Uit het Roomsche Voetbalkamp R. K. F. DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 24 DECEMBER 1928 BLADZIJDE 2 Reserve le klasse Stormvogels II—A.F.C. II 12-0 Tweede Klasse ■gr Bloemendaal—Spartaan 51 Reserve 2e klasse Haarlem 2-V.V.A. 2 6-2 Derde Klasse Schoten—Alphen 1—2 H. V. B. Schoten II-V.S.V. II 0-0 Pol. S.V. Haarlem—Tram vogels 04 Wedstrijd tussclien 2 proef - elftallen van den Haarlemschen Voetbalbond D. H. V. B. Uit het Berkenrode-kamp Kerstvoetbal H.B.C—D.H.L. 1-1 T.Y.B.B. I—Lisse I 32 Uit hst Geel Zwart-kamp R.K.V. „Zwaluwen' A.D.O R.K.V.Z. R. K. V. V, Alliance R. K. Voetbalvereeniging „Door Samenspel Sterk" R.K.A.V. A.D.O. R.K.V.V. „Onze Gezellen" R.K.V.V. „B.S.M." komt, welke den achterstand verkleint. Dan maakt Steffens uit een voorzet van v. Nor den gelijk. De Waard moet na een botsing met v. Reenen het veld verlaten. De res- teerende minuten komt er geen verandering meer in den stand. Den tweeden Kerstdag komt U. V. V. met het zelfde elftal en E. D. O. komt sterker uit, zoodat het aan de Kleverlaan een aar dige wedstrijd kan worden. Het volgende Stormvogels-team behaalde een éclatante overwinning op de A. F. C.- reserves: de Waard, Blinkhoff, v. d. Lugt, Visman, Wey, Heylig, an Es, Veuger, Tol, Van Pel, de Waard. Het begin is sensationeel. Onmiddellijk na den aftrap gaat de Stormvogels-rechterwing er met den bal van door. Deze komt ten slotte bij Van Pel en deze geeft zijn club de leiding (10). A. F. C. trapt ten tweeden male af. Zijn snelle rechtsbuiten zet goed voor, de belde Stormvogels-backs missen, de linksbuiten der bezoekers schiet echter juist tegen den uit- geloopen Stormvogels-doelman aan. Dan is het woord aan de thuisclub. Het blijkt, dat de A. F. C.-defensie niet bijzonder hecht is. Keer op keer wordt zü gepasseerd. Ook de doelman maakt een zwakken indruk. Wanneer hij te kort blijkt voor een door Vis man genomen corner, doet Tol zijn plicht (2—01. Ondanks dezen tegenslag houdt A. F. C. vol. Zijn voorhoede wordt echter te veel aan haar lot overgelaten. Toch doet zij af en toe eenige aanvallen, maar dan blijkt, dat vooral Wey best op dreef is. Geruimen tijd weet de A. F. C.-defensie, zij het vaak op het nippertje, scoren te voor komen, doch als Tol er 30 van heeft ge maakt, scoort dezelfde speler onmiddellijk hierop nummer 4 (40). Nog vóór de rust maakt Van -Pel met een prachtigen kopbal het halve tiental vol (50). Na de thee vrijwel hetzelfde spel. De A. F. C.-verdediging, meer „zeef" dan „safe", ver toont gaten van wat ben je me. Met regel matige tusschenpoozen voeren Tol (4), Veu ger (2) en Van Pel (1), den stand op tot 120. Tol maakte dus niet minder dan 7 goals. A. F. C. meestal onder aanvoering van den linksbinnen, trachtte nog de eer te redden, doch Wey c.s. waren onverbiddelijk. De Stormvogels zijn dus nog steeds ongeslagen. ZANDVOORT—VELOX 4—3 Onder leiding van scheidsrechter H. van Cleef stelt Zand voort zich als volgt op: V. v d. Mije, W. v. d. Mije, E. Keur, A. Keur, J. Paap,A. Beekhuis. H Schut, Z. Rinkel, A. S. Houtkamp, Jb. Keesman en G. Paap. Velox is compleet en Zandvoort heeft een invaller voor A. Molenaar. Zandvoort trapt af en geeft van meet af aan een vlug com binatiespel te zien en wel hoofdzakelijk op rechts. De voorzetten van Schut scheppen veel scoringskansen voor de linkerwing, doch aeze worden niet benut. Ook de rechtcrwing van Velox doet verdienstelijk werk. Uit een goeden aanval forceeren zij 'n corner, welke niets oplevert. Nadat er 10 minuten gespeeld is neemt Zandvoort de leiding en wel uit een prachtvoorzet van Schut, waaruit Paap scoort 10. De aanvallen van Velox loopen steeds dood op het stoere backstel van Zandvoort. Al spoedig vergroot Zandvoort zijn voorsprong uit fraai samenspel #us- schen Houtkamp, Zoltan en Schut; nadat Schut en Zoltan de verdediging naar hun toegelokt hadden, werd Houtkamp in staat gesteld met een magnifiek schot te scoren 20. Bij een aanval op het Zandvoortsche doel, maakt A. Keur een overtreding. Hij viel en greep zich vast aan den midvoor, deze had een goede kans om te scoren, waar door de scheidsrechter aan Velox een penalty gaf, welke in een houdbaar doelpunt werd omgezet, 2—1. Velox werd even sterker. V. d. Mije moet handelend optreden. Een goed ingeschoten bal kan hij nog juist uit den rechterbovenhoek corner tippen. Er moet even gestopt worden voor Zoltan, daar deze hard in botsing is gekomen met v. d. Brink. De gemoederen loopen even warm, doch be koelen door de juiste leiding al spoedig. Het zeer goede werk van Schut valt op. De aan vallen op het Zandvoort-doel zijn sporadisch maar uiterst gevaarlijk. De tweede helft opent Velox met een aan val op het Zandvoortdoel, maar al spoedig is het Houtkamp, welke in moeilijke positie naast schiet, zoo zijn de doelen om beurten in gevaar. Velox werkt hard voor den ge lijkmaker en enkele malen kruipt Zandvoort door het oog van een naald. Uit goed samen spel tusschen Houtkamp en Keesman wordt de bal doorgegeven naar Schut, deze hoewel hij scoringskans had, zet over naar G. Paap, welke onhoudbaar inzet, 31. Zeer kort daarop herhaalt zich nogmaals een fraai staaltje samenspel en dit besluit Houtkamp met 'n groeiend schot 4l.Van ddezen aftrap af overrompelt Velox Zandvoort en verkleint den achterstand, 42. Een zeer mooi doel punt. Velox blijft hard werken en oefent een zwaren druk uit op 't Zandvoortdoel. Beekhuis redt eenmaal zeer verdienstelijk door een zeker doelpunt er uit te koppen te voorkomen. In de laatste minuut werkt Keur den bal in eigen doel, 43, waarmee 't einde komt. Bl.daal-verdediging weet van geen wijken en slechts éénmaal kreeg de midvoor der gasten een prachtkants, doch toen faalde zijn schot volkomen. Intusschen gaat de aanval der thuisclub, die een prachtig steunende midden linie achter zich vindt, steeds beter spelen. Uit een hoekschop vergroeit Immer die het danig op zijn heupen had den voox-sprong met 'n fraaien kopbal 31. Spartaan is van nu af een geslagen elftal en de in 't blauw gestoken Bl.dalers domineeren over alle linies. Weer is het Immer die een fraai genomen corner van Strik benut, 41. De achterhoede van Spartaan krijgt maar geen vat op de breed opgezette aanvallen der thuisclub en geregeld verkert 'tAmsterdam- sch doel in gevaar. Uit een dier overrompe lende aanvallen is het Kopjes Niemann die den Spartaan-doelman vor de vijfde maal laat visschen. Kort daarop breekt het einde aan van deze fraaie ontmoeting, die voor de Spartanen al een heel ongelukkig verloop heeft gehad. SpaarndamHalfweg Afd. 3 e. Spaarnevogels 3R.C.H. 7 Swastika 2E.D.O. I.V.O. 3Spaarnestad 2 Hillegom 3Zeemeeuwen 4 Afd. 3 f. Zandvoort 4D.W.O. 3 E.D.O. 7Zeemeeuwen 5 Stormvogels 4V.S.V. 4 Haarlem 7R.C.H. 8 uitgest. 1—3 '2—8 18o 1—8 2—1 uitgest. Dat de Amsterdammers het aan den Brede- rodenweg niet gemakkelijk zouden krijgen was te voorzien, maar op een 51 overwinning oor de thuisclub had toch zelfs de vurigste Bl.daal-enthousiast niet durven rekenen. Bl.daal speelde dan ook een prima partij voetbal en waarschijnlijk had iedere 2de klas- ser het hier niet tegen kunnen bolwerken. Spaartaans kampioenskansen hebben door deze nederlaag een gevoeligen klap gekregen en ten slotte zal D. E. C. zich wel weer aan het hoofd zijner afdeeling plaatsen. De Am sterdammers bleken goede verliezers en geen moment hebben zij door forsch spel getracht de balans in het voordeel te doen overslaan. Direct na het begin is het spel zeer leven dig en van overwicht van een der partijen is geen sprake. Het eerste succes boekt Spar taan; wanneer Sunter uitglijdt geeft de links buiten der gasten den reserve-doelman Lever geen kans, I0. Geenszins ontmoedigd speelt Bl.daal verder en de roodwitte achterhoede krijgt het zwaar te verantwoorden. Wanneer de Bl.daal spil Beijk het leder even vrij krijgt brengt hij met een hoog onhoudbaar schot de partyen op gelijken voet. Nog voor rust breekt Immer door de achterhoede van Spartaan heen en geeft zijn vereeniging de leiding, 21. De tweeede helft kenmerkt zich voorloopig door 'n Spartaan-overwicht, die er alles op zet het verloren terrein te herwinnen. De De V. V. A.-reserves hebben voor de twee de maal in Haarlem 2 hun meerderen ge vonden, al weerden zij zich ditmaal beter dan in Amsterdam. Voor de rust speelde Haarlem 2 een goed combinatiespel, waarbij Verwaal en Groene- veld ieder twee doelpunten scoorden. 4—0. uit een strafschop wegens hands, scoort V. V. A. 2 daar tegen en nog voor de rust passeert de middenvoor nogmaals Hoeben. Rust 42. In de tweede helft is V. V. A. 2 aanvan kelijk sterker, maar na een Haarlem-aan val maakt Groeneveld er 5—2 van en dan scoort ook Verwaal zijn derde doelpunt, 6—2 De omzetting van Tuinman en Bieshaar bleek na rust geen verbetering. De opstel ling van Haarlem 2 was: Hoeben, v. d. Valk, Buysink, Bieshaar, Balen Blanken, Muri'ngen Kammeijer Tuinman Groeneveld Verwaal Onkenhout. Met 13 punten in 7 wedstrijden staat Haarlem 2 thans onbedreigd op de eerste plaats. Onder protest van Schoten. In een meer spannenden, dan mooien wedstrijd, is het Alphen gelukt beslag te leggen op beide punten, en met medewer king van den scheidsrechter, want deze keurde een keurigen goal van Kabel, geheel ten onrechte af wegens buitenspel, terwijl hij den bal kreeg van défi keeper der tegen partij. Daarbij komt ook nog, dat de geheele wedstrijd goed spelende, de Wit even voor rust in eigen doel kopte. Als de scheids rechter beginnen blaast, is Alphen volledig, en Schoten heeft 1 invaller voor Geurts. Di rect pakken beide partijen flink aan, en er wordt hoofdzakelijk op het middenveld ge speeld. Dan komt Schoten een tikje in de meerderheid en komen verscheidene malen gevaarlijk voor het Alphen-doel. Maar voor loopig zonder succes. AljMien onderneemt ook eenige aanvallen, maar deze stranden op de beide goedspelende backs. Dan loopt Lohmann toe op een ver vooruitgespeelden bal, en met een fraai schot geeft hij zijn club de leiding 10. Schoten is nu sterker en vele aanvallen breekt de scheidsrechter af wegens buitenspel. Als Kabel dan een prachtkans krijgt» fluit de scheidsrechter geheel ten onrechte wegens off-side. Dan weer een aanval van Alphen en de bal gaat corner. Deze goed genomen, kopt de Wit jammerlijk in eigen doel, I—1. Vlak daarop is het rusten. Het zij vermeld, dat de captain van Al phen een kwartier voor rust zijn eigen spe ler van 't veld stuurde wegens wangedrag, maar deze laat hij na rust weer lustig mee voetballen. Het spel wordt er na rust niet zachtzinniger op en menige vrije trap tegen Alphen is het resultaat. Het spel is niet zoo aantrekkelijk als voor de rust. Dan ge lukt 't den linksbuiten om aan Alphen de leiding te geven, 1—2. Schoten is niet tegen het ruwe spel der gasten opgewassen. Maar de achterhoede houdt keurig stand. Dan het geval dat Kébel een keurig doelpunt maak te, dat tot een ieders verbazing wegens bui tenspel wordt geannuleerd. Dit werkt ont moedigend op de spelers, en de Alphen-spe lers vallen den scheidsrechter om zijn hals. Deze wisten ook wel beter. Koeleman komt dan zoo in botsing, dat hij het veld moet verlaten, zijn elleboog was ontwricht. Hij wordt vervangen door Dikmans. Er wordt door Alphen ruw gespeeld, maar ook eenige Schoten-spelers zondigen. Boeser in het Schoten-doel verricht goed werk. Gescoord wordt er niet meer en de spelers zijn blij, als de scheidsreohter het einde aankondigt. Schoten protesteert tegen het niet toe kennen van den tweeden goal. Uitslagen Afd. i a. H.F.C. 3Hillegom BennebroekStormvogels E.D.O. 4Ripperda R.C.H. 4Aurora Afd. i b. Schoten 2V.S.V. 2 Bloemendaal 2E.D.O. 3 Haarlem-VetR.C.H. 3 V.V.H.—I.V.O. Afd. 2 a. F.H.S. 2Hillinen 2 Haarlem 6H.F.C. 5 Afd. 2 b. D.W.O. 2—V.S.V. 3 SpaarnestadD.O.A. D.I.O. 2—H.F.C. 6 Afd. 2 c. R.C.H. 6Schoten 2a E.D.O. 5—D.W.O. I.V.O. 2—V.V.H. 2 Afd. 2 d. Aurora 2Haarlem 5 Hillegom 2Kennemers 3 Afd. 3 a. E.T.0.2—D.I.O. 4 Kinheim 2Ripperda 2 T.H.B. 3Bennebroek 2 A.S.V.Zandvoort 3 Afd. 3 b. Stormvogels 5Schoten 4 D.S.K.Droste Afd. 3 c. Zeemeeuwen aD.I.O. 3 V.O.G. 2—A.S.V. 2 Stormvogels 6Kinheim 3 Afd. 3 d. Zeemeeuwen 3Damiate 3 Aurora 3Swastika D.O.A. aBloemendaal 5 1—3 1—3 5—1 1—3 11 2—3 2—2 uitgest. uitgest. 42 1—7 101 22 12 18—1 4—2 uitgest. uitgest. aa In een zeer spannenden wedstrijd hebben beide partijen de punten broederlijk gedeeld, wat wel de juiste verhouding is. Beide elf tallen kregen hetzelfde aantal kansen, maar deze werden niet benut. Als scheidsrechter Wesseling beginnen blaast heeft V. S. V. een sterk elftal en Schoten heeft 2 invallers voor de Groot en Pieters. Direct wordt aan beide zijden flink aangepakt, maar de beide achterhoede's blijven de baas. Dikman en Maas de laatste als gekozene spelers van het H. V. B. elftal, staan keurig te backen. Voor rust wordt er niet gedoelpunt. Na de thee speelt de Schoten voorhoede wel iets beter dan V. S. V., maar de ge- wenschte doelpunten blijven uit. Eens krijgt v. Casteren een prachtkans, maar zijn schot faalt. Evenzoo gaat het met Koeleman. die 'n keurige throughpass niet weet te benutten. Beide ploegen werken enthousiast om de lei- ling, maar de score blijft blank, waarmede beide elftallen tevreden kunnen zijn. Scheids rechter Wesseling leidde heel goed. naast. Met 10 voor de „Geeltjes" komt half-time. Als na enkele minuten weder aangevan gen wordt, komen Tramvogels terstond in d'en aanval. De politie-keeper keert echter verscheidene goed geplaatste schoten, zoo- dat eerst na een kwartier spelens de links binnen der „Geeltjes" van zeer korten af stand er 02 Van maakt. Weinige minuten later duikt de politie-d'oelmaii juist c-ver het leder heen wanneer een der Tramvogels- halfs een schot inzendt. 03. De rechtsbinnen der Tramvoge^s ver wisselt van plaats met den idem-back en zoowaar smaakt d'eze „oude voetaalroi" het genoegen er 0—4 van te maken. Hoe de dienaren der „Heilige Hermandad" ook zwoegen om desnoods maar de eer te red den, het lukt niet. Met 40 in het voordeel der Tramvogels kondigt scheidsrechter Stoets het einde aan. Reeds spoedig na den aanvang hebben Tramvogels, door toedoen van haar mia'-j denvoor succes 0—I. De Politiemannen j nemen daarna geruimen tijd het spel in handen doch zonder het gewenschte resul taat te bereiken. Tramvogels' middenvoor maakt dan het leder keurig vrij, doch schiet van zeer korten afstand, onbegrijpelijk, ver Woensdag, 2den Kerstdag, zal 's middags om 2 uur op het terrein van B.F.C. Benne broek te Bennebroek een wedstrijd gespeeld worden tusschen 2 proefelft2llen van den H.V.B. De elftallen zijn als volgt samenge steld Elftal A Smit (Damiate) Van Weeren (E.D.O.) van Stralen (Ken- nemers) Weij (V.S.V.) Mollema (E.D.O.); van Galen (Bennebroek). Bakker (V.S.V.) Wolf (V.S.V.) Hogen- doorn (Aurora); Deursen en Delissen (bei den Bennebroek). Elftal B Langelaar (K'rlem) Paape (R.C.H.) Klerk (K'lem) Jacobs (E.D.O.), Leeuwen (I.V.O.) Marchant (H.F.C.) Wijnberg (Bl'daal), Tongeren (R.C.H.) A. Maas (Schoten), Spoor (Bl'daal) Serné (Ripperda). Aan de hooggespannen verwachting beant woordde ons eerste niet geheel en al. Nochthans weer één puntje bij de „groote" hoop. Nu volgende maal iets productiver, dan komen we er ook! De reserve-ploeg bleef in letterlijke en figuurlijke zin, danig in de modder steken. Wat een veld! De kleine nederlaag geeft de juiste verhouding in omgekeerde zitting; ,,Ind;a" kan zich de handen in elkaar wrijven. Van Eooden's mannen met z'n tienen (oorzaak onbekend) versnoepten hun laatste cent (kans) en zij zullen met een beschei- dere piaats genoegen moeten nemen. De oudste junioren haalden het bravour- stukje uit om met 8 man T. Y. B. B. naar huis te sturen met o, 0 punten. Dat het 4e met 8 man verscheen, kwam doordat Gebr. v. d. Eem de boodschap ont vingen, dat het terrein voor hen was afge keurd. Dit was het ook door den consul doch de desbetreffende refèrie wist dit niet en liet aantreden. Ten slotte waren de Benjamins het voor de zooveelste maal oneens met 1 „Mug's" orakelen en gingen zegevierend huns weegs Als een verrassing kwam de mededeeling: Tweede Kerstdag H. B. C.—R. K. A. V. aan den Heerenweg Dat kan iets moois .worden. De zwart-witten Mokummers zijn bijzonder op dreef en H. B. Cook! Wet zegt U? Deze ontmoeting gaat waarschijnlijk voor door de wedstrijd. H. B. C. IIIT. Y. B. B. III, die als neder laagwedstrijd nog steeds in het vat zat, bij aldien ze ten minste niet verzuurd is! „M." UITSLAGEN VAN ZONDAG Eerste klasse Limburg Kimbria—GSV OVC—Sittardsche Boys Eerste klasse Brabant 0—5 4—1 RKTW—Kolping 3—1 Overgang B HMS-EMM 6—0 LIMVIO—Wilskracht 0—4 SDO—de Meer 3—2 C VVZ—L. en S. 42 HBC—DHL 1—1 TYBB—Lisse 3—2 Tweede klasse A Brabantia—Velocitas 5—6 RODA—OBK 5—0 C DeuraniaKolping 2 4—4 C RKVVL—Minor 2—3 (gestaakt) F PVC—Condor Sch. n: o. SaestumSemper Avanti 3—5 G ZwaluwenDEM 0—2 H Graaf Willem 2—EDOH 1—3 Om even 2 uur laat de scheidsrechter Van Wijk aanvangen en verschijnen de volgende ploegen in het veld: D. H. L. W. Alsemgeest W. Haanappel, J. V. d. Akker, M. Vervloed, Fr. Uilenbroek, J. Huhler, H. Gruwfel, J. Verouden, M. Passee, Ch. Alsemgeest, P Stokman. C. Pijpers, H. Juffermans, Tolido, Tim- mers, Van Wessem Van der Eem, Duinhoven, Juffermans Jr. Van Bakel, Van Deurzen Nelis D. H. L. trapt af, en onderneemt een aan val, die achter gaat. Dan gaat H. B. C. ten aanval. Haanappel speelt terug op den keeper, iets te zacht en v. Wessem kogelt rakelings over. Het spel verplaatst zich zeer snel, ook al is het terrein wat glad, waarvan de H. B. C.-ers blijkbaar het minst last hebben. Sporadisch komt de D. H. L.-aanval bij Nelis,, die eveneens in goeden vorm blijkt te zijn. Als na een kwartier Alsemgeest een hard schot niet voldoende behandelt en den bal even loslaat, loopt v. Wessem toe en scoort op fraai? wijze 1—0. Dit prikkelt den D. H. L.-aanval. Vooral Ch. Alsemgeest maakt het Nelis lastig. Door ver uitloopen redt hij een zekeren goal, terwijl v. Deur zen en v. Bakel hem uitstekend terzijde staan. Eenmaal heeft Alsemgeest pech, als hij mooi passeert, maar naast schiet. Dan denken wij Juffermans de leiding te zien vergrooten, als hij handig de backs passeert en alleen voor den keeper aan den verkeerde kant van den paal schiet, ter wijl wij even later een fraai stukje samen spel zien van Toledo en v. Wessem, die ten laatste voorzet en Juffermans jam merlijk naast kopt. Dan verplaatst D. H. L. het spel waarbij Duinhoven een zekere kans van Ch. Alsemgeest onschadelijk maakt. Maar D. H. L. komt terug en Nelis krijgt een kogel van Passee te verwerken wat hij schitte rend doet. Er blijft echter gevaar dreigen voor het H. B. C.-doel Rust: 10. Direct na rust een gevaarlijke, D. H. L.- aanval, dien Nelis nog vallende onder schept. D. H. L. blijft eenigen tijd in den aan val, tot H. B. C. het offensief weer over neemt. Het schieten der H. B. C.-ers is even beter, maar de richting is nog niet de juiste. Juffermans passeert de geheele verdediging, maar schiet dan over korten afstand naast, terwijl hij direct daarna hard overschiet. Een kogel weet Alsemgeest te stoppen, waarvoor hem een welverdiend applaus ten deel valt. Als de H. B. C.ers even zijn terug gedrongen, plaatst Tolido naar Juffer mans, die de backs passeert en hard in schiet, doch Van Wijk annuleert den goal, wegens off-side, omdat hij bij den bal kwam, toen hij de backs al gepasseerd was. Dan een snellen doorbraak van D. H. L„ een voorzet van links, wat heen en weer getrap tot Passee er zijn hoofd onder zet en Nelis geen schijn van kans geeft: 'l-f-ï; D. H. L. verdedigt de laatste minuten hardnekkig Toch zou H. B. C. er met wat geluk doorgekomen zijn. Als de keeper vrij ver uit zijn doel is, kogelt Juffermans tegen de lat. De bal komt bij Tolido, die tegen den paal schiet, terwijl een derde "eindelijk den doelmond vindt, juist als Alsemgeest weer in zijn doel is, die het leder handig corner werkt. Nog een laatste poging van D. H. L., die corner verwerkt wordt en gelukkig hoog over gaat, een dito, die afgeslagen wordt, waarna scheidsrechter Van Wijk, die geen moeilijken middag had daar de wedstrijd in de prettigste verstandhouding wer gespeeld, tijd fluit, en beide clubs de puntjes deelden, waarmede D H. L. zeker tevreden mag z(jn. Een spannende strijd aan den Se'ioterw?? Voor dezen belangrijken wedstrijd in den Overgang C der R K.ï'. bestond groote be langstelling; vooral de bezoekers werden door een groot aantal supporters vergezeld. Ongetwijfeld zal geen. der aanwezigen spijt van zijn gang gehad hebben, want zelden zagen wij een wedstrijd aan den Schoterweg met zooveel spannende momenten en zulk technisch fijn berekend spel. Voqral de strijd tusschen de hechte Liss-achteehoede en de 'Ti buitengewonen vorm spelende voorhoede der geel-zwarten was-bijzonder interessant. De leiding van den wedstrijd berustte in de veilige handen van den heer Agterberg. die precies 2.15 uur de elftallen in het veld roept. T Y. B. B. verschijnt met een invaller voor Th. Bloem, die op verdienstelijke wijze door zijn broer Wim wordt vervangen en heeft de navolgende opstelling: Mooren Boot v. Paradijs W. Bloem Kamer A. Slenders G. Slenders de Vries v. Honsehoten Draijer v. Leuven Lisse komt uit met: de Bruin Beijk a. Buschman v. d. Zon v. d. Zwet de Jeu Langeman W. Buschman v. Rooijen v. Dijk v. Maris v. Honsehoten brengt voor T.Y.B.B. den bal aan het rollen, doch de aanval, strandt op Buschman, die met 'n forschen trap zijn voorhoede in de gelegenheid stelt een be zoek aan Mooren te brengen. De achter hoede der thuisclub is er nog niet erg in en eenige gevaarlijke situaties voor het geel zwarte doel zijn hier het gevolg van. Vrij spoedig nemen de Lissenaren de leiding door v. Rooijen, als Boot treuzelt met wegwerken 01- Gelukkig ontmoedigt dit de geel zwarten niet en de keurig spelende Kamer en Slenders Jr. stuwen geregeld de voorhoede ten aanval. De gelijkmaker laat dan ook niet lang op zich wachten: Draijer schiet keihard tegen de bovenlat, de bal belandt bij G. Slenders, deze zet weer fraai voor en Draijer kogelt in, 11. De thuisclub is nu iets in de meerderheid, doch de Lisse-defensie is prima en belet alle scoringskansen. Even voor rust krijgt Draijer het op zijn heupen, vanaf het middenveld passeert hij een vijftal tegenstanders en geeft de Bruin met een schot via den paal het nakijken, 2—1. Kort hierna behoort de eerste helft tot 't verleden. Na de hervatting krijgen we weer hetzelfde vurige spel te zien; Lisse zwoegt om den achterstand in te halen, T. Y- B. B. om den voorsprong te vergrooten. Een vrije schop even buiten het Strafschopgebied wora: door v. d. Zwet in den uitersten bovenhoek geplaatst, doch Mooren redt fraai. Draijer geeft den geel-zwart-aanhang weer reden tot juichen als hij de Bruin met een pracht- omhaal verrast en de bal buiten diens be reik in de touwen vliegt, 13. Lisse wijzigt nu zijn opstelling. A. Buschman gaat naar voren, terwijl 'zijn broer, die blijkbaar last heeft van een oude blessuur, de rechts- 'ouitenplaats inneemt. De Lissenaren komen nu in da meerderheid, dorii het resultaat hiervan zijn slechts diverse corners, welke alle weggewerkt worden. Een algemeene aanval, sen tiental minuten voor tijd ondernomen, wordt besloten met een hard schot waardoor de bal tusschen tal van beenen door in het T. Y. B. B.-doel belandt, 32. De laatste tien minuten zijn geweldig spannend; de Lissenaren zitten geweldig op den bal en we zien Boot en Paradijs een zeker doelpunt redden. Ook de geel-zwarten gooien er nog een schepje op. In de laatste minuten for ceeren de Yellows nog een corner, doch ook rij zien geen kans hun voorsprong te ver grooten, zoodat als de heer Agterberg de drie bekende korte stooten op de fluit geeft de thuisclub een zwaar bevochten, doch ver diende zege heeft behaald. Uitslagen van gisteren T. Y. B. B. I—Lisse I 32 Santpoort 1—T. Y. B. B. 2 6—1 T. Y. B. B. 4—R. K. V.Z. 2 2—0 H. B .C. 4—T. Y. B. B. 5 2—1 R. K. V. Z. 4—T. Y. B. B. 6 3—0 Over het algemeen kunnen we met de resul taten tevreden zijn. Dat het eerste elftal tegen de kampioenen van 't vorig jaar 'n zwaren dobber zou heb ben stond reeds van te voren vast. Dat zij desondanks een 32 overwinning wisten te bevechten pleit voor de kracht van Paradijs en zijn mannen. Over de eerste helft der com petitie kunnen we dubbel en dwars tevreden zijn! Onze reserves konden het, zooals te ver wachten was tegen Santpoort niet bolwer ken. De 6—1 nederlaag wijst op een flink j Santpoort-overwicht. Met dat al wordt het voor de onzen oppassen; slechts met de I grootste krachtsinspanning kan het degrada- l tie-onhefl worden voorkomen. Denkt daarom, heeren. De verrassing is gekomen! Wie had nu ge dacht dat de Zwager's elftal R. K. V. Z. 2 zou laten struikelen op zijn tocht naar het kampioenschap. Een groot deel van het succes is te danken aan het onvolledig uitkomen der Zwaluwen en ware Kr.uiver niet in zoo'n goe den vorm geweest, dan had het niet bij de 2 doelpunten gebleven. Deze overwinning smaakt naar meer, is het niet? Onze anders zoo uitstekend spelende junio ren reli tallen waren er gisteren blijkbaar uit, Met 2—1 en 3—0 bleven zij in de minderheid, resp. tegen H. B. C. 4 en R. K. V. Z. 4 Het is hard om in het gezicht van de haven ie stranden, niet waar jongens? Gisterenochtend werd door onzen adviseur, pater Esser, een H. Mis opgedragen in de kapel der Eerw. Zusters aan de Koningstraat. Een zeer groot aantal leden had aan de oproep van het bestuur gevolg gegeven en de kapel was zeer goed gevuld. Aan het daarna volgend ontbijt in ons clubgebouw heersehte een opgewekte stemming mede dank zij de goede zorgen van,, vader en moeder" Schut en den heer v. d. Maatener werd lustig op los gespeecht. Alleen de penningmeester had niets te zeggen; dat is gelukkig een goed teeken Programma voor 2en Kerstdag: T.Y.BB. I—D.E.M. I 2 uur T.Y.B.B. 2—D.E.M. 2 2 uur T.Y.B.B.-jun.D.E.M-jun, 12,30 uur Woensdag brengt het Beverwijksche D.E.M. met drie elftallen een bezoek aan den Scho terweg. Een mooie gelegenheid dusom eens met den uitstekend spelenden R.K.F.12de klasser kennis te maken! Tenslotte aan allen een „Zalig Kerstfeest" gewenscht door HENK Secretaris: J. C. Kruijver Jr. 2e Zuidpolderstraat 16 Uitslagen van 23 December A. D. O. I—R. K. V. Z. I T. Y. B. B. IV—R. K. V. Z II R. K. V. Z. Ill—Alliance III R. K. V. Z. IV—T. Y. B. B VI 5—1 2—0 3—4 3—0 Het eerste elftal had een moeilijke taak en ging met drie reserves naar A. D. O. Jammer was, dat de uitslag eonigszins geflatteerd is geworden. De vereenigingen die nog bij Zwa luwen op bezoek komen, kunnen op goeden tegenstand rekenen, nietwaar mannen? Want deze wedstrijd stond op hoog peil. De reserve's die 3 invallers aan het eerste moesten afstaan speelden met 8 man tegen de Yellows. De acht Zwaluwen speelden een ge weldige partij, doch de 3 onbezette plaatsen bleken een te groote handicap. Dat ten slotte nog maar met 20 werd verloren, is nog we! hoofdzakelijk te danken, aan het schitterend keepen der Zwaluw-doelman. De oudste junioren verloren met den oneven goal van de zeven van de Lyceïsten. Hoewel zij zeker 'n gelijk spel verdienden, konden zij hierin niet slagen. De jongste junioren deden wat ik voor spelde en klopte de kleine Geel-Zwarten met 30. Een alleszins mooie zege. Programma voor 2en Kerstdag R. K. V. Z. Ill—Achilles I, 1 uur Sportpark. De oudste junioren spelen e'en friendly game tegen het pas opgerichte Achilles. Allen een prettige wedstrijd. JOOP. Het begin is voor A. D. O., dat tamelijk in de meerderheid is, de eerste aanvallen loopen echter op niets uit, na eenigen tijd be zorgt Koedijk met- een fraai schot zijn club de leiding. A. D. O. blijft aanvallen en na eenigen tijd maakt de Ruijter er 2—0 van. Tegen de rust komt P.. K. V. Z. ook wat los en uit een corner maakt Zwaluwen er 2—1 van. Na rust gaat het spel gelijk op en neer en doelpunten blijven voorloopig uit. Na onge veer een half uur spelen maakt Koedijk er 31 van en 10 minuten voor het einde weet ook Smit het net te vinden. Tegen het einde een voorzet welke door Koedijk en Smit ge mist wordt en door Kos nog in een doel punt omgezet. Door beide partijen werd van af het begin tot het einde een buitengewoon vlugge partij gespeeld. Scheidsrechter Kunnen leidde uitstekend. Secretariaat: Zijlweg 299, Haarlem Uitslagen van Zondag 23 December: Alliance ILisse III 5—1 B.S.M. IIAlliance II 12 R.K.V.Z. Ill—Alliance III 3—4 Alliance IV—H.B.C. V. 1—3 Zes van de acht punten is een Resultaat, waar iedereen wel mee tevreden zal zijn. Het eerste speelde een prettigen en kalmen wedstrijd en nestelde zich door een flinke overwinning nog wat steviger op de eerste plaats. Het doelgemiddelde begint onrust barend goed te v/orden, 4822. Wie maakt de vijftigste goal? De reserves volgden het voorbeeld, dat de vorige week door het eerste gegeven werd, en kwamen met de twee puntjes uit Bennebroek terug. Volhouden, en Alliance II is derde klasser! Of denken jullie er anders over? Krouweis en de zijnen behaald een klei ne, maar mooie zege op R.K.V.Z. Jammer is, dat door de overwinning van H.B.C. IV de kampioenskansen verkeken zijn. Volgenden keer beter. Ten slótte de benjamins, het elftal met de „up and downs". Zij konden het niet bol werken tegen de jongste H.B.C.-ers en moes ten met 31 het onderspit delven. Een be leefd, maar dringend verzoek heb ik nog aan Fritz en zijn mannen. Toon je voetbal capaciteiten alleen in het veld en niet in het kleedhuis. Verschillende spelers hebben zich „naar" gezocht naar hun kleedingstuk- ken. 't Is een pleizier, waarmee je anderen geen pleizier aandoet! P. H. Onzee Gezellen 1D.S.S. 1 2—2 Beide elftallen hebben 2 invallers, als scheidsrechter De Bruin beginnen blaast. De eerste aanvallen beloven al een fana- tieken strijd; uit een dezer aanvallen doel punt O. G. door zijn linksbinnen, 10. On danks heftige aanvallen van beide elftal len wordt er niet meer gedoelpunt. Rust 1—0. In de tweede helft valt D.S.S. heftig aan, doch het succes komt aan de andere zijde, waar O. G. den stand op 2—0 brengt. Niet ontmoedigd trapt D. S. S. weer af, luide aangevuurd door de tweede elftallers onder nemen ze aanval op aanval; als de links buiten den bal vrij krijgt, scoort hij on houdbaar, 21. Uit een schermutseling voor het O.G.-doel scoort de midvoor den gelijkmaker, 22. Fel werd er gestreden om den winnenden gooal, doch de achterhoeden bleven meester van het terrein. De scheidsrechter leidde uiterst correct. De wedstrijd van het tweede werd uitge steld, daar scheidsrechter Th. Kerskens zeer terecht het terein afkeurde. J. H. R.K.V.Z. Ill—ALLIANCE III 3—4 Na eenige terreinverkenning verandert een All.-back de bal van richting en 't is 10' voor R.K.V.Z. Verwoed komen de Lyceïsten opzetten en P. Goossens zorgde voor den gelijkmaker, terwijl Verzijlbergh er 2—1 van maakt. Kort hierna is 'de stand weer gelijk. Dan gaat All. er vandoor en Verzijlbergh scoort wederom. Rust 23. Na rust maakt R.K.V.Z. uit een corner schitterend gelijk. Een kopbal van Tuyn, buiten 't bereik van den keeper, ging net naast, maar had beter lot verdiend. Dan is de beurt weer aan All. en P. Goossens Laat de balans in 't voordeel van AU. over slaan. Door deze overwinning is All. onge slagen in haar uitwedstrijden. J. K. Uitslagen van 23 Dec. A. D. O. I—R. K. V. Z. 5—1 A. D. Oa—Vitesse a 2—3 A. R. C. 1A. D. O. 2, terrein afgekeurd. V. V. Z. 3A. D. O. 3, terrein afgekeurd. Secretariaat: Rijksstraatweg 261 O. G. I—D. S. S. I 2—2 Concordia 4O. G. 3 05 Ons eerste elftal wist zijn ongeslagen record te handhaven. D.S.S. wint den toss en verkiest tegen den zwakken wind in te spelen. Het begin is een gelijk opgaand spel en er wordt vurig gespeeld. Na ongeveer 21 minuten spelen neemt O. G. bij een mooien aanval de leiding en is daarna iets ster ker. Er wordt echter vooreerst niet meer gedoelpunt. Bij het begin van de tweede helft is het direct te zien, dat D. S. S. er alles op zet. Evenwel komt succes van O. G.'s kant en de rechtsbinnen weet uit een voorzet van links mooi in te schieten. Het spel is daar na voor D. S. S. Zijn linksbuiten weet dan ook na een mooien run den achterstand te verkleinen, terwijl kort hierna uit een scrim mage voor O.G.'doel de gelijkmaker komt. In de tien minuten, die nog te spelen zijn, is O. G. overwegend sterker, waar het weet den D. S. S.-keeper niet meer te passeeren. Het was een prettige, vurige wedstrijd en de uitslag geeft de verhouding goed weer. Scheidsrechter De Bruin leidde uitstekend. Het derde elftal wist op de zwakke broer tjes een normale overwinning te behalen, maar zullen in de komende wedstrijden ook de sterkere elftallen de handen vol geven. J .L. S. J. C. Ill—B. S. M. I 0—0 gestaakt. B. S. M. II—Alliance II 1—2 Concordia IIIB. S. M. IV 11 Toen 3 minuten voor einde B. S. M. een penalty kreeg te nemen, verlieten de S. C.'ers liet veld, zeedat de scheidsrechter den wedstrijd moest staken. Het was een on prettige reis en een onprettige wedstrijd. Het 2de moest in een goed gespeelden

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10