Stadsnieuws llOOt=ftano'§ Instrumenten UIT DEN OMTREK AMSTERDAMSCHE BEURS (HEQUE-KOERSEN HERINGA WUTHRICH Groote sorteering Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstr. 16 Tel. Ro. 1Ö756 EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT WOENSDAG 5 DECEMBER 1928 BLADZIJDE 2 Philip's Radio - Toesnellen Agenda 6 December DE EXTRA-UITKEERING AAN PERSONEEL DER NED. SPOORWEGEN Het vergaan van de Salento Lijk herkend Vlag aangespoeld R. K. Middenstandsvereeniging Vereeniging voor School- en V/erk- tuinen voor Haarlem en Omstreken Zijlmeg 57 Haarlem PROV. BOND VAN LAND- PACHTERS IN NOORD-HOLLAND Alliance Fran<?aise De R. K. Middenstandsvereeniging en de R. K. Kiesvereeniging De H. B. S. aan de Kleverlaan De Snelvlieger Personalia Muziekvereeniging „Harmonie" Crescendo" Voor de „Stille Armen" De aanrijding op den Heerenweg UITSPRAKEN RAAD VOOR DE SCHEEPVAART DE H. O. V. Rijdt voorzichtig De „Heinrich Podeus" St. Nicolaasfeest Een onbewaakte overweg Jubileum F. Bruijn De stoomtrawler „Amplitudo" Gevonden voorwerpen en dieren HEEMSTEDE De laatste zitting der Italiaansche Kamer MARKTNIEUWS De luchtverbinding op Hamburg MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK^ Haarlem - Amsterdai^11 LAATSTE NIEUWS Verijdelde overval Pauselijke onderscheiding Dreigend conflict in de T extiel-industrie De toestand van den Engelschen Koning Groote brand te Hombok, Moavië Arme kleine Met de Noorderzon vertrokken De Graf Zeppelin maakt een proefvlucht Het nationaal inkomen der Vereenigde Staten Motor-ongeluk Een ond'scheiding y°j10r Ml Murray Dr. fèvering te Berlijn teruggekeerd De Diitsche Ambassadeur te Rome Dexische ridderorden op IJsland toegekend MEDEGEDEELD DOOR EE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam .40 162 172 275% 416 166 202 780 1 772 239 699 373 94 154 134 515 435% 175 506 146 b 214 78% 34"/16 89 68% 4% 217 162 1 378 402% W 234 129 68% 12'/fr 82 79% Sociëteit „St. Bavo" 3 uur Esperanto 8 uur Stucadoorspatroons Van 7—half 9 uur Rechtskundig Bureau 8 uur Proza en Poëzie 8 uur Ledenvergade ring R. K. Volksbond. St. Josephsgezellenvereeniging, Jansstraat 59 half 9 uur Zelatricenvergadering. Cinema Palace, Groote Houtstraat 8 uur Bioscoopvoorstelling. Luxor Theater, Groote Houtstraat 8 tuir Bioscoopvoorstelling. Rembrandt Theater, Groote Markt 7 en kwart over 9 uur. Bioscoopvoorstellingen. Groote Kerk Van 3—4 uur Orgelbespe ling door den heer George Robert. Niet aan ongeorganiseerden Op den Raad van Afgevaardigden van St, Raphael, 12 en 13 Nov. in Groningen gehouden, werd de kwestie besproken of het al of niet gewenscht zoude zijn het denk beeld in den personeeïraad te brengen om de ongeorganiseerden uit te sluiten van de te verwachten extra-uiikeering. Naar aan leiding hiervan werd deze materie in d'e vergadering van 3 December besproken. Met den meesten klem zal op de eerst volgende conferentie met de Directie der N S. worden verzocht de uitkeering niet te verstrekken aan personeel, dat geen lid is van een der bij den Personeeïraad aange sloten vakvereenigingen. De Personeeïraad baseert dit verzoek op de artikelen 155 t. m. 164 van het R. D. V. en is bereid artikel 158(b) in dier voege toe te passen, dat al leen aan personeel, dat vóór 15 December 1928 lid is van een vakvereeniging, de ko mende uitkeering wordt toegekend. In ver band inet den algemeen uitgesproken wensch, dat de uitkeering nog voor Kerst mis za> kunnen worden uitbetaald, werd den aangesloten vakvereenigingen opgedra gen onmiddellijk maatregelen te treffen, «■dat de vóór 15 Decmber ingeschreven le- den aan den Personeeïraad, bekend zullen zijn gemaakt. Voorts besloot de Personeeï raad, met handhaving van de bovenvermel de grondslagen, eveneens aan de Directie te verzoeken het losse personeel op den- zelfden voet te behandelen als het perso neel in vasten dienst. Terzake van een en ander werd volledige overeenstemming ver kregen. Het lijk dat te Katwijk is aangespoeld, is door den Italiaanschen consul te Rotter dam herkend als te zijn van Umberto Sa'tini, de hoofdmachinist van de Salento. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. Naar gemeld wordt zijn tusschen Sche- veningen en Katwijk drie lijken aange spoeld. Men vermoedt dat het hier schepe lingen van de Salento betreft. Indien mogelijk zal men alle lijken, die op de kust zullen aanspoelen, begraven in een gemeenschappelijk graf. Het stoffelijk overschot van Saltini zal voorloopig op het R. K. kerkhof te Katwijk worden ter aarde besteld. Van het strand heeft men een sleep boot en een sloep bij het wrak van de Sa lento gezien; men kon echter niet vaststel len wat het doel hiervan was. Te Scheveningen is een stuk van een Ita- liaansche vlag gevonden, welke vermoede lijk van de Salento afkomstig is. Door de R. K. Middenstandsvereeniging wordt een algemeene ledenvergadering ge houden op Vrijdag 14 December 1928, des avonds half negen bij Brinkman. De agenda vermeldt o.m.: Opening. Notulen. Mededeelingen. De zakelijke belasting op het bedrijf. De Mid denstands-ziekteverzekering. Verzoek der R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Schrijven van 't Comité voor Katholieke Actie. De Santos Kegelwedstrijden. Voor dracht van den accountant, den heer J. A. B. Fibbe over: „De economie in onze zaken en bedrijven". Hierna zal er gezellig samenzijn wezen, waarbij kienen om wild en gevogelte. Een half uur vóór de vergadering zal door den penningmeester, ten overstaan der Com missie van Toezicht, de uitloting plaats heb ben der obligatieleening. De vereeniging voor School- en Wejk- tuinen voor Haarlem en Omstreken is bezig met eene groote uitbreiding harer tuinen, waardoor in 1929 ongeveer 150 leerlingen méér zullen kunnen worden geplaatst dan in 1928, alzoo 600. De tuin aan de Kleverlaan wordt met3/4 H. A. uitgebreid, ongeveer 60 c.M. opge hoogd en geheel hervormd tot een modelschool en werktuin, door den tuin-architect, den Heer G. Bleeker. Door het verlengen van de Heemsteed- sche Dreef is de Werktuin aan het Heemstede plein te Heemstede vervallen. De Vereeni ging is er echter in geslaagd een braak lig gend terrein in huur te krijgen, gelegen langs den Keerenweg, tegenover de Kerklaan te Heemstede, dat reeds tot Werktuin is inge richt. Door een en ander ziet het Bestuur zich voor enorme uitgaven geplaatst, die ruim 5000.00 bedragen, waarvoor nog geene dek king aanwezig is. Vooral het verkrijgen van de bouwkosten voor een tuinschuur te Heemstede baart buitengewone zorgen, waarvoor het bestuur nog geene oplossing heeft kunnen vinden. Tot tegemoetkoming eenigszins in de reoganisatie kosten van den Haarlemschen tuin, mocht het bestuur als St. Nicolaasge- schenk een bedrag van f 250.00 incasseeren, geschonken door een Industrieel, die onbe kend wenscht te blijven, en die ook het vorig jaar de Vereeniging reeds met eene gift van f 500.00 verraste. In een te Assendelft gehouden vergadering is een Provinciale bond van Landpachters in Noord-Holland opgericht. Als voorzitter is gekozen de heer B. Kleyn Cz. te Assendelft. Het programma voor het seizoen 1923 1929 bevat voor deze maand een lezing van Henri Malo, onderwerp: Les Corsaires. Op 14 Januari zal voor de Alliance Fran- gaise optreden Jacques Copeau, die een le zing zal houden over het tooneel. In Februari 1929 zal Franc Nohain een lezing geven over de Fabel in de Fransche literatuur. •Onder de auspiciën van de Alliance Fran- caise zal op 13 Februari 1929 de „Malade Imaginaire" van Molière worden opgevoerd door het Théatre de l'Avenue. Middag- en avondvoorstelling. Verder zal op .4 Maart d.a.v. een Fransche liederenavond worden gegeven door Alice en Alfred de Ciauzel, met begeleiding van mej. Antoinette Véluard, pianiste, terwijl op den sluitingsavond in April door Madame Dus- sane een recital en lezing zal worden gegeven. Door het bestuur der R. K. Middenstands vereeniging is een circulaire gezonden aan de katholieke middenstanders, waarin deze krachtig aangespoord worden, zich voor 31 December a.s. cp te geven als lid der R. K. Kiesvereeniging. In de circulaire wordt op duidelijke wijze uiteengezet, waarom het vooral ook voor de katholieke middenstanders noodzakelijk is, zich aan te sluiten bij de R.K. Kiesvereeni ging. Het zal nu binnenkort een feit worden: de H. B. S. aan de Kleverlaan is bijna gereed. Met nijvere handen wórdt aan den afbouw gewerkt: het schilderwerk is bijna gereed, wel een bewijs, dat de voltooiing nadert. De ruime plaats geeft den leerlingen vol doende gelegenheid om in de pauze frissche lucht te happen. Natuurlijk vereischt de inrichting voor een scheikunde-, natuurkunde- en gymnastiek lokaal de meeste aandacht en daarmede is men nog niet gereed. Wij verwachten, dat de leerlingen van de H. B. S. aan het Prinsenbolwerk na de Kerstvacantie, wel een betere huisvesting zullen krijgen. Men weet, dat het gebouw met September klaar had moeten zijn, doch dat de bouw door vorst veel vertraging heeft onder vonden. De brandweer ziet ook met spanning uit naar het gereed komen van de 'nieuwe H. B. S. De school voor buitengewoon onderwijs wordt dan naar het Prinsenbol werk verplaats en de school aan de Oude Gracht wordt dan verbouwd tot brandweer kazerne. Dit is ook een factor, die van belang is. Bovenstaande vereeniging houdt Zaterdag en Zondag haar jaarlijksche tentoonstelling in het gebouw „De Nijverheid" aan de Jansstraat. Voor deze show zijn 160 duiven ingeschre ven, waaronder zes koppels. Het programma bestaat uit 49 klassen, waarvan er 46 bezet zijn. Door de leden zijn 30 eere-prijzen be schikbaar gesteld. Als keurmeesters zullen fungeeren, de heeren Pr. Slot en L. Gimbiere De heer Mr. G. Sluts, rechter alhier, komt voor op de alfabetische aanbeveling voor raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam. Tot gynaecoloog bij de Maria-stichting al hier, is benoemd jhr. dr. C. G. F. v. Win ning, vrouwenarts te Leiden. Bovengenoemde muziekvereeniging zal Zaterdag 8 December a.s. 's avonds om 7 uur in de Gemeentelijke Concertzaal een leden concert geven onder leiding van den heer H. W. Hofmeester. Welwillende medewerking wordt verleend door den heer S. J. Paart- man. solo-fluitist. Van N. N. ter eere van Maria Onbevlekt Ontvangen 2.50 De toestand van den 38-jarigen J. W. L., die door een auto op den Heerenweg werd aangereden, en daarbij een zware hersen schudding bekwam, is bevredigend. De Raad voor de Scheepvaart heeft de vol gende uitspraken gedaan: A. betreffende de aanklacht van den hoofdinspecteur voor de scheepvaart tegen den schipper van het stoomvisschersvaartuig „Penelope" IJM 64, ter zake van het over laten van den wachtdienst aan dek aan min der dan twee personen. Door verklaringen aan den onder-inspec teur voor de scheepvaart in het 4e district afgelegd, is de juistheid van de aanklacht bewezen; de Raad straft den schipper door hem de bevoegdheid te ontnemen om als schipper te varen op een schip als bedoeld in art. 2 der Schepenwet voor den tijd van één week. B. Betreffende de aanklacht van den hoofdinspecteur voor dé scheepvaart tegen den schipper van het stoomvisschersvaartuig „Jeane" IJM 107, ter zake van het overlaten van den wachtdienst aan dek aan minder dan twee personen. Door verklaringen aan den onder-inspec teur in het 4e district afgelegd is de juist heid van de aanklacht bewezen; de Raad straft den schipper door hem de bevoegdheid te ontnemen om als schipper te varen op een schip als bedoeld in art. 2 der Schepenwet voor den tijd van één week. C. Betreffende de aanklacht van den hoofdinspecteur voor de scheepvaart tegen den schipper van het stoomvisschersvaartuig „Elnet" IJM 81, ter zake van het overladen van wachtdienst aan dek aan minder dan twee personen. Door verklaringen aan den onder-inspec teur afgelegd, is de juistheid van de aan klacht bewezen; de Raad straft den schipper door hem de bevoegdheid te ontnemen om als schipper te varen op een schip als bedoeld in art. 2 der Schepenwet voor den tijd van één week. D. Uitspraak van den Raad voor de Scheepvaart betreffende de aanklacht van den hoofdinspecteur voor de Scheepvaart tegen den schipper van het stoomvisschers vaartuig „Zeelandia" IJM. 71 ter zake van het overlaten van den wachtdienst aan dek aan minder dan twee personen. Door ver klaringen aan den onder-inspecteur afgelegd is de juistheid van de aanklacht bewezen. De Raad straft den schipper door hem de bevoegdheid te ontnemen om als schipper te varen op een schip als bedoeld in art. 2 I der Schepenwet voor den tijd van één week. De H. V. O. zal 13 en 20 December a.s. des avonds te 8 K uur, in de Gemeente lijke Concertzaal een concert geven, onder leiding van den heer Eduard van Beinum. Als solist werkt mede op 13 December Vilmos Palotai (violoncel) en in het tweede concert Ed. van Beinum (piano). Gisterenavond reden twee dames per rijwiel cp het Spaarne. Bij het inrijden van de Damstraat brak eensklaps de vork van het eene rijwiel, met het gevolg, dat het meisje met een smak tegen den grond werd geslingerd Eenige omstanders bemerkten het ongeval en droegen het meisje een winkel binnen. Gelukkig had. zij geen letsel beko men, maar kwam er met den schrik vanaf. Beiden waren afkomstig uit Beverwijk. Op de bij Zandvoort gestrande „Heinrich Podeus" heeft men weder de groote vuren ontstoken. Gisteren heeft de Speeltuinvereeniglng .Flora" haar jaarlijkseh St. Nicolaasfeest in het gebouw van den kegelbond gehou den, waaraan door ruim 250 kinderen werd deelgenomen. De kinderen verzamelden zich om half 5 op den speeltuin Papaverstraat, vanwaar zij met St. Nicolaas te paard voorop, door de Karei van Manderstraat naar den Kegel bond trokken. Op den avond van 12 October wilde de conducteur van de electrische trein Haarlem IJmuiden de halte Zeeweg paseeren toen hij bemerkte dat de boomen niet gesloten waren hoewel het licht op veilig stond. Juist passeerde op den overweg een man met paard en wagen. De conducteur zag dit remde uit alle macht, doch kon niet voorkomen, dat het paard in stukken gereden werd. De wachter van het blokhuis was hedenmorgen voor het kantongerecht niet verschenen, ook zijn raadsman was niet aanwezig, zoodat de zaak tot 12 December werd uitgesteld. Des niettemin werden de getuigen, de conduc teur en de eigenaar van het overleden paard, gehoord. De laatste verklaarde dat hij niet erg was geschokken, het speet hem alleen, dat het paard de dupe van het geval was geworden. Notaris F. Bruijn Pz. viert 7 December a.s. zijn zilveren jubileum als secretaris penningmeester van den Romolenpolder. Op 28 Decembert jubileert hij in dezelfde func tie van den Veerpolder, Veenpolder en Waarderpolder. Wie ile opvarenden zijn De bemanning van de IJmuider stoom trawler „Amplitudo", omtrent wiens uit blijven men zich zeer ernstig ongerust maakt, was als volgt: T. H. Pompert, uit Den Helder, schipper; L. Mastenmaker uit IJmuiden, stuurman, J. Schroevers uit IJmuiden, machinist; J. Glas uit Egmond, oudste stoker; J. Krijger uit IJmuiden; Tuit uit Scheveningen; De Bruin uit Scheveningen en J. Dekker uit Egmond, allen matrozen; J. Julianus uit IJmuiden, tremmer en J. Kok uit IJmuiden, kok. De opvarenden zijn gehuwd, met uitzon dering van den oudsten stoker, den trem mer en den kok. Wie de jongste stoker is, is niet bekend. Nutsspaarbank, Generaal Joubertstraat 2, abonnement; Dollé, Klaverstraat 5, etui met inhoud; Koelemeijer Korte Lakenstraat 26, gebit; Blom, Kloosterstraat 20, gebeden boekje; Van Riet, Van 't Hofstraat 111, handschoen; Haverkom, Groot Heiligland 71, idem; Bels, Schoterweg 160, heerenhoed; Kennel Fauna, herdershond, gebracht door Woelders, Landzichtlaan 20 Heemstede; idem, gebracht door Van Son, Verspronck- weg 15; grijze kat, gebracht door Lizee, Plataanstraat 30; Gooier, Lottusstraat 14, muts; directeur Postkantoor Haarlem, portemonnaie met inhoud; Van Gastel, Frans Halstraat 20, idem; Kloosterstraat 27, idem; Storkmeijer, Platanenlaan 81 Bloemendaal, idem; Seheffer, Brouwers straat 149, pijp; De Beer, Barendsestraat 6d, penning; Schner, Julianapark 60, rijwiel- belastingmerk; Van den Burg, M. van Heemskerkstraat 35, idem; Van der Haak, Madoerastraat 15, rammelaar; Donckewolke, Teylerstraat 28, sajet; Roosen, Timorstraat 114, shawl; Anders, Bakenessergracht, taschje. DE GEMEENTEBEGROOTING Volgens de gemeentebegrooting voor 1929 laten B. en W. de belasting voor 1929 gelijk aan die over 1928. Om dat doel te bereiken, nemen zij een bedrag van 110.000 uit het reservefonds. Verschillende begrootingen Met de gemeentebegrooting, waarvan het voor naamste reeds gisteren gepubliceerd is, zijn tevens verschenen de begrootingen voor 1929 van het burgerlijk armbestuur, het gasbe drijf, het duinwaterbedrijf, het electrici- teitsbedrijf, den reinigingsdienst, het be drijf voor openbare werken, het grondbe drijf en het reservefonds voor bijzondere doeleinden. De uitgaven van het burgerlijk armbe stuur zijn geraamd op 38.000. De opbrengst van de gaslevering wordt geschat op 236.400, de winst op 75.689.52. Als opbrengst van de levering van elec- water wordt geraamd een bedrag van 55.530, voor winst 1.100.70. Als opbrengst van del evering van elec- trischen stroom is op de begrooting een be drag van 187.010 gebracht, de winst is ge raamd op 98.770.35. Als verlies op den reinigingsdienst is een bedrag uitgetrokken van 26.677.50. Een rede van Mussolini wordt verwacht ROME, 5 December De Italiaansche Kamer van afgevaardigden is Dinsdagmid dag bijeengekomen voor haar laatste zitting, die Zaterdag zal eindigen. Voordat de Kamer, die verschillende belangrijke zaken zal afdoen, wordt gesloten, zal Mussolini een rede hou den, waarin hij een overzicht zal geven van den wetgevenden arbeid welken het eerste Fascistische parlement heeft verricht. Verwacht wordt, dat het ontbindingsbesluit van de Kamer in het begin van het volgend jaar zal worden gepubliceerd. De gemeenschappelijke luchtverbinding van de K! L. M. en de Deutsche Lufthanse wor den hervat met dien verstande, dat via Bremen in de richting Hamburg op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag en in de richting Amsterdam op Maandag, Woensdag en Vrij dag volgens de uren der winterdienstregeling gevlogen wordt. De K. L. M. meent, dat de verbeteringen van het vliegveld te Hamburg nog niet af doende zijn, zoodat zij deelneming aan den dienst tot nader order heeft uitgesteld. Apex Electrische Waschmachines f 275«« WOENSDAG 5 DECEMBER. R> Koersen BODEGRAVEN, 4 Dec. Kaasmarkt. Aan voer 231 partijen, waaronder 220 Rijksmerk, 8732 stuks, wegende 69856 K.g. Prijs: Goudsche kaas met Rijksmerk 55 a 57, 2e soort 51 k f 53; zonder Rijks merk 49 54. Handel matig. MEDEMBLIK, 4 Dec. R.-K. Marktvereeni- ging „St. Jozef". Bloemkool 16.3022.40; Roode kool 2.205.50 per 100 stuks; uien: groote gele 4.505.20, kleine gele 4.35 4.95; bieten f 2.203.90 per halve H.L. PURMEREND, 3 Dec. 1928. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken" Aardappelen 0.94—1.32 per 25 K.G.- Witlof 618 per 100 K.G. Bloemkool 2.10 13.60, Roodekool 3.20—11.20, Wittekool 1.808.10, Savoyekool 2—6.20, per 100 st. Sprultkool 0.452.90 per 15 K.G. Boere- kool 0.400.65 per 10 K.G. Andijvie 0.40 2.80 per 100 krop. Bieten 5.5011 per 1000, Uien 6.30—7.40, Uien Drielingen 7— 9.30, Uien Nep 9—12.60, per 25 K.G. Prei 9.70 per 100 bos. Appels: Brabantsche Bellefleur 2038, Zoete Bellefleur 27, Present van Engeland 2652, Reinette, goud 2328, per 100 K.G. Peren: Ijsbont 1623.20, St. Nicolaaspeer 9.7024.40, Winterlouwtje 1624.70, per 100 K.G. AMSTERDAM, 5 Dec. Veemarkt. Aan gevoerd 206 vette Kalveren, le kwal. 1.10 1.24, 2e kwal. 0.96—1.08, 3e kwal. 0.82— 0.94; 49 nuchtere Kalveren 1422; 450 Varkens, Hollandsche le kwal. 0.850.87, 2e kwal. 0.840.85, Overzeesche en Gelder- sche, le kwal. 0.850.87. Vette varkens 0.84—0.85. WOERDEN, 5 December Kaasmarkt Aanvoer 248 partijen. Eerste kwaliteit 5557; tweede kwaliteit 5254; met Rijksmerk 5055. Handel matig. De rechtbank te Rotterdam heeft den 26- jarigen gedetineerde A. S„ die op 17 Juli j.l. des avonds gepoogd heeft een overval te' plegen in de broodfabriek „De Standaard" aan de Willebrordusstraat te Rotterdam, veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf. De eisch was 3 jaar en zes maanden. Aan den heer A. A. v. Hamersveld, voor zitter van den Nederl. R.K. Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbedienden en lid van den gemeenteraad van Amsterdam, is het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontlfice" toegekend, hetwelk hem werd uitgereikt door den Zeereerw. Heer J. Bots, adviseur van bovengenoemden bond. 375.000 arbeiders op straat? LEIPZIG, 5 Dec. (V .D.) In de textiel industrie van Midden- en West-Saksen en Oost-Thüringen bestaat sinds 1 December j.l. geen arbeidsovereenkomst meer. Uit het textielgebied wordt gemeld, dat er krachten aan het werk zijn om, na de ver werping van de arbitrale uitspraak van 27 October, de arbeiders tot staking te bewe gen, ondanks het feit, dat er in deze industrie 'n minder gunstige conjunctuur heerscht. In dien het tot een conflict komt, dan zulle] daarbij ongeveer 375.000 arbeiders betrokkei zijn. De toestand wordt zoowel door de wer'" gevers als door de leiders der arbeider: organisaties ernstig ingezien. Staatsleeningen. 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 Nederl. 1917 6% N.-Indië 1923 D 4 A NJnd. 1928 B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. Resc. Dito Industrieën. Marg. Unie Nederl. Kunstzijde Maecubee Holl. Kunstzijde Oude Philips Nieuwe Philips 1013/j s 102 VM 1003% 100"/16 99U/le Heuen rjisi^ X) C JPr ;rt L 8. ,w C "V. ung 240% 161 '4 1717/s 172% 1 274% 420% 167" 2001' 77" b '70% Industr. Buitenlar Anaconda U S. Steel Snia Viscosa Gew. PeruvH Handel ndern- Con,.oomm. du LPe LONDEN, 5 December. Het officiëeló hu' letin van hedenmorgen half elf meldt dat koning een goeden nacht doorbracht Er is reden te hopen, dat de toenemin van de infectie, welke de laatste stiieiri van aen temperatuur ten gevolge had z-' afnemen. De schade wordt .p 4 millioen kronen gaamd PRAAG, 5 Decefler. Hedenmorgen hpe^ een brand het gptste gedeelte van' de Morasia Hombokeén Mariënthaler Jjz< irfa~ brieken te HomboMóravië, verwoest, De schade bedr-gt meer dan 4 mil'lioen kronen. djnbouw. Joeton Mijnbouw... iedjang Lebong Petroleum. Dortsche Petr Geconsolideerde Kon. Olie Perlak HARDENBERG. Het 7-jarig zoontje van burgemeester Schuite geraakte onder een wagen en werd dood opgenomen. GAROET,| 5 December, (Aneta) De heer J. J. A. Hillebrand, directeur van de ijsfabriek alhier, is met de Noorderzon ver trokken, zonder orde op zijn zaken te stel len. Het schijnt dat een paar accepten hem in financieele moeilijkheden gebracht heb ben. De boeken en kasmiddelen van de ijs fabriek bleken niet aanwezig te zijn. FRIEDRICHSHAFEN, 5 December Het luchtschip „Graf Zeppelin" is hedenmorgen opgestegen voor een proefvlucht, die onge veer zes uur zal duren. Er zullen waarne mingen worden verricht door het instituut van de luchtvaart te Berlijn. Het lucht schip zal boven de Bodensee en Bazel krui sen. NEW-YORK, 5 December Het natio naal inkomen der Vereenigde Staten be- De motorrijder verbrand BANDOENG, 4 Dec. (Aneta) De ka nonnier Van Bemmel uit Tjimahi reed op een motorfiets toen hij plotseling te vallen kwam. Het motorrijwiel vloog in brand, van zijne brandwonden overleden. ROMEE, 5 cember. De koning heett> op aanbeveli van Mussolini, het "ridder kruis van It' verleend aan den V^eri- kaanschen deus Will Murra»'-7> die ge huwd is mede Italiaansch"- c schrijfster Natalia Dan ~p BERLIJN 5 December. De Rijksminister van binne landsche zaken, dr. Severing, is heden uit bet Ruhrgebied naar Berlijn te- ruggekeert ROM® 5 December. In weerwil van aller lei tegespralcen verklaart de Popola di Roma, dt te Berlijn het gerucht loopt, dat de tegawoordige Duitsche ambassadeur te Rome ,Vn Neurath, naar Londen zal worden overgeplant, om vervangen te worden door den geznt te Angora, Nadoldy. KOENHAGEN, 5 December. De koning heefthet grootkruis der Danebrog-orde ver. leenc' aan den IJslandschen premier Trygvi Thorhallsson en het commandeurs, krui: 2e klasse der Danebrog-orde aan den voorttter der gezamenlijke huizen van vokis vertgenwoordiging van IJsland, Torfason en denlirceteur van het IJslandsche ministerie vanjustitie Svin Bjoernsson. WOENSDAG 5 DECEMBER. Bnbber. A'dam Rubber Deii Batavia Rub. Java Rubber Serbadjadi Silau V I. C. O Allied Intercortin Rubber Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eig id Kon. Ned Stoomb Kon. Paketvaart Mi). Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-Unie Marine comm. Marine prei Suiker, H V A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Spoorwegen. Southern Rails Onion Pacific Wabash Chic. Milw. St Paui Kansas City South Erie Railr Prolongatie 216% 166% 215/o 222 1 216 162 1 376% 219 403 2315/g 160 64 181% 92% 1283% 68 b 125/c 8! 79 92 231 b 200 1 186 1 207 63/8 39 91 225 200 185 208% 6*/8 393.4 685% 375 951 153 b 133 b 512 437% 174% 510% 215 79 35% 91% 68% 43/« (N i e t - O f f i c i e e 1). 449c STAATSLOÏfcK IJ. Trekking van Woensdag 5 December 1923. 2e Klasse 3e Lijst. Hooge prijzen: 5904 2000. 12354 1500. 11118 12967 ƒ1000.—. 59.30 59.40 9.70 9.80 34.60 34.70 12.07 12.08% 47.90 48.— tome 13.— 13.10 Maórid 40.15 40.25 35.— 35.10 New-York (cable) 2.48% 2.49% 7.30 7.40 27.— 27.10 Kopenhagen 66.35 66.45 Ob® 66 30 66.40 66.50 66.60 8959 10586 13274 18904 100.- Prijzen van 30 12 37 44 66 158 163 173 17 254 257 268 340 433 452 500 52 590 606 630 706 739 749 865 911 935 943 1038 1132 1261 1313 1341 1404 1412 14.56 1496 1544 1553 1599 170 1719 1776 1820 1857 191S' 2023 2041 204 2077 2236 2314 2350 2393 2408 2473 247 2593 2601 26'0 2637 2683 2909 2923 292 3001 3154 3193 3475 3571 3639 3659 367 3686 3709 3712 3735 3737 3849 3875 390 3971 399! 4006 4045 4060 4262 4293 435 4412 4441 4466 4508 4510 4528 4654 473 4750 4802 4817 4831 4909 4944 4963 499 5149 5153 5162 5172 5224 5226 5236 529 5304 5412 5444 5469 5473 5504 5535 563 5664 567! 5706 5785 5854 5885 5949 595 6004 6049 6052 6060 6105 6132 6199 620 6217 6239 6271 6304 6359 6409 6415 660 6623 6634 6642 6663 6748 6750 6753 680 6894 6897 6907 6921 7038 7049 7131 721 7250 7313 7316 7354 7365 7446 7460 746 7544 7579 7584 7674 7736 7754 7760 776 7805 7845 7884 7937 7990 8037 8059 813 8163 8188 8208 8216 8217 8386 8390 843 8462 8466 8531 8569 8596 8620 8627 866 8669 8799 8819 8842 8865 8868 8891 890 8961 9001 9065 9091 9100 9165 9166 919 9253 9278 9322 9373 9500 9582 9594 966 9682 9704 9756 9859 9944 9976 9988 999 10001 10005 10128 10255 10277 10279 10332 1033 10462 10559 10576 10580 10605 10623 1066.3 1079 10846 10962 10997 11050 11089 11140 11156 1120 11229 11269 11308 11366 11452 1155S 11587 1160 11657 11698 11711 11715 11727 11750 11771 119.1 11985 11993 12004 12077 12145 12180 12269 1221 12355 123S2 12442 12533 12677 12721 12731 127; 12767 12799 12863 12864 12889 12910 12965 129S 13050 13117 13134 13144 13145 13156 13169 1323 13308 13349 13403 13418 13463 13500 13531 1356 13592 13645 13697 13776 13821 13S23 13827 1383 13839 13861 13893 13953 13961 13985 14002 1405 14101 14131 14229 14317 i4345 14493 14502 1454 14588 -14591 14599 14600 14626 14630 14781 149' 14997 15009 15088 15122 15211 15226 15257 152f 15285 15343 15393 15403 15445 1*547 15639 1561 15680 15787 15834 15903 15950 15983 16046 16» 16145 16149 16L. 16215 16286 16329 16350 163! 16456 16463 16566 16579 16589 16613 16622 166 16647 16648 16664 16677 16762 16793 16811 168. 16900 16974 16992 17010 17062 17130 17163 172 17233 17378 17387 17434 17439 17458 17624 176 17660 I76S1 17685 17713 17758 17802 17822 179 17947 17976 18008 18026 18062 18079 18091 181 18155 18179 18183 18202 18230 18273 18294 183 18315 18378 18397 18404 18416 18417 18462 185. 18562 18610 18641 1S6SS 18702 18730 18783 188. 18977 19023 1902X 19072 19083 19106 19107 191", 19180 19270 19396 19522 19617 19653 19679 197' 19796 19932 20024 2O068 20095 20126 20154 2,12! 204 20289 20334 20335 20401 20409 20433 20438 20540 20544 20572 20608 20627 20680 20688 2)71 20822 20859 20945 /I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2