Fabrieksbrand te Helmond - Wat gebeurde in 1928? DONDERDAG SO DECEMBER 1928 X< A W', NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT mmanniiimianiiniimniniinBniiniiifflfiMMninMjiiMm^ Te Helmond brak Zondagmorgen brand uit In de garenfabriek van de firma Carp. Ook de Eindhovensche brandweer moest er aan te pas komen, en we zien deze hier helpen b|j het blusschings werk dat heiaas niet mocht baten. De fabriek was verzekerd, ook tegen bedrjjfsstoornis, maar de schade loopt naar raming in de honderdduizenden De zilveren Zondag, zoo wordt in Duitschland de voorlaatste Zondag voor Kerstmis genoemd, is dit Jaar voor de zakenmenschen van groote beteekenis geweest, wijl de gouden Zondag, d.i. de laatste Zondag voor 't Kerstfeest, te kort voor den feestdag valt, om de menschen in staat te stellen hun Inkoopen te doen voor den Kerstboom en de Kerstgeschenken. Het was in de zakenwijken een drukte van belang, zooals overduidelijk blijkt uit onze foto We plaatsen hieronder een foto van het eindelijk te Singapore aangekomen middendeel van het groote dok, dat van uit Enge land slechts door Hollandsche sleep booten kon worden gebracht op de plaats van bestemming. Het dok was vijf maanden onderweg Dezer dagen had te Rome de plechtige inwijding plaats van een nieuwen Standaard 'voor een artillerieregiment. Naast den vaandeldrager staat een fascist in volle uniform, om door zijn aanwezigheid, de enge verwantschap te symboliseeren van de fascistische militie met het Italiaansche leger Het is dezer dagen juist 25 jaar geleden dat Orville Wright met de door hem uitgevonden vliegmachine, welke we hierboven nog eens afbeelden, gedurende 59 seconden in de lucht bleef en een afstand vloog van 852 Eng. voet, tegen een stormwind van 20 mijl per uur. En thans: Men kent om zoo te zeggen geen afstanden meer en vliegt van Nederland naar Indië Naar de laatste berichten verlüiden zou Bolivië In een regeling door arbitrage hebben toegestemd, onder presidium van minister Briand. en zou de tusschen Paraguay en Bolivië gerezen animositeit dus weer spoedig tot de historie behooren. Hier naast: een foto van de Piazza San Francisco in La Paz, de hoofdstad van Bolivië Wat er in den loop van het jaar 1928 aan belangrijke gebeurtenissen plaats greep, geeft bovenstaande gecomposeerde foto vrij duidelijk weer. Onze lezers zullen zich ongetwijfeld de voornaamste persoon lijkheden en feiten nog wel herinneren. Van boven naar beneden, v.l.n.r.: Gene Tunney, Helene Mayer, de rit met de raketten-auto, de Duitsche Oceaan vliegers, de tocht met de Zeppelin naar Amerika (inzet Dr. Eckener), de Noordpoolvlucht (inzet Nobile), de ziekte van koning George V v. Engeland, koning Amanullah, Roald Amundsen, Berlijn verlicht, gezonken Amer. onderzeeboot, de verkiezing van Hoover tot President van Amerika, de ramp van de Vestris, de Etna-uitbarsting, de storm in Florida, de tocht van IJzeren Gustaaf BerlijnParijs, de kroning van den Japanschen Keizer, de kroning van Zogu-bei, de Olympische Spelen (Nurmi), de moord op generaal Obregon, de ziekte van Stresemann, het Kellogg-pact, en de kwestie Her riot. Herkent u ze allen, lezer? Dan moogt u zeggen dat u goed op de hoogte bent!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 9