BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 17 DECEMBER 1928 BLADZIJDE 3 S.J.C. I—D.O.N.K. I (Gouda) 8-0 D. H. V. B. R.K.V.V. Geel-Wit R.K.V.V. „Concordia" R. K. Voetbalvereeniging „Door Samenspel Sterk" Alliance II—Santpoort III 6-1 R.K. Voetbalvereen. „V.V.F.' R.K.V. „Zwaluwen" Haarl. Voetbalbond UITSLAGEN Uit het Geel Zwart-kamp H. F. C.—Tramvogels 5—1 HOCKEY-UITSLAGEN District Haarlem en Omstreken M. H. C.—H. O. C. 0-1 M.H.C. II Haagsch Lyceum 1-1 Noordhollandsche Hockeybond M.HG. Ill—Concordia II 3-2 TENNIS BILJARTEN Jubileum-wedstrijden D.E.S. KRACHTSPORT Bloerpendaal II-Hilversum II 2-2 Mr. C. Ch. Geyl 20 jaar actie hockey-speler GYMNASTIEK Haarlemsche R.K. Gymn. ver. „Ursus" 100— 96 58—100 88—100 100— 92 29— 75 48— 75 40— 75 58— 75 R.K.S.V. „Leonidas" Haarlemsche Sportvereen, „De Kampioen" Ook al is het terrein wat zwaar, ontwik. zich een vlug spel, met vele gevaarlijke aanvallen, die echter aan beide zijden op onberispelijke wijze worden afgeslagen. Rust komt dan ook met blanco score. Zien wij nog al eens vaak een zwak be. Bin der H. B. C..ers in de tweede helft, nu *as het anders. Nauwelijks is afgetrapt, of R- B. c. gaat ten aanval, verrast de G.D.A.- ^erdediging en Pijpers jaagt het leder in het Vijandelijk doel, 01. Bit succes geeft de H. B. C.-ers meer Zelfvertrouwen, en ook al doordat G. D. A. or alles op zet om tenminste een gelijk spel te forceeren, wordt het spel nog sneller. Maar de beide verdedigingen geven geen kans. Zelfs denken wij H. B. C, de leiding te zien vergrooten, maar de G. D. A.-keeper redt schitterend. Even voor het einde komen twee spelers Riet elkaar in botsing, niet ernstig, maar de scheidsrechter geeft G. D. A. een vrijen trap, die H.B.C. zeker meer toekwam, hoewel de straf te zwaar was. Het gevolg is, dat er de gelijkmaker uit voorkomt. 11. Nog even wat heen en weer trappen en het einde wordt aangekondigd. Door dit, al is het dan maar gelijk spel, is het zelfvertrouwen weer wat weergekeerd en zien wij de toekomst van H. B. C. weer Wat minder donker in, al is het degradatie spook hiermede nog lang niet verdwenen. Het was Zondagmiddag een tamelijk span nende wedstrijd, die zich afspeelde tusschen bovengenoemde vereenigingen op het S.J.C- terrein. Te half 3 stelden de beide elftallen zich op. D.O.N.K, won den toss en verkoos den strijd aan te vangen met den wind in den rug. S.J.C. trap af en plaatst den bal al spoe dig voor het D.O.N.K.-doel waarna de ach terhoede van D.O.N.K. het terrein weer zui verde. Na een kwartier spelen kwam het leder Van den rechter S.J.C.-vleugel goed doorge geven voor de voeten van den midvoor, die hen met een tam schot in het D.O.N.K.-doel plaatste. Even later bewerkte de linksback." van S.J.C. den bal met de handen waarop de scheidsrechter een penalty toekende. De rust ging in met 10. Na de thee kwamen de Gouwenaars flink opzetten maar de achterhoede van S.J.C. gaf geen kans en retourneerde den bal her haaldelijk. DaaiAa kwam S.J.C. er blijkbaar weer beter in en werd de strijd verder in hoofd zaak voor het D.O.NK.-doel afgespeeld, Waarbij S.J.C. den keeper van D.O.N.K nog 2 maal wist te passeeren. De scheidsrechter was niet te best voor zijn taak berekend. R.K.V.VGEEL WIT Secr. L. Margarethastraat i Geel-Wit ISantpoort I oo Santpoort IIIGeel-Wit 5—1 Geel-Wit IVH.B.C.IV 20 De belangrijke wedstrijd Geel-Wit I Santpoort I, eindigde even onbeslist als hij begonnen was. Dat beide voorhoeden niet gescoord hebben, is m.i. hoofdzakelijk te wijten aan het keiharde terrein. Immers het is voor een verdediger niet zoo moeilijk om een aanvaller, zij het dan ook op faire manier, even over het terrein te laten rollen Gelukkig spaarden de beide stormlinies zich in dit opzicht en vielen er geen ongelukken te betreuren. De geheele wedstrijd heeft zich gekenmerkt door 'n voortdurenden strijd tusschen voor hoede en verdediging van beide kanten Waren het zenuwen Want Santpoort bracht een paar schitterende kansen om zeep, terwijl Geel-Wit in beleefdheid niet onderdeed. Geel-Wit zal zich thans wel met de 2e plaats tevreden moeten stellen. De wedstrijd werd in de beste verstand houding gespeeld, terwijl wij scheidsrechter Klünnen heel gaarne nog eens terugzien. Het 2de elftal bracht het er thans beter af en verloor niet zooals verleden week met 71, doch met 5x. De junioren deden goed werk, door met 2o van H.B.C. IV te winnen. De tegen stander was deze maal niet zoo sterk als op het H.B.C.-terrein, maar het blijft een mooi tesultaat. Secr. T.Y.B.B. II—Concordia I. T.Y.B.B. niet opgekomen. Om 2 uur is scheidsrechter Bezu niet aan wezig, doch er wordt door beide aanvoerders besloten onder leiding van een andere bonds- functionaris, die zich bereidwillig beschik baar stelde, te spelen. Doch het bleek dat de T.Y.B.B.-captain niet erg op zijn man netjes kon bouwen, althans zij wenschen niet te spelen, aldus blijkt dat ze een erg dun laagje sportiviteit bezitten. Alzoo ging men onverrichterzake en teleurgesteld huiswaarts. Zaandam zal hier het laatste woord wel in Zeggen. Conc. herstelde zich schitterend en stuurde Teilingen met 6-1 naar hun aschpot. Cone. Ill was van huis, doch drt was geen bezwaar, ze pakten 2 punten van T. Z. B. af en kwamen direct huistoe. Ook onze jongsten beginnen hun leven te beteren. Nog wel geen overwinning, maar dat komt wel, nietwaar Dobbe c.s. 5 Secr af. Een overwinning van 23 op R.K.V.Z. IV namen ze mee naar huis! Bravo! Van harte geluk gewenscht! B. O. VIS. V.V.F. i—D.S.S. 2 0—2 Donderdagavond heudt D.S.S. een kien- avond in de mill. ver. te half negen, alle leden zijn natuurlijk present, er zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Het belooft een gezellige avond te worden. J. H. H. B. C. Ill—B. S. M. II 1—1 De Bennebroekers schijnen eens een wig te willen plaatsen in de serie van overwin, ningen en geven dan ook een schitterende partij; zij weten zelfs 10 minuten na den aanvang op fraaie wijze te scoren, 01. Voor rust krijgt H. B. C. de kans om ge lijk te maken, door een penalty, doch deze wordt naast geschoten. Rust 01. Na rust weer een vlug, gelijk opgaand spel, waarbij H. B. C. tenslotte kans ziet dooi den voet van Voordenhake een nederlaag te voorkomen. Met 11 komt het einde. '2 Vele malen zien wij den bal de middenlijn passeeren en de spelers hun best doen het leder in het doel van hun tegenstanders te doen belanden, doch gezfen de gladheid van het veld, mislukken deze pogingen nogal eens. Eindelijk weet de rechtsbuiten van Alliance de kans schoon om den bal mede te nemen, geeft een goeden voorzet, en de rechtsbinnen deponeert hem tegen de plank xo. Na ongeveer een kwartier maakt de mid den-voor een prachtigen goal uit een voorzet van den links-binnen 2o. Na rust is Alliance sterker en maakt de rechts-buiten al zeer spoedig van do gelegen heid gebruik om den stand op 3o te bren gen. Daarna is Santpoort aan de beurt om een tegenpuntje te maken, hetwelk geschiedt door middel van den rechts-binnen. 31 Vervolgens worden er respectievelijk door den „links-binnen" twee, en door den mid- half één doelpunt gemaakt, zoodat het einde komt met een welverdiende overwinning voor Alliance. Scheidsrechter „Karskens" leidde correct. Th. Alliance 4H.B.C. 5, 12.30 uur. R.K.V.Z. 4T.Y.B.B. 6, 2 uur. Alzoo een volledig programma, doch met de Kerstdagen hebben de Junioren geheel vrijaf, zoodat zij zich volkomen aan hun kerkelijke gevoelens kunnen wijden. Zaterdag na Kerstmis zal de stand worden gepubliceerd. Mocht het vriezen aanhouden, dan zal de D.H.V.B. wel aflasschen, dat geldt ook voor de junioren. De Competitieleider P. P. SMIT, Verbindingsweg, Bloemendaal. V.V.F. I—D.S.S. II R.K.V.Z. IV—V.V.F. II o2 2—3 Onder bekwame leiding van scheidsrech ter van Noord ontving het onvolledig eerste elftal het sterke D.S.S. II. Aanstonds werd het duidelijk, dat V.V.F. hef zwaar te ver antwoorden zou krijgen. De uitslag gaf de sterteverhouding goed weer, hoewel, als het geluk V.V.F. een weinig had begunstigd, een gelijk spel niet onwaarschijnlijk was geweest. Immers, een V.V.F.-er plaatste een bal in eigen doel en een penalty werd in handen van den keeper van D.S.S. gescho ten. Een speler van V.V.F. was zoo onspor tief het terrein te verlaten. (Enfin, Sint Hicolaas heeft hem, des avonds in „Rivo- torto," zéér terecht op deze verkeerde handelwijze gewezen, naar mij verteld werd!) V.V.F-ers, staken jullie nü reeds je over- Mnningsreeks? Houdt braaf stand! Volgenden keer beter 1 Het tweede elftal bracht het er gelukkiger Secr. J. C. Krtfijver Jr., Tweede Zuid polderstraat 16 Uitslagen van 16 Dec. R.K.V.Z. I—H.B.C. II 2—1 R.K.V.Z. II—Victrix II 0—2 T.IJ.B.B. V—R.K.V.Z. III 2—3. R.K.V.Z. IV—V.V.F. II 2—3. Het eerste elftal is erin geslaagd, in een wel wat forschen wedstrijd, de beide punt jes te veroveren en de kat in 't nauw heeft haar raren sprong met succes bekroond gezien. Met dit al zijn de zwartjes twee zeer kostbare puntjes rijker geworden en steeg hierdoor twee plaatsen op de ranglijst. De reserve's leden van dit seizoen hun eerste nederlaag, dank zij de leiding van den scheids rechter. Bij R.K.V.Z. wilde het niet zoo best vlotten, als de vorige wedstrijden. De voor hoede doelpuntte wel twee goals, (die de scheidsrechter zeer ten onrechte annuleerde), doch ook werden ontelbare kansen om zeep gebracht. Ook de achterhoede was niet zoo safe als voorheen en del inks back heeft twee goals op z'n geweten. De keeper was zeer goed. De junioren brachten den Geel Zwarten een kleine nederlaag toe, en dank zij het ver liezen van H.B.C. zijn zij thans naar de eerste plaats getransporteerd. De jongste telgen speelden met slechts 8 man tegen de Franciscaantjes en moesten met 32 het onderspit delven. De wegblij vers vonden het toch niet te koud, wan t dat noem ik geen Hollandsche jongens. Ik hoop dat het de laatste keer is geweest. JOOP. 3e ronde Beker I. Schoten 2I.V.O., afgekeurd K. E.D.O. 3—D.I.O. 3—2 L. R.C.H. 3Zandvoort 2, 35 Competitie Afd. I A BennebroekAurora 43 Afd. IB V.S.V. 2De Kennemers 2, 24 Haarlem 3Bloemendaal 2, 12 V.V.H Haarlem Vet., 0—1 Afd. 2A Killinen 2Haarlem 6, afgekeurd Bloemendaal 4T.H.B. 2, 31 DamiateH.F.C. 5, afgekeurd Afd. 2B V.S.V. 3—Schoten 3, 2—1 Spaarnestad—D.W.O. 2, afgek. D.O.A.—D.I.O. 2, 4—3 Afd. 2C Schoten 2AD.W.O., 01 R.C.H. 6—E.D.O. 5, 0—6 I.V.O. 2—H.F.C. 4, 0—1 Afd. 2D De Kennemers 3R.C.H. 5, 10 E.H.S. 3- Afd. 3A -T.H.B. 3, 2—0 Afd. 3C Zeemeeuwen 2D.O.A. 3, 91 A.S.V. 2—Hillinen 3, 1—7 Afd. 3D Spaarnevogels 2Spaarndam, 32 Bloemendaal 5Damiate 3, 16 Halfweg 2—D.O.A. 2, 4—0 Afd. 3E Swastika 2—Spaarnestad 2, 1—2 Hillegom 3Spaarnevogels 3, 103 E.D.O. 6—LV.O. 3, 3—1 Afd. 3F D.W.O. 3Haarlem 7, afgek. R.C.H. 8Zeemeeuwen 5, 54 Uitslagen Graaf Willem I—T.Y.B.B. I 1—o. T.Y.B.B. 2Concordia I sch. n. o. T.Y.B.B. 3—S.J.C. 3 1—6. T.Y.B.B. 5—R.K.V.Z. 3 2—3- De uitslagen der gisteren gespeelde wed strijden waren evenredig aan het weer, dus bar slecht. Het eerste elftal zag zijn kans op de boven ste p'aats op Duindigt zoo goed als verloren gaan. Met 10 bleven de Graaf Willemmers in de meerderheid. Ook ditmaal was vrouwe Fortuna helaas niet met de onzen driekwart van den wedstrijd en toch nog verliezen is ook om moedeloos te worden. Hapert er iets in de voorhoede Bij T.Y.B.B.Concordia I verscheen de aangewezen scheidsrechter niet op het appèl. Waarschijnlijk onderweg bevroren 1 S.J.C. 3 vond in het derde elftal der geel zwarten een gewillig slachtoffer. In dit elftal zijn altijd nog eenige heeren meenen weg te kunnen blijven als het hun zint. De acht trouw opgekomenen konden het van zelfsprekend niet bolwerken en verloren met 6i. Het vijfde elftal deelde ook al in de malaise I Met 32 moesten zij het loodje leggen tegen R.K.V.Z. 3. Jammer. N.B. De clubavond wordt deze week niet op Donderdag doch op Vrijdagavond ge houden. HENK Tramvogels is direct in den aanval, doch daar er geen verband in de voorhoede is heeft de H. F. C.-achterhoede niet veel moeite haar in bedwang te houden. De voor hoede der H.F.C. 'ers geeft beter spel te zien. Zoowel de links- als rechtsbuiten geven goede voorzetten, welke dan direct worden inge schoten. Na 20 minuten neemt H.F.C. de leiding wanneer een dezer verrassende schoten doel treft.Uit een algeraeenen H.F.C, aanval ontstaat het 2e doelpunt, als n.l. eenige H.F.C.'ers door geappeleer den scheids' rechter, welke zich nog op 't middenterrein bevindt, te kennen geven, dat het leder de doellijn was gepasseerd. (2o.) Kort voor de rust weet de Tramvogelsrechtsbuiten den achterstand te verkleinen uit een hem goed toegespeelden bal (21). H.F.C. neemt na de rust het spel geleidelijk geheel in handen. De linksbuiten was dezen middag al zeer op dreef en tevens productief daar hij kort achter elkaar den voorsprong met twee keurige doelpunten wist te ver grooten (41). Tramvogelsvoorhoede brengt geen enkele opluchting waardoor de achterhoede van H.F.C. al 'n heel kalmen middag heeft. Ben Verwey en Dr. Spoelder hielden op resolute wijze de Tramvogels in bedwang. Kort vóór het einde ziet Tramvogels nogmaals zijn heiligdom doorboord, zoodat het einde van deze aangename ontmoeting een 5x-overwinning voor de H.F.C.-vete- ranen brengt. waarmede zij wel wat veel op hun verant woording namen. Al zijn er geen onheilen geschied, vooral ook omdat de spelers zich zeer ontzagen, een val op dit harde, gladde en hobbelige veld had noodlottig kunnen worden. Ook is de hockeysport als zoodanig er weinig mede gebaat, dat zij beoefend wordt op een veld, dat goed hockey onmogelijk maakt. Evenwel, de wedstrijd is gespeeld en op een nederlaag van de M.H.C. uitgeloopen; een nederlaag die onder de gespeelde om standigheden niets zegt omtrent de capa citeiten van overwinnaars en verliezers, doch een nederlaag, die veel zegt voor de ranglijst, want M.H.C. is thans wel uit de running voor het afdeelings-kampioenschap. Daar beide partijen erg voorzichtig spelen, is er weinig pit in den strijd. Beheersching over het lichaam om staande te blijven vergt al heel wat van de spelers, zoodat er weinig of niets overblijft om aandacht aan bal- contróle en techniek te geven. Op het harde veld schiet de bal bovendien erg door en maakt bijwijlen de gekste capriolen, die zelfs den meest ervaren hockeyer moeten verrassen. Iedere aanval was daarom zeer onberekend, daar het geluk en het toeval een te groote rol speelden. De Haarlemsche aanval maakt natuurlijk nog al eens kennis met den international Tresling, doch zelfs hij is bij dit onbetrouwbare spel niet safe. De Haagsche aanval is nog al eens gelukkiger, weet althans meermalen Jhr. Elias te berei ken, doch deze toont zich een zeer goede reserve en redt eenige malen op goede manier. De wederzijdsche aanvallen hebben voor rust evenwel geen succes, daar 't toeval den bal niet op goede manier voor den stick brengt, zoodat rust met nog steeds blanke score aan breekt. Ook het tweede gedeelte van den strijd kenmerkte zich door hetzelfde onbereken bare spel als daarvoor. Het is een missen en uitglijden aan een stuk door. Van com binatie is dan ook geen sprake, omdat het een onmogelijkheid is. Enkele spelers weten zich nog eenigszins aan de omstandigheden aan te passen, doch de meesten voelen zich erg „unheimisch," wat bij een vriestempera tuur, ijzigen wind en hard veld te begrijpen is. Eerst ver in de tweede helft slaagt Mr. de Bruyn erin aan H.O.C. de leiding te geven met een vrij hard schot dat keeper Elias niet keeren kan (o1). Hoewel dit doelpunt even leven brengt in het eentonige spel, kan het toch niet verder komen dan een pogen; de terreins omstandigheden gedoogen eenmaal niet be ter. Dies blijven de bedoelingen der gast- heeren om gelijk te maken onbeantwoord, hoewel een gelijk spel juister was geweest. Het spijt niemand als de speeltijd verstreken is. M.H.C. verliest echter twee dure punten. het meest enthousiaste, meest trouwe Bloe- mendaallid. Lange jaren was hij voorzitter van „zijn" club, totdat hij meende zijn plaats te moeten ruimen aan jongere krach ten. En toen nog, gaf hij raad en daad bij de behartiging van clubbelangen. Toen Mr. Geyl voor zijn werkkring zijn woonplaats naar Den Haag moest verleggen, vreesde men dat dit ook zijn einde als lid van Bloemendaal zou beteekenen. Maar vele jaren woont Mr. Geyl al in Den Haag en vele jaren speelt Mr. Geyl nog in Bloemendaal; een duidelijk blijk van zijn groote clubliefde. Met alle up and downs van „zijn" club heeft Mr. Geyl medegeleefd; in den oertijd van het Hollandsche spel, toen eerst T.O.G. O., daarna gedurende tal van jaren Bloemen daal onverslaanbaar Nederlandsch kampioen was. De invoering van de Engelsche regels was hem buitengewoon sympathiek, ondanks het feit, dat Mr. Geyl zelf een gevreesde „Hollandsche" speler was en moeite zou hebben het nieuwe spel aan te leeren, doch zijn clubliefde ontaardde niet in club- chauvinisme! Mr. Geyl begreep, dat de in voering van de internationale regels van groote beteekenis voor de hockeysport van Nederland, al werd daarmede wellicht de positie van Bloemendaal als kampioen van Nederland aangetast. Vele jaren vervult Mr. Geyl nu reeds het captainschap van Bloemendaal; hij is de laatste der oude garde: v. Beugen Bik, Carp, Westerman, Andre de la Porte. Met voor beeldig enthousiasme speelt eiken wedstrijd maar weer deze oer-Bloemendaler, aan moedigend zijn jongere clubleden. Een eenvoudige huldiging wordt Mr. Geyl bereid door zijn clubledenin de rust van den wedstrijd BloemendaalM.H.C. Zondag a.s. op het Bloemendaal-veld zullen hem waardeerende woorden worden toegesproken en een herinneringsmedaille worden uitge reikt. De omstandigheden loopen zoo aardig samen, dat Mr. Geyl op eenvoudige wijze zal gehuldigd worden op eigen terrein in een Haarlemschen wedstrijd. Aan Mr. Geyl onze excuses dat dit herin neringswoordje wat lang is uitgevallen bij volledigheid zou het wel driemaal Zoo groot worden. Bloemendaal is Mr.' Geyl en Mr. Geyl is Bloemendaal v. O. eeniging tellen wij 15 werkende leden. Over den goeden geest, onderlinge samenwer king en medeleven behoeven wij niet uit te weiden. Onze successen te Rotterdam spreken boekdeelen. Ter vereeuwiging van ons jubileum is er thans een foto genomen. „Steeds vooruit" dames en heeren. De propagandacommissie is er om u te helpen, maar niet alleen de commissie werkt, elk lid is propagandist. Leden 1 gij blijft wat ge zijt t „trouwe leden", door uw voorbeeld worden anderen getrokken ook lid te worden. Afdeeling financiën. Er zijn nog steeds eenige prijzen niet afge haald. Hieronder laten wij volgen de num mers van de loten, welke nog niet tegen prijzen zijn ingewisseld Lot no. 116, prijs 26 lot no. 90, prijs 32 lot no. 240, prijs 3, lot 402 prijs 20lot no. 456, prijs 18. Oefentijden. Dames, 's Maandags van 810 uur in de school aan de Overtonstraat. Dames-apiranten 's Maandags van 6.30 8 uur in de school aan de Overtonstraat. Heeren 's Woensdags van 810 uur in de school aan de Soendastraat. Heeren-aspiranten van 13 tot 16 jaar 's Woensdags van 7.308 uur, in de school aan de Soendastraat. Heeren-aspiranten van 10 tot 13 jaar 's Za terdags van 2.304.30 in de school aan de Overtonstraat. HET BESTUUR West. afdeeling le klasse Den Haag: Haagsch Lyc.—Hilversum 4—2 Amsterdam: Amsterdam—'t Gooi 10 Heemstede: M.H.C.—H.O.C. 0—I 2e klasse Utrecht: UtrechtAmsterdam III 32 Bloemendaal: Bloemend. II—Hilvers. II 2—2 Den Haag: H.O.C. II—D.St.H.C. 2—1 Heemstede: M.H.C. II—Haagsch Lyc. II I—1 Den Haag: H.O.C. IH—Togo II 4—5* 3e klasse Hilversum: Hilversum IIIAmersfoort 14 Amsterdam: Amsterdam IV—Utrecht II 14 Wassenaar: De Kieviten—Te Werve I 3—2 Den Haag: Togo III—Leiden 1—2 Den Haag: H.D.M. IIDordrecht 31 Den Haag: Te Werve IIVictoria III 15 Den Haag: Haagsch Lyc. IllTogo IV 4I Junioren-Competities Programma 23 December a.s. iste klasse H.B.C. 4—T.Y.B.B. 5 12.30. R.K.V.Z. 3Alliance 3 x uur. Geel-Wit 3Santpoort 5, 2 uur. Concordia 4Onze Gezellen 3, 2 uur. 2e klasse Concordia 3B.S.M. 4, 1 uur. V.V.F. 2—T.Z.B. I, 2 uur. DAMES le klasse Haarlem: R.W.—H.O.C. Rotterdam: VictoriaH.D.M. 2e klasse Noord Amsterdam: Amsterdam IFit Onder protest. 2—2 1—2 7—0 Slecht spel op een hardbevroren grond De thuisclub heeft drie invallers voor Katte, Hubrecht en Visser 't Hooft, zoodat een opnieuw gewijzigde combinatie in het veld kwam. Het team was aldus: Jhr. Elias. Fraser en Deenik; Brand, Modlich en Din ger; Jhr. v. Citters, Ruys de Perez, Mr. Wentholt, v. Kempen en Thate. De beide referee's Drs. Kleefstra en Visser oordeelden het niet noodig het bevroren ter rein voor een hockey-wedstrijd af te keuren, Het hockey-terrein aan den Meerweg was dezen dag wel het terrein van strijd; niet minder dan drie matches werden er gespeeld. Hiervan is wellicht de wedstrijd van M.H.C. II de minst slechte geweest. Aanvankelijk zijn de gasten overwegend in de meerderheid, een overwicht, dat zij tot aan de rust weten te onderhouden en dan ook in een doelpunt wisten om te zetten (o—1). Keeper Jhr. Elias onderscheidde zich ook in dezen wedstrijd, zoowel door goed keepwerk, als ook door een gezonde hoe veelheid truien en dassen! Rust breekt aan met i0 voor het Haagsch Lyceum. Na de rust zijn de rollen totaal verwisseld. Het is thans M.H.C. dat overwegend sterker 's' zij weet dat overwicht zorgvuldig December haar propagandafeestavond. te bewaren en ook zij kan scoren eenmaal, Te circa half negen opende de heer N- w> door toedoen van v. d. Berg (1— 1). Vierwind, voorzitter der H.K.V.H. dezen Met dezen stand breekt het einde aan. feestavond met de mededeeling, dat onze Over het spelpeil zullen wij maar rustig Sp0rt dezen avond zal gepropageerd worden In den beginne wegen beide partijen tegen elkaar op, doch dan komt de thuisclub in de meerderheid en oefent een geweldigen druk op het Concordia-doel uit en de Mus- schen weten dit in twee goede doelpunten uit te drukken n.l. door Scholten en v. d. Berg. Dit is Concordia te bar, het doet eenige tegenaanvallen en zoowaar één er van wprdt met succes bekroond, een goed doelpunt van denmidvoor 21. f Voor rust maakt M.H.C. er 31 van al weer door toedoen van v. d. Berg. Na rust zakt het spelpeil eenigszins wat aan het harde veld geweten moet. Iedereen denkt dat de stand zoo zal blijven, maar even voor het einde verkleint Concordia de score tot 32 en|spoedig hierna fluit de scheidsrechter het einde. AMSTERDAM. RIJNLAND De Duitschers winnen met 118 Zaterdag en Zondag is op de overdekte baan in het R.A. I. gebouw deze wedstrijd gespeeld; de gasten wonnen met 118. De volledige uitslagen zijn Heeren enkelspel v. d. Heide wint van Nourney 61, 26, 75. Heeren dubbelspelv. d. Heide en Koop man verliezen van dr. Marcotty en Wenzel 36, 46. Sigmond en Van Olst verliezen van Nourney en Groos 26, 26. Dames enkelspelmej. Bouman wint van mej. Rost 46, 7—5, 61. Mej. Canters verliest van mej. Krakwinkel 06, 36. Gemengd dubbelspel: mej. Bouman en Koopman winnen van mej. Rost en Nour ney 6i, 58, 51. Mej. Haas en Sigmond winnen van mej. Peitz en Groos 75, 16, I4. Mej. Jurrma en v. Olst winnen van mevr. Vormann en iHeitmann 26, 61, 7—5. Feestavond De „H. K. V. d. H. K. V. H. H." gaf Zaterdagavond Zwijgen Ook aan de andere zijde van de Spaarne stad werd gepoogd hockey te spelen, al bleef het ook daar bij een louter pogen. Het Bloemendaal-veld was al even hard, even glad, even hobbelig als dat van M.H.C. Dat de terreinsomstandigheden zoo treurig waren, was jammer voor een belangrijken Wedstrijd als dezen. Bij Bloemendaal merken wij den oud-captain Eddy Dunlop weer op. De gasten zijn in den beginne in de meer derheid, doch zien dan geen kans het vijan delijke doel te vinden. Als Bloemendaal dan eenigszins ingespeeld is, gaat de strijd meer gelijk op. Beide partijen geven zich geheel, zoodat zoo nu en dan toch nog een vlaagje van behoorlijk spel tot stand kan komen. Uit een corner scoort Hilvers m II voor de rust op bijzonder fraaie wijze een doelpunt (o1). Een schot van J. de Visser redt de Hilversumsche keeper. Rust ox. Ook na de rust, die alleen bestond in veld- verwisseling, een zelfde sterkte. Van een meerderheid van een der partijen kan eigen lijk niet gesproken worden. Het is een weder- zijdsch aanvallen en afslaan van aanvallen. De gelijkmaker wordt dan door de Jong gescoord met een fraai schot in den hoek (11). J. de Visser volgt dit voorbeeld en bezorgt Bloemendaal de leiding (21). Dit is Hilversum natuurlijk te bar en het komf nu krachtig opzetten. Bloemendaal verdedigt zich uit alle macht, ten einde den voorsprong te behouden. Vlak voor het einde ontgaat haar de overwinning als Hilversum nog juist gelijk weet te maken, waarmede het op het kantje af een nederlaag ontloopt. Toch kan het puntje, in Bloemendaal gelaten, nog kostbaar genoeg blijken. Wel dient gememoreerd te worden het buitengewoon goede spel van Hilversums- linkshalf, alsook het spel van den Bloemen daler v. Kampen. door het uitvoeren van verschillende stan den Tevens deelde hij mede, dat het bestuur op zijn j.l. gehouden vergadering heeft be sloten den leden en donateurs vrij toegang te verkenen op wedstrijden door onze ver- eeniging georganiseerd, echter zonder con- tributieverhooging. Voor 1929 is reeds door de H.K.V.H. aangevraagd bij den N.K.B. de kampioen schappen van Noord-Holland en Nederland in de' maanden Maart en October te mogen verwerken in Haarlem. Vervolgens wenschte de voorzitter|den aan wezigen een gezelligen avond toe en gaf de verdere afwerking van het programma in handen van den heer Kok, humorist uit Wormerveer, met de medewerking van den heer van Strien's jazzband. De humorist, ons allen vreemd, viel met zijn vol en levens beschaafd program zeer in den smaak van het publiek. Een van de aanwezigen, een accordeon- speler, gaf geheel belangeloos eenige mu zieknummers te hooren, waarvoor hem een flink applaus ten deel viel. Na de pauze werden door leden van de vereeniging verschillende worstel- en acro batie k-standen uitgevoerd. Wie kent hem niet, den sympathieken cap tain van het Bloemendaalsche team Als Bloemendaal speelt, speelt ook Mr. Geyl; weer of geen weer! Want zelden ontbrak hij op het appèl gedurende de periode, die nu achter hem ligt, een periode, die hem maakt tot een onzer hockey-nestors. Inderdaad, een periode van 20 jaar actief hockeyspel in dezelfde club is een zeldzaam feit, zoowel wat betreft den langen duur als de clubaanhankelijkheid. Want ook dat is waar: Mr. Geyl en Bloemendaal zijn syno niem! Velen heeft hij zien komen, velen heeft hij zien gaan; maar Mr. Geyl zelf is gebleven SecretariaatVooruitgangstr. 79, H'lem Nog altijd 90 11 Stilstaan is achtergaan, er dient dus aangepakt te worden om dien spreekwoordelijken terugtocht om te zetten in een zegetocht. Gerust het aantal leden is veel te klein. Het herstellen van ons financieel evenwicht, om het in de geest van onzen tijd te zeggen, „de veiligstelling van den gulden", blijft een zaak van zeer groot belang. Het opvoeren van leden- en donateursgetal is een geneesmiddel dat absoluut helpen zal. Pakt dus eens aan overal een klein stootje.. wie weet hoe ver we het nog zullen schoppen. Onze penningmeester zal a.s. Vrijdag het aanslagbiljet der achterstallige contributie ter inzage leggen. „Recordhouders" stellen er vanzelf prijs op vóór Nieuwjaar een schoone lei te krijgen. Hekkensluiters blijven dat door hun nauwgezette plichtsbetrachting. Op tijd betalen van contributie geeft het bestuur geen zorg voor de regelmatig terugkomende verplichtingen. De adressen zijn bekend wij allen willen het Nieuwjaar beginnen met een kloppende rekening „PIM" Ook de C-ploeg van de jubilaresse beker-winnaar In Hotel Rest. „Hof van Holland" aan de Groote Markt, werden bovengenoernde wedstrijden Vrijdagavond op waardige wijze besloten. Het Amsterdamsche V. O. G. bevestigde toch den goeden indruk, die de hoofdstedelijke gasten bij D.E.S. gemaakt hadden en zoodoende heerschte er in 't D.E.S.-clublokaal weder een gezelligen sfeer. De eerste match leverde reeds een over winning voor de thuisclub op. Bottelier (D.E.S.) stond in den beginne iets voor, doch Roodberger maakte in de 16e beurt den stand weer gelijk. Bottelier speelde daarna iets beter en won tenslotte met 75 tegen 58 car. Vlug (D.E.S.) speelde een goede partij, maakte bijna geen poedels en liet zijn tegen stander spoedig ver achter. Na 36 beurten kwam het einde met 100 tegen 58 in 't voor deel van D.E.S. Ook v. Dijk Blok (V.O.G.) mocht het zoet der overwinning niet smaken. Alhoewel hij oorspronkelijk de leiding nam, moest hij na 35 beurten in Tuninga (D.E.S.) zijn meerdere erkennen. Monsees (V.O.G.) behaalde de eerste overwinning voor de bezoekers. Bijrij (D.E. S.) gaf zich echter niet spoedig gewonnen. Na 70 beurten was de stand zelfs nog 92 gelijk. Hierna profiteerde de V.O.G.'er van een 2-tal poedels van den Haarlemmer en maakte de partij uit. De partij Kerner (V.O.G.)Terwisga (D.E.S.) was zeer spannend. De eerste begon met een goede 17 en bleef regelmatig iets voor, totdat de voorzitter van de gast- heeren met een serie van II den stand ge lijk maakte. Met een fraaie 13 beslistte Kerner de partij in zijn voordeel. Weinig spanning kenmerkte de match tusschen Eygenhuizen (V.O.G.) en v. Amstel (D.E.S.). Eerstgenoemde presteerde zeer weinig. Toen van Amstel daarenboven in de 29ste beurt nog een goede 16 liet noteeren, was hef pleit spoedig in zijn voordeel be slist. De bezoeker stond toen nog op 29. Van Schie (D.E.S.) handhaafde zijn re putatie als onverslaanbaar en ook Knop (V.O.G.) werd het slachtoffer. Er werd toch in deze partij niet sterk gespeeld en eerst na 44 beurten kwam het einde. De laatste partij was ook voor de thuis club. Kuiper (D.E.S.) speelde voor wat hij waard was en maakte de 75 in 30 beurten vol. Roosendaal (V.O.G.) was er blijkbaa* niet in en bracht het slechts tot 48 car. De totaal-uitslag is V. O. G.—D. E. 1. Kernerv. Terwisga 2. MeinhardtL. Vlug 3. KnopJ. v. Schie 4. MonseesH. J. Bijrij 5. EygenhuysenJ. v. Amstel 6. RoosendaalKuiper 7. v. Dijk BlokTuninga 8. RoodbergenBottelier Dc thuisclub won dus met 167 punten. S. Tijdelijk secr. Rijksstraatweg 20 Wat éen mooi, wat een teekenend feit Nu bij het driejarig bestaan van onze ver- Home Trainer-wedstrijd over 3 K.M. Uitslag Egmond: 2.5 2/5, Sijpestein 2.6, Schijvenaar 2.10 2/5, Klashorst 2.15 2/5, de Bree 2.19 sec. B. Klasse de Groot 2.14. 1/5; v. d. Beke 2.22 2/5; Heugens 2.31; Schel 2.34; Baak 2.34 3/5; Wolters 2.37 1/5; Tabel 2.41; Aspi ranten 2x 500 M; de Gugters 68 3/5; Moer kerk 70 1/5; Langeveld 78 4/5; Heyermans 79 3/5. Heeren Leden en Donateurs en huisgenoo- ten komt allen Dinsdagavond ter vergadering. Het is een avondJvol verrassingen; dus aller present.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 7