Stadsnieuws lok. B.Scholier A VOND- SPREZKUm W. SWAAP ANTON BOSSE Gelden beschikbaar rente 41|2-43|4 °|0 Haarlem's Matrassenhuis Een prachtcollectie Beddegoed Gegarandeerd prima Java Kapok eerste blad PjlatMsS*' SELIEN MOK UW dienstbode Jongens en Meisjes HOEING'S STOOMERIJ VERKOOPING VAN NIEUWE MEUBELEN ÜW VISITEKAARTJE ELECTRICIEN AANKOMENDE MEISJES N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD GEÏLLUSTREERD DRUKWERK „DE ERWTENZAK" NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 17 DECEMBER 1928 BLADZIJDE 3 advektentiën. f TINA BABYKLEEDIHG VLUGGE AFLEVERING KERSTFEEST DER KINDEREN STADSSCHOUWBURG Dinsdag 18 Dec 8 uur. DE SPOOKTREIN RECTIFICATIE IS WEDEROM TE CONSULTEEREN G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 KLEERMAKER Voor Vraaq-en Aanbod ADVERTENTIËN DIENSTBODE SNIJMACHINE AUTO-STALLING GROOTE HIT _PIANO 125— AANBESTEDING F. VAN RIESSEN Alvorens Uw Dekens te koopen, komt eerst even bij ons. Ec-hit.erende qualiteit. Spotprijzen, BOEKDRUK - KOPERDIEPDRUK - CLICHE'S JACOBIJNESTRAAT 5 R.K. Rijkskieskringorgani- saties HaarlemHelder RHEUMATIEK en HOOFDPIJNLIJDERS Noordwijkerhout voorheen en thans Aanvaring te IJ muiden Nationaal Zangconcours te Zandvoort Een beslissing over grondbelasting Uit de R.K. Staatspartij De propagande in de R.K. Middenstandsvereeniging Snijbloemen 'n mishandeling WERVERSHOOF. Een vliegtuig verbrand praktijk hervat R.K. Vrouwenbond Zelfstandig keuken- en tweede meisje Eenvoudig meisje Vereenigde Bliklabrieken Krommenie. glas-in-lood-zetters RIJ-en WERKPAARD Woon- of Winkelhuis W'erkmanswoning Arbeidershuisje Ter kennismaking Kunsttanden per tand 1 2.50 Betere kwali eu per .and 4.— Geheet gebit60. Betere kwaliteit gebit. f 80. pijnloos trekken inbegrepen. ïandHeetk. Specialist Gr. Houtstraat 99 Haar'em Telefoon 13728 lode en avond van 7—0 uut Wilt gij voor Kerstmis Uw kleeding piekfijn in orde hebben? Uw annonce nog een.' plaatsen? 12 Barteljorisstraat 12 Tegen Zenuwhoofdpijn C0RNEUSSUAAT 4 I BaarlBm.K(M)rll Fili al Rijksstraatweg 91 j Haarlem W00rd Voor de Logé's met de Feestdagen tegen spotprijzen. In Haarlem's Matrassenhuis geen teleurstelling. NASSAULAAN 49, HAARLEM, TELEFOON 13866 AANGEWEZEN ADRES VOOR IN GROOTE OPLAGEN HDHnnnBHHnMMmnHMaHHnaan Speciaal Peulvruchten en Grutterswaren Oe rajulidaatstelUng voor de Tweede Kamer Aan de Plaatselijke Kiesvereenigingen in "de Rijkokieskringen Haarlem-Helder is een circulaire verzonden waaraan wij het vol gende ontleenen: i De voorbereiding der verkiezing verkeert itians in het stadium van artikel 10 van het Kiesreglement, dat beipaalt, dat de Kringbe- «turen vóór 15 December de Kiesvereeni- gingen moeten uitnoodigen om voor 15 Jan. 1929 binnen hun ressort aanwijzing van can- didaten te doen. Alvorens de formeele vereischten, die daar bij moeten worden in acht genomen, aan u uiteen te zetten, veroorloven wij ons tot lei ding uwer vereenigingen enkele korte be schouwingen over het thans voor het eerst in de practijk toegepaste reglement te geven. Het nieuwe Kiesreglement, met zijn stelsel van kwaliteitszetels berust op deze gedachte, dat de Katholieke Staatspartij met haar 30 zetels moet beschikken over een aantal Ka merleden, die door hunne opleiding en er varing zander zich speciaal te behoeven in to werken, aanstonds over een op hun ge bied liggend vraagstuk een meer deskundig oordeel zal kunen uitspreken ter voorlichting van hunne mede-Kamerleden en ter be spoediging en verzekering van een juiste beslissing over het bepaalde onderwerp. Een aantal Kamerleden moet dus, behalve over de algemeene hoedanigheden, welke van een Kamerlid mogen worden verwacht, beschik ken over een speciale hoedanigheid. Over het geheele land genomen is het aantal kwaliteitszetels bepaald op 18 en zijn aan de Kieskringen Haarlem-Helder toege wezen twee kwaliteitszetels, w aarvan de om schrijving luidt: le. Een deskundige op het gebied van Handel, Nijverheid en verkeer, waaronder mede, volgens het beredeneerd verslag van het Centraal College, zoude vallen deskun digheid bij de vraagstukken verband hou dend met het Departement van Waterstaat, waaronder er verscheiden belangrijke staats bedrijven ressorteeren I 2e. Een deskundige, die geschikt is te beoordeelen de speciale positie der vrouwen 1 in het maatschappelijke en staatkundige le ven. Waar de verwachting is, dat in onze Kies kringen 3 Kamerzetels, zullen worden ver kregen, beschikken onze Kieskringen dus over een zg. vrijen zetel, naast twee Kwa liteitszetels. Zoowel het stelsel der kwaliteiten als het plaatsen van bepaalde kwaliteiten in be- paalde Kieskringen beperken eenigszins de vrijheid der leden van de Kiesvereenigingen doch men geve er zich rekenschap van, dat die beperkingen geschieden in het algemeen belang, immers om tot stand te brengen een zoo goed mogelijk functioneerende Ka merfractie; wanneer dus de een ander niet bijster tevreden is over den aard der Kwa liteitszetels, die door het Centraal college aan Kieskringen zijn toegewezen en zulke stemmen hebben wij in de pers reeds hoo- ren opgaan dan zal hij moeten beden ken dat de aangewezen kwaliteiten toch noodlg in onze Kamerfractie moeten bezet worden, en het ten slotte betrekkelijk on verschillig is in welken Kieskring of com binatie van Kieskringen de gekwalificeerde candidlaten worden gekozen, mits maar alle achttien er komen: om duidelijk te spre ken, zal een goed aitoeiderslid der Kiesver eenigingen in een bepaalden Kieskring met evenveel enthousiasme medewerken aan de verkiezing van een bekwaam vertegenwoor diger voor het Grootbedrijf, als een fabrikan lid der Kiesvereeniging in een anderen Kies kring aan de verkiezing van een deskundige uit d'e praktijk der Arbeidersbeweging. Als men de zaken zoo ziet, dus de verkie zing in de RE. Staatspartij als „één ge heel", „de 18 kwaliteitszetels" allen zonder- uitzondering een belang van allen zal de be- d'oaling van het terecht gekozen stelsel wor den verwezenlijkt en ook hier de eenheid en katholieke solidariteit worden bevorderd. In deze beschouwingen volgt hier een op somming van hetgeen u te doen staat, welk een en ander is vervat in art. U en 12 van het Kiesreglement, die wij voorzien van de officieele toelichting hier afdrukken. Volgens het Reglement zullen aanwijzin gen na 15 Januari 1929 bij den betrokken Kieskrlngs-secretaris binnen gekomen, ter zijde moeten worden gelegd. Ten siotet wijzen wij er op, dat volgens de strikte bepaling daaromtrent, op 31 Decem ber 1928 sluit de ledenlijst van stemgerech tigden bij de Parfiiverkiezing voor de leden van de Tweede Kamer: aanstaonds na 31 December dient uw secretaris aan zijn Kies- kringseeretaris het ledental Uwer ICiesver- eeniging op te geven. Zie annonce onder motto „hnlp in lijden" Pagina 3, eerste blad. Wij ontleenen aan de Hobaho: De oude geschiedenis vertelt ons dat de Haarlemmerhout en het Haagsche Bosch vroegeren een geheel uitmaakten, daaronder zou dan ook behoord hebben een gedeelte van Noordwijkerhout. In hoeverre dit waar heid is, valt moeilijk na te gaan, maar te oordeelen naar datgene wat er nu nog aan hout onder Noordwijkerirout groeit, zal dat gedeelte van dat uitgebreide woud wel niet tot het schoonste behoort hebben. Vrij al gemeen was in vorige eeuwen de landbouw en veeteelt daar hoofdzaak, men vond er mooie boerderijen waar de koeien in den zo mer rustig graasden, en de daar gemaakte boter en kaas, gold wei als de beste van geheel Zuid-Holland. Slechts een zeer klein gedeelte van het land wend gebruikt vcor den tuinbouw. De tuinbouw bepaalde zioh aanvankelijk tot aardippelenteeit., die mesrendsels in Haarlem ter markt kwamen. Toen het ver duurzamen van groenten vrij algemeen werd, kwam in dien toestand een belangrijke wij ziging, en gingen de tuinders zidh toeleggen op de cultuiur van doperwten en tuinboonen, weder wat later voegden zij daar aan toe de teelt van snij- en heerentxxmen. Deze worden geleverd aan de verschillende fa brieken van verduurzaamde levensmiddelen. Het belangrijk gedeelte van Noordwijker hout dat niet in gebruik was voorland- of tuinbouw, lag vrijwel renteloos, men noemde ze de Geesten, welke naam octe nu nog gebruikelijk is. Er groeide behalve een wei nig eikenhout, dat om de tien of twaalf jaar publiek verkocht werd niet veel anders dan helm en wat andere planten tot de duinflora behoorende. Daarin leefde en ver menigvuldigde aich behalve een enkele haas, tal van konijnen, die ook vaak veel schade dieden aan de tutnbouwgewassen. Geen won der dat menige Noordwijkerhouter belust op konijnenbout, die beestjes trachten te ver schalken, zonder juist altijd in het bezit te zijn van een jachtacte. De annalen van 't Kantongerecht te Leiden den krnïnen ons wei vertellen dat er heel wat ingezetenen van Noordwijkerhout op de lijst der stroopers staan. In de eerste helft der vorige eeuw was van een bloembollen cultuur al bitter weinig sprake. Men vond wel bij bijna alle boerderijen in den boom gaard wat narcissen, in dien tijd Tijloossen genaamd, die daar jaren bleven staan en dan gedeeltelijk verkocht werden aan han delaars uit de bloembollenstreek. Het waren toen hoofdzakelijk de soorten D. N. van Sion, D. N. Orange en Sulphur Phoenix, D. N. Incomparable, E. N. von Sion, E. N. Poeticus en D. N. Alba pleno Odera.to die men daar vond. I-Iet was omstreeks 1860 dat zich ook daar ter plaatse de bloembollencultuur begon te wikkelen. Het waren W. v. d. Zalm, Chr. Haagedoorn, G. Slot en M. van Noort die er er een kraampje hyacinthen niet grooter dan 50 A 60 R.R. op na hielden. De ge meente telde toen 850 inwoners, welk getal nu tot 5600 is aangegroeid. Die toename van de bevolking is voor een gedeelte toe te schrijven aan het vestigen van eenige ge stichten, waaronder het Sint Bavogesticht, dat 600 patiënten verzorging geeft wel het grootste is, maar ook is deze toename der bevolking toe te schrijven aan de meer intensief gedreven culturen, zoowel groen te- als bloembollencultuur. En nog is er aan ede uitbreiding geen grens gesteld, want honderden hectaren iar.d liggen nog te wachten op den man, die de afzanding en vruchthaanr.aking ter hand wil nemen. Zaterdagmiddag te 1 uur vertrok van IJmuiden ter vlsscherij de stoomtrawler Avila UW. 155 Dir. Rijgersberg. Toen de stoomtrawler uit de Visschers- haven in het buitenkanaal wilde varen, moest men een groot Engelsch tankschip, genaamd Patella, passeeren, dat uit zee kwam en geassisteerd werd door de sleep- bopt Hector van het bureau Wijsmuller. Door een samenloop van omstandigheden, en ten gevolge van niet voldoende uitwijken, ontstond er een aanvaring waardoor de „Avila" aan den vorsteven grote materi- eele schade bekwam. De steven werd van boven gebroken en de stag geraakte van den voormast los, terwijl door het verzetten van den steven, eenige stevenplaten weiden ver bogen. De stoomtrawler „Avila" moest terugkee- "911. Voor de 3e maal waagt men het in Zand voort een Groot Nationaal Zangconcours te houden. De vele aanvragen om inlichtingen bewijzen evenwel, dat de kans op succes zeer groot is, wat voornamelijk te danken is aan de voorafgaande zangconcoursen van 1927 en 1923. Vol ijver is 't comité voor dit zangconcours, dat in opdracht handelt van 't Centraal Comité „Zandvoort" werkzaam. Alle booze geruchten over 't lijdende Zandvoort ten spijt, blijkt wel dat er nog leven .genoeg in de badplaats is. Moge dit concours even voorspoedig verloopen als de beide voorafgaande. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben dezer dagen eene voor het St. Elisa- bethziekenhuis te Alkmaar belangrijke uit spraak gedaan. Het betrof hier eene grondbelastingkwestie. De fiscus had het nieuwe gebouw met aanhoorige erven en tuinen aangeslagen in de grondbelasting en legde dus de St. Hip- polytusstichting, te wier name de per- ceelen ten kadaster staan ingeschreven, een aanslag op. Evengenoemde stichting verzette zich echter tegen dezen aanslag en diende een bezwaarschrift in bij Gedeputeerde Staten. Zij beriep zich daarbij op art. 25 der Wet op de Grondbelasting. Volgens dit artikel sub f zijn de gebouwen met de aanhoorige erven en tuinen uitsluitend dienende ten »l- gemeenen nutte, indien zij behooren aan provinciën, gemeenten, polders of water schappen of aan kerkgenootschappen, wier bestuurders of hoofden voldaan hebben aan het voorschrift van art. 1 der Wet van 10 September 1853, vrijgesteld van grond belasting. De fiscus (i. c. de controleur der grond belasting te Haarlem) kon de meening van reclamante, dat de in den aanslag begrepen eigendommen kunnen worden aangemerkt als ten algemeenen nutte te worden gebe zigd, deelen, doch oordeelde, dat de St. Hip- polytusstichting niet kon worden gerang schikt onder de in art. 25 letter f opgesomde lichamen. Gedeputeerde Staten beslisten echter, dat het St. Elisabethziekenhuis moet worden aangemerkt als een gebouw, uitsluitend dienende ten algemeenen nutte, als be doeld bij art. 25 sub f der Wet. Zij overwogen daarbij o.tn-, dat hun ten aanzien van de St. Hippolytusstichting was gebleken, dat deze is een onderdeel der wezenlijke organisatie der R. K. Kerk en dat mitsdien hare eigendommen toebehooren aan het Roomsch Katholiek Kerkgenoot schap, alzoo aan een kerkgenootschap als bedoeld in evengemeld artikel. Zoodat ge noemde stichting van den opgelegden aan slag van het St. Elisabethziekenhuis in de Grondbelasting door Gedeputeerde Staten werd ontheven. Als gemachtigde voor de St. Hippolytus stichting verscheen ter zitting van Ged, Staten de heer S. J. A. Keesom, accoun tant te Alkmaar. Deze beslissing (in hoogste instantie) is niet alleen van belang voor het St. Elisa- beth-ziekenhuis, omdat de aanslag in de dui zenden beliep, maar ook voor andere zieken huizen. De Kwaliteitszetels in Leiden, Dordrecht, Friesland en Groningen Naar de Volkskrant verneemt, is in de bladen gepubliceerde niet geheel juist. Wel is juist, dat de voorkeur van den heer Kuiper naar den kieskring Dordrecht uit gaat, doch dat ,in dien het partijbelang zulks zou eischen, hij zeker bereid zou zijn, de candidatuur voor een anderen kieskring (combinatie) in ernstige overweging te nemen. Gelök wij reeds meldden, wordt in de kieskringen Amsterdam, Den Haag en Rot terdam van arbeiderszijde sterke aandrang uitgeoefend opdat de heer K. zich daar zou laten stellen. Voorts deelt de Maasbode mede, dat be sloten werd, dat de vier kieskringbesturen voor de beide kwaliteitszetels (Arbeid en Fi nanciën) zullen adviseren de heeren Kuiper en Van Vuuren. Wij vragen ons af, of die medcdeeling niet wat al te voorbarig is? Is het wel juist, nu reeds vast te stellen, welke candidaten zul len worden geadviseerd vóór men weet, wel ke personen gecandideerd zullen worden? De „dikke lijn" kan eerst getrokken wor dencandidaten zijn ge steld. De R. K. Waschindustrieelen De R. K. Bond van Waschindustrieelen bestaat in 1929 12% jaar. De afdeeling Haarlem bestaat reeds veel langer, terwijl te Heemstede reeds voor een 30 jaar een organi satie bestond. In Haarlem en Omstreken zijn nog R. K. Waschindustrieelen, die niet geor ganiseerd zijn ofwel in den Neutralen Bond van Waschindustrieelen. Een en ander is geheel tegen het Bisschop- pe ijk voorschrift. De R. K. Bond heeft in den loop van den tijd zijn bestaansrecht bewezen. Samenwerking werd gezocht met den Rijksoverheidsdienst. Cursussen in het belang van de patroons en het personeel werden georganiseerd. Collectief werd reclame gemaakt voor de populariseering van het vak. Gestreefd wordt naar de oprichting van eene organisatie voor de zoons van Wasch industrieelen. Tegen gemeentelijke overheidsbemoeiing werd geageerd, wanneer zulks pas gaf. Voor drie jaar geleden werd een instituut opgericht, dat den naam draagt van Chemi- sch-Technische Raad voor de Wasch- industrie. Van dat Instituut is Voorzitter Dr. Ir. H. Gelissen, Privaat Docent in de Chemie en Technologie der Bleekmiddelen en Lector aan de R. K. Handelshoogeschool te Tilburg. Aan dat instituut is verbonden een chemisch-ingenieur met diploma Delft. Dit instituut dat een aparte contributie eischt is niet verplichtend. Dit instituut verricht onderzoekingen van algemeenen aard en belast zich met de op sporing van de oorzaken der eventueele beschadiging van waschgoederen, zoodat dit instituut tevens ten bate is van de cliënteele der wasscherijen. De Raad organiseert waschproeven, waardoor de bij den Raad aangesloten wasscherijen in de gelegenheid zijn, hun waschproces te toetsen aan de verkregen resultaten uit tal van bedrijven. Deze Raad zoekt contact en werkt samen met de vrouwenorganisaties in Nederland om samenwerking te verkrijgen ten bate van beide partijen. De R. K. Bond van Waschindustrieelen beschikt tevens over Ons Vakblad, hetwelk reeds op een 8-jarig bestaan kan bogen en waarin de belangen der waschindustrie wor den behartigd, alsmede voorlichting wordt gegeven. Ni et-georganiseerde waschindustrieelen moeten het groote belang hunner organisatie inzien, terwijl neutraal georganiseerde colle ga's zullen moeten toegeven, dat er voor hen geen enkel motief is om de voorkeur te geven aan de neutrale organisatie. Blijven zij dat wel doen, dan breken zij indirect hun prin- cipieele organisatie af en handelen in strijd hem den wensch van hun Bisschop. De afd. Haarlem en Omstreken is sinds eenigen tijd aangesloten bij een R.K. Mid denstandsvereeniging de heer J. W. Kloes vertegenwoordigt haar in het bestuur der R. K. Middenstandsvereeniging en in de Middenstands-Centrale. Morgenavond half 9 vindt bij Brinkmann een propaganda-avond voor de R. K. Wasch industrieelen plaats, waarop alle R. K. waschindustrieelen verwacht worden. Tn Engeland is een burgemeester, die zoo'n medelijdend hart heeft, dat hij geen bloemen 'san accepteeren. Toen hij een nieuw clubgebouw moest openen, weigerde hij het bouquet bloemen, op grond, dat de bloemen pijn voelen als ze gesneden worden, hoewel hij daarna dank. baar een doos chocolade aanvaardde, aldus lezen wij in de Hobaho. Deze burgemeester is zeker lid van den anti vivisectiebond, maar het is wel te verwon deren, dat hij de chocolade aannam. Zoo'n man zal toch zeker geen vleesch eten van een of ander dier en wat te denken van zijn weekhartigheid, als voor hem een vogel of visch gevangen zou moeten worden. De man zal wel met een gewond hart rondloopen, als hij bedenkt, dat alle groen ten die hij verorbert, niet anders dan met pijn worden geoogst. Wat zou hij wel zeggen, indien hij den aard appel uit ieder oog zag schreien, in de pot? Kan hij de kool, de andijvie, de spi nazie niet hooren schreeuwen als zijn keu kenmeid er het mes in zet? En hoe moet hij wel denken over het tot pulp snijden van de beetwortelen om hem de suiker te verschaffen? Wat een marteling moet zoo'n plant ondergaan om hem de suiker te verschaffen! Wat zijn er dan toch een wreedheden in 's menschen bestaan. Een wijsgeer zeide eens: „Ieder mensch is gek in eenig opzicht", men zou zeggen dat hier bij een man met een verantwoordelijke positie, die een behoorlijke opleiding gehad heeft, het gezegde wel op gaat. Inbraak Alhier is ingebroken bij de firma Huesmann te Wervershoof, manufac- turenhandel; de bewoners waren op ver jaarsvisite. Door een raampje is meri naar binnen geklommen, alles lag overhoop. Er wordt een belangrijk bedrag aan sira- den en ook aan kleeding vermist. Oplichting Vrijdag is te Hoogkarspel in bewaring genomen zekere W. uit Hoorn, die een der ingezetenen heeft opgelicht. Hij is naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overgebracht. Naar uit Bercelona gemeld wordt, is het Fransehe postvliegtuig, dat vliegt op de lijn Zuid-AmerikaFrankrijk op weg van Bar celona naar Peipignan verbrand. 100 K.G. brieven uit Amerika en Afrika werden een prooi der vlammen. Terwijl de beide passagiers tijdens den val gewond werden, kwam de piloot er met den schrik af. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien té zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Vrouw en Moeder JANSJE VREENEGOOR Echtgenoote van Hubertns Martinos Voskuyi in den ouderdom van 58 jaar Allen die haar gekend hebben, zullen het voor ons zoo zware verlies beseffen. H. M. VOSKUIJL H. P. VOSKUIJL P. VOSKUIJL—KRANENDONK H. M. VOSKUIJL Jr. Ede, 14 December 1928. Parkweg 22. GEBOREN: Dochter van C. H. BOSSE en G. H. M. BOSSE-DUINTJER Haarlem, 15 Dec. 1928. Jan Haringstraat 15. TANDHEELKUNDIGE Per 1 Januari WOENSDAG 19 DECEMBER INSCHRIJVING VOOR HET in gebouw St. Bavo, van 10 tot 12 en van 2 tot 5 uur, op vertoon van Contr. kaart 2e halfjaar 1928. HET VEREENIGD ROTTEKD.- HOFSTAD-TOONEEL. Dir. COR V/d LUGT-MELSERT 6de VOLKSVOORSTELLING (The Ghost Train) Engelsch sensatie-blijspel in drie bedr. door ARNOLD REDEY Prijzen (alles inbegrepen) 1.19 1.—; 0.82; 0.70; 0.41. Plaatsbespreking (niet per tel.) Dinsdag 18 Dec. van 10—3 uur. (Vanaf 9 uur des morgens worden volgnummers afgegeven). In de annonce van de fa. J. HEEMS Zn„ ANTHONIE3TRAAT 79, gepL in ons nummer van Zaterdag 17 Dec. j.I., staat abusief vermeld: Bloem, per pond f 0.12 J4 Snippers, per ons "-O" Pruimen, per pond °-28 Men gelieve hiervoor te lezen: BLOEM per pondt SNIPPERS, per ons °-10 PRUIMEN, per pond °-25 TANDARTS TELEFOON 12225 ie.,eis p. plaatsing t U.ï» elke regel meer t 0.15 Bil VOORUITBETALING gevraagd, liefst van buiten, Van goede getuigen voorzien. Hoog loon. Brie ven onder no. 2987 bur. van dit blad. Gevraagd een flinke veel vtit. Ook Zondags na 10 uur, of NOODHULP, niet koken, v.g.g.v. Aan melden na 7 ijur. Wiïhelminastraat 23. gevraagd in gezin met 1 kind; voor heele dagen. Zondags vrij. Mevrouw G. VAN BASTEN, Leidschevaart 294, t.o. Chr. Lyceum. Aanmelden na 7 uur 's avonds. Gevraagd voor terstond een bekwame zelfstandige of NOODHULP, goed kunnende koken. Werkster en dagmeisje aanwezig. Flink loon, veel verval en veel vrij. Aan te melden: Koninginneweg 47, Haarlem. gevraagd (niet oucTer dan 18 jaar) tegen hoog loon, by de Aankomende en meergevorderde gevraagd. Glashandel Fa. KRÖDE, Beverwijk. Te koop aangeboden een geb. doch in goeden staat zijnde van Berkei's bij BOON, Olmestraat 33, Haariem-N. Te koop een best 6 jaar oud, bij Kl. Poel, landbouwer, Zeedijk, Assendelft. TE HUUR: Te bevr. bij TH. DIEMEL, Hoofdstr. 8, Voorhout. Droge ruime aangeboden tegen billijk tarief. Esschil- derstraat 43, o.m.b.d. Twijnderslaan. Telefoon 12819. Te koop een bij de Wed. F. WIGCHERT, Rijks straatweg 287, Haarlem-Noord. te koop gevraagd. Aanbiedingen met prijsopgave onder No. 3073 Bureau van dit blad. te koop gevraagd. Brieven met prijs opgave onder No. 3072 Bureau van dit blad. voor studie; ook termijnbetaling W. BOEREE, Schagchelstraat 16. Zoo, beeit U dit jaar, na regelraaO idverteeren, wat U het vorig jaat na liet, meer wiaat «emaakt? Natuurlijk dat kan ook niet -adt». Adverlcere* BURGEMEESTER en WETHOU DERS van HAARLEM zullen MAANDAG 24 DECEMBER 1928, des voormiddags II y} uur ten Raad- huize in het openbaar AANBESTEDEN: Het Iaden, vervoeren, lossen en optassen van materialen, en de levering van paarden en wagens in huur met of zonder bediening, ten behoeve van het Centraal Vervoer gedurende het jaar 1929 Voorwaarden liggen ter inzage, en zijn tn afdruk tegen betaling van 0.50 verkrijgbaar, ter gemeente-secretarie 7e Afdeeling, op alle werkdagen van 9—2 uur (Zaterdag tot 1 uur). Van 18 Dec. tot 25 Dec. bij 2.00 kruidenierswaren pond KERST KRANSJES CADEAU (suiker en boter uitgesloten). Zelfr. meel ((Keg) 17 5 pond Japanrijst 75 Boter, per pond 112)4 Bisschopwijn, per flesch75 Witte en Roode Port90 115 Samos-Wijn 90 125 Aanbevelend, HEEMSKERK SorseKartr. op 4-—4. Laat die dan SPOE DIG uitstoomen in SCHOTERWEG 54, hk. Cronjéstraat. GEDEMPTE OUDE GRACHT 11. TELEFOON 10382 - 10873 OMDAT DE VERKOOP NA DE EERSTE PUBLICATIE ZOO IS TOEGENOMEN 7 OAT WISTEN WIJ WEL) A S DINSDAG, WOENSDAG en DONDERDAG van 10 uur v.m. tot 3 u. n.m. zijnde de laatste partij meubelen der Nederlandsehe Handels-Vereeniging, oa: SLAAPKAMER-, SALON- en EETKAMER-AMEUBLEMENTEN, van af 49. Boekenkasten 19.50, theemeubels 21.50, schuif-, salon-, rook- en club tafels, spiegels, buff., dress., linnenk., schilderijen, kapstokk., dames- en rook- fauteuils, moderne en andere klokken, gezondheidsmatrassen en verschillende andere artikelen, welke nader zullen worden aangeboden. De verkoop geschiedt tegen buitensporig laag vastgestelde taxatieprijzen (ongeveer de helft der waarde) en heeft plaats in het HEERENHUIS - ZIJLWEG 25 - TELEFOON 14567 Alle noederen ziin massief eiken, nieuw en worden gegarandeerd. DE MAKELAAR moetonberispelijkzijn. De kaartjes, die wij U leveren, zijn steeds af, daar aan vorm van kaartje en keuze van letter, hetzij steen druk of boekdruk de UITERSTE ZORG WORDT BESTEED. en allerlei pijnen, benauwdheden, drukking op de maag en alle gevallen van rheumatlek, ischias, spit, stijfheid in pols, armen, beenen, rugpijn etc., is een magnetische, of vakkundige massagebehandeling te verkiezen. Ver- doovende middelen en dure kruiden maken U zieker en armer. Ik bezoek aan huis en behandelde gedurende vele jaren honderden lijders met bovengenoemde kwalen behept. Ongeneeslijke lijders, door doktoren opgegeven, mag en kan ik niet in be handeling nemen. Steller dezer is ge- dipl. Masseur, Magnetiseur en heeft nog enkele uren vry. Schriftel. aanvr. uit Haarlem en naaste omg. worden naar volgorde behandeld. Fr. br. motto „Hulp in Lyden", bur. van dit blad. TERSTOND GEVRAAGD PERSOONLIJKE AANMELDING BIJ HET ELECTRO-TECHNISCH BUR. M. DE WEIJER, KONINGSTRAAT 4, BEVERWIJK. GEVRAAGD. EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHERIJ KAMPER SINGEL 56—58. tegen le hypotheek op huizen, bouw- en weiland. Minimum bedrag 12900. RUIME OVERWAARDE VEREISCHT. Brieven franco onder No. 3070, Bureau van dit blad. DE ERWTENZAK" maakt U er op attent, dat de zaak n i e t is geves tigd BEGIJNESTRAAT; doch bij de GEDEMPTE OUDE GRACHT - TELEFOONNUMMER 10603

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 3