derde blad Uit het Roomsche Voetbalkamp NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 3 DECEMBER 1928 BLADZIJDE 3 HOCKEY Een matige oefenwedstrijd van het Oranje-team Bloemendaal IIIH.B.S 4-2 Beker-wedstrij den M.H.G. II—Amsterdam III 2-3 Bloemendaal II- 0-2 -H.D.M. II WIELRENNEN H.S.C. Excelsior R. K. F. Lisse—G.D.A. 34 D. H. V. B. Teilingen IDonk I (Gouda) 33 Uit het Geel Zwart-kamp R.K.S.V. „D.E.M." ConcordiaA.D.O. R.K.V.V. Alliance R. K. V. V. „B. S. M." R.K.S.V. Victrix D.S.S. I—Victrix I 6—0 R.K.V.V. Geel-Wit Alliance II-D.S.S.II 4—9 Reserve 2e klasse Haarlem II—Alkm. Victrix II 5-2 R.K. Voetbalvereen. „V.V.F." N.V.B.-Beker De traditie getrouw heeft het Neder- landsch hockey-elftal een oefenwedstrijd gespeeld, welke eenigszins teleurstellende resultaten opleverde. Hoewel de omstandig heden veel gunstiger waren als tijdens den keuze-wedstrijd van onlangs, werd het spelpeil van toen nu slechts benaderd. Thans speelde men op een goed terrein, wel eenigs zins glad door de vele regens, de weersom standigheden eveneens goed, en toch speelt ons nationaal elftal aan den vooravond van een belangrijken interland-wedstrijd een spel van „maar-zoo-zoo." Het publiek omringt in vrij grooten getale het gezellige terrein van Clubhuis te Werve tn Den Haag, gedecoreerd met een schit terende omgeving, dat in een luxueus inge richt „clubhuis" zijn climax vindt. Onder leiding van de heeren Schiff en Evekink, een beproefde en goede leiding, stellen de elftallen zich op. Het oranje team komt in „Pionier-dress" (rood shirt met witte tulp), de tegenstanders houden Zich onzijdig in wit shirt met zwarte broek. Ned. elftal: Hardebeck Tresling en de Waal; v. Lierop, Ankerman en Leegstra; v. Tienhoven, Kist, v. d. Rovaert, v. Voorst, van Beest en Kop. Witte comb.: de Jong; Meertens en Bier man; Ankerman Jr., Modlich en C. v. d. Hagen; Tinbergen, Dupon, Hollander, J. v. d. Hagen en Maas. Het duurt nogal lang voor er eenige tee- kening in den wedstrijd komt. Het begin was wel zeer poover en weinigen der niet- ingewijden zouden kunnen vermoeden, dat hier de bloem van hockey-Holland aan het woord was. De spelers leefden van elkanders afval; wat de een miste, kon toevallig door de ander gegrepen worden; maar de resultaten van dit alles was een onsamenhangende partij. Van eenig overwicht van het nationale team, dat ondanks toch als sterk gequalificeerd mag worden, was geen sprake; de combinatie, die zoo maar bij elkaar geraapt was, gaf goed tegenspel en belette het nationale team zijn vorm te vinden. Als oorzaak mag daarbij ook wel genoemd worden het ont breken van werkelijke fihting sprit, een factor, die ons nationaal team zoo siert in internationale ontmoetingen. Het was eerst tegen de rust, dat een meer bezonken spel kwam. Langzamerhand ging de meerdere technische vaardigheid en de meerdere routine der oranje-hemden de overhand nemen. Eidoch, het was nog lang met het Hollandsche elftal, zooals wij dat Zoo graag zien: vechtend als leeuwen met overweldigend enthousiasme. Dit trouwens was en bleef weg gedurende den ganschen wedstrijd. Ook na de rust, toen de gecombineerden slechts 10% hadden te vertellen. Had toen het Nederlandsche elftal zijn vorm, en de gelegenheid daartoe was er te over, er hadden verrassende dingen behooren te gebeuren. Dit niet gebeurd zijnde geeft wel eenigszins te denken. Als naar een oorzaak gezocht moet worden, waarom het oranje-team zoo matig speelde, dan is deze vrij eenvoudig: het falen van het binnen-trio. Falen, absoluut falen dient het genoemd te worden als opgelegde, dood eenvoudige kansen vreeselijk gemist worden. Iedere slagvaardigheid ontbrak bij dit trio, dat in den keuze-wedstrijd van beter kunnen getuigd heeft. Hoe goed Kop ook zijn best deed, weer schitterde op zijn vleugel, de beste van het nationale team, tegen de on macht van zijn geheele voorhoede kon hij niet optornen. Van zijn buitengewone capaci teiten liet hij blijken, toen hij, de wanhoop nabij over zijn onbenutte voorzetten, het alleen probeerde; alles achter zich liet in pijlsnelle vaart, maar jammer genoeg tegen den paal schoot. Behalve het binnentrio viel ook v. Tien hoven tegen. Zijn spel van Zondag kon slechts in de schaduw staan van dat in den keuze-wedstrijd ontplooid. En ging het voor de rust nog wat, na de rust had hij niets meer in te brengen. Maar ook de Hollandsche halflinie heeft niet geheel voldaan. Ankerman was als spil goed, al hield hij het spel vaak te kort; dit dit euvel was na de rust belangrijk verholpen. De ongeroutineerdheid der beide kant-halfs, overigens goede spelers, bleek opnieuw. Het valt evenwel te vreezen, dat tegen de Engel- schen zij volkomen in het niet zullen ver dwijnen. Ook beging de halflinie als zoodanig de fout, te weinig aandacht te schenken aan haar aanvallende taak en het ontbreken van steun in den rug mag de voohoede als excuus eenigszins kunnen dienen. De voor hoede der witten kreeg telkens gelegenheid van deze gaping tusschen middenlinie en voorhoede gebruik te maken voor het in luiden van aanvallen. De Hpllandsche verdediging was goed, hoe wel ook deze beneden haar normalen vorm speelde. Het telkens en dadelijk herstel na gemaakte fouten was evenwel af; het elkaar begrijpen van deze beide backs is al heel goed. Over keeper Hardebeck valt weinig te vertellen, omdat hij zoo bitier weinig werk kreeg. Voor zijn training was het beter ge weest als hij onder de „witte" lat gestaan had. Het goede spel der gecombineerden ver diende waardeering. Als uitblinker trad keeper de Jong op; zijn wijze van doelver- dedigen heeft bijkans geheel het forsche karakter van weleer afgelegd. Zijn werk van dezen middag was inderdaad subliem en bracht telkens het publiek in beroering. De achterhoede der witten was afwisse lend, goed en minder goed. De halflinie was beslist beter dan die der nationalen; Mod lich steunde de voorhoede, verdeelde het spel, hielp de verdediging in benarde om standigheden, daarin steeds bijgestaan door C. v. d. Hagen, welke speciaal na de rust in zeer goeden vorm was. De voorhoede der withemden was goed met de beide uitersten als de beteren. De nationale ploeg, die slechts met 10 wist te wnnen, had dit enkele doelpunt aan Kist te danken. Een minder fraai doelpunt daar het gescoord werd in leeg doel. Kist is overigens veel te langzaam bevonden; enkele malen trachtte hij een rush te ondernemen, doch mislukte hem deze opzet telkens. Toch zien wij het Nederlandsche hotkey- elftal met vertrouwen het kanaal oversteken, Wij weten, dat de waarachtige fighting spirit van interland-matches ons team door de grootste vuren heen zendt. Zoo ging het ai'oos en zoo zal het ook nu weer gaan. De derby in de derde klasse heeft zoowaar voor de verrassing gezorgd; de kampioens- candidaat H.B.S. is door Bloemendaal ge slagen De thuisclub verschijnt zeer sterk; H.B.S. heeft een tweetal invallers. Dacht H.B.S. van Bloemendaal niet al te veel tegenstand te ondervinden, het kwam anders uit, want de thuisclub dringt haar gasten geheel op eigen helft terug. Hoe H.B.S. ook ploetert om aan dien druk te ontkomen, het gelukt niet. Het valt niet moeilijk te voorzien, dat de verdediging ten slotte zal zwichten. Het is v. Edenburg, die de score voor Bloemen daal opent (io). Het wil bij Bloemendaal wonderwel vlot ten, terwijl H.B.S. daarentegen keer op keer met deveine te worstelen krijgt. Op buiten gewoon fraaie wijze verhoogt dan P. Gun ning de Bloemendaalsche voorsprong (2o). Nog is het Bloemendaal niet genoeg, al is hun absolute overheersching wel ten einde. De aanvallen der H.B.S.'ers komen evenwel niet verder dan de Bloemendaalsche achter hoede, zoodat de Kadt voor rust vrijwel geen schot te verwerken heeft gehad. Rust 2o. Met een geweldige begeestering valt H.B. S. na de rust aan. Het is thans Bloemendaal, dat geheel wordt teruggedrongen. De ge beurtenissen, welke in de eerste helft voor het H.B.S..-doel plaats grepen, komen thans voor het Bloemendaalsche doel. De Boer is de eerste, die een begin maakt de achterstand in te halen (21). Dit succes moedigt de gasten niet weinig aan; hun spel is overrompelend en het is slechts met de grootste inspanning van Bloemendaalsche zijde, dat eenigen tijd aan zoo'n druk weerstand wordt geboden. Een serie strafcorners daalt neer op het Bloemendaalsche doel. De training der H.B. S.'ers blijkt duidelijk; de bal wordt keurig aangegeven, goed gestopt; jammer alleen dat Bolland telkens even talmt. Wordt ook dit onderdeelje verholpen, de H.B.S.'ers worden gevaarlijke strafcorner-specialisten! Bij een snellen Bloemendaalschen uitval wordt P. Gunning we! wat al te stevig opzij gezet; het gevolg is, dat hij moet uitvallen wegens een pijnlijke schouder. Onhoudbaar voor de Kadt scoorde Bolland de gelijk maker (2 Er ontspint zich dan een felle strijd. Ge lukkig weten de referee's Kleefstra en M. Gunning, het spel binnen de perken te houden. H.B.S. begaat de fout het Bloemen daalsche team te veel in te sluiten, daarbij het gevaar van snelle uitvallen onderschat tende. Dat gevaar demonstreert zich, als Timmermans ontsnapt en opnieuw aan Bloemendaal de leiding bezorgt (32). Groote consternatie in het H.B.S.-kamp! Men blijft evenwel volharden bij het in sluiten van het Bloemendaalsche team. En thans heeft H.B.S. wel degelijk weer deveine; de paal redt onverwachts, de keeper krijgt een onhoudbaar schot tegen zijn voe ten, een hard schot gaat rakelings over. Daartegenover benut Bloemendaal de twee de kans van uitvallen; Hille scoort de vierde goal (4—2). Bij meer tactisch spel der H.B.S.'ers waren de beide laatste doelpunten zeker voorkomen. Nu ziet H.B.S. een nog mogelijk kampioen schap absoluut verdwijnen, als is het door een niet verdiende nederlaag. na verlenging Een goede, snelle, gelijk opgaande wed strijd onder leiding van de heeren Katte en Binger. Een fout van de Musschen- achterhoede wordt noodlottig, want Jhr. Elias wordt onhoudbaar gepasseerd (o1). Evenwel komt voor de rust de gelijk maker, wanneer v. Kempen uit een vrijen slag en een kort solo-spelletje den Amster- damschen doelwachter weet te passeeren (1—1). Ook na de rust een gelijkopgaande, span nende en aardige wedstrijd. Als eerst een kans voor het Amsterdamsche doel gemist is, heeft goed combinatie-spel van Ruys met v. Kempen tot gevolg, dat Ruys aan M.H.C. de leiding geeft. Een halve minuut voor tijd begaat de M.H.C.-achterhoede opnieuw een vergissing, die den gelijkmaker doet geboren worden (22). Er moet verlengd worden. Van beide zijden wordt nu fanatiek aangevallen, maar de eerste verlenging verstrijkt zonder eenig doelpunt. Eerst in de tweede verlenging scoort Wagener voor Amsterdam' het win nende doelpunt (23). Bij M.H.C. dient het soliede spel van den keeper Jhr. Elias gememoreerd te worden, evenals het spel van v. Kempen. Amsterdam III behaalde op eenigszins gelukkige wijze de overwinning. Beide teams hebben invallers, spelen beide een enthousiasten wedstrijd, waarvan het peil evenwel niet al te hoog staat. Gelijk ook haar eerste elftal, sukkelt Bloemendaal II met de voorhoede. Zaterdagmiddag was dat weer meer dan ooit het geval. Alleen Timmermans op de linksbuitenplaats ver hief zich boven het algemeene peil. De thuisclub is evenwel nog lang niet de minste en kan zelfs gezegd worden, dat zij het beste v.d. wedstrijd nog heeft. De kan sen tot scoren zijn er ook wel, doch het gebruik-recept is nog niet gevonden. Even voor rust benut H.D.M. een kans, zoodat halftime met 1o in hun voordeel intreedt. Een vrijwel evenwichtige wedstrijd blijft het ook na de rust. Door het lage spelpeil valt er weinig te bewonderen. H.D.M. scoort nogmaals (2o). Met dezen stand komt het eindevan den weinig interessante wedstrijd,die H.D.M. in de volgende ronde doet overgaan. Zondag hield Excelsior onder begunsti ging van goed weer haar uitgestelde handi cap over 30 K.M. De uitslag als volgt: lsten prijs behaalde H. Meng, 2den C. de Nijs en den 3den prijs J. v. Tol. Dinsdag vergadering in Olympia .te 8 30- Belangrijke bespreking. De uitslagen zijn: Eerste klasse Limburg R. K. O. N. S.—Caesar 2—3 Wilhelmina—Sittardsche Boys 1—3 G. S. V.—V. V. H3—2 O. V. C.Marsana 12 Eerste klasse Brabant Union—R. K. T. V. V2—0 GennepKolping 32 Overgangsklasse B De Meer—E. M. M. 3—0 H. M. S.—R. K. A. V3—4 S D. O.Fortitudo 50 LimvioP. C. V11 C T. Y. B. B. X—L. en S5—2 Graaf WillemExcelsior 21 Tweede klasse G ZwaluwenVolendam 17 T.Y.B.B. I—L. EN S. I (Den Haag) 5—2 Het eerste elftal der geel-zwarten ontving gisteren aan den Schoterweg L. en S. X uit Den Haag en ook ditmaal bleef de thuis club met stevige cijfers in de meerderheid. Over Itet algemeen werd er aardig spel vertoond en in het veld waren de partijen vrijwel aan elkaar gewaagd. Het groote ver schil zat hem echter weer in de voorhoeden, daar de stormlinie der boys 100 pet. gevaar lijker was dan de Haagsche. Toen dan ook een kwartier na rust de geel-zwarten reeds een 51 voorsprong hadden, was het pleit vrijwel beslist, waardoor ook van spanning geen sprake meer was. Om ruim twee uur laat de heer Kruijver tossen en T.Y.B.B. heeft een invaller voor G. Slenders, die in Kuiper een waardig rem- plagant vond. L. en S. heeft invallers voor haar rechts back en rechtshalf en verschijnt als volgt: De Caluwe J. Ket. V. d. Kleij Juffermans, Nijland, V. Boheemen, V. Zeeland, H. Ket, Jansen, Knijff, V. Doorn. De geel-zwarten spelen eerst tegen den vrij sterken wind in, doch loopen ondanks dezen handicap hard van stapel en eenige pittige aanvallen, meestal geleid door Van Leuven, doen het beste verwachten. Reeds kortna den aanvang speelt De Vries handig den bal tusschen de backs door en „Jekkie" kanjert ontzettend hard in, 10. De Lenig en Snel- lers doen hun naam eer aan en speciaal de watervlugge buitenspelers bezorgen de geel zwarte achterhoede handen vol werk. Moo- ren is echter weer uiterst betrouwbaar en een keihard schot van Jansen, op eenige meters afstand ingezonden, verwerkt hij op schitterende wijze. Aan den anderen kant lukt het beter. Kuiper zet fraai voor doel en het hoofd van De Vries zorgt voor de rest, 20. Nog geen twee minuten later verklei nen de blauw-yitten den achterstand door Juffermans, 2—1. Het begint nu werkelijk te spannen en aan beide zijden wordt er uitstekend gespeeld. Nog voor de rust is het Van Leuven, die op fraaie wijze den voor sprong vergroot, 3—1. Kort hierop is het rusten. Na de thee krijgen wij een getrouwe copie te zien van de eerste helft. Al spoedig plaatst Draijer den bal precies in het hoekje, 41, waarna v. Honschoten na een fraaie rush de geheele achterhoede, doelman incluis, pas seert en den stand op 5—1 brengt. Met dezen nuttigen voorsprong in den zak speelt de thuisclub rustig verder en het pleit voor de Hagenaars dat zij, ondanks den grooten achterstand, uitstekend volhouden. De Haag sche backs zetten een handig buitspelvalletje op, waar de geel-zwarte voorhoede verschei dene malen argeloos inloopt. Als ten slotte Nijland nog kans gezien heeft Mooren on houdbaar te passeeren, kondigt scheidsrechter Kruijver, die keurig leidde, het einde aan. De cijfers geven vrijwel de verhouding weer. Bij T.Y.B.B. kunnen allen op een goe den wedstrijd terugzien. Van Leuven en A. Slenders verdienen echter een extra -pluim. Bij L. en S. kon ons het spel van den links- en mid-half, benevens van de beide vleugelspelers, het meest bekoren. Beide elftallen zijn volledig, als de heer Haverkom beginnen blaast. Direct ontwik kelt zich een vlug spel, met G. D. A. in de meerderheid. Al heel spoedig heeft G. D. A. succes, wanneer een bal. die buiten de lijn gespeeld is, wordt opgezet en tot corner ver werkt. Deze corner wordt goed genomen en ingezet. Lisse blijft volhouden en uit een al- gemeenen aanval doelpunt van Rooyen en de stand is gelijk. Kort hierop een aanval van G. D. A„ dc linksbuiten zet voor en de middenvoor werkt den bal met de hand in het doel, wat den scheidsrechter ontgaat-, zoodat de gasten gelukkig aan hun 2e doel punt komen. De wedstrijd blijft het aanzien ten volle waard, beide doelen verkeeren beurtelings in gevaar, maar gedoelpunt wordt er niet meer, zoodat de stand met rust 21 is voor G. D. A. Na thee weer een vlugge, stevige maar eerlijke wedstrijd, waar de scheidsrechter af en toe niet mee kan. De verhouding in het veld is evenwel best en G. D. A. heeft wel dra weer succes, 3X. Kort hierop een voorzet van rechts, de bal draait in het doel, blijft steken in de modder en de middenvoor van G. D. A. schiet den 4en goal in. Ondertusschen is Buschman wegens een oude blessure uitge vallen en vervangen door Boot uit het 3e. Toch geeft Lisse nog niet gewonnen; vol moed wordt aangepakt en Langelaan ver kleint den achterstand. Lisse is niet meer te houden; bij een algemeenen aanval weet de invaller te scoren. Had de scheidsrechter be ter toegezien, d'an had Lisse zeker nog 2 penalty's gehad wegens hands en duwen in den rug. Maar ditmaal kon de heer Haver kom ons niet bekoren en als hy tijd blaast heeft G. D. A. gewonnen. Zooals reeds gezegd, de wedstrijd werd in de beste verhouding gespeeld. De Lisser- achterhoede, de backs, vielen dezen keer wat tegen. Voor het eerst, sinds het vorig jaar Sep tember is er weer op het mooi gelegen ter rein „Sporthoff" gespeeld. Veel is er aan het terrein gebeurd. Droog, vlak en groen ont braken voor dien tijd (uitgenomen enkele zomermaanden) aan het veld. Thans is het herschapen in een le klas veld en kan met elk terrein in de omgeving meten. Gisteren heeft dan weer eens een echte wedstrijd plaats gehad, en wij hadden daar zeker meer publiek bij verwacht. Onder leiding van den heer Duivenstein (Delft) werd precies twee uur begonnen. Donk is met 10 en Teilingen met 9 man aan den start. Als de eerste trap is gegeven, komen de Gouda-menschen over weldigend opzetten, waarbij Zandberg al da nig aan den tand werd gevoeld. Teilingen is na enkele minuten volledig, zoodat ieder speler zijn goede plaats inneemt. Hierdoor wordt het spel wat verschoven, het wil in de voorhoede echter nog niet lukken. De wil is er wel en dat blijkt als een der midden spelers het leder vrij maakt, links naar vo ren plaatst, en de linksbuiten met een for- midabelen schuiver Teilingen de leiding be zorgt (1—0). Met moed bezield valt T. direct weer flink aan en blijkt thans aardig de meerdere te wezen. E>e kanthalfs van T. zijn er goed in, zoowel verdedigend als stuwend. Steeds ontfutselen zij hun tegenstanders den bal en zetten de voorhoede aan 't werk. Donk krijgt dan, na missen van een T.- back op gemakkelijke wijze den gelijkmaker, als zij de bal maar voor 't inloopen heb ben (11). Hierdoor pakken de T. beter aan en wor den gevaarlijke schoten op de Donk-veste gelost. Het spel in de voorhoede gaat nu wat beter. De midvoor plaatst steeds mooi naar de vleugels. Het tweede doelpunt for ceert de linksbinnen na een aardig staaltje solos pel (2—1). Even daarna krijgt T. weer een mooie kans, als niet tijdig voor buiten spel was gefloten. De meerderheid is van dien aard dat vlak voor de rust nogmaals onhoudbaar werd gedoelpunt (31). Met de zen voorsprong voor T. is het rusten. Na rust zijn de rollen precies gekeerd. Eerst een weinig overwicht der onzen, waar na Donk geruimen tijd het spel in handen neemt. Fraai is hun spel niet te noemen en hun tweede doelpunt had zeker niet geko men als de doelman niet zoo'n gewoon foutje maakte (3—2). Intusschen heeft de Goud- fche doelman enkele kogels van de rechts binnen weten te stoppen. Donk blijft aan vallend, waardoor de keeper flink werk wordt bezorgd. Het loopt al tamelijk tegen het einde, en gehoopt wordt dat de stand maar blijve. Na alle inspanning der Donk voorhoede, komt de gelijkmaker met een welverdiend schot, en einde komt dan met een gelijk spel, 3—3. Over 't algemeen kon de scheidsrechter er wezen, hij hield de teu gels goed in handen. Teilingen zal nog wat aan elkaar moeten wennen, dan zal het wel gaan. Donk is een tegenstander van gelijke sterkte. Beide wedstrijden zijn de punten broederlijk gedeeld. Etten maakt den bal vrij en wederom ver dwijnt hij onder den vallenden A. D. O.-kee- per Nu komt Conc. pas los en met mooie, lange centers is het A. D. O.-doel geregeld in gevaar. Dan zet Zwaneveld wederom laag voor, de back mist en Jos loopt den bal in het doel, doch Beelen geeft buitenspel. Doch dit is geen bezwaar, de bal komt weer bij IJs, die nu zelf een hard schot in den uitersten hoek jaagt. Petje wil ook niet achterblijven, doch het is reeds vlak voor rust, als hij met een schuin schot er 40 van maakt. Wat zal Conc. er nu van maken met zoo n voor sprong. De eerste minuten geven goede hoop, doch na een kwartier maakt A.D.O. z'n eer sten goal en dan begint het te rammelen in de achterhoede, hoewel de A.D.O.-voorhoede er nu geweldig op zit. Vooral de l.b. weert zich en met en schitterend schot maakt hij er 42 van. Concordia kan niet meer los komen. Weer een corner op het Conc.-doel, deze wordt mooi genomen en met medewerking van den keeper is het 43: A. D. O. is niet te houden; een mooie aanval wordt door zijn aanval besloten met een onhoudbaar schot en de stand is gelijk. Dan doet Cone nog een wanhoop»- aanval, de mid-voor mist nog een mooie kans en dan is het einde daar. Allen hebben hun best gedaan, de uitslag geeft de ver houding goed weer. Ons 4de verloor weer dik, toch wel te hoog ingedeeld hè jongens, maar later niet als je eenmaal grooter bent. Jullie bent anders wel echter Concordianen, eerst dik verliezen en dan opeens, is het afgeloopen. Helpt kijken! Uitslagen van gisteren T.Y.B.B. I—L. en S. I (den Haag) 5—2 V. V. F. I—T.Y.B.B. 4 14—1 T.Y.B.B. 5—Geel-Wit 3 5—° T.Y.B.B. 6—R.K.V.Z. 4 2—1 Over het algemeen een succesvolle dag drie van de vier wedstrijden werden ge wonnen. Het vierde alleen stelde geweldig teleur De blauwwitte Hagenaars moesten voor de tweede maal de eer der overwinning aan de geel-zwarten laten. Thans werd het 52, waardoor Paradijs c.s. een der bovenste plaatsen op de ranglijst blijven bezetten en slechts hopen op een misstap der Zaandam mers, die tot nu toe ongenaakbaar blijken. Aan de verrichtingen van het vierde elftal is geen touw vast te knoopen 1 De eene week wordt van een der sterksten gewonnen om de volgende maal met abormale cijfers door een mindere grootheid te worden ingemaakt. 141 is geen kleinigheid.... brrr Onze beide juniorenelftallen deden, wat van hen verwacht werd. Met 5o en 2 1 zegevierden zij resp. over Geel-Wit 3 en R.K.V.Z. 4, zoodat hun kansen op een der bovenste plaatsen weer iets werden vergroot. Volhouden jongens 1 Onderafdeeling „St. Jozefgezellen" Beverwijk Uitslagen 2 Dec. D.E.M. 2—V.V.Z. 2 3—2 D.E.M. 3—G.V.O. 3 2—0 D.E.M. II—V.V.Z. II 3—2 Het is ruim 2 uur als Laas laat beginnen. De eerste aanvallen zijn voor D.E.M., maar V.V.Z. geeft niet thuis. Dan onderneemt V.V.Z. eenige goede aanvallen, maar ook de achterhoede der gastheeren is er goed in. Beide partijen wegen geheel tegen elkaar op, maar D.E.M.'s aanvallen worden meest door buitenspel onderbroken. Als V.V.Z. weer eens op doel af gaat weet het onhoud baar te doelpunten o1. Niet ontmoedigtd valt D.E.M. weer aan en heeft bijna succes als haar rechtsbinnen alleen voor doel komt, maar hij weet de kans toch nog om zeep te brengen. Als de Zaandamsche linksbuiten een goed en hard schot inzendt, redt de D.E.M. keeper mooi. Beide partijen werken hard maar voor de rust wordt er niet meer gescoord. Na de rust weer hetzelfde spel, maar thans is de thuisclub sterker. Toch duurt het nog .een kwartier eer de rechtsbuiten door een misverstand in dé V.V.Z.-achter hoede gelijk maakt 1—1. Telkens komen de D.E.M.'ers terug maar zij loopen steeds in den buitenspelval. Toch probeert V.V.Z. het nog wel eens, maar zij kunnen D.E.M.'s achterhoede niet verschalken. Dan weet D.E.M. uit een algemeene aanval de leiding te nemen 2'1. Toch maakt V.V.Z. nog gelijk als de linksbuiten een bal, die al reeds de lijn gepasseerd was, voorzet en D.E.M. s rechtsback in eigen doel schiet. 2 2. Het is nog 7 min. spelens als de midhalf handig eenige Zaandammers passeert, den keeper uit zijn doel lokt en zijn club de leiding geeft om die niet meer af te staan. Einde 32. Het derde elftal wist ook te winnen van G V.O. 3 hoewel wij hier meer goals hadden verwacht. Goed zoo, derde en zoo doorgaan. Zoowaar één surprise heeft Concordia te pakken Een gelijk spel tegen A. D. O. Hoe wel het slot wel bar tegen viel na een voor sprong van 40 met rust. Om 2 uur laat scheidsrechter Karpes op zich wachten, Concordia wint den toss en kiest de slechtste helft van aanvallen ADO trapt, af, doch komt niet verder dan de halfs en de Conc.-voorhoede glijdt ook eens op den A. D. O.-keeper af en 11a eenige lange passen komt de bal by den midvoor. Deze schiet en de keeper grijpt naast den bal. Concordia leidt Na 5 minuten hetzelfde grapje. Van Alliance IS. J. C. Ill Alliance II—D. S. S. II 3—1 4—0 UITSLAGEN VAN ZONDAG 2 DEC. Victrix II—B. S. M. II: 2—3 Het 2de heeft zijn reputatie gehandhaafd om van Victrix II te winnen, hoewel er met 10 man werd gespeeld Het 3de begint er ook beter in te komen en wist in een goed en aangenaam gespeel den wedstrijd van D. V. O. te winnen; B. S. M. Ill— D. V. O. II: 4—1 Houdt er dus den moed maar in: Alliance heeft weer een goeden dag gehad. Niet één puntje heeft het als surprise afge staan, maar alles zelf gehouden, 't Eerste won, na een eigenaardigen wedstrijd, met 31 van de Noordwijkers, welke voor hun eersten wedstrijd, dien ze in deze competitie speelden, reeds twee verliespuntjes kunnen boeken. Een nader verslag van dezen raar gespeelden wedstrijd te geven, lijkt mij vrij wel overbodig. Alliance II wist met 40 van D. S. S. de meerdere te blijven. Door deze prestatie is jullie kans op 't kampioenschap ontegenzeg gelijk veel gestegen. Dus houdt vol, jongen: De benjamins, die zich al reeds op weg naar Concordia te Hillegom bevonden, werd nog een S. O. S.-seintje gestuurd, dat 't ter rein van Concordia afgekeurd was, dus zij konden onverrichter zake terugkeeren. Een volgenden keer beter, jongens! FOOTBALLBIRD Secr.: L. H. van Noort, Rozenpriëelstr. 83rd. UITSLAGEN VAN ZONDAG 2 DEC. D. S. S. IVictrix I Victrix II—B. S. M. II 6—0 2—3 Het is voor ons een zeer slechte dag geweest, daar geen enkel puntje binnen is gebleven. Het eerste kon het ook nu niet tegen D. S. S. bolwerken, al was de stand met rust nog blanco. Na rust was D. S. S. erg productief. Het tweede gaat het eerste aardig na doen. Nu was het B. S. M., die hen er met 32 onder hield. Kan het nu niet beter tweede, of is dit voor de verandering. Zulke grapjes moeten niet te lang aanhouden. D. S. S. heeft de verwachtingen niet be schaamd en heeft weer twee punten weten te bemachtigen op een van de zwakkere zusjes. Als om 2,15 wordt begonnen, is het veld zeer slecht en komt D. S. S. met 10 man op: Voor de rust blijft D. S. S. maar steeds verdedigen. Zijn aanvallen hebben ten minste niet veel succes. Na eenigen tijd krijgt Victrix een penalty te nemen, welke van den paal terugspringt in het veld. Even hierna wordt de D. S. S.-keeper geblesseerd Stand met rust nog steeds 00. D. S. S. speelt met 9 menschen verder: Na de rust aanvankelijk hetzelfde spel, totdat de doelman van Victrix een schot niet voldoende wegwerkt. Het gaat nu allengs beter vlotten in de voorhoede van D. S. S. en het vijandelijke doel wordt hierna nog 5 maal doorboord, resp. door midhalf, linksbinnen en rechts half. Einde komt met een verdiende overwin ning voor D. S. S. Secretariaat: Lange Margarethastlraat 1 UITSLAGEN VAN 2 DECEMBER Geel-Wit 1Zwaluwen 2 (Amsterdam) 40, vriendschappelijk. T. Y. B. B. 5—Geel-Wit 4, 5—0. Hoewel beide clubs op de tweede plaats staan in de 1ste klasse A en B, blijkt er nog wel eenig verschil te zijn. Geel-Wit speelt technisch stukken beter, dan haar tegenpartij, die meer haar heil zocht in „hoogpillen". Hierdoor hadden de G.-W.- backs die kopwerk uitstekend verstaan, een tamelijk makkelijke party. Evenwel had Zwaluwen voor zijn harde werken een tegengoal verdiend, want hoewel het friendly-game was, is er met veel élan gewerkt en zelfs bij een 40-achterstand, gaven zy den moed niet op. Intuschen heeft Geel-Wit zyn middag goed besteed en kon nu met het noodige zelfvertrouwen de 2de helft van de com petitie ingaan. Het 4e elftal kon weer geen goed doen bij haar gastheeren en kwam met een 5—0 ne derlaag naar Haarlem terug. Alliance II heeft gisteren zijn zegetocht voortgezet. Wederom wist het een groote overwinning te behalen. Om half één laat scheidsrechter Karskens aanvangen. Al dade lijk zijn beide partijen er goed in en beleven de beide doelen benauwde oogenblikken. Na een kwartier gespeeld te hebben, weet A. Klein-Schiphorst op schitterende wijze door de achterlinie heen te breken en met een schot in den uitersten hoek zijn club de lei ding te geven, 10. De D.S.S.-ers komen sterk opzetten, maar hun schot faalt steeds, en de keeper van A. is ook op zijn post. Dezelfde speler weet kort hierna op even fraaie wyze no. 2 in het net te doen belanden, 20. De rust komt met een 20-voorsprong voor Alliance. Na de rust ongeveer hetzelfde spel, alleen raakt D. S. S. meer en meer uitgespeeld en Alliance meer ingespeeld. Zij laten dit ook geregeld zien. Dan gaat de D. S. S.-midvoor keurig door de achterlinie heen en schiet den bal zuiver in den goal. De scheidsrechter heeft echter van te voren hands geconstateerd, wat mijns inziens wel wat sterk genomen was. Deze periode stelde de D. S. S.-ers na tuurlek zeer teleur. Alliance is steeds weer in den aanval en wederom maakt de linksbin nen het derde doelpunt, 30. Dan nog enkele minuten, welke de linkshalf benut en goal 4 in het net doet verdwynen. Met dezen stand komt 't einde. De scheidsrechter leidde zeer correct. A. S. Door een stevige overwinning op Alcmaria Victrix 2 hebben de Haarlem-reserves hun fraaie kampioenskansen bevestigd. De Alc- maria-spelers toonden zich slechte verlie zers, meer zullen wy van hun houding ty- dens en na den wedstrijd niet zeggen. Haar lem 2 kwam uit met: Hoeben v. d. Valk Buysink Bieshaar Balen Blanken Murlnger Kammeyer Tuinman Groeneveld Verwaal Onkenhout Het spel gaat aanvankeiyk gelijk op, waarbij de bezoekers na een misverstand in de Haarlem-verdediging Hoeben passeeren 01. Na goed doorzetten maakt Tuinman geiyk I—1, maar wanneer Hoeben bij het uittrappen van een bal wat ver van zijn doel loopt, wordt de bal van grooten af stand ingeschoten 12. Uit een voorzet van Onkenhout maakt Groeneveld gelük en eenige minuten voor de rust geeft Groene veld Haarlem de leiding. Rust 3—2. In de tweede helft wordt er door de gas ten wel wat al te fel gespeeld, waardoor de wedstrijd er niet prettiger en ook niet beter op wordt. Haarlem 2 is sterker en na een hoekschop vegroot Verwaal den voorsprong tot 4—2. Dezelfde speler scoort een kwartier voor het einde opnieuw. Met 52 voor Haarlem 2 wordt het eindsignaal gegeven. V. V. F. 1—T. Y. B. B: 4: 14—1 T. Z. B. 3— V; V. F. 2. 2—2 Een glorievolle dag voor V. V. F. De serie nederlagen is gestuit, hopeiyk niet alleen voor vandaag! Als te vroeg uitgepakte St Nicolaassurpri- ses bracht het eerste een smeuïge overwirt- ning en het tweede een tweeslachtig gelijk spel naar de Zoetestraat. Onder bkwame leiding van den heer Van Bemmelen (waar bleeft de officieele dignitaris?) speelde V. V. F. tegen T. Y. B. B. 4. Aanstonds liet het zich aanzien, dat V. V. F. in de meerderheid was. Met een voorsprong van 5—0 wisselden de withemden van doel. Na de rust nam de sterkte van V. V. F. een nog grooteren vorm aan. zoodat het einde verrassend kwam met 14—1 Bravo, V. V. F.! Goed gespeeld: Alleen één raad: Wordt niet te over moedig! Blyft de serie nederlagen stuiten! Het tweede deed verdlensteiyk werk door een geiyk spel te forceeren. Deze wedstrijd kenmerkte zich door het grof aantal pe nalty's. Edoch, een pluim op jullie hoed is wel verdiend en wel gegund. V. V. F.-ers houdt vol! B. O. VIS. BEVERWIJK I—SWIFT (A'dam) 2—1 In een prachtwedstrijd onder leiding van den heer C. Westerbeek heeft Beverwyk op het nippertje gewonnen. Swift wint den toss en laat de thuisclub tegen den wind aftrappen. De Amsterdam, mers loopen hard van stapel, zoodat de Be. verwykers alle zeilen moeten bijzetten, om het eerste kwartir aan d ensterken druk te ontkomen. Het gelukt hun het spel. te verplaatsen en daarna gaat het geiyk op. De middenlinie der thuisclub speelt een prachtspel en zet geregeld de voorhoede aan het werk. De achterhoede van de gasten is in vorm en voorkomt elke kans tot scoren. By een algemeenen aanval der thuisclub zit de middenlinie vlak achter de voorhoede en uit een der vele voorzetten is het Kuier, die voor Beverwyk doelpunt 10. Vanaf den aftrap weer hetzelfde, doch nu wordt het corner, welke niets oplevert. Di rect daarna een aanval van Swift, waaruit een corner ontstaat, welke, na eenig heen en weer getrap in een doelpunt wordt omgezet. Stand 11. De eerste helft verstrykt meer en meer, en zonder dat er van eenig overwicht sprake is breekt de rust aan. Na de rust weer hetzelfde spel; echter is Beverwyk nu een tikje sterker, doch weet dat niet in doelpunten om te zetten. Swift verdedigt stug, wetende, dat by ge. lijk spel hun de overwinning is. Wat de thuisclub ook probeert, steeds is er een voet of hoofd in den weg en in laat ste instantie de keeper. Het opdringen en insluiten wordt de thuisclub byna nood lottig, doch de lat brengt redding. Zoo golft het spel maar heen en weer en van den uitslag valt weinig te zeggen. Toch is Beverwijk sterker, maar alles gaat uit of naast en hoevêel malen er in het zijnet geschoten is, is niet te benaderen. Ongeveer zeven minuten voor tyd weer een goed opgezette aanval der thuisclub welke aanval Kuier besluit met een schot, dat de keeper wel vangt, maar niet kan weg. werken en Van Dessel is er als de kippen by en bezorgt Beverwyk het winnende De laatste minuten zijn nu nog span nender dan voordien, want Swift stelt alia pogingen in het werk om een gelyk spei ie bevechten, doch als het einde wordt aange. kondigt, heeft Beverwijk een zwaar be vochten zege behaald en plaatst zich daar mede in de tweede ronde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 7