A. Dekker. Vervolgens zette de voorzitter uiteen om welke reden deze propaganda- bijeenkomst wel is belegd in den R.K. Middenstand wordt nil. het belang van organisatie nog steeds niet voldoende gevoeld. De heer Pmxter bracht vervolgens verslag uit van den te Alkmaar gehouden jaarverga dering van „De Hanze" Het woord was hierna aan den heer E. Stumpel, hoofdbestuurslid van „De Hanze", die in een vlot betoog uiteenzette, waarom organisatie van den middenstand gewenscht is en om welke redenen R. K. Muddenstan- ders dit in een R. K. organisatie behooren te doen. Ook wees spreker er op, dat het vormen van een R. K. Winkeliersvereeniging waartoe hier ter plaatse plannen bestaan minder gewenscht is, daar zulks het centraal verband zou verbreken. Na de rede van den heer Stumpel volgde een aangename gedachtenwisseling, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijz: werd gesloten. Burgerlijke Stand Ondertrouwd E Huisman en G. Kiekebos. Getrouwd W. J. Zoet en A. Veenendaal f Geboren C. M. Kochx-Groot, d. C. H.* van den Ham-Kcller, z. C. J. Nieuwenweg- Koenders, z. A. A. Hemken-de Boer, Z. Overleden C. Dekker, 62 j., gehuwd m. M. v. Lammeren., J. Hamers, 25 jaar, onge huwd., C. Koning, 42 j., gehuwd m. E. C van Batum wonende te Wijk aan Zee en Duin Verleenen van bijdragen uit de ge meentekas aan besturen van bijzondere niet gesubsidieerde bewaarscholen In verband met de vaststelling der regeling betreffende het verleenen van bijdragen uit de gemeentekas ten behoeve van bijzondere niet gesubsidieerde bewaarscholen op 7 November j.l., kunnen thans behandeld worden de adressen van de besturen der R. K. Bewaar school te IJmuiden, R. K. Bewaarschool te Driehuis, R. K. Bewaarschool te Velsen, Maria Bewaarschool te Velsen en de bewaar school der Vereeniging „Uw Koninkrijk Kome" te Velsen, om toekenning van eene subsidie over 1928. Krachtens artikel 1 der genoemde regeling stellen B. en W. den raad voor, aan de bestu ren der hieronder vermelde scholen over het tijivak 1 Maart 1928'31 December 1928 op de 1ste plaats uw godsdiehstig-zedelijke een subsidie te verleenen als volgtbelangen behartigd, daarnaast in de vak- 1. R.K. Bewaarschool te IJmuiden f 1373.— organisatie uw sociale belangen. De heer 2. R.K. Bewaarschool te Driehuis 3. R.K. Bewaarschool te Velsen 4. Maria-Bewaarschool te Velsen 5. Bewaarschool der Vereeniging „Uw Koninkrijk Kome" te Velsen Te ruim 8 u. opende de voorzitter, de heer W. v. Zomeren, de vergadering op de gebrui kelijke wijze en heet allen hartelijk welkom. Ofschoon spr. zijn tevredenheid uitdrukt over de belangstelling, zou deze zeker nog groo- ter geweest zijn, indien het weer met zoo bijster slecht was. Dan deelt spr. mede, dat de spr. van dezen avond, de heer Koster, ver hinderd is aanwezig te zijn, doch dat in zijn plaats zal optreden de heer Geers van Zand- voort, wien spr. gaarne het woord geeft. Spr. begint met zijn vreugde te kennen te van onze jeugdleden aanwezig te zien. Dat geven, dat er zoovele dames thans in ons was dan voor hem ook een bewijsm, dat de midden zijn, daar de vrouw toch zooveel oudere medeleefden met de jeugdorganisatie invloed ten goede kan uitoefenen op het wetende als welke gevaren onze jongens in de fabriek of werkplaats zijn blootgesteld. Om maar iets te noemen het lezen van de slechte pers en meerdere verderfelijke bladen en geschriften, en dan de hedendaagsche moderne dancings, bioscopen, en tenslotte het drankgebruik, waardoor zeer dikwijls een ieugdig lichaam wordt afgestemt. Om dat alles te bestrijden, is men ook hier over gegaan tot de oprichting van een jeugdafdee üng, die tot heden steeds in groei en bloei zich mag verheugen, en wier oprichting uis geschied onder leiding van den heer H. Tur kenburg. Met den wensch, dat nog vele jongens zich zullen aansluiten bij de R. K. Jeugdafdeeüng, eindigde de voorzitter zijn openingswoord, en wenschte allen een ge noeglijken avond. 22^ 26^27/11 d0°r de leden der JeuSdafdee" ling onder leiding van den heer F. Maenhout het één-bedrijvig tooneelstuk „Joh. als Ren tenier" voor het voetlicht gebracht, en het moet gezegd, op verdienstelijke wijze. Na dit opgevoerde tooneelstukje werd het woord verleend aan den heer Steinmetz. Spr. richtte het woord toj de ouders, die de moeilijkheden van het leven hadden mee gemaakt, en die tot heden zooveel hadden gedaan voor hun jongen of meisje, door het geyen van een goed voorbeeld, en door ze datgene in hun kinderziel te storten wat ze later zoo hard noodig hebben wilt ge uw kind behouden als degelijke en flinke jongen, stuur hem dan naar de organisatie. En hoe vee! moeilijkheden ondervindt een jongen niet op de fabriek, daar gaat het spook rond, dat er zich op toeiegt de ziel van den jongen of het meisje te verwoesten, en die wil wijs maken dat het geloof, het ongeluk van de maatschappij is. De ongen ziet het gevaar niet zoo erg in, maar heeft dan als jeugdig maatje al den steun van de organisatie noodig. Spr. richtte dan nog een enkel woord tot de ongens en sooorde ze aan trouwe leden Van de eugd- afdeeling IJm. te worden en te blijven, om Zoodoende reeds ong te leeren te strijden voor de Roomsche zaak. (applaus). Door de tooneeüsten werd hierna het twee bedrijvige tooneelstuk opgevoerd, getiteld „De Keizer komt". Dit is een succes gewor den voor alle spelers zonder uitzondering, het stuk werd goed vertolkt, terwijl de uit beelding van ae verschillende types goed was. De aanwezigen hebben knap gelachen, de lachsalvo's konden verscheidene malen niet tot een einde geraken. Tusschen het eerste en tweede bedrijf verkreeg de heer C, Maas als voorz. van de afd. Velsen van den Ned. R. K. Volksbond het woord. Spr. wenschte een enkel woord e te spreken over den R. K. Volksbond, waarin ook gij ongens allen als lid zult moeten toetreden. In den R. K. Volksbond worden 66q'.Maa» besluit zijn rede met de beste wenschen 1333te uiten, voor de R. K. Jeugdafdeeüng, en filneen woord van dank ;e richten tot den heer 01U- H. Turkenburg, onder wiens leiding de i Jeugdafdeeüng in groei en bloei steeds toe- 1186.neemt. j Nadat ,het laatste bedrijf was opgevoerd, Totaal f 5162.en wij nog eens hadden genoten van ae piano- Ten opzichte van elke school zal echter de muziek, gegeven dcor meuffr. Kneppel, bepaling gelden, dat het subsidie zooveel dankte de voorzitter allen, die hadden mede- meer of minder zal bedragen,als tengevolge K, Sif welslagen van dezen avond i j f in "et bijzonder de ongens van de Teugd- van eventueel voorkomende mutaties m afdeellng, waarna d„e g%ed gesiaagdeJ prëop. personeel en wijziging van het gemiddeld feestvergadering werd gesloten aantal leerlingen zal blijken noodig te zijn. organisatieleven jegens haar man, hetgeen weer haarzelve ten goede komt. Gaarne heeft spr. aan het verzoek van het Hoofdbestuur willen voldoen, om den hr. Koster te ver vangen. Heel gaarne zal hij een propaganda- woord spreken voor de St. Raphaëlieden. Wat onze organisatie vermag, is bij 't Zilveren Jubilé te Den Bosch dezen zomer overduide lijk gebleken, waarvan Z. D. H. de Bisschop van den Bosch getuigde en waarvan spr. niet in détails kan gaan. Spr. gaat dan na, hoe de Directies vroeger van geen organisaties wilden weten, hoeder voor de spc or- entrammensch n slechts plichten, geen rechten bestonden, ter wijl thans diezelfde Directies met de Bonden meeleven. Wat de laatste jaren betreft, deze waren voor ons niet bijster schitterend en voor de Directies evenmin de autobussen becon curreerden ons, doch als de' teekenen niet be driegen, is verbetering merkbaar, hebben de bussen hun hoogtepunt bereikt. Nog is spr. niet blijmoedig gestemd, als hij moet consta- teeren, dat onder de jongeren een zeker laks heid heerscht ip het steunen der vereenging gen, zij plukken de vruchten, van wat ande ren deden; dit verschijnsel wordt waargeno men bij Katholiek en niet-katholiek en spr. betreurt dit omdat de gevolgen van een en ander verstrekkend kunnen zijn. Tot vreugde daarentegen stemt het ze ker, dat bij het 25 jarig Jubilé van onzen Bond twee Hoofdbestuursleden door den Paus werden geridderd. Waar 'r Rijk een tegemoet komende houding heeftaangenomen jegens zijn personeel, daar mag vertrouwd worden, dat ook de Spoor- en Tramdirectiesz ulks zul len doen, gezien dat de inkomsten zich in stijgende üjn vertoonen, Nog doet spr. een aansporing hooren, om lezer te worden van de Volkskrant en lid van onze R. K. Herstel- lingsoord-vereeniging, waar onze mannen of kinderen de gezondheid wellicht terug kun nen erlangen in een inrichting, overeenkom stig onze eigen Geloofsbelijdenis. En mochten we daaraan zelve geen behoefte hebben, des- te beter, maat laten we dan onze naastenliefde toonen. Nog memoreert spr. het kampeeren te Zandvoort, waarvan op moreel gebied niet veel heil te verwachten valt. Daarna wordt behandeld het nieuwe R. D. V. ten aanzien der dienst- en rusttijden. Spr. spoort aan, eventu- eele klachten op de vergadering te brengen Het Hoofdbestuur zal zeker voor u pleiten. Met een schitterende peroratie eindigde spr. zijn mooie rede. Nadat het applaus bedaard was, dankte de voorz. den inleider en spoorde allen aan, volgens het gesprokene te leven. Thans traden op de heer Toledo, humorist te Heemstede en Elsenerijus.,pianist te Haar lem, die de lachspieren duchtig in beweging wisten te brengen en alle eer van hun werk hadden. Ook de heer Van Diest was weder een der velen die een bijzonder woord van dank verdienen. De o rzitfer bracht mede een hartelijk woord vc n i n aan kap. Schoen maker, G. A. der afdeeling, die toont dat „St. Raphaël" bij hem aan de spits staat, maar gaarne getuigt spr. dat deze G. A. ook aller liefde heeft. Hierna sluiting met den chr. gr- Collecte Zondag werd de jaarljjksche collecte ten bate der St. Elisabethvereeni- ging gehouden in de St. Bavokerk. De opbrgenst bedroeg 51072 Tooneel Men schrift ons: Niettegen staande het slechte weer liep de zaal van het St. Jozefgebouw Zondagavond toch zoo goed als vol. Blijkbaar was men nieuwsgierig, of de faam, welke het R. K. Damestooneel- gezelschap uit Zandvoort was voorafgegaan, ook werkelijkheid zou zijn. En inderdaad de dames hebben ons niet teleurgesteld. Voor de vierde maal gaven zij nu het mooie dra ma „Om 't Kind", .met een ijver en een toe wijding, welke het publiek in verrukking bracht. De schrijver, P. Adrianus, sprak een kort welkomstwoord, waarna het spel een aan vang nam en terstond de toeschouwers boeide. Men zat er zoo in. Los en natuurlijk bewogen zich dames en kinderen, leder vol gens het karakter van den uit te beelden persoon. Dictie en houding waren van dien aard, dat wij later in de zaai verbaasd hoorden vragen, of dit nu gewone dames uit Zandvoort waren. Heel wat studie en oefe ning moet noodig geweest zijn, om deze re sultaten te bereiken. Bij de uitvoeringen te Zandvoort en Nieuw-Vennep werden in dit blad de actricen afzonderlijk besproken, zoodat we nu niet in herhaling behoeven te treden. De ovatie, bij het einde van het spel aan de dames gebracht, bewees, hoezeer het publiek vQldaan was. Deze actricen gaan van het standpunt uit, datt ooneel tegelijk ook een kijkspel is, wes halve aan tooneelaankleedmg en costumee- ring de grootste zorg was besteed. In geestdriftige bewoordingen bracht de Zeereerw. Heer Pastoor aan het gezelschap hulde en dank voor het schitterend spel en wees er op, dat van een goed en mooi too neelstuk een grooten invloed kan uitgaan. Dit laatste is maar al te waar en wordt door onze dilettanten nog al eens gemak kelijk over het hoofd gezien. Men is tevre den, wanneer het publiek zich kostelijk amu seert en men let er niet op, dat het goede en mooie ook veredelend kan werken. Nu zijn wij de laatsten, om te beweren, dat een avond van amusement geen nut heeft. Niet voor niets heeft men ten allentüde voor nar ren en clowns gezorgd. Maar wanneer ons dilettantentooneel louter als amusement gaat beschouwd worden, valt het te betwijfelen, of de invloed daarvan op den duur wel een goede zal zijn. Ons voikstooneel moet juist het goede en edele trachten te ontwikkelen en dat zulks noodig is blijkt genoeg bij sommige uitvoe ringen in deze streken. Een bepaalde catego rie van personen toont Immers nog nauwe verwantschap met de drinkende en lallende boèren eener Breughelsche schilderij. Die menschen zijn als kinderen, die het mooie en edele moeten leeren aanvoelen. Dit kan door hoogstaande uitvoeringen zooals op dezen avond. Daarom heeft dit R. K. Damestoo- neelgezelschap een mooie roeping, Indien het trouw blijft aan hoogstaande idealen. Een gezellig strijkje hield er gedurende de pauzen de goede stemming ln. Na afloop van het mooie spel was men nog eenigen tijd gezellig bijeen, op een be hoorlijk uur keerden allen huiswaarts in de overtuiging een prachtavond te hebben ge had, waarnaar men gaarne terugverlangt. De Cruquius in werking Door de vele regens van de laatste dagen is het water in de Haarl.meer zoo gestegen, dat het polderbe stuur het noodig heeft geoordeeld behalve „de Lijnden" en „de Leegwater" ook het stoomgemaal De Cruquius in werking te doen stellen. Het is geruimen tijd geleden, dat deze noodmaatregel moest worden genomen. Burgerlijke Stand Geboren Antho- nius Jacobus, z. v. C.G. van Egmond en M. C. Heemskerk. Matthijs, z. v. P. T. Malipaard en A. C. Dol. Johannes Petrus, z. v. J. Daal- man en W. A. Doom. Petrus Franciscus Maria Z. v. J. C. Marcus en C. J. Kauffman. Wil lem, z. v. S. Trip en A. Kemp. Jan Aaldert, Z. v. L. van der Anker en B Slijkoort. Johan na Kermina, d. v. J. A. Kors en M. Beijk. Jan Gerrig, z. c. K. Koren en G. van Feen. Naar gemeld wordt, hebben de kosten van de Amerika-vaart der „Graf Zeppelin" 343.000 dollar bedragen terwijl de inkomsten, voortspruitende uit het vervoer van post en van de 38 passagiers a 3000 dollar per per soon, alsmede uit het afstaan van het mono polie der reisverslagen aan de Hearst-pers, te zamen 358.018 dollar bedroegen. Er was dus een netto winst van rond 13.000 dollar. In de toekomst hoopt dr. Eckener de kosten geheel uit het postvervoer te kunnen be strijden, daar tegen een tarief van 3000 dollar geen passagiers meer gevonden zullen wor den, terwijl ook niet meer gerekend kan worden op inkomsten uit persverslagen. De Rivista Aeronautica publiceert een brief, dien generaal Guidoni schreef den dag vóór hij bij het uitvoeren van een parachute sprong het leven verloor. In dien brief schreef Guidoni o.m.: „Ik twijfel aan de goede werking van enkele onderdeelen van de parachute Xspeciaal wat betreft de werking van de sluitlijn. Daarom heb ik besloten deze parachute zelf te beproeven. In geval het resultaat ongunstig is, stel ik voor, de sluitlijn meer in het midden te be vestigen en een ring aan te brengen, die moet worden bediend met de rechterhand, zooals bij de Irving. Als geheel is de para chute goed, enz. enzInderdaad verloor generaal Guidoni het leven, maar niet ter oorzake van de door hem genoemde feiten, doch louter, omdat Guidoni de sluiting te vroeg lostrok, zoodat het doek in het vlieg tuig bleef haken, en scheurde. De HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND Algemeene Waarborg maatschappij) te AMSTERDAM, bericht by deze, dat als vertegenwoordiger voor HAARLEM, HEEMSTEDE, BLOEMENDAAL en OVERVEEN, is aangesteld de Heer bij wien alie aanvragen, voor eerste hypothecaire leeningen, kunnen worden ingediend en die kosteloos alle gewenschte inlichtingen verstrekt. De Directie Mr. A. S. VAN NIEROP, P. BEELEN Jr. Net R.-K. Jongmensch, liefst pl.m. 15 16 jaar, kan per 1 Dec. gepl. worden op groot handelskantoor. Br. onder No. 1782, bur. v. d. blad Doppers (merk Bever) Spercieboonen Snyboonen Andijvie Kropsla Wortelen Apfieimoes 60—36 58—35 58—35 38—23 49 49—30 55—30 Bruine Boonen 26 Capucyners 21—15 Groene Erwten 16 Spliterwten 19 Honing, per pot 36 Ontbytgember, per pot 47 Speculaas, per ons 7>j Zelfryzend Bakmeel 15 Fond. Borstplaat, p. ons 10 Advocaat per 1/1 fl1.75 Advocaat, per 1/2 fl0.99 Samos 0.90 Spaansche Wijn 0.75 Vermouth 1.20 Malaga 1.00 Taragona Port 0.90 Douro Port 1.35 Bordeaux Wyn 0.90 De bil jartpropagan da wedstrijd Nadat door den voorzitter van „Excelsior" in café Lamers allen welkom werden geheeten, waarby een propagandistisch woord werd gevoegd en dit werd beantwoord door den voorzitter van den H. B. B., den heer Metz, werd met de eerste party begonnen. Winkeliers- en Handelsvereniging „Groot-IJmuiden." Het bestuur van „Groot-IJmuiden" verzocht ons het volgende te melden Op 14 November 1.1. werd door het bestuur der Winkeliers- en Handelsver eeniging Groot-IJmuiden, een vergadering gehouden, ter bespreking van de voorberei- Hoetkooper werd door Boerwinkel met dingen voor de komende Reclame Campagne, flinke cijfers geklopt: Ter dezer vergadering deelde de voorzitter pnt. brt. h-serle gemiddelde mede een mondeling verzoek te hebben ont- Boerwinkel 107 20 17 5.35 j vangen van den voorzitter der R. K. Mid- Houtkooper 200 20 47 10.1 denstandsvereeniging „De Hanze" of het De tweede party J. W. MetzVerhelde, bestuur wilde overwegen, de leden der ge werd door Metz gewonnen met: noemde vereeniging toe tè laten tot deelname pnt. brt. h-serie gemiddelde aan de redame campagne. Hoewel men van Verheilde 106 13 18 oordeel was, dat het steeds zeer gewenscht is, laatste party dat ^gelijke vragen schriftelijk De vragen schriftelijk gedaan waarby Metz' spel niet tot uiting komt, wordea' ««enden «en «>ch de aanvraag ern- wordt op schitterende wyze door Kobus |üf«_^oe«noyMv«gen. Na n^zeer ernstige gewonen en wel met: pnt. J. Metz 115 Kobus 200 Èenige prijzen, brt. h-serie gemiddelde 17 23 6.76 17 47 11.82 die door den H. B. B werden uitgeloofd, werden door den voor zitter van „Excelsior" uitgereikt bespreking, kwam men tot het besluit aan de Ver eniging „De Hanze" schriftelijk te doen enchten, dat hoewel men ten zeerste op urijs zou stellen dat alle winkeliers dus ook de leden der Vereeniging „De Hanze" zouden deelnemen aan de Reclame Campagne, het i bestuur echter tegenover zijn leden waar- FILIALEN IN DEZE OMGEVING: BEVERWIJK, IJMUIDEN, ALPHEN a. d. RIJN, ZANDVOORT, HILLEGOM, LISSE HAARLEM LL1CHTÊ55 tune s 3 PULLOVERS, moder- ne Engelsche dessins, m van 3.75 tot 6. NAPPA-HAND- SCHOENEN m. bont 5. ZIJDEN OVERHEM DEN, met 2 boorden 5.90 4. NAPPA-HAND SCHOENEN, wol ge voerd 4 VESTEN, met en zon der mouwen, van 8.75 tot 4 OVERHEMDEN, nieuwe dessins, met 2 boorden, 3.80, 3.40 2. PULLOVERS, mooie dessins, reclame-prijs 2. ZELFBINDERS, ver pakt in map. v. 26 tot 2 BRETELS, goed elas tiek, van 42 c. tot TRICOT HAND SCHOENEN, wol ge voerd ZELFBINDERS met pochet in luxe-verp k- king, 1.25 en 4 ZAKDOEKEN, ge kleurd 6 stuks in doos 2.95, 2.25. 1.95 1 SOKOPHOUDERS, goed elastiek, van 19 c. tot HANDSCHOENEN gebreid 2.25, 1.10 98 KOMT U EENS KIJ KEN NAAR ONZE ETALAGES? ER IS ZEKER IETS VOOR U OOK Bil 1 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 14