Ernstige overstrooming in Rome - 150 uur in de lucht DONDERDAG 10 JANUARI 1929 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Het was Zondag 75 jaar geleden dat de Eerw. Paters Redemptoristen rich te 's-IIer togenbosch vestigden Te dier geiegenheid werd dit feest in hun klooster aan de St. J >sephstraat kerkelijk gevierd. Links het gebouw in vlaggentoo! in da besneeuwde straat, rechts de feestelingen met in hun midden de Edelachtbare heer v. Lanschot, burgemeester van VBosch, Notaris Sopers, me*' feestcomité en de Broeders van het klooster V Nu men bijna overal kan profiteeren van de sneeuw en jjspret ia bovenstaand kiekje, dunkt ons, wel op z'n plaats, en is het „Gedenkt den baanveger" een gezegde, dat men goed zal doen niet te vergeten Drie der hierboven afgebeelde Amerikaansche lcgervliegers, gebotpen door hun drie collega's (midden en uiterst rechts) hebben het klaargespeeld om 150 uur in de tucht te bleven. De noodige benzine en voedsel werden hun vanuit bet hulpvliegtuig toege voerd. Op onze bovenste foto ziet men hoe de „Question Mark" (vliegtuig beneden) de noodige benzine van het hulpvliegtuig (erboven) ontvangt Wü beelden hierboven af het door W. B. Tholen geschilderde j'ortret van H. K. Hoogheid Prinses Juliana, dat door Mevr. Klcykamp ('s-Hage): namens de leden van de bekende Kunstzaal van dien naam aan H- M. de Koningin Moeder is aangeboden b(j haar 50-jarig jubileum Zondag werd te Sittard de eerste Jonge Boerendag gehoudt voor den kring Sittard. Met de muziek voorop trokken de jonge boeren naar het Vergaderlokaal. Het gaf in Sittard een gezellige drukte In Rome heeft de Tiber een ongekende hoogte bereikt en heeft vele straten blank gezet. Het verkeer wordt er thans met bootjes en vlotten onderhouden. Door de ramen der bovenverdiepingen moeten de menschen hun kamors bereiken. Het is vele jaren geleden, dat Rome zoo door het water werd geteisterd 'y.'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 8