Sneeuw te Rome Begrafenis slachtoffers van Grootegast - ZATERDAG 26 JANUARI 1929 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Op een tentoonstelling te Londen van kantoormachines was, als tegen stelling, ook de oudste schrijfmachine ter bezichtiging opgesteld. Ze werd in 1870 gemaakt, en lijkt, zooals men ziet heel wat minder practisch dan de tegenwoordige Onder enorme belangstelling werden te Groningen twee der vier veldwach ters hegraven, die bij het drama van Grootcgast vorige week het leven lieten. Op onze foto de deputaties van alle politiecorpsen, veldwachters, marechaussees, militaire en gewone politie in den indrukwekkenden stoet Ons bereikten de eerste foto's van den strijd in Afghanistan waar koning Amanullah zijn troon met wisselend succes tegen de opstan delingen verdedigt, die niet van zijn hervormingen gediend zijn. Een aantal gevangen genomen opstandelingen volgen met opgeheven handen de manschappen van Amanullah naar het gevangenen kamp Het Grieksche stoomschip Eugenia zit nog steeds hoog op de kust te den Helder en kon tot op heden nog niet worden losgewerkt Den 18en Januari 1929 zal voor Rome een heugelijke dag zijn. Plotseling toch kwam daar bij helderen hemel zulk een geweldige sneeuwstorm opzetten, als in tientallen jaren niet gebeurde Onze correspondent kiekte de Piazza Venezia te Rome tijdens den sneeuwval Hier ziet u voor u den tockorastigen wereldkampioen boksen, nu nog slechts een der gezondste deelnemers van de Parijsehe Kinder-gezondheidsshow Ook Duitschland heeft nog tal van eigenaar dige hoerendrachten, zooals men duidelijk zien kan op onze foto, waarop een viertal schoonen uit Wezer- berglanden voorkomen, die deelnamen aan een onlangs gehouden folkloristisch dansfeest te Berlijn Zich koesterende poesen bij den baard was het onderwerp van een der prachtige wagens, welke ter gelegen heid van een Carnavalsoptocht in Berlijn rondtrokken cn veel bekijks hadden Het herstel van den koning van Engeland schijnt in zooverre verzekerd te zijn, dat :nen reeds spreekt van zijn spoedige overbrenging naar een milder klimaat, waar hij dan z'n intrek zou nemen in het hierboven afgebc elde kasteel te Aldwick, een bezitting van Sir Arthur Du Cross, waar een speciaal ver trek is ingericht voor zonnebaden

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 5