Stadsnieuws CHEQUE-KOERSEN AM3TERDAMSCHE BEURS Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorlsstr. 16 Tel. Ko. 10756 TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VRIJDAG 7 DECEMBER 1928 BLADZIJDE 4 Alg. Ledenverg. R. K. Volksbond, afd. Haarlem R. K. Kring De Zaligverklaring van de Martelaren van Alkmaar Knieschijf ontwricht De nieuwe afd. Haarlem van den R. K. Hotelhoudersbond Vereeniging Oost en West Gevonden voorwerpen en dieren Feestavond Supp.-Ver. H. F. C. „Haarlem" Radio-genoegens Tentoonstelling van Javaansche Batiks VELSEN HEEMSKERK LAATSTE NIEUWS Heeft de storm nog meer slachtoffers geëischt? Dr. Victor Biichner De Anatolische spoorweg eigendom van Turkije Zuinigheid bij den Volken bond Overstroomingen in de kopermijnen van Peru De staking in Columbië Noodlanding van een legervliegtuig Sir Hobard treedt af Een klacht wegens beleediging ZWEMMEN H.Z.V. „De Delft" .Aanbesteding van radio gebouwen te Kootwijk Twee militairen door een auto overreden en zwaar gewond Een legaat voor de gemeente Bandoeng Een tweede proeftocht van de Graf Zeppelin Kabinetsraad te Berlijn De ziekte van den Engelschen koning Albert Thomas in Japan SCHIETEN LUCHTVERKEER Een nieuwe vlucht over den Oceaan Een Fokker-vliegtuig te Sofia MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL H.B.S.aH.B.S.b 14-1 RECHTSZAKEN F 1000 verduisterd? 272 410 159 200 790 1 783% MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam De leden van den R. K. Volksbond, afd Saarlem kwamen gisterenavond om 8 uur in het gebouw St. Bavo, ter vergadering bijeen. De voorzitter, de heer Van Castricum opende met den Chr. groet. De notulen wer den voorgelezen en goedgekeurd. De secre taris is wegens een noodzakelijke vergade ring elders, verhinderd. De voorzitter roept de 13 nieuwe leden hartelijk welkom met een woord van opwekking, steeds te strijden voor de Roomsche organisatie. Het triduum is heel goed geslaagd, een gelukkig teeken. Spr. brengt dank aan allen, die tot het slagen hebben medegewerkt. Evenzoo voor de jaar feesten. Het bezoek van den Bisschop wordt geme moreerd. Ten opzichte van de propaganda deelt spr. mede, dat er binnenkort 3 provincie-vergade ringen gehouden zullen worden en een groote propaganda-avond in de St. Bavo. Er is een schrijven binnengekomen van het comité van Katholieke Actie te Haarlem. Na voorlezing wordt in principe besloten als lid toe te treden tot de te vormen nieuwe Katholieke Sociale Actie. De heer van Engelen vraagt waarom in de Statuten weer over een eigen gebouw gesproken wordt Wü, Volks- bonders, hebben toch een eigen gebouw. De voorzitter zegt, dat er niet van een tweede gebouw gesproken wordt, zoodat dit gebouw er wel mede bedoeld zou kunnen zijn. De voorz. leest een schrijven yoor inzake de Kringindeeling, zooals voorgesteld door de adviseurs. Het doel is 3 kleine Volksbon den naast den grooten Volksbond in Haar lem te stichten, in Schoten-, Leidsche- en Amsterdamschekwartier. De centrale zaken worden dan door het algemeene bestuur be handeld. Spr. hoopt, dat de ieden het voor stel eens zullen overwegen. De heer Paul stelt voor de volgende alge meene vergadering eens in een andere wijk te houden, om zoodoende de som op de proef te nemen. Ook de heer Loman is van deze meening. De heer Lip, merkt op, dat de zaalhuur bij Kringavonden ook zooveel hoo- ger wordt. De begrooting voor het jaar 1929 komt dan in behandeling. Geraamd is aan inkomsten en uitgaven 9340. De kosten voor de jaar feesten zijn een weinig verhoogd, evenzoo die voor ontwikkeling. Voor het vaandelfonds hoopt men pl.m. 1000 het volgend jaar bijeen te hebben. Het ledental is grooter ge worden. de inkomsten van contributie dien tengevolge ook. De begrooting van het gebouw St. Bavo voor 1929. De inkomsten zijn 1500 hooger geraamd en bedragen totaal 15500. Voor buitengewone kosten is 1000 voor aflossi ia uitgetrokken. De rekening sluit evenzoo met 15.500. Het afgeloopen jaar is financieel gesproken een goed jaar. Beide begrootingen woeden aangenomen. De voorzitter deelt een en ander mede over de cursussen, die door verschillende sprekers zullen worden gehouden en verzoekt daarmede propaganda te maken. De volgende jaarvergadering zal ri'-ats hebben Donderdag 3 Januari. Van de rondvraag werd door een'ge leden gebruik gemaakt. Daarna volgde sluiting. Evenals verleden jaar, kwam ook ditmaal de II. Man uit het verre Spanje persoonlijk met zijn zwarten knecht in de Kringzalen. Een officieel comité van ontvangst geleidde St. Nicolaas naar zijn verheven zetel, alwaar hij ruim 2 uur goedkeuringen en vermaningen uitdeelde. De Kringleden hadden elk een sur prise medegebracht, alle pakjes varen ge nummerd en elkeen mocht een nummertje trekken. Er waren origineele verrassingen bij de cadeautjes. Een cocosnoot, waarin een Gilette verborgen was, een accu met echten stroom, waarin 2 flesschen wijn, een groote uitheemsche plant, waaraan sinaasap pelen, vijgen en bananen tegelijk groeiden, plus sigaretten, een flesch advocaat, waarin ruim 500 M. touw was opgeborgen etc. Elk pakje had natuurlijk de volle belangstel ling en het was ruim 11 uur, toen de Sint al zegenende het gebouw verliet en de leden van den Kring, gewapend met zyn goede gaven, huistoe gingen. Er is gisteravond wel eens een hartig woordje gesproken en het bleek maar al te duidelijk, dat de Sint goede berichtgevers in de stad heeft. Het was weer zoo'n echte Kringavond, groote opkomst, echt plezier enhet Missiebusje. Het Processus informativus inzake de Beatificatie van de dienaren Gods P. Daniel van Aerendonck O. F. M. en Gezellen van Alkmaar, in 1572 opgehangen te Enkhuizen, is op 26 November jJ. gepubliceerd. Diens volgens zijn de getuigen, die in dit proces gehoord werden, van hun eed tot geheim houding ontslagen. De Voorzitter van het Tribunaal H. J. M. TASKIN Judex deputatus Donderdagmiddag had de wissellooper H. van de Nationale Bankvereeniging te Haar lem in een voortuin van een villa op den Julianaweg het ongeluk uit te glijden en zoodanig te vallen, dat hij niet in staat was om op te staan. Dr. Mendes de Leon, die ontboden werd, verleende de eerste hulp en constateerde,, dat de knieschijf ontwricht was. Na verbonden te zijn was de dokter zoo vriendelijk om met zijn auto den patiënt naar zijn woning te vervoeren. Het voorloopig bestuur van de in de vorige week opgerichte afd. Haarlem van den R. K. Bond van Hotel-, Café-, Restaurant houders en Slijters, heeft gisteravond zijn eerste vergadering gehouden. Deze bijeen komst werd bijgewoond door den bondssecre- taris, den heer Paardekooper en door den voorzitter der R. K. Middenstandsvereeni- ging, den heer P. J. M. van Tetering. De bestuursfuncties werden door het voor loopig bestuur verdeeld. Tot voorzitter werd gekozen de heer G. M. W. Hartje, tot secretaris de heer J. F. C Brinkman Jr., tot penningmeester de heer J. M. Spruyt; verder zijn dan nog bestuurs leden de heeren H. J. Burgers en P. H. Snee boer. Een schrijven werd vastgesteld, om Z. D. H den Bisschop kennis te geven van de oprich ting der afdeeling en waarin tevens Z. D. H. verzocht wordt, een geestelijk adviseur te benoemen. De agenda voor de eerstvolgende leden vergadering werd vastgesteld. Als punter* werden daarop gebracht: behandeling vanJ statuten en huishoudelijk reglement, vast stelling contributie en bespreking accijnsver laging. Lezing Raden Mas Noto Soeroto Men schrijft ons: Deze bekende Javaansche Prins en Dich ter zal op Dinsdag 11 December a.s. een lezing houden in den Schouwburg aan den Jansweg over het onderwerp: „Van over- heersching naar zelfregeering". Overden kingen van een Javaan betreffende het koloniale vraagstuk. Na de pauze zal hij een causerie houden over land en volk van Ned.-Indië en daar bij een aantal lichtbeelden vertoonen. De heer Noto Soeroto is een kleinzoon van Prins Pakoe Alam V die van 18781900 aan het hoofd stond van het Pakoe Alam- sche vorstendom. eeD klein rijk in de vor stenlanden van Midden-Java. Diens tweede zoon, Pangeran Ario Noto Dirodjo (de va der van Noto Soeroto) is een van de pio niers geweest van de beweging tot verheffing van het Javaansche volk, hierbij het voor beeld volgend van zijn vader Prins Pakoe Alam V, de eerste Javaansche vorst, die uit eigen beweging het apanage grondbezit in trok en die de moderne ontwikkeling onder den hoogsten adel ingang deed vinden. ,Ook andere leden van het huis Pakoe Alam hebben zich door vooruitstrevendheid geken merkt Een oom van Noto Soeroto is Pange ran Ario Koesvenio Joedo, de bekwame re gent van Ponorogo en wrd. voorzitter van den Volksraad. Noto Soeroto streeft naar een algemeene rassentoenadering, in het bijzonder naar de broederlijke samenwerking tusschen Neder land en Indië. Van zijn hand verschenen verschillende dichtbundels. Hij is Hoofdredacteur van het tijdschrift Oedaya (Opgang). Ruijgrok, De Wittstraat 37, bril; Derks, Schalkwijkerweg C4, broche; Felders, Noor- derparklaan 8 Beverwijk, kaartjes; Kroon, Nagtzaamstraat 51, collier; Steffer, Spaame 36, etui met inhoud; Loogman, Kinderhuis straat 17, idem; Van Eerden, Klein Heilig land 59, fruitmand; Prins, Lange Laken straat 2, handschoen; Posma, Rozenhagen- straat 67, idem; Zwart, De Clerqstraat 153, idem; Bos, Barbarossastraat 14, herders hond; Va n der Werff, Korte Hoffstraat 7. idem; Giesberts, Koolsteeg 5, idem; Bu reau van Politie, Smedestraat, hamer; Ken nel Fauna, zwarte kat, gebracht door Pieke, Ruijcha verstraat 8; Lodder, Raadhuis plein 24, ketting; Holm, Damiaitestraat 34, kleedje; Okkeboom Harmenjansweg 37, muts; Ling, Klein Heiligland 65, mes; Monné, Gasthuislaan 93, medaillon: Dnijs. Haarlemmërliedestraat 23, penning; Lagras, Rijksstraatweg 25, pijp; Van den Berg, Hagestraat 24 rood, portemonnaie; Bon, Ripperdapark 45 ring; Van Es Groote Hout straat, tasclije. Door bovengenoemde Ver. wordt as. Za terdag 8 Dec. een feestavond gegeven ter herdenking van het 4-jarig bestaan, in de groote zalen van gebouw „Olympia". Op treden zullen o.m. de bekende Hollandsche humoristen Klaare en Flora, uit Rotterdam. Ook zal het dubbelmannenkwartet „Auro ra" zijn medewerking verleenen, terwijl ..The Silver Moon Dansorchestra" van Pennarts zorgt voor dansmuziek. De ballei ding berust bij den heer B. van Hamburg. Het geheel belooft een gezellige avond te worden. In de foyer van den schouwburg aan den Jansweg zal door de Vereeniging Boea- tan te 's-Gravenhage een kleine tentoon stelling van Javaansche Batiks worden ge organiseerd. Deze tentoonstelling is geopend: Maandag 10 December van 24 uur en des avonds van ly-'O uur. Dinsdag 11 December van 104 uur en des avonds van 7jX uur tot na afloop der lezing van Noto Soeroto. Hjj knipte ijskoud de draden door Over het huis van A. A. de W. liepen dra den. daar aangebracht door de Radio-centrale te Velsen. Zijn vrouw had op 'n goeden mid dag toegestaan, dat die draden er kwamen en daar hadden ze beiden nu al twee maanden spijt van. Die draden hingen namelijk niet stil en ze maakten voortdurend een lawaai ais een kruiwagen over een plank met een piepend wiel, aldus de W. Zevenmaal had de W. gevraagd de draden weg te halen, ze venmaal was antwoord uitgebleven. Toen hakte hij den knoop door en som meerde de Centrale op een kwaaien dag: vóór 7 Yi uur namiddag te zorgen, dat het geluid weg was, anders knipte hij de zaak kortweg kapot. De politie had hem toen medegedeeld, dat zulk een feit strafbaar was, maar daar scheen hij zich niet om te bekommeren. Zonder de Centrale de gelegenheid te geven op zijn dak te klimmen, knipte hij de draden kapot, waardoor de aangeslotenen van de Radio-Centrale dien avond alle stations door elkaar hoorden, natuurlijk tot hun groote er gernis. De Centrale „nam" de zaak ook niet, omdat ze veel klachten had ontvangen en zóó kwam dit moderne geval voor onzen po litierechter. De vertegenwoordiger van de Centrale, C. M.„ getuigde dat zij aan verd. had voor gesteld een paal in zijn tuin te plaatsen, .waardoor het euvel zou zijn opgelost. Hiervan wilde hij echter niets weten. Nadat de draden waren stuk geknipt, begaf get. zich naar de W.; hem werd toegestaan voorloopig twee draadjes te leggen, totdat er een andere oplossing gevonden was. Men ziet dus, dat verd. niet zoo heel kwaad was, per slot van rekening. De Officier wil nog geen beslissing nemen, omdat eerst door getuigen moet komen vaststaan, dat verd. geweigerd heeft, de meu- schen van de Radio-Centrale op zijn dak toe te laten. Get. C. M. verklaarde, dat een knecht van verd. er bij stond, doch verd. kan zich met geen mogelijkheid herinneren, wie of dat geweest kan zijn. Jubileum notaris G. D. Boerlage Hoewel de jubilaris aanvankelijk het voornemen had om den dag waarop hij voor vijf-en-fcwintig jaar tot notaris werd benoemd ongemerkt te laten voorbijgaan en hij op aandringen van verschillende zijden dit plan heeft laten va ren, hebben velen gemeend dien dag tot een feestdag voor notaris Boerlage te moeten maken en al geschiedde het in intiemen kring, het is een ware feestdag geworden. Met een enkel woord maakten we in ons blad reeds gewag van de aanbieding der her inneringsplaquette door de dorpsgenooten. Vooraf was de notaris uitgenoodigd om in de candidatenkamer te komen, waar het gansche talrijke personeel bijeengekomen was om zijn patroon te complimenteeren. De heer J. T. Rutgers vertolkte de gevoe lens van de aanwezigen en zeide ongeveer: „Als oudste van uw personeel is het mij een groot voorrecht heden een enkel woord tot u te mogen spreken. Wij verheugen ons allen met u om dezen gedenkdag. Met groote tevredenheid kunt u terugzien op uw arbeid gedurende de vijf-en-twintig jaren dat u notaris in de gemeente Velsen waart. Bij uwe benoeming was de standplaats Velsen een klein notariaat, door uw toedoen heeft het kantoor zich uitgebreid tot een der groot ste kantoren van Noord-Holland. In die jaren heeft u zeker het grootste gedeelte van de bevolking van Velsen aan u verplicht door de wijze, waarop u haar altijd met raad en daad hebt willen terzijde staan." Aan het slot zijner rede sprak de heer Rut gers den wijsch uit, dat 't den jübilaris ge geven moge zijn nog vele jaren notaris te Vel sen te blijven en nog eens te beleven dat zijn zoon hem in zijn ambt zal opvolgen. Notaris Boerlage dankte voor de hem aan geboden gelukwenschen, daarbij opmerkende dat al wat hij in de afgeloopen kwart eeuw mocht tot stand brengen mogelijk was ge weest, door de groote toewijding en plichtsbe trachting van het personeel, dat hem steeds krachtdadig ter zijde had gestaan en waar voor hij dank betuigde, omdat spr. met die hulp het notariaat van wijlen zijn vader on besmet heeft mogen bewaren. De receptie ving aan met de komst van alle verpleegden uit „Meerzicht", die onder gelei de van de Zusters Maris Stella, Elisabeth en Kiliana notaris Boerlage kwamen felici- teeren. Meerzicht aan den Wijkerstraatweg, is het oude notarishuis en het komen van al die misdeelde meisjes, die daar een home vinden, maakte diepen indruk op de aanwezigen. Nadat de kinderen den jubilaris hadden toe gezongen, trad de kleinste van allen, Tonny Zeegers, naar voren. De eerste groet op het jubelfeest. Komt van het ouderhuis tot U. Meerzicht door U als kind bewoond, Bewonen al' wij kinderen nu. Dan bracht het heldere stemmetje de groeten over van boom en plant, struik en bloem en alles wat tot Meerzicht behoort en eindigde het vers met een heilwensch, waar op den heer Boerlage een mand werd aange boden, inhoudende van alles wat op Meer zicht geteeld wordt. Nauwelijks was deze plechtigheid ten einde of velen kwamen hunne gelukwenschen aan bieden. Het was een drukke receptie en de vele be wijzen van sympathie, die den jubilaris ge werden, maakten den dag voor hem onverge telijk. Aanhoudend kwamen uit alle deelen des lands telegrafische en schriftelijke gelukwen schen binnen. Het was een echte feestdag. Aanbesteding Aanbesteding Landhuis voor rekening van den heer J. N. van Zan ten. alhier. Ingekomen 9 biljetten. Kupido en Dalmeijer, IJmuiden 9.950; Heinema en Postma, idem 10.215; J. F. Kocks en Co., idem 10.470; C. Nelis, Be verwijk, 10.115; L. de Goede, Wijk aan Zee 10.395; J. P. Schelvis, Beverwijk 8973; Firma Brauw, idem 10.345; J. v. Tunen. Heemskerk 10.100; P. Schipper, idem 10.637. De gunning is aangehouden. TEXEL, 7 Dec. Nabij paal 29 op Texel is aangespoeld een sloep van het s.s. „Im- menhof" uit Hamburg, dat 21 November met superphosphaat van Nordenham naar King- sjynn is vertrokken, maar de plaats van be stemming nog niet heeft bereikt. Over het lot van de bemanning, welke uit 12 koppen bestaat, maakt men zich ongerust. Bij Condorp is aangespoeld een reddings boei van den haringtrawler „Karl Adolf" uit Wezermunde. Ook over het lot van dit schip bestaat ongerustheid. LEIDEN, 7 Dec. Gisterenavond is in het diaconessenhuis, na een betrekkelijk kort stondige ongesteldheid, in den ouderdom van 44 jaar overleden dr. Victor Friedrich Büch- ner, conservator voor de handschriften aan de rijksbibliotheek, alhier. LONDEN, 7 Dec. Na onderhandelingen tusschen de Turksche regeering en de ver tegenwoordigers van de aandeelhouders van den Anatolischen spoorweg, die ongeveer vijf jaar geduurd hebben, is, naar uit Con- stantinopel gemeld wordt, het koopen van den spoorweg door Turkije een feit geworden. Alle eigendommen van de spoorweg-maat schappij gaan aan de Turksche regeering over. De overeenkomst moet nog door het Turksche kabinet ijn de Nationale Vergade- ving worden goedgekeurd. LONDEN, 7 Dec. - Uit Genève wordt ge meld, dat de Volkenbond de grootste zuinig heid betracht. De secretaris-generaal heeft last gegeven, dat bij de zitting van den Raad alle onnoodige uitgaven moeten worden ver meden. De staf van den Volkenbond, die naar Lugano zal gaan, zal zoo klein moge lijk zijn. Uit New-York wordt gemeld', dat volgens daar uit Lima (Peru) ontvangen berichten, de kopermijnen van Morococha zijn over stroomd. Het aantal slachtoffers bedraagt meer dan zestig. De regeering heeft maat regelen genomen, om uitbreiding van de overstrooming te voorkomen. NEW-YORK, 7 December. Volgens be richten uit Bogota in Columbië, hebben tus- schen de stakende arbeiders uit de tabaks- I plantages en de militairen ernstige botsin- Igen plaats gehad. De militairen werden door stakers aangevallen en op de vlucht geslagen. Nadere bijzonderheden ontbreken. WEESPERCARSPEL, 7 Dec. Toen he denmorgen het legervliegtuig no. 123 op weg van Soesterberg naar Amsterdam, boven Weesp vloog, haperde plotseling iets aan den motor. Het gelukte den bestuurder niet, den motor weer te laten werken, zoodat een nood landing moest worden gemaakt. Het weiland van den heer Postersen onder Weespercar- spel werd als landingsterrein uitgezocht, daar een landing in de nabijheid van Weesp niet mogelijk was, ten gevolge van den hoogen spoordijk. Het vliegtuig' kwam tamelijk goed terecht, alleen de motor werd eenigszins naar binnen gedrukt, terwijl het landingsgestel af brak. De bestuurder, de heer Th. Coppens en de mecanicien Kimyzer kwamen er zonder letsel af. Het vliegtuig zal gedemonteerd moe ten worden en naar Soesterberg worden ver voerd. LONDEN, 7 Dec. Naar de Daily Express verneemt, wordt binnenkort het aftreden van den Britseben ambassadeur in de Ver. Sta ten, Sir Hobard, verwacht. Sir Hobard is 65 jaar oud. Bij den officier van justitie te Utrecht is een klacht wegens beleediging ingediend, naar aanleiding van een tweetal artikelen in „Het Volk", ingezonden door den ontslagen directeur Blokker van de Brandwaarborg maatschappij „Cns Belang". Verder wordt er nog gespeeld tusschen H. B. S.b en Gymnasium op het R. C. H.- terrein. St. Nicolaas met zijn knecht op bezoek bü de Delft Het blijkt, dat St. Nicolaas met zijn tijd mee gaat, want op het oefenuur van Maandagavond verscheen zoowaar de bis. schop met zijn knecht. St. Nicolaas bleek met het zwemmen zeer goed op de hoogte te zijn, althans van de vorderingen welke door de jonge leden ge maakt waren. Voor velen had de goede Sint wat mee gebracht, terwijl ook het badpersoneel en de trainers niet vergeten werden. Na door den voorzitter bedankt te zijn voor het bezoek, vertrokken de bisschop en zijn knecht onder luid gezang, naar wij ho pen tot het volgende jaar. Door het departement van financiën is ten behoeve van den Radiodienst te Koot wijk aanbesteed het bouwen van twee ge bouwen en andere bouwwerken en verbou wingen. Ingeleverd werden 27 billetten Hoogste inschrijver was J. Wittebrood te Beemster voor ƒ92.800.laagste J. Baron te Drachten voor 64.887. MAGELANG, 6 Dec. (Aneta). Twee korpo raals, die Woensdagavond wandelden langs den Pontjolweg, werden door een automobiel overreden. Meer dood dan levend werden zij door een militairen geneesheer per brancard naar het hospitaal gebracht. De automobiel verdween met groote snelheid in de richting van Djocja. Het nummer van den wagen is onbekend. BANDOENG, 6 Dec. (Aneta). Wijlen de heer Bosscha heeft bij testament een bedrag van een halve ton nagelaten aan de ge meente Bandoeng, te besteden aan liefdadige doeleinden. FRIEDRICHSHAFEN, 7 December. De start van de „Graf Zeppelin" voor den twee den proeftocht, die oorspronkelijk op heden was bepaald, moest, aangezien de voorberei dingen nog niet geëindigd waren, uitgesteld worden. De volgende tocht, waaraan de des kundigen van de experimenteele afdeeling voor de luchtvaart zullen deelnemen, zal eerst begin volgende week gehouden worden. BERLIJN, 7 Dec. In verband met de aan staande bijeenkomst van cl'en Volkenbonds raad te I.-ugano. wordt hedenmiddag een kortstondige kabinetsraad gehouden. LONDEN, 7 December. Hedenmiddag werd geen officieel bulletin verstrekt. Vernomen wordt evenwel, dat cïe koning een rusti- gen nacht heeft doorgebracht. Er zijn alle aanwijzingen, dat de verbetering in zijn toe stand zal aanhouden. TOKIO, 7 Dec. De Directeur van het Internationaal Arbeidsbureau, Albert Tho mas, is gisterenavond te Tokio aangekomen. Hij zal te Kobe en Tokio officieel worden ontvangen. De communistische bladen doen heftige aanvallen op Albert Thomas, dien zij een vijand van de proletariërs noemen. Dinsdagavond had de prijsuitreiking plaats van de onderlinge wedstrijden, ge durende het geheele zomerseizoen, gehouden door de Haarlemsche Burgerwacht. Schutterkoning voor dit jaar is Fr. van j Pelt. Koningschutter 1ste klas is hehaald door L. Blind en P. de Groot. Iaem 2de klas: H. A. Bank; F. J. van der Ham en O J. Keljser. V aardigheidsproef Klasse A: niemand geslaagd. Klasse B: H. Boots; J. P. Pielage: H. J. Fortgens. Jr. en P. Alders. Klasse C: A. Vernout; J. van Balen en W. P. van Baak. De houtgravure welwillend door een der leden beschikbaar gesteld, werd gewonnen door J. Pielage met gemiddeld 46.2 punten op 4 avonden in de Stadsdoelen met het cylindergeweer. Tijdvuur: V eteranen klasse 1. L. de Raad met gem. 59 punten; 2. G. Luttik met gem. 58 punten; 3. J. Jacobs met gem. 57,6 punten; 4. A. Pielage met gem. 57 punten. Klasse A: 1. P. Prenen met gem. 56,3 punten; 2. P. Alders met gem. 54,3 punten; 3. W. Waale wijn met gem. 54 punten; 4. P. A. Deken met gem. 54 punten. Klasse B: 1. A. Vernout met gem. 54,3 punten; 2. W. van Baak met gem. 53.3 punten; 3. J. Pielage met gem. 53 punten; 4. J. van Balen met gem. 50 punten. Klasse C: 1. A. Themmen met gem. 52,6 punten; 2. G. Jansen met gem. 52,6 punten; 3. J. G. Vaars met gem. 49,6 punten; 4. A. Scnolten met gem. 49,3 punten; 5. J. Strijbosch met gem. 48 punten. Personeel. Veteranenklasse: 1. Luttik met gem. 48,3 punten; 2. J. Jacobs met gem. 48,3 punten; 3. H. P. Spoor met gem. 47,6 punten; 4. L. de Raad met gem. 47,3 punten. Klasse A: 1. P. A. Deken met gem. 48 punten; 2. P. Prenen met gem. 46.3 punten; 3. W Waalewijn met gem. 46.3 punten; 4. P. Al ders met gem. 46,3 punten; 5. N. Hoogland met gem. 56, 3 punten; Klasse B: 1. A. Jeursen met gem. 46,3 punten; 2. J. Voskuijl met gem. 45,3 punten; 3. N. Ne- i lissen met gem. 45 punten; 4. M. E. Spoor met gem. 44,0 punten; 5. W. van Baak met gem. 43,3 punten; 6. A Vernout met gem. 43 punten; 7. J. Poelenjee met gem. 43 punten. Klasse C: 1. G. Jansen met gem. 45 punten; 2. Themmen met gem. 44.3 punten; 3. H. Boots met gem. 44 punten; 4. L. A. Duijn met gem. 44 punten; 5. J. Strijbosch met gem. 43 punten; A. C. de Wit met gem. 42,3 punten; 7. W. M. Ratsma met gem. 41 punt. Verkoop, Verhuur, Inruilen, Reparatie* Wolff seint uit Berlijn: Het vertrek van de twee-motorige Rohr- bach-vliegboot „Rostra" voor een vlucht naar Noord-Amerika is thans, naar een Correspondentie-bureau uit betrouwbare bron zegt te vernemen, definitief vastgesteld op 2 Januari a.s. Het vertrek der Rostra vindt te Travemunde plaats, waar het toe stel thans proefvluchten maakt. De vlucht wordt in étappen, waarschijnlijk via d« Azoren gemaakt. Reuter seint uit Sofia: Een Fokker-vliegtuig, bestuurd door een Nederlandschen vlieger, is gisteren uit Boe karest op het vliegveld Bojorichet bij Sofia aangekomen en heeft er ten aanschouwe van de vele autoriteiten van 't ministerie voor Verkeerswezen en het ministerie van Oor log acrobatische toeren te zien gegeven. In. den middag vloog het toestel laag over de stad en vertoonde evoluties van gelijken aard, die de levendige belangstelling hadden der voorbijgangers. VRIJDAG 7 DECEMBER. 59.30 59.40 Parjjs 9.70 9.80 34.60 34.70 Londen 12.07% 12.08% 47.95 48.05 Rome 13.— 13.10 Madrid 40.20 40.30 34.95 35.05 New-York (cable; 2.48% 2.49% 7.35 7.45 27.— 27.10 Kopenhagen 66.35 66.45 Olsc 66.35 66.45 66.50 66.60 VRIJDAG 7 DECEMBER. fcLoersen fcieuen opt?*1- Direct na den aftrap vallen de H.B.S.-ers heftig aan en tot ieders verwondering we ten zij zelfs binnen 5 minuten na het begin den lsten goal te scoren. De Handelsschool achterhoede moet voortdurend handelend optreden om doelpunten te voorkomen. Doch bij een snellen aanval van de Handels school, weet de linksbuiten met een listig schot den stand op gelijken voet te brengen. De Handelsschool is voortdurend de meerdere van de H. B. S-achterhoede, die in laatste instantie doelpunten doet voorko men. Toch moet hun keeper zwichten voor een prachtig ver schot van Cooper. Voor de rust wordt nog 3 maal gescoord, zoodat rust ingaat met 4—1 in het voordeel van de Handelsschool. Na de rust is het gedaan met H. B. S.b. Zij zijn geheel uitgespeeld en 't wordt'n spel van kat en muis. Goal op goal volgt en het resultaat Is dat het H. B. S.b.-doel nog 9 maal doorboord wordt tegen de Handels school geen een keer. Het grootste aandeel in de 14 doelpunten had wel Tuinman en wel met 5. De eerstvolgende school wedstrijden zullen gespeeld worden op Woensdag 19 December, waaronder de wedstrijd om de bovenste plaats tusschen Handelsschool en Gemeen telijk Lyceum, die op het H. F. C.-terrein gespeeld zal worden. Staatsleeningen. 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4H Nederl. 1917 6% N.-Indië 1923 D 4/a N.Ind. 1928 B Banken. Koloniale Bank Indische Bans Cert. Handel Ml], Resc. Dito Industrieën. Marg. Ome Nederl. Kunstzijde Maecubee Holl. Kunstzijde Oude Philips Nieuwe Philips Men herinnert zich wellicht nog, dat op 2 October 1.1. de 48-jarige koopman J. H„ uit Diemen, zich voor de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam te verantwoorden heeft gehad, ter zake van poging tot moord, Hij zou op 11 Mei 1.1., ongeveer midder- nach, zekere Aaltje Maria S., van het Jaagpad, langs de Weespertrekvaart, nabij het spoorwegviaduct over die vaart aan den Omval, opzettelijk en met voortberachten rade, in het water hebben geduwd, ten einde de vrouw door verdrinking van het leven te berooven. Dit gebeurde echter niet, doordat het slachoffer zich aan een ducdalf vastgreep en door op haar hulpgeroep toe geschoten personen uit het water werd gehaald. De Officier van Justitie had verband ge legd tusschen dezen opzet van verdachte en de omstandigheid, dat hij van de vrouw, die hij eenige jaren kende, op 10 Mei 1.1. te haren huize een bankbiljet van 1000 zou hebben ontvangen, ten einde daarmede on het bijkantoor van de Incassobank, een door haar bestelde obligatie, groot 1000 te betalen. Dit geld nu zou' verdachte zich hebben toegeëigend. De poging tot moord bewezen achtend, had de officier twaalf jaar gevangenisstraf geëischt. Bij haar uitspraak verklaarde de Rechtbank het ten laste gelegde niet wet tig en overtuigend bewezen en sprak ver dachte vrij, met last tot zijn onmiddellijke invrijheidstelling. Het O. M. teekende hoo ger beroep aan, doch achtte bovendien ter men aanwezig, om een afzonderlijke vervol ging tegen H. in te stellen, ter zake van de boven gememoreerde geldkwestie. Gistermiddag verscheen H. voor de Vierde Kamer der Rechtbank, verdacht van ver duistering of oplichting van het aan mej. D. toebehoorend bankbiljet van 1000. Het O. M. eischte een jaar gevangenis straf. De verdediger mr. Francois Pauwels con cludeerde tot vrijspraak en verzette zich met de meeste kracht tegen verd.'s gevraagde 'gevangenneming. Na Raadkamer, deelde de president, mede dat de Rechtbank wel termen aanwezig acht om verd.'s onmiddellijke gevangenneming te gelasten. Dadelijk schoot een veldwachter toe, die verdachte gevankelijk wegvoerde. Uitspraak 20 December a.s., te half twee. Indostr. Buitenland Anaconda U S Stee) Snla Viscosa Gew. Peruvian U&ndeisondern. Comp.coinm. du Liêge Mijnbouw. Boeton Mijnbouw... Redjang Lebong Petroleum. Dortsche Petr Geconsolideerde Kon. Olie Perlak Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub J8va Rubber Serbadjadi Silau V 1. c. c Allied Intercortin RuDber Scheepvaart. Holl Amerika Lijn dito Gem Eig ia Kon Ned Stoomb Kon Paketvaart MÜ Nederland Rotterd Uoyd Scneep vaart- Unie Marine comm Marine pret Suiker. H V A Java Cultuur Foerwored jo Vorstenlanden Actions idem la bak. Dell Batavia Oude Deli Oostkust Senembab Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific Wabash Chic Müw Rt Pauj Kansas City South Erie Railr Prolongatie 101%ls 102% 10G"/1# 100% 99% 238«2 161 172 173 1 SM®/,,, 165% 21 205 2191/2 161 i 380 218 405 188 232% 165 61 185 94 130% 67% 12 81% 78 92% 231 b 198 184 2C8 59 le 102% 10113/1S 10015/16 100% 99u/i« 236% 161 171% 269% 407% 155 199 7701 766 202 671 677 369 93% 941 '53% 153 130% 132 521% 437 176 511% 146 213 78% 34% 91 68 r 4% 219-% 160 b 380% 452% 1801 233% 121 68 ll9/ u 234 210 6% 38 519 431' 176 510 2C6 75 33-% 87 62 4%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 8