Stadsnieuws S f fa f ös- „Haatten UIT DEK OMTREK THERMOGÈNE AMSTERDAMSCHE BEURS CHEQftJE-KOERSEN St. Nicolaas Cadeau om nooit te vergeten 1 f ft Vampyr Stofzuiger EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - MAANDAG 3 DECEMBER 1928 BLADZIJDE 2 Centrale Verwarming Agenda 4 December De Rijwieldiefstallen flink voortgezet e Baldadigheid Autotochtjes voor bejaarden Onderwijzers-jubileum Bekroond Burgerlijke Stand Comité van Katholieke Sociale Actie Suppletoire Begrooting Ernstig ongeval op den Heerenweg Een man door een auto in den rug aangereden HEEMSTEDE Personalia Jubilea bij de gasfabriek De Kennemer-Bankvereeniging Rheumatiek - Jicht Griep Steken in de Zij en Hoest De roofmoord te Rotterdam Begrafenis van het slacht offer Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstr. 16 Tel. Ne. 10756 4pex Klop-Veeg-Stofzui jers f175' MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam Onze Winkelstand VELSEN IJMUIDEN Het advies van de Reedersvereen. (Oct.) R.K. Universiteit te Ni jmegen Door een auto overreden en gedood? De aardbevingsramp in Chili De ziekte van den Engelschen Koning Het kastekort bij de water leiding te Bandoeng Storm ter hoogte van New-Foundland HEEMSKERK /Wan VALK LEEUWARDEtt De Japan sche Kronings feesten geëindigd LAATSTE NIEUWS Een brandkast geforceerd Branden MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam f Sociëteit „St. Bavo" Half 9 uur Rechts kundig-Bureau 8 uur „St. Caecilia" half 9 uur Bestuur St. Joseph 8 uur Be-' stuur Graf. Bond Van 2—3 uur R. K. Kraamverpleging 3e Orde Half 10 en 4 uur n.m. vergadering R. K. Politievereeni- ging 10 uur v.m. Schriftelijk examen Heilgymnastiek. Statenzaal, Prinsenhof vergadering Prov. Sta ten van Noord-Holland, half 11. Cinema-Palace, Gr. Houtstraat 8 uur Bios coopvoorstelling. Luxor-Theater, Gr. Houtstraat 8 uur Bios coopvoorstelling. Rembrandt-Theater, Gr. Markt 7 en kwart over 9 uur Bioscoopvoorstellingen. Veisen Raadhuis 7 uur n.m. vergade ring van den gemeenteraad. 5 karretjes gestolen Bij de politie is aangifte gedaan van dlef- Ital van 5 rijwielen, die resp. stonden in de Floresstraat, Lakenkooperstraat, Schoter- boschstraat, in een tuintje van een perceel aan den Zijlweg en voor een café aan het Bpaarne. We leven in den tijd van Sint- Nieolaas-geschenken. Wie zet er zijn karretje nog meer onbeheerd neer? In den nacht van Zaterdag op Zondag leeft men met een ijzeren bout een spiegel ruit verbrijzeld van perceel Plein 16a. In de lamer werd de bout gevonden. Men ver moedt hier met baldadigheid te doen te heb- ~en. Te Haarlem is een commissie opgericht, öe ten doel heeft het verschaffen van een irettigen dag aan inwoners van verschillende itichtingen door een autotochtje in den lomer. Voorloopig staan op het lijstje het Stads Innen- en Ziekenhuis, St. Joannes de Deo, iet Diaconiehuis in de Jansstraat en het 5t. Jacobs Godshuis. Dit viertal zal nog met mdere stichtingen, die in de termen vallen, vorden aangevuld. De commissie zal eerlang len beroep doen op bezitters van gesloten luto's om die voor het goede doel beschik- ïaar te stellen en op anderen om een lijdrage, ten einde aan de genoodigden ook •en versnapering aan te bieden. De commissie bestaat uit de heeren Beynes, EL Franken, B. W. Lasschuit, J. C. Peere- loom, E. H. Tenckinck en Van Zon; aan den leer Lasschuit, die reeds meermalen blijken taf een goed organisator te zijn, is door zijn nedeleden verzocht het voorzitterschap en laarmede de leiding op zich te nemen. Te zijner tijd volgen nadere bij zonder leden. er zich op, een speciaal adres te zijn voor het opmaken van schotels. De etalage is niet van marmer, maar van een bepaald soort tegels gemaakt. Deze te gels zijn buitengewoon sierlijk en bovendien trekken ze geen vet in. De moderne vischbakkerij is thans eenig in Haarlem. Men koopt de visch versch en ziet hen even later in de pannen olie ver dwijnen, zonder onaagenomen reuk en zeer hygiënisch wordt ze gebakken. Binnen enke le minuten is de visch gereed voor gebruik. De geheele winkel is van tegels voorzien, van tegelvloer en tegelwanden. Achter zijn de palingbakken met stroomend water. Een aparte keuken is door glazen deuren van den winkel gescheiden. Daar worden de schotels opgemaakt. Alles te zamen een mooie moderne zaak! Mej. M. C. Lenselink heeft haar zilveren onderwijs-jubileum gevierd aan de school aan de Bosch en Duinlaan. Namens het bestuhr bood het Hoofd der school haar het boek „La Suisse Illustrée" aan. De collega's schonken een kelkje en de leerlingen een stoel en het boekwerk „Genève et les Pays Bas". De jubiiaresse bood den leerlingen een versnapering aan. Er was voor dit jubileum veel belangstel ling. Onze stadgenoot de heer W. G. Quax be haalde op de pluimvee- en konijnententoon stelling te Beverwijk met zijn inzending sierduiven en krielhcenders 24 eere-prijzen. 32 eerste-prijzen; 32 tweede-prijzen en 8 derde-prijzen. Ondertrouwd: 1. December: H. J. Duijts- hoff en G. C. Segboer. Geboren: 30 November: S. Deende Boer, d. A. C. RoelandKlijn, z. G. M. Groe nendijkDam, z. 1 December: J. M. Ger- ritsMulder, d. J. W. LeuvenBonsel, z. Overleden: 29 November A. Grimmde Vries, 72 jaar, A. L. Dijserinckstraat, 30 No vember: G. J. W„ 4 j. d. van P. B. Geeven, Godfried van Bouillonstraat, L„ 22 mn.d„ z. v. A. Roye, Cheribonstraat. In het najaar van 1927 zijn de besturen Ier R. K. Vereenigingen in Haarlem samen- leroepen door het voormalig bestuur der L S. A. om te beraadslagen, wat moest ge- chieden, nu naar men meende de band iusschen de Katholieke Organisaties was lerbroken. Op die vergadering werd na langdurige liscussies besloten, dat de wenscheiijkheia lan het voortbestaan eener Roomsche Cen trale in Haarlem zoo mogelijk beter en rruchtbaarder dan voorheen vaststond. Staande de vergadering werd een commis- lie benoemd om nieuwe statuten voor deze gereorganiseerde K. S. A. te ontwerpen, welker concepten daarna aan een groot aantal vereenigingen werden toegezonden. 15 Maart van dit jaar werden deze con cept-statuten in een gecombineerde verga- flering behandeld en, na ampele bespreking en nadat de noodige wijzigmgen waren aan gebracht, vastgesteld. 13 Juni d.a.v. werd andermaal -vergaderd ter vaststelling van het huishoudelijk regle- nent en ter benoeming van definitieve leden In het comité. Benoemd werden; Mejuffrouw F. A. M. Peeters en de heeren J. Ph. Castricum; P. J. M. van Teteringen; mr. F. Vorstman; L. M. .Weterings en G. H. Weustink. 21 September werd verzocht aan Z. D. H. gen Bisschop de statuten wel te willen goedkeuren en ingevolge art. 6 der statuten een geestelijken raadsman en een voorzitter te willen benoemen. 13 October werd ontvangen het Bisschop pelijk schrijven, waarin Monseigneur de Bis schop tot geestelijk adviseur benoemde den Zeereerwaarden Heer Rector J. P. J. Kok en tot voorzitter den heer H. E. Everard te Aerdenhout. Thans is aan 53 vereenigingen in Haarlem een circulaire met statuten van het „Comité van Katholieke Actie" rondgezonden, waarin gevraagd wordt, vóór 21 December a.s. te willen berichten, of de vereen gingen in principe bereid is, tot het Comité toe te treden. In Januari a.s. zal een vergadering ge houden worden der dagelijksche besturen van de aangesloten vereenigingen, waarin dan de nóg ontbrekende 14 leden van het Comité zullen worden benoemd. B. en W. bieden den raad der vaststelling aan de eerste suppletoire fctgrooting dienst 1928. De rekening over het dienstjaar 1927 heeft een batig saldo opgeleverd van 14.877-75, welk saldo naar de begrooting 1929 is overgebracht. Als gevolg hiervan moet het voor 1928 geraamde gedeelte van het vermoedelijk batig saldo van den dienst 1927 ad 123.412,35 van de begrooting 1928 worden afgevoerd. De belasting wegens gebouwde eigendom men wordt 16.000 geraamd. Het aandeel over 1928 in de kosten van den dienst van Openbare Werken ten laste van den kapitaaldienst wordt voorloopig geschat op f 60.000. In verband met de thans bekende gegevens mag worden verwacht, dat de opbrengst tlit tachtig opcenten op de hoofdsom dei belasting op gebouwde eigendommen en vijfrig opcenten op de hoofdsom der perso- neele belasting ten minste zal bedragen resp ƒ315.000 en 320.000. zoodat de primitieve ramingen kunnen worden verhoogd met 20.000 en t 70.000. De bijdrage aan den kapitaaldienst van 1/10 van de vermoedelijke nadeelige saldi per 1 Mei 1927 van den gewonen dienst der voormalige gemeenten Schoten en Spaarn- dam wordt 13.871,23 hooger geschat. De uitgaven ter zake van de voormalige gemeente Schoten worden f 81.000 hooger geraamd. Zaterdagavond kwart voor zes reed op den Heerenweg, nabij de Hoogendorpstraat de 38-jarige J. W. L., loopknecht in dienst van de fa. de Loor, Lange Veerstraat. met een platten meubelwagen in de richting Heemstede rechts van den weg. Een luxe auto, bestuurd door den heer R. te Drie bergen. reed hem achterop ook rechts van den weg. Hij zag den handwagen niet en reed L. aan in z'n rug, zoodat hij als 't ware geschept werd door den auto. Toen de auto eenige meters verder stil stond lag L. bewusteloos tusschen de motor kap en het rechterspatbord. Per auto is hij naar het St. Elisabeth's Gasthuis vervoerd. De politie stelt een on derzoek in, de auto is in beslag genomen. Men deelde ons mede dat de man een zware hersenschudding heeft bekomen. Zijn toes .and is levensgevaarlijk. Badhuis Tn het Badhuis aan de Post- laan werden in de week van 26 Nov. tot en met 1 December genomen 461 douchebaden, 43 kuipbaden. Aan 32 kinderen werd een gratis school- bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 4 volwassenen gebruik gemaakt. Voor het machinistenexaraen diploma C is te 's-Gravenhage geslaagd de heer J. A. Kollewijn, alhier. De heeren P. Bouwens, P. Houweling en J. W. Veen, resp. tremmers en machinedrij ver bij de gasfabriek, vierden Zaterdag hun zilveren dienstjubileum. De directeur ontving de jubilarissen op zijn bureau, waar hij hen hartelijk en huldi gend toesprak. Namens de gemeente bood de directeur ieder der jubilarissen een envelop pe met inhoud. Een nieuwe bank in Haarlem Wfj werden hedenmorgen uitgenoodigd om een kijkje te komen nemen bij de Kenne- mer Bankvereeniging op het Plein. We behoefden niet lang te zoeken naar het gebouw, met groote letters op marmer zagen we reeds uit de verte boven een mooi hee renhuis staan: N. V. Kennemer Bankver eeniging. Tegenover het hulppostkantoor, eenvoudiger kunnen wij u den weg niet wij zen. We stapten de mooie breede hal in, stonden voor twee loketten, eenvoudig, doch rustig en absoluut uit den tocht, die 'n kijk je gaven in de administratie-zaal. De beide directeuren, de heeren Mr. J. F. W. van Duuren en P. G. van der Spek, ont vingen ons in het privé-kantoor, een ruime, gezellige kamer, waar cliënten zich zonder bestrijdt met sncces Bij Apothekers en Drogisten heele doos f 0 75, halve doos f O 45 Een nieuwe vrachtauto voor de be drijven B. en W. stellen voor ten behoeve van de bedrijven van gas en water een nieuwen vrachtauto aan te schaffen. Het is de bedoeling een Ford-vrachtchassis model A 1928 met toebehooreh aan te schaffen, alsmede een aanhangwagen, zulks met het oog op het vervoer van gas- en water buizen. De kosten van een en ander bedragen f 4500.—. Verkoop van grond. B. en W. stellen voor aan J. Lindhouf, alhier, te verkoooen een gedeelte bouwterrein, ter groote van 504 M2, liggende aan de Lijsterlaan, voor den prijs van f 5.50 per M2. Voort stellen zij voor, aan J. W. Philippo, te Amsterdam, te verkoopen een gedeelte bouwterrein, ter grootte van 612 M2, lig gende in Velserbeek aan den van Tuijllweg op den hoek van een geprojecteerde straat, voor den prijs van f 6.per M2. Verpachting hotelpension „Velser beek" B. en W. vragen den raad machti ging om de pacht van het hotel-pension „Velserbeek" met theeschenkerij, ten be hoeve van G. L. van Toombergen, te Zand- voort, met een jaar te verlengen. Onder groote belangstelling had heden te Rotterdam de uitvaart en begrafenis plaats van wijlen den heer P. C. Lans, die het slachtoffer van den moord is ge worden. Bij het vertrek van stoet en ook op het kerkhof was de belangstelling van de zijd'e van het publiek zeer groot. Ook het geheele personeel was aanwezig. Het woord werd gevoerd door den compagnon van den verslagene en enkele familieleden. Ds. Lans sprak een troostwoord tot de achtergeblevenen. MAANDAG 3 DECEMBER HEMVI Haarlems Eerste Moderne Vischhandel Groote Houtstraat 181. In perceel Groote Houtstraat 181 is sinds Zaterdag een zaak gevestigd, die zonder twij fel in een dringende behoefte zal voorzien. Haarlem heeft een eerste moderne vischhan del gekregen de „HEMVI". Deze zaak is op de meest moderne wijze ingericht, heeft een eigen inleggerij en vischbakkerij en beroemt Een speelterrein 'n de Ratels. In de raadsvergadering van 4 September i. 1 werd, om advies m handen van B. en W. gesteld, een voorstel van de heeen S. Baarda J. A. Dalmeijer en P. F. C. Roelse, luidende als volgt „Ondergeteekenden stellen den Raad stel len den Raad B. en W. uit te noodigen met plannen te komen tot het aanwijzen van een terrein in „de Ratels" om daarop te gelege ner tijd een speelterrein op te richièn, even tueel zoo noodig het plan van bebouwing zoodanig te wijzigen, dat het mogelijk zal worden een openbaren tutn binnen één der bouwblokken te prcfneeren. Naar aanleiding hiervan deelen B. en W. den raad mede dat het college sympathiek staat tegenover de idee om te zijner tijd een terrein in „de Ratels" in te richten tot speel terrein. Zij hebben daarom doen nagaan, welk gedeelte voor dit doel het meest geschikt moet worden geacht en meenen dit gevonden te hebben tn een terrein ter grootte van onge veer 2500 M2, aan de Platanen -, de Abeelen - en de Wilgenstraat. Zij stellen dan ook voor, bedoeld gedeelte voor speelterrein te bestemmen. Eén lid van het college zou reeds .egelijk me. den bouw der openbare school voor uit gebreid lager onderwijs aan de Plafanenstraat -en hek mer beplanting om het terrein willen doen aanbrengen. De overige leden kunnen zich hiermede met vereenigen en wenschen daartoe over te gaan zoodra zich eene vereeniging heeft gevormd voor de exploitatie voor het terrein. De kosten verbonden aan het rooien van struikgewas, het egaliseeren van het terrein, het maken eener afrastering van ijzeren stijlen met gaas en het aanbrengen van een manfelbeplanting zullen ongeveer r 2500— bedragen. Voor het aanbréngen van|de C are tuin gen achten B. en W. geen termen aanwezi Bouwvergunningen Door B. en W. van Veisen zijn de navolgende bouwver gunningen verleend aan S. Ttesma, te Haarlem, tot het bouwen van vijf woonhuizen en een woon-wtnkel- huts met bergplaats en terretnafscheidingen aan den Engelmundusweg te IJmuiden aan firma Meinema Postma te IJmuiden, tot het bouwen van een woon-winkelhuts met bovenwoning en garage, met vergun ning tot het plaatsen van een voortuinhek, aan de Torncellistraat, hoek Tames Watt- siraat, aldaar aan W. A. de Bruyn, te IJmuiden, tot het bouwen van een woon-winkelhuis en twee woonhuizen aan de Gerard Doustraat, hoek Van der Helststraat, aldaar aan Jac. Gorter, te IJmuiden, tot het ver bouwen van een woon-winkelhuis aan de Snelliusstraat no 1, hoek Kennemerlaan, aldaar aan firma Gebr. Wijker P. van Duyn, te IJmuiden, tot het wijzigen van een bouw plan in dien zin, dat gebouwd zullen worden veertien inplaats van dertien woningen aan de Dirk Hartoghstraat, aldaar aan C. Hofman te IJmuiden, tot het bou wen van een bakkerij op een terrein achter het perceel, Velserduinweg no. 116, aldaar aan H, H. Meijer te Veisen, tot het aan bouwen van een gedeelte bakkerij aan hét perceel aan den Wijkerstraatweg no- 12. aldaai aan P. Rijnierse Zoon te Overveen, tol het bouwen van een woonhuis aan den Duinlustparkweg te Sampoor aan Gl. C. Smit te Veisen, tot het bouwen Adhaesie van het gemeentebestuur: Zaterdagmorgen werd het onderstaandd telegram verzonden aan den voorzitter van de Tweede Kamer der Staten Generaal „Het Gemeentebestuur van Veisen be tuigt zijn adhaesie aan het adres gericht aan de Tweede Kamer der Staten Generaal door de Vereeniging van reeders van visschers vaartuigen te IJmuiden e.a., om niet goed te keuren het ontwerp van wet tot aanwijziging van den tak van Rijksdienst, omvattende de Vissershaven te IJmuiden, vloor een beheer als bedoeld in artikel 88 der Comptabiliteits wet, alvorens in art. 2 de havenkommen en boorden daarvan uitdrukkelijk zullen zijn uitgezonderd. Ongewijzigde aanneming zal leiden tot heffing van rechten in IJmuiden en zoodanige heffing zou een ramp worden voor de reeds zoo zwaar belaste bedrijven aldaar en dientengevolge voor deze gemeente St. Nlcoiaasfeest. Zond'ag werd in de pa rochie van St. Gregorius een St. Nicolaas- feest gegeven aan de kinderen der leden van den Ned. R.K. Volksbond, Kring IJmuiden, welk feest schitterend is geslaagd. Om drie uur arriveerden de ouders met hun kinde ren in het R.K. Verenigingsgebouw aan de Mahustraat. Het was voor den voorzit ter, den heer Maas, 'n aangename taak zulk een groote kinderschare met hun ouders een woord van welkom te mogen toespreken. Na dat de kinderen eenige oogenbiikken waren beziggehouden, kwam onder gezang St. Ni- colaas met zijn knecht de zaal binnen. De vreugde steeg ten top, toen men intusschen het tooneelscherm had weggenomen en de kinderen de St. Nicolaas-geschenken met de lekkernijen zagen. Alsdan werden ter eere van St. Nicolaas door de kinderen eenige "liedjes gezongen, waarna de goede Sint vergezeld van zijn knecht de zaal rondging en als kennisma king den kinderen eenige versnaperingen aanbood. Aardig was het te zien hoe Sint Nicolaas met die kleine peuters omging; sommigen der kleintjes waren weliswaar vol angst en vrees, maar hij wist aller harten te win nen. Intusschen was de geestelijkheid der Pa rochie gekomen, die St. Nicolaas gingen ver welkomen. Alsdan werd aan ieder kind een zakje lekkernijen gegeven. Ook werd door St. Nicolaas persoonlijk aan allen speelgoed uitgereikt, zoodat allen met een blij ge zicht naar hun plaats terug keerden. Ook die kinderen, die wegens ziekte niet aan wezig konden zijn, werden niet vergeten, en kregen eveneens him St. Nicolaasgeschenk. Inbraak met diefstal. Door den vischhan- delaar J. d'e K. is bij de politie alhier aan gifte gedaan, dat in zijn kantoor in de Rijksvischhal is ingebroken door het verbre ken van een hangslot. Bij onderzoek bleek gestolen te zijn een geldkistje met inhoud, benevens eenige waardevolle papieren. De politie stelt een onderzoek in. NIJMEGEN, 3 Dec. Blijkens officieele opgaven waren op 1 December 1928 aan de R.-K. Universiteit ingeschreven in totaal 400 studenten, tegen 352 in het vorige jaar. NIJMEGEN, 3 Dec. In den afgeloopen nacht is op den Ringdijk bij Huizen (Over- Betuwe) op den weg gevonden zekere G. H„ die zwaar gewond was. Hij is aan de gevolgen overleden. Hij is vermoedelijk door een auto overreden. Koersen HeiiCn j.emni LONDEN, 3 December President Ibanez is te Talca in het aardbevingsgebied aan gekomen. Aangenomen wordt, officieel, dat het totaal aantal dooden niet meer dan 120 zal bedragen, doch sinds gisterenavond zijn geen nieuwe berichten omtrent het aantal slachtoffers ontvangen. Te Talca zouden 60 personen om het leven zijn' gekomen. Algcmeene bezorgdheid LONDEN, 3 Dec. De ernstige toestand van den koning heeft overal groote bezorgdheid doen ontstaan. Zelfs gedurende Jen nacht bevinden zich vele personen vcor het Buckingham.palace. 'Ie middernacht werd een bulletin uitge geven, waarin werd medegedeeld, dat dë koning gedurende, dat de koning gedurende de laatste drie uren was geslapen had. Dit bulletin was niet door twee, doch door vier artsen onderteekend, waaruit men conclu deert, dat de toestand van den koning ern stig geacht wordt. BANDOENG, 1 Dec. De gemeenteraad behandelde gisteravond de kwestie van het kastekort bij de waterleiding, ontstaan door de fraude van den commies Maler. Het tekort bedraagt ruim 2600. De betrokken directeur, de heer Van Galen Last, is als rekenplichtig met het volle be drag belast, doch de raad nam Verzachtende omstandigheden aan, waarna de geheele som, op 1000 gulden na, hem werd kwijtgescholden. De controleur van de gemeentefinanciën, de heer Sleeboom, werd gestraft met een onte vredenheidsbetuiging, ofschoon er, naar de meening van den raad, ook hier geen sprake was van vele redenen die als verontschuldi ging kunnen gelden. De eerste boekhouder bij de waterleiding, de heer Stauffer, kreeg een bijzondere ontevredenheidsbetuiging. NEW-YORK, 3 December. Naar uit St. Johns gemeld wordt, woedt ter hoogte van New-Foundland een hevige storm. Het Zweedsche stoomschip Kiruna is lek geworden en wordt door een ander stoom schip naar de kust gesleept. Het Noorsche s.s. Gyde Ycre drijft met gebroken roer in de richting van Zuid- New-Foundland. Staatsleeningen. 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4 V» Nederl. 1917 6% N.-Indië 1923 D 414 N.Ind. 1928 E 100% 102% 100% 100"% 99% Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mtj. 238% 162 171% 172 1 238 162 171% 171 b Industrieën. Marg. Unie Nederi. Kunstzijde Maecubee Holl Kunstzijde Nieuwe Philips 279% 432% 173 205 755% 760% 277% 433 171% 208 7601 768 Industr. Buitenland Anaconda Gew. Peruvian 225 '69% 21% 221 tlandelsondem. Comp.comm. du 220 i Mijnbouw. Boeton Mijnbouw... Redjang Lebong 215 163% - Petroleum. Geconsolideerde 379 230 i 407%, 164 403 Bubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub Intercortin Ru ober 231% 160 65 184% 96 129 72 14 231 159 129 68 12% Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn dito Gem Eig id Kon Ned Stoomb Kon Paketvaart Rotterd Lloyd Scheepvaart- Unie Marine comm. 82% 79% 92 232% 200 f 186 1 205% 7 83 80 184 2071 6% 50 40 Suiker. Actions idem 677 375 <54% 151% 133 690%, 375 94b 151% 133 Ia bak. 520 44! 519 441 Senembah 177 515 178 514 Spoorwegen. Southern Rails Chic Milw St Paui Kansas City Soutn 144% 216 b 80 35"% 92% 69% 6 216 79% 34% 91% 4% 4% twijfel op hun gemak zullen bevinden om het een en ander te bespreken. De noodige van een garage nabij het perceel Groote bloemetjes van vrienden en kennissen ont- j j.jout. 0f Koningsweg no. 234, aldaar Burgerlijke Stand Geboren Johanna Apollonia, d. van C. Smit en M. Zoontjes. Cornelia Theresia d. van J. van Duiven voorde en A. Wiering. Hermina Anna, d. van G. de Boer en Th. Admiraal. Adel- bertus Ludovicus, z. van R. de Groot en E. Duinmaijer. Christina Josephina d. van P. Schuijt en C. M. Seignette. Simon, z. van O. A. de Wit en M. H. Hoogland. Getrouwd P. A. Amse, 27 jaar en H. H Kranendonk, 25 jaar. Overleden P. de Munk, 69 jaar en L. van Duijn 64 jaar. Bevolking Ingekomen Adr. van der Gragt van Beverwijk. Vertrokken W. J. M. Henneman naar Castricum, G. C. van der Kolk n. Overveen W. Duin, Wed. B.- de Roode n. Beverwijk Jac. Winter n. Veisen M. A. J. van der En- de en Zoon n. veisen Th. Ineke en gez. n. Castricum C. Bakkum n. Beverwijk braken niet. zoodat er als het ware een fees telijke stemming in het privé-vertrek hing. De directie toonde zich zeer optimistisch, daar teeds op den morgen van de opening meerdere, totaal vreemde klanten een spaar- "ekenlng kwamen openen, een couponnetje kwamen inwisselen of een effecten-order aan de nieuwe bank toevertrouwden. We maakten een wandeling door het prach tige gebouw en stonden plotseling voor de kluis-inrichting in de benedenverdieping. Dat is een massaal werkje! Een Lips-kluisdaur van ruim 4000 KG., de z.g. smeltproef-daur maakt den toestand voor heeren inbrekers eenvoudig hopeloos. De kluis is geheel uit graniet met gevlochten staal, tot een dikte van 52 c.M. opgebouwd. De inwendige inven taris was er nog niet, doch de directie sprau van ruim 60 safe-loketten, om te beginnen. In de toekomst zal de drempel van den kluis- reus dus nogal eens overschreden worden. Voor we de kluis betreden, komen we in een kamertje, waarin twee cellen gebouwd zijn voor effecten-bezitters, die rustig en vrij hun couponnetjes willen knippen. Dit is voorwaar een goed idee, waarvan de directie plezier zal beleven! Kortom een bankinstelling, waarvan groote verwachting gekoesterd mag worden, gezien de waarlijk vertrouwen-gevende wijze, waar op de directeuren hun zaak hebben opge- richt. aan S. J. Obbes, te Santpoort, tot het ver- bouwenvan een woon- winkelhuis aan den Hagelingerweg no. 61, aldaar aan Wed. A. BrodtFontenelle te Haar- tem 'ot het bouwen van een woonhuis met schuurtie aan den Duin- en Kruidbergerweg te San'poort. Burgerlijke Stand Geboren A. E. HofGröneweg, z; J. H. MeijerSmit. z; W. BurgerOldenburg, z; M. F. Koppenv, Tongeren, z; H. de BoerStolk, d.; A LouwersKoning, z; C. A. Koksv, Straa- len,d; C. KosterKoster, d; J.HopmanKe telaar, z; M. A. KelblingLucas, d; A.C v. HesselingenScholten, z.; C. Spring in 't VeldHarsveld, d,; S. H. ZeeuwMijzen, d.; H.A.MootTroost, z.; N. van Breemen Visser, d.; A. KatKoster, d.j M. G. v. d. VisVuyst, d.; C. PuntSmit, z.; J. C. BreetGroot, z. Overleden J. W. Steenweger 1 jaar, z. van M. F. J. Steenweger; Trijntje Joha. Klok, 77 jaar wed. van S. Smit.; C. de Vries 58 iaar echtgen. van J. v. Wort; A. de Feber 4% mnd. d. van P. de Feber. 30.000 misdadigers begenadigd TOKIO, 3 Dec. De Kroningsfeestelijk- heden zijn Zondag met de parade der troepen, waaraan 35.C00 man deelnamen, geëindigd. De keizer heeft een gratiebesluit getee- kend, waardoor 30.000 misdadigers gratie verkrijgen. fN iet-Officieel). 419e STAATSLOTERIJ Trekking van Maandag 3 December 1921. 2e Klasse Ie Lllst. Hooze prijzen: ARNHEM, 3 Dec. Zaterdagavond ont dekte een rechercheur, dat in een perceel aan den Jansbuitensingel was ingebroken in een woning, bewoond door een dame. De da der heeft een grondig onderzoek ingesteld. Een brandkast was geforceerd. Daar de eigenaresse uitstedig is, kon nog niet worden nagegaan, wat er vermist wordt. SYDNEY, 3 December. Een groote brand heeft gewoed in de zakenwijk van Mores in New-South-W'ales. Twintig gebouwen wer den verwoest. De schade wordt geraamd op 100.000 pond s terling. BRUSSEL, 3 December, Te Antwerpen heeft een greote brand gewoed in een pak huis van drie verdiepingen. Het geheele gebouw werd 'verwoest. Een groote hoeveel heid katon en hennep ging verloren. III lil Ul Verkoopbar. Gr. Houtifr, 15 TELEFOON 15497 MAAND.AG 3 DECEMBER 59.30 59.40 Parus 9.70 9.80 34.60 34.70 12.07 12.08 47.95 48.05 S 13.- 13.10 40.15 40.25 35.- 35.10 New-York (cable) 2.48% 2.49% 7.30 7.40 27.- 27.10 66.35 66.45 66.35 45 k6.50 66.60 16568 5000.—. 14159 1000—. 17005 ƒ200.—. 3059 4937 1342! 16741 ƒ100— Priizen van 30 r— 59 191 298 341 345 351 364 365 377 439 504 505 566 587 672 756 765 847 1019 1020 1094 1256 1321 1363 1375 1420 1423 1448 1455 1524 1597 1631 1695 1711 1714 1718 1755 1773 1778 1786 1800 1813 1829 1832 1858 1881 1884 1911 1955 2057 2097 2227 2331 2348 2364 2444 2467 2483 2502 2623 2631 2651 2751 2782 2820 2865 2930 3021 30S4 3090 3167 3243 3280 3298 3331 3374 3409 3464 3676 3689 3692 3695 3725 3736 3808 3883 4043 4051 4197 4233 4276 4328 4344 4.347 4349 4355 4385 4431 4435 4454 4484 4517 4570 4624 4630 4673 4683 4699 4755 4764 4778 4783 4793 4848 4859 4905 4956 4967 4977 4983 4988 5061 5109 5157 5163 5186 5483 5484 5541 5686 5743 5345 5905 5908 5909 5966 5974 5981 6064 6139 6163 6164 6495 6520 6643 6762 6772 6825 6861 6875 6887 6949 7085 7122 7134 7338 7379 7394 7410 7425 7442 7489 7500 7517 7581 7669 7721 7726 7757 7793 7798 7803 7806 7816 7849 7873 7991 8007 8067 8089 8112 8123 8130 8136 8145 8287 8300 8315 8322 8345 8365 8369 8379 8416 8534 8571 8649 8651 8658 8684 8687 8698 8748 8852 8862 8877 8 '6 9 '87 9161 9184 9193 9226 9287 9364 9427 9457 9470 9497 9508 9517 9580 9591 9645 9723 9763 9800 9808 9858 9883 9959 9986 9995 10039 10044 10070 10204 10213 10219 10235 10252 10358 10430 10504 10620 '0650 10709 10780 10910 11016 11031 11082 U083 11208 11280 11354 11359 11363 11408 11422 11439 11444 11589 11684 11696 11776 11811 11837 11871 11877 11903 11979 12003 12065 12109 12139 12147 12159 12175 12254 12258 12286 12380 12406 12420 12484 12494 12523 12544 12577 12595 12603 12681 12682 12686 12689 12692 12710 12730 12887 12932 12989 12993 13009 13628 13071 13101 13123 13268 13300 13409 13416 13474 13518 13527 13535 13590 13595 13630 13641 13682 13686 13699 13764 13812 13851 13858 13930 13937 13974 14070 14081 14087 14186 14214 14231 14233 14263 1427! 14318 14388 14457 14476 14487 14533 14570 14623 14639 14752 14835 14S47 14993 15026 15038 15043 15055 15076 15251 15344 15384 15423 15473 154S1 155,31 15006 15'75 !r 2' 15740 15742 1574? 15758 15822 15979 16096 16128 16158 16168 16139 16214 16269 16274 16331 16460 16533 16536 16542 16619 16631 16709 16753 16825 16864 16869 16880 16924 17206 17208 17213 17275 17281 17358 17341 17417 17441 17469 17480 17515 17552 17602 17611 17614 17751 17766 17799 17856 17863 17896 17964 17968 18011 18185 18246 18268 18383 18395 18423 18486 18489 18513 18516 18596 18663 18680 18732 18782 1 SS 5 18831 18835 18968 19116 19122 19220 19228 19275 19288 19332 19347 19365 19366 19376 19435 19476 19479 19552 19569 19584 19594 19618 19657 19668 19685 19717 19720 19753 19875 19957 19958 20001 20002 20057 20078 20094 20106 20137 20152 20188 20203 20242 20272 20318 20347 20366 20511 20576 20623 20676 20784 20701 20816 20820 20929 2'>077

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2