Onderwijs KOOPT BIJ HIDDINK'S WIJNHANDEL W. TWEEHUYSEN eerste blad H. J. V. D. MEER Geleerde Dames Getemde Feeks UW Vesten Pullovers Shawls Cachenez Slobkousen Sokken Sportkousen Handschoenen Wanten PRACHTIG-BENEDENHUIS Zeer mooie stalletjes en kerstgroepen Advertentiën GERARD ADAM PIANO'S ST.-WILLEBRORDUS-FEDERA.TIE CARMEN N1RVA DEL RIO ADVERTENTIËN STADSSCHOUWBURG Maandag (Beden*! 7u.l Dinsdag li Dec. - 8 uur Woensdag 12 Dec. 8 u. Donderdag 13 liec. 8 nur EN BEOORDEELT ZELF KWALITEIT EN PRIJS Nfc Voor Vraaq-en Aanbou Lieve Vrouwe Gracht, h.Anthoni fStr., Tel. 12770 A'ieuwe Haarlemsche Courant NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - MAANDAG 10 DECEMBER 1928 BLADZIJDE 3 Buitengewone vergadering te Utrecht LANDBOUW EN VISSCHERIJ Indexcijfers van den landbouw Tarwe 114 118 116 Rogge 131 136 135 R.K. Ned. Boeren- en Tuindersbond KUNST EN KENNIS Een onderscheiding Het in cultuur brengen Van den Wieringermeer-polder De eclipsexpeditie naar Sumatra LUCHTVERKEER Een snelheidsrecord VRAGENBUS ADVERTEN TiËN. (AVONDTOILETTEN Chem. Waesoherlj FAILLISSEMENT Pieter van Deenen BUITENBANDEN vanaf 58 ct. Michelin Buitenbanden f 1.39 per 3 stuks 3.75 BINNENBANDEN 75 ct. Onze Reclame Buitenband met 1 laar garantie f 1.98 HANDWARMERS v.a. 55 ct. 7 SCHAC.CHELSTRAAT 7 G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 'i KLEERMAKER Modern Winkelhuis iiiniiiiiiinnuiüiiuinniiiiiitiifl R.K. Buitenmeisje DAG-DIENSTBODE Gegolfde platen R.K. DIENSTBODE JONGE WERKSTER BURGERMEISJE Hulp bij kinderen BURGER LOGEMENT KERSTBOOMEN Adverteert in dit blad! Werk- en bergplaatsen te huur specialiteit: -tCEREM-MODE-ARTIKELEM 5 HAARLEM I ANEGANG 17 - TEL. 12685 TE HUUR \LBA Spaamwouderstraat 98 - Tel. 15426 Uw annonce nog een: plaatsen? d. VAI» /OUvv, KnUISST 41 - IEL. 1335A In het gebouw van K. en W. te Utrecht had gisterenmiddag een buitengewone ver gadering plaats van de St. Willibrordusfe- deratie van algemeene diocesane vereeni- gingen van EK. Bijzondere Onderwijzers ir de bisdommen Utrecht en Haarlem. De ver gadering stond onder presidium van den heer H. G. de Boer uit Noord wijk, voorzitter dei Federatie. De vergadering was uitstekend bezocht Behalve de afgevaardigden en een groo aantal leden, waren o.a. aanwezig de Ka merleden G. Bulten en J. G. Suring, Mej Duuse en de heeren Sarneel en Wijnen, afgevaardigden van de St. Canisiusfederaüe en rector W. R. de Jong, bisschoppelijk in specteur in het Aartsbisdom. De voorzitter zet in zijn openingswoord de redenen uiteen waarom deze vergadering uitgeschreven is. Het Federatiebestuur wil de verantwoordelijkheid van verdere stappen ten aanzien der saiarisactie niet alleen dragen maar wenscht het oordeel te vernemen der vergadering. Spr. zegt dat de salarisherziening abso luut niet heeft gebracht wat redelijkerwijze kon worden verwacht, (krachtig applaus) Bij een groote categorie van landsdienaren was een noodtoestand en daarom was sa larisherziening noodzakelijk. Aan dezen noodtoestand is door de her ziening beslist geen einde gekomen. (Ap plaus). En daarom mag de salarisactie niet blijven rusten. Iets is er wel bereikt. Voor sommige ca tegorieën is een verbetering tot stand ge komen en wel in hoogere mate dan in 1925 en 1926. De onderwijzers hebben een vrij evenredig gedeelte gekregen, van wat hun rechtmatig toekomt. Maarwe mogen niet bij de pakken neer gaan zitten. Onverzwakt moet aan de salarisactie voortgewerkt worden. (Applaus). Het Federatiebestuur meent dat het zich aan de lijn, destijds uitgestippeld, heeft ge houden en wil ook in dezelfde lijn voort gaan. Spr. zegt, dat het Federatiebestuur er steeds naar gestreefd heeft, dat er kome gelijkstelling tusschen de ongehuwde onder wijzers en de ongehuwde amb.enaren. De ongehuwden liggen het Federatiebestuur ook na aan 't hart (hilariteit). Maar daarnaast meent het Federatiebestuur zeer in 't bij zonder te moeten werken voor de kinderrijke gezinnen. Spr. drukt er zijn leedwezen over uit, dat de R.K. Centrale niet op de bres heeft gestaan voor de groote gezinnen en dat de R.K. Kamerfractie niet in voldoen de mate voor die gezinnen gewaakt heeft. (Donderend applaus). Onder uitbundige toejuichingen brengt spr. hulde aan het Kamerlid den heer Bul ten, die zoo krachtig voor de gróote ge zinnen gepleit heeft. Aan platonische lief desverklaringen als van den heer Van Wijn bergen, die niet door daden gevolgd wor den, hebben we niets. (Geroep: schande!) Spr. hoopt dat de Federatie in 't vervolg op .de R, K. Kamerfractie zal kunnen rekenen. Spr. richt ten slotte een welkomstwoord aan de aanwezigen, in 't bijzonder aan de Vertegenwoordigers van de zuidelijke broe ders en aan de beide Kamerleden, heeren Su ring en Bulten. Spr. zegt dat de heer Suring een veilige plaats bij de candidaatstelling voor de a.s. verkiezingen gekregen heeft. Spr. verheugt zich daar van harte over. De heer Bulten heeft echter eveneens op uitnemende krachtige wijze de belangen der onderwijzers behartigd, (langdurig appalus en voetgetrappel. De vergadering brengt den heer Bulten een ovatie). Spr. hoopt dat de heer Bulten, die bescheidener perspectieven ten aanzien van het Kamerlidschap gekre gen heeft, niettemin in de Kamer zal terug- keeren en dat alle aanwezigen daartoe krach tig zullen meewerken (applaus). De secretaris deelt hierna mede, dat de geestelijke adviseur, de Hoogeerw. heer pas toor Van Schalk, tot zijn spijt verhinderd is de vergadering bij te wonen. Bespreking salarisactie. De voorzitter leidt deze besprekingen met en enkel woord in, waarna de heer E. J Luyf het woord verkrijgt om te spreken ver de gevoerde salaris-actie in de R. K. Jentrale van Burgerlijk Overheidspersoneel. 3pr. zet in 't kort uiteen, hoe het Georgani- ,eerd Overleg geregeld is, waarna hij de actie Ier onderwijzers in de R. K. Centrale be spreekt. Spr. geeft een overzicht van het ver handelde sinds de laatste Federatle-vergade- ing van April van dit jaar. In het Georganiseerd Overleg bleek men niet te voelen voor verhoogden kindertoeslag fog liever zou men dien toeslag, zoo werd gevreesd, geheel laten vervallen. Spr. verhaalt hoe het voorstel betreffende verhoogden kin- Iertoeslag in de Centrale Commissie verwor- ien is. Alleen drie stemmen van de vertegen- voordigers der R. K. onderwijzers werden ■óór het voorstel uitgebracht. Spr. drukt er zijn teleurstelling over uit, lat de R. K. Centrale van Burgerlijk Over- ïeidsperscneel zoo slap geijverd heeft voor le groote gezinnen. Spr. meent dat van deze Centrale voorshands weinig voor de groote gezinnen te wachten Is. (Teekenen v. instem- De heer H. G. de Boer bespreekt nu de saiarisactie, gevoerd in de bijzondere Com missie van Georganiseerd Overleg in Onder- wijzerszaken. In den loop zijner uiteenzettin gen deelt spr. mede, dat de sociaal-democra ten in de commissie zich steeds de meest regeeringsgezinden betoond hebben. Van hen is niets te verwachten. Als zij aan de be stuurstafel zitten, is de regeering hun veel liever dan de ambtenaren (gelach). Uitvoe rig zette spr. verder uiteen, hoe de verte genwoordigers der onderwijscentrales voor de belangen der onderwijzers hebben geijverd. Spr. brengt aan het slot van zijn uiteen zettingen hartelijk dank aan het Federatie bestuur voor het buitengewoon vele werk, dat het heeft verricht. Onder uitbundig applaus brengt spr. een zeer bijzonder woord van dank aan den heer Luijf, die de hitte van den strijd ten volle heeft meegemaakt en die veel meer dan wie ook gedaan heeft om van de regeling te ma ken wat er van te maken was. Gedachtenwlsseling Hierna wordt gelegenheid gegeven tot ge dachtenwlsseling. De heer Ringelesteln (Utrecht) brengt namens de vergadering dank aan de Federatie voor het vele werk, dat zij heeft verricht. De heer wegman (Soesterberg) vraagt fcvaarom de katholieke fractie den heer Bulten alleen heeft laten staan bij zijn pleidooi voor het groote gezin. Waarom hoorde men den heer Suring niet, die ook uit onze gelederen voortkomt? Alle groote gezinnen zijn diep verontwaardigd over de houding van de kath. fractie. (Geroep: Ja, ja!) De heer Van Breukelen (Amsterdam) vraagt wie de vertegenwoordigers van de ARKA zijn in de R.K. Centrale van Bur gerlijk Overheidspersoneel. De heer Timmers (Baarn) vraagt of de R.K. Centrale de noodige gegevens gehad heeft om te berekenen of het bedrag, dat de minister In zijn hoofd had, werkelijk ten goede kwam aan de onderwijzers Op de tweede plaats vraagt spr. of opgegeven kan worden hoeveel in 1929 van dit oearag aan de onderwijzers is ten goede gekomen. De heer van N lm wegen (Rotterdam) vraagt op welken grond de heer Luijf de opmerking gemaakt heeft, dat ten aanzien van den kindertoeslag niets van de ambtenaren te wachten Is. Hebben de ambtenaren aan geen kinderen? De heer Pieper (Soest) houdt een pleidooi, speciaal gericht tot de onderwijzers uit de noordelijke provincies, om te zorgen, dat de heer Bulten weer in de kamer komt (bravo geroep). De heer Wildschut (Arnhem) wijst er op, dat de regeling zoodanig is, dat momenteel direct zoo goed als niemand iets ontvangt. Spr. drukt daarover zijn groote ontevreden heid uit (levendige instemming). De voorzitter antwoordt op de vraag, waar om de kamerclub den heer Bulten alleen heeft laten staan, dat hij zulks niet weet. De heer Luijf zegt, dat er vertegenwoor digers van de ARKA in de R.K. Centrale zijn, de heeren Van Freijtag, Drabbe, Litjens en Heijtveld. Spr. zegt, dat de ambtenaren wel voor een kindertoelage zijn, maar ze stonden afwijzend tegenover een verhoogde kindertoelage. Het motief daarvan was de vrees, dat, als men op die verhooging bleef aandringen, de kindertoelage wel eens geheel kon verval len. Men achtte de belangen van de amb tenaren hooger dan die van de groote ge zinnen. Het kamerlid, de heer Suring, zegt, dat de delegatie uit de Kameriractie, die een onder houd heeft gehad met het federatiebestuur, geen toezeggingen namens de fractie gedaan heeft. De delegatie verklaarde zich bereid om in de Kath. fractie voor te stellen, dat teruggekomen werd op de toekenning van 100 verbetering in de schaal en ten tweede op het voorgestelde van den aftrek van 3 pet. voor de ongehuwden. Daarvoor zou in de plaats komen een huwelijkstoelage van 5,6 of 7 pet. op het salaris. Het hoofdbestuur der federatie kon zich echter met dit voorstel niet vereenigen en dus stond de fractie vrjj. Het hoofdbestur wenschte absoluut een ver hoogde kindertoelage. Maar de kameriractie achtte dit onbruikbaar en de Uitslag heeft bewezen, dat de fractie goed gezien heeft. Spr. zegt verder, dat de heer Bulten het eenige lid is geweest, dat bij de saiarisactie gesproken heeft. Maar dat bewijst niet dat hij alleen stond. De tijd was bij de algemeene beschouwingen gerantsoeneerd op drie uur. Mgr. Nolens heeft twee uur gesproken Het was techn sch onmogelijk en ook niet noodig, dat, waar de heer Bulten goed gesproken had, ook anderen nog hetzelfde gingen zeg gen. Uit niets is gebleken, dat de heer Bulten alleen stond. Stem uit de vergadering: „Maar er is ook niet gebleken, dat men achter den heer Bulten stond." De heer Suring: „Daar was geen gelegen heid voor." Een stem: „Sprak de heer Bulten namens de Kath. Kamerfractie?" De heer Suring zegt, dat zelden of nooit een ild der kath. fractie anders spreekt dan op eigen verantwoordelijkheid. De voorzitter zet uiteen, waarom het hoofdbestuur zich niet met het gesprokene met de delegatie der fractie kon dat ver eenigen De 100 w 1de het hoofdbestuur in geen geval doen vervallen. Spr. zegt, dat cfe regeering de leiding uit handen heeft gege ven toen het ging om de toepassing der christelijke principes. (Toejuichingen). Het kamerl-'d. de heer Bulten zegt. dat hij in de Kamer óp eigen verantwoordelijkheid gesproken heeft. De eenige weg om den ge huwden inderdaad iets in den zak te geven, was volgens spr. de kindertoeslag. (Applaus). Nog verschillende sprekers voeren hierna het woord. De afgevaardigde uit Zeeland, de heer Van den Dries, zegt, dat het nieuwe ont werp geen rust, maar nieuwe onrust en diepe ontevredenheid gewekt heeft (toe juichingen) De heer Van Schalk wil elk der aan wezigen laten verklaren of hij (zij; met het nieuwe ontwerp vooruit gaat en of hy meer dan 50 vooruitgaat. Uit deze uitspraak zal blijken, dat er misschien nie mand meer dan 50 vooruitgaat. De voorzitter zegt, dat neimand kan zeg gen hoeveel hij vooruit zal gaan en of hij vooruit zal gaan. Dit staat vast, aldus spreker, dat wij weer met frisschen moed aan de saiaris actie beginnen moeten. Een stem: „Tot we gepensionneerd wor den." De voorzitter stelt hierna de volgehde motie aan de orde: Motie. De St. Willibrordusfederatie, Federatie van Algemeene Diocesane Vereenigingen van R. K. Bijzondere Onderwijzers in Ne derland, bijeen in buitengewone Federatie vergadering op 9 December 1928, in het Ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. gehoord het verslag der werkzaamheden, verricht door het Federatiebestuur onder meer in de R. K. Centrale van Burgerlijk Overheidspersoneel en in de Bijzondere Commisie voor Gorganiseerd Overleg in Onderwijszaken in zake de herziening van het Bezoldigingsbesluit 1920; kennis genomen hebbende van de wijzi gingen, die in dit Bezoldigingsbesluit zullen gebracht worden; constateerende, dat deze geen rust bren gen in de kringen der R. K. Onderwijzers, omdat: le. het door den Minister van Financiën toegestane bedrag voor de herziening ab soluut onvoldoende is; 2e. vooral de Jongere onderwijzers door de korting van 3 pet. op hun salarissen fi nancieel niet noemenswaard van de nieuwe schaal profiteeren; 3e. voor de gehuwden zoo goed als geen verbetering is bereikt; 4e. deze herziening iij strijd wordt ge acht met de in Katholieke kringen steeds meer algemeen gehuldigde loonprincipes en met de verdeelende rechtvaardigheid; draagt het Federatiebestuur op, met alle mogelijke geoorloofde middelen te ijveren voor terugkeer naar het salarispeil van 1920, met dien verstande, dat thans op de eerste plaats a. de aftrek voor de jongere onderwijzers kome te vervallen, b. worde voorzien in den nood der groote gezinnen; besluit deze motie ter kennis te brengen van den Ministerraad, de leden van de Eerste en Tweede Kamer, aan alle onder wijzersorganisaties in Nederland' en de Pers. De motie wordt met groote meerderheid bij zitten en opstaan aangenomen. Uittreding uit de R. K. Centrale van Burgerlijk Overheidsper soneel De heer Van Breukelen, afgevaardigde van Amsterdam, verklaart, dat de Afdeeling Amsterdam „gloeiend" voor uittreding uit de Centrale is (bravo-geroep). Spr. zegt, dat de invloed van de Fede ratie in de Centrale uiterst gering Is en niet in verhouding staat tot de groote frnan- tieele offers, die daarvoor worden gebracht. Spr. stelt voor zich af te scheiden van de R. K. Centrale. De voorzitter bestrijdt het voorstel. Met een definitieve uitspraak, aldus spr. doet men het beste te wachten totdat uitgemaakt is, of de biizondere commissie voor Geor ganiseerd Overleg medezeggenschap zal krijgen in de Centrale Commissie voor Georganiseerd overleg. Verschillende afgevaard'gden bepleiten uit stel van de beslissing tot de volgende federa. tievergadering; andere bepleiten thans een besllss'ng te nemen en met de Canisius- federatle uit de Centrale te treden. De heer Wijnen, voorzitter van de Ca- nisiusfederatie zegt, dat deze federatie unaniem om principieele redenen uitgetreden is, omdat «jfie R. K. Centrale niet beant woord heef't aan de verwachtingen. Aan de orde komt een voorstel, om thans een beslissing betreffende uittreding te nemen. Het voorstel wordt met 32 tegen 24 stem men aangenomen. Het voorstel om uit de R. K. Centrale je treden wordt hierna met 31 voor, 22 tegen en 2 blanco aangenomen. De vergadering spreekt zich hierna uit voor een bestendiging der vertegenwoor diging van de bijzondere commissie voor ge- organiseetd overleg. Aan de orde komt de bespreking van het wetsontwerp tot vroegere invoering van de Technische herziening (leerlingenschaal 1923). Verschillende afgevaardigden voeren hierna het woord. Hierna wordt, na rondvraag de verga dering gesloten. De indexcijfers van den landbouw over de maand November zijn als volgt: Sepi. Oct. Nov. Gerst..115 119 119 Haver 117 121 124 Veidboonen 139 i^g 139 Erwten......148 140 130 Vlas 134 139 144 Koolzaad159 178 176 Karwijzaad 130 134 141 Geel K.osterdzaad 144 160 146 Lijnzaad 92 88 Stamboonen 258 247 Aardappelen142 147 125 Aardappelmeel118 109 107 Stroo 103 102 106 Suiker 91 86 88 het Rijkslandbouw-consulentschap in Noord- Holland en van het directoraat van de Rijkslandbouw-winterschool te Schagen. Indexcijfers akkerbouw producten Rundvleesch Varkensvleesch Schapenvleesch Boter Kaas Eieren 122 125 119 120 117 116 138 133 135 113 Il6 118 155 155 160 Ï58 154 149 140 131 132 139 136 136 134 132 131 146 160 167 132 140 140 92 93 94 67 67 68 102 103 105 97 116 125 100 100 100 204 204 204 164 167 170 Indexcijfers veeteeltpro- ducten Indexcijefrs landbouwpro ducten Maïs Lijnkoeken Stikstof (Chilisalpeter) (Zwavelz. Amm.). Phosphorzuur (Superphos- phaat) Phosphorzuur (Thomasm.) Kal) (Kaïniet) Arbeidsloon Indexcijfers productiekos ten De prijzen der akkerbouwproducten waren gedurende November over het algemeen iets lager dan in October. Vooral van erwten en aardappelen was die prijsdaling nogal groot. FJet indexcijfer voor deze groep ging daardoor enkele punten achteruit vergeleken bij dat der vorige maand. Van dé veeteeltproducten waren rund vleesch en kaas iets lager in prijs, maar daar de andere producten dezer groep iets hooger noteerden, was dit groeps-indexcijfer eveneens iets hooger. Voor het totaal-index cijfer der landbouwproducten trad dienten gevolge slecht» een zeer geringe daling in. Van de voederartikelen en kunstmeststof fen daarentegen waren vrijwel alle noteerin gen hooger dan gedurende October, zoodat het indexcijfer voor deze groep enkele pun ten steeg. In de Jongste vergadering van het bestuur van den R.K. Boeren- en Tuindersbond I» besloten een adres te zenden aan den minis, ter van waterstaat inzake de samenstelling der ingediende commissie van overleg roor de wegenverbetering. Over de vertegen woordiging van de land- en tuinmouwsor- ganisaties in deze commssie is niet in het minst everleg gepleegd met deze organisatie, Daar in de jongste vergadering der drie centrale landbouworganisaties geen overeen stemming kon worden verkregen omtrent de berekening van de ledentallen dezer organi- saties, besloot het bestuur, deze aangelegen, heid opnieuw aanhangig te maken bij den minister van binnenlandsche zaken en land bouw. Het bestuur vereenigde zich met de opvat, ting van den minster van binnenlandsche zaken en landbouw inzake het verstrekken van een rijksmerk voor bacon aan een te j dien einde op te richten vereeniging. Be. sloten werd, in deze richting zoo krach- tig mogelijk mede te werken. In verband met de noodzakelijkheid om de commissie van beroep voor het perso neel der lagere land- en tuinbouwscholen te hernieuwen, werd besloten voor alle R.K. scholen één centrale commissie voor het geheele land in het leven te roepen. Een verzoek van de Hafilma om finan- cieelen steun voor het aanmaken van den zuivelfilm werd afgewezen. Prof. dr. A. H. M. J. van Rooy le Amster dam is benoemd tot buitenlandsch eerelid van de „Société Beige de Gynécologie et d'Obstétrlque". De waarnemend-directeur generaal van den Landbouw heeft goedgevonden: dat met ingang van l Januari a.s. de Rfjkslandbouw-consulent, ir. S. Smeding, te Schagen, tot wederopzegging toe, wórdt gedetacheerd aan het departement van Waterstaat, ln verband met de droogmaking en 't in cultuur brengen van den Wieringer- meerpolder, ln het belang van den landbouw, onder ontheffing gedurende die deta cheering van zijn functies van Rijksland- bouwconsulent ln de provincie Noord-Hol land en van directeur der Rijkslandbouw- winterschool te Schagen, met dien ver stande, dat hij gedurende zijn cursus 1928 1929 zal blijven belast met het geven van lessen aan genoemde school en dat hij na beëindiging zijner detacheering, boven bedoeld, weder ln de voormelde functies zal worden herplaatst; dat gedurende de detacheering van ge noemden consulent de tijdelijk adjunct-Rijks- landbouwconsulent ir. G. Veenstra. te Scha gen, zal zijn belast met de waarneming vah Naar gemeld wordt, zijn als deelnemers aan de Nederlandsche expeditie, die den 9den Mei 1929 zal pogen op Sumatra de totals zonsverduistering waar te nemen, aange wezen: dr. J. van der Bilt, secretaris en dr. M. G. J. Minnaert, lid der Eclips-com missie voor de voorbereiding van deze on derneming. Voorts de heeren W. R. van Wijk, assistent aan het physisch laborato rium te Utrecht: G. P. Kuiper, assistent aan de sterrewacht te Leiden en C. J. Gorter, assistent aan het physisch laboratorium te Leiden. Het eclipskamp zaï warden ingericht op de centrale lijn, bij Idl in Atjeh. De expeditie vertrekt den 12den Fe. bruari met de Koningin der Nederlanden. Butler, een der directeuren van de vlieg- tuigenfabriek De Havillard, heeft het wereld snelheidsrecord over 100 K.M. voor kleine vliegtuigen met één pasagier, dat op naam van den Duitscher Bohmer stond, gebroken. Hij vertrok uit Stagg Lane en vloog naar Twyfold en terug en legde dien afstand tan ruim 60 mijl af met een uursnelheid van 119.84 mijl. Vr. Is onderstaand lot al uitgeloot? No. 019 Serie 3527 van de „ROttèrdamsche Schouwburg". Antw. Nog niet uitgeloot. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn ge weest van de laatste H.H. Sacra menten, onze lieve Vrouw, Moe der, Behuwd- en Grootmoeder Zuster en Tante ANNA MARIA KRUIJZELBERG Echtgenoote van A. Smit in den gezegenden ouderdom van ruim 85 jaren Haarlem, 9 Dec. 1928. Leliestraat 9 c. A. SMIT M. v. EGMOND-SMIT M. v. EGMOND B. VOS en kinderen C. V. KRUIJZELBERG J. SMIT N. SMIT-VADER De H. H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Woens dag 12 Dec. a.s. in de Parochie kerk v. den H. Johannes den Doo- per, Amsterdamstraat. Te TA u. en 9 uur de gezongen H. Mis van Requiem; daarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof St. Barbara Eenige en algemeene kennisgeving worden door ons met de eerste zorg gereinigd Voorzien van de H. H. Sacra menten der Stervenden, overleed heden, tot onze diepe droefheid, na een langdurig en geduldig lij den, onze innig geliefde Echtge noot, Vader, Zoon, Broeder en Behuwdbroeder THEODORUS VERDONSCBOT Echtgenoote van Martha Magdalana Schmid Eerder van Alida Johanna Koopman in den ouderdom van 33 jaren Uit aller naam: M. M. VERDONSCHOT- 8CHMID en Kind Heemstede, 8 December 1928 Binnenweg 57. De H. H. Uitvaartdiensten wor den gehouden Woensdag 12 De cember a.s. ln de Parochiekerk van den II. Bavo te Heemstede, tën kwart na acht en ten kwart j v°or negen ure de gezongen Mis van Requiem; daarna de begrafenis aldaar. De Curator in het van H.J.J. OOSTERLING, te Haarlem. brengt ter kennis, dat door het verbin dend worden der eenige uitdeelingslijst dit faillissement een einde heeft ge nomen. De Curator: Mr. F. A. M. A. VAN LÖBEN SELS Kruisweg 63 Bi) vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, d.d. 18 Sep tember 1928 werd laatst gewoond hebbende te Haarlem, thans verblijvende in het St. Bavoge- sticht te Noordwijkerhout, ONDER CURATEELE GESTELD. Mr. F. M. HAGEMEIJER Procureur MET 1 JAAR GARANTIE Omleggen gratis HET OUDE BEKENDE ADRES VLUGSTE EN GOEDKOOPSTE REPARATIEINRICHTING N.V. Italiaansche Opera Opera in 4 acten van G. Bizc Dirigent: Guiseppe Rio 'root 1 ailet onder leidinp van Signora Constanza Cerra .Vegens het groote succes nog een enkele dansavond van de Spaansche Danseres Abonnem. Voorst- 1ste serie (witte kaart! dET NIEUWE NED. fOONEE) Artist.ek e der Lou's Saa.bor 2de opvoering van Shakespeare's Plaatsbespr dagei. lU-3uur Per tel. 10189 ALLEEN van 12—3 uur lil TELfiFOOi (2225 llli iiniiiiiiiiin te huur. Direct te aanvaarden. Zeer ge schikt voor jongelui. Gelegen in volk rijke buurt, Amsterdamstraat 53. Brie ven onder No. 2672 Bur. van dit blad. Gevraagd net voor dag en nacht, by J. VAN BRUG GEN, Anthoniestraat 75. Gevraagd flinke nette boven de 20 jaar, zelfstandig kunn. ko ken en werker en van goede getuigen voorzien, 's Zondags vry. Loon 8. Brieven onder No. 2658 Bur. van dit bi. te koop. Te bevragen WOUWERMAN- STRAAT 18. Telefoon 12258. remets p. plaatsing tü.o Ike regel meer f 0.1 ill VOORUÏTBETALIN< Gevraagd een als MEISJE-ALLEEN, tegen 1 Januari in klein gezin te Heemstede. Brieven Mevr. LAMMERS-RADE- MAKER, O. Z. Voorburgwal 224, Am sterdam. Nette R.-K. b.z.a. voor eenige dagen per week. Van g.g.g.v. Br. no. 2660 Bur. v. d, bl, Gevraagd een net voor de huishouding en opleiding win kel. Dienstbode aanwezig. V.g.g.v. Aanmelden WAGteNWEG 82. Net jong meisje gevraagd voor Zich aan te melden: Schotersingel 151, by Verspronckweg. TE KOOP OF TE HUUR: een van ouds bekend goed-beklant en geheel nieuw Ingericht Brieven fr. letter D. boekhandel Fa. JAN KÜHNE, Alkmaar. van af 1 tot 3 meter, f 1.— per stuk. Staanplaats Botermarkt, over De GRUIJTER. ln de Nobelstraat. Te bevragen: NO- BELSTRAAT 8. lll!lll!l!illl!!ll!!jl!!!ll!lll!llllllllllinill!!!IIIMllH TETTERODESTRAAT, 42.50 per maand. Te aanvaarden 1 Januari. Te be vragen bU G. C. F. HOGERHEIJDE, Gen. Cronjéstr. 113, Tel. 11677, Haarlem-N. PHILIPS-RADIO, compleet. 1 250.—. A t 10.— per maand - SALON-PATHB- FOON 60.—. A 4.— per maand - D.- en H.-R1JWIELEN t 75A 6.— per maand - RIJWIEL- en RADIO-MAGAZIJN TELEFOON 15426. De kinderen, die zich in onze kerken in drommen verdringen rondom de Kerstkribbe, verlangen allen in hun hart zulk een kr<bbetje rhuis. ;et zal U zelf een groot en zuiver genoegen verschatten, wanneer U aan dit verlangen van Uwe kinderen voldoet. .V anneer zij dan bii het stalletje hunne Kerstliederen zingen, zal de stichtende blijheid der kleinen U rijkelijk beloonen van traai gevormde en gekleurde Deelden koopt U uit groote sorteertng he' billijkst bii t openen CJ den weg, wefke leidt tot vergrooting van uw omzet Het aangewezen dagblad voor het plaatsen uwer advertentiën is de OMDAT DE VERKOOP NA DE EERSTE PUBLICATIE ZOO IS TOEGENOMEN? DAT WISTEN WIJ WELI f.iUNTti. ul'i OOR: SIER IJKHEID - MOOI EN VOLLEN TOON - DEGELIJKHEID LAGEN PRIJS - WIJ kunnen U e n exquise collectie loonen in dill zoozeer gerenommeeide labrikaal, i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 3