Auto-ongeval bij Muiden - Fransch millioenen schandaal Hm ZATERDAG 8 DECEMBER 1928 ;mkz NIEUWE HAARLEMSGHE COURANT In tie Ziekenkamer van den Engelschcn Koning werd eergisteren een dramatische en historische bijeenkomst gehouden van den z.g. Particulieren Raad van den Koning. De hierboven afgebeelde personen zullen voor den Koning optreden tijdens zijn ziekte. Ze zijn van l.n.r.: de Primaat der Engelsche Staatskerk; de Hertog van York, de Prins van Wales, Koningin Mary, Lord Hailsham, kanselier, en Baldwin, de Engelsche premier De stad Berlijn geeft kosteloos les in geschiedenis. In tal van Berlijnsche straten, welke genoemd zijn naar beroemde persoonlijkheden, staat boven het bord, dat den naam aangeeft, op een kleiner schild nog den juisten naam^'het beroep, den geboorte- en sterfdatum van degene, naar wien de straat is genoemd Terwijl het in Muiden feest was, gebeurde er aan den Muidcrstraatweg, nabij het Merwedekanaal een auto* ongeluk, waarbij de drie inzittenden ernstig gewond werden. Bij een proefrit vloog de auto, een luxe-racewagen, over den kop in de sloot, wat met zulk een kracht geschiedde, dat een telefoonpaal afknapte en in de sloot terecht kwain Bovenstaande foto is een gezicht op Lugano, waar in December de vergadering van den Volkenbond gehouden zal worden, zulks in Verband met den gezondheidstoestand van Chamberlain en Dr, Strese mann, die beiden eerst kortelings van 'n zware ziekte genazen, en een milder klimaat moeten opzoeken, dan Genève biedt Onze foto toont de enorme klok van de O. L. Vrouwckerk ie Münehen, welke gisteren voor het eerst langs electrischen weg in beweging werd gebracht. Onderaan op de foto staat de electro-motor, welke de zware klok in beweging brengt Een kijkje op het veelbesproken Hofplein te Rotterdam, dat mettertijd een geheele verandering zal moeten ondergaan, om aan het drukke verkeer het hoofd te kun nen bieden. Uit de verschillende ontworpen plannen is echter nog geen keus gemaakt Geen haai, maar '11 stukje modern speelgoed, dat dezer dagen als Kerstgeschenk dienst zal moeten doen. Het is van gummi en kan worden opgeblazen, om dienst te doen als „stokpaardje" in de golven aan het zomersche strand. De dame, die het draagt is miss Hawke, die zoo'n steuntje wel niet noodig had, toen ze vorigen zomer het kanaal over zwom. Frankrijk heeft ook zijn millioenen-affaire, waarbij tal van goedgeloovige bezitters de dupe zijn geworden van het hierboven afgebeelde gescheiden echtpaar, dat inmiddels door de Fransche politie Is gearresteerd. Links mr. La zare Bloch en rechts Mme Marthe Ilanau, dio de deelnemers aan hun financieele ondernemingen voor meer dan 100 millioen francs hebben benadeeld

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5