CHEQUE-KOERSEN UIT DEN OMTREK 5. F. H. PASTOOR - HAARLEM f'lAVERsCtftfllfï Maartsche Buien \Lan&s de Straat k KASPER «INK'S NETTE MEISJES TEGEN DEN WOEKER. INBOEDEL-VEILINGEN de spaarnebank EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - DONDERDAG 6 DECEMBER 1928 BLADZIJDE Haarlem - Amsterdam Ontevreden Engelsche Afbraak te koop AANBESTEDING f Uw annonce niet meet plaatsen? Jo W. M. Drijver r. L. G. van Dam Sprechen Sie Deutsch! Dr. OTTO KLIPP ST00MEN - VERVEN STADSSCHOUWBURG Zaterdag 8 Deo - 8 uur Zondag 9 Dec, 8u. precies Princess Charming Maandag 10 Dec. - 7:J/4 u. CARMEN 1» WERKSTER Idus legde Hiddink'3\Vi'in harid&l zich speciaal toe op de bereiding der heerlijke advocaat. Ln duizenden» waardeeren .evenals de Prin ses dezen kostelijken drank. WIJNHANDEL R.K. DIENSTMEISJE NET MEISJE "ëlFOTO'S 1.50 hulp i.d. huishouding DIENSTMEISJE N.V. Kousen- en Handschoenenfabrieken FLINKE KRUIDENIERSBEDIENDEN NET R.K. MEISJE GEVONDEN Automobiel-monteur Pension gevraagd Door omstandigheden DIENSTBODE ALGEMEEN VERKOOPLOKAAL ZELDZAAM MOOIE, BELANGRIJKE VEILING MEDEGEDEELD DOOR HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER I hij HAARLEMMERLIEDE RADIO-NIEUWS ^iEUWE GRACHT 57 ^FECTEN - PROLONGATIEN INCASSO'S - ASSURANTIËN TELEFOON 12066 COUPONS DEPOSITO'S Verloofd msmb KID «f. Atelier v. d. LANS NIEUWEGRACHT - HAARLEM - TELEF. 13845 DONDERDAG 6 DECEMBER Aflijn 59.30 59.40 parUs 9.70 9.80 Brussel 34.60 34.70 12.071/, 12.08 y2 Ziirich 47.95 48.05 Rome 13.— 13.10 Madrid 40.15 40.25 V'eenen 35.— 35.10 New-York (cable) 2.481/, 2.491/2 Praag 7.35 7.45 27.— 27.10 Kopenhagen 66.35 66.45 Olso 66.30 66.40 66.50 66.60 (N i -e t - O f f i c i e e 1). 449e STAATSLOTERIJ. Trekking var Donderdag 6 December 1928. 2e Klasse 4e Lijst. Hooge prijzen: '876 ƒ1000.— 20530 200.— '6014 ƒ100.—. Prijzen van 30. ,fl 928 054 1489 15% 1653 1S44 1871 '•39 2288 2567 3008 3545 3597 3678 3960 0 4132 4726 4945 4966 4971 5805 5812 J393 6841 7219 7765 7914 8242 8483 9109 -062 9172 9273 9315 9881 9923 9969 9985 £2° 10359 10812 10838 11318 11329 11500 11881 !"75 12152 12153 12206 12793 13298 13333 13374 13830 14169 14547 14771 15010 15280 15305 7*19 15365 15629 15672 15821 16023 16086 16130 «47 16559 16755 16847 16928 16957 16060 16964 £12 17123 17276 17347 17386 17606 17692 1794! ,£77 18579 18724 19305 20167 20195 204S3 2066- 'tbetering. 2e KI. 3e lijst: 8961 m.z. 11961. St. Nicolaas in den R. K. Volksbond Zondagmiddag a.s. zal het St. Nicolaas- tomité der afd. Heemstede van den Ned". R. K. Volksbond den kinderen der leden Wederom een St. Nicolaasfeest aanbieden, daartoe in staat gesteld door de subsidies ^an onderafdeelingen en vrijwillige bijdra gon der led'en en niet in het minst door den financieelen steun, dien men van parti culiere zijde mocht ontvangen, waarvoor het comité hier gaame een woord van dank brengt.- Toegang tot dit feest hebben die hinderen der leden met hun ouders, die geboren zijn in de jaren tusschen 1919 tot pfi met 1925 en waarvan de ouders vóór 1 Oct. 1928 lid waren van den R. K. Volks hond. Het feest zal precies 2 uur aanvan gen én wordt gegeven in de groote zaal van het R. K. Vereenigingsgebouw aan «Jen Heerenweg, opening der zaal om half 2. De toegangsbewijzen, welke strikt per soonlijk zijn, zijn Woensdag bij de leden bezorgd. Eventueele klachten over het niet- ontvangen van kaarten moeten voor 8 Dec. 9o«egeven worden bij den heer H. A. -Veeuwenoord, Raadhuisstraat 10. Na dien datum worden klachten niet meer in be handeling genomen. St. Nicolaas zal dit jaar niet alleen een bezoek aan de feestvierenden brengen, maar °ok een rondrit maken per auto door de ge meente. Om kwart voor twee zal St. Nico- 'aas aan de grens bij de Blauwenbrug, de gemeente binnenrijden vervolgens langs hronsteeweg, Binnnenweg, Res, Novaplein, ^Viekenplein, Haemstedeplein, Raadhuis etraat, Havenstraat, Dreef, Drieheerenlaan, hlolenwerfslaan, Bankastraat, Billitonstraat, horneoweg, Achterweg, Wilhelminaplein. Camplaan, Raadhuisstraat en Kerklaan baar het Vereenigingsgebouw, waar hij om M.m. 3 uur zal arriveeren. Het feest wordt opgeluisterd door muziek en variété, zoodat het een leuke middag be looft te worden. He comité doet een beroep op de ouders, om op tijd aanwezig te zijn, en in alles hun medewerking te verleenen, opdat het feest weer goed moge slagen. Een leerzaam flimwerk De onderlinge tuinliedenvereeniging Aerdenhout en Om streken is er steeds op uit de leden te ont wikkelen, wat in een vak als dat der tuin bouwers steeds noodig is. Een groot vraagstuk in dit vak is de bemesting. Het was daarom goed gezien van het be. stuur der vereeniging, zich eens in verbin ding te stellen met de N. V. Vereenigde Kalimaatsehapp.'j uit Amsterdam, die pro paganda maakt voor de kunstmest, n.l, door een uitstekend filmwerk en een prettigen causeur. Dinsdagavond waren een tachtig belang stellenden in het lokaal voor Chr. belangen aanwezig, om eens kennis te maken met de leerzame film, die vertoond werd door den heer Balk, assistent der maatschappij, Spr. zeide o.m., dat deze avond meer spe ciaal gewijd zou zijn aan de behandeling van kali. Alles bijeen dus iets bijzonder leerzaams, temeer nog, daar de heer Balk op zoo 'n pret tige maar vooral leerzame wijze de film ex pliceerde. Het dankwoord van den voorzitter, evenals het applaus na de verschillende films was dan ook een welverdiend compliment aan de N. V. Vereenigde Kalimaatschappij voor het beschikbaar stellen der film en aan den neer Balk voor de prettige wijze, waarop hij het vertoonde met zijn woord verduidelijkte. St. Nicolaas op de St. Augustinusschool De school is wel de meest geschikte plaats voor het vieren van het St. Nicolaasfeest. Dit was ook een der redenen, waarom eenige maanden geleden een comité werd gevormd, om ook voor de St. Augustinus- school aan de Molenwerfslaan zulk een feest te organiseeren en dank zij de financieele medewerking van vele ingezetenen uit deze parochie, mocht men er in slagen zulk »en feest te organiseeren. Woensdagmiddag waren alle kinderen, ook die van de bewaarschool, bijeen om de komst van den goeden Sint en Zwarten Piet af te wachten. De kinderen van de bewaarschool en die van de twee laagste klassen waren ver- eenigd in de gymnastiekzaal, waarin een mooie troon was opgericht voor St. Nicolaas. De 6e klas was opgesteld in de vestibule; de overige kinderen bleven voorloopig in hun klas, door het onderwijzend personeel ge zellig bijeen gehouden. Om tegen twee uur komt de a '.to met St. Nicolaas en Pieter benevens twee pages eveneens in fraaie kleederdracht. In de vestibule wordt den gasten een welkomstlied toegezongen, terwijl een der meisjes een gedicht opzegt. Daarna gaan de gasten naar de gymnas tiekzaal, waar het jonge volkje vol spanning de komst van den grijzen bisschop ver beidt. Even staan zij verbijstererd over de klee derdracht van St. Nicolaas. Zoo mooi hadden zij hem nog nimmer gezien. Maar spoedig heeft hij de harten der kleintjes veroverd met zijn kalmeerendé stem, en de bekende liedjes en gedichtjes komen er vrij vroo. lijk uit Even natuurlijk angstige gezichten, als het zwarte boek voor den dag komt, maar niet alles is er gelukkig in opgeteekend en die er in staan, beloven beterschap. Daarna komen Plet en de pages in actie om versnaperingen en cadeautjes uit tè reiken, wat natuurlijk de stemming 'ver hoogt. Als St. Nicolaas zich zoo bijna 114 uur met dit allerjongste volkje heeft bezig gehou den, mogen ook de kinderen der hoogere klassen in de feestzaal verschijnen. Ook hun werden versnaperinen aange boden, en klonken de liederen, dat het ge bouw er van daverde. Ook de Eerw. Zusters waren niet verge, ten. Ook zij ontvingen cadeaux, maar de hoofdzuster ontving wel het allermooiste, n.l. een teekening van een te bouwen naai- en bewaarschool, Iets «waarnaar zij reeds lang verlangd hebben, en is het St. Nicolaasge- schenk eenmaal verwezenlijkt, dan zal de school zijn tot bloei der katholieke parochie van O. L. Vr. Hemelvaart. Wij twijfelen dan ook niet, of het ge schenk aan de hoofdzuster zal blijken het mooiste cadeau te zijn wat zij zou kunnen ontvangen. Rest ons nog te melden, dat het feest werd bijgewoond door den Zeereerw. Heer Pastoor Nieuwenhuis en kapelaan Versteeg, benevens door den leden van het comité en hunne dames. Bloembollendiefstal in Haarlemmer meer Ten nadeele van den bloembollen- kweeker de R., wonende te Heemstede, zijn Woensdagnacht, van een in Haarlemmermeer nabij Bennebroek gelegen stuk land eenige zakken bloembollen ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Rijwiel gevonden Terwijl de heer B. aan den Aalsmeerderdijk alhier langs de ^ringvaart liep, zag hij boven het water het stuur van een rijwiel. Naderbij gekomen, bemerkte hij tot zijn verbazing, dat er een fiets in het water lag. Het rijwiel werd door hem opgevischt, terwijl hij van deze vondst aangifte bij de poli tie heeft gedaan. De Jachttijd Nog slechts enkele jaren geleden werd er geklaagd over schaarschte aan hazen in den Haarlemmermeerpolder en begonnen de jagers er aan te twijfelen, of dit wel weer in orde zou komen. Hierin is echter eenige verbetering gekomen en ook dit jaar schijnen de jagers hun hart weder aan die viervoeters te kunnen ophalen en succes te hebben ook. Zoo nu en dan hoort men, dat bestuurders van auto's, motorrijwielen en fietsen vooral, 's avonds hazen op den weg ontmoeten, die echter zoo schuw zijn, dat ze niet gemakke lijk met de wielen in aanraking komen en in minder dan geen tijd weer in den graskant of over de sloot zijn gesprongen, om in het land te verdwijnen. Zij laten zich dan' ook zoo maar niet vangen, al is het, dat er wel eens een het slachtoffer wordt van zijn on voorzichtigheid om zich op den weg te be geven. Thans komt 't nog al eens voor dat in 't nauw gedreven hazen voor het moordend lood van de agers naar de Ringvaart vluchten en trach ten dit breede water over te zwemmen. Kun nen ze dit onopgemerkt doen, dan bereiken ze behouden en wel den overkant, maar o wee, als men ze dezen zwemtocht ziet onderne men dan worden ze ten slotte toch buit ge maakt. Zoo werden er reeds een en later we der een tweetal in de Ringvaart nabij den Kruisweg en de spoorbrug zwemmende ha zen bemachtigd. St. Nicolaasfeest van „Gezellig samen zijn." In hotel „de. Beurs" te Hoofd dorp werd Woensdagmiddag een St. Nicolaas feest gehouden voor alle kinderen uit Hoofd dorp en omgeving, georganiseerd door de tooneelvereeniging „Gezellig Samenzijn." De Goede Sint arriveerdé met den trein van 3.10 uur uit Haarlem en werd aan het station opgewacht en ontvangen door het bestuur van genoemde vereeniging. Op zijn schimmel gezeten en vergezeld van zijn trouwen knecht, maakte hij met de muziek van het Hoofddorpsche fanfarekorps „Exselsior" voorop eerst een rondgang door het d.orp, waarvoor veel belangstelling be stond Hierna begaf hij zich naar de beurszaal, alwaar een groote kinderschare verzameld was. Sinterklaas onderhield zich daar op harte lijke wijz-e met de kleinen, die allen op ver snaperingen werden getrakteerd en cadeautjes ontvingen. De feestviering werd door zang, toespraken en muziek afgewisseld. Inbraken. Woensdagnacht is op twee verschillende plaatsen aan den Aalsmeerder- dijk alhier ingebroken. Bij den manufactu- rier M. -werd eenig geld ontvreemd, terwijl ij den heer 't H. een hoeveelheid gouden en zilveren voorwerpen worden vermist. De politie stelt een onderzoek in. Zaterdag herdacht de heer M. Eilander, pontwachter aan de Nieuwe Meer, het feit, dat hij 25 jaar geleden werd aangesteld in dienst van den Haarlemmermeerpolder. Deze gebeurtenis is niet ongemerkt voorbij gegaan. Heel veel gelukwenschen zijn hem dien dag onder eiken vorm als brieven, tele grammen en bloemen, enz. aangeboden. Velen kwamen den zoo geachten jubilaris persoon lijk feliciteeren. Des avonds kwam het mu ziekkorps van de Nieuwe Meer den trouwen veerman een serenade brengen. Vlot gekomen Na heel veel moeite is Dinsdagmiddag de groote zeesleepboot, die sinds Maandag aan den grond zat in de Ringvaart voor de Cruquiusbrug vlot geko men. Het water was door het stopzetten der machines te Halfweg en Spaarndam wat opgekomen en - toen met behulp van vier sleepbooten gelukte het den gang er in te krijgen. Vischotter gevangen Door de Gebr. Bos uit Z. Schalkwijk, is dezer dagen een visch otter gevangen. Dit is een zeldzame vangst, want deze dieren komen hier in deze omge ving maar zeer sporadisch voor. Feesiavond R. K. Kies vereeniging Dinsdagavond hield de R. K. Kiesvereeni- ging „Kiesrecht is Kiesplicht", te Haar- lemmerliede, een feestvergadering in het R. K. vereenigingsgebouw aldaar. Deze vergadering was door het bestuur belegd omdat het in Maart II. 25 jaar was geleden, dat de vereeniging was opgericht. Door een samenloop van omstandigheden was het niet mogelijke geweest deze ver gadering eerder te houden. De vergadering werd gepresideerd door den voorzitter, den heer Hellen, en te om streeks 7.30 geopend met den Christelyken Groet. De voorzitter riep alle aanwezigen, die in ruimen getale waren opgekomen, een welkomstgroet toe, vooral den Weleerw. Kapelaan en mr. dr. L. M. Deckers, lid van de Tweede Kamer, en tevens voorzitter van den L. T. B. Spreker memoreerde, dat 25 jaar geleden deze vereeniging werd opgericht door enkele vooraanstaande mannen, onder de eminente leiding van den heer J. W. van den Berg, thans benoemd tot eere-voorzitter, omdat de heer Van den Berg door de annexatie inwoner van Haarlem was geworden, en noodgedrongen afstand moest doen van alle functies in Haarlemmerliede. Vele stormen heeft deze kiesvereeniging reeds medegemaakt, maar steeds was 't den eminenten voorzitter mogelijk, als stuur man het ranke bootje in veilige haven te doen belanden. Steeds wist hij de woelige elementen te kalmeeren en de samenwerking, die nu en dan dreigde verloren te gaan, te behouden. De voorzitter wilde er nog even den na druk opleggen, dat het politieke bloed der ouderen veel feller bruischte dan bij de jongeren, wat wel tot uiting komt, want men kan de jongere generaties er bijna niet warm voor krijgen, om zitting in het bestuur te nemen. Enkele ouderen, die hun sporen op dit terrein hebben verdiend, willen graag hun plaats afstaan, maar moeten, door gebrek aan jonge krachten, blijven. Om dit 25-jarig jubileum goed te doen slagen, had het bestuur gemeend het emi nente Kamerlid, dr. Deckers, uit te noo- dlgen als spreker. Hierna kwam dr. Deckers aan het woord, die allereerst meende te moeten zeggeh, dat allen misschien van hem gedacht had den een feestrede van hem te hooren, maar dat dit geenszins in zyn bedoeling lag. Spreker vond het practischer om zich te begeven op het politiek terrein, wat allen tot leering zou strekken voor de toekomst. Spreker zette in den breede uiteen, hoe de politiek in onze R, K. Partij wordt ge. voerd heden ten dage, hoe voor 25 jaar, ja zelfs 40 jaar geleden onder den grooten stoeren werker dr. Schaepman, en onder welke groote moeilijkheden de R. K. man nen in die dagen moesten werken, om zich los te maken van het liberalisme. De groote zaal, welke geheel was gevuld, had met ademlooze stilte deze groote rede aangehoord, en werd bij het einde met een donderend applaus beantwoord. De voorzitter dankte den spreker harte lijk voor zijn prachtige en leerrijke rede en hoopte, dat, wanneer men nogmaals moet aankloppen, dit niet aan een doovemans- deur zou zijn. Hierna konden op verzoek van den voor zitter, vragen aan den spreker worden ge steld, waarvan door enkelen werd gebruik gemaakt. De heer Stokman wilde van deze gelegen heid gebruik maken, om dr. Deckers hulde te brengen voor zijn onvermoeid werken in de bekende geschiedenis te Haarlemmerliede, nl., dat de heer G. Veldhuizen een schade vergoeding heeft ontvangen voor het over lijden van drie zijner runderen, welke met onsteriel serum der Rijksseruminrichting waren ingeënt. Vervolgens ook hulde voor de medewer king der R. K. Staatspartij in zake de soe pele toepassing der welbekende Kringen- wetten, waarmede verschillende inwoners van Haarlemmerliede danig hebben te kampen. De heer Van Duijnhoven vroeg, hoe de R. K. Staatspartij stond tegenover de pol derwegen in verband met het Rykswegen- plan. De Weleerwaarde Heer Kapelaan vroeg hoe men stond tegenover het pachtvraag- stuk. De spreker beantwoordde alle vragers. Omtrent de wegenkwestie wilde spreker mededeelen, dat het niet altijd juist groote lichamen behoeven te zijn, om dergelijke ondernemingen tot stand te brengen. Als voorbeeld gaf spr. aan, dat o.a. de weg, die van Haarlem tot Haarlemmerliede loopt, in onderhoud ben Haarlem oneindig veel slech. ter was, dan de wegen van Haarlemmer liede; dit had spreker zelf ondervonden. Hierna sprak de voorzitter nog een, dank woord tot den spreker en sloot, dezen feest avond met den Christelijken Groet. Een van de vooraanstaande personen op radio-gebied in Engeland kreeg onlangs be zoek van een luisteraar, die mededeelde, dat er bij den Engelschen omroep letterlijk mets was, wat de moeite waard was om naar te luisteren. Toen men hem vroeg, wat er dan niet goed was aan het Schubert-concert van den vo- rigen avond, keek hy eenigszins verward om zich heen en mompelde enkele onverstaan bare woorden. Bij nadere informatie bleek, dat '6 mans antenne in Augustus 1.1. omgewaaid was. „Wireless World" stelt de B. B. C. thans voor om een radio-programma te organisee ren, waarin alle ontevreden luisteraars gele genheid zullen krijgen te toonen, hoe zij den omroep dan wel zouden organiseeren. Dit experiment zou leerzaam zijn voor alle ontevredenen en tevens amusant voor de andere luisteraars. 15000 blauwe en roode dakpannen, 3000 M2 vloer- en kaphout, deuren enz. Te zien op het werk van de slooperij Emrik en BingtAv Koningstraat. Door den Architect AUG. M. J. SE- VENHUIJ6EN zal op DINSDAG 18 DECEMBER i.— namens de Coöperatie ..Vooruitgang" u.a. te Haarlem worden aanbesteed: De bouw van een winkel mei twee afz. bovenwoningen te Haarlem. Bestek en teekeningen zijn tegen betaling van ƒ4.per stel verkrijg baar ten kantore, Ged. Oudegracht 65 (9-12 en 2-4y2 uur). HET FEEST VAN „GEVEN" Daar liep de wethoudergebukt onder zware doozen en pakken, met kleine drup-, peltjes op z'n voorhoofd van inspanning ea een blijden lach op z'n wangen van zelf voldaanheid. Daar liep de belasting-ambtenaarmet kromme krtieën, den hoed schuin op z'n hoofd, z'n handen vol cadeautjes en een vriendelijke schittering in z'n oogen. Daar zag ik een rechter, bedeesd ver scholen tuschen tientallen menschen van allerlei stand in een banketwinkel, heel ge laten z'n beurt afwachtend. Kijk, daar gaat de man van de fietsenstaling. Hij heeft haast, loopt de mensehen zoo wat omver, ze kijken hem na, lachenhij lacht Een agent van politie komt uit den olie bollen-winkel met twee volle zakken olie bollen. Hij huppelt als het ware over den weg, fluit een succes-deun. En zie daar nu toch eens, de directeur van een van onze grootste ondernemingen, be zweken onder tientallen pakjes. Hola daar valt er een. Ik raap het, zoover het ook mij mogelijk is, op, we kijken elkaar aan lachen, lachen en weten niet waarom. Wat holt die man daar...... zie ik K goedde bankdirecteurachter hem aan z'n chauffeur. Zeven uur en nog niet! klaartien kinderenverschrikkelijk. En het portier van den auto ploft dicht» terwijl de bankdirecteur verdwenen is tus schen pakjes van allerhande vormen. Doch ook de werkster is nog niet klaar. Ze heeft van haar mevrouw tien gulden gekregen, om wat te koopen. 't Is immers het feest van Sint Nicolaas! En ze wil haar kinderen verrassen met een paar mooie geschenken; Jan wilde een autoped. Mies een wollen vest te duurmaar er zijn nog zooveel andere dingen, die ze noodig hebben. Ook gaj gaat naar huis met een blü en opgeruimd gezicht. De menschen praten met elkaar in de tram, niets voor Haarlem mers. Maar het is surprise-avond, dan zijn we allemaal blij en gelijk. Doch er zijn ook hulzen, waar het feest van St. Nicolaas een zelfde droef karakter, heeft als andere dagen. Moeten wij ons daarom druk maken? Heb je dan nog nietj aan de arme gezinnen gedacht? Maar dat; kan haast niet. Zelf hebt ge zooveel ontvan gen endaar liep de wethouder, daar liep de belasting-ambtenaar, daar liep de rech ter.... zij allen lachten en waren vroolyk. Niet, omdat ze cadeaux zouden ontvangen, maar omdat ze konden „geven". Misschien hebt u er niet over nagedacht, maar da menschen zijn blij om te „geven", al kost het veel hoofdbrekens en geld. In een taxi troont Sint Nicolaas, twea roet-zwarte knechten vergezellen hem. In een drukke volkswijk stoppen ze. Sint belt aan bij een eenvoudig arbeidershuisje. Ik zie dit tafreeltje, haast mij er bij te zijn. Een oud moedertje doet open. ,Ben ik hier bij de wed. van Dillen?" vraagt de Sint. „Jawel, meneer, maarre u is Zonder verder commentaar af te wachten, ging de H. Man het huis in, gevolgd door da twee Pietermannen, zwaar-beladen met al lerhande pakjes. Niet lang daarna kwam Sint Nicolaas met gevolg weer buiten. ,Het is heusch te erg, mijnheer," hoorde ik het moedertje zeggen, „waaraan hebben wa dat verdiend Onze kinderen dachten niefi eens aan. Doch de H. Man scheen plotseling doof te zijn, stapte in den auto en gelaste naar een volgend adres te rijden. Zoo zijn er gisteravond verschillende huisgezinnen gelukkig gemaakt, door eenigej weldoeners, die zelf wellicht nog nooit zoo'ni gelukkig St. Nicolaas gevierd worden. En vanmorgen in de vroegte trokken de kinderen al op naar opa, groömoe of ooms en tantes, om te kijken, of de Sint wat gereden" had in den klomp, die, ze speciaal voor dit doel hadden neergezet. Eerst waren ze thuis gelukkig gemaakt, de kleuters! Doch ook op de kantoren en fabrieken werd vanmorgen druk gepraat over de ge schenkengeschenkengeven" och, wat is het feest van Sint Nicolaas toch een prachtig feest van blijheid en gelijkheid!! Advertentiên. Heden overleed, voorzien van de H. H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Schoon zuster, Tante en Behuwdtante ANNA MARIA bÈrG Wed. van Johannns Josephns Beaufort in den ouderdom van 77 jaar Uit aller naam: Wed. P. BEAUFORT— EICHHORN Haarlem, 5 December 1928. Geen rouwbeklag Heden overleed tot onze die pe droefheid, voorzien van de H. H. Sacramenten der Sterven den, onze geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante, Mevrouw ANNA MARIA BERG Wed. van den heer Johannus Josephus Beaufort in den ouderdom van 77 jaar J. A. BERG E. BERG-Mooyman Wed. W. H. NEELISSEN-Berg Wed. H. N. BERG-Loerakker Haarlem, 5 December 1928. Parklaan 37 rood. Tot onze diepe droefheid overleed onverwacht na een langdurige ongesteldheid de ons allen dierbare Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARIA CATHARINA ROOZEN Weduwe van Antonius Beeren in den Ouderdom van 77 jaren De H. H. Uitvaartdiensten worden gehouden Vrijdag 7 De cember in de kerk Onze Lieve Vrouw Onbev. Ontv. te Overveen te 7 en uur en te 9 uur ge zongen H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis vanuit de kerk. Namens de familie J. A. J. BEEREN Overveen, Houtvaart 28. 4 December 1928. Eenige kennisgeving Heden overleed zacht en kalm ADRIAAN KRANENDONK n den leeftijd van 27 jaar. Hdarlem, 6 Dec. 1928. FAM. VAN ROSSUM Gasthuissingel 12. daar in het gevraagde reeds meer dan ruim is voorzien) «too ziet U het groote succes van adverteerenl In plaats van kaarten: Haarlem. Géén ontvangdag Goed spreken, lezen en schrijven in slechts 42 lessen Eigen methode 6.— per maand - Opleiding alle Leeraars- en Praktijk-examens.- VEREENIGD TOONEEL Dir. Verkade en Verbeek (The Temperamentalisten) Een fantastische satire in 3 bedr. door Harry Wagstaf Gribble. Regie: Betsy Ranucci Beekman Het Gezelschap van het CASINO te Brussel. Operette in 3 bedr. van Martos. Optreden v. Lucien Mussière, Emile van Bosch, Yvonne Romain, Ninon Dolnay, enz. Orkest van 32 musici onder leiding van Max Alexys. 24 Alexys Singers 16 Casino Girls 100 MEDEWERKENDEN Leest de groote biljetten Plaatsbespr. dagel. 10-3 uur. Per tel. 10189 ALLEEN van 123 uur. N.V. Italiaansche Opera Opera in 4 acten van G. Bizet Dirigent: Guiseppe Rio. Groot Ballet onder leiding van Signora Constanza Cerra Optreden van Luisa Silva Emilia Valcggi, Tullio Ve rona, Francesco Ventunzo. Plaatsbespr. vanaf VRIJDAG 7 DEC. dagel. 10—3 uur. N.B. VRIJDAG 7 DECEM BER worden vanaf des mor gens 9 uur volgnummers voor de bespr. afgegeven ADVOCAAT KtertR HIOOIN Hotel ROYAL vraagt voor de morgenuren van 6ya tot 9 uur. Vrydags van 6J4 tot 12 uur. Wordt vervoigd.) Gevraagd een net bij FRITS RES, Hoogevoort, Castri- cum. Gevraagd een voor hylp in de hulshouding. Adres: ROELAND, Maasstraat 11, Haarlem- Noord. (ZWART) IN 'T BROUWERDW.STR. 1 HILLEGOM Voor den verjaardag van N. N. pas foto's, ook in uw eigen omgeving. Geopend Zondag: van 10 t.m. 3 uur Werkdagen van 10 u. v.m. tot 9 uur 's avonds Gevraagd een R.-K. eenvoudige, nette voor dag en nacht, met huiselijk ver keer. Adres: Mevr. v. KESSEL, Jans- weg 38. gevraagd, voor heele dagen. V.g.g.v. C. HOMAN, Zeeweg 98, Wijk aan Duin. OP VERSCHILLENDE AFDEELINGEN WORDEN EENIGE GEVRAAGD, EENVOUDIGE, GEMAKKELIJKE WERKZAAMHEDEN. AANMELDEN: VOOR 6 UUR NAMIDDAG. ALBERT HEIJN vraagt voor eenige zijner filialen ongehuwd. Alleen zü, die uitstekend met het vak op de hoogte zijn, gelieven te solliciteeren, onder opgave van leeftijd, tegenw. en vroegeren werkkring enz. aan het Hoofdkantoor te Zaandam. Er biedt zich aan een 15 jaar, van half 9 tot 3 uur. Omtrek Heemstede. Brieven onder No. 2454 Bureau van dit blad. een polshorloge. Terug te bekomen te gen advertentiekosten bij C. VAN MARIS, Zilk a 26, Hillegom. Aan één der gemeentelijke instellin gen alhier wordt gevraagd een automo biel-monteur, goed bekend met bank en draaiwerk. Eén jaar op proef, mot uitzicht op vaste aanstelling. Loon 36 per week en 1.kindertoeslag; pre- mievrij pensioen. Sollicitaties met uitvoerige inlich tingen schriftelijk voor 15 December a.s. aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Hoofmanstraat 17, alhier. Jongeman, R.-K., vraagt tegen Januari a.s. een goed PENSION, tegen 55 a 60 per maand. Br. fr. ond. No. 2472 Bur. v. d.'bl. 1 massief eikenhouten buffet 30; 4 massief eiken stoelen met 2 fauteuils 35; 1 salon-pathefoon met 30 platen 60. Alles door meubelmaker ge- gemaakt. Oost-Indiëstraat 138, bij het Brouwersplein. - NET MEISJE gevr. boven 20 j., zelfst. k. w., voor d. of d. en n., huiselijk verk., 1 maal p. w. werkster, klein gezin, loon 40 p. m. Zondags na 2 uur vrij. Mevrouw CORNEGOOR, Groote Houtstraat 120 a. Alvorens in te gaan op aanbiedingen tan instellingen of van particulieren, die' er hun bedrijf van maken kleine bedragen uit te leenen, wende men zich om INFORMATIE en ADVIES tot ons Bureau, hetwelk gevestigd is in het ge bouw JANSWEG 39. NAT. VER. TOT BESTRIJDING VAN DEN WOEKER Afdeeling Haarlem en Omstreken. op WOENSDAG 19 en zoo noodig DONDERDAG 20 DECEMBER a.s. ten overstaan van Notaris A. BERTLING, omvattende: A. DE ALGEHEELE COLLECTIE ZEER FRAAIE MEUBELEN, ge diend hebbende ter verfraaiing en opluistering eener pud-Hollandsche expositie, waarbij prachtvolle wortelnoten Commode's, Porselein- cu Glazenkasten, Schrijfbureaus-, diverse Siermeubelen, gebeeldhouwde Fauteuils, Engelsche Rietmeubelen, Chesterfields Canape's en Crapauds. eenige bijzonder fijne Chineesehc lakmeubelen, Bijzettafeltjes, 001-1- plete Ameublementen o.m. smaakvol Slaapkamer-Ameublement, Buf fetten, Perzische en Smyrna Karpetten en Kleedjes etc. B. UlT PARTICULIER BEZIT: (waarbij behoorende tot een takende nalatenschap) zeer mooie Antieke Meubelen, Porsei-in, Schilderstui ken ((o.a. Olieverfportret sign. A. VAN VLIET 1669; zeldzaam mooi Iiali- aansch meesterwerkje „Heilige met Crucifix" op koper Beschilderd; Olieverfportret van NIC. MAES e.a.) Voorts Empire Pentluie op Console, 'zeer fraai Horloge met geëmaill. achterplaat, eenige Bronzen enz. Alles genummerd bij Catalogus omschreven, welke intijds verkrijgbaar zal wórden gesteld. Bezichtiging nader aan te kondigen. Uitsluitend voor eerste klas Meubelen, Antiquiteiten, Schilder tuk ken etc. bestaat gelegenheid tot bijvoeging tot uiterlijk 13 December a.s. MAKELAAR P. HOOGEVEEN Lzn. Nieuwe Gracht 74 - Telefoon 13845

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 3