Stadsnieuws St. Nicoüaas Cadeau AMSTERDAMSCHE BEURS Een nieuwe uitvinding «iJImi Woo Ine Electriciteit Kleuwe Haarlemsche ConranJ CHEQUE-KOERSEN H. COEBERGH Onze St.-Nico!aas-cataiagus zal U liw leuze gemakkelijk maken Dames Kinderkleedipj om nooit te vergeten I ft Vampyr Sf(^zuiger AAN ONZE LEZERS Eersti^xm kijken v bf- RUBBER-LEDER EERSTE BLAD DINSDAG 27 NOVEMBER 1928NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT BLADZIJDE 2 Het H. Vormsel door Mgr. Aengenent aan 'n ziek kindje toegediend CEP. OUDE GRACHT 74 TELEFOON 11041 STORMPERICHTEN UIT HAARLEM De inbraken te Haarlem Thans een brutale diefstal in de Eegastraat Burgerlijke Stand De Prov. t/riffie te Haarlem Het organiseeren van bazars in December Een motie der Midden standscentrale Concert R. K. Mannenkoor „St. Caeciiia" Toonelver. D. V. S. Piet Visser overleden LLSSE Brutale roofoverval te Lisse BENNEBROEK De eed der geneesheeren K. A. R. Bosscha MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARN2BANK Haarlem - Amsterdam flennga Wuthrich, Haarlem BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE Brutale roofoverval te Ulvenhout Spoort al Uw kennissen aan hun vraag- en aanbod-adver tenties te plaatsen in onze eigen iocs, 100 269»/, 431 180 212 740 1 731 220 168% 100 22 220 216% 1633/; 384% 219 413% 154 236 161% 66% 166% 97% 131 71% 667 373 96 155 132 515% 427% 181% 506 151 I 215% 78% 35% 33s/is 67% 4% 112 Voornaamste Nieuws J. J. WEBER ZOON MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARN.EBANK Haarlem - Amsterdam Aan niet velen zal de groote eer te beurt /allen, die aan 'n kleine zieke der St, Bavo- parochie is geschied: Monseigneur kwam Zondag een meisje van 7 jaar het H. Vormsel toedienen. Waren alle huisgenooten en inzonderheid de kleine patiënte in spanning, van het oogenblik, dat hun de blijde boodschap gewerd, dat hun huis een groot'e eer zou geschieden, 't werd hoogspanning, naarmate het .gewichtig moment naderde. Het getoeter van PLebaans auto in de rustige Clerqstraat, was gisteren het teeken, dat Monseigneur, na z'n zware taak in de weidsche kathedraal, waar het vormsel was toegediend aan pl.m. 1300 personen, in aan tocht was, om nu hier in een bescheiden woning, zijn bisscnopsambt te gaan uit oefenen. Ontroerend was het oogenblik, toen Mgr. zegenend de rustige kamer betrad, waar allen knielden en de zieken nog 'n loo pend patiëntje was ook hierheen gekomen eerbiedig opziend naar den goeden Bisdom- vader, wachtten op den ridderslag, die haar moet sterken, in den levensstrijd. Daarna had de schoone plechtigheid plaats, die zoo rijke beteekenis "-eelt en zoo weinig begrepen wordt door velen. Na afloop feliciteerde Mgr. de beide meisjes, het haar den bischopsring kussen en onderhield zich eenige oogenblikken met de in-geliikkige ouders en familieleden en verliet daarna met z'n secretaris zegenend dit huisgezin. Moge de gebeden der onschuldige kleinen voor onzen beminden Bisschop, verhoord worden en rijken zegen doen stroomen over hem en 't diocees. Na eenigen tijd verliet ock de Hoog eerwaarde Plebaan de familie, die zoo dank. baar en blij gestemd was voor zijn goede zorgen. De treffende, zeldzame plechtigheid had hi diepen indruk achtergelaten bij alle aanwezigen. Ruime voorraad Romans Godsdienstige werken Jongens- en Meisjesboeken Werken over Kunst Missaals en Kerkboeken Van de fiets gewaaid Zondagavond omstreeks half tien reed een 21-jarige juffrouw op de fiets op de Groote Markt. Plotseling werd zij door een rukwind gepakt, waardoor zij ^an de fiets kwam te vallen en haar arm vrij ernstig be zeerde. De ongelukkendienst was spoedig ter plaatse om haar te verbinden, waarna zij huiswaarts kon gaan. Boomer In het Prinsenbolwerk en de Fcmteinlaan zijn boomen omgewaaid. Drq-ïd geknapt Vannacht om 12 uur knapte een lichtóraad van het electrische net op den Schalkwijker- weg. De politie werd gewaarschuwd, een post werd geplaatst totdat de lichtfrkbr eken het gevaar uit den weg hadden geruimd. Te IJmuiden. Vandaag stond den geheelen morgen op het havenhoofd te IJmuiden een angstige menigte te wachten op het binnenloopen van trawlers. Er zijn er nog vele in zee; over hun lot bestaat wel ongerustheid, te meer, daar nog hevige storm boven de zee woedt. De bewoners van perceel Elegastraat 1 waren Zondagavond afwezig. TO'jn zij tegen twaalven thuis kwamen, bleek er te zijn ingebroken, alle sporen duidden er althans op. De dief is binnengekomen ctoor de keu kendeur; hij verbrijzelde een inrit en kon zoodoende den sleutel bereiken en het slot ontsluiten. Toen hij in de keuken stond, bleek de tusschendeur naar de gaaig ook ge sloten tfe zijn. Hij nam een nikkrüen suiker pot en verbrijzelde daarmede ocis: de ruit in de tusschendeur. Om niet gezien te worden en rustig te kunnen werken, had hij de overgordijnen in de kamers did ïtgeschoven; toen de bewoners althans waren; weggegaan, hadden zij de gordijnen niet g «loten. Alle kamers waren doorzocht, terwijl 130 ver dwenen was uit een la van de waschtafel. Waarschijnlijk heeft de dief 'riet huis op dezelfde wijze verlaten. Er is hier wel sprake van een zeer brutalen diefstal, die weer met dikke letters komt te staan op het inbraken- lijstje van den laatsten tijd. De bewoners van een perceel ,aan de Oost- indiëstraat werden vannacht w; ikker, door dat er aan de voordeur gern rtrreld werd'. Waarschijnlijk probeerde een manspersoon het huis binnen te komen, hij werd echter gestoord door £en heer des hui.tos en ging aan den haal. Omtrent de inbraak bij <Te f jmilie v. V. aan de Begastraat, vernemen we nog het volgende Juist de volgende week zouden vader, zoon en d'ochter in het huwelijk terden. Vrijdag JJ. werd grond aan de gemeente overgedragen, het geld had dus r/og In huis kunnen zijn, indien de zoon zijn vader niet had aangeraden een bankrekening te ope nen. De heer V. Jr, zoowel als zjjn zuster zullen deze week een zaak overnemen. A! deze factoren hebben de dieven blijkbaar in aanmerking genomen. Zij zijn echter niet erg gelukkig geweest, daar er ztvoals gemeld maar 130 meer in huis was. Dit feit maakt den diefstal echter niet minder be langrijk, waarschijnlijk was het den dieven om meer geld te doen. Zeer eigenaardig is, dat alle voorwerpen van waarde onaangeroerd zijn. Een gouden kettinkje lag boven op het kistje, waaruit het geld ontvreemd is. versch-Qlends ge schenken aan ds ondertrouwden geschonken stonden op een tafel, temidden van bloe men, die nog aan den ondertrouvrdag herin nerden. Heel het huis werd doorzocht». alle kas ten en laden ondersteboven g;thaa'd, een klein bureautje werd finaal uit elkaar ge rukt, daarin was den vorig endag nog een paar duizend gulden geborgen. Alles wijst er op, dat hier waarschijnlijk geen beroepsinbrekers zijn bezig1 geweest en dat het alleen maar om papieren geld te doen was. Door het gehee' t huis werden lucifers gevonden, bercepslui gebruiken toch liever met 'n zaklantaarn. Met 'n suikerpot is het ruitje van de tusschendeurkapot geslagen, overal werden vingerafdrukken gevonden. De dochter van den heer v. V. kwam met haar verloofde omstreeks 12 uur thuis en vond het suikerpotje in de gang. Al spoe dig bleek toen, dat er ongewenscht bezoek was geweest. De woning in de Begastraat ligt geheel- eenzaam, buren heeft de familie v. V. niet, terwijl rondom huizen gebouwd worden. De dieven konden dus ongestoord hun gang gaan. De concierge van de Ambachtsschool had Zaterdag wel twee verdacht-uitziende per sonen gezien. Toevallig was hij ze achterna geloopen, waarop een hunner zich om draaide en zei: „wat moet Je van me heb ben." Het antwoord luidde: „evenveel als jij van mij." Of dit feit met de inbraak verband houdt, is tot nu toe nog niet ko men vast te staan. Geboren: 22 November: M. de Graaf— Nuis, zoon; 23 November: G. Weijenburg Van den, dochter; 23 November: M. F. RodenburgBoerboom, zoon; 23 November: M. M. J. 3orstVasen, zoon; 23 Novem- V. Z&ndocrgen, zoon. Overleden: 23 November: H. Simons Van der Stadt, 75 jaar, Ztjlweg; 23 No vember A. van Wieringen, 68 jaar, Rijks straatweg; 23 November: J. H. van der Steyle, 69 jaar, Kolkstraat. Ged. Staten deelen mede aan Prov Staten, dat spoedig in een betere huisvesting der Griffie zal worden voorzien. Op grond van verkregen inlichtingen wordt gehoopt, dat het Paviljoen in het najaar van 1929 in ge bruik zal kunnen worden genomen. In zake het organiseeren van bazars met steun van den middenstand, heeft de Midd denstandcentrale voor Haarlem en Om liggende Gemeente, de volgende motie aan genomen Dat deze Federatie met alle middelen ge poogd heeft dezen bazar te weren en het comité in overweging heeft gegeven, hem na 1 Januari a.s. te hóuden, doch alie po gingen daartoe schipbreuk hebben geleden. Dat blijkens een verslag in „De Meerbode" van 17 November 1.1. in de dartoe gehouden gecombineerde vergadering, besloten is, alle medewerking ten faveure van dezen bazar tegen te gaan Overwegende, dat het organiseeren van bazars, enz. voornamelijk steunt op giften in natuura van den handeidry venden en indus- trieelen midden stand; overwegende verder, dat in de tijden van half November tot en met Decembr voor den middenstand de drukste tijden moeten zijn en hij door he organiseeren van bazars, fancy-fairs, enz. In de periode van 15 November tot en met 31 December, ernstig in zijn belangen geschaad wordt. Besluit: den Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand van Haarlem en Omliggende Gemeenteen te adviseeren: absolut eiken steun en .medewerking te onthouden aan alle bazars, welke gehouden worden in de periode van 15 November tot 31 December van elkaar. De Middenstandscentrale voor Haarlem en Omliggende Gemeenten, in vergadering bij een op 23 November 1928: Kennis genomen hebbende van een inge komen schrijven der Federatie van Midden- standsvereenigingen „Haarlemmermeer", waarin verzocht wordt geen medewerking of steun te willen verleenen, in welken vorm ook, aan een bazar, welke georganiseerd wordt door een comité voor de stichting j van een badhuis aldaar, welke bazar zal gehouden worden tegen het a.s. St: Nicolaas- feest. AFSCHEIDS-MATINEE JAN KUBELIK Wegens het enorme succes heeft Jan Ku- be.uk Zondagmiddag een tweede concert te Haarlem gegeven in den Stadsschouwburg. De belangstelling was weer groot. DE VERLOREN PORTEMONNAIE De commissaris van politie verzoekt de vrouw, die 19 dezer haar portemonnaie in de zaak van Vroom Dreesmann heeft verlo ren, zich ten spoedigste aan zijn bureau aan de Smedestraat te vervoegen, om haar eigen dom in ontvangst te nemen. HET STADION TE HAARLEM In vervolg op het bericht in ons blad van 24 November 1.1. waarbij wij tevens het plan voor een stadionbouw, zulks naar ontwerp van den architect Jean Courtois publiceerden, kunnen wij thans mededeelen, dat de plannen voor het Haarlemsche sportpark vastere vorm heeft aangenomen. In samenwerking met den architect heeft zich reeds eene commissie van voorbereiding geconstitueerd, waarvan het se cretariaat is opgedragen aan den heer Jhr. G. Elias, Adriaan Stoopplein, Overveen, telefoon 14072. Deze heer verschaft ook inlichtingen. Statenzaal Prinsenhof half II Provin ciale Staten van Noord-Holland. Het R. K. Mannenkoor St. Caeciiia zai Woensdag 28 November a.s., 's avonds om 8 uur, in de sociëteit „St. Bavo" een concert geven, onder leiding van den heer P. C. Rooyakkers. Medewerking zal worden ver leend door den heer Luc. Louwman (bariton). n f li 1 In i Verkoophuis r.Houtatr. 51 TCLKFOON 15497 Zaterdagavond 24 Nov. gaf bovenge noemde vereenlging In het gebouw St. Bavo, Smedestraat, een goed geslaagde uitvoe ring voor haar leden en donateurs. Daar de voorzitter verhinderd was, heette een der bestuursleden in korten woorden de aan- wez'gen hartelijk welkom en wenschten hun een genoegeiyken avond. Opgevoerd werd „aan flarden", tooneelspe) in vier bedrijven door Top Naeff. Over het algemeen werd er zeer goed spel vertoond, vooral als we in oogenschouw nemen, dat het nog een jonge vereenlging is. De rollen van Dokter, Mevr. Holstra en Ada Mathus werden zeer goed vertolkt. Onder de pauze de gebruikelijke verloting, die deze keer wel in de smaak viel. De muziek, onder leid ng van den heer Piet J. vanZutphen Jr., verhoogde de gezel ligheid. Het geheel werd besloten door een prettig bal. De vereenlging kan terug zien op een succesvollen avond. Nadat de reddingboot behouden aan wal was gekomen, moest vóór alles alle zorg ge wijd worden aan 'Piet Visser. Langs het strand op een baar uitgespreid wórden door mannen van het Bloemendaal- sche roode kruis de eerste maatregelen geno men, om den doktoren, die spoedig aanwezig zijn, dr. Gerke en dr. Willemse van Zand- voort gelegenheid te geven een voorloopig onderzoek te doen instellen. Visser is bewuste loos, gelaat en handen hebben een doods kleur. Dan wordt overgegaan tot kunstmatige ademhaling, om te trachten de levensgeesten op te wekken. Inmiddels z'jn het slacht offer schoenen en kousen uitgetrokken, en worden zijn voeten gewreven. De voorlóopige pogingen leveren geen resultaat op. Onver-, ■i''ofen wordt voortgewerkt. Op het comman do van een der geneesheeren gaan de armen on en neer. Het zuurstofapparaat, dat inmid dels Is gekomen, wordt in werking gesteld. Noch het een, noch het ander mocht baten en te ongeveer tien voor twaalf worden de pogingen opgegeven. Dit is het lot van deze mannen. Zij wagen eigen leven, om anderen te redden, deze hel- I :len. Tot op een noodlottigen dag zij zelf vallen als slachtoffer van hun plicht. Deze vijftigjarige is menigmaal van wal gestoken en menig offer, dat de zee, de altijd milzige zee beeft willen verzwelgen, heeft htj weten te behouden. Nu is deze held niet meer, gevaren in zijn poging om anderer leven te redden. De wollen deken wordt over den overledene uitgespreid; zijn schoeisel, zijn hoofddeksel en vat verder rond hem lag wordt bijeenge raapt en vier mannen dragen Visser langs het strand weg naar het hooger gelegen pó- 'itie-posthuis. Ondanks het weinige ceremonieel, waar mede deze handeling plaats vindt, maakt zij desondanks een diepen indruk op de om-: staanders, die eerbiedig plaats maken, om den overledene te laten passeeren. Uit de op merkingen, die w\j links en rechts van uit het publiek opvangen, blijkt boe diep begaan men is met dit treurig verscheiden. Piet Visser is gevallen als een held. En straks, als wederom de hulp gevraagd wordt van de redders, zullen zij opnieuw zee kiezen en opnieuw eigen leven in de waagschaal stellen. Naast alle tragiek is dit het verhevene bij dit gebeuren. -s Tegen 12 uur wordt gemeld, dat wegens den opkomenden vloed, voorloopig geen nieuwé reddingspogingen zullen worden ondernomen. Kerst in den namiddag circa 3 uur zul- 'en opnieuw maatrest'en worden genomen r»pn T-<r>+- eoVilvo Omstreeks den middag kruiste een militair vliegtuig onophoudelijk boven de plaats, waar het vreemde schip gestrand was. Op onze vraag aan autoriteiten, of dit manoeuvreeren in verband stond met de stranding, werd ons geantwoord, dat hiervan niets bekend was. Vermoed werd, dat dit niet het geval zou zijn, wijl de positie van het schip geheel be kend is. Van verschillende zijden vernamen wij uitingen van ontevredenheid over het on voldoende reddingsmateriaal te dezer plaatse. De uitgezonden reddingboot is feitelijk voor deze hooge zee te zwak. De reddingboot van Zandvoort is om die re den heelemaal niet uitgevaren. Deze kon op deze woeste golven in 't geheel niets uitrichten. «Na twaalf uur verflauwde de belang stelling, wijl bekend was, dat voorloopig de reddingspogingen zouden worden ge staakt. De storm woedt onafgebroken. Zon wisselt af met zware regen- en hagelbuien. Bij het Bloemendaalsche strand is een on afgebroken va-et-vient van auto's. Zee meeuwen vliegen in groote, onregelmatige zwermen boven de zee, nu en dan opge schrikt door het militaire vliegtuig, dat doldrieste manouvres in den storm uitvoert. LISSE, Toen de oud'e, ongeveer 70-ja- •ige, alleen wonende weduwe S. M. H., al hier in haar huisje haar krant zal te lezen, hoorde zij plotseling gerammel aan de bu- tendeur van het huisje, dat staat aan den Veldweg. Toen zij opstond om de, naar zij dacht, kwajongens te verjagen en de deur opende, werd zij overvallen door twee man nen, die haar ernstig mishandelden. De mannen gingen daarop naar binnen terwijl zfj de vrouw met revolvers bedreig den. Zij doorzochten het huis en vonden niet veel van hun gading. zy zeiden de vrouw, dat zy de plaats zou aanwezen waar zij haar geldswaardige pa pieren bewaarde. Doodsbenauwd deed zij dit en de mannen namen mede een boekje van de Haarlemsche Bahk, een spaarbank boekje en andere geldwaardige papieren. aDarop namen de mannen de vlucht. De vrouw waarschuwde daarop bij de buren de politie, nadat zij door de duisternis misleid in het water was geloopen. De politie stelt thans een ernstig onder zoek in. „St. Deus Dedit" Bovengenoemde band, afd. Bermebroek, hield gisteravond een le denvergadering in het R. K. Vereenigings- gebouw. De opkomst was niet best; de grootste schuld zal het slechte weer wel van dragen. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, betreurt spr. het dan ook. de ge ringe opkomst, heet de aanwezigen, inzon derheid het hoofdbestuurslid, den heer Loe rakker, van harte welkom. Na de onder dankzegging door den secre taris voorgelezen notulen, komt de heer Loe rakker aan het woord. Op zeer duidelijke en juiste wijze zet de ze den toestand van het collec. contract uit een Spr. adviseert het contract te laten blij ven, zooals het thans is. De geestelijke adviseur, kapelaan W. J. Warmenhoven, thans, nu des Maandags vergaderd wordt, in staat zijnde de vergade ring bij te wonen, is inmiddels ter vergade ring gekomen en ontvangt een woord van welkom. Eenige vragen werden gestald, welke door spr. bevredigend beantwoord worden. Na tot den geesteiyk adviseur en den heer Loerakker een woord van dank gesproken te hebben voor beider tegenwoordigheid, sloot dev oorzitter deze geanimeerde verloopen vergadering. Wanneer de jongste dokters hun studiën aan de Katholieken hooggeschoo! van Rijssel voltooid hebben leggen zij voor ze de uni versiteit verlaten een plechtigen eed af, die als een heerlijk voorbeeld gesteld kan worden, zoowel voor Katholieke als voor met-Katholieke geneesheeren. De afzonder lijke artikwlen luiden als volgt i Hier in Gods tegenwoordigheid, en na Zijn almachtigen hulp te hebben ingerioepen beloof ik plechtig zoowe.) mijn godsdienst plichten als de plichten van mijn sgtaat nauwgezet te verviutlen. 2. Gedurende mijn heele leven zal ik de geboden Gods en de Voorschriften der H. Kerk getrouw onderhouden. g. Ik zal steeds mijn eeroiedige hoogachting betuigen legens de Katholieke universiteit, j het college van curatoren, en jegens de lee raren en professoren, die mij onderricht ge geven hebben. Ik zal mij jegens mijn mede studenten en collega's steeds goed en bereid willig gedragen. 4. In mijn ambt zal ik alle voorschriften der Déontologie voor een Christelijke geneesheer zoo trouw mogelijk doorvoeren. 5. Ik zal mijn patiënten zoo liefderijk moge lijk naar beste weten behandelen, en te dien einde zal ik mijn best doen om mijn kennis meer en meer uit te breiden door mij op de hoogte te stellen van de vorderingen der moderne we enschap zoowel theoretisch als practisch. 6. Ik zal voortdurend letten op mijn waar digheid en de eerlijkheid van mijn beroep. 7. Mijtr even en mijn ambt wil ik juisch en rein beleven. Wanneer ik bij de uitoefening van mijn beroep dingen te weten kom die niet vérder publiciteit vatbaar zijn. dan zal ik ze ate een onschendbaar geheim bewaren. 8. Ik zal het als een strenge plicht beschou wen ook die patiënten te bezoeken cdie aan een besmettelijke of epidemischheerschende ziekte lijden, en ik zal de gevaren aan mijn ambt verbonden niet trachten te ontvluchten. g. Ik zal barmhartig zijn legens de armen,en ze beschouwen als broederw in Christus on zen Heer. 10. Ik zal nooit een honorarium vragen dat de finacieele draagkracht van mijn patiënten te boven gaat. 11. Daar het leven een onschendbaar goed is zal ik steeds met heiligen eerbied mijn zie ken behandelen. 12. Vooral zal ik er op letten om zoowe! moe der als kind te redden in gevaarlij komst andige heden zal ik mijn besi doen om het kindje het H. Doopsel toe te dienen. 13. Ik zal hei als een heiligen plicht be schouwen op een voorzichtige manier de menschen die gevaarlijk ziek zijn aan te sporen om orde te stellen op hunne zaken en om hun geweten m orde te brengen. 14. Moge de H. Lucas, Cosmas en Dami- aan, de beschermheiligen van ons ambt, mij helpen, om deze plechtige beloften steeds stipt te onderhouden. BANDOENG, 26 Nov.. Aneta Op 63- jarigen leeftyd Is hedennacht om drie uur aan een beroerte overleden de heer K. A. R. Bosscha. De begrafenis van den heer Bosscha zal plaats hebben morgenochtend om tien uur op Malabar. DINSDAG 27 NOVEMBER Koersen tieo a TOEDIENING H. VORMSEL Z. D. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft Zondag in de Kathedrale kerk „St. Bavo" aan ruim 1300 personen het H. /ormsel toe gediend. (Adv. Ing. bUtdJ Uit Breda wordt gemeld: Te Ulvenhout heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een brutale roofover. val plaats gehad. Achter de boterfabrielt op den weg van Chaam naar Ulvenhout woonde alleen in een huisje een oude'man, P. v. d. Burg ge- heeten. fn genoemden nacht drongen twee of drie gemaskerde bandieten de woning van de woning van den man L ren. Met een nard voorwerp sloegen zij den man neer en doorzochten vervolgens het geheele huis, doch waarschijnlijk hebben zij weinig of niets van hun gading gevonden. Daarna staken de bandieten het huisje in brand. De oude man is in zeer emstigen toe stand met vijf gaten in het hoofd, een wonde aan de hand en een verbrand been in het St. Lauren tiusziekenhuis te Breda opgenomen. De oude man is geheel overstuur en weet niet precies te vertellen, wat er gebeurd is en of hij door twee of drie mannen is overvallen. Zijn toestand Is niet direct le- vensgevaariyk. Het huisje is geheel afgebrand. ataalsieeningen. 6% Nederland 1919 Nederiand 1919 i'/j Nederl. 19i1 6% N.-indie 1928 D 4 y, N.Ind. 1928 Banken. Koiomale Bank Indische Bank Gert. Handel My. Resc. Dito Industrieën. Marg. Unie Nederl Kunstzyde Maecubee tioli Kunstzyde oude Philips Nieuwe Philips Jndustr. Buitenland Anaconda u S Steel Snia Viscosa Gew. Peruvian Hundelsondern. Comp.comm. du Liege Mynbouw. Boeton Mynbouw.. Kedjang Lebong Petroleum. Oortsche Petr. Geconsolideerde Kon. Olie Perlak 5 ubber. a'dam Rubber Dell Batavia Rub Java Rubber Serbadjadi SUau V I. C. O Allied intercortin Rubber Scheepvaart. Holi. Amerika Lün dito Gem Eig id Kon Ned Stoomb Kon Paketvaart My Nederland Kotterd Lloyo Scheepvaart-Unie Marine comm. Marine pret Suiker. H V A Java Cultuur F-oerworedjo Vorstenlanden Actions idem I a bate. Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific vv abash Chic Milw St Paui Kansas City South Erie Railr Prolongatie 101 99 u/a# 239% 165 172% 173% 1 U15 'i« 83'/, 81 94% 231 3/, 1993% 1843% 209% 6%s 37 Amsterdam Nieuwendijk 225329 Utrecht Oude Gracht 151 Nadere bijzonderheden omtrent de rampen, door den storm teweeggebracht. De alg. R. K Werkgevers vereenlging in het bisdom Haarlem hield te Den Haag een al- gemeene vergadering. Voor den Hoogen Raad is de Muider Tol- kwestie behandeld. De storm en het hooge water in het bui tenland. Antwerpen zonder drinkwater. De dijken aan de kust bedreigd. Overstroomin gen in verschillende devlen van Duitschland. De dienst Dover-Folkestone-Newhaven ge staakt. Aanslag op een Italiaan te Parijs. De a.s. verkiezing van den Volkenbond zal, in verband met den gezondheidstoestand van Stresemann, te Lugano worden gehouden. De ziekte van den Engelschen koning. Barometerstand 9 uur v.m.: 746, vooruit. OPTICIENS - FABRIKANTE» Groote Houtstraat 166 Haarlem Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 4.22. DINSDAG 27 NOVEMBER 59.30 59.40 9.70 9.80 34.60 34.70 1 12.07 12.08 47.90 48. - 13. - 13.10 40.10 40.20 V.'eenen 35. - 35.10 New-York (cable) 2.48% 2.49% 7.35 7.45 Warschau 27.- 27.10 66.35 66.45 66.35 66.65 Stockholm 66.50 66.40 ELECTRISCHE LICHTSTORING Zondagmiddag was er te Haarlemmerliede weer storing in de electrische bovenleiding der P.E.G.E.M. Deze gemeente heeft vanaf Zondagmid dag tot Maandagvoormiddag in het donker gezeten, zeer ten ongerieve van de bewo ners aldaar. IVerè/d- BULLDOG HAK Duurt rueuive WÊmm Wordh tfmledtr De alom bekende Wood- Milne rubberfabriek is er in geslaagd, een nieuw zool-materiaal WOOD-MILNE RUBBER LEDER te fabri- ceeren. Dit biedt enorme voordeelen boven gewoon zooileder. Het is echter niet te vergelijken met gewone rubber, doch heeft alle eigenschappen van leder en wordt op dezelfde manier ver werkt (genaaid, gepend, genageld). Het duurt echter circa 3% maal zoolang, kost niet duurder, loopt aan genamer, glijdt niet uit en kan voor het meest elegante schoeisel gebezigd worden. Laat uwe schoenzolen repareeren met verkrqgbaor bij alle moderne schoenmaker*, in lederzaken en schoenwinkels. Eischt tevens dit zooimateriaal op uw nieuw schoeisel t

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2