Uit het Roomsche Voetbalkamp Clubrecords der H.A.V. „Haarlem ATHLETIEK DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 31 DECEMBER 1928 BLADZIJDE 2 R. K. F. D. H. V. B. A.D.O. ISantpoort 0—2 R.K.V.V. Geel-Wit Uit het Berkenrode-kamp R.K. Voetbalvereen. „V.V.F." V.V.F. IB.S.M. II 3-1 R.K.S.V. „Santpoort' Uit het Geel Zwart-kamp R.K.S.V. Victrix R. K. V. „Zwaluwen" H.B.C. II—T.Y.B.B. II 5-0 R.K.V.V. „Onze Gezellen" R.K.V.Z. II—H.B.C. III 1-1 R.K.S.V. „D.E.M." HOCKEY Haarlemsche Sportvereen. „De Kampioen" Home Trainers wedstrijd Tram- en Spoorweg- pompetitie Bijgewerkt tot 1 Januari 1929 v. Tweede Jeugd—Tram vogels 1-0 GYMNASTIEK HaarlemscheR.K.Gymn. ver. „Ursus" Volledige lij'st van clubrecords der Athletiek-Vereeniging „Haarlem" in 1928 Eerste klasse Limburg V.V.H.—Caesar Sittardsche BoysR.K.O.N.S. Kimbria—O.V.C. G.S.V.Wilhelmina 2—2 6—0 0—1 5—0 Eerste klasse Brabant B.V.C.Kolping HeesUnion Overgangsklasse B. P.V.C. H.M.S.Limvio R.K.A.V.—Fortitudo 1—3 (gest.) 2—2 0—1 1—3 4—0 Overgang C V. V. z. 6 5 1 0 11 19—5 1.83 T. Y. B. B. 8 5 1 2 11 18—13 1.38 Graaf Willem 8 4 2 2 10 23—15 1.25 G. D. A. 8 3 3 2 9 15—9 1.13 D. H. L. 8 2 4 2 8 10—15 1.— Lisse 7 1 3 3 5 18—19 0.71 H. B. C. 9 1 4 4 6 14—18 0.66 L. en S. 8 1 3 4 5 16—28 0.62 Excelsior 6 0 3 3 3 11—21 0.50 District Haarlem en Omstreken Junioren-competitie De op 16 Dec. 1928 gespeelde wedstrijd Alliance 4T.Y.B.B. 6, is vervallen wegens drievoudige leiding. Zondag 30 December a.s. geen wedstrij den. Vrije Zondag der maand. Hieronder volgen de standen iste klasse R.K.V.Z. 3 11 8 1 2 17 44—15 x-55 H.B.C. 4 10 7 1 2 15 466 1.50 Alliance 3 11 7 x 3 15 2621 1.36 T.Y.B.B. 5 11 6 1 4 13 33—15 I.IO Geel Wit 4 11 4 0 7 8 1823 0.75 O. Gezellen 3 7 2 x 4 5 1024 0.70 Santpoort 5 8 O i 7 1 528 0.12 Concordia 4 5 O 0 5 0 0—49 0.00 2de klasse H.B.C. 5 8 8 0 0 16 2810 2.00 T.Y.B.B. 6 11 7 i 3 15 45—13 1.36 Alliance 4 9 4 I 4 9 1716 1.00 Concordia 3 11 4 1 6 9 2938 0.80 V.V.F. 2 6 1 2 3 4 824 0.66 R.K.V.Z. 4 9 3 0 6 6 2023 0.66 B.S.M. 4 9 3 0 6 6 18—35 0.66 T.Z.B. I 5 1 i 3 3 7—13 0.66 Zooals uit bovenstaande standen blijkt is de competitie reeds een heel eind opge schoten, d.w.z. voor de meeste, de nakomers hebben nog 10 Zondagen voor den boeg. Sinds den vorigen stand is wel iets veranderd, zoo zien we dat in de iste klasse H.B.C. 4 haar leidende positie aan R.K.V.Z. 4 heeft moeten afstaan, terwijl Alliance 3 met T.Y.B.B. <5 van plaats verwisseld is, hetzelfde gtldt ook voor Geel W. 4 en Onze Gezellen 3. Santpoort 5 is op dezelfde plaats gebleven, terwijl Concordia 4 in de plaats van T.Z.B. I is gekomen, de laatste is naar de tweede klasse verhuisd. Het verschil der bovenste 3 is niet bijster groot ,de komende wedstrijden kunnen dan ook veel veranderen. Wie kam ptoen zal worden is nog een groot vraag - tee ken. In de 2de klasse heeft H.B.C. 5 een mooien voorsprong op de overige, wanneer ze uit kijken eu oppassen zal het kampioenschap hun niet ontgaan. Concordia 3 heeft er momenteel flink de spurt in, na 21 October heeft ze slechts 1 verl. en 1 gelijk gespeeld. B.S.M. 4 is leelijk gezakt .T.Z.B. I fungeert hier ook als hekkensluiter, een bewijs dat de lagere indeeling alleszins gemotiveerd is. Mochten er nog op- of aanmerkingen zijn betreffende de standen, zoo hoor ik die gaar ne. Verders een Zalig uiteinde. De competitieleider P. P. SMIT Verbindingsweg 55, Bl'daal. Om ongeveer kwart over twee laat scheids rechter Van Limburg beginnen. A. D. O. wint den toss en kiest tegen wind in te spelen. Santpoort valt direct goed aan Na 10 minuten spelen maakt de midvoor Groen het eerste doelpunt, 01. A. D. O. komt hierna goed opzetten ,doch zonder succes. Rust komt dan aan met 10 in het voordeel van Santpoort. Na de thee komt A. D. O. geweldig op zetten. Herhaaldelijk ontstaan voor het Santpoort-doel gevaarlijke momenten. De Santpoort-backs zijn in uitstekende con ditie, en weten Santpoort'sdoel vrij te hou den. Eensklaps komt Santpoort opzetten en de linksbinnen weet met een prachtschot den keeper te passeeren, 02. Nog een kwartier is er nu te spelen. Eenige corners worden nog genomen, doch deze loopen op niets uit. Santpoort gaat zoo voort, dan zal er zeker een plaats voor u zijn in de R. K. F. Secr.: Lange Margarethastraat 1 UITSLAGEN ZONDAG 30 DECEMBER Concordia IGeel-Wit I 05 Onze Gezellen II—Geel Wit II 3—0 Geel—Wit III—Alliance III 3—2 (vriendsch.) Op een wijze, die aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat heeft Geel-Wit I zijn tegenstander geklopt. En had het veld niet in zoo'n desolaten toestand verkeerd, on getwijfeld was de ovewinning grooter ge. weest. Reeds in de eerste vijf minuten had G..W. een 20 voorsprong. Den tweeden goal had de Concordia-keeper ongetwijfeld kunnen hou den. De rest van den wedstrijd heeft hij zich echter verdienstelijk geweerd en eenige ma len een zeker schijnenden goal gered. Even voor de rust maakt Geel-Wit een juweel van een doelpunt. Een hoogen voorzet schiet de rechtsbinnen, met een pracht schot ineens in. Jammer genoeg waren er na de rust eenige wanklanken. Wanneer bjj een Con- cordia-aanval de mid-voor den keeper van Geel-Wit even bewerkt, stuurt de arbiter hem zeer terecht van het terrein. Geel-Wit neemt, ondanks den sterken te genwind, het spel in handen en scoort zijn vierden en vijfden goal. Inmiddels is de back van Concordia door z'n captain wegens natrappen van het terrein gestuurd en speelt Concordia met 9 man verder. Tot scoren komt het echter niet meer en Geel-Wit behaalt een verdiende zege. De leiding was in correcte handen van den heer C. v. d. Geer. een arbiter, die wij gaarne nog eens op onze velden zien. Uitslagen: H.B.C. II—T.Y.B.B. II 5—0 R.K.V.Z. II—H B.C III 1—1 H.B.C. IV—H.B.C. V (vriendsch.) 7—0 De ontmoeting tusschen de reserves der Overgangers eindigde in een zeer klinkende zege der onzen! Er werd door hen wederom zeer hard gewerkt en de belooning bleef niet uit. De eindspurt werd dus wel krachtig in gezet. Eventueele kampioenscandidaten: Waeck uw Saeck. Hier liggen voetangels en klemmen. Wederom veroverden Vinkens' trawanten 1 puntje. Voor de Zwaluwen een bittere pil. doch zonder strijd geen eereplaats, zwartjes! Voor de onzen een betrekkelijk succes. Toch zijn we niet ontevreden, derde. De jongere editie maakte van de malaise in de jun.-comp. gebruik om elkanders krach ten te meten. De kleuterkamp-in-spé on dervonden het verschil tusschen le en 2e klas op onwederlegbare wijze. Nieuwjaardag half één: H.B.C. III 1928 H. B. C. III 1929 en misschien T. Z. B.— H.B.C. V, op het Sportpark. En een genoeglijken oudejaarsavond aan allen van „BERKENRODER" Liet het zich aanvankelijk aanzien, dat de „jeugdige senioren" niet konden op tornen tegen de stoere Bennebroekers, spoe dig wisten de pittige V.V.F.-ers tot groot jolijt hunner supporters de rollen om te draaien. Na een buitengewoon fraaien ren open de V.V.F.'s middenvoor de score, 10. De B.S.M.-ers stelden zich danig te weer, doch konden niet verhinderen, dat al spoedig nummer twee in hun net belandde. Hier door geprikkeld, deden de gasten een mooien uitval, die met succes bekroond werd. Rust trad aldus in, 21. Na rust bestookten de V.V.F.-ers herhaal delijk het doel der gasten. Éénmaal ketste de bal, via den paal, het veld weer in! Ein delijk kwam een scherp voorgezetten bal den voorsprong der gastheeren verzekeren. Schijn- loos werd de keeper gepasseerd, 31. Na eenig heen en weer getrap bracht het einde een welverdiende overwinning aan de V.V. F.-ers, die zich eervol gewroken hebben op de nederlaag te Bennebroek. B. O. VIS. P.S. Zonder mij te laten vervoeren tot lyrische Thomasvaeria, kan ik niet nalaten hier een „Zalig Uiteinde" en een niet minder „Zalig Nieuwjaar" uit te spreken jegens den Geest. Adviseur van V.V.F., Pater H. Smits; jegens het bestuur van den D.H.VB; Jegens den Sportredacteur van de N. H. Crt.; jegens alle leden van V.V.F. en hun vaste, al dan niet juichende supporters; jegens de leden der zusterverenigingen, en last not least jegens mijn collega's Mug, Henk, Joop en andere dragers van soortgelijke vlotte so- ciety-namen! Tot 1929! B. O. VIS. A. D. O.ISantpoort Santpoort III—B. S. M. I Santpoort 4—T. Y. B. B. 4 0—2 2—3 5—3 Meer dan tevreden zijn wij dezen keer, het 1ste heeft zich schitterend gehouden door A. D. O. in eigen hol te slaan. Bravo, hee- ren, een mooie prestatie, ja! Santpoort 3 kon geen overwinning beha len op B. S. M„ iets wat hun wel toekwam. Maar dan on* 4de, dit ging met de 2 puntjes strijken, dank zij de schitterende medewerking van eenige leden van ons 5de, vooral deze leden hebbefl zich kranig ge weerd tegen de flinke Tijbers. Hier was de leiding, in goede handen. N.B. Gaarne kreeg ik in 't vervolg niet één afbericht, maar als 't niet anders kan, stuur dan mondeling of schriftelijk afbe richt op Donderdagavond of Vrijdagmorgen. Jullie zult begrijpen dat ik, b(j eenig af bericht, voor een ander moet zorgen, maar als het zoo laat komt gaat dat slecht. Allen, Zalig uiteinde! CHRIS. niet verder dan tot de goed-spelende O. G.- backs, die door den bal met kleine tikjes aan de half-linie af te geven, de juiste manier gevonden hebben. De linksbuiten van O. G. brengt den bal op, zet mooi voor en hij wordt juist onder de lat in doel gejaagd. Rust 30. Na rust geregelde meerderheid van O. G. Maar door den bal steeds te ver vooruit te spelen, kwamen er maar weinig scorings kansen, die ook niet benut werden. Uitslagen: D. H. L.—T. Y. B. B. I, uitgesteld. H. B. C. 2—T. Y. B. B. 2, 5—0 Lisse 3—T. Y. B. B. 3. 7—5 Santpoort 4T. Y. B. B. 4 53 De weersomstandigheden in Delft waren van dien aard, dat de wedstrijd D. H. L. I T. Y. B. B. I geen doorgang kon vinden. Op het aanvangsuur regende het pijpesteelen en het toch al niet te beste veld was spoedig in een modderpoel veranderd. Scheidsrech ter Janssen laschte den wedstrijd dan ook zeer terecht af, zoodat de geel-zwarten nog eens de reis naar de porcelein-stad mogen maken. Zooals wel te verwachten was, bleken de H B.C.-reserves sterker dan onze jongens. Dat het echter 50 zou worden, bad ik niet verwacht.. Met dat al zinkt ons reserve- elftal steeds dieper ®n het moeras!.... Ook het derde elftal beleefde niet veel pleizier van zijn reis naar Lisse. In een aoel- puntenrijken wedstrijd moesten v. d. Berg c.s. de eer der overwinning aan de thuisclub la ten. al was het op het nippertje. Het vol. gend jaar krijgen we zeker een overwinning, niet waar? Santpoort 4 behield dpn geheelen buit voor zich en stuurde ons jongste seniorenelftal met leege handen naar huis. Het zijn sterke beenen, die de weelde kunnen dragen! Bjj het scheiden van het jaar wensch ik alle sportvr'enden een zalig uiteinde. Tevens betuie- ik mijn hartelijken dank aan de sportredactie voor de royale medewer. king in het afgeloonen jaar ondervonden. Ik hoop dat ook in 1929 met dezelfde bereid willigheid een plaatsje voor mijn wekelfjk- sche krabbels kan worden ingeruimd. HENK. Secr. L. H. v. Noort, Rozenpriëelstraat 83rd, UITSLAGEN ZONDAG 30 DECEMBER Victrix I—Lisse XI 2—8 Alliance IIVictrix II. Alliance niet op gekomen. Het eerste heeft voor de zevende maal zijn matjes in kunnen rollen. Nu was het Lisse II, die hen er met 8—2 onder hield. Voordat alle spelers weten wat er te doen is, heeft Lisse al succes. Voor rust weet het de score tot 40 op te voeren. Direct na rust een overweldigende meer derheid van Victrix, en wanneer het in deze periode er 4—2 van maakt, stijgt de hoop in alle Victrix.harten. Wanneer echter even daarna de keeper een fout begaat is het met de meerderheid van Victrix gedaan, en weet Lisse er voor het einde nog drie goals aan toe te voegen. Einde 82. De overwinning is erg geflatteerd en wan neer enkele soelers niet zoo'n of-day gehad hadden, zou die uitslag wel eens anders ge weest kunnen zijn. Het tweede kwam voor niets naar het Lyceum, daar van Alliance in geen velden of wegen iets te zien was. Sportief! LO. P.S. Aan ?,lle zustervereenigingen. dona teurs en leden. Geestelijk Adviseur en de hooggeachte Redactie: Een zalig uiteinde. Secr. J. C. Kruijver Jr., Tweede Zuid polderstraat 16 Donderdag a.s. te 8 uur zeer belangrijke bestuursvergadering in ons Gezellenhuis. Uitslag van gisteren R. K. V. Z. n—H. B. C. III 1—I Het is den reserves niet gelukt, zich ge heel te herstellen en zij konden het niet verder brengen dan een gelük spel. Jammer dat door een fout van de Zwalu wen-linksback door H. B. C. gescoord werd. Enfin, den volgenden keer beter. JOOP Direct na den aanval ontwikkelt zich een vlug spel waarbij de Boys niet fortuinlijk zijn, als een hard schot van de bovenlat in het veld terugspringt en door Vestor verwerkt kan worden. Na eenig overwicht der gasten gaat H.B.C. ten aanval en is fortuinlijker als J. Warmer dam via de bovenlat scoort, 10. Als Delissen ln buitenspelpositie den bal krijgt toegespeeld, loopt hij naar binnen en scoort, 20. Deze goal geeft den Boys aanleiding er een schepje op te leggen. Een goede voor zet wordt jammerlijk naast gekopt, terwijl Kobus op bijna onverklaarbare wijze een sehot van zeer nabij stopt. Met 20 voor H.B.C. breekt rust aan. T.Y.B.B. schijnt in de tweede helft den moed op te geven, waardoor H.B.C. weinig moeite heeft het spel meer op de Boyshelft te houden Na een fraai combinatiespel ver groot Martin de leiding, 30, terwijl later Delissen van de helft van het speelveld af, er alleen van door gaat en hard inschiet, 4—0. De strijd is dan beslist. De Boyskeeper, die zeer goed werk had geleverd, moest wegens een' vroeger opgeloopen blessure uitvallen, terwijl eenige spelers van T.Y.B.B. eveneens het veld verlieten! Met 7 man houdt T.Y.B.B. lang stand, maar even voor het einde scoort Martin voor de laatste maal, 5—0. Secr.: Rijksstraatweg 261, Haarlem.Noord O. G. II—G. W. II 3—0 Wanneer er wordt afgetrapt, heeft O. G. den wind tegen. Ondanks dat is het spel aardig verdeeld. De aanvallen van O. O. zijn gevaarlijker en al spoedig na stevig doorzetten van den rechtsbinnen, besloten met een goed schot is de eerste goal er. De tweede volgt spoedig na een mooien aanval, maar komen Witters trekken ten aanval, maar komen De H. B. C.-ers spelen tegen wind en zijn hierdoor in de minderheid. Verschillende ma len moet Vinken handelend optreden, het geen hem goed afgaat. De weinige H. B. C.-aanvallen worden ge makkelijk door de Zwaluwen-achterhoede op keurige wijze onderbroken, en elke voor. zet wordt door R. K. V. Z. onderschept. Met blanken stand gaat rust in. Na de thee komen de H. B. C.-ers over donderend opzetten en A. de Groot krijgt volop gelegenheid zijn talenten te toonen. Hij maakt echter geen fout en retourneert alles. Ook passen de zwartjes het off-side zet ten toe. Als de Zwaluwen-linksback dan een grove fout maakt, is een der H. B. C.-ers er als de kippen bij en doelpunt onhoudbaar. Dit schudt de zwartjes wakker; onstuimig komen zij opzetten en spoedig ligt de ge lijkmaker achter Vinken 1—1. 'se» V' Onderafd. der St. Jozefgezellen UITSLAGEN 30 DECEMBER D.EM. I—V.V.A. I 3—0 D.E.M. Ill—A.R.C. III 2—2 Vltesse-Jun.D.E.M.-jun. 00 D.E-M. I—V.V.A. I Onder de feillooze leiding van scheidsrech ter Haver, wordt te 2 uur begonnen. V.V.A. wint den toss niet, dus trapt af. Het begin is voor V.V.A., welke met eenige aanvallen de D.E.M.-achterhoede in het nauw brengt. Na ongeveer 7 minuten is D.E.M. compleet, waardoor het spel eenigszins verdeeld raakt. Ondanks het effectvolle terrein wordt er nog tamelijk goed partij gegeven. Daar V.V.A. den wind mee heeft, is zij iets meer in den aanval. Zij kunnen dat echter niet in doelpunten uitdrukken. Ongeveer 10 min. voor, rust trekt D.E.M. weer ten aanval, de linksbuiten geeft fraai door aan den links- 1 binnen, welke de keeper te vlug af is en D.E.M. leidt met 1—0. Nadat dan beide keepers hun kunnen vertoond hebben, is het rust. Na de rust wordt er iets matter ge speeld. D.E.M., dat met wind mee geregeld in den aanval is, forceert dan eenige cor ners welke geen resultaat opbrengen. Aan den anderen kant is het de V.V.A.-midvoor welke op eenige meters voor doel nog kans ziet om naast te poeieren. Vlak hierop krijgt de D.E.M-keeper eenige gevaarlijke schoten te verwerken, wat hun goed afgaat. Dan neemt D.E.M. het spel weer in handen. Bij een mooien aanval kopt de rechtsbinnen te gen den paal, waarna de bal out rolt. Het bleek echter uitstel van executie, want bij een volgenden aanval geeft de linksbuiten een mooie kans, welke de rechtsbinnen hoog op springend op fraaie wijze in de touwen kopt. Het spel heeft niet veel meer te lieteekenen. Ongeveer 5 minuten voor het einde vergroot de linkshalf uit een voorzet van rechts den voorsprong tot 30, waarmede het einde aanbreekt. Zooals gezegd werd er voor rust nog wel te aanschouwen voetbal vertoond. Na de rust werd het al minder en min der. Het ging hoofdzakelijk tusschen het aanvallende D.E.M. en het verdedigende V.V.A. Het schijnt een feit te zijn, dat D.E.M. op haar eigen terrein niet in staat is dat spel te ontplooien, wat haar op de uitwed strijden altijd tot een constante en tech nisch goed spelende ploeg stempelt Er zal echter volgende week tegen de watervlugge Volendammers uit een ander vaatje getapt moeten worden, anders vrees tk voor D.E.M.'s eerste nederlaag op eigen terrein. En dat mag niet! Het derde wist tegen de stukken beter spelende A. R. C.'ers een gelijk spel te for- ceeren, waarmede de 5 elftalmenschen meer kregen dan hun toekwam. Jullie zullen in het vervolg beter moeten spelen, jongens, anders ontgaat jullie de titel nog waar jullie nu zoo dicht aan toe zijn. Dus volgende maal beter. De junioren togen naar de Vitess.-jun. Beide partijen verwachtten niet eens een maal te doelpunten, zoodat zij even wijs naar huis toe gingen. Tot slot wensch ik de praeses, vice-praeses, bestuur, leden en begunstigers een zalig uiteinde met hartelijken dank voor het ver richte werk in het afgeloopen jaar. En ho pende op uw aller volle medewerking als vervolg tot grooter bloei der R.K. sportbe- weging in Beverwijk, wensch ik u allen veel heil en zegen in het komende jaar. Ook aan de hoofd- en sportredacteur der Nieuwe Haarl, Courant, een zalig uiteinde en welgemeende dank voor de verleende welwillende medewerking en plaatsruimte, dit jaar ondervonden. En wensch u ook veel heil en zegen in het nieuwe jaar. De uitslagen van gisteren zijn: Hilversum- H0T WESTEN Ie klasse -Amsterdam 2e klasse A U trechtAmsterdam DAMES H. O. C. II—H. O. C. III 1—4 1—1 1—2 OM DEN BLOEMENDAAL-BEKER 3e Ronde EnschedéD. K. S. 5—1 Hilversum I't Gooi II 20 Haagsch Lyc. IIH. O. C. 18 T. O. G. O.Arnhem 54 10 K. M. Uitslag A. Klasse: Schijvenaar 7.6 3/5. Sgmond 7.25; v. Bree 7.25 4/5; Koper 7.35. B Klasse: de Groot 7.34 1/5; Baarlman en Heugens 7.38. Baak 7.42 2/5. Schel 7.54 2/5; Wolters 8.8; v. d. Beeke 8.9 1/5; Balm :.25 2/5. Aspiranten 1 K.M.: Greijters 5.8 1/5; Moerkerk 59 1/5; Langeveld 1.2 4/5; Heij- nerman 1.8. Heeren leden Woensdag 2 Januari ver gadering, komt allen tér bespreking jaar feest. „H.Z.H."„R.E.T." 1—3 Wanpeer begonnen wordt, blijkt dat R.E.T volledig is, terwijl de N.Z.H. slechts met 10 spelers is, waaronder drie invallers. Van den aftrap af is de R.E.T. in de meer derheid, doch de N.Z.H.-verdediging houdt krachtig stand. Een onopzettelijk geval van hands bezorgt de R.E.T. een penalty, welke wordt benut (01). Na een half uur spelens profiteert de R.E.T.-rechtsbinnen van een misverstand in de N.Z.H.-achterhoede, om het leder langs den schitterend keepende N.Z.H.- doelmin Tolido te plaatsen (02). Nog voor rust maakt de R.E.T. er op fraaie wijze 03 van. Na de hervatting, wanneer de N.Z.H. den wind tegen krijgt, verwacht ieder een snelle rijzing der score in het voordeel der R.E.T.; dank zii echter het stug verdedigen van den N.Z.H.-keeper, komt in den stand geen wijziging. Opvallend is het, dat hoewel de N.Z.H. slechts sporadisch op de R.E.T. speelhelft komt, de R.E.T. achterspelers geen ernstige pogingen doen om het leder binnen de lijnen te houden. Uit één dezer weinige uitvallen der N.Z.H.- voorhoede accepteert de N.Z.H.-middenvoor een hem geboden kans (13). Het einde komt met een verdiende over winning voer de R.E.T., terwijl scheidsrech ter van Benten dezen, nog al forschen wed strijd naar behooren leidde. Reeds terstond na den aftrap nemen de „Geeltjes" het leder mede en naderen gevaar lijk dicht het heiligdom der T.J.; uit een voor zet van rechts ontstaat een prachtkans om de leiding te nemen, doch van zeer korten afstand wordt juist naast geschoten. Dan neemt T. J. geruimen tijd het spel in handen, doch vele goede voorzetten, zoowel van links- als rechtsbuiten, worden door zeer slecht schieten onbenut gelaten. Het spel der T.J.-voorhoede is stukken beter dan dat van Tramvogelsvoorhoede, waar men n.l. zeer weinig samenspel ziet. Tramvogels' mid denvoor komt dan onverwachts vrij voor den T.J.-doelverdedigër, zijn schot is echter juist in de handen van laatstgenoemde, zoodat ook deze kans onbenut blijft. Aangezien ook het middentrio der T.J.- voorhoede, hardnekkig weigert een geboden kans te benutten, komt rust met blanken stand. Na het kopje thee is T.J. wederom terstond in den aanval, echter zonder succes. Uit een goeden aanval scoort dan Tramvogels, welk doelpunt echter, ten onrechte, geannuleerd wordt, wegens buitenspel. Dit ontmoedigt Tramvogels eenigszins en zijn achterhoede krijgt 't zwaar te verantwoorden, waardoor zij tenslotte, hoe keurig zij ook verdedigt, niet voorkomen kan dat zij éénmaal gepasseerd wordt (10). Aan de zijde der T.J. blijft de achterhoede meester over de voorhoede der „Geeltjes". Kort voor het einde doelpunt de rechtsbuiten der T.J. nogmaals, doch men ziet dit doelpunt wegens buitenspel geannu leerd. Het einde komt dan met 10 voor Tweede Jeugd. SecretariaatVooruitgangstraat 79 Haarlem Ook deze week worden de dames op Vrij dagavond in het Zander-Instituut verwacht. De jongens en meisjes hebben nog een weekje vacantie. De heeren oefenen Vrijdags gewoon door. Vacantie voor hen bestaat er gelukkig niet. Dat is ook wel te zien aan de oefenavonden 1 Brrr Wat blijven er daar nog veel weg 't Oudejaar zullen we wel moeten afsluiten met 90. De hoopvolle verwachting van naar de honderd blijft bewaard voor 1929. 1928 bracht ons nog niet waar we wezen moeten, en voor 1929 staat de vraag naar leden en donateurs nummer één op de agenda, 't Opvoeren van ons technisch peil blijft eveneens de voortdurende aandacht vragen. Dan wordt nog verwacht belangrijke assis tentie aan de financieele pompen, om het met lauweren overladen schip drijvende te hou den. „Save Our Souls". Dan nog van harte een zalig uiteinde en een zalig nieuwjaar 1 Verbeterd zün: 9 clubrecords, waar onder 4 Ned. Records. Kreigsman 'en Faulen vertrokken Van praeti- sche leerkrachten en het bezitten van reserve-materiaal. Het jaar 1928 is ten einde, de balanstijd is aangebroken. Een terugblik over het achter ons liggende jaar geeft ten opzichte van de H. A. V. „Haarlem" den leiders nog immer reden tot optimisme, hoewel de climax uit de jaren 1925, '26 en '27 niet kon worden bereikt. Maar daartoe leenden de omstandigheden zich ok minder, omdat, in verband met de O. S., het aantal wedstrijden bijzonder ge ring is geweest. Bij de wedstrijden, die wél gehouden zijn en waaraan „Haarlem"-leden deelnamen, kon men zich er echter van over tuigen, dat de vereeniging in clubverband uitkomend het behaalde Kampioenschap van Nederland ook dit jaar volkomen ver diend heeft. Hiermede veroverde „Haarlem" voor het vijfde jaar achtereen den door Z. K. H. Prins Hendrik uitgeloofden wissel beker. De Nationale ploeg die op 24 Juni in Dort mund tegen West-Duitschland uitkwam, be stond voor 40 pet. uit „Haarlem"-leden, dit wil zeggen, tien leden dezer vereeniging droe gen dien dag de Oranjebroek. De jaarlijksche wedstrijden op het terrein der voetbalclub „Haarlem" bleven in 1928 slechts beperkt tot één meeting, in den vorm van selectiewedstrijden voor de O. S. De wedstrijden, welke op 13 Mei werden gehouden en een „uitverkocht huis" trokken, waren zoowel organisatorisch als finantieel een suc ces, zoodat een belangrijk bedrag aan het trainingfonds der K. N. A. U. kon worden afgedragen. Het .clubkampioenschap (zeskamp) werd 13 Augustus verwerkt, waarbij het aan den pols hoogspringer van der Zee gelukte, den be geerden titel te behalen. Ofschoon de Eng. Kampioenschappen 1928 den „Haarlem"-leden v. d. Berge, v. Welsenes, Klaase en v. d. Zee weinig succes brachten, zal het bestuur naar onze meening verstan dig doen. zoo mogelijk in 1929 wederom eenige menschen naar Stamford Bridge af te vaar digen. Dit soort wedstrijden vormt voor op den voorgrond tredende krachten een uitste kende leerschool. Dit jaar bracht v. d. Berge het tot de finale 100 Yards (een prestatie, die vooral niet mag worden onderschat) en v.Welsenes tot de finale vèrspringen (6.86 M.) Trouwens, gebrek aan routine bij de Hol- landsche athleten kwam nooit sterker aan 't licht, dan op de jongste Olympische Spe len. Alleen voor Klaase moet een gunstige uitzondering gemaakt worden; deze sportieve baas zag kans, 3000 M. lang achter den grooten Nurmi te blijven hangen, alvorens 't tempo ook hem te machtig werd. Met een tijd van 15 min. 36 sec. beëindigde hij als 6e aankomende de 5000 M. Dat, ondanks de weinig bemoedigende re sultaten van de O. S., de conditie der „Haar- lem"-leden uitstekend was, bewezen de be haalde resultaten op de Internationale wed strijden van Pro Patria te Rotterdam, welke 12 Augustus aldaar werden gehouden. Hoewel numeriek ver in de minderheid, gingen toch alle clubprijzen naar Haarlem, w.o. zich de „Miss Blanche-beker" bevond (tweede maal) Dubbel jammer daarom, dat „Haarlem" het volgend jaar den steun van eenige bekende figuren als Paulen, Nooy en misschien ook Kaan zal moeten missen. Behalve deze be proefde krachten, verdween inmiddels ook coach Kreigsman uit ons midden, daar op 15 November j.l. zijn contract als K. N. A. U.- trainer afliep. Van de verschillende aanbie dingen, welke hem uit diverse landen werden gedaan, aanvaardde hij ten slotte een enga gement in Zweden, zijn geboorteland. „Haar lem" heeft aan vriend Kreigsman veel, zeer veel te danken! Kreigsman. zoowel als Paulen, schonken .„Haarlem" bij hun vertrek een wisselbeker, waarom, hieraan valt niet te twijfelen, on der de leden verwoed zal worden gestreden. De Paulen-beker werd voor 1928 toegekend aan den secretaris der vereeniging, terwijl Peper dit jaar houder is van het andere kleinood. In totaal werden dit jaar negen clubre cords verbeterd, w.o. vier Ned. records. Alzoo geen reden tot klagen, wanneer fen bedenkt, dat deze records sedert de instelling er van (1923) aan talrijke succesvolle aanvallen on derhevig zijn geweest. Om te beginnen werd het record over 1000 Meter door Hoogerwerf gebracht op 2 min. 36 sec. d.i. ruim 4 sec. beneden Ned. record. Hoewel dit resultaat werd bereikt tijdens een officieelen trainingswedstrijd van Olym pische candidaten d.d. 18 Juli op de Amster- damsche sintelbaan en onder toezicht van het „puikje" onzer officials, kon dc gemaakte tijd niet als Ned. record worden erkend, omdat hier geen sprake was van een „open wed strijd", zooais het reglement voorschrijft. Uit een sportief oogpunt bekeken een zeer be krompen standpunt. Het clubrecord 1500 meter werd d.d. 9 Sept. te Nijmegen door Klaase gebracht op 4 min. 17 4 '5 sec., hetgeen 'n verbetering van pre cies 2 sec. beteekende. Dezelfde athleet nam ook de 3000 M. en 5000 M. voor zijn rekening. De 3 K.M. ging op 18 Juli te Amsterdam in 9 min. 11 3/10 sec.; oud clubrecord op naam van Klaase met 9 min. 17 2/5 sec. Ten op zichte van de 5 K.M. nam het „Haarlem"- bestuur den tijd van hem als tweede aanko mende achter zijn landgenoot Gerbrands, ge maakt bij den Landenwedstrijd tegen West- Duitschland, n.l. 15 min. 40 2/5 sec. De tijd van 15 min. 40 2/5 sec., dien Klaase blijkt ge maakt te hebben tijdens de O. S., is helaas te officieus, om hem als clubrecord te erken nen. Waarom de K.N.A.U. dit resultaat niet officieel heeft gecontroleerd vanaf het mid denterrein, is ons tot op heden een raadsel gebleven. En dank zij ons onvolprezen regle ment staat het record 5000 M. thans nog op 15 min. 51 7/10 sec. Vervolgens komt het hordennummer over 110 meter aan de beurt. Kaan sloeg op 12 Augustus te Rotterdam voor de zooveelste maal zijn eigen record en bracht het op rond 16 sec. Dienzelfden dag deed v. d. Zee met den polsstok een sprong van 3.58 meter, waarmede het clubrecord met liefst 8 c.M. 'werd verbeterd. Kort daarop volgde nogmaals een verbetering n.l. te Nijmegen op 9 Sep tember. F- dat Pasma 'n hoogte van 3.60.5 M. had bereikt, evenaarde v: d. Zee dezen sprong in eerste instantie. Een nieuw Ned. record bleek gevestigd! Twee aanvragen om re cord-erkenning werden ingezonden, waarvan alleen het record van Pasma werd gehomo logeerd. Een verzoek om herziening van dit besluit is nog in onderzoek. Op 13 Mei, te Haarlem bracht v. Muscher het clubrecord hink-stap-sprong van 13.95 M. op 14 meter. Wat voor de 1000 meter geldt, is eveneens van toepassing op 't nummer discuswerpen Ook hier verbetering van een clubrecord, te vens Ned. record, dat door de K. N. A. U. om dezelfde motieven niet kan worden erkend. Eijsker wierp n.l. op 18 Juli te Amsterdam de discus 41.10.5 M (Ned. record 40.78 M.) waarmede hij het bestaande clubrecord met 2.68.5 M. verbeterde Verder slaagde dezelfde athleet er in, in Alkmaar op 19 Augustus het clubrecord kogelstooten te brengen van 12.44 M. tot 12.86 M. Om verschillende redenen telt de recordlijst van „Haarlem" momenteel 7 prestaties, welke beter zijn dan Ned. record, zonder dat zij door de K. N. A. U. als zoodanig zijn, of kun nen worden erkend. Het betreft de nummers; 800 M., 1000 M„ 5000 M„ de 4 maal 200 M., de Olympische Estafette, polshoog en discus. En wat het fraaiste van alles is, al deze pres taties werden verkregen in officieele K. N. A. U.-wedstrüden en onder controle van daartoe bevoegde officials. Tot slot volgt hieronder de volledige lfjst, zooals deze thans door het bestuur is vastge steld. Clubrecord op Geves tigd in 80 Meter 1926 100 yards (91.40 M.) 1925 100 Meter 1927 200 1927 400 1926 800 1926 1000 1928 f500 1928 3000 1928 5000 1928 10000 1925 4x100 1926 4x200 1927 4x400 1927 Olymp. Est. 800-400- 1927 200-200 110 Meter Horden 1928 400 1926 Verspr. met aanloop 1924 Verspr. zond. aanloop 1923 Hoogspr. met aanloop 1923 Hoogspr. zond. aanl. 1925 Polshoog 1928 Polsver 1927 Hink-stap-sprong 1928 Speerwerpen 1925 Discuswerpen 1928 Kogelstooten 1928 Kogelslingeren 1925 Houder M. v. d. Berge LampEyskerBoot M. v. d. Berge M. v. d. Berge A. Paulen A. Paulen A. Hoogerwerf A. Klaase A. Klaase A. Klaase A. Klaase (Boot-v. Welsenes (Lamp-v. d. Berge (Nooy-Rinkel (Schmidt-v. d. Berge) (v. d. Bérge-Eysker (Hoogetwerf-Paulen (Hoogerwerf-Schmidt) (Rinkel-v. d. Berge A. Kaan G. Rinkel J. Boot A. Brouwer- S. v. Duyn S. v. Duyn A. v. d. Zee J. Henneman S. v. Musscher F. Lamp G. Eysker G. Eysker J. Moolenaars Tijd/Afstand 8 9/10 10 1/10 10 6/10 22 2/10 49 2/10 1 min. 58 5/10 2 36 4 17 8/10 9 11 3/10 15 404/1° 34 25 3/10 42 8/10 1 33 8/10. 3 28 4/10 3 41 2/10 16 65 8/10 7.06 Meter 2.92 M 1.70 1-33 3-6o y2 7-8o 14. 46.30 41.10 y3 12.86 32.92 sec. Opm. Ned. ree. Ned. ree. Ned. ree. Ned. ree. Ned. ree. Ned. ree Erkende bijzondere prestatie Olymp. Tienkamp (Aug. '25) G. Eysker 5217.845 pun> Ter vergelijking diene nog het volgende 400 Meter Ned. Record 49 sec. 1924 800 1 min. 58 6/10 sec. 1920 1000 2 40 4/10 stc. 192^ 5000 15 51 7/10 stc. 1928 4x200 „1 35 4/ro stc. 1921 Olymp. Estafette3 42 6/iosjc. 1926 Discuswerpen 40.78 Meter (A. (A. Paulen) Paulen) (H. Visser) (J. Zeegers) (V. E. L.) (A. V. 1923) (H. G. Bakker)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10