KENNEMERLAND UIT DEN OMTREK WITTE BIOSCOOP D'r op of d'r onder OP EEREWOORD tweede blad NïEUWE HAARLEMSCHE COURANT - ZATERDAG 26 JANUARI 1929 BLADZIJDE 3 R.K.S.V. „RUM." Zon apmidi'ag half 3 Matinee Bijkantoor van «Je N. Haarl. Courant voor Kermemerland BREESTRAAT 121 B VERWIJK - Tel. 2213 BEVERWIJK Het jubileum van dr. Lijnkamp. BEVERWIJK VELSEN IJMUIDEN-OQST IJMUIDEN SANTPOORT CASTRICUM HEEMSKERK WIJK AAN ZEE HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE OVERVEEN HILLEGOM ZANDVOORT HAARLEMMERMEER HAARLEMMERLIEDE VIJFHUIZEN LIJNDEN. Mariavereeniging Donderdag hield de Mariavereeniging haar jaarvergadering Presidente mej. TrompEertram opende tiet gebed en heette alle welkom. Op de jaar- Vergadering, aldus presidente, hooren wij log eens iets van onze vereeniging. We zijn tevreden maar nog lang niet voldaan. Nog jaarlijks wordt er 350 millioen gulden aan sterken drank uitgegeven. Wij moeten blijven strijden, ook onze gebed-actie niet vergeten, opdat God het werk der drankbestrijding tnoge blijven zegenen. De secretaressse en penningmeesteresse brachten beiden haar jaarverslag uit. De rekening sloot met een batig saldo. Van het Retraitefonds lootten uit mej. Voet en mej. Nijman-Bakkum. De presidente had hierna een aangename taak, namelijk het huldigen een onzer bestuurs leden. Mej. Baltus. De presidente dankte haar in hartelijke woorden voor al het geen Zij 12 y2 jaar lang voor de vereeniging gedaan heeft en bood haar namens bestuur en leden een geschenk aan. Hierna volgde een ver loting, welke als altijd bij de leden zeer in den smaak viel. Na de rondvraag die niets opleverde, sloot de presidente de vergadering met gebed. R. K. Kring Voor de leden van den R. K. Kring werd gisteravond n het K.S.A.- gebouw een voorstelling gegeven door het Schouwtooneel van het blijspel „De Hof- slachter", van Oscar Walter en Leo Stein. Alvorens echter met de opvoering van dit Vroolijk spel werd begonnen kwam een der acteurs, de heer H. Harms, de aanwezigen even herinneren aan het groote verlies, dat het Nederlandsche tooneel geleden heelt door het heengaan van Dr. Willem Rooyaards. Aan zijn verzoek, om eenige oogenblikken op te staan en het verscheiden van den groo- ten kunstenaar met een moment stilte te gedenken, werd door alle aanwezigen spon taan gevolg gegeven. Eenige oogenblikken later schoof het gor dijn vaneen en stond Ko van Dijk op het tooneel als Friedrich Rommel, de hofslachter, die den strijd aanving tegen zijn zoon, zijn pupil en tegen de anderen, waarin hij op zulk een vermakelijke manier het onderspit moest delven. Wat is er gisteravond weer hartelijk ge lachen om deze lente-geschiedenis, welke door de acteurs van het Schouwtooneel zoo smakelijk werd opgedischt. Hun vlot en gemakkelijk spel, met den Voortreffelijken van Dijk vooraan, deed dez opvoering, welke in alle opzichten goed ver zorgd was, weer een succes worden. Na elk bedrijf klonk er dan ook een lang durig applaus, dat na het laatste bedrijf geen einde scheen te nemen. W. B. Theater Deze week wordt in het W. B. Theater een bijzonder goed ver zorgd komisch programma vertoond, waarvan het hoofdnummer getiteld is „D'r op of d'r onder", met den bekenden filmkomiek Zigoto in de hoofdrol. Luther Meek was, wat men noemt, een brave jongen, een voorbeeld voor de andere jongens van Plainfield. het liefelijke dorpje, waar hij woonde. Hij stond vroeg op, ging vroeg naar bed en had geen ander genoegen dan studeeren. Hij was op de Bank van zijn Oom werkzaam en vervulde zeer nauwgezet de hem opgedragen werkzaamheden. Hij had zijn hart verloren aan Dorothy, een dorpsonderwijzeres, een vroolijk lieftallig meisje, dat dansen en zingen prettiger vond dan het les geven in talen, wiskunde, ge schiedenis enz. en die op school dan ook spoedig een cursus in dansen had opgericht, tot groote ergernis van de schoolcommissie, Welke besloot, haar van haar functie te ont slaan. Op den dag van haar ontslag werd het stadje in rep en roer gebracht door een Revue-gezelschap, dat zonder een duit in kas, in Plainfield gestrand was. Zij wordt als „star" aan het gezelschap verbonden. Voor het kleine dorp was dat een geweldige attractie en de tent was dus al heel spoedig uitverkocht. Het geheele dorp kwam kijken en dat was het juist, wat Bill, Luther's stiefbroeder, voor zijn plannen noodig had. Luther stak al zijn spaarduitjes in de onderneming en terwijl Dorothy op het tooneel haar beste beentje voorzette, werkte hij als een paard als tooneelmeester. Onder- tusschen maakten Mortimer en Bill van de gelegenheid gebruik, een inbraak in de Bank te plegen. Bill had ervoor gezorgd, dat de schuld hiervan op Luther zou vallen en het eenigste, Wat deze kon doen, was, er vandoor te gaan. Een sensationeele vlucht, eerst te voet, daarna per motorfiets en auto, en ten slotte Per trein, waar hij de ware dieven ontmoette met wie hij korte metten maakte Na heel wat wederwaardigheden vol komische intermezzo's stapt hij tenslotte met Dorothy in het huwelijksbootje. Een film, die het publiek op aangename Wijze bezig houdt en groote belangstelling. Verdient. In de Matinee van Zondagmiddag wordt als hoofdnummer vertoond de sensationeele c. owbo y-geschiedenis „Op Eerewoord met den eminenten Art Accord in de hoofdrol. Onderafdeeling der St. Jozefgezcllen Beverwijk Contributie betalen, Zaterdagavond van Vj tot 8 l/2 uur en Zondagmorgen van 11 Va 12 y2 uur in de Gezellenzaa. der K.S.A. He leden van het 5de elftat worden ver acht n org en hun ïnleggeld, zijnde t 0.50, 'e voldoen op de tijden en plaats hierboven aanfeegeven. baandag 28 Januari a. s. is het dan de aa§. Waarop de heer H. F. G. Lijnkamp zich Voor 25 jaar alhier vestigde als arts voor Beverwijk en omstreken De pogingen, door het comité in het werk gesteld, om dit feit feestelijk te kunnen het denken, zijn met groot succes bekroond. De aanbieding van het eigenlijke feest geschenk, alsmede van denartistieken Her denkingsalbum, vervaardigd door onzen Plaatsgenoot Laurent Bleeker, zal plaats hebben m net gebouw Peperstraat 15, alhier des middags om nau drie. Belangs.ci.euc,en worden verzoch. tijdig Aanwezig te zijn, daar qc toegang tot de zal gesloten worden even voor half drie of zooveel eerder als de omstandigheden bet noodig mochten maken. Tot deze huldebetuiging worden op de eerste plaats uitgenoodigd zij, die op eeni- gerlei wijze hebben bijgedragen tot het wel slagen van dit feest. Verder zal er van 4 tot 5 uur, ook in bo vengenoemd gebouw, nog voor leder gele genheid bestaan, persoonlijk den jubilaris te komen gelukwenschen. Des morgens wordt om negen uur in de Kerk van de H. Agatha, Breestraat, uit dankbaarheid een plechtige Mis opgedragen ST. AGATIIA 1 ZONDAG, 3de Zondag na Driekoningen. Oe H.M. Mi sen te half 7, 8 en 10 uur. Onder de H. Mis van half 7 aïgemeene H. Commu- aie voor de meisjes van de Maria Congrega- 1 .ie. Te 12 uur in de kerk Catechismus ter voorbereiding voor de plechtige H. Commu- nie, in Jongenspatronaat en Zusterschool j uitgebreid godsdienstonderricht. Te 5 uur iléchtige sluiting van het Triduum der Agnes Congregatie, opdracht aan Maria en inklee ding der nieuwe leden. Deze plechtigheid is voor allen toegankelijk, bijzonder worden de ouders hiertoe uitgenoodigd. Geen H. aF- nilie. Te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Van daag collecte voor de sieraden der kerk. MAANDAG, des ochtends te 9 uur plech tige gezongen H. Mis ter gelegenheid van de herdenking van het 25-jarig ambtsjubileum van dokter Lijnkamp. DINSDAG, des ochtends te 7 uur H. Mis voor de overledenen van de maandlijst. Des avonds te 7 uur Agnes Congregatie en te 8 mr Maria-Congregatie voor de meisjes. WOENSDAG, des och tens te half 10 Venl Creator en gezongen huwelijksmis, 's avonds :e half 8 Maria-Congregatie voor de jongens. DONDERDAG, te 12 en 4 uur biechthoo- :en voor de meisjes, van 6 tot 8 uur voor de volwassenen. Te 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. VRIJDAG, 1ste Vrijdag van de maand, op bijzondere wijze toegewijd aan de vereering van het H. Hart van Jesus. Te 6 uur en half 7 uitreiking der H. Communie. Te 7 uur ge dongen H. Mis voor de leden van het Ge nootschap van het H. Hart. Onder de H. Mis van 8 uur aïgemeene H. Communie der kin deren, des avonds te 7 uur Lof ter eere van 'aet H. Hart met Litanie en Acte van toe wijding. ZATERDAG, feestdag van O. L. Vrouw -lichtmis. Te kwart voor 7 de wijding en uit- deeling der kaarsen waarna de gezongen H. Mis. Dien ochtend aïgemeene H. Communie voor de meisjes, 's Namiddags van 4 tot 8 uur gelegenheid om te biechten, 's avonds te 7 uur het Lof ter eere van O. L. Vrouw ter Nood met gebeden voor de Ingekomen Inten ties. Gedurende de week dagelijks reeds te hall 7 uitreiking der H. Communie. A.s. ZONDAG feestdag van den H. Blasius, patroon tegen keelziekte. Ie Zondag van de maand, tevens Euch. dag, aïgemeene H. Communie voor de leden, ook voor de leden van den R. K. Vrouwenbond en onder de H. Mis van half 7 voor de jongens der Maria- Congregatie. O. L. VR. VAN GOEDEN RAAD ZONDAG Laatste dag van het 40-urenge- bed tevens Euch. Zondag. 7, 8.30 H H. Mis sen; 10 uur plechtige Hoogmis; schaalcol lecte voor da sieraden van het Aitaar. 3. u. openbare aanbidding; 7 uur plechtig lof, processie en Te Deum. Schaalcollecte. MAANDAG 7 uur Mannen-congregatie. DINSDAG 7 uur meisjes-congregatie. WOENSDAG 1ste der 7 Woensdagen die aan het feest van St. Jozef voorafgaan. 7 u. vrouwencongregatie; 8 uur jongenscongre gatie. DONDERDAG 9.30 uur gez. H. Mis voor Bruidegom en Bruid. 68 uur biechthooren 7 uur lof. VRIJDAG 1ste Vrijdag der maand; 6.30 uur H. Communie; 7 uur gez. H, Mis leden Euch Bond; 11.30 biechthooren jongens; 4 uur meisjes 1ste afd. 7 uur Lof ter eere H. Hart. ZATERDAG O.L, Vrouw Lichtmis; 630 H. Communie, onmiddellijk daarna wijding en uitdeeling der kaarsen en processie gevolgd door de gezongen H. Mis. 58 uur biechthooren; 7 uur Marialof met Rozenhoedje A.s. Zondag 1ste Zondag der maand; schaalcollecte voor de schulddelging dezer kerk. Feestdag H. Blasius zegen na de H. Missen om half een voor kleine kinderen. BEVERWIJK. Prysnoteering van de R. K. Coöperatieve Tuindersvereeniging „Kenne merland" van 25 Jan. Spruiten 10—23 ct. per K.G. Uien 510 ct. per K.G. Aardappelen 5 ct. per K.G. Worte'en 4—5 ct. per K.G. Appe- ■en 44—60 ct. per K.G. Boerekool 2—TA ct. per K.G. Groenekool 3—6 ct. per stuk; Roode- icooi 48 ct. per stuk Gele kool 310 ct. per stuk. Knollen 2—8 ct. per stuk. Prei 10—23 per bos. Selderie 7 ct. per bos. Rabarber 22— Ï0 ct. per bos. Andijvie 1.502.10 per kist. Aanleg van wegen B. en W. stellen voor aan W. van Heijst te Driehuis, ver gunning te verleenen tot het aanleggen van wegen op de gronden genaamd Het Heiletje en Middelloo, aldaar. Geen onderwijs in koken De meerder heid van B. en W. stelt den raad voor om de verordening tot regeling van het onder wijs aan de rijpere jeugd en volwassenen in dien zin te wijzigen, dat het daarin genoem de vak koken komt te vervallen. Gezien het gering aantal personen, 20, dat zich voor een cursus koken aanmeldde, is die meerderheid van oordeel, dat de ge meente zich de groote kosten, welke de in richting van een lokaliteit voor het houden van een kookcursus met zich brengt, niet mag getroosten. De minderheid van 't college, acht hand having van het koken gewenscht, daar zij van oordeel is, dat het gering aantal aan meldingen voor dezen cursus een gevolg ls van de omstandigheid, dat belanghebben den reeds eenmaal werden teleurgesteld door het niet doorgaan van den kookcursus. Zij is van oordeel, dat als eenmaal vaststaat dat onderwijs in het koken zal worden ge geven, ook zeer zeker het aantal deelneem sters zal toenemen, zoodat de door de ge meente te maken kosten gerechtvaardigd zullen blijken. PEPERSTRAAT IS BEVERWIJK ZATERDAG en ZONDAG a. s. 8 uur vertoonen wij de beste komische film van het seizoen, n. L waarin de hoofdrol vervuld wordt door den bekenden komiek van het witte doek: ZIGOTO EEN FILM OM TE GIEREN! met weer een van onze succes avonturenfilms een spannende en buitengewoon sen sationeele Cowboy-geschiedenis. In de hoofdrol: ART ACCORD. Muzikale illustratie van ons Cinema-Orgel I onderrichten, warvoor dan speciaal een voor, andere weer ^et^ voorstel^van avond de wee]£ les zal worden gegeven door den directeur der vereeniging, den Operette „Nelly" Wij herinneren nog even aan de opvoering van de operette Nelly" mo ••genavond in het Pat.onaatsge. uouw alhier. Wij twijfelen er niet aan, of het groote succes, dat met de opvoeringen el ders behaald werd, zal ook hier morgen avond verkregen worden. Men ga deze opvoering eens zien en hooren. zij ls uit. stekend verzorgd in alle opzichten en zij heeft hier maar één keer plaats. Statuten De „Staatscourant" bevat de sta tuten van de N. V. „Kistenf abriek Noordzee", gevestigd alhier. Tooneel Santpoort's Tooneelvereeniging „Ons Genoegen", geeft morgen in Zomer- lust" een opvoering van de klucht „Jan Ongeluk", in drie bedrijven, door A. Blumen- thal en G. Kadelburg. Tijdens de pauze heeft de trekking plaats van de groote loterij, waarvan de prijzen zijn te bezichtingen in de étalage van den heer M. C. Maarschalk. Gemeenteraad Donderdagmiddag kwam de Raad bijeen ter behandeling van een korte agenda. Toch was het nog 6 uur eer we huistoe gingen. De voornaamste agenda punten waren de voorstellen tot regeling van salaris en loonen van ambtenaren en werklieden, ingediend door het raadslid de Vries en geamendeerd door B. en W. en het Voorstel van Ged. Staten ten aanzien van de jaarwedden van burgemeester, secre taris en ontvangers. Bij den aanvang van de vergadering wenscht de voorzitter den leden nog een gelukkig nieuwjaar. Door den heer Aukes wordt als oudste lid den voorzitter wederom een gelukkig jaar gewenscht. Omtrent de mededeeling, bij de ingekomen stukken, van de vereeniging van Ned. Gem. betreffende de te verwachten uitkeering uit de nieuwe wetsvoorstellen, regelende de uit keering tusschen rijk en gemeenten, wordt op een vraag van den heer Aukes toegezegd, dat zoodra voldoende gegevens daartoe be kend zijn, de raad daarvan mededeeling zal ontvangen. De opmerkingen van Ged. Staten betref fende de begrooting 1928 behelzen in hoofd, laak het betalen door den burgemeester vrijwillig van 60. per jaar voor de ge bouwde garage bij zijn woning. Ged. Staten wenschen zulks dan opgenomen te zien in de aftrek van de ambtswoning. Hiertoe wordt besloten en de aftrek bepaald op 810. per jaar. Thans komt aan de prde het voorstel van de Vries, tot régeiing van de ïoonen van het gemeente-personeel. De heer Schipper stelt voor, dat voorstel te zenden aan de comm- voor georgan. overleg; hetgeen bestrijding ondervindt en verworpen wordt met 4 tegen 7 stemmen. Hierna wordt behandeld het voorstel de Vries en door hem gewijzig in dien zin, dat de 2e ambtenaar ter secretarie wordt voorge steld van 1750 tot 2250. Het voorstel wordt verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Vervolgens komt in stemming het voorstel van B. en W-, hetgeen met 6 tegen 5 stem men wordt aangenomen. Hierna komt aan de orde de regeling van de jaarwedden van Burgemeester en secre taris en ontvanger. De voorzitter zal de zetel ruimen voor den heer Hommer. De heer Aukes dringt er op aan, dat de burgemeester zal blijven, maar de voorzitter meent dat hij niet mag blijven, omdat anders de schijn gewekt zou worden, hier een persoonlijke zaak te bepleiten. Vooraf deelt hy mede, dat het praeadvies van B. en W. als zoodanig verzonden, niet is genomen. Hier is een ver gissing in het spel geweest. De heer Hemmer neemt hierna de leiding van de vergadering over, waarna de burgemeester en secretaris de zaal verlaten. De heer Hemmer deelt mede hoe de ver gissing is ontstaan en deelt ook mede, dat den burgemeester in het college van B. er W. zich van een meening omtrent dei. circulaire heeft onthouden. De heer Aukes zegt een verschil te zien in de behandeling hier en in den raad van Alkmaar, waar een advies aan Ged. Staten wordt voorgesteld en hier een voorstel. Hij wijst er op. dat men twee manieren van advies geven kan volgens n.l. uniform of proportioneel, wanneer den raad niet een stemmig is. Het verzoek van Harenkarspel wordt niet behandeld. Verder wijst hij er op, dat het niet goed is als de eene raad zich tegen verklaard, terwijl een andere er weer wat op zal leggen. Bovendien is deze regeling niet goed, omdat als basis wordt genomen het zielental. Daarbij komen z.i. nog geheel andere fac toren. Dezelfde gemeenten in grootte zijn lang niet altijd gelijk. Voor burgemeester en secretaris is hier zoo'n groot verschil niet gemaakt met de bestaande regeling, wel met den ontvanger en dat is niet goed, want van den ontvanger wordt den geheelen mensch niet gevraagd. Voorts wijst hij er op, dat de gemeente thans in de 6e kl. staat en thans naar de 5e wordt gebracht. Hij vraagt of dat vermindering in bezoldiging tengevolge heeft. Hij vindt voorts het voorstel van Ged. Staten ideaal, omdat hier premiev-ij pensioen in zit en dus als dat wordt aangenomen, z.i. ook moet gelden voor het overige perso neel. Er is wat den gem. ontv. betreft geen rekening gehouden met de bljz. omstandig heden. De heer de Vries gaat met veel van het geen de heer Aukes gezegd heeft accoord. Indien het premievrij pensioen zal worden aanvaard is het ook billijk dat tr aanvaar den voor het overige personeel. De kosten zullen bedragen 809; voor het gem. per soneel wordt de korting voor pensioen inge trokken dan 1500 per jaar. Wat de kl. indeeling betreft, wijst hij er op, dat thans de salarissen niet slecht zijn en niet moeten worden verhoogd. De voorzitter wijst er op, dat premievrij pensioen voor het personeel 1600 zal kosien. De heer de Vries: daarom ben ik er thans, gezien de financiën, tegen. De heer Res zegt tegen deze voorstellen van Ged. Staten te zijn. Wel met het overige voorstel van dat college kan hij accoord gaan. Hierna ontspint zich een zeer uitgebreide discussie, waarbij verschillende leden zich Ged. Staten verklaren. De heer Schipper komt na een lang betoog met het voorstel, aan Ged. Staten te berichten, dat het voor stel niet onredelijk is, doch dat de verhou dingen ten aanzien van de andere beloonin gen alhier, het voorstel niet wenschelijk maken aan burgemeester en secretaris ver hooging te geven, naast premievrij pensioen. Voorts betoogt hij niet te voelen voor een massale actie, zooals Farenkarspel dat wenscht. Ten slotte komt een voorstel Schipper van den volgenden inhoud in stemming. De raad der gemeente Castricum: Gezien het voorstel regelende de Jaar wedden van B., S. en O. Toejuichend het treffen van een uniforme regeling. Adviseert op grond van de financieele ge volgen, voor deze gemeente de salarissen van burgemeester en secretaris niet te verhoogen en eveneens niet over te gaan tot verhooging van het salaris van den gem. ontvanger, omdat de raad van meening is, dat voor de werkzaamheden dat ambt voldoende wordt bezoldigd. Dit voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 1 stem. Een voorstel van den heer Aukes, om Ged. Staten de meening van den raad uiteen te zetten, wordt verworpen mei 5 tegen 6 stemmen. Hierna wordt tot lid van de onderwijs- reorganisatie-commissie benoemd de heer Aukes Een voorstel van de Vries tot uit breiding van deze commissie, wordt na een verwarde discussie verworpen. Tot ontheffing van de bouwverordening ten aanzien van de rooilijn aan het duin pad wordt besloten. Het voorstel tot in gebruik geven van gronden te Noord-Bakkum wordt aangeno men met de voorwaarde, dat steeds de grond kan worden teruggeëischt. Tot leden van de comm. voor de bedrijven werden herbenoemd de heeren Kuijs, Res, de Vries en Schipper en voor die van open bare werken de heeren Aukes, Hellinga, Twisk en de Nijs. Bij de rondvraag informeert de heer Aukes naar de berichten omtrent de vernieu wing van de dorpsstraat door den rijkswa terstaat met klinkerbestrating, waarop de burgemeester antwoordt, dat stappen zijn gedaan om dit voorloopig aan te houden. Een vraag van hetzelfde lid ten aanzien van het onderwijzend personeel, dat zal moe ten worden ontslagen. De voorzitter zal het onderzoeken. Op een vraag van den heer Hellinga wordt geantwoord, dat de vereeniging die gevraagd heeft het gebruik van een schoollokaal een dezer dagen antwoord zal krijgen. Hierna sluiting. ZONDAG 7 uur en half 9 stille H.H. Mis sen, 10 uur Hoogmis; 2 uur oefening 3e Orde; 2.30 H. Familie en Lof. MAANDAG 7 uur gezongen voor d. Gel. Zielen; 8 uur stille maandstond voor Cor nelia de Winter. DINSDAG 7, 8 en 8.15 uur. WOENSDAG 7, 8 en 9 uur gez. huwe lijksmis met Venl Creator. DONDERDAG 7, 8, en 8.15 uur; 5—6 uur biechthooren. VRIJDAG 6 uur bij de Eerw. Zusters; 7 uur gez. H. Mis voor de leden van het ge nootschap van het H. Hart; 8 uur H. Mis; 6,30 Lof met Eerherstel. ZATERDAG 6 uur bij de Eerw. Zusters; 78 uur gezongen H. Mis. Voor de H. Mis van 8 uur wijding der kaarsen; 48 uur biechthooren; 6.30 Lof ter eere v. Maria. ZONDAG de H. H. Missen te 7 uur, half 9 eri 10 uur Hoogmis. Te half 2 catechismus half 3 Lof ter eere van de H LMulna en H. Therésla; intenties Worden ingewacht tot' 2 uur, half 5 congregeatie voor 't patro naat, half 7 H. Familie. Heden verkoopt de St. Gerardus-Majellavereeniging haar wit- geie kruisjes en worden van 8 tot 12 uur de lidmaatschapskaarten uitgedeeld. Na het Lof Vergadering voor de zelatricen van het genootschap H. Hart. MAANDAG, 6.30 uur H. Mis bij de eerw. Zusters. DINSDAG 8 uur gezongen jaargetijde; 9 uur gez H. Mis met veni creator bij een gou den huwelijksfeest. WOENSDAG, te 3 uur Maria-Congregatie. DONDERDAG, om 8 uur gez. jaargetijde; van half 6 tot half 7 biechthooren; om half 7' Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. VRIJDAG, 7 uur gezongen H. Mis, waar aan voorafgaat de litanie v. h. H. Hart; 's avonds half 7 Lof met akte van eerher stel ter eere v. h. Goddelijk Hart. ZATERDAG, O.' L. Vrouw Lichtmis, te 8 uur wijding der kaarsen en gezongen H. Mis; biechthooren van 4 tot half 9; half 7 Lof ter eere van O. L Vr. ter Nood met rozenhoedje voor de belangen der Broeder schapsleden. Kinderbiechthooren voor 1ste en 2de klas. ZONDAG, eerste Zondag der maand, Euch. dag, aïgemeene Communie voor Volksbond en Hanze; collecte voor den St. Pieterspenning. Gaarne bevelen wij ons weer aan voor bloemen bij het Allerh. Sacrament. Vreemdelingenverkeer Donderdagavond gaf de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer haar feestavond in café .Sonnevanck." Dezen keer was het eens niet een goochelaar, een strijkje, een humorist, 't was nu iets uitmuntends en het leek wel, of men dit algemeen voorzag, waht de ruime saai van „Sonnevanck" was stampvol. En allen hebben genoten van hetgeen zij hoor den en zagen van het drietal artisten, uit Amsterdam hier gekomen. Het waren de heer Willem Honsche en echtgenoote en de heer Huib Orirand. Het was magnifiek, wat dit drietal ten beste gaf. Drie kleine blijspelen (één acters) stonden op het programma. De eenvoudigste leek in de kunst kon dadelijk constateeren, dat hier echte artisten optra den. De nummers 2 en 5 werden voorgelezen, maar zóó mooi en zóó natuurlijk, dat men aan lezen niet dacht. Vooral no. 5 wekte den aohlust op; no. 2 was treffend ernstig. No. 3 was een voordracht van mevr. Hunsche— /erkade. De woorden zelf hadden weinig om iet lijf, maar de kunst van voordracht was schitterend en het succes daarom volmaakt. Na elk stuk of nummer volgde langdurig rpplaus en bij het slot werd een ware ovatie gebracht. Wy behoeven dus niet te zeggen, dat ge noemde vereeniging voldoening van haar werk had door het Amsterdamsche drietal te noodigen. De heer Hnnsche is leeraar aan de Tooneelschool, dus 't kon niet anders dan mooi zijn. heer Joh. Smit, uit Amsterdam. Op het gebied van tooneel zal het veel afhangen van het aantal liefhebbers De bedoeling is in één vereeniging twee afdèelingen^ muziek en tooneel samen te voegen, zoodat men dan in deze parochie tenminste een flinke sterke R. K. ver eeniging heeft, die de uitvoeringen kan uitvoeren, zonder onnoodig hooge kosten. Men kan zich aanmelden by alle bestuurs leden of ook a.s. Dinsdagavond 29 Januari tydens de repetitie in het Verenigings gebouw te Spaamwoude. Burgerlijke Stand Geboren: Duwel van der Putten, Wilhelmina Theresia. Ondertrouwd: Gerardus Schoor! en H. M. Hulsebosch. Getrouwd: G. F. de Blok en J. H. C. Kroon. Overleden: W. van den Brink, 14 jaar. H. Mostert, 22 dagen. Uitvoering Door het R. K. Damesgezel schap te Spaarndam zal een uitvoering gege ven worden in het Verenigingsgebouw te Haarlemmerliede. Opgevoerd zal worden: „Haar Offer," oorspronkeUjk familie drama in 4 bedryven. Na de pauze nog 'n biyspel in één bedryf. Daar het Gezelschap goed bekend staat, wordt verwacht, dat de zaal stampvol zal wezen. Waarom aangeraden wordt tydig plaats te bespreken. Gemeenteraad Openbare vergadering van den raad der gemeente op Dinsdag 29 Januari as., des voormiddags 10 uur. De agenda luidt: I. Ingekomen stukken. 2. Herstemming inzake voorwaarden subsidie ECalfw. Zwemvereni ging. 3. Herstemming voorstel inzake aanleg straten te Zuid-Schalkwyk. 4. Wijziging ver ordening keuring van warn. 5. Büdrage les geld aan de Commissie voor onderwys aan zwakke kinderen. 6. Béroep tegen een gewei gerde bouwvergunning. 7. Voorstel van B. en W. betreffende medisch.schooltoezicht. 8, Overeenkomst aanleg straat langs westzyde Duikersloot. 9. Vaststelling rooilijn lartgs den Rijksstraatweg. 10. Voorstel van Gedeputeerde Staten over de jaarwedden van Burgemeester, secretaris en ontvanger. 11. Wüziging begro ting 1929. 12. Vaststelling suppletoir kohier hondenbelasting 1928. 13. Reclame forensen belasting 1928/1929. Jaarvergadering St. Jacobus r— Dinsdag avond jJ. hield de Harmonie St. Jacobus haar jaarvergadering in het R. K. Vereni gingsgebouw te Spaamwoude. Te 8 uur opende de voorzitter de vergadering met den christeiyken groet en heette de aanwezigen hartelijk welkom. Spr. memoreerde in t kort den toestand der vereeniging en spoorde elk lid aan denzelfden yver te biyven houden als in het afgeloopen jaar. De notulen werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Uit het verslag van dert penningmeester bleek, dat de ontvangsten waren 900.85 en de uitgaven 908.63, zoodat dit jaar een klein tekort was van 7.78. Punt 4, verkiezing van lsten en 2den secreta ris. Door het vertrek van beide functionaris sen kwamen deze functies open. Gekozen werd als 1ste secretaris W. v. Wük en 2de secretaris de heer Arie Schouten, zoodat nu het bestuur definitief bestaat uit de volgende heeren: A. Joh. Buns, voorzitter; W. v. Wyk, lste secretaris; C. Neyman, 1ste penning meester; Arie Schouten 2de secretaris; Arie v. d. Aar Sz., 2e penningmeester: A. van Neste lste commissaris; Jac. Bulters 2de commissaris. Een voorstel van het bestuur, om Ook een tooneelafdeeling der Harmonie op te richten, om dan op uitvoeringen ge- zamelijk te werken, werd met aïgemeene stemmen aangenomen. Van de rondvraag werd door verschillende leden gebruik gemaakt. Door den voorzitter werden ze allen naar wensch beantwoord. Daarna sloot de voorzitter met den christe- ïyken groet deze geanimeerde vergadering. Het j'aarfeest van den R.K. Volks bond De avonden van kunst en vermaak van den R.K. Volksbond, die tevens een propagandistische strekking hebben, mogen zich altijd in een groote belangstelling ver heugen van de zijde der leden, al is het waar, dat een avond van vermaak het meeste trekt. Zoo zal ook nu weer op het jaarfeest van den R.K. Volksbond van Overveen, dat gehouden zal worden op Dinsdag 29 Januari a.s. in het gebouw „St. Bavo" in de Smede- straat, hun medewerking verleenen de R.K. Muziekvereeniging „Euphonia" en de rede rijkerskamer „St. Genesius", onder de bekwame leiding van den weeleerw. Heer G. J. van Dijk. Deze rederijkerskamer, die bij de leden al een zeer goede reputatie geniet, zal opvoeren de klucht in drie bedrijven „Hallo! Met Mars?", bewerkt door Gerard Nielen en P. Mossinkof. Tusschen de ver schillende bedrijven zal de R.K. Harmonie- Geslaagd Voor het deze week gehouden examen Lingerieën slaagden de dames C. Seijsener, C. van der Eerden, C. Koop, M. Bakker, A. Ruigrok, C. Ruigrok en C. Kop- pert. De 4 eerstgenoemden zün leerlingen van de St. Joseph- en de 3 andere van de Mar ia-Meisjesschool alhier. Machine-schrijven Voor het examen machineschrijven (systeem Mercurius) slaagde onze plaatsgenoot J. M. Lubbe, leer ling van den heer F. C. van Lierop Jzn. Posterijen De brieven- en telegrambe steller J. van der Linden, thans te Rotter dam, is overgeplaatst naar Hillegom. H. B. G. Gisterenavond hield de afd. Hillegom van het Hollands Bloembollenkwee kers Genootschap haar Jaarvergadering in café Flora. De belangstelling was niet groot. De voorzitter, de heer W. M. Ruigrok, opent de vergadering met een woord van welkom. Hierop volgt het jaarverslag. In 1928 wer den 2 bestuursvergaderingen en evenveel ledenvergaderingen gehouden. Het ledental bleef stationnair. De vereeniging heeft den dood te betreuren van den heer P. Warmer dam; hy ruste in vrede. Door den heer Vlokersz werd een lezing gehouden over het praepareeren van bollen, hetgeen een succes avond werd; circa 400 vakgenooten woonden deze vergadering bij. By het overlüden van burgemeester Wentholt zond het afdeelings- bestuur een krans, terwyi het bestuur op den doodenakker aanwezig was. Ook by de installatie van burgemeester Mr. Pont liet de vereeniging zich niet onbetuigd. Met ge noegen maakt het jaarverslag melding van het betere bezoek der Beurs, vooral in het winterseizoen; de gestichte veiling is daarop wellicht van goeden invloed. Het afgeloopen jaar ls een goed jaar geweest voor den kwee- ker. Ten slotte moet de secretaris contatee- ren, dat het vergaderingbezoek veel te wen schen overlaat, men moet de vergaderingen niet bijwonen om het bestuur ter wille te zyn, doch om het vak, dus uit eigenbelang. Laten allen propagandist zün, opdat veel in het be lang van' het vak gedaan kan worden. Het verslag werd met applaus begroet en de voor zitter was de tolk der vergadering, toen hij den heer Goemans dank zei voor 't goed ge- styleerde stuk werk. Ingekomen was een dankbetuiging van de familie Wentholt voor de betoonde eer, ge bracht aan wijlen den burgemeester en van Mr. Pont voor de sympathie bij diens in stallatie. De penningmeester sloot zijn boeken met een batig kassaldo van 244.35. De heeren Brouwer en Van Dongen con troleerden de bescheiden, die punctueel in orde waren, weshalve de penningmeester on der dankzegging werd gedéchargeerd. Inzake de a.s. aïgemeene vergadering wer den verschillende zaken naar voren gebracht. Het Narcissensnyverbod gaf aanleiding tot grondige bespreking tot opheffing van dat contract, omdat het niet nageleefd wordt.' Verschillende groote firma's overtreden het verbod. Het bestuur meent, dat er werkelijk overtredingen plaats hebben, maar opheffen acht het bedenkelijk. In zekeren zin zün de kweekers zelf de schuld, doordat zij, gevallen wetende, niet ter bevoegder plaatse zich mel den. Het gaat hier: óf het contract opruimen, of strenger waken. In dien geest zal ook aan het hoofdbestuur geadviseerd worden. Hierna volgde een mooie verloting en slui ting. Burgerlijke Stand van 1824 Januari Geboren f Henri, zoon van J. Slier en C. Vleeschhouwer. Ondertrouwd: M. Frank en E. Blanes. W. Schneider en C. H. J. Simons. Getrouwd: H. Wynveld en M. van Konings- bruggen. Overleden: D. Schaap, 27 jaar. T. Paap, weduwe van M. van Koningsbruggen, 78 jaar. Huisje in Plan Noord Het bouwplan van de zestien huisjes in Plan Noord is naar de commissie van P. W. teruggezon den om nog eens bestudeerd te worden. Aanleiding tot dit onderzoek was de ver koop van eenige huizen in Plan Noord, waarop de gemeente garantie voor hypo theek verleend had. De bespreking van deze plannen heeft tot resultaat gehad, dat de uitvoering van de plannen voorloopig uitgesteld is. Burgerlijke Stand van 2224 Januari Geboren: Maria Carolina Antonia, d. van G. A. Biekmann en M. C. A. Burger. Karin Maria Jolanthe, d. van H. K. de Raaf en W. M. J. Brand van Straaten. Johanna Ursula, d. van A. H. van Ryn en M. Dhaene. Nicolaas, z. van W. v. d. Zwaard en J. Goulooae. Rudolf Wilhelmus, z. v. R. A. P. Süter en H. Lijs. Levenlooze z. van C. Verhoeve en H. E. v. d. Steeg. Ondertrouwd: Herman Hendrikus Grau- welman, 29 j. en Marigje van Alphen, 20 jaar. Getrouwd: Comelis Leonardus Steevens, kapel eenige nummere taen kooren. Waar petrone]la yan def VeId> 20 jaar de rederijkerskamer „Alb.Thym al meerdere Gemrdus Cud 29 jaar en camelia Maria malen dit stuk in Haarlem en ook elders met groot succes heeft opgveoerd, behoeft het geen nader betoog, dat ook de leden van den R.K. Volksbond van Overveen Dinsdag- gehuwd met K. Vreeken, avond een prettigen avond te wachten staat. Met het oog op de uitgebreidheid van het programma 2al precies om half 8 worden aangevangen. Harmonie „St. Jacobus" De R. K. Harmonie „St. Jacobus"" doet een oproep aan alle jongelingen in onze parochie, die iets gevoelen, hetzy voor muziek of too neel. Er beataat nu ruime gelegenheid zich in de instrumentale muziek te laten Fiets te water Woensdag was een bo- terbezorger van de My De Veluwe bij een zyner klanten. Hij liet onderwül zyn bak fiets op den weg staan, blykbaar niet ver genoeg van den wegkaht, want de land bouwer H. L. van de Woude, kwam er met een wagen langs en botste tegen het mooie witte karretje aan, zoodat het met een vaart over den kop sloeg en in de sloot terecht kwam, waar het nog gedeeltelyk op het ys bleef liggen. Rappe handen waren spoedig aanwezig om de gehavende bakfiets weer op den beganen weg te helpen. Biemans, 28 j. Aalbert van der Vliet, 23 jaar en Krijna Buis, 20 jaar. Overleden: Grietje Roskens Priet, 79 jaar. Besmettelijke ziekte. In de week van 13 19 Januari hebben zich in deze gemeente 7 gevallen van roodvonk voorgedaan. Paardenmarkt. Op de te Hoofddorp ge houden winterpaardenmarkt waren aange voerd 12 paarden waarvan de pryzen va rieerden van f 70350 en 4 hitten, prijs f 150 tot f 160. Handel matig. Ongelukken. De koopman S. had aan den IJweg alhier by het aanzetten van een mo tor tengevolge van het terugslaan van den slinger, het ongeluk een pols te breken. Ge neeskundige hulp werd ingeroepen. Te Hoofddorp viel de heer B. van een tegen een gebouw staande ladder, met het gevolg dat hy een arm brak. St Jozefgezellen Donderdagavond gaf deze club een uitvoering voor donateurs en Dc steenen brug De steenen brug ln den Spieringweg hoek Spaarnwouderweg iede„_ zal door den verbreeding van laatstgenoem- j Opgevoerd werd „Uitgeboet". den weg worden veranderd. Zij zal aan- oe regie was in handen van den heer merkelyk worden verlaagd, het dek zal ver- j w veldt, die by ontstentenis van den Zeer- nieuwd worden en de steenen leuningen zul- eerw. Praeses, den avond opende. len door yzeren worden vervangen. Men is reeds begonnen om een noodbrug te leg gen. Het werk is opgedragen aan de firma Mienu te Hoofddorp. IJSBERICHTEN Te Vijfhuizen Niet genoeg kan worden gewaarschuwd voor het gevaar, dat dreigt ais men zich nog op het ys waagt. Hoewel er eiken dag een of meer schooljongens doorzakken, ziet men steeds nog tal van jongens, die het in hun overmoed maar weer op wagen over de slooten te gaan. Het stuk, een drama in drie bedryven, werd, behoudens eenige kleinigheden, vry goed gespeeld. Gezien de jonge krachten, was het spel goed te noemen. De aankleeding door den heer Rozen krans, was prima in orde Ook de tooneeldécors waren goed. Over het geheel was het een gezellige avond. De Zeereerwaarde heer Pastoor sloot met een dankwoord aan de spelers en een tot weerziens aan de bezoekers.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 7