m 14 3.90 UIT DEN OMTREK ymw m, m AMSTERDAM J. KONING Veloutinezuiverzijdemetwol PRIJZEN PER METER m I H.H. BAKKERS EN WINKELIERS ihhih (VIERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 31 DECEMBER 1928 BLi SPORT EN WEDSTRIJDEN N. V. B. Hilversum IIH.F.C. II 03 D. H. V. B. ConcordiaGeel-Wit 05 Concordia—Geel-Wit Haarl. Voetbalbond GYMNASTIEK R.K.S.V. „Leonidas" INGEZONDEN. De uitbreiding van de St. Jozefschool te Vogelenzang Mr. Snippenberg 40 jaar aan het onderwijs te Vogelenzang Hooge prijzen Staatsloterij GEMENGD NIEUWS De brand in de wasscherij J. A. H. Hugenholtz f Ai® Nieuw raadhuis te Eindhoven ras® Groote Houtstraat 41 - Telef. 10345 Ons SYSTEEM is, ieder SEIZOEN een geheel NIEUWE VOORRAAD Daarom ruimen wij alle aanwezige goederen op tegen Zuiver wollen Ruiten voor Fantasie Zijde, chique ruiten voor Zuiver wollen Japonstoffen, dub bel breed, voor Composé, zuiver wol, chique streepen voor Japonstoffen, zuiver wol, 140 breed voor Ribs-Travers, prachtkwaliteit, J40 breed voor Composé, 100 c.M. breed, apart dessin voor Zuiver wollen Ruiten, 100 cM. breed voor Popèline, 100 c M. breed, pracht kwaliteit voor Veloutine artificielle, 100 c.M. breed, alle mod. kleuren voor Fantasie Zijde, licht-, wasch-, kleurecht voor Velours Francais, chique ruiten prima kwaliteit, geweven des sins voor Lamé, moderne kleuren voor. Christaline, 150 c.M. breed, rond geweven, zware kwaliteit voor Sportstof, zuiver wol, 140 breed voor 1 39 per meter 0 67 per meter 1 97 per meter 1 68 per meter 1.78 per meter 2 97 per meter 2.38 per meter 1 46 per meter 1.98 per meter 2.46 per meter 0 98 per meter 0.64 per meter 2.37 per meter 4.44 per meter 1 46 per meter 100 c M. breed ONS ENORM SUCCES ALLE MODERNE KLEUREN Op onze schitterende sorteering Nouveauté's en Fournituren, geven wij gedurende de Opruiming een korting van wni»wmiOT VERKOOP UITSLUITEND A CONTANT Het volgende H. P. C.-elftal keerde met j een fraaie overwinning op de Hilversum- Ireserves uit Hilversum terug: Schouten Jongeneel Hoomans Reuvekamp Gille v. Houten Hagenaar r. Wijk Dijkhuyzen Elias Adam Sturm Direct is H.F.C. goed op'dreef, speciaal de voorhoede speelt zooals wij haar zelden za gen. Na een kwartier spelens zorgt Adam voor de leiding. Dan krijgt de H. F. C.-ach- terhoede druk werk, maar Hoomans c„s. zijn niet te passeeren. Rust komt met 0—1 voor H.F.C. 2. In de tweede helft weder goed spel aan weerszijden. Er werd vooral vlug en enthou siast gespeeld. Goed werk van Elias doet de stand op 20 komen voor de Haarlemmers. Dit ontmoedigt de Hilversummers eenigszins cn zij verslappen aanmerkelijk. H.F.C. 2 weet hiervan gebruik te maken door nog een maal te doelpunten. Ditmaal was Adam de fabrikant weer. Einde komt alzoo met een verdiende zege der Haarlemmers. Vermelden wij nog, dat Schouten, wegens vertrek, voor het laatst met de H.F.C.-reser ves speelde. Een goed slot alzoo voor hem. Reeds voor den aanvang der wedstrijd Iconstateerden wij, dat het terrein zeer slecht was. Speciaal het middenveld leek een moeras, terwijl ook de eene zijde in verregaande staat van ontbinding verkeerde Niettemiïl hebben de resp. spelers er van ge maakt, wat er in de gegeven omstandighe den van te maken viel. De Pauselijken hebben de sprekende over winning hoofdzakelijk aan hun technisch veel beter spel te danken en al was er van bal- controle natuurlijk geen sprake, toch werd er zoo nu en dan goed samengespeeld. Het binnentrio bleek al bijzonder schot vaardig en ware Concordia's keeper niet in zoo'n grootschen vorm geweest, de overwin ning zou zeker nog grooter zijn geweest. Concordia daarentegen is ons tegen ge vallen. Het trap-maar-raak-systeem werd herhaaldelijk gedemonstreerd en van plaat sen was slechts sporadisch sprake. Toch herbergt Concordia wel eenige pelers met aanleg, zoodat onze eenigste raad kan zijn: ernstig trainen. De geruchten ten spijt speelden de meeste Concordianen, eenige belhamels uitgezon derd een faire partij. De uitstekende leiding van den heer v. d. Geer zal hier echter wel niet vreemd aan geweest zijn. Over den wedstrijd zelf kunnen we kort zijn. Kort na het begin doelpunt G. W. uit een corner, even later gevolgd door een tweede. Het derde doelpunt' komt van „Moos", den jongste telg Rust komt dan met 3—0. Na de hervatting zit er wat meer gang in de Concordia-gelederen en G.-W.'s achter hoede wordt zoo nu en dan zwaar op de proef gesteld. „Manus" is echter in pracht conditie. Op bevel van den arbiter verlaat dan een Cuncordiaspeler het veld. nadat hij G.-W.'s keeper op wat hardhandige wijze had. be werkt. De Pauselijken voeren den stand intus- schen op tot 50, waarmee ten slotte het nnde aangekondigd wordt. Komen we eerst even terug op de her haalde critiek op den wedstrijd G.W.Conc. 'n critiek die voor dien wedstrijd zeker ten onrechte was hiervan zei toch de G. W.- captein na afloop: Concordia heeft gewon nen door z'n enthousiasme en verdiend. Daar wordt dan ook nog in gezegd, dat d'e Hille- gommers 't spel geforceerd hebben en daar kan de lichte Pauselijke ploeg niet tegen. Ik zou zeggen, geachte overzichten u hebt Geel Wit in geen jaren, en dezen wedstrijd zeker niet gezien, anders zoudt ge zeker niet meer van kleine G. Witters praten. Wat dat forceeren aangaat kan ik u zeggen, dat de wedstrijd tot na de rust in de beste verstandhouding werd gespeeld. Concordia had toen reeds met 31 de leiding, doch toen kwamen 2 spelers met elkaar in botsing, dit zette even kwaad bloed, doch spoedig was er niets meer te merken dat er wat was voorgevallen. In- tusschen Is er door al dit geschrijf een on- sympathieken verhouding ontstaan tusschen beide vereenigingen, een verhouding die niet voor moest komen in onze beweging. Over den heden gespeelden wedstrijd kun nen we kort zijn, zooals gezegd door b. g. oorzaken was er direct te merken, dat de spelers geprikkeld waren. Geel Wit is er di rect goed in en weet dit voor rust in 3 mooie doelpunten uit te drukken, na rust dreigt het weder te wild' te gaan, doch de scheids rechter houdt de teugels strak.Nu domineert Concordia eenigen tijd en wanneer de Geel- Wit-keeper een hard schot stopt loopt de rechtsbuiten door en trapt nogmaals den bal, hij raakt hierbij ook den keeper en wordt het veld uit gestuurd. Hierna maakt G. W. nog 2 solide goals en won hiermee ver diend. Concordia was er dezen middag fi naal uit en zullen de resteerende wedstrij den anders aan moeten pakken, anders gaat het verkeerd jongens. Scheidsrechter v. d. Geer leidde uitstekend. Het 2de won weer, het is jammer jongens, dat jullie zoo onregelmatig speelt, anders zou ik het nog niet weten. Verder aan de Redactie, Adviseur, leden en alle sportliefhebbers nog een Zalig en voorspoedig 1929. UITSLAGEN 1 A HiliegomD. I. O. Haarlem 4Ripperda Stormvogels 3Aurora 1 B I. V. O.^V. S. V: 2 Schoten 2— R. C. H. 3 E. D O 3—Haarlem 3 2 A Zandvoort 2—Damiate Bloemendaal 4—Haarlem 6 2 B Bloemendal 3Schoten 3 k D. I. o 2Spaarnestad ID. V/. 0.2H. F. C. 6 PD. O. A.—V. S. V. 3 2 C R. C. H.—V. S. S. II 2 D Kennemers 3Haarlem 5 R. C. H. 5—V. O. G. Aurora 2Spaamevogels 3 A D. I. O. 4Zandvoort 3: T. H. B. 3Kinheim 2 6—2 1—2 1—1 0—5 0—3 3—5 0—1 4—0 1—1 1—4 3—3 7—3 5—0 2—1 5—0 1—7 4—6 2—5 Damiate 2Zeemeeuwen 2 1—9 A. S. V. 2—D. I. O. 3 3—5 Kinheim -3Hillinen 1—6 3 D Spaarndam—Swastika 0—1 3 E Spaarnestad 2E. D. O. 6 1—7 3 F V. S. V. 4Zantvoort 4 3—1 R. C. H. 8Stormvogels 4 1—5 Tijdelijk Secr. Rijksstraatweg 20 Denken wij aan het einde van het oude en het begin van het nieuwe jaar een oogenblik terug aan hetgeen ons de afgeloopen periode gebracht heeft en bij het nagaan van al de feiten de wcldadigheidsuitvoering, den feestavond, de Algemeene H. Communie met daaropvolgend den fietstocht naar Noordwijk aan Zee, die naar het Brasemer- meer, de wedstrijden te Amsterdam en Rotterdam, het opklimmen van het leden aantal tot meer dan 150, enz., doet het ons genoegen te kunnen zeggen, dat die heele reeks van gebeurlijkheden evenzoovele mijl palen zijn op den weg naar versterking van de vereeniging in alle opzichten. Welke zijn onze voornemens voorliet nieuwe jaar Wel, we blijven voortgaan zooals tot nu toe, niet stilstaan, „Voorwaarts" zij onze leus. Degenen, die tot heden slechts maar flauwe leden waren, worden nu flinke en toonen dit nu reeds door mede te werken aan het wel slagen van de uitvoering. De flinke leden, die welke reeds hielpen aan den opbouw der vereeniging, blijven helpen. Wij wenschen alle dames en heeren, jon gens en meisjes een zalig uiteinde en een zalig en gelukkig Nieuwjaar. Betreffende de uitvoering. De leden, die mede willen helpen met het verkocpen van kaarten voor de uitvoering, en tot heden nog geen kaarten ontvangen hebben, worden verzocht deze op de oefen tijden te vragen ook kan men zich direct wenden tot den secretaris, den heer P. Donders, Führhopstraat 8, dit geldt voor allen. Hoe meer er medehelpen des te beter. Betreffende de oefentijden. Damesleden en damesaspiranten heden avond geen les. De eerstvolgende les is op Maandag 7 Januari in de school aan de Over- tonstraat. Voor de herwen en heerenaspiranten, zooals gewoon. Het Bes tuur Voor den Inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk AAN DE KATHOLIEKEN VAN OVERVEEN Ik mocht gisteren, zooals gij weet, het voorrecht hebben een liefdodigheidspredikatie te houden in de parochiekerk van Overveen. ten bate der nieuwe kerk, ter eere van de H. Teresia van Lisieux, te den Haag. Het resultaat der collecte is voor mij eenbuiten- gewone verrassing geweest. De opbrengst bedroeg de prachtige som van 1183.04. Gij begrijpt, dat ik met bijzondere vreugde hier van melding maak en met zeer groote dank baarheid vervuld ben jegens Overveen's Ka tholieken, die mij een gelukkigen dag hebben bezorgd en een grooten steun hebben gegeven voor het werk, dat ik moet volbrengen. P. KEMPER pr. Noorderbeekdwarsstraat 202, den Haag Hedenmiddag de aanbesteding De uitbreiding van de St. Jozefschool te Vogelenzang, waar reeds langen tijd sprake van was zal verwezenlijkt worden en wet binnen korten tijd, daar hedenmiddag te 2 uur in het R.K. Vereenigingsgebouw de aanbesteding heeft plaats gehad en het werk 1 Mei 1929 opgeleverd moet worden. Dat uitbreiding van de R.K. school nood zakelijk.is, kunnen we als vaststaand aanne men, als wij maar even een kijkje nemen in de overvolle klassen, die eigenlijk berekend zijn of waren op 36 leerlingen. Het bouwen van twee flinke lokalen aan beide zijden van de school,, plaats verstrek kende aan 48 leerlingen, is dus het grootste voordeel, dat de uitbreiding met zich brengt. Voorts zal een centrale verwarming aange legd worden, de:! weede verdieping, die als be-gruimte goede diensten bewijst, gedeel telijk bevloerd worden en een grootere kamer voor het hoofd der school de uit breiding brengen. Het z.g. aan de school (en de school aan de kerk toebehoorende „eeiteweidje" zal ten laatste in een gedeeltelijk betegelde speelplaats en een fraai plantsoen veranderen, terwijl het fraaie hek aan den voorkant door getrokken zaL worden. Een feest- en huldigingscomite gevormd. Het is 2 Januari a.s. 40 jaren geleden, dat de heer J. van Snippenberg bij het onderwijs te Vogelenzang kwam. Na tweemaal drie jaren te Nederveen en te Ede onderwijzer te zijn geweest ,werd de heer J. van Snippenberg in 1889 aan de openbare lagere school te Vogelenzang, tot onderwijzer benoemd. Voor negen jaar werd hij als opvolger van de heer de Wild hoofd der O. L. School, dié in 1921, dus twee jaar later, aan de katholieken werd overge daan. De heer van Snippenberg kwam toen weer in de oude O. L. School, doch nu als hoofd. Door de hooge belangrijke plaats, welke de jubilaris in het openbare leven te Vogelen zang bekleedt, is hij in de geheele omgeving bekend en algemeen geacht. Zijn groote liefde voor zijn vak en zijn onbeperkte behulpzaamheid voor elkeen zullen voorkomen, dat hoewel de jubilaris zelf deze herdenking stil wilde laten passee ren deze dag zonder belangstelling zal voorbij gaan. Inderhaast heeft zich een feest- en huldi gingscomité gevormd, hetwelk eerste be staat uit de heeren W. Reinders, voor zitter, M. Versteeg, penningmeester P. Ver- degaal A. Ruigrok W. Lokerse J. Len zen D. G. W. Mol en J. Bonkenburg: Het huldigingscoroité bestaat uit jonkheer L.G. Boreel en den Zeereerw. heer L. J. Schalke, welke laatste eere-voorzitter is. Alhoewel de tijd zeer kort is, twijfelen wij niet, of beide comité's zullen voor een waardige viering zorgen van het herdenkings feest van den alom geachten meester van Snippenberg. Men verzoekt ons nog mede te deelen, dat na de huldigingen van het gemeente bestuur en diverse corporaties, Woensdag morgen aan belangstellenden de gelegen heid zal worden gegeven den jubilaris te complimenteeren. NOG MEERDERE PRIESTERJUBILEA Onder de geestelijken die in het volgende jaar een priesterjubileum zullen herdenken, vermelden wij nog de volgende: Orde der Capucijnen. 17 December her denken de Weleerw. P. Ernestus van Etten, <P. J. Rocls) vicaris te IJmuiden-Oost; de Zeereerw. P. Fabïanus van Udenhout, (W. E. v. d. Ven), rector te IJmuiden-O06t hun 25-jarig priesterfeest. Orde der Carmelactcn, 8 Sept. herdenkt de Zeereerw. Pa Lor a. Paters, in het klooster te Aalsmeerzijn 40-jarig priesterfeest. Orde van de Priesters Missionarissen van het gezelschap van Maria (Montfortanen). 28 Mei herdenkt de Zeereerw. Heer W. We vers, Missionaris te Egmond aan Zee, zijn 25-jarig priesterfeest Orde der Missionarissen van het H. Hart 21 April herdenkt de Zeereerw. Heer K. Offermans, leeraar te Driehuis-Velsen, zijn 40-jarig professie jubileum, en den Zeer eerw. Heer A. v. Schie, geb. te Noardwijk en oud-missionaris te Tilburg zijn 25-jarig pro fessie jubileum (2 Oct.). Orde der Kruisheeren. 1 April herdenkt dé Zeereerw. Heer G. Alkemade geb. te Noord- wijk, professor te Hannut (België) zijn 25- jarig jubileum. Orde d"r Minderbroeders Franciscanen. 6 April herdenkt de Zeereerw. Pater Bosse, geb. te Haarlem, assistent klooster te Nieuwe-Niedorp zijn 40-jarig priesterfeest. Orde der Lazaristen. 18 September her denkt de Zeereerw. Heer C. de Wit, geb. te Edam, missionaris te Aiitiena (Abessynië) den dnz. waarop hij 40 jaar aan de congre gatie zijn krachten en talenten geschonken heeft. Orde der Minderbroeders Franciscanen. 6 Anril herdenkt de Zeereerw. Pater L. G. Le Roux, geb. te Hoorn, thans pastoor te Delft zijn 40-jarig priesterfeest. Orde Sociëteit van Jezus (Jeraïten). 26 Augustus herdenkt de Zeereerw. Pater A. v. Velsen, geb. te Haarlem, thans Missionaris te Magelang, zijn 25-jarig priesterfeest. Orde van de Sociëteit der Witte Paters. 3 October herdenkt de Eerw. Broeder Chanel (Joh. v. Willebrands) geb. te Hoorn, thans broeder-oortier Procure dar Witte Paters te Boxtel. 25000: 19341; 5000: 11103; 2000: 1697; 1500: 5848; 1000: 16366; 400: 927. 12456, 18633; 200: 12041, 15350. 16574, 18906; 100 4224, 6493, 6499, 10207, 11760, 14668, 16131, 18812. Naar wij vernemen, is de brand in de 3e Hugo de Grootstraat te Amsterdam, vermoedelijk te wijten aan het feit, dat iemand van het personeel vergeten had, een strijkbout uit te schakelen. Daardoor is waschgoed gaan schroeien en later gaan branden. Te Amsterdam is overleden, 64 jaar oud, notaris J. A. H Hugenholtz. De heer Hugenholtz werd in 1886 be noemd tot candidaat-notaris. Op 12 Augustus 1902 volgde zijn benoe ming tot notaris aldaar, welke functie hij onafgebroken in de hoofdstad vervuld heeft. Verleden jaar vierde hij onder veel belangstelling zijn zilveren jubileum. J J.6ARNEW De Raad van Eindhoven heeft in geheime zitting besloten, de z.g. „Studentenwei" tegènover den R. K. Volksbond aan de Kleine Binnenringbaan te bestemmen voor den bouw Van een nieuw stadhuis en zal ter plaatse door verdere groot plein met park en wegen worden aangelegd. Voor den stadhuisbouw zal een worden uitgeschreven. Het bedrag der kasten is geraamd één millioen gulden. Bij de intrede van het jaar 1929 hopen wij, dat het komend» jaar voor U zeer voorspoedig mag zijn, en dat wij onze aangename relaties in het nieuwe jaar zullen voortzetten. Bakkerij en Winkelinrichtingen, Kantoor en Magazijnen JANSWEG 27, Telefoon 14025 - Fabriek Ripperdasteeg I -I ||i9 WlfJM! UitMi Westerkamp Uitverkoop Ongelooflijk lage prijzen PER METER

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 15