In en om Haarlem ■■■■SP! ï7| De zee heeft wederom acht slachtoffers geëischt pIliM Candidaatstelllng voor de Tweede Kamer Telegraphisch Weerbericht BUREAUX: NASSAULAAN 49 1 DIT Nl'MWER BESTAAT DIT DRIE BLADEN DONDERDAG 17 JANUARI 1929 s ADVERTENTIÉN 35 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES, l-t regels 60 ct. p. plaatsing elke regel meer 15 ct., bij vooruitbet Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN lusschen den tekst 60 ct. per regel, n TWEE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 1705S itiTFPIIIK nPTFi"AAI. VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. Uit den Gemeenteraad ttfititiiiSl If 1 Zeven Marker bakkers op een ijsschots Derde lustrum van het Retraitenhuis „de Thabor" te Rotterdam Nationaal Congres tegen het Neo-Malthusianisme Geen gerechtelijke vervolging Ondanks het slechte weer alle diensten der K.L.M. doorgegaan Mgr. Mannix Georganiseerd overleg bij de P. T. T. Telegraafverkeer hersteld Vliegtuigen voor den sanitairen dienst Zwaar weer in Denemarken Op den terugweg naar Nederland (Verbeterde opgave Kieskring Haarlem) Een proces om de stem van een Opera-zangeres Voornaamste Nieuws J. J. WFBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Een Nederlandsche boot aan de Deensche kust vergaan Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen; per week 25 ct.; per kwartaal i 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling. COURANT Alle a bonne's op dit blad zijn ingevolge de verzekermgsvoorwaaraen f Qflflfl Levenslange geneeie ongeschiktheid tot werken door f 7 Cf) D1J een ongeval met f O-f) bij verues van een hand, f |OC bij verlies van een PCfj uitkeeringen: IdUUU." verlies van belde armen, beide beenenor beide oogen;I/JÜ-doodelijken afloop; l^OU.'een voet of een oog; lUd. duim of wijsvinger, 1 OU. tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende —1- gr'-^rhF v\\ VFhl IFC V/AM Al 1 f rriiTFM oogen; FFC;rHiFnFM bij 'n breuk van f 1 n bij verlies T. eea l; 1 frU.'anderen vinger. been of arm; „Kunt u goedvinden, dat ik u om kwart over vijf onderbz-eek?" vroeg de burgemees ter aan den heer Reinalda, voordat deze om vijf vóór vijf een betoog begon, dat lang dreigde uit te vallen. „Wel zeker, burgemeester, ga gerust uw gang." Kwart over vijf. De heer Reinalda, die precies midden in zijn speech is, kijkt naai de klok. „Mijnheer de voorzitter, stelt u er prijs op, dat ik mijn rede vanavond voortzet?" „Heel graag, mijnheer Reinalda." De Raad ging prettig avondeten. „Mijnheer de voorzitter, u hebt in de laatste vergadering wat vlug volgnummer 368 van de begrooting weggehamerd. Wij zijn nu aan no. 370, maar kan ik over 368 nog wat zeggen?" vroeg de heer Keesen toen de Raad kersversch aan de begroo- tingskluif begon. „Neen, mijnheer Keesen, dat gaat niet; dat punt is voorbij en daar kom ik niet op terug. Men kan wel vragen, weer aan een vorig hoofdstuk te beginnen." Verschillende raadsleden ondersteunen de klacht van den heer Keesen en dringen er bij den voorzitter op aan, den heer Keesen nogmaals het woord over no. 368 te ver benen. De burgemeester weigert. De heer Keesen vraagt het als een gunst. De burgemeester we'gert. De heer Keesen: „U hebt formeel gelijk, maar ik vind uw handelwijze niet fair Wij hebben waardeering voor het feit, dat de burgemeester blijkbaar in het vervolg de teugels strak wil houden, maar de eerste methode lijkt ons veel en veel doelmatiger voor het beoogde doel dan de laatste. Het spreekwoord van de vliegen en den honing, niet waar? Er stond op de agenda voor Woensdag behalve verdere behandeling van de ge- meentefcegrooting. ook een 'puntenlyst van 24 nummers voor een gewone raadsverga dering. Een agenda om van te rillen en een verloren begrootingsmiddag, dacht de "?aar de voorzitter stelde voor aunt™ hamerpunten te behandelen en de rr; *-aar°Ver debat zoa ontstaan, tot honden f?nmg °Ver 14 daSen aan t u uUS Werd besloten en een zestal voo stellen benevens de benoemingen en de rondvraag keerden in de dossiers voor onaf- gedane stukken terug. Men kan zich afvra gen. waarom die punten danon de agenda waren gezet, maar beter is het ten halve gekeerd dan ten heele gedwaald. Om half drie dartelde de raad weer in de begrootingssneeuw. Wij waren de vorige week blijven steken in het hoofdstuk Open bare Veiligheid en het bleek, dat de ver tegenwoordigers der geannexeerde gebieden hiér eenige overigens zachte sneeuw balletjes hadden gekneed. De heer Meyers uit Spaamdam hield vol dat de Brandweer wel eens 45 minuten na het alarm op het terrein van een brand in Spaamdam was verschenen en vroeg of er bij brand in den Waardenoolder. geen brand spuit op een schip is te plaatsen om gemak kelijker brand te bereiken in fabrieken aan het N. B. Spaame. De industrieën zouden aan de extra-onkosten wel vijftig procent kunnen betalen, volgens hem, maar hii verzuimde den rechtserond daarvoor te noemen, want de gemeente zorgt toch voor bluschmiddelen, ongeacht of men op de Oroote Markt dan wel in den Waardepol- der woont. De heer van Kessel bepleitte betere verlichting voor Overveen en deed het idee aan de hand. de lichtpunten mid den over de straat te hangen. Er bleken nog heel wat verbeteringen in het nieuwe Haarlem noodig te zijn, maar B .en W. deden gulle toezeggingen. Het debat was loom. Ook bij het volgende hoofdstuk Volksgezondheid. gezien en B. en W. antwoordden weer, dat de zaak in onderzoek is, zie rapporten te wachten zijn, terwijl geen der partijen ver telde, dat een afdoend plan ter verbetering veel te duur voor Haarlem is, immers mil- lioenen zou kosten, zonder de zekerheid, dat de stank uit Haarlem verdwijnen zal, en dat we dus den tégen woordigen toestand wel zul len houden, totdat de Haarlemmers tegen de walmende geuren kunnen leunen. De heer van Kessel kreeg toezegging, dat overwogen zal worden, het vleeschvervoer vanuit het abattoir hygiënischer te doen plaats heb ben. En juist zaten wij zoo te denken, dat het in den Raad met zoo'n mat debat toch ook niet prettig is en wij een duiveltje wenschten te zijn om eenige raadsleden eens boos te maken en daardoor wat leven in de brouwerij te brengen, toen mr. Slingenberg opstond en echt boos deed en foeterde en sputterde tegen den heer Koppen, omdat deze het college verweten had, niet genoeg subsidie aan de vereeniging tot bestrijding der tuberculose te geven. Vóór de annexa tie gaf Haarlem 10500 en nu geeft Haar lem nog even veel. De heer Adrian had in gelijken geest als de heer Koppen gesproken. De heer Koppen (S-D.A.P.) De heer Koppen sprak over subsidie aan de rereeniging tot bestrijding der tuberculose, :ostelooze ienting tegen roodvonk, het Parkherstellingsoord, dat z.i. geen hghal, iooals nu, moet zijn, maar een plaats, waar herstellende zieken weer wórden aangepast, aan de samenleving. B. en W. bleken ovë: iit punt reeds in c nderhandeling te zijn. De oude wensch van een zweminrichting ui de Amsterdamsche Buurt werd weer opge haald en het antwoord luidde, dat bet lieuwe bad er komen zal, als de grond er voor gekocht is. De katholieke specialiteit jp het gebied der volkshygiëne, de heer Bartels, besprak het artikel „melk" en ierzelver keuring mitsgaders den geheelen keuringsdienst in een kort, maar stevig speechie. Hij had de voldoening, van den voorzitter te hooren, dat er uitbreiding van den keuringsdienst op komst is en voor het toezicht op de melkkeuring aanvaardde de burgemeester dankbaar zijn advies om met de organisaties samen te werken, een zeer gezond beginsel. De heer Klein verkreeg de toezegging, dat eens nagegaan zal wor den B. en W. hadden nooit klachten ge had of gemeentepersoneel bij den gezondheidsdienst lang moet wachten en of er voor de verschillende takken van dienst geen bepaalde uren kunnen worden vastgesteld. Ook de arbeidstherapie werd door hem besproken. De heer Joosten be sprak weer het eeuwige vraagstuk der stin kende grachten en de bemaling van het Spaarndammer-gemaal, het nimmer ver schijnende rapport van dr. Romeyn, die intusschen zoo nu en dan varende en vis- schende In de Haarlemsche grachten wordt Dr. Adrian (V.B.) „Een schande zou het zijn, als het waar w-as", zei de heer Sl'ngenberg, die zelf be stuurslid der vereeniging tot bestrijding der T. B. C. is. „Kankeren" vond de heer Slin genberg, wat de heer Koppen deed. welke uitdrukking de heer Koppen onparlemen tair vond, maar gaarne voor zijn rekening nam, waarop de heer Sl'ngenberg het woord niét onhandig introk. Er werd een voor- stel-Koppen uit geboren om per inwoner van Haarlem 7 cent aan de T. B. C. te geven. De heer. Slingenberg rekende voor, dat dit minder is. dan wat Haarlem nu geeft. De heer Peper stelde voor 25000 te geven. De heer Slingenberg zegde onderhandelin gen met de betrokkenen toe; de heer Joosten vroeg preadvies van B. en W.; de heer Loerakker vond nadere overweging ook voorzichtiger dan het voorstel-Koppen aan te nemen. Toch zetten de sociaal-democraten om onbegrijpelijke redenen stemming over het voorstel-Koppen door. Het werd verworpen, i maar niettemin zullen B. en W. nog onder- I handelen met de vereeniging. Toen een débat van wat breeder allure. Over salarisherziening. Eigenlijk een terugtreden in de algemeene beschouwin gen, maar toch wel op zijn plaats bij den aanvang der debatten over het Hoofdstuk Volkshuisvesting. De aanleiding was zóó. De heer Castricum had bij dit hoofdstuk een voorstel om het salaris van den directeur van Bouw- en Woningtoezicht te verhoogen. Verleden jaar werd een voorstel van B. en W. tot her ziening van de salarissen van alle directeu ren verworpen. Daardoor zijn, volgens ver schillende raadsleden, onbillijkheden ge schapen, wijl eenige directeuren reeds een verhooging van salaris verkregen hadden. Er waren nu verschillende voorstellen om de onbillijkheden weg te nemen. De heer Boes had een voorstel ingediend van breeder strekking nl. om de salarissen van alle hoofdambtenaren, die nog geen her ziening genoten hebben, te onderzoeken en opnieuw vast te stellen. De heer Loerakker wilde een onderzoek naar onbiliykhe.'cu, die bestaan niet alleen by de hoofdambtenaren maar ook bp het overige gemeentepeisoneel. Het was juist gezien om over deze voorstel len een aparte discuss'e te houder 'v heer Castricum trok zelfs zyn voorstel ~.or dat van den heer Loerakker in. Het werd een uitvoerig debat, waaruit zeer duideiyk naar voren sprong, dat er onder het gemeente- personeel veel gegronde grieven bestaan. Velen wachten op salarisverhooging of nadere regeling hunner positie sommigen al jaren en de personeelsformatie, die uitkomst moet geven, vlot maar niet De discussies herinnerden levendig aan die welke in 1915 gevoerd werden en waaruit toen de unificatie-commissie werd gebo ren, die de positie van het gemeenteperso neel regelde. Opmerkeiyk was gisteren het verschil van meening in de verschillende raadsfracties. De heer Reinalda verwierp het denkbeeld van den heer Loerakker," die aan de grofste onbillijkheden spoedig een einde wilde maken, omdat dit vooruit zou loopen op de personeelsformatie en ging geheel accoord met het voorstel-Boes, dat een kans bood om den Raad terug te later, komen op zijn besluit van verleden jaar om den directeuren geen salarisverhooging en bloc te geven. De heer Groenendaal, sprekende mede namens v. Liemt waren het niet eens met den heer Loerakker, want zy vreesden, dat het onder zoek een kapstok zou worden, waaraan de salarisherziening wordt opgehangen. De heer Slingenberg achtte salarisverhooging voor de directeuren onnoodig en stond dus tegenover zijn partügenoot Boes. Hij meende, dat de Raad om wille van zijn prestfge niet terug kon komen op zyn be sluit van verleden jaar. Andere raadsleden meenden, dat dit geen fout zou zijn. De heer Heerkens Thijssen bracht een staaltje van onbiliykheid naar voren, waardoor een ambtenaar nu al eenige jaren wacht op een gerechtvaardigde positieverbetering. De heer Gerritsz ontkende de mogelijkheid daarvan, omdat niet vooruitgeloopen moet worden op beslissingen van de personeelsformatie en zegde in alle toonaarde^ toe, dat er met de regeling van de positie* van het personeel spoed gemaakt zal worden. Voor een volledig relaas van de vele denkbeelden verwyzen wy naar het verslag. Uit de discussies moest de buitenstaander wel de conclusie opdoen, dat met het tege moet komen aan de billijke wenschen van i vele leden van het gemeentepersoneel door i ons gemeentebestuur veel te lang gewacht is. De heeren Loerakker en Kle:'n deze laatste ook reeds bij de algemeene beschou wingen maakten zich tot tolk van hun gemoedsstemming. Óver de wijze, waarop ten spoedigste onbillijkheden kunnen weg genomen worden, bestond verschil van meening. Gisterenavond is komert vast te staan, dat dit door een snelle afwikkeling der personeelsformatie zal gebeuren, in dien dit mogelyk is, want vele raadsleden betwijfelden of de personeelsformatie er wel ooit komen zal. Daarnaast staat de kwestie van de salarisherziening der direc teuren. Hieromtrent handhaafde de Raad zijn standpunt van verleden jaar. De voor stellen van den heer Loerakker en die van den heer Boes werden verworpen. De oplos sing der kwestie, die de heer Loerakker naar voren bracht, is echter een goeden stap voor uit gekomen en wat de directeuren betreft zijn nog verschillende individueele voorstel len aan de orde. Het is wel wenschelyk, dat eventueele besluiten tot verhooging van jaarwedden der directeuren in alle geval niet te veel afwyken van de door B. en W. ver leden jaar Ingediende voorstellen. Met de betrokken commissies zijn B. en W. toch het best in staat de verdiensten dér hoofd ambtenaren te taxeeren. In het belang van de gemeentelijke schat kist nam de heer Slingenberg het standpunt in. dat men zeer critisch te werk moet gaan bp het beoordeelen van de billijkheid der lalarisverhoogingen, een standpunt, dat in een wethouder van Financiën vooral zeer te waardeeren is. Begonnen werd nog aan het Hoofdstuk Volkshuisvesting. De heer Visser voerde daarover het woord en de heer Meyers, terwijl de heer Castricum de billijkheid be pleitte van een hoogere jaarwedde voor den directeur van Bouw-, en Woningtoezicht. NfMu' verluidt staan ons nog belangrijke. - - •- debatten over dit Hoofdstuk te wachten. *8 Episcopaat op 25 26 en 27 Augustus e.k te Nijmegen een Nationaal Congres houden Een ontzettende scheepsramp heeft.gister- werd een draadloos telegram ontvangen, dat middag voor Hoek van Holland plaats ge- i de stoomreddingboot was omgeslagen. De grepen. De- stoomreddingsboot „Prins derj „Falka" zelf kon geen boot uitzetten, zoodat Nederlanden" vertrók van Hoek van Holland. J de geheele bemanning van de ..Prins der om hulp te gaan brengen aan het gestrande j Nederlanden" jammeriyk In de golven oin- Deensche s s. „Valka". Te half 2 gistermiddag kwam. Het tragisch gebeuren bracht aan de kust groote ontzetting te weeg. Alle slacht offers waren gehuwd, zy laten 35 kinderen na. Voor nadere bijzonderheden omtrent hei tragisch gebeuren, verwijzen wy naar het re laas op pag. 1 van het twee de blad van dit nummer. Hierboven de Prins der Nederlanden Allen gered Een gezelschap van zeven Markers be staande uit bakkeis- en bakkersgezellen, is gisteravond nauwelijks den verdringkingsdood ontkomen. Door den plotselingen dooi en het wassende water is het ys rondom Mar ken gebroken, zoodat alle verkeer met Óen vasten 'wal gestremd is. Op het eiland biees plotseling, dat de hoeveelheid gist en meel opgeteerd was zoodat er formeel broodge brek heerschte. Ondanks de hachelijkheid van een derge lijke onderneming, besloot een zevental in gezetenen van Marken den overtocht te wagen. Van schots op schots springende be reikten zy ook werkelijk Monnikendam. Ge durende hun verblyf aldaar echter, trad de eb in en toen zij op den terugtocht waren bemerkten zij op korten afstand van' het eiland niet verder te kunnen. Tot hun ontzetting zagen zy zich op de reuzen-schots in Noordoostelijke richting naar open zee dry ven. Door langdurig schreeuwen wisten zij eindelijk de aandacht van de in ongerustheid verkeerende eilan ders fa trekken. Een vlet werd bemand en na een gevaar- lyken tocht te midden der drijvende schot sen wist mer de geïsoleerde Markers aan wal te brengen. Gelukkig was het weer helder, daar by mist de zeven stoutmoedigen zeker verloren waren geweest. Op 19 Januari a.s. zal het Bisschoppelijk Retraitenhuis „de Thabor" te Rotterdam het 3de Lustrum van zijn bestaan' gedenken. In het tydsver'oop van 15 jaren, zün er 852Retraiten gegeven, waaraan 31773 Re- traitanten hebben deelgenomen. De Nederl. R. K. Bond voor Groote Gezin nen zal met goedkeuring Van het Doc^luch- tegen het Neo-Malthusianisme. Bij het gemeentebestuur te Schagen is van den Officier van Justitie bericht ontvan gen, dat geen termen aanwezig" zyn om tot gerechtelijke vervolging van Tï-n directeur der gasfabriek, beschuldigd van het aan nemen van steekpenningen, over te gaan. Ondanks hst buitengewone sléchte weder van gisteren (Woensdag) zyn alle K. L. M. diensten doorgegaan. Het vliegtuig uit Londen (bestuurder van Dijk) had tien passagiers aan boord. De K.L.M. vliegt thans op Londen uitslui tend met meer-motorige machines van het type F VIII. Deze vliegtuigen bieden plaats aan 15 personen en zyn voorzien van cen trale verwarming. Het aan de „Croix" ontleende b.ericht, dat mgr. Mannix, de katholieke aarts bisschop van Melbourne, overleden zou zyn. blijkt onjuist. Het bericht schynt ontstaan te zyn door een persoonsverwarring met den dezer dagen overleden Anglicaanschen bisschop van Melbourne. Door de R. K. Centrale van Burgerlyk Overheidspersoneel is in de plaats van den heer A. P. Romsom. besteller te Roosen daal, aangewezen als plaatsvervangend lid van de postale commissie van Overleg, de heer M. P. Ooms, besteller te Rotterdam. Naar gemeld wordt, is de telegrafische gemeenschap met Tandjong Pinang weer hersteld. Van 15 tot 20 Mei van dit jaar zal te Parys het eerste internationale congres gehouden worden om het gebruik van vlieg tuigen voor den sanitairen dienst te or- ganiseeren. Uii Kopenhagen wordt gemeld: In het grootste gedeelte van Denemarken moest het treinverkeer tengevolge van den hevigen sneeuwval worden gestaakt, vyftien treinen bleven in de sneeuw steken. Ook een troot aantal vrachtauto's is op de wegen Inge sneeuwd. In den nacht van Dinsdag op Woensdag en gisteren woedde boven Vendsyssel een hevige storm. Voor een visschersdorp werd zooveel 'Is opgedreven, dat een groote ysberg ont stond, waardoor de huizen bedreigd werden. Slechts enkele passen afstands van de hul den kwam het ijs tot stilstand. De P.H.-A.E.N. te Constantinopel aangekomen Bij de K.L.M. is gisteravond het volgende telegram ingekomen, van de bemanning van de P.H.-A E.N/: Om 4.13 vertrokken uit Bagdad; 7.32 aan gekomen te Aleppo; 9.40 vertrokken van Aleppo; 15.17 aangekomen te Constantino pel, Alles in orde. Aantal R. K Kiesvereeniglngen welke aan 'de Candidaatstelllng hebben deelgenomen 38 (was 30) In de qualiteit Handel, Nyverheid en Ver keer zyn de volgende personen gesteld. Naam Ir, M. Bongaerts Ch T. M. Houtman Ir. A. König Dr. L. G. Kortenhorst Woonplaats Den Haag Den Bosch Den Haag Den Haag Gest. als candidaat 28 maal (was 21) 5 (was 3) 3 (was 2) 21 (was 17) Gest. als plaatsv. 4 maal (was 2). 2 3 2 M. H. Groenendaal (S.D.A.P.) andere partygenooten, was het oneens met den heer Reinalda, vond het voorstel- Loerakker juist, maar zou tegen alle voor stéllen stemmen. De heeren Klein en In de qualiteit Vrouwenbeiangen: Naam Mevr. Brouns-v. Besouw Mej J. Crielars Annie Meijer Mej, Toos Post Voor de vrye plaats: Naam Ch. v d. Bilt Dr. Droog. J A. Hellenberg Hubar J. P. Nysen Prof. Veraart Woonplaats Gest als candidaat Gesteld, als plaatsv. Den Bosch 1 2 (was 1) Amsterdam ,7 (was 5) 6 Rotterdam 37 (was 28) 2 (was 1) Delft 9 (was 4) 4 (was 3) Woonplaats Gest. als candidaat Gest, als plaatsv. Haarlem 36 maal (was 28) 1 maal Heemstede 9 (was 7) 5 Ryswijk 15 (was 14) 4 (was 3) Santpoort 1 M 2 Den Haag 1 3 (was 1) De Haagsche kantonrechter, mr. E. S. Hol lander, heeft vonnis gewezen in het proces van de operazangeres Dina Notargiacomo te gen de Italiaansche Opera, die haar in 1926 heeft ontslagen. Het ging hier om de vraag of de zangeres ongeschikt was voor het werk, waarvoor zy zich jegens de Italiaansche Ope ra had verbonden, of dat zij geen organisch stemgebrek had, maar alleen verkouden was. Zooals men weet zyn in deze zaak enquêtes gehouó'en en is een groot aantal getuigen gehoord, zoowel hier als in Italië. De kantonrechter heeft in zyn vonnis o.m, overwogen dat in het interlocutoir vonnis is overwo gen, dat twee getuigen, n.l. de heeren Per rari en Borin en nog eenige anderen, bij uitstek deskundigen, voor den kantonrechter zyn gehoord en allen hebben verklaard, dat eischeresse's stem toen geheel onvoldoende was, dat eischeresse er niet in is geslaagd dit bewijs te ontzenuwen door de verklarin gen der te haren verzoeke gehoorde getuigen. Ten aanzien hiervan merkte de kanton rechter op, dat de recenties der verslagge vers, die op verzoek van eischeres in de eerste plaats gehoord werden, weliswaar een welwillend karakter droegen, maar dat de waarde, die hieraan voor dit geding moet worden toegekend, niet te hoog moet worden gesteld hetgeen blykt uit de verklaringen dier verslaggevers, dat ten aanzien van nieuwe zangeressen steeds een zekere welwillendheid wordt betracht. Daarentegen acht de kantonrechter van belang ar. 12 van het tusschen partijen ge sloten contract, volgens hetwelk eischeres zich onderworpen heeft aan het oordeel van de „muziekmeesters". Dit oordeel is ondub belzinnig gebleken. Op deze gronden heeft de kantonrechter de eischeres haar vordering tot schadeloos stelling wegens onrechtmatig ontslag ont zegd en haar veroordeeld in de kosten. Te Hoek van Holland heeft gisteren een ernstige scheepsramp plaats gegrepen. De stoomreddingboot „Prins der Nederlanden" Is bjj het hulp brengen aan het gestrande Deensche s.s. „Falka" omgeslagen. De geheele bemanning, bestaande nit 8 koppen, is in de golven omgekomen. Alle opvarenden van het gestrande Deen sche s.s. „Falka" zyn gered. Het bestuur van den Rijkskieskring 's- Gravenhage heeft aan het Dagelyksch be stuur der K. K. Staatspartij een adres ge zonden betreffende de bekende kwestie- Veraart. De P.H.-A.E.N. is gisteren te Constantino pel aangekomen. Op 25, 26 en 2 "Augustus a.s. zal de Ned. R. K. Bond voor Groote Gezinnen een Natio naal Congres houden tegen het Neo-Malthu sianisme. De Belgische Senaat heeft het amnestie- ontwerp aangenomen. Een stap van de Duitsch-Nationalen in verband met het rapport van Parker Glhert, De „Majestic" zwaar beschadigd te New- York aangekomen. Bijzonderheden by Honkong. omtrent de scheep ramp Uit de Chineesche provincie Sjan:! wordt een aardbeving gemeld die aan hon tierden het leven gekost heeft. Barometerstand 9 uur v.m. 775. Vooruit. OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 4-16. Hoogste barometerstand 768.3 te Clermont. Laagste bar.stand 744.7 te Memel. Verwachting. Matige tot zwakken, noor- delyke tot westelyken wind, toenemende bewolking, afnemende kans op sneeuwbuien, lichte vorst tot om het vriespunt in het wes ten, in het oosten lichte tot matige vorst. Naar uit Korsör gemeld wordt, is in dei nacht van Dinsdag op Woensdag een ledige reddingsboot aan land gespoeld. In de boot vend men slechts drie afgeschoten raketten. De nationaliteit van de boot kon nog niet worden vastgesteld Men neemt aan dat het een Nederlandsche boot is. Volgens berichten uit Bornholm Is het ge lukt de bemanning van het by Cudjem ge strande stodhischip Woensdagavond laat te redden. De bemanning werd met hulp van een raketteniyn aan land gebracht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1