Stadsnieuws J. VAN DER LAAN fierlnea WathrJcfi, Haarlem GEEN KERST- OF NIEUWJAARS-DINER NOORD-HOLLAND MUZIEKINSTRUMENTEN wr WED. II. HOGENBÏJL AAN DE VERZEKERDEN DER TE HAARLEM WERKENDE ZIEKENFONDSEN NED. MY. t. B. d. GENEESKUNST EN DE ZIEKENFONDSEN n.mmm KERSTMANDEN EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - DONDERDAG 20 DECEMBER 1928 BLADZIJDE 2 cüfcsemiieyeiUgijig Agenda Het gemeentebestuur en het tramvraagstuk Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstr. 16 Tel. No. 10756 Het jubileum van St. Deus Dedit ADVERTEN T1ËN. LP-VERTRAAN R Kerstboom-Standaards S Ziet onze Etalages VISCHHANDEL ANNO 1831 13 RIVIERV1SCH MARKT 13 Haarlem - Telefoon 10545 zonder OESTERS - KREEFT of CAVIAR Jgjgf ANNIE WIGMAN I KERSTGESCHENKEN NOORD - HOLLANDSCH DAGBLAD HOFPLEIN 6 - ALKMAAR TELEFOON 433 en 633 Zp Uw schaatsen al geslepen? GRAHAM-PAIGE d e auto voor IJ. K. BEERS 8C ZOON - Heerenvest 82-84-86 GEWAARDEERDE KERSTGESCHENKEN OUDE GROENMARKT 28 - TEL. 14273 21 December Hobby Vloerwrijvers f 125.— Jack Hylton naar Nederland Kerst-matinee Juan Manen Beethoven-matinee Stefan BergmannBax Orobio de Castro Mededeelingen aan den Raad d.d. 19 December 1928 Besmettelijke ziekte I Weldadigheid naar Vermogen BLANKE,NOORSCHE X MEDICINALE ff AJ.van der PIGGE GIERSTRAAT 3. 45 CENT PER FLACON □nam u n fraai a fl2.7M.25 R e ver- ;r o n D 99 Groote Houtstraat fsjggljpf BLOEMENMAGAZIJN S3IH GROOTE KEUZE IN 11 EN VERDERE ZIET DE ETALAGE! □□QZQcncoGnoac ooc cogdS Advert^rt in dit blad. Platei is de brandstofienhandelaar met drie P's Ce drie P's beteekenen PROMPT voor de bediening PRIMA, voor de kwaliteit PLATEL voor den leverancier Eovendien is Platei altijd laag met de Prijzen Platei Schoterweg 43, Vroomstraat lOrd., Tel.13680 fcoc.eieit „St. Bavo""8 uur Haarl. Gem- Koor. 8 uur „Inter Nos" 8 uur Al- berciingk Thijm 8 uur Bevolkingsbu- reau 8 uur ledenvergadering Bloemis ten 8 uur Bur. voor Beroepskeuze, Stadsschouwburg, Wilsonspiein 8 uur ,4->e tweede Kans". Cinema Palace, Gr. houtstraat 8 uur Bioscoopvoorstelling. Luxor Theater, Gr. Houtstraat "8 uur Bioscoopvoorstelling. Rembrandt-Theater, Gr. Markt 7 en kwart over 9 uur Bioscoopvoorstellingen ralleen voor vowassenen). iles prekingen in den Haarlemse hen raad. In de gisteren gehouden gemeenteraads vergadering heeft de heer De Breuk vra gen gesteld over de opheffing der Cein tuurbaan en de verbinding tusschen het Bosch- en Vaartkwartier en de stad. Wethouder 'Gerritsz heeft daarop een uit voerige "'teenzetting van den stand van zaken .geven Zoodra hij wethouder van Openbare Wer ken v.as geworden heeft hij onderhandelin gen met de directie der N.Z H-T.M. onder nomen om het tramvraagstuk op te lossen. Een drietal conferenties werd gehouden, onderbroken door samensprekingen met het college van B en W. en de tram commissie en gevolgd door schriftelijke be vestigingen, die door het gemeentebestuur telkens met bekwamen spoed werden be handeld, maar door het trambestuur ge- tra n Eeji der voornaamste punten der bespre king was de opheffing van de Ceintuurbaan. De laatste brief van het gemeentebestuur aan de Directie van de tram bevatte de mi- nimumeischen van Haarlem om met de tramdirectie tot overeenstemming te komen. Nog voordat de directie op dien brief ant- wo^idcie, deed de heer Burgersdijk aan de pers de mededeeling, dat de Ceintuur baan zal worden opgeheven en een nieuwe tramlijn StationLeidschevaart zal worden ingesteld. Deze handelwijze vond het jemeente- oestuur incorrect en onaangenaam. Kon voor vroegere mededeelingen omtrent de op- hei fing een misverstand worden aangeno men, nu zeker met en voor spr. is dit geval i aanleiding om verdere besprekingen met de directie van de N.Z H.T.M. tot het uiterste tc beperken. De tramdirectie betreurt ook deen v«n zaken. De NZHTM meent, dat zij voor de nieuwe tramlijn StationLeidschevaart geen con cessie of toestemming noodig heeft van het Haarlemsche gemeentebestuur, omdat zij ren concessie heeft voor het exploiteeren der tramlijn Station Haarlem naar Zand- voort en dus voor een tramlijn Haarlem- StationKwakel. Het gemeentebestuur meende aan deze exploitatie voorwaarden te kunnen verbinden. Zonder het einde van rie besprekingen af te wachten stelt de directie 'n dead in uitzicht: zij zal de Cein tuurbaan opheffen en een nieuwe lijn in stellen. Juridisch zal deze zaak nu uitgemaakt moeten worden. De tramdirectie aanvaardt de consequen ties van de opheffing der Ceintuurlijn: ver speling der gestorte waarborgsom, wegne men der rails en het op haar kosten in orde brengen der bestrating. Waarschijnlijk zal het gemeentebestuur zich wel verzetten tegen de handelwijze van de NZHTM. De wethouder zeide voorts: dat Haarlem gevaar loopt eerstdaags de logge en lange treintrams van Zandvoort naar het station te zien rijden en daar sta- fioneeren, want daar wil de curectie het eindpunt der concessie HaarlemZandvoort; dat het gemeentebestuur meent', dat de tramdirectie reeds als eindpunt de Tempe liersstraat gekozen heeft: dat de trams natuurlijk op het onmoge lijke smalle spoor zullen blijven rijden; dat alle verbeteringen, zooais de verbetering van de Manegebrug, het omleggen van de bocht in het Kenaupark, de verbreeding van de Ro zenstraat, verbeteringen, die tonnen gouds kosten, teniet worden gedaan als de NZHTM deze geheel in beslag blijft nemen; dat het Stationsplein onbegaanbaar is door de vele trambanen, die er liggen, zoo dat het plein nimmer voor een ontvangst kan worden gebruikt; dat de tram op een verzoek om verbete ring antwoordt, dat het gemeentebestuur dan maar de kosten moet dragen om de uitgangen van het station aan liet Kenne- merplein open te stellen; dat straks de trams op het Station, naar de mededeeling van de directie, drie m.nu- ten zullen wachten, wat de wanorde daar 1 nog aanzienlijk zal vergrooten; l dat de directie absoluut weigert een an dere route door de trams te laten nemen dat zij weigert de- masten op de Leidsche vaart, die daar midden in den verkeersweg staan, weg te nemen op grond van de over weging, dat Gedeputeerde Staten, die plaat sing hebben goedgevonden en dat de tram er absoluut geen belang bij heeft, die dingen weg te nemen; dat zij weigert de trambanen aan één zijde van de Leidschevaart te laten loopen; dat de directie wel de tram uit de Smede- straat wil halen om ze langs de Jansstraat te laten loopen, maar, dat zij zegt absoluut geen befeng bij verandering te hebben en dus geen bijdrage in de kosten wil geven, zelfs 17000.— eischt- als tegemoetkoming in de kosten om de baan te verleggen; dat zij weigert de tram weg te nemen van onder het viaduct aan den Verspronckweg, waar de passage levensgevaarlijk is en waar de autobuslijn zou gaan rijden voor Overveen, geëxploiteerd door de tram; dat cr nu een aanvrage is om in Haarlem het eindpunt te mogen leggen van de electrische tramlijn HaarlemLeiden en dat zij niets minder wenscht, dan dat eindpunt te leggen in een lus, die om het Frederikspark zal loopen (bij het Bronge bouw dus) dat zij geen plan heeft ingediend ter ver betering van de Langebrug met toezegging van een tegemoetkoming in de kosten, maar dat zij verleden jaar een voorstel heeft ge daan om de Kampervest te dempen en daar het station te vestigen, dat nu in de Terrr- peliersstraat is, een idee, waar het gemeen tebestuur dubbel en dwars op studeeren moet, a's men bedenkt, dat de Kampervest veel hooger ligt dan de Kampersingel en daar dus een onmogelijke toestand ontstaan zal; dat het gevolg daarvan ook weer zal zijn, cfat de tram vanaf de Gasthuisvest over den Kiemen Houtweg zal rijden door het Fre derikspark naar Leiden; dat het integendeel wenschelijk moet wor den geacht de E. S. M. zooveel mogelijk uit de stad te houden. De wethouder gaf als zijn oordeel te kennen, dat de verbinding t usschen Bosch- en-Vaart en de stad beter wordt door den nieuwen toestand. Over deze mededeelingen ontstond eenig debat. De heer De Ereuk heeft met belangstel ling de uitvoerige mededeelingen gehoord, maar hij moet toch concludeeren, dat de raad ei eigenlijk niets meer mede te ma ken heeft. Hij zal op een goeden dag wel eens van de verandering iiooren of lezen. Maar spr. kan daar niet bjj. De Ceintuur baan bereikt de schouwburgen, ziekenhui zen en station en de nieuwe lijn bereikt wel enkele stukken van de tegenwoordige, maar langs een grooten omweg. Spr. t,c looft met, dat de nieuwe lijn voldoende het verdwijnen van de Ceintuurlijn compen seert. De heer Koppen vindt den gang van zaken niet zoo verwonderlijk, als men weet, dat het met de tramdirectie moeilijk praten is. Zij doet, wat zij voor haar bedrijf sit meest gewenseht acht, maar die maatrege len zijn soms fnuikend voor de belangen der inwoners van de gemeente. De nieuwe verbinding van Bosch- en Vaart acht spr. geen verbetering voor de bewoners van dat stadsdeel. Vooral voor andere menschen is de kwakel aan de Leidschevaart de weg. Kunnen B. en W. zich niet met de Brockway in verbinding stellen, om een verbinding in de hand te werken. De heer Castricum wijst er op, dat er twee partijen zijn, die belangen moeten regelen. Men moet niet vergeten, dat de tramdirectie ook moet zorgen voor een goede uitkomst voor het bedrijf, voor een goede exploitatie. Daarbij komt, dat het gemeentebestuur autobusdiensten instelt, welke het tramverkeer kunnen schaden.' Ook dat mag niet vergeten worden. Wethouder Gerritsz faat na, dat in het Verkeersrapport reeds de tramlijnen op genomen zijn. welke de directie meent, die er moeten zijn. Als men onderhandelt en de commissarissen der tram decreteeren dan toch, wat er gebeuren moet, dan is dat een klap in het gezicht van het gemeentebe stuur. Langzamerhand komt men de eer van het gemeentebestuur te na. De raad heeft nu besloten tot instelling van 3 autobuslijnen. Maar ook" de Brockway rijdt, om een behoorlijk dividend te krijgen Die heeren zorgen wel voor hun eigen be lang; laat de gemeente nu ook om haar be lang denken. Men schrijft ons: Na lange en moeilijke onderhandelingen is de impressario Ernst Krauss er in geslaagd Jack Hylton met znij Jazz-Revue te enga- geeren. de grootste sensatie op het gebied van de Jazz. Jack Hylton zal slechts één enkelen avond in Amsterdam optreden, n.l. op Vrijdag 28 December as..in de groote zaal van het Concertgebouw. Het Jack Hylton-ensemble is niet alleen iazz-orkest, maar een soort revue, want ge durende hun optreden verwisselen Jack Hylton's boys van costuum; zij spelen en dansen; zij dansen en zingen; zij spelen ook film; zii late ride modernste dansen zien. Jack Hylton speelt in populaire motieven populairen dans en imiteert met dezelfde mo tieven de speelwijzen van verschillende lan den b v. China, Spanje, Italië, Rusland, enz. Hij speelt hetzelfde motief alsof het een compositie van Beethoven of Liszt is. Bij alle muziek maakt het orkest bewegingen en mi miek. die de verschillende volken en compo nisten karakteriseeren- Jack Hylton geeft o.a. een „Boy"-nummer. waarin alle leden als „bots" gekleed zijn. en hetwelk een parodie op het militarisme is Dit nummer heeft overal een enorm suc ces. Dan is er een nummer waarin het ge- heele ensemble negerliederen speelt en alle leden als negers opkomen, en met de mu ziek wordt een kleine neger-pantomime ge geven. Verder treeds op de phenomenale Marimba xylophonist! Jack Hylton bekommert zich niet om het applaus, zelfs al is dit nog zoo stormachtig. Hij stopt geen enkel oogenblik, het eene nummer volgt op het andere en alles in een geweldig tempo. Zeventienhonderd feestgangers Op 26 en 27 December a.s. gaJt de R. K. Landarbeidersbond St. Deus Dedit feest vie ren. Dan wordt het zilveren jubileum van den bond herdacht. Op Tweeden Kerstdag is er 's middags feestelijke bijeenkomst, waar gelegenheid zal zijn voor particulieren en organisaties om het bestuur te compli menteeren 's avonds is er een groote feest avond in het Krelagehuis. Op 27 December wordt in gebouw St. Bavo de Bondsraad gehouden, zooals wij reeds gemeld hebben. Het feest begint op 26 December, om half elf met een Pontificale Hoogmis in de Kathe drale kerk St. Bavo, opgedragen door Z-D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent. Er is voor het jubileum veel belangstelling. Dat wekt geen verwondering, als men weet welke toestanden heersenten vóór 20 of 25 jaar, en wat de Bond in deze kwarteeuw voor de verbetering der arbeidstoestanden heeft gedaan. het R. K. Werkliedenverbond, de L. T. B., de Bedrijfsraden en andere organi saties zuilen vertegenwoordigd zijn. Waar schijnlijk zal ook Fr. Behrens, voorzitter van den Internationalen Christel. Land- arbeidersbond en lid van den Rijksdag, tegenwoordig- zijn. Bij het bestuur van St. Deus Dedit is be richt ontvangen van ruim 1700 personen, die het feest zullen meevieren. Uit alle deelen van het land, Friesland, Groningen en Bra bant, zullen de deelnemers komen. Om de deelnemers uit Zeeland in staat te stellen tijdig voor de Pontificale Hoogmis in Flaar- lem te zijn, loopt een extratrein van Goes.j Voor de deelnemers die van verre komen en voor wie zulks noodig is heeft het Bonds- bestuur voor logies gezorgd. D'e organisatie van deze viering heeft langdurige voorbereiding en veel moeite gekost. Het Bondsbestuur heeft echter alles gedaan om het feest te doen slagen. De vie-', ring van het jubileum van St.Deus Dedit zal dan ook voorzeker een succes worden. De Spaansehe violist Juan Manen zal op 't Kerstmatinee, Dinsdag 25 December, 2.30 uur, in de kleine zaal van het concertge bouw, het volgend programma ten gehoore brengen: Concert in C-moll van M. Bruch; Romance G-dur en Romance F-dur van Beethoven; II Papiti van Paganini Ms.nén; Airs russes van Wienisweki; Caprice No. I op. A-14 en Caprice No. II op. A-15 van Ma- nén; lm Sonnenschein van Rubay. Josef Schelb zal den violist aan den vleu gel begeleiden. Stefan Bergmann (plano) en Max Orobio de Castro (cello) zullen op het Kerst-mati nee: Woensdag 20 December. 2.30 uur, ih de "kleine zaal van Wet Concertgebouw, het vol gend programma ten gehoore brengen: So nate op. 102 Nr. 1; Sonate op. 102 No. 2; Sieben Variationen über das Duett „Bei Mannern welche Liebe fühlen" aus der opera „Zguberfiöte" von Mozart; Sonate op. 69. Ingekomen zijn een adhaesie-betuiging van de Ouder commissie van School No. 21 met het ver zoekschrift van de Afdeeling Haarlem van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers om over te gaan tot het weder benoemen van schoolbewaarders aan de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs. een adhaesie-betuiging van de Midden standscentrale voor Haarlem en Omliggende Gemeenten met de verzoekschriften van het Comité van Actie en van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken om afschaffing van de zakelijke belasting op het bedrijf. een verzoekschrift van P. Breeuwer e.a., allen lid van organisaties, aangesloten bij het Werkloosheidsbesluit 1917, om te worden te werk gesteld bij de verschillende werken, welke in den vorm van werkverruiming worden uitgevoerd. een verzoekschrift van den Haarlemschen Bestuurdersbond om nog eenige meerdere werken eveneens te doen geschieden door werklooze arbeiders. Gesteld worden in handen van Burge meester en Wethouders om prae-advies Een verzoekschrift van den Haarlemschen Bestuurdersbond om uitbreiding van het aantal leden der Gemeentelijke Commissie voor de Werkloosheidsbestrijding en deze Commissie te doen verdeelen in eenige sub commissies voor onderzoek van het vraag stuk der werkloosheidsbestrijding. Een verzoekschrift van de vereeniging tot stichting en instandhouding van Scholen met den Bijbel om beschikbaarstelling van gelden voor het veranderen van de speel plaats harer school aan de Bakenessergracht. Een verzoekschrift van de Commissie uit de vergaderingen van de ouders van leerlingen der Middelbare School voor meisjes met 5-j. c. om maatregelen teneinde te geraken tot een beteren en gezonderen toestand van hét onderwijs en de huisvesting vari de leerlingen van genoemde school. Een verzoekschrift van H. F. Oets e.a. bewoners van de Oosterstraat en de Indi- schestraat, om de zuidelijke gedeelten hun ner straat en het correspondeerend gedeelte der Zaanenstraat voor publiek verkeer ge schikt te maken en open te stellen. Een verzoekschrift van J. Fahrenfort e.a. bewoners van den Kloppersingél tusschen het Frans Halsplein en de Joh. de Breuk- straat, om den loop der autobussen van lijn 2 zoodanig te wijzigen, dat zij niet meer den Kloppersingel passeeren. Een brief van Th. Teeuwen, waarin hij bezwaar maakt tegen het uitbreidingsplan voor de gronden ten Noorden van de Jan Gijzenvaart. Een verzoekschrift van J. IJ. en P. J. Blokker om aan hen te verkoopen een per ceel grond, gelegen aan de Deckerstraat, en een verzoekschrift van W. F. van Leeu wen en K. H. J. Wolzak om 'aan hen in koop te staan een perceel grond, gelegen aan de Kempstraat. Besloten wordt de beslissing op het be roepschrift d.d, 22 October 1928 van de Nederlandsche Scheeps- en grond-explo- tatie Maatschappij te Amsterdam tegen hun besluit d.d. 28 September 1928, 7e Afdeeling No. 2/686, waarbij aan genoemde maatschap pij vergunning is geweigerd voor den bouw van 12 woonhuizen op een terrein aan den Vergierdeweg, voor den tijd van één maand te verdagen. In de week van 915 December heeft zich in deze gemeente 1 geval van diphtheritis voorgedaan, I Woensdagmiddag had de gewone jaar lijksche algemeene vergadering dezer ver eeniging plaats. Bij den aanvang der vergadering her dacht de voorzitter, Jhr. J. van Reigers bergen Versluys, het 40-jarig beslaan der Vereeniging op 15 November 1.1. Onder meer wees deze daarbij op de bijzonderheid, dat de heeren, die destijds het initiatief tot de oprichting van de Vereeniging genomen hadden, de heeren Jhr. Mr. A. J. Rethaan Macaré, A. de Clercq en Jhr. F. Teding van Berkhout, allen dit jubileum nog moch ten beleven, terwijl de heer Teding van Berk hout nog steeds deel uitmaakt van het Be stuur. Den heer Teding van Berkhout, ter vergadering aanwezig, werd door den voor zitter dank gebracht voor hetgeen hij ge durende die vele jaren in het belang der vereeniging gedaan heeft en voor zijne voortdurende belangstelling. De secretaris en de penningmeester brach ten verslag uit over het afgeloopen vereem- gingsjaar loopende van 1 November 1927 tot 31 October 1928. Aan giften, contributies en rente werd ruim elf duizend gulden ont vangen, met welk bedrag de gewone onder steuningen in geld en in natura alsmede de administratie-kosten konden worden be streden. Voor Kinderzorg d.w.z. voor ver blijfkosten van kinderen in het Tehuis in do Morinnesteeg en in de Crèche in de Aster- straat werd een kleine duizend gulden uit gegeven, waardoor deze afzonderlijke reke ning thans een debet saldo aanwijst. Voortaan zullen de uitgaven voor dat werk ook uit de gewone inkomsten bestreden moeten worden. Voor van tijd tot tijd voorkomende extra gevallen worden gelden gebruikt uit het G. S. Fonds, het afgeloopen jaar on geveer 1.400, waarvan het gevolg is, dat dit Fonds t. z. t. zal verdwijnen. Het is daarom verblijdend, dat het kapita^tje der vereeni ging dit jaar door een gift van de geliquideerde Commissie tot Spijsuitdeeling aan behoefti- gen en door vier legaten met een zeer be vredigend bedrag is toegenomen. Niet al leen blijft vermeerdering van kapitaal met het oog op de toekomst zeer gewenseht, maar wil het Bestuur op dezelfde wijze blij ven door werken, dan is een belangrijke toeneming van het leden-aantal beslist nood zakelijk. Voor een groote stad als Haarlem telt de Vereeniging W. N. V. nog veel te weinig vaste contribuanten voor haar lief dadig werk „voorkoming, bestrijding en leniging van armoede", waarbij de Godsdien stige gevoeleiis der ondersteunden vol komen geëerbiedigd worden en geen onder scheid van gezindte wordt gemaakt. Het Bestuur spreekt dan ook den wensch uit, dat in het nieuw aangebroken vereenigings- jaar zich vele nieuwe contribuanten zullen opgeven aan het adres der Vereeniging, Proveniershuis, Gr. Houtstraat 144. Behalve geldelijke bijdragen zijn kleeding- stukken voor oud en jong, dekens enz. altijd zeer welkom. 31 Maart gaf de heer W. A. J. Goeting, gymnastiekleeraar van de Nuts Kweekschool voor onderwijzeressen met zijne leerlingen, onder wie ook die der schoolvereeniging Aerdenhout-Bentveld, wederom eene uit voering in het Gemeentelijk Concertgebouw, waardoor de kas met bijna zeshonderd gul den werd versterkt. In den loop van het vereenigingsjaar over leed een zeer werkzaam lid van de Commissie van Huisbezoek, de heer A. P. Duinker. Hij was een werker, die stil zijn gang ging, maar deed wat gedaan moest worden. De tien leden van het bestuur, aan de beurt van aftreden werden herkozën, onder wie de heer Jhr. F. Teding van Berkhout, die benoemd werd tot eere-bestuurder. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen innig geliefden Echtge noot, Vader, Behuwd- en Groot vader JOHANNES MATTHEUS VOSKIJIJL Echtgenoot van Catharina Geerlruida Frensen, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam: Wed. J. M. VOSKUIJL Frensen. Haarlem. 20 Dec. 1928. Oranjestraat 62. De H.H. Uitvaartdiensten zul len worden gehouden op Maan dag 24 December a.s. in de Kathedrale Kerk St. Bavo (Leidschevaart) om 7.30 en 8 uur, waarna de begrafenis om 11 uur op het R.K. Kerkhof St. Barbara. •v O/ □ÖCDDCD u groen geschil- dtrd. Q Passend zoowei voor dunne en dikkere stam men. fl 1.25 -1.50 n lich- n ling. O met gekleurde of witte lamp- JP jes met takknijpers, Snoer- jij j=j en Stopcontact, in fraaie doos q f 11.50 compleet [J Q Eenige schotels waarmede wij. bijzonder veel succes hebben. HORS D'OEUVRE SUEDOISE - TRANgON DE SAUMON PRINTA- NIER - TRUITE DE FONTAINE A LA MOLD AVE - HOMARDS EN BELLEVUE - HOMARDS A L'AMERICAIN - SOLES COLBERD - SOLES A LA MEUNIÈRE - SALADE ITALIENNE - SALADE DE HUSSARDE - SALADE A LA RUSSE - SALADE MÊLÊE KREEFTEN - ZALM - HARING SALADE - PATË DE FOIE GRAS GEROOKTE ZALM - GEROOKTE PALING - PALING IN GELEI :;ïs: GROOTE HOUTSTRAAT 185 TEL. 11290 ..r.r,■■■•«■■(«■■"'"sSaa» mm n V»» ri ï.jaauaa* iiaailtiii' n n -a i f naait aaua«a»»"»>a r Abonneert U op dit blad. Zoekt U een afdoende en succesvolle reclame in Noord-Holland bo ven 't IJ? Plaatst Uwe aanbiedingen, aanvra gen, bekendmakingen, enz, in het het meest gelezen Dag blad in Noord-Holland boven 't IJ, met edities voor Alkmaar, Helder, Hoorn, Purmerend en provincie. Aanvragen voor advertentietarie ven richte men aan de administratie a Magazijnen geopend van 8-12 gen van IV4-8. Zaterdag tot 10. g Wij doen dit vakkundig g op NATTEN steen. GAAMAM A Al&£ Wanneer het U om rustig en comfortabel auto-rijden te doen is, Tzonder een enkele teleurstelling, dan is de Hij ligt vast op den weg en is door een kind te besturen. Uiterlijk en innerlijk is het een fraaie auto, terwijl motor en mechanisme aan de hoogste eischen voldoen. U kunt hem het best beoordselen als U alle andere in aanmerking komende fabrikaten gereden heeft. TELEFOON 14037 - HAARLEM. de gewestelijke vertegenwoordigers van den GRAHAM-PAÏGE, zenden U op Uw aanvraag gaarne den nieuwsteu GRAIIAM-PAIGE-CATALOGUS ZIJN ZEKER INDIEN U DEZE BETREKT BIJ BENT U VEZEKERD VAN EERSTE i. KWALITEIT EN AFWERKING GJCF" UW GESCHENK GEEFT DAN BLIJVENDE VREUGDE Aan de verzekerden der te Haarlem werkende ziekenfondsen wordt hierdozr bekend gemaakt, dat het nieuwe contract, dat tusschen de op 1 October 1928 is gesloten, de betaling der maand kaarten voor SPECIALISTISCHE HULP door de verzekerden opheft. De verzekerden behoeven voor deze kaarten dus niet meer te betalen. Dientengevolge vervalt in het Reglement der fondsen de bepaling, dat terugbetaling van het betaalde bedrag plaats heeft. Onder vorenstaande maandkaarten zijn niet begrepen de kaarten voor: Heilgymnastiek, Massage en Physische Therapie (hoogtezon). Voor kaarten, waarop deze behandeling wordt verleend, moet nog steeds door de verzekerden worden betaald. De fondsen betalen den verzekerden hierop echter 50 pCt. te rug. tot een maximum van 3.50 per kaart en van 12 kaarten per verzekerde per jaar. De verzekerden zijn verplicht de fondskaart enhet verwijsbriefje van den huisarts aan den specialist te vertoonen. Het verwijsbriefje allèèn is niet geldig. Ook mag de fondskaart GEEN ACHTERSTAND IN DE PREMIEBETALING aanwijzen, daar anders geen specialistische hulp verleend wordt. AMSTERDAMSCH ZIEKENFONDS. HAARLEMSCH ZIEKENFONDS. NEDERLANDSCH ALGEMEEN ZIEKENFONDS. ROTTERDAMSCH ZIEKENFONDS. ZIEKENZORG.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2