Sport en Wedstrijden NIEUWJAARS- WENSCHEN UIT DEN OMTREK Maria-Stichting CHEQUE-KOERSEN NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ^eede blad Uit het Roomsche Voetbalkamp NIEUWJAARSWENSCH NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - DINSDAG 18 DECEMBER 1928 BLADZIJDE 3 R. K. F. S.J.C. 6 5 268 1.83 Leiden 3 4— 3 E.D.O.H. 3 4 i-33 Teylingen 6 3 5 Gr. Willem II 4 3 5— 9 Duiven 3— 9 D.O.N.K. 5 3 613 D. H. V. B. R.K.V.V. Alliance TANDHEELKUNDIGE KLINIEK SCHIETEN BLOEMENDAALSCHE BUR GERWACHT. H. F. C.—Oud-internationalen R.K.S.V. „D.E.M." heemsted: De eerste bel voor de O. L. Vr. Onbevl. Ontv. te Heemstede VELSEN BENNEBROEK HAARLEMMERMEER lederen m i d d a g van 2-3 uur Polikliniek HALFWEG MEDEGEDEELD DOOR Haarlem - Amsterdam DE SPAARNEBANK BKfcJë Weinig stagnatie P. V. C. verspeelt een punt H. B. C. zorgt voor een verrassing T. Y. B. B. uit de running D. E. M.V. I. C. I—i Ondanks het feit, dat de vorst danig van 2ich had doen spreken, bleken de meeste F-K.F.-velden, in tegenstelling met die van den N.V.B., tamelijk goed bespeelbaar en 2ijn er slechts enkele wedstrijden uitgesteld. Oe uitslagen luiden TOvergang B imvioH.M.S. i—o F.V.C.R.K.A.V. xi Fortitudo—E.M.M. i—i r Overgang C •O.A.H.B.C. x i 9r« WillemT.Y.B.Bxo O.H.L.V.V.Z. o o 2e klasse G D.E.M.—V.I. Ci—i 2-P.C.Volendam 22 2e klasse H JeylingenGr. Willem 2 3o SJ.C.—D.O.N.K3—0 Overgang B Een eigenaardig verschijnsel dezen keer. In de zes overgangswedstrijden slechts doelpunten. Het was 1o, 11 of oo. De diverse verdedigingen bleken dus wel te sterk voor de resp. voorhoeden. Het Amsterdamsche R.K.A.V. is in kracht vorm, de laatste weken. Wie gedacht had, dat P.V.C. wel een einde zou maken aan den Zegetocht der Amsterdammers, is ietwat bedrogen uitgekomen. Weliswaar boekte P.K.A.V. geen overwinning, maar een ge lijk spel >n'Utrecht moet toch als een fraai succes beschouwd worden. P.V.C. kroop door het oog van den naald, Want even voor het einde kreeg zij een Penalty toegewezen voor aangeschoten hands. Limvio handhaafde zich als concurrent door een 1o-zege op H.M.S. De Amers- foorters boeken wel geen overweldigende successen, maar de punten komen toch bin nen en daar is het tenslotte om begonnnen. De situatie is thans zoo, dat de Meer het Pumenaantal van P.V.C. kan overschrijden. De belangrijke wedstrijd om de bezetting der onderste plaats tüsschen Fortitudo en E.M.M. had een puntenverdeeling tot re sultaat, waardoor de spanning in de lage regio nen nog is toegenomen. P-V.C. 9 6 3 o 15 29—13 1-67 E>e Meer 54018 19— 8 1.60 Limvio 5 3 1 1 7 I5 11 x-40 Wilskracht 53026 12— 9 1-20 P.K.A.V. 7 3 1 3 7 12—18 I.— H.M.S. 6 2 1 3 5 14—11 o-s3 Fortitudo 81254 726 0.50 |.D.O. 51042 1216 0.40 n.H.H. 60242 9—17 0.33 Overgang C T.Y.B.B. uit de running en H.B.C. zorgt Voor een verrassing i Dit waren voor ons de belangrijkste feiten. De Yellow Black Boys hebben het tegen de Iroote Haagsche niet kunnen bolwerken en berden met de odd goal geslagen. Ook thans washet geluk niet met hen. De voorhoede, anders goed voor een behoorlijk aantal goals, schijnt haar vorm verloren te bebben Het was een uiterst prettige wedstrijd tusschen twee vrijwel gelijkwaardige tegen standers. De Hagenaars bezetten thans de tweede Plaats en doen V.V.Z. thans concurrentie aan, Vooral omdat de Zaandammers hun eerste Verliespunt moesten boeken 111 Delft. Hier Werd geen enkele maal gescoord. Voorloopig behoeft V.V.Z. zich niet ongerust te maken, maar interessant beloven haar ontmoetingen te worden tegen Gr. Willem en T.Y.B.B, Wij zouden H.B.C. bijna vergeten maar de Prestatie welke de aloude combinatie leverde Verdient speciale vermelding. Met den vasten wil om hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen, trokken de Hcem- stedenaren naar Loosduinen en namen bijna de overwinning mee. Tot kort voor het einde had H.B.C. een 1o voorsprong, doch toen kreeg G.D.A. een vrijen schop te nemen, Welke niet geheel en al verdiend was. Hieruit Werd de gelijkmaker geboren en werden alzoo de punten broederlijk gedeeld. Een fraai resultaat voor H.B.C., dat haar het noodige zelfvertrouwen zal hebben ge schonken voor de nog resteerende wedstrijden V.V.Z. 54109 15— 3 1.80 Gr. Willem 8 5 1 2 11 18—13 x-38 T.Y.B.B. 73228 20—13 1.14 G.D.A. 83329 15— 9 I-I3 Lisse 72327 18—17 1.— D.H.L. 72327 914 i* L. en S. 7 1 3 3 5 1424 0.81 H.B.C. 9 1 3 5 5 14—19 0.56 Excelsior 60333 11—21 0.50 2e Klasse G De zoo belangrijke wedstrijd tusschen L>.E.M. en V.I.C., welke de voorloopige be slissing moest brengen omtrent de bezetting der bovenste plaats is in een 11 gelijkspel geëindigd. Door dit resultaat behoudt de Ignatius club de leiding met één punt voor sprong op haar concurrent en heeft dit voor deel tevens, dat D.E.M. nog in Amsterdam moet komen. Haar papieren staan dus wel hoog. Z.P.C. wist tegen Volendam een puntje te veroveren. Beide ploegen scoorden twee goasls. Leze elftallen wisten dus niets op de leidende Ploegen in te loopen. ^•I-C. 7 4 3 o 11 2311 L-E.M. 742 1 10 1611 V-V.A. 62317 1416 1.17 ^•P.C. 73228 1716 1.14 y°'endam 7 3 1 3 7 26—22 1.— ^WalUwen 62135 14—18 0.83 Slu Forward 62044 19—17 0.67 •G-S.S. 60060 628 o. 2e Klasse H Ongestoord gaat S.J.C. haar gang tn deze deeilng. Nu weer werd het Goudsche - 'O.N.K. aan de zegekar gebonden. Drie u aal werd het doel der pijpenstad bewoners jolboord, terwijl de Noordwijksche doelman en enkele maal behoefde te visschem I O ii 2 i I O 1.50 2 O I 710 I 2 12II 0.83 I O 2 0.30 2 O I I I 0.50 O 2 2 0.40 Een zelfden uitslag noteerden we van den wedstrijd TeylingenGr. Wulem II in het voordeel van eerstgenoemde. Dit beteekende voor Teylingen de eerste overwinning. Secretariaat Zijlweg 299 Uitslag1 van 16 December: B. S. M. IAlliance I 23 Alliance IISantpoort III 61 Concordia 3Alliance 3 05 Alliance IVT. Y. B. B. VI 10 Alzoo een dag van onverdeeld succes. On danks de hardheid van de velden gingen de wedstrijden door en wisten de verschillende Alliance-elftallen hun respectievelijke tegen partijen te slaan. Alliance I omzeilde een gevaarlijken klip door van één van haar ernstige concurrenten voor de eerste plaats te winnen. Het was een spannende en fraaie wedstrijd, waarin tot de laatste minuut niet kon gezegd worden, wie als overwinnaar uit het strijdperk zou treden. De reserves speelden een aangenaam par tijtje op het Lyceumveld tegen de Sant- poortsche roodbroeken. Onvolledigheid schijnt anders dezen keer op den uitslag geen invloed gehad te hebben. Krouwels en discipelen trokken reeds om 11 uur uit de Spaarnestad om de verre reis naar Hillegom te aanvaarden. Hulde voor jullie prestatie en tevens hartelijk dank voor de enthousiaste aanmoedigingen bij den wedstrijd van het eerste. En last not least, Aliance's „hope". Ook zij wilden voor de grootere broers niet achterblijven en behaalden een kleine over winning op de jongsten van de groote Geel- Zwart-familie. P. H. CENTRALE Kenaupark 26A Telefoon 12644 SPREEKUREN: van 9-11 cn 1 tot 2. Dinsdag van 6.30 tot 8.30 Zaterdagmiddag GEEN Spreekuur B. S. M. 1Alliance 1 23 In een van beide zijden enthousiast en fair gespeelden wedstrijd, slaagden de Ly ceumbewoners er in een kleine overwinning te behalen. Alliance heeft zich eenigszins verlaat, zoodat om ongeveer kwart over twee het spel kan beginnen. B. S. M. trapt af en onderneemt terstond eenige felle aanval len, die voorloopig op niets uitloopen. Da delijk valt het goede spel van den spil en den middenvoor op, die geregeld de Alliance- verdediging bedreigden. Alliance's backs staan echter hun man, terwijl de doelver- dediger in laatste instantie alles keert. Ge leidelijk komt Alliance los en worden aan het B. S. M. doel eenige bezoeken gebracht, die echter vruchteloos blijken. B. S. M. komt dan in de meerderheid, hetgeen ten slotte de rechtsbinnen door een mooi doel punt weet uit te drukken, 10. Alliance beantwoordt dit met heftige tegenaanvallen, waarbij zich vooral de actieve rechtsbinnen weert. Steeds haalt hij den bal op. Springt en kopt, alsof de hardheid van het veld maar een fabel was. Toch houdt B. S. M. stand, zoodat met een 1—0 voorsprong voor B. S. M. de rust aanbreekt. Na half-time pakt A. de zaken dadelijk serieus aan. Eindelijk komt het verdiende tegenpunt, als A.'s middenvoor een vrijen trap fraai inschiet, 1I. Het blijkt nog niet genoeg te zijn. Want de linksbinnen breekt bij een volgenden aanval door de verdedi ging heen en scoort, 1—2. Dit wordt B. S. M. te bar. Het word een onafgebroken strijd tusschen haar voorhoede en A.'s verdedi ging, trouw bijgestaan door de middenlinie. Als B. S. M.'s-verdedig'ng wat ontactisch ver is opgedrongen, maakt A.'s linksbinnen hiervan gebruik, spurt met een paar man op zijn hielen naar het doel, hetgeen hij ten slotte met een keurig schot besluit. A.'s rechtsbinnen geeft den bal nog een zetje en het is 13. Het is nu met A. gedaan. B. S. M. is stukken sterker. A.'s voorhoedespelers worden in de verdediging teruggetrokken B. S. M. is niet gelukkig wanneer een paar schoten rakelings naast vliegen. De spil scoort ten slotte uit een vrije schop omdat door het gewirwar van beenen de keeper den bal niet zien kon, 23. De laatste minuten verloopen onder de grootste spanning. De stand blijft echter ongewijzigd. P. H. weer worden de aanvallen afgeslagen waar bij de links-back een schier onoverkomelijk struikelblok blijkt. 'Wanneer de D. E. M.-' spil die tusschen haakjes een middag van hard en goed werken achter den rug heeft zijn voorhoede voer de zooveelste maal aan het werk gezet heeft en de voorhoede op zijn beurt, voor de zooveelste maal in de V. I. C.-achterhoede zijn meerdere moet er kennen, breekt met D. E. M. in d'e meerder heid en in den aanval, onder groote span ning van het niet zeer talrijk opgekomen publiek, het einde aan. Beide partijen kunnen met dezen uitslag tevreden zijn. Wanneer ik in een korte na beschouwing op dezen wedstrijd terug wil komen, moet ik zeggen, dat beide partijen hun beste spel. niet gespeeld hebben. De grootste oorzaak hiervan moet geweten wor den aan het te harde terrein. De D. E. M.- doelman wist zijn doel dank z(j het wei nige aantal schoten bijna schoon te houden en gaf een betrouwbaren indruk. Aan het eene doelpunt had hij geen schuld. De beide backs kunnen op een zeer goeden wedstrijd terug zien, evenals de half linie met de spil aan 't hoofd. De voorhoede heeft nu niet bepaald veel gelegenheid gehad, zijn schotvaardigheid te demonstreeren deels door resoluut ingrijpen der V. I. C.-achter- hoede, deels door het weinige aantal voor zetten welke de vleugelspelers gaven. V. I. C. beschikt over een zeer snelle ploeg, waar in zeer goede krachten schuilen, ik noem slechts links-back, spil en mid-voor; terwijl diens keeper nu niet direct op het praedlcaat klemvast aanspraak kan maken. Beide ploe gen, V. I. C. in het bijzonder, wake echter voor te forsch spel, welke met de harde terreinen funeste gevolgen na zich kan slee pen. Met spanning volgen wij nu de ko mende verriehtingen der beide ploegen. De reserves brachten het er beter af. Mat 21 werd Vitesse I in een wedstrijd wel ke niet vrij van emotie was geklopt. Een penalty welke na den wedstrijd wegens een handsgeval, genomen moest worden, werd door den D. E. M.-keeper fraai gestopt, zoo dat de stand na dit „intermezzo" ongewij zigd bleef. Ook het derde stelde niet te leur en ont futselde Vitesse II fewee zeer goed te gebrui ken puntjes, kranig jongens, blijft zoo op den ingeslagen weg voortgaan. Om de stemming in de Vitesse-gelederen nog meer down te maken, wisten de D. E. M. Junioortjes de Vitesse-idem met 40 te ver slaan, zoodat zij hun belofte van zich niet te laten meppen, gestand deden. Prachtig hoor! te forceeren, welke niets opleveren. De Assendelvers zijn schijnbaar van plan nog van zich te doen spreken, want hun spel is zeer enthousiast. Verschillende malen komen zij voor het Kinheim-doei zonder een goed en beslissend schot te geven. Kinheim komt zachtjesaan opzetten en weet eenige malen voor het A.-doel te komen, waaruit het eerste doelpunt kómt voor de Velsenaren, als Stals I met een mooi schot inschiet, 'twelk de A.- doelman te machtig blij kt. Hierna neemt Assendelft het offensief voor eenigen tijd ovei, doch door slecht schieten gaan kansen verloren. Ook weet A. uit de hun ten deel gevallen corners niet te profiteeren. Aan de afgezant van Z. D. H. den Bisschop, voor zijn aanwezigheid hier, en allen, die door hun offertjes, en in het bijzonder door de klompjes van het vorige jaar, hem in de gelegenheid gesteld -hebben reeds nu de eerste bel aan te schaffen. De bel, zegt Zijneenv., hebben wij Maria gedoopt, naar onze He- melsche Koningin en beschermster dezer parochie. Laat deze bel voor ons zijn de roepstem Gods, aldus spr. Laat zij ons aansporen om te denken aan onze Kemelsche Moeder. Deze bel zal ons niet enkel aankondigen elk uur van den dag, maar ook driemaal daags het Angelus luiden. Hoe schoon moet het zijn, als ware christenen onder voor den anderen kant krijgt Kinheim ook een corner te nemen, welk schot, daaruit voort komende, naast gaat om even daarna weer door Stals de leiding te vergrooten. Na een periode van gelij kopgaanden strijd gaat de rust in met 1o. Na de rust hetzelfde spel met Kinheim in de meerderheid. Zoo nu en dan onderneemt Assendelft een aanval welke op de back's stuit. Kinheim voert succcessievelijk den stand op door Stalséén, Boot 2 en Asjes 2 goals, waardoor de stand 7o wordt, wat wel een verdiende, doch een geflatteerde overwinning is. De Winter schietoefeningen op de Buks zulllen dit seizoen gehouden worden als volgt Te Bloemendaal lederen Vrijdagavond (7.30 tot omstr. 10 uur) aanvangendde 21 December in Hotel „Vreeburg," Bloemen- daalscheweg. Te Haarlem In het Schietgebouw aan de Schouwtjeslaan, iederen Donderdagavond (7.30 tot omstr. 10 uur) aanvangende 20 De cember. Te Vogelenzang In het Vereenigingsge- bouw Graaf Florislaan, om Maandag 17 De cember a. s. en daarna verder iederen Donder dagavond ingaande 27 December van 7.30 tot omstr. 10 uur. Er zal evenals vorige jarln een competitie- en catonwedstrijd gehouden worden, waar aan een programma en een reglement in ie der schietlokaal aanwezig zal zijn. Einde der oefeningen omstreeks eind Maart Het zal velen voetballiefhebbers een genoe gen zijn te vernemen, cfat de wedstrijd H. F. C.-Oud-Intemationalen ook ditmaal we derom zal plaats vinden. Het elftal dat H. F. C. zal bekampen, ziet er als volgt uit: Mc. Neill Bosschart H. Tetzner M. Houtkooper, E. v. Linge, Krom Mr. Welcker, B. Kesslen. J. Bulder, Dr. J. Thomee J. de Natris. De H. F. C.'ers zullen het tegen dit team niet gemakkelijk hebben. Uitslagen 16 December. D. E. M. I—V. I. C. I, 1—1. Vitesse I—D. E. M. II, 1—2. D. E. M. 3—Vitesse 2, 4—2. Vitesse Jun.D. E. M. Jun. 04. D. E. M.—V. I. C., 1—1. Onder de vrij correcte leiding van scheids rechter Tillemans wordt te ongeveer 2.15 begonnen. D. E. M. wint den toss, zoodat V. L C. aftrapt. De eerste aanval is voor V. I. C„ doch D. E. M.'s achterhoede geeft voorloopig niet thuis. Direct daarna zet D. E. M. 'n snellen aanval op, welke echter beslo ten wordt met een slecht schot. Het spel golft hierna gelijk op en neer, waarbij de D. E. M.-doelwachter echter het minste werk te verrichten krijgt. Na ongeveer 15 minuten spelens, forceert V. I. C. een corner, deze fraai genomen, wordt op schitterende wijze door den rechtsbuiten ingekopt, geheel on houdbaar voor den D. E. M.-keeper. Het zeer harde terrein speelt beide partijen par ten. Er wordt dientengevolge geen mooi spel gegeven. Na nog eenige wederzijdsche/aan vallen welke op de zeer goed spelend'e ver dedigingen stuiten, is het rust, welke dus met 10 in het voordeel der collegemen- schen ingaat. Direct na den rust pakken beide partijen weer goed aan, waarbij D. E. M. iets ster ker blijkt. In een scrimmage voor het V. I. C.-doel kunnen zij niet anders dan ten keste van een corner redden. Deze wordt goed ge nomen en met een goed gerichten kopbal brengt de linksbinnen den partijen op gelij ken voet. Nu valt er werkelijke opleving in de D. E. M.-gelederen waar te nemen, hoe wel het schot nog zoek is. De V. I. C.-aan- vallen zijn wel niet talrijk doch gevaarlijker. Een vrije schop op het V. I. C.-doel wordt goed genomen, doch de keeper is op zijn post en stompt comer, welke goed genomen, geen resultaat oplevert. Steeds weer komt de D. E. M. voorhoede terug, maar steeds H.F.C.-VET.—TRAMVOGELS 5—1 Als om 2.30 scheidsrechter Huigenberg laat beginnen, verschijnen de H.F.C.-Vetc- ranen met het volgende sterke elftal Doel Oudewater achter B. Verweij, Schnitgen midden Spoelder, Jongeneel, Faber voor Jurgens, de Vries, Wesse- ling, Wegerig, Davidson. In het begin gaat de strijd vrijwel op. Beide partijen schijnen ergen last van het gladde veld te hebben. De H.F.C.-achterhoede heeft de handen vol werk aan de doortastende, enthousiaste Tramvogelsvoorhoede. Bij een snelle uitval van H.F.C. kan de middenvoor door voorzet zijn elftal de leiding bezorgen (10). De Tramvogels blijven echter hard doorzwoegen, en hun werken heeft tenslotte ook succes, wanneer de rechtsbinnen de vogels mei een hard schoi de stand op gelijke voet brengt. De Tramvogels zijn voort durend sterker, maar voor de goal zijn ze totaal ongevaarlijk. Wegerig brengt de stand met een mooi schot op 21, in het voordeel van de veteranen. Kort hierna is het rusten. Na de rust zijn de H.F.C.-Veteranen veel sterker en het is dan ook aan de achterhoede van de Vogels te danken dat de scand voor loopig 21 blijft. Toch kaq een doelpunt met uitblijven en het is de rechtsbui en der blauw-witten die de voorsprong een bee'je vergroo* en de stand op 3—1 brengt. Nu schijnt de Tramvogels de wedstrijd verloren en de H.F.C.-veteranen komen nu sterk in de meerderheid. Aanval op aanval wordt ondernomen, doch tot doelpunten komt het slechts twee keer. OM DEN L.S.V.-BEKER Hoogovens S.V. IL.S.V. I 4o Als om 2 uur begonnen wordt, zien we een flinke belangstelling op het Kennemer- terrien, Als het spel een kwartier oud is, zorgt Groot voor het eerste doelpunt, met een hard laag schot. 1o De L.S.V.-keeper lijkt in dit werk niet erg bedreven, want vele ballen die hij behoort te vangen, trapt hij weg en is in het wegwerpen zeer laks. Uit een der H.S.V.- aanvallen is de doelman er niet vlug genoeg bij en laat den bal zachtjes de doellijn pas- seeren. Kort na deze periode is het rusten en wanneer er weer aangevangen wordt, zijn de H.S.V.-'ers sterker. Alleen Duisten- hoff speelt als we van hem gewoon zijn Na het nemen van Corner op het Kromme- nier doel, komt een schermutseling voor het doel waaruit het derde doelpunt geboren wordt. Het is thans een éénzijdige strijd, waardoor L.S.V. maar een enkele maal de middellijn passeert. Duisterhoff wil nog even probeeren een tegenpunt te maken, wat hem niet gelukt en als de IJmuidenaren nog een doelpunt aan het totaal hebben toegevoegd, komt het einde. KinheimAssendelft 7o Het is Kinheim mogen gelukken een zeer groote overwinning te behalen. Van den aftrap af weet Assendelft een drietal corners Gemeentezaken B. en W. stellen voor de verordening betreffende aanstelling en bezoldiging van den concierge der Bronstee- school te wijzigen. B. en W. stellen voor In het Grondbedrijf te brengen de perceelen grond achter de perceelen Eikenlaan 30 tot en met 48, samen groot ongeveer 378 M2. B. en W. stellen voor te verhuren aan de wed. P. de Jong een perceel tuingrond aan den Glipperweg, tegen 0.20 per R.R. 2. B. en W. stellen voor onderhands te ver huren aan de N. V. Exploitatie Mij van On roerende Goederen voorheen gebrs. J. en H. v d. Pol een strook grond aan den Glipper weg, groot ongeveer 3.80 Are tegen 1 per jaar. B. en W. vragen machtiging om de noo dige stappen te doen teneinde te komen tot benoeming van een vierde leerkracht aan de Bronsteeschool voor U.L.O, B. en W. stellen voor een wijziging van de verordening voor de openbare scholen en voor het onderwijzend personeel aan die scholen. B. en W. vragen machtiging om de ge meente te doen toetreden tot de Neaerl. Vereeniglng tot Bevordering van den Ar beid voor Onvolwaardige Arbeidskrachten (A.V.O.) tegen een jaarlijksche contributie van 50. B. en W. stellen voor toe te staan een ver zoek van het R. K. Kerkbestuur van St.- Bavo om gelden uit de gemeentekas, ter in richting van een vertrek der villa ..Postlust" als leslokaal, daar in de R. K. school aan den Heerenweg niet voor alle leerlingen plaats is. B. en W. stellen voor vast te stellen de vergoeding ingevolge art. 101, eerste en achtste lid der L.O.-Wet 1920, voor de Bijz. Prot. school Voorweg op 5255.52, voor de Bijz. Prot. school Adr. Pauwlaan op 7818 25 en de Bijz. Prot. school (Ulo) Adr. Pauw laan op 5968.74; het gemiddelde der kosten per leerling op 12.45 voor openb. lag. school en op 38 58 voor de openb. ulo-school; afwijzend te beschikken op de aanvragen om vergoeding voor vakonderwijzers van de R. K. School aan de Molenwerfslaan en de Bijz. Prot. school aan de Adr. Pauwlaan. Nog altijd was de toren zonder klok en bel. De klok, die ook spoedig zal komen, was nu niet zulk een groot gemis, maar wel een bel om het Angelus te luiden en de geloovigen op te roepen voor dc verschil lende kerkelijke plechtigheden. Het gemis er van was vanaf de ingebruikname dei- kerk een groot bezwaar; de Zeereerw. heer Pastoor riep de geloovigen te hulp, om als een St. Nicolaassurprise een bel te schenken. Dank zij de algemeene medewerking ;s er succes geweest. De e.erste van de drie bellen, die in den toren geplaatst zullen worden, is er, en zal op den lsten Kerst dag voor de Nachtmis de geloovigen ter kerke oproepen. In tegenwoordigheid van talrijke geloo vigen had Zondagavond de zegening plaats door den Hoogeerw. heer Plebaan L. A. A. M Westerwoud t, als vertegenwoordiger van Z.' D. H. den Bisschop van Haarlem, daar bij geassisteerd door prof. Van Leeuwen, als diaken en prof. v. d. Wiel, als sub diaken, de Zeereerw. heeren Pastoor Nieu- wenhuis en dr. Vlaar, Rector van het R.K. Lyceum. Als de Z.E. H.H. geestelijken op het al taar hebben plaatsgenomen, zingt het Zang koor het „Veni Creator Spiritus", waarna onder 't zingen van de „Miserere" de gees telijkheid, omgeven door een groot aantal koorknapen, zich plaatste rond de te wij den bel. Na het zingen der „Profundus" heeft de eerste wijding plaats met water, waarna de afwassching. Na de verdere afwassching, bewierooking en zalving besteeg de Zeereerw. heer Pas toor Nieuwenhuis den kansel, tot het hou den van een korte toespraak. Z.eerw. dankt den Hoogeerw. Plebaan, als en 's avonds het gebed „de Engel des Hee ren" te bidden, daartoe opgewekt door het luiden der bel, een gebed, door de Pausen zoo bijzonder aanbevolen. Moge deze avond ons doen besluiten aan die roepstem ge hoor te geven, niet alleen door het bidden van het „Angelus", maar ook als zij ons roept naar het kerkgebouw. Dan zal ons nieuw bezit een middel worden tot meer deren zegen, zal meer voorspoed door de voorspraak van Maria op u allen neder dalen. Zoo moge het zijn. Hierna werd een kort Lof gecelebreerd en werden bij den zegen de gebruikelijke drie slagen op de nieuwe bel gegeven. Deze eerste bel, vervaardigd in de gieterij van de firma Eijsbouts te Asten, weegt 350 K.G. De nog later komende klokken zullen heeten St. Joseph, wegende 425 K.G. en zal als doodsklok dienst doen en de derde, die den naam van Salvator zal dragen, moet 700 K.G. wegen en zal dienst^ doen vcor algemeene plechtigheden. Dit is echter nog toekomstmuziek. Op deze klok Is het volgende vers in- igoten Maria is mijn naam, Tot luiden wel bekwaam, Roep ik Maria's kinderen Tot het gebed te saam. Gisteren reeds zou een begin gemaakt worden met het plaatsen der klok in den toren, wat verricht zal worden door de aannemersfirma Assendelft te Heemstede. J. KLEEFSTRA f Na een kort ziekbed is alhier overleden de heer J. Kleefstra, die sinds 1907 alhier als hoofd der openbare lagere school werkzaam was. Benoemd Door Burgemeester en Wet houders van Velsen is benoemd, met ingang van 1 Januari 1929, tot Parkopziener; H. Verweij, thans agent van politie alhier. IJsclub Onder voorzitterschap van den heer Vernooy, vergaderde gisteravond de „IJsvereeniging Bennebroek en Omstreken", in café „De Oude Geleerde Man". De notulen enhet jaarverslag van den se cretaris, den heer D. W. Kooimans, werden onder een dankwoord onveranderd goedge keurd. De uitgebrachte rekening en verantwoor ding van den penningmeester, den heer C. v. cl. Porren, werden door de heeren Gulde- mond en de Wit, nagezien en in orde bevon den. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren Vernooy, Kooimans, Zwaag en Hulse bosch, werden herkozen. Bij de rondvraag gekomen, kwamen de heeren Guldemond en Heemskerk met het voorstel, ten bate van de kas een loterij te houden. Wordt tot de volgende vergadering aangehouden. Na sluiting der vergadering bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Serenade Gisteravond verraste de Christ, zangvereeniging „Bennebroek", haar sympha- tieken oud-directeur, den hoofdonderwijzer den heer J. Snippenberg, ter gelegenheid van haar 64sten verjaardag, met een bezoek, waarbij zij een viertal nummers ten gehoore brachten, die ondanks het vochtige weer, on berispelijk uitgevoerd werden. De heer Snippenberg heeft van haar op richting af, gedurende 20-jaren, als directeur aan het hoofd gestaan en de Chr. zangver eeniging is nog steeds van zijn symphatie en medeleven verzekerd. Wegens te drukken werkzaamheden als directeur bedankende, is hij haar beschermheer geworden. Onderzoek van water Voor wetenschap pelijke doeleinden worden door het bestuur van den Haarlemmermeerpolder uit alle gas- en waterwellen monsters water genomen. In hoofdzaak heeft dit ten doel om te on derzoeken of deze wellen, door de gassen en het vele ijzer, schadelijken invloed kunnen uitoefenen op de landbouwgewassen. Plechtige eerste H. Mis Zondag 23 De cember a.s. zal de Eerwaarde Heer P. Bot telier in de Parochiekerk te Halfweg des voormiddags 10 uur, zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. DINSDAG 18 DECEMBER. Berlijn Parijs Brussel Londen Zürich Rome Madrid V.'eenen New-York (cable) Praag Warschau Kopenhagen Olso Stockholm 59.30 9.70 34.55 12.07 47.90 13.— 40.45 35.— 248 V') 7.30 27.— 66.35 66.35 66.50 72 59.40 9.80 34.65 12.08 48.05 13.10 40.55 35.10 2.49}» 7.40 27.10 66.50 66.45 66.65 (N i e t - O f f 1 c i e e 1). 449e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 18 December I92S. 3e Klasse 2e Lijst. Hooge prijzen 17400 5000.—. -f 9258 2000.-. 5417 1576S 1000.—. 4915 9670 400.—. 3212 9258 10217 15311 15793 ƒ200.—, 612 14908 20356 f) 100— Prijzen van 45.- 18 134 141 149 201 236 253 260 269 479 480 514 532 546 556 589 744 755 795 876 889 900 911 918 936 940 948 951 981 1000 1092 1188 1214 1322 1342 1356 1362 1480 1511 1538 1560 1651 1707 1757 1814 1860 1903 1929 1937 194° 1959 1984 2009 2027 2042 2045 2083 2134 2163 2248 2254 2390 2577 2590 2664 2758 2759 2808 2944 2949 2973 3025 3030 3035 3080 3108 3126 3160 31S4 3196 3205 3292 3327 3393 3404 3426 3469 3477 34SO 3492 3680 3770 3774 3778 3804 3805 3S06 3851 3854 3856 3860 3961 4082 4098 4120 4171 4185 4227 4318 4481 4502 4680 4719 4801 4819 4889 4918 5009 5056 5112 5129 5139 5144 5164 5183 5195 5219 5222 5275 5293 5294 5432 5446 5447 5480 5492 5509 5612 5674 5691 5701 5705 5736 5748 5802 5917 5932 5960 6016 6065 6085 6136 6142 6207 6325 6374 6388 6447 6476 6517 6541 6589 6595 6601 6617 6644 6765 6792 6908 6975 6992 7050 7062 7099 7141 7142 7175 7211 7217 7243 7258 7275 7291 7347 7428 7436 7475 7553 7606 7623 7686 7751 7872 7939 7958 7987 8000 8050 8088 8146 8168 8207 8256 8333 8341 S3S5 8422 8489 8516 8618 8657 8663 8671 8734 8749 8772 8856 8920 8997 8999 9059 9066 9180 9240 9281 9333 9348 9365 9388 9398 9415 9485 9562 9640 9714 9730 9736 9780 9820 9835 9866 9888 9918 9960 10003 10076 10322 10376 10406 10421 10452 10500 10520 10536 10564 10700 10707 10728 10734 10737 10801 10839 10937 10964 I097O 11033 11068 1' 166 11194 11237 11286 11523 11553 11607 11613 11665 11723 11806 11833 11889 11909 11945 12090 12108 12133 12174 12208 12216 12329 12331 12348 12375 12392 12421 12429 12505 12514 12526 12594 12631 12645 12648 12685 12703 12717 12723 12727 12739 12821 12871 12879 12921 12924 12999 13020 13032 13049 13120 13132 13149 13230 13235 13252 13311 13351 13408 13433 13626 13678 13684 13695 13698 13732 13733 13786 13804 13886 14003 14020 14064 14069 14093 14170 14178 14251 14276 14313 14324 14339 14348 14350 14411 14473 14581 14633 14655 *14738 14868 14874 14876 14919 14936 15004 15033 15106 15111 15127 15175 15206 15230 15259 15296 15325 15385 15390 15391 15394 15421 15552 15642 15709 15728 15741 15759 15776 15798 15824 15869 15880 15927 15931 16077 16142 16164 16283 16318 16424 16462 16607 16689 16719 16877 16884 16905 16938 16943 17081 17098 17141 17167 17196 17247 17261 17292 17373 17450 17459 17500 17523 17538 17564 17836 17897 17966 18075 18131 18165 18175 18190 18314 18367 18523 18526 18597 18735 18747 1876c 18774 18936 1S979 19005 19025 19052 19063 19087 19131 19184 19286 19310 19399 19412 19420 19488 19514 19566 19651 19708 19719 19846 19923 19986 20003 26006 20014 20050 20085 20I2O 20169 20299 20305 20389 20391 20395 20404 20527 2057S 20589 20612 20637 20641 20651 20677 20687 20692 20758 20842 20864 209941 20954 20974 Cf l i. L. S. Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar weder de gelegenheid geboden tegen vergoeding van slechts f 0.60 een NIEUWJAARS3ROET in de te plaatsen, welke 5 regels plaatsruimte mag beslaan. Voor grootere advertentiën wordt voor eiken regel meer, 15 cent extra berekend. De abonné's welke van deze meer en meer gebruikolijke wijze van „wenschen aanbieden" gebruik willen maken, worden beleefd verzocht onderstaande bon ten spoedigste duidelijk inge vuld met toevoeging van faan ons bureau Nassaulaan 49 Haarlem te doen bezorgen Ondergeteekende verzoekt plaatsing van onderstaanden NIEUWJAARSGROET in het nummer van 31 December Het bedrag ad fgaat hierbij v.p duidelijk met potlood invullen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 7