Spinnewebjes Telegraphisch Weerbericht BUREAUX: NASSAULAAN 49 DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN VRIJDAG 1 FEBRUARI 1929 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. f V De burgemeester van Heemstede De „Jan van Nassau" gezonken Felle brand te IJmuiden-Oost Garage-werkplaats afgebrand Het huurkoopsysteem by het Haarlemsche Gasbedrijf De nieuwe bepalingen zijn ingegaan Voornaamste Nieuws De 15000 gepasseerd De Krakatau in volle werking De Belgische Kroonprins te Makassar Een zware storm vernielt veertien huizen Burgemeester De Vlugt te Soerabaja WÊÊÊm.. Bijeenkomst der R.K. Indischgasten Brandstichting Een autobus met 50 K.M, snelheid tegen een boom gereden I. J. WFBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Weer een record Een huis tot den grond toe afgebrand Makelaar en kellner wegens oplichting veroordeeld Neergestort en verpletterd Zware aardschok te Menado Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct,; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling. E COURANT ADVERTENTIÉn 35 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN- TLES, 1 4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct., bij rooruitbet. Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN luiscbcn den tekst 60 ct. per regel, r TWEE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17071 tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen. X fJflfin Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door l TfCH bij een ongeval met f OCH bij verlies van een hand, |1 QC bij verlies van een T Cfj bij 'n breuk van f ^fl _bij verlies v. eer i i wUtJUi" verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen; I UUt™ doodelijken afloop; I iuUi'een voet of een oog I I faW«"duim of wijsvinger; UU» been of arm: »U« Alle abonné's op dit blad zijn ingevolge de verzekerings voorwaarden anderen vinger. Achtung, Achtung, Berlin: Hoe vaak hebben wij dien roep door de radio gehoord! Thans hoorden wij dien roep opnieuw, maar het geluid kwam niet door de radio, het was geen zoet gevooisde muziek, het klonk iets minder welluidend. Hans Wanke schrijft in „Deutsche Volks- wirtschaft" beschouwingen over Berlijn, en deze lijken ons een goed vervolg op ons artikel: „Terug naar het platteland!" Berlijn zoo schrijft hij draagt, meer dan welke stad ook, de fouten van de grootstad. Men kent de taktiek der groot stad: reclame, effect, sensatie, geld, geld, geld Dat bereikt men door de onmeeaoo- gende uitbuiting der lichaamskrachten en geestelijke vermogens der arbeidersmassa. Zoo krijgt men luxe, winst en macht, van den anderen kant echter armoede, bitteren nood, wanhoop en vertrapte menschen. Berlijn in weinig woorden af te schilde ren, is bijna niet mogelijk. Ik wil mij daarom tot enkele statistische voorstellingen, welke echter zeer karakteristiek zijn, bepalen. Zij groepeeren zich rond de drie typische eigen schappen van de grootstedelingen: zenuw overspanning, economisch gebrek en gees telijke verwarring. Zenuwoverspanning: Ber lijn is met zijn 8900 H.A. oppervlakte de grootste stad der wereld. Deze reusachtige uitgestrektheid vordert veel tijd en geld van den Berlijner. Velen moeten toch 3 a 4 uren rekenen voor den gang naar hun werkplaats heen en terug. Reeds vroegtijdig begint het zenuwachtige haasten. Het verkeer in Berlijn is druk. De ondergrondsche spoorweg rijdt elke l'/i minuut. Telkens, wanneer een trein stopt is het: uitstorten, indringen, wegrijden! Slechts weinige seconden. In het bedrijfs leven van de grootstad heerschen lawaai van machines, arbeid in aangenomen werk, ver hoogde concentraties. Dat duurt zoo 8 uren lang en veroorzaakt aldra een onverdraag lijke atmosfeer en overspannen zenuwen. Zoo is de meedoogenlooze houding tegenover anderen dikwijls niets anders dan de natuur lijke uitdrukking van de innerlijke zenuw overspanning. Bovendien is men er steeds op bedacht, op zijn meerdere een zoo goed mo gelijken indruk te maken en zelfs, als de gelegenheid zich daartoe aanbiedt, ook ten koste van anderen en dit alleen om de hoo- gpre loonklasse te bereiken, het eenige ideaal, dat werkelijke waarde heeft. Op kantoor, in de werkplaats is dat precies hetzelfde. De Berlijner is hard, bijna zonder gevoel ge worden. Vroeger was hij niet zoo, maar te genwoordig moet hij het zijn, wil hij dit leven volhouden. Dit alles danken wü echter ten slotte alleen aan de mechanisatie, de Amerikanisatie van het bedrijf, van den mensch den mensch, die als machine wordt betaald en behandeld. Niet allen hou den het uit in dezen tredmolen, zij gaan ten onder. Zenuwuitputting en vertwijfeling brengen hen tot zelfmoord. In het verloo- pen jaar hac Berlijn niet minder dan 1700 zelfmoorden ut boeken, d.w.z. dagelijks bena men zich 5 menschen het leven. Waarom? Wie vraagt daar vandaag nog naar!? Wie Berlijn werkelijk wil leeren kennen, moet hier gewerkt hebben, want van „zien" en „hooren zeggen" leert men Berlijn beslist niet kennen. Daarbij hoort die innerlijke overspanning, die zenuwachtige haast, maar ook het economisch gebrek. In de Ackerstrasse, huizen met 8 tot 10 binnenplaatsjes, zijn 3000 menschen op enkele honderden vlerkante meters samenge perst. Daar brenge jonge menschen hun jeugd door tusschen steenen muren en vui ligheid, en worden zij aan ruwheid en mis daad gewoon Nooit hebben zij een waarlijk gezond leven leeren kennen, nooit hebben zjj zindelijkheid gekend. Dat bij zoo'n ruim tenood gemakkelijk de misdaad tiert, valt te begrijpen. Maar nog veel sterker dan het gebrek aan woningen is dat aan bedden. Men heeft in Noord- en Oost-Berlijn vast gesteld, dat op een huishouden van 6 per sonen slechts nog 30 pet. een eigen bed heeft, d.w.z. voor drie personen 1 bed. Hier gaat alle zedelijke orde teloor. Vroegtijdig wordt de geestelijke en lichamelijke ontwikkeling van de jeugd verhinderd en zoo valt het veelvuldig voorkomen van geslachtsziekten bij de jeugd te verklaren. Men telt toch hier en daar 50 pet. geslachtsziekten in een schoolklasse. Het valt dus niet te verwon deren, dat gezondheid, moraal en alle op voeding in het algemeen reeds van het al lereerste begin af door den verschrikkelijken noodtoestand worden te niet gedaan en dat de ontwikkeling vanzelf tot zedeloosheid voert. Dagelijks overschrijden in Berlijn 300 per sonen den drempel van de gevangenis; dat zijn er 110.000, een groote stad op zichzelf, Per jaar. De stad Berlijn tracht te verzachten, zoo veel en zoover zij kan, zoover hare bestuur ders over voldoende energie daartoe be schikken. Alleen reeds 50.000 onechte kinde ren werden aan de jeugdverzorging toever trouwd. In Augustus 1927 kregen geregeld 280 000 Personen dat is de bevolking van een stad 2 <4 maal zoo groot als Haarlem onder stand. 3100 personen, die volstrekt geen dak boven bun hoofd hadden, vonden hun toevlucht In een asyl. Dat alles verzachtte echter alleen den e>'gsten en den oogenblikkelijken nood. Af doende hulp valt alleen te verwachten van d'ep doortastende hervormingen, te beginnen op maatschappelijk gebied. De gedachte van decentralisatie breekt baan. In Berlijn is men reeds tot daden gekomen; zoo zijn de groote volkshuisvestingcomplexen ontstaan van Berlijn—Britz en Berlijn—Zehlendorf, terwijl nog meer complexen zijn ontworpen. Zijn er dan alleen maar schaduwzijden? Berlijn is interessant. Men ziet en hoort hier wereldberoemde persoonlijkheden en spreekt met hen. Berlijn wekt beslist acti viteit. Bijna steeds biedt de hoofdstad van het rijk het beste van het beste. Maar juist daarin ligt weer een gevaar. Berlijn versplin tert juist den geestelijk ontvankelijken mensch door dezen overvloed. Geestelijke verwarring. Stoffelijke en geestelijke ontwik keling zijn in het algemeen In werking van elkaar afhankelijk. Een verandering op het eene gebied, heeft een verandering op het andere ten gevolge. In hoeverre de zuiver stoffelijke nood leidde tot een al te groote geestelijke uitputting, als wij tegenwoordig algemeen beleven, kan nauwelijks worden vastgesteld. In elk geval is juist die onver schilligheid der ziel van onze tegenwoordige grootstadbewoners tot een volkskwaal, tot een gevaar geworden. De duidelijkste uitdruk king vindt deze uitputting in den catastro- falen geboorteteruggang in Duitschland. Ziehier, wat dr. Burgdörfer daarover zegt in zijn werk; ,:Der Geburtenrückgang". „De groote steden van Duitschland, zegt deze schrijver, zijn in het algemeen gedaald tot een geboorte-niveau, hetwelk beneden dat der wereldsteden Parijs en Londen ligt. Terwijl Ui Londen in 1926 op 1000 inwoners nog 17.1, zelfs ln Parijs 16.1 levendgeborenen voorkwamen, waren er dit in alle groote steden van Duitschland in 1926 gemiddeld maar 14.1, in 1927. maar 13.2 en in Berlijn zelfs maar 9.9. Berlijn geniet de droeve reputatie aan de spits te staan van de ge boortebeperking der geheele wereld. 1927 gaf voor Berlijn niet alleen meer sterfgevallen dan geboorten, maar ook meer huwelijken dan wettige geboorten. Berlijn schijnt niet eens bij het één-kinderstelsel te blijven staan. Zuiver economische bezwaren zijn in elk geval (met een kleine uitzonde ring) de eerste drijfveer geweest. Tegen woordig komt daar echter een geheel ander motief 'bij, n.l. gemakzucht, dus innerlijke uitputting. .Hoe dit verder zal loopen, valt niet met zekerheid te voorspellen. Er zal een geeste lijke strijd beginnen; het Dultsche volk, tot dusver op zuiver christelijke basis ge plaatst, zal .verder innerlijk uiteenvallen. Gezag staat tegenover gezag! Kapelaan Fahsel verdedigt het christelijk huwelijk, strijdt tegen de slet, die tegenwoordig toe gang tot den salon heeft, en van den anderen kant staat prof. Magnus Hirschfeld, die ver kondigt, dat het kameraadschappelijk hu welijk de oplossing brengt van het tegen woordige sexueele vraagstuk. Beiden willen, dat men hén ernstig noemt, doch zijn, als idealen beschouwd, slechts tegenstellingen Wiens zijde zullen wij kiezen? De verwarring der gevoelens volgt op de verwarring van geest. Het blijft echter steeds opnieuw en vooral noodzakelijk om duidelijk te blijven, een richting té kiezen en anderen te helpen zoe ken. Het is thans noodig, steeds met meer energie aan den wederopbouw te beginnen, door bodemhervorming, volkshuisvesting, doelmatige bestrijding van het grootkapitaal, door ons geloof in de toekomst, door ons idealisme, waardoor in ons volk een gees telijke vitaliteit wordt in stand gehouden, welke het Dultsche volk tot opbouw beslist behoeft." Tot zoover dr. Burgdörfer. Men zal begrijpen, dat wij, die kort geleden in ons blad een pleidooi hielden tegen den trek naar de groote stad, voor den terugkeer tot het platteland, aan deze beschouwingen met zekere voldoening een plaats inruimden. Geheel en al onderschrijven wij ook de meening, dat het vooral op twee zaken aan komt. Ten eerste: willen wij den trek naar de stad tegengaan, dan moeten wij zorgen, dat er op het platteland voor ieder een warm plaatsje bij den haard of liever in de zon blijft en ten tweede: willen wij den geest der groote stad verbeteren, dan zal de vorm onzer maatschappelijke verhoudingen in me nig opzicht moeten veranderen. Men kan immers een christelijken geest moeilijk in een onchristelijken vorm persen! Het oude station, dat echte-Haarlemmers 25 jaar geleden als een pronkjuweel beschouwden, moest al spoedig gaan verdwijnen voor een meer modern gebouw. Hierboven de werkzaamheden tijdens den nieuwbouw DE VIERING VAN ZIJN 13 'A -JARIG AMBTSJUBIL» UM Vrijdag 8 Februari a.s. zal er feest zijn in Heemstede, een feest waaraan de herin neringen allen nog lang zullen bij blijven. Dien dag immers viert de Burgemeester van die gemeente, de heer Jhr. J. P- W. van Doom, zijn 12 yi-jarig ambtsjubileum. Wij laten hieronder in het kort het program ma van dien dag volgen. Om 11 uur des morgens heeft voor het woonhuis van den jubilaris (Van Merlenlaan 21) een aubade plaats, waaraan medewer king zal worden verleend door de leerlingen van de hoogste klassen van alle Openbare en Bijzondere scholen in de gemeente. Om 2 uur zal bij monde van den Voorzitter van het Uitvoerend Comité den heer Jhr. A. van de Poli, aan den jubilaris ten Raad- huize het huldeblijk van de ingezetenen worden aangeboden. Hierna volgt om kwart voor drie de aanbieding van het huldeblijk van het gemeentepersoneel. Van half vier tot vijf uur zal ten Raadhuize receptie wor den gehouden, waarbij iedereen de gelegen heid wordt gegeven zijn opwachting bij den jubilaris té komen maken. De dag wordt besloten met een fakkel optocht, die om 8 uur een rondgang zal maken door de gemeente. Verschillende cor poraties hebben hiervoor reeds hun mede werking toegezegd. Het Uitvoerend Comité verzoekt alle in gezetenen op 8 Februari a.s. zooveel moge lijk hun vlaggen uit te steken, ten einde allen luister aan dit feest bij te zetten. De Nedcrlandsche bemanning in veiligheid Volgens een gisteren te Amsterdam ont vangen telegram uit Valparaiso is het stoomschip „Jan van Nassau"' tijdens een hevigen storm nabij Valparaiso gezonken. Het stoomschip was tot voor twee dagen het eigendom van de Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij te Amsterdam, doch was thans in het bezit van een Chileensche reederij, aan welke het twee dagen geleden was over gedragen. Volgens een bij de directie van de K.N.S. M. ontvangen telegram was de Nederland- sche bemanning tijdens de ramp reeds van boord en bevindt zij zich op weg naar Ne derland met het stoomschip „Alkmaar". De „Jan van Nassau" was een schip van 3330 bruto registerton en werd in 1913 ge bouwd. Gisteren heeft alhier in de garage-werk plaats van den heer J. Piersma, hoek Velser- duinwegEngelmundusweg een felle brand gewoed die met buitengewone snelheid om zich heen sloeg. De brand is ontstaan door het ontploffen van een benzinelamp. De brandweer en poli tie, die na 10 min. op de plaats des onheils aanwezig waren, konden door hun actief op treden dsn brand, die circa te 2.15 begonnen was om 3 uur als gebluscht beschouwen. De nieuwe brandspuit van IJmulden kon onverrlchterzake huiswaarts keeren, aan gezien haar assistentie niet meer noodig was. In het korte tijdsverloop dat de brand duurde was de schade echter zeer aanzienlijk. Er zjjn ruim 2000 rijwiel-buitenbanden en 300 liter olie verbrand, terwijl 2 auto's, 5 mo torrijwielen, 15 nieuwe en 25 2de hands rij wielen door het vuur vernield werden. Zooals begrijpelijk is, wekte 't geval groo te consternatie, zoodat de politie moest op treden om het verkeer te doen doorgaan. Het geheel gaf voor den heer Piersma een treurigen aanblik. Een troost echter, de ver zekering dekt de schade. Indertijd is te Haarlem door een commis sie rapport uitgebracht over het leveren in huurkoop van artikelen door het Haarlem sche Gasbedrijf. Die commissie, waarvan voorzitter was het raadslid, de heer F. Kee- sen, sprak er zich o.m. voor uit, dat de levering in huurkoop van fornuizen zich moest beperken tot de zoogenaamde een voudige fornuizen en dat het percentage aan de loodgieters, die de fornuizen plaatsen, verhoogd moest worden. Over de levering van andere artikelen sprak de commissie zich niet uit, daar dit buiten haar taak lag. De conclusies van het rapport werden door den raad aanvaard, doch nog steeds werden de nieuwe bepalingen niet uitgevoerd. Thans is evenwel door den directeur van het Gas bedrijf aan de afd. Haarlem van den Bond van Loodgieters- en Fitterspatroons bericht, dat het bestaande huurkoopsysteem sinds 1 Januari IX conform de bepalingen van het rapport-Keesen in werking is getreden. Naar wij vernemen is gisteren het 1500ste lid van den R.K. Bouwvakarbeidersbond in geschreven. In enkele jaren tijds zijn er meer dan 5000 leden gewonnen. Men vertrouwt, dat dit jaar 16000 leden zullen ingeschreven worden. Een nieuw eiland van kegelvormige gedaante gevormd Aneta seint hedenmorgen uit Batavia: De Krakatau vertoont de laatste twee da gen telkens over de 7000 erupties, waarvan de hoogste een hoogte van 1000 meter be reikten. De kraterrand is thans 5 meter bo ven den zeespiegel over een lengte van 250 meter en vormt een nieuw eiland met een kègelvormige gedaaante, dat steeds aan groeit. Naar Aneta uit Makassar seint, is ht-t Kroonprinselijk paar van België aldaar an; gekomen. Een schrijven van het Doorluchtig Episco paat aan de katholieken van Nederland in verband met het gouden priesterfeest van Z. H. den Paus. Ingediend is een wijziging der wet van 27 April 1912 tot regeling van het Armbestuur. Het invoer- en doorvoerverbod van vee naar Limburg is met ingang van heden opge heven. De 17-jarige Amerikaansehe aviatrice Elinore Smith heeft het wereld-duurrecortl voor vrouwelijke vliegers verbeterd. De Limburgsche mijnindustrie in 1928. Begrafenis van wijlen mr. A. J. L. Nij pels. Nadere bijzonderheden omtrent de débacle van de bank voor den Effectenhandel te Amsterdam. Koning George van Engeland gaat gestadig en langzaam vooruit. De toch van den Prins van Wales in dc mijndistricten. Ernstige brand in het autopark van de Fransche bezetting te Malnz. Een brand meester omgekomen. Materieele schade 2 a 3 millioen. Poincaré heeft zijn rede over de Elzasser kwestie voortgezet. Japan erkent de Nanking-regeering de jure en de facto. Te Menado is een zware aardschok gevoeld. Geen ongelukken. De Krakatau is in volle werking. De kra terrand is 5 Meter boven den zeespiegel zichtbaar en vormt een einland. Nabij Cheribon is een autobus tegen een boom gereden. Twaalf passagiers werden gewond. Aneta seint uit Tasikmalaja: Een storm heeft in de desa Tjitoeroeng veertien huizen vernield, doora'at klapper- boomen omvielen en ze verpletterden. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Aneta seint dd 31 Januari uit Soerabaja: De burgemeester van Amsterdam, de heer de Vlugt, wordt hier hedenmiddag uit Solo verwacht en zal eenigen tijd te Soera baja verblijven. Dit jaar is het 25 jaar geleden, dat de eerste trein naar Rotterdam vertrok over de nieuwe lijn en het nieuwe viaduct. Op bovenstaande foto een kijkje op het Kruisweg- viaduct in aanbouw Het station, zooals het er begin 1900 uitzag. Vele Haarlemmers zullen het oude gebouw niet meer kennen, anderen zullen met een verzuchting terugdenken aan dien goeden, ouden tijd Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat de eerstvolgende bijeenkomst van R.K. Indischgasten, Oud-Indischgasten en hen, die zich binnenkort in Indië denken te ves tigen, zal plaats hebben op Dinsdag 5 Fe bruari a.s. in „Huize Voorhout" aan het Lange Voorhout no. 19 te Den Haag, des avonds te 8 uur. Zij, die deze bijeenkomst wenschen bi) te wonen, kunnen zich in verbinding stellen met het „Katholiek Indisch Bureau", de Carpentierstraat 153, Den Haag. Een doode, twee zwaar gewonden. Aneta seint uit Medan: Een groote schuur, welke dienst deed als pondok bij de nieuwe uitbreiding van Se- rangdjaja is door onbekende oorzaak afge brand. Een contract-koelie ls in de vlammen omgekomen. Twee anderen werden, overdekt met ernstige brandwonden, gered. Misdaad wordt niet uitgesloten geacht. Aneta seint uit Cheribon d.d. 31 Januari: Een nieuwe Chevrolet-autobus is op den weg naar Tegal met een snelheid van 50 K.M. tegen een boom gereden. Van de 26 passagiers werden er 4 zwaar gewond, waar van één stervende is. Acht kregen verwon dingen van glasscherven. De oorzaak van het ongeluk is onoplettendheid van den chauf feur, die zelf licht gewond werd. OP KAALHOOFDIGEN Meneer, 't is waarlijk ongezond, Zelfs voor een moriaan of nikker, Op dit zoo tochtig wereldrond, Te wandelen met een kalen knikker. Ondermeester. OP Dr. BORMS. De liefde tot zijn land. is ieder aangeboren. Vondel. OP TRAM-LOOZE SCHOTENAREN Men is hier voor uw klachten doof, Uw woorden vinden geen geloof, P. Langendijk. OP CEINTUURBAAN f Dat Heertjen dat hier leifc, Dat is zjjn leven kwijt. Schoolmeester. Bar. stand 9 uur v.m. 7.65. Achteruit. OPTICIENS FABRIKANTEN LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 5.18. Uit Exloo meldt men ons hedenmorgen: Hedennacht om 3 uur is alhier tot den grond toe afgebrand de woning, bewoond door en in eigendom toebehoorende aan H. Haandrikman. Een paard kwam in de vlammen om. Reuter seint uit New-York: De 17-jarige aviatrice Elinore Smith, die een poging deed om het duur-record voor vrouwelijke vliegers te verbeteren, is hierin geslaagd. Gistermorgen (New-Yorksche tijd) was zij twaalf uren en 13 minuten in de lucht. Het oude record bedroeg twaalf uur tig en overtuigend bewezen achtte, legde N. en elf minuten. Elinore bleef echter nog een jaar en B. zes maanden gevangenisstraf doorvliegen. op. Een later Reuter-bericht meldt, dat EU- Het O. M. had tegen N. een Jaar en drie r.ore na 18 uren en 19 minuten gevlogen, maanden en tegen B. vier maanden geven te hebben, daalde. venisstraf geëischt. De Vierde Kamer der Rechtbank te Am sterdam heeft gistermiddag uitspraak gedaan in de zaak van den'53-jarigen kellner G. B. en den 46-ja.rigen makelaar W. J. N„ die terecht hebben gestaan terzake van oplich ting. B. en( W. hadden gezamenlijk een comedie op touw gezet, waarin de kellner de rol speelde van een bekend makelaar uit Hilversum, die denzelfden naam droeg. Door hun manupilaties slaagden zjj er in, twee broers te bewegen tot het aangaan van een koopovereenkomst of voorlooplg koopcontract voor vier huizen en tot afgifte van 5000. De rechtbank, die het ten laste gelegde wet- Hoogste Barometerstand 783.7 ra.M. te Memel. Laagste Barometerstand 737.8 m.M. te Vestmanör. Verwachting: Krachtige tot matigen, later afnemenden z. o. tot zuidelijken wind, in het noordoosten licht tot half bewolkt, droog weer, lichte tot matige vorst des nachts, overdag om het vriespunt, in het Z. W. aan vankelijk zwaar bewolkt tot betrokken met kans op regen, later opklarend, meest lichte dooi. Uit Londen wordt geseind: Een militair vliegtuig, dat boven het ei land Sheppey manoeuvreerde is neergestort en verpletterd. De oficier-vlteger en twee militaire passagiers zijn gedood. Aneta seint uit Menado d.d. 31 Januari: Vannacht om half één is een zware aard schok gevoeld, die één minuut duurde in fls rieh.ttng Oost-west. Ongelukken kwamen niet voor

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1