Stadsnieuws KEHNEMERLAND UIT DEN OMTREK Maria-Stichting Heringa S Wuthricii, Haarlem Stofzuigerhuis MAEhTENS EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - MAANDAG 28 JANUARI 1929 BLADZIJDE 2 Centrale Verwarming Agenda 29 Januari De IJsbaan aan de Kleverlaan Een vliegtuig te Zandvoort in zee gestort Staat van Besommingen Marktbericht Rijksvischafslag Weldadigheid naar Vermogen Gemeentezaken Lieidadigheidspredicatie Kringvergadering van „Herwonnen Levenskracht" Algemeene R.K. PropagandacJub Dr. H. NANNING's m\M A TANDPASTA wM25&75c.p.tube Concert „Santa Lucia" Cursus E. H. B. O. Kindervoeding Succes voor „J. J. Creiner" Noord-Zuid-Hollandsche T ram weg Maatschappij BEVERWIJK HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND IJMUIDEN OVERVEEN HILLEGOM ZANDVOORT BENNEBROEK Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 ApexKlop-Veeg-Stofzuigersf 175.- BLOEMENDAAL. HAARLEMMERMEER HEEMSTEDE Plotseling dood lederen m i d d a g van 2-3 uur Polikliniek Sociëteit .,St. Bavo" 8 uur R K. Volks bond, verveen 8 uur „Caecilia— 8 uur College Collectanten „St. Joseph" 8 U.ur afdracht Graf. Bond 8 uur Rechts kundig Bureau. St. Josephs gezellen veteeniging, Jansstr. 59 8 uur 2e uitvoering der Jaarfeesten. Stadsschouburg, Wilsonsplein 8 uur „De Hof slachter" H. K. B„ Tempeliersstraat 3—6 uur kegelconcours. Gemeentelijke Concertzaal 8 uur Vijfde Bachconcert. Ctaema-Palace. Gr Houtstraat 8 uur Bioscoopvoorstelling. (Alleen voor volwas senen). Rembrandt- Theater, Gr. Markt 7 en kwart over 9 uur Bioscoopvoorstellingen. Verschenen is het verslag van de vereent- ging „Weldadigheid naar Vermogen" te Haarlem, over 1927—1928. B. en W. stellen voor aan W. F. van Leeuwen en K. H. J. Wolzak te Amsterdam te verkoopen een gedeelte grond, gelegen aan de oostzijde van de Kempstraat, groot pl.m. 540 M2 en tegen den prijs van 15 per M2 voor pl.m. 440 M2 en van 8 per M2 voor 100 M2 om aldaar drie woonhuizen met garage te bouwen. Op Zondag 3 Februari zal in de parochie kerk van den H. Antonius van Padua aan de Nieuwe Groenmarkt, een liefdadig- heidspredicatie worden gehouden door den Zeereerw. Heer Pastoor J. Reynenberg, ten bate van de armen der parochie. Er zijn in die parochie pl.m. 60 armen, wat wel een teer groot getal is. Dinsdag as. des avonds half acht, zal in het gebouw van de R. K. Militairen Ver- eeniging een Kringvergadering plaats heb ben van de omliggende comité's. Deze vergadering staat onder leiding van het hoofdbestuur. Het verwacht, dat vele comité's gevolg zullen geven aan de uitnoo- diging. Parochie St. Jozef Vrijdagavond vond in het patronaatsge bouw van de 8t, Jozefparochie de oprichting plaats van de nieuwe parochieele propagan- daelub, welke volgens de nieuwe Bisschop pelijke voorschriften, thans los van het Lee- kenapostolaat zal werkzaam zijn op alge meen katholiek terrein. Nadat de Weleerw. Heer kapelaan J A. Voorham, aan wien de oprichting van de nieuwe propagandaclub was opgedragen, aan de aanwezigen het ka rakter en de beteekenis van het werk van deze club had verduidelijkt, gaf zich een 25- tal aanwezigen als leden op. Medegedeeld werd dat het was mogen gelukken, den heer Brinkman, leider der politieke propaganda in Haarlem, bereid te vinden het voorzit terschap op zich te nemen, waarna deze met algemeene stemmen als zoodanig ge kozen werd als verdere bestuursleden werden gekozen de heeren G. P. Hetem en A. J. Buis, resp als penningmeester en secre taris. Nadat nog eenige besprekingen over in terne aangelegenheden waren gevoerd, werd deze geanimeerde en goed bezocht vergade ring op de gebruikelijke wijze gesloten. Middelmatig ijs, desondanks veel animo. Bij de heropening der baan Zaterdagmid dag te 1 uur was de belangstelling zeer gering, 's Morgens hadden we bij het be stuur der ijsbaan geïnformeerd, hoe het ijs was en kregen ten antwoord: het is prach tig! Dit optimistische oordeelwas wellicht daarom onjuist, wijl 't gegrond was op on voldoende waarneming. De eerste rit gaf teleurstelling. Hier en daar een gaaf stukje, doch het meeren- deel der banen was bedekt met een broze Ijskorst, waar de schaats een centimeter diep doorheen sloeg. Om te zwijgen van de ge deelten, waar meer water was dan ijs. In den loop van den middag groeide de belangstelling en in evenredige mate de te leurstelling. De klacht over het onberijdbare ijs was algemeen en men vroeg zich af. hoe 't mogelijk was. dat men de baan in dezen toestand kon openstellen. De brooze massa aan de oppervlakte gaf behalve veel korre lig ijs ook veel slijpsel, dat door het ge staag aankomen van nieuws rijdsters en rijders spoedig een dikke laag vormde. Merk waardigerwijze waren er slechts een paar mannen, die de baan schoonhielden. Abso luut onvoldoende. Vandaar dat het persoon lijk initiatief wakker werd. Op verschillen de punten zag men geschaatsten, die vol ijverig het werk van het personeel hadden overgenomen. Maar voor een afdoende rei" niglng bleek ook dit niet voldoende. Men moet ten slotte bewondering hebben voor het Haarlemsche publiek, dat dezert euvelstand droeg, zonder dat een kennelijke ontstemming aan den dag trad. ES- is ge- reden, er is met een geestdrift een bétere zaak waardig, gereden, tot de duisternis in viel. De Zondag. Een zonnige morgen, die 'n oogenblik ver duisterd werd door een overdrijvend sneeuw- buitje. Eere wien eere toekomt. ES- was Zater dagavond flink gewerkt, aan de baan en hoewel niet ideaal, was de toestand, gezien de omstandigheden, zoo draaglijk mogelijk gemaakt. Het leek wel iets op wintersport in den zomer. Tegen den middag werd het zon netje wat te warm. De dikke wip terhand schoenen, vesten en warme hoofddeksels verdwenen gaandeweg. Te 1 uur ongeveer werd ook de buitenbaan opengesteld, tot genoegen van het publiek, beweerde een controleur. Dat genoegen bleek intusschen vrij denkbeeldig. Want de buitenbaan verkeerde nog in den primitieven toestand, d.w.z. was bedekt met de broze laag, die elders reeds was af gereden. Den heelen Zondag door is het druk ge weest en het orgel, dat in den namiddag draaide, verhoogde nog de stemming. Na de dagen van dooi en regen is het natuurlijk uitgesloten, dat bij later cp- vriezen liet ijs zoo mooi wordt als bij de eerste vorstperiode. Men heeft het minder gunstige ijs voor lief genomen en den schit terenden Januari-Zondag uitgebuit: er is veel en lang geschaatst en per slot van re kening ook nog veel genoten. De banen van de Jjsclub aan de Kleverlaan zijn heden den geheelen dag geopend, dus ook VANAVOND. Wij vernemen, dat er Woensdag wedstrij den in het schoonrijden zullen worden ge organiseerd. reinigt mond en tanden. Het tweede concert van de R. K. Mando lineclub „Santa Lucia" in dit seizoen, zal worden gehouden op Dinsdag 5 Februari a.s. in de Gem. Concehtzaal alhier. Medewerking zullen verleenen de heeren Willem Knikker, viool; W. J. Snoeks, bari ton en Jan Nlbbering, piano. Vrijdagavond waren in de zaal van „De Nijverheid" bijeen gekomen de gegadigden van den nieuwen cursus. Mededeeling werd gedaan, dat de cursus zal geleid worden door dr. S L. Anholt en zal aanvangen Woensdag 30 Januari. Daar niet allen den Woensdagavond vrij konden maken, bestaat voor enkele dames en heeren nog de gelegenheid, deze open gevallen plaatsen te bezetten. Het secreta riaat is gevestigd, Krelagestraat 18 rd. De vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week aan warm voedsel uit, in de Zoetestraat: Maandag 203, Dinsdag 207, Woensdag 205. Donderdag 194, Vrijdag 205. Zaterdag 181 porties, en in de Cronjéstraat: Maandag 87, Dinsdag 89, Woensdag 80, Donderdag 84, Vrijdag 76, Zaterdag 79 por- zaj De Kon. Letterl. Vereeniging „J. J. Cre- mer" behaalde in den nationalen tooneel- wedstrijd uitgeschreven door de Vereeniging K. I. O. D. te Breda, den eersten prijs (ver guld zilveren medaille en 400. Voorts een eere-prijs voor de beste regie en een eere- prijs voor zuiverheid van uitspraak, terwijl de eerste prijs voor den besten tooneelspe- ler werd toegekend aan den heer H. Bakker in ö'e rol van detective Joe Burns. „Cremer" nam aan den wedstrijd deel met .Moordromance", groteske in 3 bedrijven door A. Defrezhe onder regie van Willem Hunsche, en zal met dit stuk op 3 Februari a.s. ook deelnemen aan den uitnemends- heids-tooneelwedstrijd te Zwolle, uitgeschre ven door de Kon. Rederijkerskamer Zwolle. Men seint ons hedenmiddag uit Zand voort: Hedenmiddag werd door verschilende personen het geronk gehoord van een vlieg tuig boven zee, ter hoogte van het Ncord- zee-totel. Plotseling verstomde dat geluid en zag men water opspatten, terwijl het vliegtuig verdwenen was. Verondersteld werd. dat het vliegtuig in zee gevallen was. Onmiddellijk werden boo ten uitgezet, om een onderzoek in te stel len. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Onderzoek naar de kennis der voorschriften bij het personeel Ned. R.K. Metaalbewerkers bond Vrij dagavond werd alhier in het gebouw der K. S. A. een gecombineerde ledenvergadering gehouden door dé afdeeling IJmuidenBe verwijk en Omstreken. Er werden speciaal besprekingen gevoerd betrekking hebbende op 't Hoogovenbedrijf. Door den hoofdbestuurder Steinmetz werd een leerzame rede gehouden en spr. liét vooral op den voorgrond komen, met welke omstandigheden op nationaal en internatio naal gebied men rekening heeft te houden. Dit in verband met het door den Alg. Met. Bew. afd. IJmuiden genomen besluit, om aan het Hoogovenbedrijf een loonactie alsmede een actie voor vacantie-uitbreiding te gaan voeren, welk besluit op de in „Bloemoord" gehouden gecombineerde bijeenkomst door het hoofdbestuur is verworpen. Doob den geestel. adviseur afd. Beverwijk werd er op gewezen, dat bij eventueele onge lukken men niet verplicht is zich in het Roode Kruis-ziekenhuis te laten behandelen. Zijneerw. hoopte ook, dat er rekening mede zou worden gehouden, tot welzijn van den patiënt en tot steun van onze eigen Kath. instellingen. De Eerw. spr. wenschte ook den R.K. Metaalbewerkersbond een flinken aanwas van leden toe en hoopte, dat de afdeeling Bever wijk spoedig 100 leden zou tellen. Nadat allen blijk gegeven hadden met de dien avond "genomen besluiten ten opzichte van het Hoogovenbedrijf accoord te gaan. werd de vergadering met den Christelijken groet gesloten. Burg. Stand Geboren: z. v. M. E. de CockSaman. d v. J. DondersPirova- no, z. v. J. van der BoorLeguit z. v. K. A. BlaauwMeij z. v. J. M. A. Mul derLommerse d. v. G. BosmanTeek man. z. v. C. F. van GeestLieverst d v. E. C. de BoerSchoorl z. v. M. KluftSmits. d. v C. ZwartApeldoorn. Ondertrouwd: A. H. de Bruijn en L. Boogaard. C. Spoor en J. E. van Eerden. Getrouwd. M. B. Adrichem en C. M- Spies. J. H. Langendijk en G. Groen. Overleden: J Hoogewerf, 36 j„ geh. met L J. Kaan. M. Vestering, 77 j„ wed. van J. van Assema C. M. Huijg, 85 j„ ongeh. P A. Knegjes, 18 jaar, ongehuwd. Burgerlijke Stand - Van 17 tot 24 Januari Geboren 18 Jan M. F. C. dochter v. P. Brouwer en W. Zwetsloot.20 Jan J. zoon van G. Smit en C. H. van Schooten 19 Jan G. zoon van J. van Beelen en C. v. d. Meij 22 Jan A. dochter van P. van Duin en T. Lindhout23 Jan M. J. dochter v. J. A. Coenraads Nederveen en C. van Dijk 23 Jan: D. P. zoon van D. P. Barnhoorn en A. Hoek, Overleden 18 Jan H. J. Schilt, 10 jaar zoon van H. M. Schilt en C. Klapwijk. 22 Jan. C. Houwaart, 56 j., wednr. van C. v. d. Niet, geh. m. P. v. d. Niet. 23 Jan C. Zceten- daal, 71 j. gehuwd met M. v. d. Linden. Ondertrouwd J. de Monije, 24 jaar en C. Waasdorp, 25 jaar. Aanbesteding Bij de gehouden aanbe steding voor het bouwen van een woonhuis met bollenschuur voor rekening van de heer H. Lensen, alhier, waren vijf biljetten binnen gekmen. Firma de Nijs, Castricum 5060.A. Hartog, Heemskerk, 5140.—A. Visser, Heemskerk, 5.075.—; J. v. Tunen, Heems. kerk. 4,950.Firma v. Etten, Alkmaar, 5.400. Het werk is gegund aan den laagsten in- sclirijver. R. K. Parochiaal Ziekenfonds Bovenge noemde vereeniging kwam Vrijdagavond ter jaarvergadering in het R. K. Vereenigingsge- bouw bijeen. De voorzitter, de heer Cornelisseu, opende op gebruikelijke wijze en heette de aanwezigen hartelijk welkom. Het deed hem een genoegen, dat er zoo'n groot getal ter vergadering aan wezig was. Een hartelijk woord van welkom riep hU den geestelijk adviseur, den Weleerw. Heer kapelaan Haring toe, die als opvolger van den oud-adviseur kapelaan Reelvink, de plaats als adviseur voor de vereeniging is aangewezen. Hierna werden de notulen der vorige ver- Teneinde meerdere zekerheid te verkrij gen, dat het personeel der N. Z. H. T. M voldoende op de hoogte is en blijft van de bij de uitoefening van den dienst toe tendering voorgelezen en onder dank goeage- passen wettelijke en interne voorschriften ties. zooals in de driemaandelijksche Getrouwd: 25 Jan A, Paulen en M. Ger- ritsz. Geboren: 24 Jan J. G. Rutte-de Wildt, d.; 22 Jan E. W Mes-Bogaart, zoon; 25 Jan. G. Ruijgrok-Otten, dochter; 2-5 Jan, M. A. Poulen-Lindeman. dochter; 24 Jan. M A. Lamboo-Ulder, zoon; 23 Jan J. D. van Zon- neveld-v. Galen, dochter; 24 Jan E. G. Koe- horst-Langenkamp, zoon; 24 Jan C. J. Deen-v. d Borst, zoon; 23 Jan. W. C. de Mooij-v Leeuwen, zoon. Overleden: 24 Jan. J. Klaaging, 79 jaar, Westerhoutpark24 Jan L. Knoope-Knoope 80 jaar Kamperlaan; 25 Jan. K. Leijen, 72 jaar, Kamperlaan, 24 Jan. H. de Rooij, 29 jaar, Voortingstraat. bijeenkomst met de vertegenwoordigers der vakorgenisaties op 15 October 1928 bereids werd medegedeeld elk der daartoe in aanmerking komend personeellid jaarlijks aan een examen worden onderworpen. Het afleggen van d't examen is verplich tend en geschiedt in diensttijd. Wie door den uitslag van eenig examen bewijst, de voorschriften en hunne toepas sing niet voldoende te kennen, zal be schouwd worden als een beambte, wiens ge schiktheid in meerdere of mindere mate te wenschen overlaat, zoodat te zijnen opzichte zal worden overwogen, of handhaving in de dienstbetrekking, toekening van periodieke Joonsverhooging of uitkeering van een even tueele z.g. jaaruitkeering wel gewettigd is. Met het afnemen der examens zal een maand na het verschijnen van dezen dienstorder een aanvang worden gemaakt. Teneinde het personeel in de gelegenheid te stellen zich voor de examens voor te bereiden, zullen door de Maatschappij cur sussen in het leven worden geroepen. Elke cu-sus bestaat uit twee rieelen; het i eerste deel omvat de wettelijke- en veilig heidsvoorschriften: het tweede deel de Ondertrouwd: 26 Januari: W. Mol en L. d. 26 Januari: M. J. Koeleveld0PD Koning. Geboren: E. M. Hagen—v. Veen, d. 24 Januari: A. Bruijnde Jong. d. 26 Ja- 1 overige voorschriften, nuari: M. J. KoeleveldZwarter, d. 25 I De daarvoor pangewezen ambtenaar za' Januari: C. S. KnoopKempen, z. J. J- op nog nader aan te geven plaats en tijd Vlekke—Hartel, d. 24 Januari: E. Kre- j te Voorburg, Leiden, HTlegom en Haarlem feldGrosse Kreül, d. 28 Januari: J. M. j de daarvoor in aanmerking komende voor- VisserVlaar, d. 25 Januari: S. A. Hage- j schriften behandelen en de bedoelingen man—Boeree, d. 23 Januari: W. J. Flurijdaarvan met de deelnemers aan de cursus- Beumer, d. 25 Januari: A .A. B. Plantjesen bespreken. Het deelnemen aan een cur- Hartkamp, z. Overleden: 24 Januari: I. Adriaanse, 73 jaar. Voorhelmstraat. 25 Januari: P. T. Janssen, 83 jaar, Parklaan. sus is kosteloo, doch heeft niet plaats in dienttijd. Zoodanige maatregelen worcfen getroffen, dat deelname voor ieder mogelijk is. keurd. Punt 3 der agenda: mededeelingen volgde dan. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur steeds voor moeilijkheden komt te staan. Nu doet zich geregeld het geval voor, dat leden die naar een andere gemeente gaan, het fonds verlaten en anderen komen zich hier weer vestigen. Nu wil het bestuur stappen doen om met de andere fondsen uit de omgeving een regeling te treffen, dat die leden met de zelfde rechten in het fond kunnen worden opgenomen. Dit werd door de vergadering goedgekeurd. De voorzitter deelde daarna mede, dat er geregeld maandkaarten worden afgegeven voor de ziekenhuizen o.a. voor brillen. Het fonds heeft nu een regeling getroffen met den heer Admiraal uit Beverwijk. Zij die dus bij een ander een bril koopen moeten als deze duurder is, dan het fonds uitbetaalt, bijbetalen. De voorzitter bracht hierna naar Voren, dat een verzoek was binnengekomen van mej. B. om vergoeding voor aanschaffing van een nieuw kunstbeen. Het bestuur heeft besloten hiervoor 25.uit te keeren hetgeen de vergadering goedkeurde. Hierna dee'de hij mede, dat het vorig jaar het. reservefonds ter tafel gebracht was en nu heeft het bestuur besloten om een reserve fonds te stichten van 10.000.Dat is ook op advies van den geneesheer, die aange maand heeft om dit spoedig tot stand te doen brengen. De vergadering stemde ten volle in met het advies van het bestuur. Dr. IJpma was inmiddels ter vergadering gekomen en werd door den voorzitter harte lijk welkom geheeten. Het is wel niet noodig, aldus den voorzitter, om den dokter aan u voor te stellen de meeste uwer hebben allicht kennis met hem gemaakt. De secretaris las hierna het jaarverslag voor, waaruit bleek, dat 105 maandkaarten, 52 brillen, 7 elastieken kousen en 6 breuk banden waren verstrekt. 241 leden zijn onder de zon geweest, 362 huisgezinnen zijn thans verzekerd met een ledental van 1938. De voorzitter bracht dan een woord van dank aan den secretaris voor zijn kort doch duidelijk verslag. Het jaarverslag van den pennignmeester was als volgt: uitgaven 15.293.28; ontvang- stx 19.202 54, zoodat er een batig saldo was van 3909.26, reservekas 2000.Totaal saldo 31 Dec. 5909.26; nog te voldoen over 1928 1045.—; bezit op 31 Dec. 1928 4864.26; bezit op 31 Dec. 1927 1911.69, blijft over 2952 57; rente 1928 108.54, zoodat een winst gemaakt is van 3061.11. - De voorzitter bracht dank aan den pen ningmeester voor zijn gehouden beheer en vroeg aan de contrólecommissie om verslag uit te brengen over de bescheiden van den penningmeester. Bij monde van den heer Molenaar werd medegedeeld, dat alels in de beste orde was bevonden, waarvoor de voorzitter dank bracht. Tot contrdle-commissie werden benoemd de heer Commandeur en de heer P. Koper, die nog 1 jaar zitting blijft nemen. Hierna kwam aan de orde bestuursverkie zing. Door het vertrek van den heer Brouwer naar een andere gemeente en door het bedan ken van de heer J. v. Tunen zijn er 2 vacatu res. De heer Meijer en Cornelis stellen zich weder herkiesbaar. De voorzitter sprak zijn teleurstelling uit, dat er geen candidat enbij het bestuur waren binnengekomen en beveelde de 2 candidaten aan. De heer v. Lieshout vroeg of het geen aanbeveling verdiende dat er een bestuurslid van Noordorp in het bestuur komt, hetgeen voorzitter ook zeer op prijs stelde. De Zeereerw. Heer Pastoor kwam dan ter vergadering. De voorzitter heette de Zeereerw. hartelijk welköm en zei dat het wel een be wijs was, dat de Pastoor belangstelling toont voor de vereeniging. Uitgebracht werden 166 stemmen, waarvan 8 blanco. De heeren Meijer en Cornelisscn werden weder herkozen met bijna algemeene stemmen, terwijl de heeren H. Vendel en H. Van der Werf in het bestuur werden gekozen. De voorzitter bracht dank aan ae vergade ring voor de goede stemming en vroeg d< hee ren of zij hun benoeming aannamen hetgeen allen de J n De heer Meijer nam hierop het woord en vroeg den voorzitter of hij zijn benoeming als als bestuurslid wilde aannemen. De voorzitter nam zijn benoeming aan en werd daarna door de vergaderig met algemeene stemmen tot voorzitter gekozen. De voorzitter feliciteerde de nieuwe leden en hoopte dat zij met het bestuur aangenaam willen meewerken tot groei en bloei der ver eeniging. Rondvraag. De heer Slot vroeg of het be stuur stappen wilde doen om een loopjongen te nemen voor het brengen der medicijnen, daar het halen voor velen wel wat bezwaarlijk is. De voorzitter zei toe dit in overweging te nemen en het in de bestuursvergadering onder de aandacht te brengen. De heer Koper zag graag het honorarium van den penningmeester verhoogd, daar deze over zoo'n groot bedrag verantwoordelijk wordt gesteld De voorzitter zegt dat dit nu niet kan ge beuren en dat ook de penningmeester dit nu niet direct verlangt, maar het bestuur zal dit Plint echter wel onder de oogen zien en een volgend jaar met een overzicht komen van de Werkzaamheden van den penningmeester. Dit werd door de vergadering goed gevonden. Hierop vroeg de Zéeréérw heer Pastoor hét woord. Spr. feliciteerde de vergadering met zoo'n goed fonds, maar wij zijn nog lang niet waar we zijn moeten, aldus spr. Wij moeten propaganda maken en trachten nog meer leden aan te werven, opdat de contributie zoo laag mogelijk komt te staan. Wat kunnen wij door propaganda best bereiken. Ook hebben wij hier nog een vereeniging welke aan deze vereeniging het meest naast staat en wel de St. Gerardus Majella-vereeni- ging. Daar moeten wij ook zooveel mogelijk allen lid van worden. Deze vereeniging werkt hier ook schitterend, zoo ook nu weer met de T. B. C.-bestrijding. Ik breng hier tevens een woord van dank aan den voorzitter, aldus de Eerw. spr., die alles in goede banen weet te schikken, tevens aan alle bestuursleden. De voorziter bracht een woord van dank aan de Z.Eerw. heer Pastoor voor zijn kort, doch krachtig woord en hoopte dat zij in vervul ling mogen gaan. Spr. bracht nog 'n woord van dank aan dr. Ypma voor de krachtige samenwerking, een woord van dank aan het scheidende bestuurslid Brouwer, die als secre taris eenige jaren zijn beste krachten heeft gegeven en ten slotte een woord van dank aan den bode. De voorzitter bracht dan nog iets in 't mid den, over den achterstand van sommige leden, Hij hoopte dt zij voor den winter de achter stand betaald hebben, dan kan men met den winter, als 't geval zich voordoet, tegen een stootje en dan wordt men niet teleurgesteld. Hierna sloot de voorzitter op de gebruike lijke Wijze de vergadering. Opdracht Het bouwen van een sein huis op het stationsemplacement alhier is door de Ned. Spoorwegen opgedragen aan j. C. Minck te Utrecht voor 6.093. Haringaanvoer Het Noorsche stoom schip Vigra bracht hier van Bergen 625 kis ten versche harng, 200 tonnen plekharing én 20 kisten visch aan voor de N. V. Zee- yischhandel G. Dekker. De motorvrachtlogger Dirk Job bracht hier van Yarmouth 860 tonnen haring aan voor de firma Goldbohm. van MAANDAG, 28 Januari 1929. 4700.— 4600— 5200.— 3200.— 1700.— 3700— 4400.— S. B. 122 ommering Luther Duywis Nelly Gesina Anna Henriet teJacoba Mary Paris Holland 2 Johanna En Avant Helga Aneta Cristine Catarine Oostzee Zwarte Zee Lerviti VI. 10 Berta 1900.— 2400.- 2500.— 3900.— 1800.— 3900— 3600.— 2500. 2400.— 2700 1900— pci 2600.— De Paris heeft een steur gevangen van 42 K. G. die 108.— opbracht De besommingen zijn van vóór 9 uur. Tarbot per K G. Griet per 50 K.G. IJMUIDEN. 28 Jan. 1929 1.75 0.66 50.— 33, Tong per K.G. 1.35 1.50 Groote Schol per 50 K.G. 24.— 21.— Middel Schol per 50 K.G. 25.50 24.— Zet Schol per 50 K.G. 31.— 24.— Kleine Schol per 50 K.G. 29.— 12— Bot per 50 K.G. 14.— 10.— Shar per 50 K.G. 17.— 15— Tongschar per 50 KG. 50.— 47.— Rog per 20 stuks ,20.— 10.— Vleet per stuk M .380 0.53 Pieterman en Poon per 50 K.G. 15.— 13.50 Groote Schelvisch per 50 K.G. 36.— 26.— Middel Schelvisch per 50 K.G. 31.— 22.— KL midd. Schelvisch p. 40 K.G. 25.— 17.50 Kleine Schelvisch per 50 K.G. 14.— 11.— Kabeljauw per 125 K.G. 27.— 23.— Gullen per 50 K.G. W 15.— 9.— Leng per stuk 470 1.15 Heilbot per K.G. >t 1.60 1.15 Wyting per 50 K.G. 11.50 1.70 Koolvisch per stuk 4.50 0.85 Opbrengst collecte De Zaterdagmiddag gehouden collecte ten bate van de nagelaten betrekkingen van de bemanning van de „Prins der Nederlanden" te Hoek van Hol land, door de R.K. Muziekvereeniging „Euphonia", in samenwerking met de Bloe- mendaalsche Reddingsbrigade, heeft de som van 915 opgebracht. Jubileum De heer C. v. Bemmelen, be hanger en stoffeerder, hoopt 1 Februari a.s. zijn 60-jarig jubileum te vieren als mees terknecht bij de firma Fiinterop, alhier. De oude heer, die nog zeer gezond is, hoopt dien dag met pensioen zijn betrekking te ver laten. Indertijd is hij begiftigd met de eeremedaille, verbonden aan de Oranje Nas- sau-orde. Raadsvergadering Na heropening van de besloten raadsvergadering Donderdag avond, werd aan B. en W. een crediet ver leend om een woning op plan Noord te koo pen voor het bedrag van de le hypotheek, verminderd met de nog te betalen rente, waarvoor de gemeente garant is. Hierna kwam aan de orde salarisregeling van den burgemeester, den secretaris en den ontvanger. Volgens het zielenaantal be hoort de gemeente in de zesde klasse. B. en W. hadden den raad voorgesteld Ged. Staten te berichten, dat de raad de sa larissen wilde laten, zooals die nu zijn en de pensioenbijdragen, die verhaald worden, niet bij de salarissen te trekken. De meerderheid van de financieele com missie had geadviseerd de gemeente in de 7e klasse te plaatsen, en de pensioenbijdra gen, die betaald moeten worden, niet bij de salarissen te trekken. De heer Siegers kon zich vereenigen met het advies van de financieele commissie. Hy stelt voor Ged. Staten te adviseeren, zooals de Financieele Commissie dat aan geeft. Over dat voorstel staken de stemmen. De burgemeester en de secretaris had den de vergadering verlaten en de heer Zwaan was voorzitter. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. „De 5 stuivers van Lavarède of met een kwartje de wereldrond", een amusant reis verhaal in 9 acten, naar het bekende boek van Paul d'Ivoi.Bovengenoemd filmwerk, een product van de Fransche filmfabriek „Cineromans", die ook andere bekende kunstwerken als „De Gebochelde", „Alleen op de Wereld" op de filmmarkt ba-acht, werd gisteravond door de R. K. Bioscoop te Bennebroek in het R. K. Vereenigingsge- bouw op het witte doek vrtoont. Dit reisverhaal, opvallend door haar bui tengewoon afwisselenden, boeienden en ook amusanten inhoud, is gebleken een publiek- ilm „par excellence" te zijn. Daartoe werkte niet alleen ht antastisch gegeven mede, maar ook d spanning, de climax van den dollen wedloop om de millioenenerfenis, die een verrasenden uitkomst bracht. Met steeds stijgende emotie volgede men de doldrieste avonturen van Lavarède rond om Moeder Aarde. De rol van Lavarède werd hier op verma- keiyke wijze vervuld door den bekenden Franschen komiek Georges Biscot, van het Théatre des Boufles Parisïennes te Parijs. Janine Lizr als miss Aurth was een goede tegenspeelster. Het voor-programma was als altyd ac tueel en interessant. De kindervoorstelling was, ondanks het ys, goed bezet; het speciale kindrprogramma voldeed uitstekend. Tevens werd besloten om zoo spoedig moge lijk in deze afdeelingen een vergadering te houden. De voorzitter las 'n circulaire voor van het gemeentebestuur inzake verlaging van het tarief. Hieruit bleek dat 't tarief voor leden van een ziekenhuisfonds verlaagd is van 40 cent op 25 cent per K.M. De voorzitter deed namens het bestuur een voorstel om aan de leden nog 50 procent re ductie te verleenen, zoodat het vervoer dan slechts 12)4 cent per K.M. zal bedragen. Dit wérd aangenomen en besloten, daaraan nog de bepaling te verbinden dat het maxi mum aantal K.M. waarop reductie verleend wordt 52 zal zijn. Na de gebruikelijke rondvraag werd de ver gadering door den voorzitter gesloten met een woord van dank voor de prettige besprekin gen. Burg. Stand v Bork, 70 jaar. Overleden: W. J. Maks Burgerlijke Stand Van 1824 Janu ari Geboren D. Kalf-Geerevliet, Z M. Ch. E. Hoes-Peet, z. Ondertrouwd H. M. van der Kogel en J. Bierman H. Waasdorp en A. G. Vermeeren; Getrouwd H. N. v. Delft en D. M. Oskam F. Spoor en C. M. Stam Overleden J. André de la Porte, 59 j- G. M. Vermeer, d. overl. te Haarlem. M. E. C. Kruiver, 29 j. te Haarlem. Ziekenhuisfonds voor Hoofddorp en omstre ken In hotel „de Beurs"-hield de zieken- huisfondsvereeniging voor Hoofddorp en om streken hare jaarvergadering. De opkomst was bevredigend. De voorzitter, de heer Treur, opende met 'n woord van welkom de vergadering, waarna de penningmeester zijn jaarverslag uitbracht. Hieraan valt het volgende te ontleenen: Het aantal betalende leden in klasse A. be draagt 141, in klasse B. 446, in klasse C. 110"- Het totaal aantal leden hierin zijn ook be grepen de kinderen waarvoor nog geen contri butie betaald wordt bedraagt 2822. Aan contributie en donateursgelden is ontvangen 5351. De uitgaven voor ziekenhuisverpleging heb ben 'n bedrag gevorderd van 3774.86. Er zijn in totaal 56 personen op kosten der vereeniging in een ziekeuinrichting opgeno men. Het batig saldo bedraagt 749. Het totaal bezit der vereeniging is dus 1576.14. Uit een en ander valt te concludeeren aac de financieele toestand van deze vereeniging bevredigend is te noemen. De heeren D. Helder en J. Ran w erden als bestuursleden herbenoemd. Na gehouden bespreking over een voorstel tot uitbreiding van het bestuur met 1 lid voor vyfhuizen en een lid voor den Aalsmeerder- dyk en omgeving, werd voor Vijfhuizen geko zen de heer L. Tanis en voor den Aalsmeer- derdyk de heer H. van Arkel. Aanbesteding De uitslag van de door den architect van Damme te Hoofddorp gehouden aanbesteding van het bouwen van een woon huis aan den Bennebroekerweg alhier is als volgt: Perceel 1Beton, metsel- en stucadoorswerk J. Duizer, Hoofddorp 2121. Perceel 2. Timmer- en ijzerwerk: Rood en Mik, Hoofddorp 1763. Perceel 1 en 2 te zamen, Klingel Bras, Nleuw-Vennep 3535. Perceel 3. Lood- en zinkwerken: Kinkel Bras, Nieuw-Vennep, 310; H. Korringa, Hoofddorp, 298. Perceel 4. Schilder-, glas- en behangwerk: J. H. Rensink, Hoofddorp 497; Kinkel Bras, Nieuw-Vennep, 316; H. Korringa, Hoofdorp, 298. Massa: D. Terreehorst, Aalsmeer 4984; Gebr. Langhout, Nieuw-Vennep 4662; J. Duizer, Hoofddorp 4410; Kinkel Bras, Nieuw-Vennep, 4117. De gunning is aangehovden. Gevonden voorwerpen Terug te beko men bij: Broekmeier, P. de Hoogstraat 29, een zilveren rozenkrans in een doosje; Ver meer, Iepenlaan 48, een paar kinderhand schoenen. Bureau Openbare Werken, Rip- perdaplein 9, een zilveren lepel; W. Schoo, Iepenlaan 17, een doublé damesarmband; Heerenweg 112, een kleine schaats; Nieber- ding, Kerklaan 38, geld; mevr. Verlaan, Rembrandtlaan 14, een tasch met gereed schap; J. J. Mooij, Kruisweg 310, Haarlem mermeer, een vulpen; Booms, Lieve de Key- laan 20, een lakstempel; Van Rooden, Raad huisstraat 26, een tramkaart (weekkaart); Tushuizen, Binnenweg 199, een penhouder; A. Baks, Kruisweg 249, Haarlemmermeer, een nyptang; Autogarage „Elpeka", een duozitting; H. Mulder, Heerenweg 20, een zilveren ring in doosje en een riem; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, een onderdeel van een machine. Gemeenteraad Vergadering van den raad der gemeente Heemstede op- Donder dag 31 Januari, des avonds om acht uur. De agenda vermeldt: 1. Vaststelling notu len der vergadering van 20 en 21 December 1928; 2. Ingekomen stukken; 3. Vaststelling persentage verstrekte gelden aan de be drijven (9); 4. Credietverleening voor aan schaffing afgassenketel (8)5. Aankoop bouwterrein behoorende tot het Grotstuk (1Ó>; 6. Principieele uitspraak inzake kin der- en vacantietoeslag (11); 7. Wyziging verordening aanwijzing stemlokalen (1); 8. le Wijziging Verordening op de Èeuring van waren (2); 9. Voorstel tot vaststelling verordening, regelende de samenstelling en den werkkring der vaste Commissie, bedoeld in art. 54 der gemeentewet (3)10. Benoe ming leden raadscommissiën. 11. Crediet verleening voor uitbreiding aantal uren vakonderwijs Bronsteeschool (5)12. Aan vrage gelden voor stichting R. K. School (7)13. Vervroegde aflossing en aangaan geldleening (6)14. Voorstel inzake de jaar wedden van burgemeester, secretaris en ontvanger (4)15. Vaststelling kohieren Plaatselijke Inkomstenbelasting; 16. Ont heffingen van Plaatselijke Inkomstenbelasting en schoolgeld, alsmede beslissing op reclames. O Aankoop Bouwterrein behoorende tot het Grotstuk B. en W. 'brijven: Zooals bekend is, behooren aan de ge meente in eigendom de terreinen, gelegen ten Noorden van de Van Merlenvaart tus- schen de Clusiuslaan en ae geprojecteerde Wakkerkade Deze terreinen, welke als bol- lengrond zijn verhuurd, zijn op het Uitbrei dingsplan als bouwterrein aangegeven Het verdient naar onze meening aanbeve ling, om op deze terreinen, welke zijn ge legen in een der mooiste gedeelten der ge meente, een ruime verkaveling toe te passen waardoor gelegenheid wordt gegeven tot vestiging van personen, die een groot ter rein kunnen bekostigen. Aan de vestiging van dergelijke personen toch. behobrt naar ons oordeel ook in deze gemeente ernstig aandacht te worden geschonken. Een ruime verkaveling toe te passen op de terreinen der gemeente zal echter zon der resultaat blijven, zoolang op de naast liggende terreinen aan het Hugo de Vries- clein en de Melchior Treublaan een tien tal perceelen mogen worden gebouwd Wij achten het daarom gewenscht dat deze terreinen worden aangekocht en sa mengevoegd met de terreinen der gemeente, waarna deze aldus gecombineerd kannen worden bestemd voor den bouw van villa's zooals er reeds een is gebouwd aan de an dere zijde der Clusiuslaan op den hoek der Ritzema Boskade. In verband hiermede hebben wij ons ge wend tot de eigenaren van bedoelde ter reinen, de heeren H. van Dam en Zonen te Amsterdam, die bereid zijn de gronden af te staan tegen een prijs van 9— per M2. De oppervlakte der terreinen bedragt 5408 M2, zoodat de aankoop zal vorderen een bedrag van 48 672 of met inbegrip van kosten rond f 50.000, welk crediet B. en W. aanvragen Zaterdagavond werd de Bloemendaalsche Daar was een heer binnengedragen, die op 't Ad. Stocpplein in elkaar was gezakt. Bii aankomst van de politie was de man ai overleden. Dr Th. Lüdge, te Overveen, in middels ook aangekomen, constateerde, dat de heer H. V„ wonende in de Oranjestraat te Haarlem overleden was aan een beroerte. Per ziekenauto van Mathot werd 't lijk naar huis vervoerd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2