DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - MAANDAG 3 DECEMBER 1928 BLADZIJDE 2 De man met de fluit N. V. B. N. V. B. AFDEELING StormvogelsR.C.H. 20 Hilversum—U.V.V. 3—1 AFDEELING II Z.F.C—H.V.V. 2-1 E.D.O.—Blauw Wit 0-1 Excelsior—H.B.S. 23 D.F.C.—V.S.V. 4-2 Reserve le klasse R.H.C. IISpartaan II 3-2 Hilversum IIE.D.O II 20 H.F.C, II—Stormvogels II 2-3 Tweede Klasse HOCKEY spoedvergadering heeft bijeengeroepen, 't Gaat hier om het prestige, waardoor men ■wellicht voorioopig deze wedstrijden zal sanctionneeren. Heeft men echter den eersten stap gezet, dan dient het standpunt conse quent doorgevoerd te worden. Zoo heeft 't er allen schijn van, dat Zuid en Oost-Duitschland tegen Kerstmis en Nieuwjaar door Oostenrijksche profs zal worden overstroomd. Reeds gisteren speelden te Pürth Austria (Weenen) tegen de Spielverein. „Pürth". Natuurlijk heeft een ieder over deze, in Duitschland zoo brandende kwestie zijn eigen meening: vast staat in ieder geval, dat men voor hun organisatiegeest respect moet hebben. Dat het steeds verkeeren in eigen kring er niet toe bijdraagt om het spelpeil te be vorderen, vindt men in Duitschland als vanzelfsprekend. Uit dit oogpunt bekeken, en als dit uitsluitend het hoofdmotief mag zijn dient de voortdurende activiteit van het Berlijnsche elftal zeker te worden ge prezen. Het Berlijnsche elftal heeft tal van officieele wedstrijden in dit seizoen ge speeld, o.m. klopte men te Londen de amateurs, doch verleden week Zondag zag de Duitsche hoofdstad zich door het Ween- sche elftal (profs) met 41 geslagen. Niet minder dan 45000 belangstellenden waren in het Poststadion aanwezig, doch trof de ver dediging hunner favorieten in zwakken vorm. Vandaar de vier goals. Gisteren had Ham burg met zijn stadselftal bezoek van het Kopenhagensch elftal en aangezien de Deen- sche hoofdstad het voornaamste sportcen trum is, kan men genoeglijk zeggen, dat de Duitschers tegenover het officieele Deensche elftal speelden. Wat in enkele jaren niet is gebeurd, biedt Noora Beijeren thans weer eens, een heelen stTijd voor het afdeelings-Kampioensrhap en wel tusschen de beide, en niet minder be roemde rivalen, de I. P. C. Nümberg en de Spielyereinigung „Fürth", of kortweg ge noemd, der Club en Purth. Voor eenigen tijd vreesde men, dat het weerstandsvermogen der oude Nümbergsche vereeniging gebroken was en vervulde men een tamelijk onderge schikte rol. Doch dit seizoen herstelt zich weer kranig, vooral na een mislukten start. Nu Zondag zijn de beide elftallen tegen. elkaar in het veld geweest voor de compe titie. Dat was je wat en het Zabo. stadion bleek dan ook te klein om de steeds aangol- vende menscher.stroomen op te slokken. Reeds binnen luttele minuten noteerden de Nümbergers him eerste succes, om ten slotte met 30 te winnen. Dat Fürth niet tot scoren kwam, daar voor zorgde in de eerste plaats Heiner Stuhl- fauth, doch evenzoo de geweldenaar Kalb. Intusschen zijn de beide clubs thans in punten gelijk gekomen, hoewel Pürth door een iets beter doelgemiddelde aan den kop gaat. Met beide nog twee wedstrijden in handen, mankeert het in deze competi tie dus geenszins aan spanning en houdt men zich thans druk bezig met de vraag, of „der Club" dit seizoen den „Meister"-titel zal vetoveren. Is de gewone competitie dus m Zuid- Duitschland bijna ten einde en spelen de meeste clubs nog twee of drie wedstrijden, daarna komen de kampioenen tegen elkaar, Dit wordt wederom een competitie, omdat Zuid-Duitschland verdeeld is in de districten Noord- en Zuid-Beieren, Hessen, Saar, Rijn, Baden, Main en Wurttemberg. Dit beteekent wederom veertien ontmoetingen, aleer de Zuid-Duitsche kampioen is uitge roepen. Waar bijkans alle districten zulk 'n lijvig programma af te werken hebben, is 't den lezer ongetwijfeld klaar, waarom onze oostelijke buren tot bijkans Juli in actie zijn. doch evenzoo dwingt de organisatie be wondering af, omdat het geheele zaakje zoo vlot en zonder noemenswaardige stoor nissen verloopt. En bovendien weet men nog tijd te vinden aan spelverbetering te werken, omdat Duitschland nog vurig hoopt eenmaal aan de spits te prijken van het continentale voetbal. 10 Bij een vluchtige overpeinzing van het door ons besproken strafschopgeval komt onwillekeurig het eerst de vraag naar voren zou de scheidsrechter niet beter hebben ge daan een veld waarop de spelers „niet konden staan" (laat staan dus dat er op gevoetbald kon worden) af te keuren. Men zal ons tegenwerpen dat de andere helft „in vrij behoorlijken staat" was; best mogelijk maar een voetbalveld bestaat nu eenmaal niet uit één, maar uit twee helften en als de eene helft in een staat verkeert, als in het betreffende bericht gemeld, dan had het terrein toch zeker afgekeurd moeten worden. Maar, behalve dat dit nu eenmaal niet gebeurd is, is het reglement hier niet erg positief. In de opdracht aan scheids rechters wordt gezegd: „Laat niet spelen, als de toestand van den grond gevaar kan opleveren voor de spelers. Volg wat de weersgesteldheid betreft uw eigen oordeel. Den scheidsrechter wordt hier dus onbe perkte macht verleend want het blijft dan maar een kwestie van appreciatie. Maar vast staat toch wel, dat wanneer het betreffende doelgebied in een dusdanigen staat verkeerde, dat er geen strafschop genomen kon worden, dit gedeelte van het veld onbespeelbaar was en het terrein dus afgekeurd had moeten worden. Was dat gedeelte van het veld wel bespeelbaar, dan had de scheidsrechter dezen specialen maatregel niet behoeven te nemen. Het oorspronkelijke bericht meldde nog, dat de meeningen in de scheidsrechters- commissie verdeeld geraakten. De eene groep beweert, dat de scheidsrechter een uitstekende proeve van bekwaamheid heeft afgelegd en hij zich prachtig wist te helpen, waar het reglement te kort schoot, de andere groep meent, dat hij buiten zijn boekje ging, en het doelpunt ongeldig had moeten worden verklaard. Van een tekort schieten van het reglement is o.i. geen sprake, dat hebben wij boven al aangetoond. Het veld is bespeelbaar, of het is het niet. Kennen overigens die heeren ook hun reglement niet? De regels van het voetbalspel door den N.V.B. uitgegeven zijn zooals in het voor woord wordt gezegd, zooveel mogelijk in overeenstemming met die van „The Football Association." Wij nemen dus aan, dat het hiernavolgende met de bepalingen aan de overzijde van den haringvijver overeen stemt. Regel 3 van het reglement zegt letterlijk: „De partijen verwisselen slechts van doel, wanneer de speeltijd voor de helft verstreken is. Dat woordje „slechts" heeft voor ons nu bijzondere waarde. Er volgt uit, dat er van doelverwisseling overigens geen sprake kan zijn. En zou de scheidsrechter X, die in zooveel gevallen een onbeperkte macht geniet, wat heel dikwijls noodzakelijk is, nu maar het recht hebben om dezen regel te negeeren. Neen, die bevoegdheid mist de scheids rechter, Het voetbalregletnent is dusdanig ingericht, dat in vele gevallen de scheids rechter zich eenige vrijheid kan veroor loven, omdat er bepalingen zijn die hij altijd aldus uit kan leggen, dat hij gelijk heeft. B.v. bij een buitenspelgeval zal A. meenen dat Pieterse geen invloed op het spel uit oefende, dus geen buitenspel stond. Dan hoeft de scheidsrechter slechts te zeggen: „Dat ligt ter beoordeeling aan den scheids rechter" en dan is hij in zijn recht. Maar hij mag niet afwijken van de regels. De eerste zin van regel 13, die handelt over de plicht en macht van den scheidsrechter zegt: „Er wordt een scheidsrechter aange steld, wiens plicht het is de regels te hand haven en te beslissen in alle punten van ge schil. De regels te handhaven! De bepaling, dat sléchts van doel ver wisseld wordt, wanneer de speeltijd voor de helft verstreken is, is een regel, en deze regel, dit zegt hem regel 13 weer, heeft de scheidsrechter te handhaven. Hij is dus o.i. buiten zijn boekje gegaan. De bericht gever zou ons een genoegen doen, wanneer hij ons de beslissing van de Engelsche scheidsrechterscommissie liet weten. ARBITER. COMPETITIE-UITSLAGEN N. V. B. Ie klasse INTERLAND-WEDSTRIJD Milaan: Italië—Nederland 32 EERSTE KLASSE Afdeeling I IJmuiden: StormvogelsR. C. H20 Hilversum: HilversumU. V. V31 Afdeeling II Zaandam: Z. P. C.—H. V. V2—1 Haarlem: E. D. O.Blauw Wit 01 Dordrecht: D. P. C.—V. S. V4—2 Rotterdam: Excelsior—H. B. S1—3 Afdeeling III Hengelo: TubantiaEschedesche Boys 10 Apeldoorn: A.G.O.V.V.—Robur et Vel. 1—1 Afdeeling IV Tilburg: Longa—B. V. V1—5 Maastricht: M. V. V.—Willem II 1—3 's-Hertogenbosch: Wilhelmina N. O. A. D3—2 Eindhoven: EindhovenRoermond 22 Afdeeling V Groningen: VelocitasG. V. A. V. 11 Leeuwarden: LeeuwardenVeendam 11 Assen: Achüles—Friesland 30 Winschoten: W. V. V.—G. V. V3—2 AFDEELING I Tweede klasse Enkhuizen: West FrisiaH. R. C20 A dam: A. F. C.—W. F. C2—2 Hoorn: HoüandiaZeeburgia 2—3 Helder: Helder—K. F. C3—4 A'dfvn: SpartaanH. V. C51 Utrecht: Velox—V. V. A4—2 Zand voort: ZandvoortB. F. C31 Bloemendaal: Bloemendaal—D. E. C. 04 Derde klasse Amersfoort: QuickDonar 23 Haarlem: T. H. B.Hilünen 21 Vierde klasse Hilversum: VictoriaRivalen 12 Utrecht: D. O. S.—Sloterdfjk 4—0 A'dam: AhrendsA. P. W. C6—1 A'dam: S L. T. O.Laren 03 Res. eerste klasse Hüversum: Hilvresura n—E. D. O. II 20 A'dam: Blauw Wit II—A. F. O. II 1—1 Haarlem: H. F. C. IIStormvogels II 23 Harlem: H F. C. IIStormvogels II... 23 Res. tweede klase A'dam: V. V. A. IIHollandia II 6—1 A'dam: Ajax III—Blauw Wit III3—1 Haarlem: Haarlem IIAlcm. Victr. II 52 Culemborg: Vriendensch. IIH'sum III11-6 Hilversum: 't Gooi II—Hercules II... 33 Res. derde klasse A'dam: Amstel IIAlcm. Victr. III02 Wormerveer: W F. C. II—S. D. W. II... 10—1 Helder: H. R. C. II—A. D. W. n 5—0 A'dam: D. W. S. IIZeeburgia II 21 Zaandam: Z. V. V. H— Ahends II ....7—1 Zaandam: Z. F. C. IIIWest Frisia II 31 A'dam: O. D. E. II—D. E. C. III4—5 A'dam: Wilh. V. II—Allen Weerb. II 2—2 A'dam: Z. R. C. IISpartaan III 27 Utrecht: Voortwaarts IIU. V. V. IV 33 Amersfoort: H. V. C. IIBaam II 4—2 AFDEELING II Tweede klasse Gorinchem: UnitasV. O. C51 Leiden: A. S. C.Quick 07 R'dam: C. V. V.—St. Hooger 2—3 Dordrecht: MerwedeR. F. C04 Utrecht: Hercules—S. V. W1—3 Schiedam: S. V. V.—Gouda 2—1 Vlaardingen: FortunaNeptunus 42 Derde klasse R'dam: CoalO. N. A22 R'dam: U. S. C— D. C. L0—4 Vierde klasse Den Haag: D. V. V.—D. V. S2—2 Den Haag: De OoievaarsT. O. G. O. 22 Den Haag: H. D. V.Hollandiaan 12 Den Haag: CeleritasD. O. V61 Den Haag: ArchipelVogel 9—3 Moordrecht: MoordrechtFluks 22 Res. eerste klasse R'dam: Sparta II—H. B. S. II 1—2 R'dam: Feyenoord II—D. F. C. II 4—2 Utrecht: U. V. V. II—Ur.itas II 5—1 Res. tweede klasse Den Haag: H. B. S. Ill—B. M. T. II 7—3 Den Haag: Quick II—H. V. V. III 1—3 R'dam: R. F. C. II—'V. U. C. II 0—4 R'dam: Sparta III—Feyenoord III1—2 Den Haag: K. V. V. IIExcelsior II 24 r Res. derde klasse Gouda: Gouda HA. S. C. II 52 Den Haag: H. V. V. IV—AD. O. Ill 2—7 Den Haag: V. I. O. S. II—R. V. C. n 21—2 Delft: D. H. C. Ill—H. V. H. II 1—2 R'dam: Overmaas IILeonidas II 00 Bodegraven: Bodegraven IIO.N.A. II 44 Leerdam: Leerdam nTransvalia II 22 R'dam: Feyenoord TVL. S. y.H 7—1 Competitiestanden AFD. I A.D.O. 8 5 2 1 12 22IO 1-50 V.U.C. 9 6 I 2 13 2822 I.44 Sparta 7 4 I 2 9 22II 1.28 H.F.C. 7 3 3 I 9 127 1.28 Hilversum 11 6 1- 4 Ï3 3028 I.18 Herm./D.V.S. 8 3 2 3 8 23—27 I. R.C.H. 8 3 I 4 7 l619 0.87 Stormvogels 10 3 I 6 7 1622 O.7O Ajax 8 1 2 5 4 15—23 O.50 U.V.V. 10 I 2 7 4 2136 O.40 AFD. II Feijenoord 7 5 2 0 12 25—12 I.7I Blauw-Wit 10 8 O 2 16 25—13 I.60 't Gooi 8 5 I 2 11 27—15 1.37 E.D.O. 9 4 2 3 10 2215 I.II Z.F.C. 11 4 3 4 11 27—24 I. D.F.C. 10 4 I 5 9 29—33 O.9O V.S.V. 9 2 4 3 8 l619 O.88 H.B.S. 7 2 I 4 5 1218 0.7I Excelsior 10 I 2 7 4 15—41 O.4O H.V.V. 7 I 0 6 2 1422 O.28 AFD. I 2e klasse A Zeeburgia 10 8 1 1 17 2412 I.70 W.F.C. 10 6 3 1 15 20II I.50 H.R.C. 9 6 I 2 13 2918 1-44 West Frisia 11 7 I 3 15 31—17 1.36 Alcmaria Vic. 7 4 I 2 9 19—14 1.28 K.F.C. 11 5 0 6 10 27—24 0.91 Hollandia 11 2 2 7 6 2636 0.54 Helder 11 2 2 7 6 1829 0-54 A.F.C. 11 2 2 7 6 2238 0-54 Z.V.V. 9 1 I 7 3 926 0.33 2e klasse B De Spartaan 12 8 2 2 18 30—15 1.50 D.E.C. 11 7 2 2 16 27—15 1.45 H.V.C. 12 7 3 2 17 36—29 1.41 Haarlem 10 4 4 2 12 32—24 1.20 Baarn 11 6 I 4 13 2624 1.18 Zandvoort 12 3 4 5 10 24—30 0.83 Bloemendaal 11 4 1 6 9 23—31 0.81 Velox 12 3 3 6 9 2631 0.75 V.V.A. 11 1 3 7 5 1630 0.45 B.F.C. 10 I I 8 3 15—27 0.30 BEKERWEDSTRIJDEN le Ronde Velsen: Kinheim—A. V. O. G0—3 ZaandamZilvermeeuwenP. en T21 Schoten: SchotenAlphia 50 Weesp: RapiditasR. C. A60 Amersfoort: AmsvordeS. C. A60 Bussum: Ril. Weerb.—D. W. S3—2 ScheveningenScheveningenZ. B. C. 32 Schiedam: D. H. S.Delft (Delft niet opgek. Leerdam: L. S. V.The Rising Hope 24 Den Haag: V. D. S.Bodegraven 72 Gravezande: GravenzandeLeonidas 23 Sliedrecht: Sliedrecht—Schiedam 54 Maassluis: V. D. L.B. E. C36 Gouda: G. S. V.—Leidsche V. B2—6 Hoek v. Holl.: H. v. Holland—O. B3—0 Den Haag: R. V. C.Schoonhoven 34 Den Haag: TonegidoHolland 35 Zwijndrecht: J. O. Z.Voorwaarts 41 Naaldwijk: NaaldwijkMaas 43 Velp: V. V. O.—A. V. W1—0 Rijssen: Rijssen VooruitG. F. C. 33 Zutphen: A. Z. C.Theothorne 81 Haaksbergen: HaaksbergenAlmelo 63 Apeldoorn: W. S. V.—Hertog Hendrik 01 Arnhem: Spatram—Rhenus 2—3 Zalt-Bommel: ZaltbommelTrioht 94 'Oosterhout: T. S. C.—R. W. B3—2 Steenwijk: SteenwijkGron. Bouys 2—3 Borne: BorneEilermark 43 Ten tweeden male is het Stormvogels ge lukt den R. C. H.-ers een nederlaag toe te brengen. De overwinning was ten volle ver diend, daar dé thuisclub over het geheel ster ker en voor het doel gevaarlijker was. Had den de IJmuicIenaren nog een schutter a la Witte Jan gehad, hun overwinning was nog sprekender geweest. De R. C. H.-aanval viel ons niet mee. Voor al naar Verkerks schot hebben we vergeefs uitgekeken. In de verdediging konden Vrugt en Prevost ons Kuyt en Hazevoet niet doen vergeten. Walst-Koster was een heel wat hechter duo. De elftallen: Thijssen Walst Koster Effern Haak v. d. Velde de Jonge, Kuikens, Wijnkoop, Muller, Boekelaar Brugman, Kedde, Roelfsema, Verkerk, Hanze Krom, Ruys Geutskens Provost Vrugt Kos In het begin is R. C. 41. door beter combi neeren het meest in den aanval. De Storm vogels-verdediging vertoont nog al openin gen, maar tot een schot brengen de Racing- menschen het voorioopig niet. Bij de Stormvogels-voorhoede wil het niet erg. Het tempo is te langzaam en de buiten spelers worden vergeten. Dat dit fout is, blijkt, als Boekelaar eindelijk eens een bal krijgt. Hij werkt den bal netjes voor het doel, waar de R. C. H.-verdediging corner werkt. Deze, goed genomen, wordt schitterend door Haak ingekopt, echter juist tegen de lat. Van nu af aan gaat het spel meer gelijk op, ja, komt Stormvogels, in hoofdzaak door lauw spel van de Racing-voorhoede eenigen tijd in den aanval. Een voorzet van links werkt Kuikens in den doelmond, waar Kos had moeten visschen, als Krom hem niet ge holpen had. Even later laat de Racing-doel man echter zien, dat hij zijn vak wel ver staat, als hij een kopbal netjes over de lat stompt. Dan komt R. C. II. even los. Een vrije trap wordt hard ingekogeld, doch Thijssen stopt kalm. Direct hierop mag Boekelaar zoo'n vrijen trap nemen. Hij schiet scherp op doel en via Mullers haardos komt de bal in 't net. 10. R. C. H. pakt nu even flinker aan, doch over 't geheel wordt het meest op de R. C. H.- heift gespeeld. De Jonge doet op den rech- terwing vaak goed werk en mogelijk had door zijn spel wel een doelpunt gekomen, als Wijnkoop en Muller wat doortastender ge weest waren. Nu breekt de rust aan met 1—0. Na de hervatting zit R. C. II. beter op den bal en gaat het spel gelijk op en neer. Wat opvalt is, dat wederzijdsche voorhoedes zoo weinig in een snel tempo gezamenlijk het leder opbrengen. Ook de altijd zoo gevaar lijke „throughpass" blijkt in het woorden boek der heeren aanvallers niet voor te komen. Voorts profiteert R. C. H. te weinig van Brugman en Stormvogels van De Jonge, die toch beiden nog al eens vrij staan. De beide keepers krijgen weinig te doen. Kuikens ziet op een paar meters voor 't doel nog kans huizenhoog over te trappen. Plotseling schijnt de Jonge de bewering van niet te kunnen schieten te willen logenstraffen. Na een snel le ren lost hij een geweldig schot, maar Kos stopt het op fraaie wijze. Dit schot werkt aanstekelijk. Een prachtige voorzet van Mul ler komt bij Kuikens en deze scoort op schit terende wijze, 20. Dit doelpunt beteekent Stormvogels' zekere overwinning. We zien R. C. H. verslappen. Wijnkoop lost nog een paar harde schoten, waarvan Kos er één slechts met moeite stopt en dan kondigt de heer Vrugt, die uitne mend leidde, het einde aan. Stormvogels had een paar welverdiende, kostbare punten „binnen". Een wedstrijd, waarin door beide elftal- nen verre van eerste-klasse-spel werd ver toond. De Hilversummers doelpunten twee maal door fouten van de Utrechtsche verde diging. Het duurde vrij lang voor Van Heeckeren Hilversum de leiding gaf. Door een blunder van de U. V. V.-achterhoede maakte Van 't Veld het tweede doelpunt. Na de rust neemt Smelt den penalty, ont staan door minder fair spel van één der Hil versummers, onberispelijk (21)De Utrecht sche voorhoede komt nu in de meerderheid, doch Renes c.s. geven geen kamp. Als de scheidsrechter het einde zal aankondigen, maakt Looyse no. 3 voor Hilversum. (N. v. d. D.) De gasten verschijnen geheel volledig, ter wijl bij de thuisclub Kuiper en Den Doer ontbreken, waarvoor P. Rep en v. d. Ing in vallen. De bezoekers openen het offensief en na 5 minuten belandt een hooge bal van Pasteur in den uitersten hoek, (01). De Hagenaars, die een fraai combinatiespel ont plooien, behouden ook hierna een klein overwicht, waardoor de Z. F. C.-achterhoede soms handen vol werk heeft. Tegen de rust worden 2 doelpunten, resp. gemaakt door Z. F. C. en H. V. V., beide wegens buitenspel geannuleerd. Ook in de tweede helft zijn de gasten iets meer in den aanval. Bij een aanval der Zaandammers komt Steens alleen voor Rek kers te staan, waarbij eerstgenoemde geen moeite heeft den stand gelijk te maken, (11), terwijl even later Hoogmoed met een kopbal zijn club de leiding geeft, 12. De Hagenaars blijven moedig volhouden. Wel wordt het Z. F. C.-doel nog tweemaal door boord. doch beide doelpunten worden door scheidsrechter Vuyk geannuleerd. In den stand komt dan ook geen verandering meer. (N. v. d. D.) De slag aan de Kleverlaan De weergoden waren uitgeraasd, alleen Pluvius probeerde een uur voor den wedstrijd het nog eens, maar om 2 uur was het voor voetballen goed weer Om. half twee waren de teekenen er al, dat er een belangrijke wedstrijd op komst was, want reeds toen passeerden al heel wat toeschouwers de con trole en om 2 uur omzoomde een talrijk publiek het E. D. O.-terrein. Tot vlak voor tijd was de uitslag onzeker en dat tenslotte BI. Wit met 10 won was meer dan haar toekwam. De strijd was vurig en fel werd er gestreden om de overwinning. BI. Wit viel het eerst uit den toom en vooral na rust leek het veel op een smijt partij. De leider, de heer Bos, was veel te slap in zijn optreden, waardoor de spelers te veel vrijheid kregen en zonder bepaald ge meen te zijn, werden er stevige zetjes uitge deeld, waardoor het spelpeil daalde en de wedstrijd na rust een ander beeld kreeg dan daarvoor. BI. wit lijkt ons geenszins een kampioensploeg, de hoofdzaak van zijn suc ces in zijn geweldig élan en daardoor wist het soms het betere spel van E. D. O. vleu gellam te maken. Wel werd er meermalen goed geplaatst, doch berekende aanvallen waren het niet. E. D. O. speelde technisch beter, er werd goed op de vleugels geplaatst, maar niets lukte en enkele keeren ontsnapte het BI. Wit-doel, ondanks het goede verdedi gen, ternauwernood aan een doorboring. BI.-Wit heeft een invaller voor De Boer en E. D. O. voor Meenhorst. De volgende elftal len stellen zich op: Bl.-Wit: Schindeler, v. Asselt, Lietsen, Sitters,, Damman, Delsen, J. Dorenbos, Smit, H. Dorenbos, Ferwerda, Homburg. E. D. O.: H. Damen, J. L. Perukel, Steffens, Tanis, C. v. d. Hurk, C. v. d. Laan, Dinkla, J. Perukel, Boer, Kuijl, De Kief te. BI. Wit wint den toss en E. D. O. trapt af. Al spoedig krijgt E. D. O. een paar corners te nemen, welke niets opleveren. B.-Wit zit geweldig op den bal. E. D. O. laat zich niet overbluffen en wordt sterker, doch de Blauw- Wit-verdediging weet van geen wijken. Veel moeite heeft Schindeler met een goed ge- richten kopbal van Dinkla. Eén keer mist Kuijl en Homburg kan voorzetten en de toesnellende Smit kan den bal niet berei ken. Het spel van E. D. O. wordt steeds beter en Dinkla plaatst goed op de vleugels, de linkervleugel is zeer actief en Oomen toont zich een speler met aanleg. De Kiefte heeft het makkelijk en moet slechts weinig ingrij pen. Bl.-Wit weet enkele malen gevaarlijk het E. D. O.-doel te naderen, maar voorioo pig vergeefs. Dan neemt Bl.-Wit vrij onver wacht de leiding, als Dorenbos voor doel plaatst. De Kiefte springt tevergeefs en de bal verdwijnt in het net. Dit onverwachte succes voor Bl.-Wit brengt verwarring in de E. D. O.-gelederen en de Amsterdammers krijgen volop gelegenheid om aan te vallen. Ondanks dit lukt het niet en dan maar een beetje steviger. Ook dat heeft niet liet gewenschte resul taat. E. D. o. herstelt zich en poogt het ver loren terrein te herwinnen. Opvallend is het zwoegen van Smit; onvermoeid vait deze aan of helpt in de verdediging. Een schot van Steffens gaat net naast. Oomen geeft telkens goede voorzetten, maar het wil niet. Perukel schiet buiten het bereik van Schindeler net naast. Dan lost Steffens een schot, wat Schindeler wel keert, maar niet kan weg werken. De toeloopende Perukel kopt den bal langs Schindeler en Bos geeft buitenspel voor Steffens. Dan is het rust. De tweede helft heeft door den ruweren kant, welken 't spel krijgt, het aantrekkelijke verloren. De gelijkmaker wil maar niet komen, eenmaal drijft Perukel zelfs tusschen de voeten van Schindeler heen, maar deze, zich omkeerende, weet nog corner te slaan. Een handsbal schiet Dinkla rakelings over. De verdediging van Bl.-Wit verdedigt uitstekend, Schindeler heeft veel meer werk dan de Kiefte. De tijd gaat meer en meer verstrijken. Bl.-Wit wil zijn voorsprong niet verliezen en speelt be denkelijk op de grens van het geoorloofde. Het lukt haar het spel te forceeren en doet gevaarlijke aanvallen, de E. D. O.-achter- hoede feat zich niet meer verrassen. Nog een minuut, E. D. O. doet een zeer gevaarlijken aanval; deze wordt afgeslagen en dan is het tijd en heeft E. D. O. zijn kans vrijwel ver speeld. Het begon vurig, en tevens sensationeel: want reeds na drie minuten maakte Ram- bonnet een onvergeefiijken blunder, waardoor Mannsen den bal in het verlaten doel kon trappen, 10, doch binnen de minuut had C. Diehl met een goed gericht schot uit een vrijen trap van verren afstand gelijk ge maakt, 11. Het bleef tot de rust een snelle aantrekkelijken strijd, waarin het Wederzijdsche enthousiasme een ruime ver goeding was voor het ontbreken van goede techniek. Smeets, die een voortreffelijke partij speelde, zag na twintig minuten zijn harde werken beloond, toen Van Rossum door een van zijn vele goede passes in staat gesteld werd een prachtig doelpunt te ma ken, 12. Totdat twintig minuten van de tweede helft verstreken was behield de kamp een prettig karakter, doch toen kwam de wending. Smeets en Van Kesteren waren na keurig samenspel tot voor het Excelsior- doel gekomen, waar Smeets geheel vrij stond; plotseling werd er gefloten, de Excel- sior-achterhoede staakte het spel, even aar zelde Smeets, doch schoot den bal resoluut in het doel, 13. Scheidsrechter Van Leer- sum kende het punt toe, omdat, naar hij pertinent verklaarde, niet hij, doch iemand uit het publiek gefloten had. Deze beslissing lokte hevige protesten zoowel van Excel- sior-spelers als van publiek uit, en de ver standhouding werd vrij onaangenaaom, ter wijl ook de arbeiter de kluts kwijt raakte en zeer zonderlinge beslissingen gaf. Mannsen maakte kort voor tijd nog een tegenpunt, 23, en ten slotte was men blij, dat het einde daar was. (N. v. d. D.) Met een 42 nederlaag werd V. S. V. uit Dordrecht naar huis gestuurd. Gingen de rood-witten aanvankelijk de goede richting in, de laatste wedstrijden is er onmisken baar een kentering merkbaar. De grootste kneep zit bij V. S. V. in de middenlinie, die met de voorhoede geen ge lijken gang weet te houden. Daarin is den laatsten tijd steeds weer veranderd, zonder dat dit evenwel het beoogde resultaat op leverde, zoodat voor Zondag maar weer de oude opstelling op papier gezet werd. Hier mede verdween dus ook de nieuwe rechts binnen de Wolf van het tooneel en verscheen Horeman weer op deze voor hem bekende plaats, terwijl aan Wey de rechtshalf-plaats werd toegewezen. En aan dezen teruggang naar een oude opstelling is de nederlaag van Zondag niet te wijten. Immers werd er zoowel door D. F. C. als V. S. V. zeer goed gespeeld. De ploegen wogen tegen elkander op. Voor doel was D.F.C. niettemin het ge lukkigst. De meeste goede kansen kreeg V. S. V., maar juist aan deze zijde werden de minste benut. Hierin hadden de D. F. C.- backs en spil Morkloek door vlug verdedigen een groot aandeel. Hef spel van den links back Bruyn was somstijds alleen wat te ruw. Overigens minderwaardige spelers waren op het geheele veld niet aan te wijzen. Ondanks het zeer rumoerige publiek had de wedstrijd in vriendschappelijke verstandhouding plaats. Scheidsrechter Casteleyn maakte eenige ver gissingen, die hij door andere beslissingen weer te niet deed. Precies 2 uur komen de elftallen velledig in het veld. D. F. C.: Bom. Litz, Bruijn, Bierens, Morkloek, Piantoni, v. Dam, Ruijsch, Lebret, Dregt, Sleicher. V. S. V.; v. d. Wind, v. d. Pieterman, v. d. Griendt, Weij, Bruidscheer, Demmers, Koning, Horeman, Hezerman, de Koning, Hillekamp. D. F. C. trapt af. De wind oefent weinig invloed uit, het terrein is goed bespeelbaar. Er wordt vurig aangepakt. De V. S. V.'ers zitten gauw voor het Dordtsche doel. Keeper Bom is echter op zijn post. Ook D. F. C, is er in. Een schitterend staaltje Dordtsch combinatiespel besluit v. Dam na ruim vijf minuten spelens met een goeden voorzet. Via de paal schiet Lebret onhoud baar achter v. d. Wind. 10. Hiermee zijn de D. F. C'ers nog lang niet tevreden. Ze zitten meer op den bal dan de bezoekers, soms zijn ze te enthousiast en nemen te veel den man. Een opmerkelijk groot aantal corners valt te noteeren en het is te verwonderen, dat hier weinig doelpun ten uit geboren worden. Na een voorzet van Koning denken we V. S. V. te zien scoren. Born tikt het leder voor een V. S. V.-voet weg. Midvoor Lebret, mist een vrijen trap op dwi rand van het beruchte gebied. Even la ter heeft hij toch succes. Een voorzet van Sleicher kan Lebret bereiken en wordt fraai ingekopt. 20. Dit schijnt den V. S. V.'er de Koning te bar te worden, heel onverwacht heeft hij ten minste Born voor de eerste maal gepasseerd, 21. Ruijsch en v. Dam wisselen dan voor de verandering met elkaar om en voeren als 't ware een belegering op het V. S. V.-doel uit. Bij een van hun aan vallen wordt den bal te onbesuisd op v. d. Wind teruggespeeld, waardoor het leer cor ner rolt. Dregt accepteert dit aanbod dank baar en brengt handig den stand op 31. Met deze geflatteerde verhouding breekt de rust aan. Na de thee tveer een gelijk opgaand spel. De V. S. V.-achterhoede heeft meer te ver werken dan die van D. F. C. v. d. Wind verricht een mooi staaltje door een kopbal van den bedrijvigen Lebret te bemachtigen. Born wordt vele malen aan den tand gevoeld door de Koning. Eerstgenoemde weet telkens meester van de schoten te blijven. Plotseling een vlug opgezet D. F. C.-offensief, wat een schermutseling voor het V. S. V.-doel ver oorzaakt. Ruijsch krijgt hieruit de gelegen heid de score op te voeren tot 41. Allengs treedt er bij D. F. C. een verslap ping in in het aanvalsspel en kan de V. S. V.-voorhoede haar spel geheel ontplooien. Alleen Morkloek en de zijnen houden stand en dralen geen oogenblik met ingrijpen. Ten slotte kan de Koning Born nogmaals ver schalken, wanneer hij op zijn eentje door de geheele D. F. C.-defensie heen wandelt en zijn soloren bezegelt met een fraai schot. 4—2. Hoe de bezoekers hun best doen, het gelukt hun niet meer Born's heiligdom te doorboren. De laatste oogenblikken komt cr een geweldige activiteit in de linkerwing van V. S. V. Tijdens een V. S. V.-aanval fluit scheidsrechter Casteleyn einde. De achterhoede van D F. C. trad zeer op den voorgrond. R.C. H. 2 bond gisterenmiddag mei in vallers voor Nieuwenhuis en Kedde den sirijd aan tegen het reserve-elftal van de Amster- damsche roodbroeken en slaagde erin na harden strijd de overwinning te behalen. Evenals in Amsterdam was de uitslag ook nu weer niet bepaald gedecideerd en aan Spanning heeft het dan ook niet ontbroken. Nachtegeller slaagde erin om zijn elftal met een goed schot de leiding te geven, doch de Amsterdammers smaakten het genoegen om den achterstand reeds spoedig te ver kleinen. Aan beide zijden wordt hard ge werkt om de leiding te verkrijgen en het is Spartaan dat kans ziet den stand op 21 m zijn voordeel te brengen. De thuisclub spant zih dan terdege <n om het verloren terrein weer te herwinnen en nu en dan worden aan beide zijden goede staaltjes voetbal te zien gegeven. Na een goeden aanval gelukt het C. van Dam om met een kopbal gelijk te maken, terwijl van Sinderen op goede wijze het derde doelpunt voor R.C.H. 2 scoort. Wel doen de Amsterdammers nog heftige pogingen om op hun beurt gelijk te maken, doch de R.C.H.-verdediging blijft nu meester van het terrein en met een verdiende 32 overwinning breekt het einde aan. Ook de Edo-reserves hebben het, evenals het eerste elftal, niet tot een overwinning kunnen brengen. In de eerste helft is Edo het meest in den aanval. Verschillende goed opgezette aanvallen weten de Edo'ers te on dernemen, maar het juiste schot ontbreekt, zoodat de rust' ingaat met blanken sand, 0—0. Na rust gaat de strijd gelijk op. Evenwel zijn thans de Hilversum-aanvallen veel gevaarlijker. De Edo-verdediging is goed op dreef, zoodat zij voorioopig het gevaar bezweert. Dan komt er spoedig een keer in den strijd, dawr Hilversum in. een minuut tweemaal weet te scoren, 20. Toch geeft Edo zich niet gewonnen, maar wat zij ook in het werk stellen, niets mag baten, en met onveranderden stand komt het einde. De IJmuidenaren hebben heel wat meer tegenstand ondervonden dan misschien wel verwacht was. Wanneer in de H.F.C.-voor- hoede vooral voor rust voor doel maar een schutter geweest was, zeer zeker was de uit slag dan anders geweest. Er werd aan weers zijden overigens een vlot, enthousiast spel vertoond. Aanvankelijk waren de Haarlem mers iets sterker, maar de Stormvogels waren in zooverre handiger dat zij een tweetal fraaie doelpunten wisten te fabriceeren, resp. door v. Pel en De Waard. H.F.C. stelde hief niets tegenover, zoodat rust inging met 2o voor de Stormvogels. Na de hervatting pakken de H.F.C.'era direct flink aan en wel met zooveel succes, dat de stand zelfs 22 werd. Daniels was in deze de productieve man. Jammer dat Stormvogels nu zijn kracht in wat groote forschheid ging zoeken. In grijpen van den scheidsrechter hielp. Par tijen streden hard om de leiding. Hield de IJmuidensche achterhoede stand, de H.F.C.- doelman zag zich nog eenmaal gepasseerd, zoodat ten slotte Stormvogels 2 met 32 won. 't Was een aardige, spannende wed strijd. H.F.C. 2 had dit elftal Schoute Jongeneel v. Baasbank Reuvekamp Gille, v. Houte Hagenaar v. Wijk, Dijkhuizen. Hoomans, Daniels, v. d. Berg. BLOEMENDAAL—D.E.C. 0—4 Door een 40 overwinning op Bl'daal heeft D.E.C. haar kans op het kampioen schap weten te behouden. Ongetwijfeld is zij één der best spelende ploegen dezer afdeeling, speciaal het samenspel der voor hoede viel te roemen. De thuisclub, die wederom zonder Beijk Jr., speelde, was allerminst op dreef, het haperde somwijlen over alle linies, en de keeren dat het D.E.C.-doel in gevaar ver keerde waren dan ook te tellen. De gasten doen direct na het begin eenige snelle aanvallen en na 5 minuten spelen wordt Beijk met een laag schot gepasseerd. Alhoewel Bl'daal niet veel zwakker is, be houdt D.E.C. het beste van het spel en de witte doelman heeft het dan ook drukker dan zijn collega aan den overkant. De witte halflinie steunt haar voorhoede niet naar behooren en steeds komen de snellere Amsterdammers in het bezit van het leder. Toch doorstaat de witte achter hoede den druk uitstekend en tot rust komt er geen verandering in den stand. Na de thee heeft het spel ongeveer het zelfde aanzien, de Bl'daal aanvallen zijn iets talrijker, maar de binnenspelers weten met het leder geen raad. Het keerpunt in den strijd komt wanneer Bakker den bal met de handen bewerkt en D.E.C. ded toegewezen straf schop dankbaar accepteert 2—0. De witten zijn thans een geslagen elftal en D.E.C. speelt rustig verder. Kort daarop treft een verrassend schot van den kleinen D.E.C.- rechtsbuiten onhoudbaar doel 30. Het evenwel gezegd dat het de witten bij enkele aanvallen op het A'damsche doel niet be paald meezit, eenmaal redt de doelman nog op het nippertje. Uit een algemeenen aanval van D.E.C. brengen zij den stand op 40. De gasten spannen zich niet meer zoo in en de thuisclub wordt sterker, in deze periode hadden de witten wel een tegenpunt ver diend, maar verder dan tot eenige hoek schoppen kunnen zij het niet brengen. De aardigheid raakt er verder af en zonder vee spanning breekt het einde aan. Indien de witten niet beter, en enthousias ter gaan spelen verspellen wij haar verder niet veel succes. DE COMPETITIE Westelijke afdeeling lste klasse Den Haag: TogoVictoria 20 3de klasse Hilversum: Hilversum IIIUtrecht III 5—0 Bloemendaal: Bloemendaal IIIH. B. S. 42 Rotterdam: Victoria IIIDordrecht 10 Oostelijke afdeeling le klasse Deventer: Deventer I—Deventer II7—0 2e klasse Zutphen: Zutphen IIDeventer III2—# Dames lste klasse Bloemendaal: B. D. H. C.—Victoria2—3 Den Haag: H. D. M.—H. L. C. 1—t

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 6