De storm in Limburg Woningtoestanden in Berlijn ZATERDAG 1 DECEMBER 1928 imraMmraiiBBi]iMiiiaiinaM*ini*ii^ >V¥r. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Een koestal als woning zon men toch zeker niet In Berlijn gaan zoeken. Toch heerscht daar, ondanks het openen van geheel nieuwe woningcomplexen, nog groote woningnood. Een heele familie woont, zooals men op de boven afgebee 1de foto kan zien, in een stal, waar zich acht koeien en een paard bevinden We geven hierboven een foto van de zoo juist voor het verkeer opengestelde brug over de James-rivicr in Amerika, die vüf en een halve mijl lang is en waarvan de bouw bijna twintig millioen gulden heeft gekost Behalve in het westen van ons land heeft de jongste Novemberstorm ook in Limburg danig huisgehouden. Zoo knapte te Spckholzerheid aan de mijn Willem Sophieeen groote transportkraan af en bleef er (zie foto hieboven luiks) slechts een hoop verwrongen ijzer van over. Op de foto hierboven rechts ziet men hoe de losplaats te Venlo geheel overstroomd is, zoodat de schepen nu gemeerd liggen, waar anders de voertuigen zich bevinden Typcerend voor de belangstelling der Engelsche onderda nen voor hun zieken vorst is voorzeker het hierboven afgebeelde moedertje, dat zich 's morgens reeds vroeg voor de poorten van het paleis bevindt, als het bulletin van 's konings toestand er wordt opgehangen Dezer dagen is op het station te Berlijn de eerste roltrap in gebruik genomen, voornamelijk ten dienste van ouden van dagen en gebrekkigen Bendabei is deze leghomhen van den Heer J. Wijnen, Heerlerheide, ongetwijfeld! Deze kip legde op den Icgwedstrijd te Horst van 15 Octo ber 1928 't respectabele aantal van 301 eieren Ken overzicht van de gevolgen eener botsing tusschen twee expresstreinen te Boston (Am.), waarbij één doode en twintig zwaar gewonden te betreuren vielen. Oorzaak: zware mist Ook in het buitenland hebben tengevolge van den storm overstroomingen plaats gehad. Zoo is op het eiland Sylt het heele spoorwegverkeer verbroken door het wegspoelen van grond over een groot gedeelte van de spoorlijn

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 13