Uit den Omtrek. RADIO UW RADIO THUIS 4.25 2,25 1.60 2,75 1,90 SHAWLS CACHENEZ CRÊPE SCHOENEN J.Vollaerts 2% de blad RAPIO f 165, f io.~ Piano F 250.-1 Handschoenen NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT «GQLDSCIÏM E Dl NG NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - ZATERDAG 1 DECEMBER 1928 BLADZIJDF De Algemeene Vereen, voor den Effectenhandel schenkt een reddingsboot Ingenieurs-Bureau ME.T-H A. - Ged. Oude Gracht 62 N. F. gSlNT-NlCOLAAsT Geschenken HEERENHUIS If Groot en klein zijn dol op Onze sorteering is eenig Onze prijzen zijn laag SCHOENENMAGAZIJN Adverteert in de en U bereikt ruim een der de gedeelte van Haarlem's bevolking LISSE SASSENHEIM WÏJK AAN ZEE HEEMSKERK CASTRICUM SLOTEN HILLEGOM IJMUÏDEN-OOST BINNENLANDSCH NIEUWS per maand S Plaatst naast Uw piano of orgel slechts een goed toestel. Dat alleen geeft voldoening. - Vraagt catalogus en conditiën of laat U de toe stellen demonstreeren in ons magazijn Ged. Oude Gracht IO® Haarlem Radio-T oestellen trapappcDPPPCPUDPPCPanqp Is bij deze D iets goeds voor U I specialiteit: tlCDREM-MODE-ARTIKELCM I HAARUEM lï ANEGANG 17 - TEL 12685 Jmr UZZBHAHDEL Vi TtCfiN.BUREAU 1 Adverteert in dit blad.' cpopppcpp 3nu iau paan "te#;* ANEIGANG 12 Kcinansentlemonstratie Naar we verne- 3len. zal Zondag 2 December een groote demonstratie worden gegeven op het gebied n Reidanskunst. Studenten (mannelijke vrouwelijke) van verschillende Hooge- scholen, hebben zich beschikbaar gesteld om ■Wee keer te demonstreeren; één keer in het fondsgebouw en wel van vier tot zes uur en ®en keer in „de Nachtegaal" van acht tot "en uur. Het beloven mooie uren te worden. Kunstmestbehandeling Gisterenavond *erd een causerie-avond gegeven van den H T. B. met medewerking van de N.V. Handelsraad Lisse. De voorzitter, de heer P. Warmerdam, °Pende deze bijeenkomst en sprak een woord Van welkom tot ingenieur Bles, leeraar aan Landbouwhoogeschool te Voorhout en tot de aanwezigen en den directeur van den Handelsraad. Vervolgens gaf spreker het Voorn aan den heer Bles. Spreker zou dezen avond willen benutten °m te spreken over kunstmeststoffen bij bloembollen. Spr. behandelde allereerst de Uivloed van kalkbemesting in den grond. In deze streek wordt veel kalk gebruikt. Kalk noodig voor voeding van de bollen; de Plant voedt zich ook met andere voedings stoffen. Kalk is noodig voor het ontzuren van den bodem. Kalk is ook noodig voor het afbreken van andere bestanddeelen, zooals humus of wel vergane planten en dieren. De z.g. schimmelziekten kunnen verdreven Vorden door bediening van kunstmest. De Protozoën of kleine baoteriën krijgen minder voedsel door bewerking van kalk. Evenzoo het schimmel dat ook uit bacteriën bestaat; hierdoor bestaat 't zoo gevreesde „vuur" in de bloembollen. In één woord dus: Kalk werkt ziektewerend. Dit geldt ook voor aardappe len en groenten. Als tweede punt zou spreker Villen behandelen de waterbeweging en het Uitspoelen van kunstmeststoffen. Wanneer het water zakt in den grond, is men er zoo voor bevreesd, dat de kunstmeststoffen ook zullen verdwijnen naar de diepte. De prak tijk heeft uitgemaakt, dat dit niet zoo is, wat spreker ook zeer duidelijk uiteenzette. Het water beweegt zich In den grond op en neer en minder zijwaarts; dus bestaat er minder kans van uitspoeling. Daarentegen zijn er in den grond stoffen, die de kunst meststoffen vasthouden. Des winters behoe ven we niet bang te zijn voor uitspoeling, daar de bollen dan bedekt zijn met riet, en het water blijft hangen. Daarom acht spre ker het noodig zooveel mogelijk kunstmest stoffen vóór bedekking van den grond toe te dienen. Na de pauze ging men over tot het tweede gedeelte, over de grondbewerking in deze streek. Spr. vond het beste systeem voor dezen tijd de freeshmachine; voor de klei is het de moorploeg. Is het spitten een goed systeem? Wij moeten, aldus spreker, dade lijk erkennen, dat dit niet de beste bewer king is, de onderlaag wordt te vast getrapt en het capulaire water krijgt een slechte inwerking. Als laatste punt werd besproken bet mengen van kunstmeststoffen. Bij het mengen van meststoffen moeten wij ge bruik maken van verschillende voorschriften. Zwavelzure ammoniak mag nooit gemengd met kalkmengsel, salpeter. Kalkmergel kan worden toegediend door eggen, ploegen, etc.; ook kan het op de bedden worden ingeharkt. Het bloedmeel moet afzonderlijk worden uitgestrooid op de bedden. Een fout is het, dat stalmest tegelijk wordt gegeven met kalkmergel; men ruikt dan dadelijk te sterke lucht. Vervolgens zette spreker zeer duide lijk uiteen, dat de verschillende kunstmest stoffen niet vermengd mogen worden met andere. Men zorge er steeds voor, dat de kunstmeststoffen steeds droog worden toege diend. Zeer veel nut hebben verschillende proefstations in het binnen- en buitenland, waar men tegen geringen prijs alle inlichtin gen kan bekomen voor de behandeling van den grond en toediening der kunstmeststof fen. Aan het einde sprak spreker nog poëzie uit Vader Cats over den kunstmest. De voorzitter dankte den heer Bles voor zijn aangename causerie. Dank werd ge bracht aan de toehoorders, waarna deze aan gename en leerzame avond werd gesloten. Ledenvergadering van de Coöp. Veilings- vereeniging voor Bloembollenkweekers H.B.G. (G.A.) te Lisse Bovengenoemde vereeniging hield haar algemeene vergadering in haar veilingszaal aan denGrachtweg te Lisse, op Vrijdag 30 Nov. 1928. Aanwezig 50 leden plus de raad van commissarissen, De voorzitter, de heer P. Warmerdam Cz., heet de aanwezigen hartelijk welkom en ver zoekt den secretaris de notulen te willen voorlezen, welke onveranderd worden goed gekeurd. Vervolgens wordt het accountants- en commissie-rapport voorgelezen. De heer Dannijs vraagt naar aanleiding hiervan pu blicatie der dubieuze debiteuren. De voor zitter deelt mede, dit voor een volgende ver gadering in overweging te willen nemen.. De balans en verlies- en winstrekening worden met algemeene stemmen aangenomen. De heer Raaphorst zegt namens alle leden een woord van dank aan bestuur en commissa rissen voor de accurate wijze, waarop zij de belangen der vereeniging hebben gediend. De voorzitter deelt mede, dat de November- uitbetalingen reeds den 3den November ge schied waren. Reglementair is deze uitbeta ling verplicht op 10 November. Gewezen wordt op het percentage voor groene vellingen, dat dit jaar 4 pet. bedroeg en spr. zegt, dat reeds vele toezeggingen zijn gedaan voor te houden groene veilingen in 1929, nu reeds 50 pet. meer toezeggingen. De plaatshuur in de afmijnzaal heeft ruim driemaal zooveel bedragen als vorig jaar; wel een bewijs, dat bloembollenhandelaren gaarne op de H.B.B.- veilingen koopen. De omzet heeft tot op heden bedragen 1.606.057,56, terwijl dit het vorig jaar over het geheele seizoen bedroeg 1.285.449,53, zoodat nu reeds meer geveild werd voor een bedrag van 320.608,04. De grootste veiling was op 3 Aug. met een omzet van 118.927,03, tegen vorig jaar op 12 Aug. met een op brengst van 115.732. Vervolgens brengt de voorzitter een woord van dank aan den heer H. O. Drilsma, advocaat en procureur te Haarlem, voor zijn ondervonden medewer king. Bij de rondvraag spreekt de heer Dannijs over het Narcissen-contract, waarvan zoo- velen nu zijn uitgesloten. Hij vindt t jam mer, dat de H.B.G. nu geen zaken met deze personen meer mag doen. In antwoord hierop wijst de voorzitter op een gebeurtenis in den afgeloopen zomer, n.l. dat de secretaris van de vereeniging „De Narcis" mededeelde, dat aan een zeker persoon de gekochte Narcissen niet mochten worden afgegeven, alvorens deze het contract zou geteekend hebben, ter wijl een oogenblik later vroolfjk en wel een vrachtwagen de veilinggebouwen binnenreed met volle manden narcissen, afgegeven aan dezen persoon door de veiling HO-BA-HO, Waar de secretaris van „De Narcis" nauw aan verbonden is. De heer Segers wijst op het actieve werk van het bestuur van H.B.G. en iegt het dan ook hartelijk dank nier- Voor. Directeur Van den Burg dankt zfjni *«Uega, den heer Warmerdam, voor zijn tij dige ingrijping inzake het faülissement- Spaans, welk geval door den heer Warmer dam aan de vergadering uitvoerig werd toe gelicht. De voorzitter wijst op den stevigen grondslag, waarop de veiling H.B.G. is ko men te staan. Hij verzoekt den leden of zij, die groen te veilen hebben in het komend-; voorjaar, nu reeds de opgaven te willen doen aan liet bestuur, daar dan de vellingen tijdig bij elkaar kunnen worden aangesloten. Ten slotte dankt de voorzitter de aanwezi gen voor hun opkomst en sluit onder applau: do vergadering. R. K. Vrouwenbond De R. K. Vrouwen bond houdt zijn jaarlijksche tentoonstelling wederom in de groote zaal van de K. S. A Vandaag om 12 uur vond de opening plaats. Zooals gewoonlijk, zullen de vervaardigde kleedingstukken worden tentoongesteld, welke aan behoeftigen zullen worden uitgereikt. Een fancyfair zal het bezoek aan de tentoonstel ling aantrekkelijk maken, 's Avonds zal er een strijkje zorgen voor de nocdige gezellig heid. De opbrengst van een en ander komt ten goede aan verschillende onderafdeelln- gen, zooals kraamverzorging enz. Voetbal De wedstrijd Teylingen I— Graaf Willem II, j.i. Zondag vastgesteld, is mede met bijna alle wedstrijden in de R. K. Federatie, vanwege de weersgesteldheid, niet doorgegaan. Het terrein „Sporthoff" was echter van dien aard, dat niet beter verlangd kon worden. Geen plasje was er te bespeuren. We hopen morgen op beter weer, dan kun nen de Teylinger supporters naar hartelust genieten van den wedstrijd Teyiingen I— Donk I (Gouda) te 2 uur. In Gouda wist Teylingen een gelijk spel te bevechten ,voor morgen voorspellen we een overwinning. Sporthoff verwacht morgen een grooten toe loop. ZONDAG de stille Mis om half 8; om half 10 de Hoogmis; om half 2 catechismus, om half 7 H. Familie met conferentie. VRIJDAG le Vrijdag, om half 8 gezongen Mis, 's avonds om 7 uur Lof. ZATERDAG feestdag van Maria Onbevl. On tv.; 's avonds om 7 uur Lof met Rozen hoedje; van 48 uur biechthooren. Dominica I Adventus 29 December ZONDAG. Heden ,1ste Zondag van den Advent, of de voorbereidingstijd op het hoog heilig Kerstfeest. Eucharistische dag; col lecte voor den St. Pieterspenning, te half 2 Catechismus, half 3 Lof met Adventspredl- katie, half 5 Congregatie voor 't Patronaat, half 7 H. Familie. Na het Lof vergadering voor de zelatricen van de Broederschap van den H. Geest; de zelatricen van de kerk worden na de Hoogmis verwacht. MAANDAG, half 7 H. Mis bij de Eerw. Zusters. DINSDAG, 9 uur gez. Maandstond. WOENSDAG, te 3 uur Maria-Congregatie. DONDERDAG, van half 6 tot half 7 ge legenheid om te biechten, te half 7 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. VRIJDAG, 1ste Vrijdag der maand, 7 uur gez. H. Mis ter eere van het Goddelijk Hart, 's avonds half 7 Lof en eereboete. ZATERDAG, Feestdag van Maria's Oube- vlekte Ontvangenis, 7 uur gez. H. Mis; na de H.H. Missen generale Absolutie voor de leden der Derde Orde; 's avonds half 7 Lol ter eere van O. L. Vr. ter Nood met Rozen hoedje voor Laurentius van Duin, als lid der Broederschap. Biechthooren van 4 tot half 9; voor de kinderen van de 3de en 4de klas. ZONDAG, collecte voor de kerk. In deze dagen van blijdschap voor groot en klein moge uw aller milddadigheid ook ons hart verblijden ZONDAG, om 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 2 uur Lof, daarna de H. Familie. MAANDAG 7, 8 en 8% uur een H. Mis. DINSDAG, 7, 8 en kwart over 8 H. Mis. WOENSDAG 7, 8 en 8% uur H. Mis. DONDERDAG 7. 8 en 8-15 H. Mis. Van 56 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG (6 uur bij de Eerw. Zusters) 7 uur gez. H .Mis voor de leden van het ge nootschap van het H. Hart; 7 uur Lof met acte van eerherstel. ZATERDAG (6 uur bij de Eerw. Zusters) 7 uur 8 uur H. Mis. Van 48 uur biechthoo ren. Half 7 Lof ter eere van Maria. Rijwielpad. Vanwege den Rijkswaterstaat is men thans aangevangen met den aanleg van een rijwielpad' of liever de verbetering van het bestaande rijwielpad vanaf de Bur gemeester Mooijstraat tot aan den overweg van de spoorlijn. Tevens wordt daarbij aan d'e oostelijke zijde van den weg, op de oude trambaan, een rijwielpad aangelegd. Hierbij is gebruik gemaakt van een ander procédé dan thans bestond en daarbij is aan beidte zijden van de vernieuwde klinker- bestrating het rijwielpad gemaakt van teer- porfier. Het lijkt, nu men met het werk bezig is, een geheele verbetering. Wanneer zal het andere gedeelte van den rijksweg in de kom van het dorp, zoowel wat betreft de bestrating van den rijweg als het rijwielpad een .beurt krijgen? Burgerlijke Stand. Getrouwd: S. Stuifber gen en E. Brandjes te Castricum. Geboren; Gerardus Clemens, z. van A, Bolten en W. Bakkum. Overleden; Klaas Stuifbergen, 83 jaar te Castricum. Ziekenhuisverzekering Dezer dagen spraken wij een der bestuursleden van de alhier bestaande ziekenhuis- en operatie kosten-verzekering. Niettegenstaande de hooge uitkeeringen, die dit jaar reeds zijn moeten worden verstrekt, het getal verzeker den, dat moest worden opgenomen in een ziekenhuis zeer groot was, terwijl ook het getal operaties niet is meegevallen, mag het met voldoening geconstateerd worden, dat de vereeniging bloeit. Verleden jaar is met een groot voordeelig saldo kunnen worden beëin digd en men heeft wel een bedrag dit jaar moeten opnemen daarvan, doch dit is nog niet zoodanig, dat de toekomst niet met ver trouwen kan worden tegemoet gezien. Inte gendeel, het aantal gezinnen, dat zich laat verzekeren, neemt nog steeds toe. Dezer, dagen is dit kunnen worden vastgesteld op 475 gezinnen. Dat het getal nog voor 1 Ja nuari' a.s. de 500 zal hebben overschreden, is een der wenschen van het bestuur. AAN ONZE ABONNé'S TE SLOTEN Door onvoorziene omstandigheden heeft onze agent L. Kreijke het pakket couran ten van Zaterdag 24 Nov. j.i. NIET ont vangen, zoodat het Zaterdag-nummer eerst Maandag j.i. in het bezit kwam van onze. abonné's. Onze agent heeft aan bovenstaande in het geheel geen schuld. ADMIN. NIEUWE HAARL. COURANT J Arbeidsbemiddeling Ingeschreven op 30' Nov. 1928. 9 timmerlieden, 10 opperlieden! 4 metselaars, 9 schilders, 1 betonwerker, 1 ijzerwerker, 3 straatmakers, 2 machinisten, 4 mach.-bankwerkers, 1 bankwerker, 3 sto kers, 2 bakkers, I schipper, 1 reiziger, 1 kan. toorbediende, 1 letterzetter, 66 losse arbei ders, totaal 119. Nieuwe zaken Hillegom is weder een drietal nieuwe winkels rijker geworden. De heer C. G. van Dom opende aan de Hoofd straat een zaak in het Confiseursbedrijfde heer J. L. Boogert een brood- en koekbak- kerij, eveneens aan de Hoofdstraat, terwijl de heer P. Staats aan de Mariastraat een winkel opende in religieuze artikelen, tabak en sigaren. Alle 3 de zaken zien er keurig en modem uit, zoodat een en ander weder aan de vermoeiing der gemeente ten goede komt. Eere-voorzitter Burgemeester Mr. D. F. Pont heeft het eerevoorzitterschap aanvaard der tentoonstellingscommissie van Bloembol lencultuur afd. Hillegom. Ook heeft de bur gemeester voor de tentoonstelling een groote gouden medaille beschikbaar gesteld. Opening Pluimveetentoonstelling Gistermiddag heeft de officieele opening plaats gehad van de tentoonstelling van hoen ders, watervogels, konijnen, post- en sier- duiven, welke door de Kennemer Pluimvee- vereeniging heden en morgen in het Patro naatsgebouw aanden Zeeweg gehouden wordt. Bij de opening waren tegenwoordig de burgemeester der gemeente, de heer R. G. Rij kens, met zijn echtgenoote, de wethouders, enkele raadsleden en verschillende genoodig- den. De voorzitter der Kennemer Pluimvee- vereeniging, de heer J. Verzijlbergh, hield een korte welkomstrede, waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot den burgemeester en diens echtgenoote. Spr. dankte den burge meester voor diens bereidwilligheid om het eerevoorzitterschap te aanvaarden en deze tentoonstelling te openen. Spr. richtte voorts woorden van dank tot de commissie van bijstand en de technische commissie en zeide, dat dit de zesde tentoon stelling is, welke de Kennemer Pluimvee- vereeniging organiseerde. Tot dusver werden de tentoonstellingen geregeld te Beverwijk gehouden. Thans heeft het bestuur het ook eens in Velsen geprobeerd en het is een groot succes geworden. Was in Beverwijk het grootste aantal in zendingen 370, thans zijn niet minder dan 600 nummers ingeschreven. Hierna nam de burgemeester het woord en zeide tijdens zijn burgemeesterschap reeds vele tentoonstellingen te hebben geopend. Een pluimveetentoonstelling is voor spr. echter iets nieuws. Toen de voorzitter der vereeniging bij spr. kwam met het verzoek deze tentoonstelling te willen openen, heeft spr. hier volgaarne gevolg aan gegevenhoewel hij er weinig van weet te zeggen. Wel in figuurlijken zin. Er is van hem wel eens gezegd dat zijn haan steeds koning kraaien moet. Spr. heeft voorts zelf kippen, waarvan zijn echtgenoote beweert, dat ze niet voldoende eieren leggen en ookheeft spr.wel eens een konijn geschoten, dat niet binnen spr.'s jachtgebied was. Intusschen juicht spr. het toe, dat het be stuur besloten heeft om de tentoonstelling in Velsen te doen houden. Het is op den goe den weg het aantal inzendingen is grooter dan ooit. Spr. hoopte, dat op den ingeslagen weg wordt voortgegaan en dat hij het nog eens beleven mag dat een internationale tentoon' stelling wordt gehouden. Spr. zal dan Zorgen beter op de hoogte te zijn (applaus). Nadat ververschingen waren geserveerd bezichtigden de genoodigden de tentoon stelling, die in de mooie groote zaal van het Patronaatsgebcuw voortreffelijk is onder gebracht en wederom zeer interessant is Er zijn vele mooie inzendingen, waaronder ook van de gemeente Velsen, die een aantal bewoners en bewoonsters uit het Park Velser beek naar de expositie hebben gezonden. Zij slaan een goed figuur. De tentoonstelling is een bezoek overwaard. We laten hieronder volgen de lijst van winnaars der eereprijzen 1 verg. zilv, med. door den heer Burge meester van Velsen voor de mooiste inzending fazanten, jong. Winner J. Verzijlbergh. 1 beker ad 25.door de N. V. IJsfa' briek voor de Vischhandelvereeniging en Koelhuis „IJsvries" IJmuiden voor het hoogste aantal punten groote hoenders. Winner H. Groen. 1 rookstel ad 10.door den heer J Glas, IJmuiden-Oost, voor het hoogst aan tal punten groote hoenders op één na. W<n- ner H. L. Wisman. 1 beker door de N. V. Vereenigde IJs- fabr'eken voor de mooiste collectie midden rassen, 1 kleur, 1 ras. Winner H. Groen. 1 beker door Dr. Oosterwijk, IJntu'den- Oost, voor de mooiste collectie lichte rassen, 1 kleur, 1 ras. Winner H. L. Wisman. 1 beker door de IJmuider Courant voor de mooiste haan of hen, zware rassen. Winner W. J. Zeeman, Driehuis. 1 beker door den heer J. Wiersma, IJmui- den-Oost voor de mooiste haan of hen, mid- denrasen. Winner: W. F. Nieuwenburg, Haar lem. 1 beker doorden heer A. de Wit, IJmuiden, voor de mooiste haan of hen, lichte ras en. Winner H. L. Wisman, IJmuiden-Oost. 1 beker door den heer H. W, v. Dordt, Ha rle 1, voor de mooiste haan of hen der tentoonstelling. Winner W. F. Nieuwenburg 1 beker door den heer J. P. Nijssen voor de grootste izending groote hoenders. Win ner H. Groen. 1 beker door den heer J. C. Vermeulen, Amsterdam, voor de mooiste inzending fa zanten oude. Winner G. Berghuis. IJmuiden, voor het hoogste aantal punten Winner W. G. Quax. ƒ5.door den heer Dr. Oosterwijk voor de mooiste collectie zware rassen, 1 kleur, 1 ras. Winnaar W. G. Quax. 1 schilderij ƒ5.door Tegel's Waren huis, Beverwijk, voor de mooiste colle tie. lichte rassen, 1 kleur, 1 ras, Winner W. G Quax. 1 beker door de N. V. Ver. Ijsfabrieken, IJmuiden, voor de mooiste haan of hen. Winner D. Warner, Velsen-Noord. Konijnen 1 beker ad 25.door de N. V. Chemisch Fabriek „De Toekomst", IJmuiden, voor het hoogste aantal punten. Winner P. Kos ter. 1 beker door de N. V. Ver. Ijsfabrieken, IJmuiden, voor het hoogste aantal punten op één na. Winner D. R. Houtgraaf. 1 electr. schemerlamp door den heer J. Verzijlbergh, IJmuiden-Oost, voor de mooiste collectie zware rassen, 1 kleur, 1 ras. Winner P. Koster. 1 kistje sigaren ad 50 stuks door den heer P. Weij, IJmuiden-Oost, voor de mooiste ram of voedster, zware rassen. Winner P. Kok, Schagen. 1 zilveren medaille door den heer R. de Boer, IJmuiden-Oost, voor de mooiste ram of voedster, lichte rassen. Winner P. J. Scheelings, Haarlem. 2.50 door den heer H. Medik, IJmuiden, voor de mooiste ram of voedster, dwerg rassen. Winner S. de Vries, Beverwijk. Duiven (Sierduiven) 10.door den Hoog Weled. geb. Heer W. H. Baron van Itersum, Beverwijk, voor de mooiste inzending. Winner W. G. Quax. f5.door Mr. A. Moens, Beverwijk, voor de mooiste inzending op één na. Win ner A. Cassé. 1 beker door de N. V. Ver. Ijsfabrieken te IJmuiden, voor het hoogste aantal punten, 1 kleur, 1 ras. Winner A. Cassé. 1 electr. strijkijzer door den heer J. Prins, IJmuiden-Oost, voor de mooiste sierduif of doffer. Winner H. Zomerdijk, Haarlem. ƒ5.door de K. P. V. voor de mooiste collectie, 1 ras, 1 kleur. Winner A. Cassé. (Postduiven) 1 beker door de N. V. Ver. Ijsfabrieken IJmuiden, voor de mooiste collectie sch:on heidsklasse. Winner P. v. d. Pol. 5.door den heer W. M. Ragut voor de mooiste collectie vliegklassen. Winner A de Weers en Zn. 1 medaille door den heer J. Repko, IJmui den-Oost, voor de mooiste doffer of duif, schoonheidsklasse. Winner P. v. d. Pol, Haarlem. 1 verz. medaille door de Postduiven- vereeniging „De Bonte Duif", IJmuiden- Oost, voor de mooiste doffer of duif, vlieg klassen. Winner P. Bannink, Haarlem. 1 fruitschaal door Loendersloot's Waren huis, IJmuiden-Oost, voor de mooiste doffer of duif. Winner P. Bannink. Watervogels 1 verguld Zilveren medaille door de Ver eeniging IJmuidens Bloei voor de mooiste inzending watervogels. Winner Gem. Velsen VERTEGENWOORDIGERS DER Een mooie gift aan de Noord- en Zuid- hoilandsche Reddingsmaatsehappü Krielhoenders 1 beker door den heer J. C. Dunnebierj Gisteren werd in de hal van het gebouw van de Vereeniging voor den Effectenhandel een buitengewone algemeene vergadering gehou den. Deze buitengewone algemeene vergede- ring werd gehouden naar aanleiding van de op 27 dezer gehouden algemeene vergadering, waarop aan het bestuur in overweging werd gegeven om ter beurze een inschrijvingslijSt neder te leggen, ten einde aldus gelden bij een te brengen ten behoeve van de Noord- en Zuidhollandsche Redding-maatschappij welke daaruit de aanschaffing van een mo tor-reddingboot geheel of gedeeltelijk zal kunnen bekostigen. De groote geestdrift, waarmede de vergadering dit denkbeeld heeft begroet, was voor het bestuur een gereede aanleiding om te overleggen, of ten deze wellicht iets verder zou kunnen worden ge gaan en in de bestuursvergadering van heden werd dan ook met algemeene stemmen be sloten om aan de ledenvergadering machti ging te vragen uit de kas der vereeniging het bedrag (tot een maximum van 60.000) be schikbaar te stellen, dat noodig is om aan de de Noord- en Zuidhollandsche Redding Maatschappij een volledig uitgeruste motor reddingboot, zoo mogelijk in IJmuiden te sta tionneeren,'ten geschenke aan te bieden. Het bestuur meende, dat zoodanige schen king in de eerste plaats een bewijs van wel verdiende hulde zou zijn aan de moedige mannen, die sedert jaar en dag en meer in het bijzonder de laatste stormweek zoovele daden van heldenmoed en zelfopoffering heb ben verricht en in de tweede plaats een aan sporing aan vele anderen om de Redding- Maatschappij door giften in staat te stellen hare organisatie zoo perfect mogelijk te maken. Ten einde met spoed tot het beoogde doel te geraken noodlgden zij de leden uit tot een buitengewone algemeene vergadering, welke gisteren om 2 uur in de groote Beurshal is gehouden en waarin over dit voorstel monde ling werd gestemd. Het voorstel werd met nagenoeg algemeene stemmen aangenomen. PHILIPS Wisselstroom-combinatie -ff "0 per Aansluiting op het stopcontact mn(i KEUZE uit de modernste toestellen, zoowel voor gelijk- als wisselstroomvoeding Alles wat U duur moet betalen buitenshuis vindt U in gezelliger omgeving met Uw geheele gezin bij COMPLETE 4-L. INSTALLATIE VRAAGT DEMONSTRATIE HET VERPLICHT U TOT NIETS 1 EN Amsterdam - Goes - Haarlem - Hilversum - Rotterdam Te koop aangeboden een) 1 k arig onderhouden salon piano. - Levering franco j huis onder garantie. Be- taling ev. in overleg met kooper. Te zien en te be- spelen GED. O. GRACHT 108] HAARLEM Commissionair van Ducretet, Philips, Nora, Baltic, geeft op verzoek gratis demonstratie. Betalingen in overleg bij plaatsing. Br. onder No. 2173, bur. van dit blad. Tricot met wol ge voerd 2,90,2.40 1.90 Nappa met wol ge- i voerd prima afwerking 7.90 Imit. Wildleder i moderne kleuren uitm. pasvorm Gebreid, met leer om boord I.90 I voor jongens Astrakan met wol I gevoerd en riemslui- ting i Astrakan met wol ge- voerd, kl. maten voor [jongens..., EN Moderne sorteering O IA in prijzen vanafAoIU mimmiii VOOR VADER: Scheermessen, Zakmessen, Zak- seharen, Sigarenknippers, Auto- Artikelen, Tuingereedschap, Electrische Sigarenaanstekers, Timmergereedschap enz. VOOR MOEDER: Electrische Strijkijzers, Electr. u Waterketeltjes, Melkkokers, D Brood- en andere Trommels, Vuurschermen, Tegelplaten, Geldkistjes, Theelichtjes, Stof zuigers, Rolvegers, Wasch- machines enz. VOOR VERLOORDEN: Beste Tafel- en Dessert-messen, Verzilverde en A'nacca Lepels en Vorken, do en:..go huis houdelijke artikelen, Gasfor nuizen, Gascomforen enz. VOOR DE JONGEREN: Schaatsen, Sleden, Mechani sche Bouwdoozen, Radio-artike len, best Timmergereedschap, Zakmessen, Poppenwagens, Vlie gende Hollanders, Vogelbescher mingsartikelen, enz. ZIET ONZE ETALAGES! Alles: BEST en BILLIJK SiaCOTJAI}£NB£K£HOaOaZS J 99GRDQTEHOUTiT/f.MAAQL£n\ met tuin te koop, 6 kamers, keuken, kelder, serre, balcon, schuur. Koopsom 7500. Zeer billijk. Adres: Goltziusstr. No. 14, bij Verspronckweg. Ziet onze etalages Tol en mei 5 December Q den GEHEELEN dag g geopend. 's Morgens is de rustigste koop- H tijd. ZONDAG 2 DEC. g GESLOTEN. EIKH. SALONPATHEFOON te koop, m. 20 n., prachtk., als Ultra- foon, pr. kl., pr. 40, ook ruilen voor radio. Adres: Nassaulaan 14 bov., ook Zondags. Het blijft nog steeds de vraag van den dag en St. Nicolaas verrast er nog velen mede.. Dit is verstan dig want onze crêpe schoenen zijn mooi solide en waterdicht houden de voeten warm en zijn onverslijtbaar.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 7