Schepen te Den Helder gestrand - Keizerkroning in Japan DINSDAG 27 NOVEMBER 1928 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Het Noorsche stoomschip Saima kwam te Den Helder aan met zware slagzij. Door het innemen van 30 ton kolen heeft men getracht het schip Veder in gunstiger positie te doen komen. Een foto van het schip op de reedc te Den Helder Hierboven nog een foto van de Eugenia, waarbij duidelijk uitkomt hoe het schip met zijn kop op den dijk zit. De opname is gemaakt juist nadat de sleepboot Drente verbinding gekregen had; de sleeptros is duidelijk zichtbaar. De bewoners van Den Helder konden het tot vlak bij den boeg naderen, zooals men ziet Zaterdag strandde op de Helderschè zeewering het Grieksche stoomschip Eugenia; nadat het over de gevaarlijke haaks- gronden geworpen was, kwam het op den dijk terecht. Door de sleepboot Drente worden pogingen in het werk gesteld om het schip af te brengen In de munitiefabrieken te Vincennes, bij Parijs, had vorige week een geweldige ontploffing plaats van slaghoedjes, welke een menschenleven kostte en eenige zwaar gewon den. Wyl men aan kwaadwilligheid denkt, heeft de infanterie den toegang tot de fabriek afgezet Een kijkje op de groote, nieuwe brug bij Stevensweert, welke zeer spoedig geheel gereed zal zijn. Men is thans bezig met een sleepbagger de dam in het kanaalpad af te graven Door den leider der Amerikaansche natuurhistorische expeditie naar Mongolië werd bovenafgebeelde foto meegebracht van 'n paar Mongoolsche vrouwen, met haar eigenaardigen hoofdtooi, waaraan men in elk geval sierlijkheid en originaliteit niet kan ontzeggen f I I i Op de Amerikaansche Universiteiten houdt men er een speciale politie op na, die waken moet tegen overtredingen, waarschuwt bü brandgevaar, en in het algemeen optreedt als ordebewaarster. Men ziet ze hier in actie bij 'n brandje Met groote staatsie hebben in Kyoto (Japan) de kronings plechtigheden plaats gevonden van den Japanschen keizer. We ontvingen van onzen correspondent de eerste foto van de keizerlijke koets, rijdend, na de aankomst van den keizer, onder de grootsche eerepoort Haas boven baas, denkt de hierbovenafgebeelde koetsier uit Weenen, die, nadat de Berljjnsche collega, IJzeren Gustaaf, zoo'n goed geslaagden rit BerlijnParijs en vice versa maakte, nu een Europeesche toer doet. We kiekten hem op zijn doortocht door Rotterdam

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 9