Holland geteisterd door zijn erfvijand: Het water! DONDERDAG 29 NOVEMBER 1928 --tv •:vx=x< Nabij Hoek van Hol land strandde, tenge volge van den Noord- westerstorm het Noor- sche schip „Christian Michelsen" op den strekdam. By de red dingspogingen kwamen helaas drie menschen om het leven, onder wie een Vlissingsche loods Jb de buurt van Nigtevecht heeft het water van de polders e" dc plassen zulk een hoogte bereikt, dat het over de lage dijkjes heen spoelt. De wegen zijn zoo goed als onbegaanbaar ~-.*S Te Maassluis, waar de storm in ongekende hevigheid woedde, werd de muur van een houtzagerij over een lengte van verschillende meters weggeslagen Sommigen probeeren nog per fiets hun woningen te bereiken, maar bet is en blijft een waagstuk. Deze foto werd eveneens genomen te Nigtevecht waar onze fotograaf een paar flinke, natte beencn haaide, zooals u begrijpen kunt NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Hierboven: Drie dagen is men onafgebroken bezig geweest om de opvarenden van het Italiaansche schip „Salento" te redden. Op onze foto ziet men het op enkele konderden meters van de kust omspoeld door de golven. De reddingsboot moest zoo juist onverrichterzake terugkeeren. Nader berichtte men, dat de bemanning reeds op zee moet zijn omgekomen. Op onze foto links beneden ziet men hoe hulpvaardige handen de reddingsboot op het droge trekken, nadat deze was omgeslagen, waarbij schipper Visser om het leven kwam Door het hooge water is de haven van Maassluis geheel volgeloopen en werden zelfs de kaden onder water gezet. Alleen de meerpalen geven nog de scheiding aan tusschen de straat en de haven, terwijl het lijkt of de schepen op straat gemeerd liggen De benedenwoningen van de Stationstraat te Maassluis zijn geheel ondcrge- loopcn. De bewoners der drijvende kippen- en konijnenhokken zullen wel voor een groot deel door den verrassenden vloed zijn omgekomen /.ooals biina ieder jaar heeft ook thans Marken weer te lijden van den Imogen waterstand. Op onze toto is men bezig den binnendijk te versterken Monnikendam is ook niet vrij gebleven van het hooge water. Aan den zeekant is geen grens meer tusschen land en water te bekennen. De kleine visschersbooten zijn voor 'n deel door 't woeste water overspoeld en gezonken Koning George van Engeland lijdt aan een ernstige longontsteking en pleuris. Dagelijks verdringt een belangstellende menigte zich voor den ingang van het paleis om de bulletins te lezen over zijn gezondheidstoestand. Inzet: een der laatste portretten van den Engelschen Koning

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5