Uit het Roomsche Voetbalkamp TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 10 DECEMBER 1928 BLADZIJDE 2 H.V.V.Excelsior 73 Feyenoord—E.D.O. 3—6 Blauw-Wit—Z.F.C. 2-1 D.F.C.H.B.S. 4-3 Reserve le klassê Reserve 2e klasse Haarlem II—Ajax III 2—1 H.F.C. IIAjax II 42 Tweede Klasse D.E.C—Haarlem 5-1 Derde Klasse Schoten—T.H.B. 2—4 Tram- en Spoorweg competitie De Kennemers naar Duitschland KennemerlandT ramvogels 1-0 R. K. F. Kennemerland— 62 V.V.Z. I-H.B.C. I 5-1 Geel Wit IIAlliance I 11 passeert!—'7. R.K.V.V. „B.S.M." Haarl. Voetbalbond Bloemendaal—Zandvoort 3-3 3—8 D. H. V. B. Uit het Berkenrode-kamp H.B.C. IV—Alliance III 1-2 R.K.V.V. Geel-Wit R. K. Voetbal vereeniging „Door Samenspel Sterk" profiteeren. Een hard schot van laatstge noemde ketst kort hierop van de bovenlat in het veld terug, terwijl Hillekamp net over schiet. De voorhoede van 't Gooi laat zich eveneens niet onbetuigd, v. d. Wind kan niet dan met de grootste moeite een schuiver van midvoor Meilof keeren. Ook In het bezoeken de team speelt de spil een schitterende partij. Vele van zijn toegespeelde ballen ziet hij echter door de V. S. V.-backs geretour neerd. Na een gelijk opgaand spel gelukte het de thuisclub eenig overwicht te verkrijgen. Aan val op aanval wordt op 't Gooi-doel onder nomen. De verschillende kansen gaan door onzuiver schieten verloren, terwijl ligger en staander bondgenooten van keeper Cohen schijnen te zijn. De rust breekt aldus met een puntloos spel aan. V. S. V. zit er na de thee geweldig op en hoe 't Gooi ook werkt, aan loskomen is geen denken aan. Sporadisch, evenwel niet ongevaarlijk, zijn de bezoeken aan den V. S. V.-doelman, die goed gesteund wordt door het backstel. Veel zwaarder krijgt het achtertrio van de bezoekers het te verantwoorden. Zon der ophouden wordt de V. S. V.-voorhoede opgestuwd. Hillekamp en Koning gooien de ballen voor doel. doch op het kritieke oogen- blik is er juist weer een v. Beek of Gorel. die liet dreigende gevaar weet te bezweren. Steeds erger wordt de druk op Cohen. Spil Franssen heeft te kampen met vermoeid heid, wat meer vrij spel verschaft aan den V. S. V.-aanval. Een pracht boogschot van Bruidschaar stopt keeper Cohen subliem. Er zijn dan nog enkele minuten te spelen. Ieder denkt reeds ondanks het groote V. S. V.-of- fensief aan een puntloos spel. Vijf minuten voor tijd verhuist het leder naar den corner- :.oek. Hillekamp plaatst zich er achter, zet mooi voor doel. de bal springt achtereenvol- I gens op enkele hoofden; het laatst bij Ko ning, die hem in het net kopt, 1—0. Geen mi nuut later heeft dezelfde speler Cohen met een schuiver voor de tweede maal gepasseerd. 2_o, Ten slotte heeft Hillekamp met Veel moeite een teruggestuitten bal in te schieten beginnen nu een woordje mee te spreken en hoewel de spanning grooter wordt, is dit met het spelpeil niet het geval. Nu veroorzaakt Dijke een penalty en Dinkia voltrekt het vonnis 42. Peruket valt uit en J. v. d. Laan neemt zijn plaats in. De beurt om een penalty te nemen is thans weer aan Feljenoord. Deze is wel wat zwaar, daar Verbeek over de beenen valt van C. v. d. Laan. Dijke maakt er kansloos voor De Kiefte 43 van. Feljen oord zet de tanden op elkaar, maar De Kiefte is ongenaakbaar en de backs niet minder. H. Oomen, die den geheelen wedstrijd hard gewerkt heeft, heeft nu succes als hl) met een ver schot niet onhoudbaar, Dekker passeert. Nog een halve minuut en Oomen heeft weer een kans, welke Bul Jr. hem op al te solide wijze ontneemt de vierde penalty, ook deze wordt benut door Dinkia. Meteen is het tijd en is E. D. O. de traditie trouw ge bleven, dat Feijenoord niet van haar winnen kan. 0. Met dezen stand komt het einde. Moge deze uitslag voor de stug verdedl- ,ende achterhoede van 't Gooi teleurstellend •lijn, voor V. S. V.' is zij alleszins verdiend. Scheidsrechter Kapteijn liet soms te veel door den beugel gaan. Het in verband met het plotseling over riden van Frits van der Loo van rouwbanden voorziene H. V. V.-elftal ook de vlaggen 'p het clubhuis hingen halfstok behaalde en klinkende overwinning op het met wei- |g enthousiasme spelende Excelsior. In de erste minuten van den wedstrijd opende chram na missen van zijn clubgenoot Vlak oor de Rotterdammers de score (0—1). Zes ninuten na den aanvang maakte Pasteur uit »n voorzet van Vermeer gelijk (11). Als >n derde van den tijd om is, heeft Pasteur :t twee voorzetten van links den stand op —1 gebracht. Wanneer de Haagsche doe';- aan is ultgelccpen, verdwijnt een tegen de ivenlat stuitende bal in het doel (32). *og vóór rust brengt Max Jansen met een ard schot den stand op 42. Het begin van de tweede helft biedt wei nig fraais, hoofdzakelijk doordat H. V. V. izh veilig schijnt te gevoelen. Uit een hoek- ■hop maakt Roelfsema het vijfde Haagsche oelpunt (52). Nadat Jansen een hem door 'asteur aargegeven bal in het Rotterdam se doel heeft gejaagd, verkleint Mansen en achterstand (63). In de laatste minuut jrengt Van den Bosch den eindstand op 7—3. Een groote nederlaag voor Feijenoord Geheel onverwachts is het voor Feijenoord en groote nederlaag geworden en verdiend. I* Rotterdammers zijn zelf de schuld dat zy -p zoo'n overtuigende wijze geklopt werden, riet begin was geheel voor Feijenoord en T. D. O. speelde minstens een klas minder. Het was een bijna voortdurend treffen tus- chen den Feijenoord-aanval en de E. D. O.- verdediging, welke tegen een overmacht stond. Tenslotte moet zij bezwijken en toen kort hierop door een penalty de leiding ver groot was, wees alles er op dat E. D. O. een geducht pak slaag zou krijgen. Doch als E. D. O. den achterstand verkleint, wil Feijenoord het verloren terrein herwinnen, door het spel te forceeren, wat vooral tot uiting kwam, toen de stand gelijk werd. Dit was de fout bij Feijenoord, welke haar den wedstrijd deed verliezen. Door te veel met stevig spel te beginnen, had hun ontegen zeggelijk mooi en vlug spel te lijden. Ook E. D. O. liet zich toen niet onbetuigd. Dit was weer het oude E. D. O., instaat om den sterks ten tegenstander te slaan en dat ook nu deed. De scheidsrechter de heer v. Moorsel bracht den strijd tot een goed einde. Natuur lijk maakte v. Moorsel enkele fouten, maar geenzins verdienda hij de uitjoeling van het publiek. Een enkel voorbeeld over de des kundigheid van het publiek, v. d. Laan maakt hsnds, maar staat met zijn rug naar den scheidsrechter, welke dit niet kan consta- teeren. direct daarop moet hij een vrijen trap tegen Feyenoord geven, het gevolg was een heidensch spektakel. De wedstrijd werd bijgewoond door den Rotterdamschen burgemeester den heer Drooglever Fortyun. Het Is overvol als de volgende elftallen zich opstellen. Feijenoord met een invaller voor Koonings en E. D. O. voor Meenhorst en v. d. Hurk. Feijenoord Dekker, Bul Jr., Rijke, Rixoirt. Bul Sr., v. Heel, Staal. Sinke, Pijl, Barendregt, Verbeek. E. D. O. H. Oomen, Perukel Jr., Steffens, Tanis, Swart, C. v. Laan, Dinkia, J. Perukel Sr., - Boeré, Kuyl, De Kiefte. Feijenoord trapt af en neemt direct het spel ln handen, onophoudelijk komt de Rot- terdamsehe aanval terug, waar het achter trio schitterend werk verricht, van kortbij kan er bijna geen schot gelost worden, want Kuyl en Boeré werpen er zich desnoods man moedig voor de schutters. De E. D. O - aanvallen zijn voorloopig weinig gevaarlijk. Bij E. D. O. Is het plaatsen slecht en het duurt te lang en telkens kon de achterhoede ingrijpen. Het was te zien dat succes voor Feijenoord niet kon uitblijven en na een kwartier kwam het. als Verbeek via de handen van de Kiefte scoort. Hierna doet E. D. O. eenige aanvallen welke echter zeer gevaarlijk zijn en niet onfortuinlijk worden afgeslagen. Wij krijgen nu nummer een van de serie penalty's. Boeré Is de schuldige. Met een geweldig hard schot brengt Dijke den stand op 2G. E. D. O. begint wat aan het terrein te wennen en uit een vrijen schop van Dinkia, welken Swart voorzet brengt Steffens den stand op 21, nadat Dekker eerst nog her schot h'»ld, maar den tweeden keer geen kans kreeg Perukel Jr. zorgde voor den gelgxcmaker. E. D. O. is zijn laksheid kwijt en Feijenoord wil met geweld het ter rein herwinnen en het spel wordt tevens te peuterig. De tweede helft is nauwelijks 3 minuten oud als Steffens eenige spelers pas seert en E. D. O. de leiding geeft. De zenuwen In de eerste helft namen de Amsterdam mers door Dorenbos de leiding. 10. Geruimen tijd na de hervatting bracht Breeuwer de partijen op gelijken voet. De wedstrijd werd hierna zeer ruw. De Zaansche doelverdediger en de Blauw-Wit voorspeler Smit werden van het terrein ge zonden. i Dammers maakte tegen het einde het winnende doelpunt voor de Zebra's. De wedstrijd Is nauwelijks vijf minuten oud, als Van Dam een vinnig, effectvol schot lost, dat via Vermetten en Rambonnet het Haagsche doel treft (10). Hoewel de thuisclub hierna het beste spel behoudt, blijven toch de snelle aanvallen der H. B. S.-ers gevaarlijk. Ais na ruim een kwartier spelen Graafland scherp voorzét, wordt de Dordtsche keeper gehinderd, ten gevolge waarvan hij den bal slechts weg kan slaan. Het leder komt precies voor de voeten van Van Rossem, die geen fout maakt (1—1). Door Ruisch herneemt D. F. C. echter spoe dig de leiding (21), waarna voor rust niet meer gedoelpunt wordt. De gastheeren zijn na de hervatting weer dadelijk in den aanval en na zeven minuten brengt Schleicher, na fraai werk van Van Dam, den stand op 31. Tien minuten later drukt D. F. C. haar overwicht, door een mooi schot van Ruisch, nogmaals in een doelpunt uit. (4—1). De Hagenaars zijn intusschen steeds vinniger gaan spelen en maken zich herhaaldelijk aan overtredingen schuldig, die door den Scheidsrechter met waarschuwin gen en vrije schoppen gestraft woren. D. 5*. C. schijnt er echter door beïnvloed, gaat zwakker partij geven en H. B. S. komt nu in het offensief. Bij een schermutseling voor het D. F. C.-doel wordt het door De Vries 42 en kort daarop, door een kopbal van Smeets. j 43, met welken stand ook het einde komt STOMVOGELS II—E. D. O. II 3—0 Zooals te verwachten was, is het den Haar- letnschen roodzwarten niet gelukt den zege tocht der IJmuidenaren. die nog steeds onge- klopt zijn, te stuiten. Toch heeft E. D. O. meer tegenstand geboden, dan aanvankelijk verwacht werd en dan de uitslag zou doen vermoeden. Was de Stormvogels-vordediging met Wey en v. d. Lugt aan het hoofd, dan ook niet zoo op dreef geweest, dan had de uitslag wel eens geheel anders kunnen zijn. Want de Vogels waren pas van de overwin ning Terzekerd, toen, nadat de tweede helft reeds voor een groot deel was verstreken, Struys het eerste doelpunt scoorde. Toen raakte de E. D. O.-defensie, die zich tot dus ver zoo kranig geweerd had, vooral de doel man, de kluts kwijt enhad de Storm vogels-aanval, waarin Veuger en Van Pel gemist werden, gemakkelijk werk. Het gevolg was, dat Hoogerduin en De Waard Ieder nog eenmaal het net wisten te vinden, zoodat tenslotte nog onverwacht met sprekende cij fers gewonnen werd. Door een nleiuwe overwinning hebben de Haarlem-reserves hun opmarsch naar het kampioenschap voortgezet en al was de overwinning óp het kantje af, beide pun ten werden veroverd. De opstelling was ditmaal; Hoeben, v. d. Valk, Buysink, Dik, Balen Blanken, Muringer, Kammeyer, Tuinman, Groeneveld, Verwaal, Onkenhout. Na den aftrap gaat het spel gelijk op maar het spel blijft van matig gehalte. Na twintig minuten plaatst Van Balen Blanken, uit een vrijen schop, den bal goed voor het Ajax-doel, waar Groeneveld het leder opvangt en ineens in het doel Kogelt, I—0. Ajax valt dan aan, maar Hoeben verdedigt goed zijn doel en met 1—0 voor Haarlem II wordt gerust. Na de hervatting is Ajax aanvankelijk sterker, maar spoedig gaat de strijd weer gelijk op. Ajax weet dan gelijk te maken, maar Groeneveld geeft met een fraai schot Haarlem II opnieuw de leiding, 21. Ajax valt dan krachtig aan, maar de Haarlem-achterhoede weet den druk te weerstaan, waarbij Van Balen Blanken eens nog juist den bal uit het doel kan koppen. Met 21 komt het einde. Eindelijk dan toch hebben de H. F. C.-re- serves het weer eens tot een overwinning weten te brengen. Tegenpartij was ditmaal Ajax II, een elftal, dat juist de laatste weken geweldig op dreef kwam. Het H, F. C.-elftal heeft er hard voor gewerkt, en ten slotte is het naar waarde beloond. Al dadelijk is H. F. O. 2 op dreef, en het duurt niet lang of goede voorzetten van v. d. Berg hebben succes, resp. door v. Wijk en Dijkhuizen. 20. Dan pakt Ajax II wat beter aan en neg voor de rust verkleinenden zij den achter stand tot 2—1. In de tweede helft is even H. F. C. II weer 't meest in den aanval en weer is het Van Wijk, die succes heeft, 31. Hoe Ajax ook aanvalt, de H. F. C.-ver. dediging weet van geen wijken. Een Haar- lemsche aanval heeft nogmaals succes, na goed werk van Ellas, 31. De Amsterdammers geven niet op, maar met de overwinning in zicht houdt H. F. C. n dapper stand. Einde komt met een verdiende overwin ning der H. F. C.'ers, nadat een strafschop door Ajax II nog benut is. Een woord van hulde aan het geheele H.F.C..elftal, dat uit de navolgende spe lers bestond; Schouten, Jongeneel, Hoomans, Reuvekamp Gille, Hagenaar, Berkhout v. Pareeren, v. Wijk, Elias, Dijkhuizen, v. d. Berg. Z. F. C. 2H. C. HL 2, 2—2 R. C. H. 2 heeft goed werk gedaan door °en gelijk spel te behalen in de Zaansche klei tegen de Z. F. C.-reserves. Wederom is het een wedstrijd geweest waar- In zoo nu en dan nogal forsch gespeeld werd Joch dank zij den scheidsrechter die zeer goed de teugels hield, bleef het spel voldoende binnen de perken. Het eerste doelpunt van R. C. H., ontstond lit een penalty die door van Dam goed ge nomen werd. De thuisclub liet liet er echter niet bij zitten en al spoedig was de stand ge lijk. eveneens uit 'n toegestane penalty. Den strijd om de leiding beslisten de Zaankauters nog voor de rust in hun voordeel zoodat met het verstrijken der eerste helft Z. F. C. 2 een 2—1 voorsprong had. De tweede helft wordt door beide partijen hard gewerkt doch tot doelpunten schijnt het niet meer te zullen komen, ondanks vele goed ipgezette aanvallen aan beide zijden. Het is reeds bedenkelijk dicht bij het einde als R. C H. een tweede penalty ten deel valt, die Nachtegeller echter onbenut laat door ln de landen van den doelman te schieten. Met len onvermijdelijke nederlaag voor oogen vordt nog ln de laatste minuten hard aange pakt door de R. C. H.'ers en het is Nachte geller die kort voor tijd den gelijkmaker ln het net trapt. Als het dan tenslotte tijd Is zijn de punten eerlijk gedeeld. Een verdiende, maar geflatteerde nederlaag De roodbroekers hebben hun toch al kleine kans op liet kampioenschap vrijwel verspeeld door een groote nederlaag tegen het sterke D-E C'., dat ditmaal echter nogal gelukkig speelde. Het DEC-terrein was modderig en erg ongelijk, waardoor het spelpeil belangrijk lager stond dan b.v. in den wedstrijd HaarlemD.E.C. en al voel den de Amsterdammers zich natuurlijk op dit terrein beter thuis dan de roodbroeken, ook de thuisclub zag vele pogingen tot goed plaatsen van den bal volkomen mislukken Als steeds tusschen deze tegenstanders werd enthousiast maar fair gestreden en alleen de wijze waarop de linksachterspeler van DEC. ln den aanvang van den wedstrijd Iseger besprong, waardoor Haarlems beste voorhoedspeler zich niet meer kan en durfde geven viel uit het kader' van dezen pretti- gen wedstrijd De leiding van scheidsrechter Zuyderveldt was niet al te sterk, waarvan de DEC. grensrechter profiteerde om het werkwoord „clubgrensrechter", te vervoegen Het sportieve D.E.C. bleek gelukkig van deze medewerking in het geheel niet ge diend en liet niet na van zulks te doen blij ken. In dezen wedstrijd was D.E.C. over het algemeen genomen sterker maar een 42 overwinning zou de verhouding zeker beter hebben weergegeven. Ondanks het 5-tal doelpunten dat. De Vries doorliet, heeft Haarlems doelverdediger weer goed gespeeld en vermelding verdient de wijze waarop hij een goed genomen strafschop wist te stop oen. De backs, die voor de rust goed speelden, waren in de tweede helft minder op dreef Tn de middenllnle bleef ook nu Moolenaars weer veel te veel achter waardoor Haarlems linkervleugel niet werd gesteund en Olden- bug te veel achter moest blijven om het gat althans eentgszins te stoppen. De voorhoede zag zich tegen een sterke verdediging geplaatst en bovendien misluk ken vele goede fflngen door het moeilijk te bespelen terrein. D.E.C. bevestigde intus schen den goeden indruk die dit elftal des tijds op Schoten maakte en wij achten deze Amsterdammers ongetwijfeld sterker dan Spartaan en HVC. Haarlems opstelling was: De Vries P. van Daalen Goedhart Torringa W. v. Daalen Moolenaars Iseger de Geus Hulsman Oldenburg Polanen D.E.C. dringt na den aftrap direet tot het Haarlem-doel door waar het achtertrio re soluut ingrijpt. Het terrein blijkt effectvol waardoor de eerste aanvallen van de Haar lem-voorhoede mislukken. Na een goed door Iseger genomen hoekschop ziet Huisman rijn schot gestopt en even later kopt Pola nen den bal Juist over. D. E. C. valt dan weer aan en de rechtsbinnen passeert De Vries met een keurig schot 10. Iseger wordt dan door D.E C.-linksbinnen jesprongen waardoor het spel eenigen tjjd wordt gestaakt. Nadat een goed schot van Oldenburg is gestopt zet Huisman goed door en maakt gelijk 11. Haarlem is dan ster ker en W. van Daalen schiet buiten het te reik van den doelverdediger tegen de lat. D.E.C verplaatst spoedig hef. spel en wan neer Moolenaars een hoekschop Veroorzaakt, wordt De Vries met een kopbal gepasseerd Rust 21. Haarlem begint de tweede helft met goede aanvallen en na een hoekschop wordt de doelverdediger gepasseerd- maar een achterspeler kan den bal nog wegwerken Wanneer bi) een D.E.C.-aanval De Vries ver moet uitloopen komt de bal bij Barber die van grooten afstand in het verlaten doel schiet 3—1. Haarlem wijzigt de opstelling maar 6Ucces brengt dit niet. D.E.C.'s rechts binnen slaat dan den bal in het Haarlem- doel en de scheidsrechter kent het doelpunt toe, maar komt op zijn beslissing terug wan neer de DEC.-speler sportiviteit boven suc ces blijkt te stellen. Met een succesvol schot vergroot de middenvoor van D.E.C. den voorsprong tot 4—1 Iseger krijgt een kans om te scoren maar schiet over en even later stopt de D F C -do-' -r. vr't ren tot tweemaal toe ingeschoten bal. D.E.C. heeft het spel nu vrijwel in handen Een goed genomen straf schap wordt nog schit terend door De Vries gestopt maar kort voor tijd ziet de Haarlem-Verdediging rustig toe toe hoe DE C. den eindstand op 51 brengt son, maar ook Zandvoort is niet volledig en mist o.a. Houtkamp. In het begin is het spel vrij verdeeld, maar al spoedig blijkt, dat de aanvallen der gasten, onder aanvoering van Keesman, gevaarlijker zijn. Nadat Zand voort een mooie kans om de leiding te ne men laat voorbijgaan, forceert de thuisclub eenige hoekschoppen die geen resultaat op leveren. Op eenigszins fortuinlijke wijze neemt Zandvoort de leiding wanneer een kopbal van den rechtsbinnen via den paal juist in het hoekje van het doel verdwijnt. Toch verdienden in deze periode de gasten dit doelpunt wel. De achterhoede van Zand voort heeft met de aanvallen der thuisclub niet veel moeite, maar ook de witte ver dedigers laten zich voor rust niet( meer passeeren. Rust breekt aan met 1—0 voor Zandvoort. Na de thee laat Bloemendaal zich van een veel betere zijde zien, goed gesteund door haar halflinie verschijnt het geregeld voor de Zandvoort-veste. Een doelpunt kan dan ook niet uitblijven en na goed werk van den rechtervleugel passeert Immer van dichtbij den Zandvoort-doelman. Steeds spannender wordt de strijd, beide partijen geven zich geheel en het spel verplaatst zich razend snel. Uit een der goed opgezette aanvallen der thuisclub is het weer Immer die Bl'daal de leiding geeft, 2—1. Zandvoort geeft zich geenszins gewonnen en kort daar op wordt Beijk met een vliegend schot ge passeerd, 22. Wanneer een der Zandvoort- verdedigers een vrijen schoj veroorzaakt, vangt Kopjes Niemann den terugsprlngenden bal op en deponeert hem achter den doel man 3—2. De gasten blijven hardnekkig doorwerken en kort voor het einde weten zij zoowaar uit een hoekschop met een kop bal de partijen op gelijken voet te brengen, 3—3. Kort daarop breekt het einde aan van dezen spannenden strijd, die in de beste verstandhouding werd gespeeld. Afd. 3 C. A.S.V. 2Damiate 2...i- In een wedstrijd, waarin Schoten drie kwart sterker is geweest, heeft T. H. B. toch kans gezien om van Schoten te winnen. De keeper van T. H. B. heeft dezen wedstrijd gewonnen. Wat hij uit zijn oei hield, was somtijds ongelooflijk. Ware hij er niet ge weest, zeker zou T. H. B. met flinke cijfers hebben verloren. .Lenige vinnige uitvallen en een paar fouten van keeper Boeser bezorgde T. H. B. de overwinning. Als scheidsrechter Sabelson beginnen blaast, is T. H. B. volledig en Schoten heeft 2 invallers. Aan beide zijden wordt flink aan gepakt. Eerst wordt er een bezoek gebracht bij v. d. Berg, keeper van T. H. B., maar deae is voor zijn taak berekend. Dan komt er aan den anderen kant een doelpunt, als de linksbuiten een als voorzet bedoelden bal, over het hoofd van Boeser in het doel ver dwijnt, 01. Door dit doelpunt worden de Schoten-spelers wakker, en van nu af ls Schoten steeds in den aanval. Een keurig aangegeven bal van De Wit benut Koeleman I onberispelijk, 1—1. Steeds komt de Schoten- I voorhoede opzetten, maar v. d. Berg ls niet te passeeren. Dan is het Kabel, die een voor- zet van links benut, 21. Nog verscheidene harde schoten verwerkt de T. H. B.-keeper keurig. Dan komt bij een hard schot van Pillippo de paal te hulp en met 2—1 voor Schoten wordt van doel verwisseld. Na de thee is Schoten weer het me<st aan vallend. Toch komt er een doelpunt aan den anderen kant. Veldmeijer zendt een ver schot in, dat tot aller verbazing in het net ver dwijnt, 2—2. Hierdoor geprikkeld, komt T. H. B onstuimig opzetten, en spoedig neemt t! H. B. de leiding, 2—3. Dan is Schoten weer aan de beurt, en de voorhoede zweeft steeds voor het T. H. B.-doel, maar de on mogelijkste ballen houdt de keeper uit zijn doel. Ook worden er verscheidene kansen onbêr- it gelaten. Hoe Schoten ook schiet, steeds treft het geen doel. Dit werkt eenigs zins ontmoedigend op de spelers. Als dan de Schoten-backs wat ver naar voren zijn ge gaan, profiteert de midvoor hier dankbaar van, en maakt de overwinning voor T. H- B. tot 'een feit, 2—4. Met Schoten in den aan- val blaast de scheidsrechter het einde. Scho ten leed een zeer onverdiende nederlaag, want in 't veld was Schoten steeds de meer dere. D.O.A. i—6 Afd- 3 D. Damiate 3Aurora 3 20 door Auro ra gestaakt. Afd. 3 E. I.V.O. 3—Swastika 2 2—2 Afd. 3 F- V.S.V. 4Stormvogels 4.......... 52 H.T.M.—N.Z.H. 5—5 Het begin is een gelijk opgaande strijd, waarbij, na vele vergeefsche aanvallen der N.Z.H.-voorhoede, Ruigrok een voorzet van rechts inkopt, (o1) De N.Z.H.-doelman geeft een niet al te soliden indruk en het gelukt de H.T.M. dan ook nog voor rust daar is, gelijk te maken (11) door toedoen van Bruggemans. Na de hervatting heeft voorloopig N.Z.H. het beste van het spel, hetwelk zij uitdrukt in twee fraaie doelpunten van den voet van Ruigrok. (13) Dank zij drie grove blunders van den N.Z.H.-keeper, zetten Bruggemans en Jeca den achterstand om in een 43-voor- sprong voor de H.T.M. Bavelaar (N.Z.H.) maakt van een hem ge boden kans gebruik en brengt op fraaie wijze de partijen weder op gelijken voet. Lang ple zier heeft N.Z.H. niet van dit verkregen re sultaat, want Bruggemans ziet gelegenheid om wederom de H.T.M. de leiding te geven. (5—4) Een seconde voor het einde brengt echter Ruigrok (N.Z.H.) de partijen voor de laatste maal op gelijken voet, zoodat met 55 het einde dezer genoeglijke ontmoeting komt. Ter gelegenheid van hun 10-jarig bestaan, zullen de Kennemers met de Kerstdagen een 2-tal wedstrijden spelen in Essen. Gespeeld wordt tegen Turn und Spielverein 1881 Essen en tegen Spiel und Sport "05 eveneens te Essen. Kennemerland benutte een vrijen Zater dagmiddag door het spelen van een friendly- garne tegen Tramvogels. De Geeltjes trappen met wind mede af en brengen terstond eenige zeer ongevaarlijke bezoeken aan Kennemerlsnd-doel. De eerste gevaarlijke oogenblikken ontstaan voor het Tramvogels- doel, doch hier weet de achterhoede met in laatste instantie de doelverdediger toch ook erger te voorkomen. Kort voor rust komt Tramvogels-voorhoede nog even goed opzet ten doch succes blijft eveneens uit. Rust 00. Eenige minuten voor het einde heeft dan de linksbinnen der Oranjehemden succes, via de handen der Tramvogels-doelverdediging, Uitslagen Eerste klasse Brabant B.V.C.—Union Kolping S.W.D.Hees Overgangsklasse B. R.K.A.V.Wilskracht O. GD.A.—Graaf Willem V.V.Z.—H.B.O. Tweede klasse G. Z.F.C.D.E.M. V. L C.Zwaluwen H.Graaf Wilem 2Donk Overgang C Stand 1—2 -1—1 1—0 1—1 5—1 2—1 2—2 3—1 V. V. Z. T. Y. B. B Graaf Willem G. D, A. D. H. L. Lisse L. en S. H. B. C. Excelsior 4 4 0 0 8 15—3 2.— 6 3 2 1 8 20—12 1.33 7 4 1 2 9 17—13 1,28 7 3 2 2 8 14—8 1.14 7 2 2 2 6 9—14 1.— 6 1 3 2 6 16—16 0.84 7 1 3 3 5 14—24 0.72 7 1 2 4 4 12—16 0.57 6 0 3 3 3 11—21 0.50 Deze Amsterdammers troffen het Zondag niet, daar de Kennemers in een vorm speel den die wij in de vorige ontmoetingen steeds zochten. Met 6—2 bleven de Kennemers deze Sympathieke Amsterdamsche ploeg de baas. De WÜkers namen de zaken direct serieus op en direct moet de Oosterpark-verdediging alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen Bij een aanval der Amsterdammers kopt Duivemans den bal keurig uit den doelmond Bij een der keurig opgezette K.-aanvallen doelpunt Groot met een fraai schot. Even daarna weet Groot na behendig samenspel met zijn buurlui den stand op 20 te brengen en even later door 'n misgreep v. d. O.-doel- man de heattrlc te verrichten, 3-0. Nu komt Oosterpark even opzetten en als Kluft bin nen de beruchte lijnen hands maakt wordt de toegestane strafschop benut, 31. De Kennemers laten het er evenwel niet bij zitten en Groot en Naberman brengen met goede schoten den stand op 51. Na de rust, die iets minder was, dachten wij de Amsterdammers nog te zien ophalen doch ook de verdediging der reds mocht er wezen j Bij 'n algemeenen aanval wordt een hoek schop geforceerd, dien kluft in 'n doelpunt omzet, 61. De thuisclub raakt vermoeid, doch ook de Amsterdammers spelen niet in het tempo van voor de rust. Toch gelukt het hun nog een verdiend doelpunt te scoren, 62, waarmede het einde komt. Scheidsrech ter Faassen leidde correct. Op een glad veld werd te 2 uur, onder leiding van scheidsrechter Agterberg, be gonnen. H. B. C. heeft een goeden wedstrijd ge speeld, wat zeggen wil, dat nagenoeg alle spelers hun best deden, waartegen de stoere ploeg van V.V.Z. weinig kon uitrichten. De eenige goal, die door H. B. C. gemaakt ls, kwam van den voet van een van de benja mins W. Juffermans, die, het mag gezegd worden, een goede partij speelde. Het samenspel van de voorhoede was beter, dan wij den laatsten tijd wel eens gewoon waren, maar doorzettingsvermogen bleken de spelers niet te hebben. Hét spel werd niet afgemaakt. Bovendien had de midden voor van H. B. C. de onhebbelijke gewoon te, wanneer een speler van V. V. Z. hem te nabij kwam, deri bal steeds uit te trappen, voor welk feit hij dan ook ten slotte na ongeveer 20 minuten spelen, door den aan voerder naar de kleedkamer gezonden werd, zoodat H. B. C. de rest van den wed strijd met 10 man verder speelde, wat een groote handicap was. Hoe H. B. C. ook ploeterde en zwoegde, verder dan de verdediging van V. V. Z. kon het het niet brengen. De wedstrijd werd in de beste verstand houding tusschen H. B. C. en V. V. Z. ge speeld. Er schijnt echter in H. B. C. iets te hape ren. Wij zien niet meer dat vurige, stoere en toch faire spel van vroeger, toen de belde Mooren's, Van der Vlucht en Warmerdam medespeelden. Wel wordt er met jongere krachten ge speeld, doch zonder animo en doorzettings vermogen, ofschoon de meeste spelers, ge zien eenige gespeelde wedstrijden, hiertoe best in staat zijn. Het wordt tijd-, dat bestuur en elftal-com missie een en ander eens ernstig onder de oogen zien. Het degradatiegevaar begint te dreigen. H. B. C.-keeper voor den 2den keer in dit seizoen het nakijken. De All.-voorhoede zit niet stil en ziet haar harde werken beloond met een doelpunt, wederom van Bosse. 02. Rust komt met een 2—0 achterstand voor H. B. C., iets wat nog nooit gebeurd was. Na rust komt H. B. C. verwoed opzetten maar de AU.-verediging is safe. Tien minuten voor 't einde scoort H. B. C. een verdiend tegenpunt. Het begin is sensationeel. Nauwelijks heeft Geel-Wit afgetrapt of middenvoor neemt den bal over, geeft door aan den linksbinnen, die door de verdediging wandelt en scoort. 0—1. Dit schudt Geel-Wit wakker. Beide partijen zijn om beurten in de aanval, maar het gewenschte resultaat is voorloopig nihil. Alliance heeft eenmaal niet over geluk te klagen, als een bal, die den keeper reeds ge passeerd is, op schitterende wijze door den links-back wordt weggekopt. Geleidelijk neemt Alliance het spel in handen, hetgeen spoedig wordt uitgedrukt door een goal van den midvoor, gevolgd door een van den rechtsbinnen, zoodat met rust de bezoekers een veiligen 30 voorsprong hebben. Na de thee blijkt Geel-Wit geenszins een geslagen elftal te zijn. Als Alliance echter een vierde doelpunt scoort, door toedoen van den middenvoor, is het pleit vrijwel beslist De linksbuiten weet vanaf zijn lijntje nog snel achter elkaar twee goals te fabriceeren, ge- volgt door een derden goal van den midden voor, zoodat de stand eensklaps 07 is ge worden. Eindelijk gelukt het Geel-Wit het verdiende tegenpunt te maken, als de rechts- half n>et een mooi en hard" schot den keener B. S. M. ITeijlingen II, 30. Santpoort 4—B. S. M. 2, 0—6. De B.S.M.'ers zijn er in den beginne niet al te best in, men kan zien dat zij in geen tijd gespeeld hebben, doch zij herstellen zich spoedig en weten voor rust 3 maal te doel punten, terwijl Teyiingen de kans niet kreeg. Na de rust gaat het spel tamelijk gelijk op, maar doelpunten blijven uit, zoo dat als scheidsrechter Smit einde blaast, B. S. M. beide puntjes heeft ingeslikt. Het 2de behaalde te Santpoort ook een mooie overwinning op Santpoort 4, trots dat de keeper de sportiviteit beging om niet te verschijnen. De 'wedstrijd van het 3de ging niet door wegens het afkeuren van het Teijlingen-terrein. Ook de wedstrijd van het 4de kon geen doorgang vinden, daar deze werd afgelast. Hetgeen Zondagmiddag tusschen beide partijen werd vertoond, deed ons weer sterk herinneren aan de ontmoetingen van enkele Jaren terug, spanning vna begin tot einde, waarbij vah den uislag niets te zeggen viel. Over het geheel genomen kunnen beide partijen met de verdeeling der punten wel tevreden zijn, voor rust had Zandvoort veel al het beste van het spel, maar na de thee kwam de thuisclub zóó fanatiek opzetten, dat de kustbewoners alle zeilen moesten bijzetten om erger te voorkomen. De thuisclub speelt zonder Bakker en Par- Afd. i A. Stormvogels 3—H.F.C. 3 BennebroekRipperda E.D.O. 4Hillegom D.I.O.R.C.H. 4 AuroraHaarlem 4 Afd. 1 B. Kennemers 2I.V.O. Haarlem-Vet.Schoten 2 R.C.H. 3—E.D.O. 3 V.V.H—Haarlem 3 Bloemendaal 2V.S.V. 2 Afd 2 A. DamiateHillinen 2 Afd. 2 B. D.O.A.Schoten 3 D.W.O. 2—D.I.O. 2 3—2 4o 11 1—4 3—1 2—3 02 12 2—5 14O 1—3 SpaarnestadBloemendaal 3 53 j Afd. a C. I.V.O. a—E.D.O. 5 3 4 R.C.H. 6—D.W.O1—8 Afd. a D. SpaarnevogelsHaarlem 5 4x Afd. 3 A. Ripperda 2D. I.O. 411 De goede voornemens van v. Deursen's ploeg, bleven op zeer jammerlijke wijze in de Zaansche klei steken. Niettegenstaande het averechtsche resultaat werd er best gespeeld, doch de uitkomst was wel wat poover. Met ]15 konden de onzen hun matten oprollen, 't Tweede elftal deed weer van zich spreken. Met 22 werd de wedstrijd gestaakt, omdat een A. D. O.'er het vertikte, aan 't verzoek om het terrein te verlaten, gehoor te geven. Er was toen nog pl m. 20 min te spelen en A. D. O. kreeg op dat moment geen voet meer aan den grond. Wat ln 't vat zit, verzuurt niet, tweede! Het derde blijkt meer tot het voorbeeld van 't tweede geïnspireerd te zijn. Op verdienstelijke wijze klopten zij Hom es. De oudste junioren speelden voor St. Nlco- laas en lieten de 2 punten aan Alliance als een zeer verdiende belooning voor hun fraai combinatie-spel. Niet al te vrijgevig worden vierde! De „jongsten" bleven meester over de tamelijk oude junioren van Concordia. Hun zege werd echter ontsierd door 2 penalty's. Conc. weigerde na afloop het for mulier te overhandigen. Een beetje meer sportief blauwhemden! Des avonds 8 uur had het afscheid plaats van C. Vester. Op gevoelvolle wijze deed praeses v. d. Horst Vesters verdienste voor H. B. C. uitkomen en overhandigde hem het cadeau der leden; een zilveren horloge met dito ketting. Veter dankte op eenvoudige wijze de aan wezigen voor aflt sympathieke blijk van medeleven. Een 60tal leden was aanwezig. M. Na een kort overzicht van H. B. C. gaat de All.-voorhoede naar voren en met mooi open samenspel geeft invaller Bosse de UITSLAGEN VAN ZONDAG 9 DEC. 192é Geel Wit IIAlliance I 17 Concordia IV— Geel Wit IV 0—7 Mijn bewering, dat de nederlaag tegen Alliance I deze maal niet zoo groot zou zijn als de vorige maal is uitgekomen, hoewel het op 't kantje af was. Lat en palen hiel pen de G. W.-keeper eenige malen zeer verdienstelijk. In het veld heeft Geel Wit I zeer goede dingen gedaan, maar voor het doel was het mis. Eenige gul geboden kansen door de AUi- ance-backs werden door de Geel-Wit-voor- hoede vriendelijk afgewezen.Eerst tegen 't einde werd de eer gered. Scheidsrechter Van Dam leidde dezen wedstrijd zeer verdienste lijk. De Geel Wit-junioren scoorden in dezen wedstrijd evenveel maal als in de vorige 7 wedstrijden te zamen. Waren jelui zoo goed, of was de tegenpartij niet safe. In ieder geval deze wedstrijd geeft weer vertrouwen voor de toekomst. secr. D.S.S. 2—H.B.C. 3 1—3 Het gelukt H.B.C. spoedig te scoren uit een penalty. De D.S.S.-midvoor valt wegens blessuur uit, zoodat D.S.S. het met tien man verder moet stellen. H.B.C. scoort zijn tweede doelpunt; even hierna mist D.S.S. een strafschop. Met 2—0 komt de rust. Na de rust scoort H.B.C. zijn derde doel punt weer uifc een penalty. Een kwartier voor 't einde gelukt het den inmiddels weer ingekomen Loerakker met een schiterend schot het eenlgste doelpunt te scoren. Het einde komt met 3—1 voor H.B.C. J. H. LISSE 2D.S.S. 1 3—2 De partijen geven elkaar weinig toe en het spel gaat dan ook geruimen tijd gelijk op. Beide partijen ondernemen gevaarlijke aanvallen doch voorloopig zonder succes. Na pl.m. 30 min spelen zet de rechtsbuiten van Lisse de/i bal mooi ypor en de midvoor pro fiteert en geeft zijn club de leiding. De stand blijft nu tot de rust onveran derd. 10.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 6