Jaarfeest N ederlan dschen R. K. Bouwvakarbeidersbond !averschmidt Klaje CHEQUE-KOERSEN AMSTERDAMSCHE BEURS UW LIGHALUITVOERING CONCERT Schriftverbetering BEKWAME LINGERIENAAISTERS ALGEM. VERKOOPLOKAAL Schriftverbetering NETTE MEISJES GEVR AAG O Schriftverbetering Schriftverbetering M.G.NAN /F-BEDÏENDE GEVRAAGD eerste blad laatste nieuws dagmeisje t tijdelijke prijsverlaging NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT v -- MAANDAG 4 FEBRUARI 1929 BLADZIJDE 3 Usherichten Begrafenis kolonel J. H. Daam van Tubergen Een zware binnen brand te Heemstede HEEMSTEDE Stormwaarschuwingsdienst De bosch- en heidebranden in Noord-Brabant De veerdienst te Nijmegen gestaakt Inbraak te Noord- Scharwoude Drijfijs in de Maas Mirzaseyed Khan Amid f De gierpont te Tiel afgebroken Gespannen toestand te Valencia Zware storm boven Beird MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Prof. H. J. M. Weve MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK 345 919% 257 177 438% 375 1 107, 387 193 51% 4C% 274% 190 194% 118% 230 113% 163 85 5 49% 467 218% 517% 223% 77 38%, 053/ 73% 4% 101 101»',. 101 101 257 1 166 b 181% 416% 4C6 158 347 923 253 178 440 305 195'; 365 b lt 8 387 200 1 51 41 550 468% 216% 520 209 78 39 94 84 Henri J. G. A. M. van Looy Elize F. G. M. Stokkermans „hs n. wassefcery - Ververij G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 1 KLEERMAKER ill, lui „SANTA-LUCIA" Net Meisje gevraagd half Februari begin cursus te HILLEGOM Inkoop-Assistent HUWELIJK N.V. Kousen- en Handschoenénfabrieken BEKWAME BLOEMISTKNECHT MEUBILAIR VEILING aangifte daarvoor tot 10 FEBRUARI a.s. DIENSTBODE NET MEISJE N.V. Kousen- en H ndschoenénfabrieken HUISHOUDING Eli BAKKERS JONGSTE BEDIENDE sinds 30 jaar is het adres voor HAARLEM en OMSTREKEN GELD GEVRAAGD WOONHUIZEN Werk- en Bergplaatsen IJsclub NOVA ZEMBLA" Hardrijderij IJsclub NIEUWE BRUG Nationale Hardrijderij Winkelhuis te koop KOEMEST -rmmwiH mi iiiMW ■mi BOVENHUIS Gisteren vierde de afdeeling Haarlem van den Ned. R. K. Bouwvakarbeiders bond „St. Joseph" haar jaarfeest. Des morgens kwart voor zeven werd in de parochiekerk „S. Joseph" aan de Jans straat een H. Mis opgedragen voor de leven den overleden leden van den bond, waar onder generale H. Communie der leden. Er was een flink aantal leden m de kerk aanwezig. Daarna had er een gemeenschappelijk ont bijt plaats in gebouw „St. Bavo", waaraan door 140 leden werd deelgenomen. Er heerschte daar een zeer aangename stem ming, terwijl verschillenden, waaronder de Weleerwaarde heer Kapelaan Hazelaar, een hartelijk woordje spraken. De jazzband ..The Jolly Band" speelde eenige nummertjes en de cadetjes gleden onder vroolijk gekout naar binnen! Des'avonds kwamen de leden met hun dames naar het gebouw „St. Bavo". om daar in feestelijkheden den avond door te brengen. Nadat „The Jolly Band", onder leiding van den heer F. W. de Paus, eenige mooie nummers ten gehoore had gebracht, opende de voorzitter, de heer Vollaerts, den feest avond met den Christelijken Groet. Namens het bestuur van de afdeeling Haarlem, heette spreker de aanwezigen op dit jaarfeest hartelijk welkom en hoopte, dat alles niet alleen aangenaam, maar ook nuttig verwerkt zou worden. Spreker heette dan de medewerkers van den avond harte lijk welkom. Wij moeien, aldus de voor zitter, dezen avond even stilstaan bij de huldiging van 7 leden, die 25 jaar en meer, lid van de RK. arbeidersbeweging zijn. Er zijn ml in totaal 21, die grijs zijn geworden in dienst van de arbeidersbeweging. Zij zijn een voorbeeld voor het nageslacht en de jongeren moeten trachten de voetstappen, die zij voor ken heifben neergezet, te volgen. Uit een overzicht, dat spreker dan over de afdeeling Haarlem gaf, bleek, dat 298 leden aangesloten zijn. De inkomsten in de plaatselijke kas in 1928 waren 1269,87, de uitgaven 1138.04. aidus een saldo van 131.83. In totaal was er op 1 Januari 1929 met het saldo van 1927 473,07 in kas. Het bestuur van den R. K. Volksfccnd werd door spreker welkom geheeten. Den Haarlemschen ingezetenen, die zoo bereidwillig waren geweest te helpen om de werkloozen nuttig te kunnen bezighouden, werd hartelijk dank gebracht. Dank werd ook gebracht aan de leden, die de H. Mis des morgens hadden bijge woond. Spreker gaf dan in ernstige overweging het program der sociale arbeidersbeweging, dat afgedrukt staat op pagina 2 van „De Damiaatjes" goed door te willen lezen, en de daarin vermelde Jezingen zooveel moge lijk bij te wonen. Ten slotte wenschte spreker ieder een genoeglijken avond. Na dit openingswoord kwam het Hu moristisch Dubbel Mannenkwartet „Octavo" onder arrangement van den heer Th. Wie- ring, op de planken. Wij' mochten reeds het genoegen smaken, dit gezelschap meer dere malen te zien optreden, en steeds had het ons weer bekpord, door zijn keurige wijze van voordracht en zeer mooien zang. <Pok ditmaal heeft „Octavo" zijn oude rösm niet alleen weten te handnaven, neer zelfs te verhoogen. Er is gelachen, neen gebulderd. De schilderachtige en toch dwaze kleedij welke reeds den lachlust op nog voordat er een woord gezegd was. Het eerste nummer: „Generale repetitie voor een bruiloft", was wel geschikt om er direct de rechte stemming in te brengen. Tusschen den zang door klonk herhaalde- lijk een luid applaus op, zoodat het succes al gauw verzekerd was. „De apotheker" bij velen wel bekend, oogstte een langdurig applaus; de mimiek was kostelijk. Alvorens to de huldiging der jubilarissen over te gaan, deelde de heer Vollaprts mede, dat door toetreding van eenige nieuwe leden de 300 was gepasseerd (Luid applaus) Spreker verzocht dan aan den bondsvoor zitter. den heer W. J. Andriessen, de diplo ma's aan de jubilarissen te willen uitreiken De heer Adriessen stemde volgaarne toe en na een kort speechje, waarin hij de jubilarissen als de eerste bouwheeren van het bouwwerk der organisatie huldigde, reikte -hij de diploma's uit aan de vol gende jubilarissen, die 25 jaar of meer lid van de arbeidersbeweging waren: P. de Graaf; A. Mulders; J. van Paradijs; J. van Vermeulen; C. Visser; W. J. v. d. Eyk- hof en J. Pf-.nekaiiip. Na de uitreiking hield de bondsvoorzit ter een korte geestdriftige rede, speciaal be stemd voor de jongeren, waarin hij hun de noodzakelijkheid voorhield om Roomsch ge organiseerd te zijn. Een schitterend betoog, dat zeker zijn uit werking niet zal hebben gemist. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met muziek van het jazzband, waarbij zelfs de ..Zingende Zaag" niet ont brak en door „Octavo". Vóór de pauze kwam dit kwartet nog ou de planken met een tweetal stukken en na de pauze met een drietal. De onera-notnourie „Wie zal 't zijn?" liet talrijke bekende - wijsjes hooren en de woorden van „Lente-weelde" waren gezet op de Don au wellen-wals. Het applaus na het laatste optreden groeide aan tot een ware ovatie en de voor zitter was de to'k van allen teen hij het gezelschap hartelijk dank zei en het een tot weerszins toerien. Ook „The Jolly Band" werd dank gezegd en een tek weer- Tot slot werd door de aanwezigen het Striidlied gezeneen. In zijn slotwoord drong de voorzitter er on aan d° rondgedeelde ctecuiaire^ te lezen en aan anderen te laten lezon. want dan komt de zaak wel voor elkaar, meende spreker. Hierna volgde sluiting met den Christe lijken Gro*t. De ra de pauze gehouden eoPrcte feu bate van cte werkloozen bracht de mooie som van 33,69 op. Zwaar drijfijs op den Rijn Op den Rijn heeft zich door de strenge vorst zeer zwaar drijfijs gevormd. Schiermonnikoog geïsoleerd De Wadden en het Friesche Gat zijn dooi de strenge vorst herschapen in een onaf zienbaar ijsveld. De overtocht met de veer boot is absoluut onmogelijk geworden, zoo- lat het eiland Schiermonnikoog sedert drie dagen volkomen geïsoleerd is, terwijl ook de post, die van Oostmahorn komt niet overge bracht kan worden. Zelfs de drinkwater putten. die sedert lange tijden niet bevro ren Waren, zijn met een dikke laag ijs be dekt. Veerdienst Nes-IIolwerd gestaakt Ook de postboot Nes-Holwerd kan weer niet uitvaren, zoodat Ameland reeds twee dagen geisoleerd is. Er bevindt zich veel ijs in de Wadden, waardoor de beurtschepen van Gebr Bruin, op de reede van Hollutn voor anker liggend, gevaar loopen door het opzettende ijs beklemd te raken. Bij Leksmond Uit Leksmond meldt men ons hedenmor gen: In den nacht van Zondag op Maandag is bet ijs op de Lek bij Leksmond gaan zitten De Use! voor Kampen dicht Uit Kampen wordt ons gemeld: Tot voor de stad is de rivier de IJsel dichtgevroren De Urker postboot is even wel nog vertrokken. Te Hillegom Zaterdagmiddag werd de kunstbaan der Hillegómsche ijsclub voor de 4e maal iu dezen winter geopend. Het ijs is schitterend Niet alleen Zaterdagmiddag, mas5. vooral ,ck Zondagmiddag was het bezoek groo. Het ijs op de slcoten en vaarten, voor zoo verre berijdbaar, is zeer oneffen of hobbelig Te Spaarndam Zondagmiddag werd door honderden ge reden op de nieuwe ijsbaan van „Nova Zembla." Het ijs was bijzonder mooi. De baan is thans voor een ieder opengesteld De entreeprijs is zeer laag gesteld, f 0.25 per persoon, zoodat dit voor geen enkelen •:chaats!iefhebber bezwaar kan zijn. Dins dagmiddag 1 uur wordt een hardrijderij ge houden voor mannen en Woensdag waar schijnlijk schoonrijden. Wij verwijzen nog ten overvloede naar de in dit nummer voor komende advertentie. Te Velsen Ondanks den guren Zuidoosten wind was het in den polder en op de ijsbaan bij Vel- „erbeck tamelijk druk. Ook des avonds is door de niet te verza- dlge liefhebbers van de ijsbaan geprofiteerd. Als het weer vriezende blijft, wordt bij vol doende deelname een wedstrijd gehouden in hardrijden, waarvoor door den beheerder 3 prijzen ter waarde van minstens 50 be schikbaar worden gesteld. Er mogen aan dezen wedstrijd alleen per sonen boven de 35 jaar deelnemen. Wedstrijd te Vijfhuizen Zondag hield de ijsclub „Nieuwe Brug" op het z.g. Liegat 'n estafette wedstrijd op de schaats. Dit soort wedstrijden behoort hiijsr In de omgeving tot iets bijzonders. Er waren niet minder dan 52 deelnemers. De 1ste prijs werd gewonnen door de vol gende ploeg heeren: B, Willemse, G. v. Huis. -J. Oorthuis, en A. Buis, terwijl de 2de prijs veroverd werd door de heeren J. Willemse, A. Hoogend'Uc. j. v. Leeuwen en M B"'r Er ws veel publiek en de club heeft bepaald goede zaken gemaakt, want er waren veel entrée- kaartjes verkocht. De ijssport te Heemstede De strenge vorst vooral van Zaterdag nacht, had de banen te Heemstede weer in een goede condidtie gemaakt. Zaterdag had de „Volharding" haar banen weer geopend en ook des avonds ver licht. Maar de koude wind, die rechtstreeks op de baan stond, had velen afgeschrikt. Gisteren was het weer veel beter en reeds in de morgenuren was het druk in de om geving van „Valkenburg", welke drukte steeds toenam en in de middaguren was het enorm druk. Op verschillende plaatsen is het ijs zeer mooi; vooral dat aan „De Volharding", daar deze geheel vrij was van sneeuw. In de buurt van Groenendaal strekte de afstand zich uit vanaf een gedeelte van de vaart tusschen Ringvaart en Van Merlen- brug tot den Vijver bij het grotstuk aan den Heerenweg met als centrale punt de Vol- hardingbaan, waar honderden vreemde lingen mede van het ijs profiteerden. ook des Zondagsavonds was de baan van „De Volharding" geopend en trok weer buitengewoon veel gelangstelling. Tot 10 uur hnerschte er een prettige stemming en pas toen de lichten uitgingen, voelde men er eerst voor, om huiswaarts te keeren. Trots de groote drukte liep alles op de banen van do „Volharding" zonder ongeluk ken af. Alleen op de Crayennestervaart had een klein ongeval plaats. Het 13-jarige meisje Joh. Cats, wonende in de J. C. Oostzanenlaan, werd in de drukte aangereden door een anderen rh'der. waardoor zij een ernstige hielwond bekwam. Een politieagent, daar surveilleerende, daarbij geassisteerd door een toevallig daar aanwezig lid van de E. H. B. O., verbond de wonde, waarna het meisje door den nolitieagent naar haar woning gedragen werd. Later werd het meisje voor verdere be handeling dooi- de ouders naar een zieken huis te Haarlem gebracht. Hardrijderij te Heemstede De ijsvereeniging „de Volharding" te Heem stede heeft teeen Dinsdagmiddag een hard rijderij uitgeschreven voor hare leden, waar aan deel kunnen nemen die leden die min stens 14 dagen lid zijn. Als prijzen worden luxe voorwerpen be schikbaar gesteld. Het minimum aantal deelnemers Is op 15 gesteld. Hedenmiddag had op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede de begrafenis plaats van wijlen den heer J. H. Daam van Tubergen, in leven gep. kolonel bij de Infanterie van het Oostindisch leger. De begrafenis, die een zeer eenvoudig verloop had, werd alleen door familie leden bijgewoond. Eenige kransen en bloemstukken dekten de baar. Aan de groeve werd niet gesproken. De heer Daam, broeder van den over ledene dankte voor de belangstelling. Zondagavond, om circa 10 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een binnenbrand in perceel ZandVo-ortsche laan 99. in welk perceel de heer Bijnsdorp, Tempelierstraat te Haarlem een filiaal heeft in sigaren, ge naamd sigarenmagazijn Deli. De heer Bijnsdorp heeft dit filiaal dus circa 2 maanden gevestigd en was er alleen in op den a'ag. Gok dezen avond had hij het perceel on circa 8 uur verlaten. De buren roken om vóór S uur reeds een brandlucht en zochten in ejfen hu:s, of daar de oorzaak ook te vinden was. De brandlucht werd steed's sterker en toen de buren ook eens naar buiten gingen zoe ken, zagen zij in de woning naast hen den rook reeds naar buiten slaan. Direct waar schuwden zij de brandweer, die spoedig met de motorspuit arriveerde, en met 2 slangen op den motor het vuur spoedig meester was. Alleen het voorgedeelte van 't benedenhuis was in gebruik, het achterste gedeelte was onbewoond, terwijl het bovenhuis verhuurd was aan eene 6i)-jarige dame, wier meube len deze week wel gearriveerd waren, maar zij zelf zou pas morgen de woning betrek ken. Een voortvarende jongeman, wetende, cTa'; het bovenperceel verhuurd was, klom op' hei balcon en sloeg een ruit in om ts zien- of de bewoonster al aanwezig was, wat geluk kig bleek nog niet zoo te zijn. De eigenaar van het' filiaal, die telefo nisch gewaarschuwd was, en spoedig arri veerde, vertelde ons, om half 6 de kachel gevuld te hebben en deze daarna goed door te hebben laten branden, waarna hij on geveer 8 uur de woning had' verlaten. Toen de rook wat ongetrokken was, gaf de winkel een troosteioozen aanblik. Waar de kachel gestaan had. bleek de vuurhaard wel geweest te zijn. Baar is ook een groot gat in cisn vloer gebrand. Ook de toonbank was geheel verbrand, terwijl de kasten en etalage geheel verbrand of ver schroeid waren, zoodat het vuur er aardig geregeerd bleek te hebben. Daar d'e brand zich beperkte tot het benedengedeelte, kreeg de bovenverdjeping geen brand- of water schade. Behalve de staf der brandweer was ook aanwezig burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn. Of verzekering de schade dekt, kon de eigenaar nog niet met zekerheid zeggen, jaar hij niet zeker wist of hij, hoewel hij wel met een verzekeringsmaatschappij in onderhandeling was, de polis reeds in zijn bezit had. Aanbesteding Dezer dagen werd in het Raadhuis, alhier aanbesteed in twee per- ceelen: Perceel I. Het onderhoud van werken der gemeente gedurende het jaar 1929. De laagste inschrijver was D. F. de Wilde 'alhier, voor 3515. Perceel II. Het onderhoud van verfwerken der gemeente gedurende het Jaar 1929. De laagste inschrijver was v. Lent alhier, voor 2924. Geseind van De Bilt hedenmorgen 9 uur aan alle posten: Attentiesein neer. Ook in de onmiddellijke nabijheid van Helmond hebben aZterdag en Zondag boschbranden gewoed. In het Gerem (een gehucht nabij Ilel- mon) woedde Zaterdagavond in de bosschen een hevige brand. Zondagavond heeft een brand gewoed in de Deurnesche bosschen, vlak tegenover het in aanbouw zijnd kloos ter en Juvenaat. Ongeveer 4 H. A jong dennebosch en hei werden een grooi der vlammen. NIJMEGEN, 4 Februari Heden was de Waal voor Nijmegen voor 2/3 met zwaar drijfijs bezet. Het zet zich vast onder den Lenter en Nijmeegschen oever. Het overzetten per pont geschiedde tot nu toe met behulp van een sleepboot doch moest gisteren tegen den avond wegens te swaren ijsgang gestaakt worden. NCORTV 3CHARWOUDE, 4 Februari Tijdens de afwezigheid van de bewoners die op een famiüepartijtje waren, is in den afgeloopen nacht ingebroken in de woning van de heer K S Bij thuiskomst vond men alles overhoop gehaald. De inbrekers hadden een gron dig onderzoek ingesteld, maar het resultaat was betrekkelijk gering, aangezien de be woners het weests geld hadden meeegno- men. Slechts een portemonnaie met inhoud wordt vermist. De dieven moeten van de af wezigheid der bewoners op de hoogte zijn geweest. GRAVE, 4 Februari Op de Maas be vindt zich veel drijfijs. De scheepvaart vind, echter nog ongestoord voortgang. TEHERAN. 4 Februari De minister van buiteniandsche zaken, Mirzaseyed Khan Amid is plotseling overdeden. TIEL, 4 Februari Wegens het vele en zware ijs in de Waal, is de gierpont te afgebroken. De veerdienst wordt met moeite door een stoompont onderhouden. PARIJS, 4 Februari Havas meldt; uit Caret, dat de reizigers, die aan de Franteh Spaansche grens aankomen, verklaren, dat de tosstand te Valencia zeer ernstig is. Een telegram uit Hendav meldt, dat een hooge officier aan het hoofd van eeq troe- penafdeeling van het garnizoen te Valencia getracht heeft, den vroegeren minister president Guerra te bevrijden. De poging mislukte evenwel. LONDEN, 4e Februari Naar de Times meldt, heeft boven de stad Beira een hevige storm gewoed, die nu en dan een snelheid van 84 mijl per uur had. Twee spoorweg bruggen werden verwoest en vele huizen werden van hun dak beroofd of geheel ver woest In de haven zijn drie schepen ge zonken, De materieele schade is zeer groot MAANDAG 4 FEBRUARI. 59.20 59.20 9.70 9.80 Brussel 34.60 34.70 Londen 12.10 12.11 48.— 48.10 13.— 13.10 40.— 40.10 35.— 35.10 New-York (cable1 2.49% 2.50% 7.35 7.45 27.— 27.10 66.50 66.60 66.40 66.50 66.70 66.80 By Kon. besluit is thans benoemd tot pro fessor in de oogheelkunde aan de Rijksuni versiteit te Utrecht doctor Henricus Ja cobus Marie Weve, de bekende katholieke oogarts, als eerste geneesheer, sedert eenige maanden als benoemd directeur verbonden aan de Inrichting voor Ooglijders te Rot terdam. MAANDAG 4 FEBRUARI., Koersen Heden Opening Staatsleeuingen 5Nederland 1912 5% Nederland 1913 A'/t Nederl. 1916 4 Nederl 1917 6% N.-Indië 1923 D 4J4 N.Ind. 1926 JB Banken Koloniale Bank Ind sche Bank Cert. Handel My Industrieën Marg. Unie Calvé Delft Nederl. Kunstzydf Maecubee van Berkel's Pat Nieuwe Philips Industr. Buitenland Anaconda Separator Zweedsche Lucifers Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Marland Oil Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubo Rott. Tapanoell Serbadjadi Silau V I. C. O Allied Ir.tercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend. Kon. Ned Stoomb Scheepvaart-Unie Marine ccmm Marine pref Suiker K. V. A Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Deli Batavia Oude Deli Oostkust Stnembah Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic. M 'W St Pan' Kansas City South Erie Rallr Prolongatie 101 101%e 101 101 IOC»/,, 99% 256 168% 181% 407% 155 410 158 2?9K 196% '2%« 82% 79% 94% 217 67,it 38% 685 95 161 141 icc»/i. 99%. 2737% 189% 194 229 163 84% 12% 79% 94 1 217% 6% 38% 684 95 1 162 1 142 1 Heden overleed onze dierbare Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader MARTINUS VAN DEURSEN Echtgenoot van Geertruida van Duivenbodc na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stevenden, den ouderdom van 66 jaren. Wed. G. VAN DEURSEN— v. Duivenbodc J. P. LINTSEN— van Deursen W. LINTSEN en Kinderen Haarlem, 3 Februari 1929 Hyronimus v. Alphenstr. 15 De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden in de kerk v. den H. Johannes den Dooper (Amsterdamstraat op Donder dag 7 Februari a s. te 7. 7'4 en 9 uur de gezongen H. Mt.s van Requiem, waarna de begrafenis op 't R.K. Kerkhof St. Barbara. Geen bloemen. In plaats van Kaarten Heden ontsliep, zacht en kalm geheel onverwachts, onze gelief de Echtgenoote, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder CATHARINA KORTEKAAS geb. Hulsbosch in den ouderdom van 58 jaar. J. KORTEKAAS kinderen en kleinkinderen Hillegom, 2 Febr. 1929 Zandlaan De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Dinsdag 5 Febr. des voormiddags te 9 uur in de pa rochiekerk van den H. Jozef te Bennebrock, waarna de ter aardebestelling. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en smartelijk lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, mijne geliefde Echt genoote en der kinderen zorg zame Moeder, Zuster, Behuwd zuster en Tante CAROLINA SOPHIA JACOBS geb. Gceven in den ouderdom van 49 jaren. Uit aller naam: S. P. JACOBS kinderen en familie Haarlem, 2 Febr. 1929 Kloosterstraat 109. GETROUWD en die, mede namens wederzijdsche fami lie, hartelijk dank zeggen voor be toonde belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Haarlem 4 Februari 1329. Tilburg 'Toekomstig &ór.: STOKHUISPLEIN 7, Den Haag. Jlill 223 f ELzii Uil ini ijl! De ouders en voogden van de leerlingen, die deelnemen aan de ZATER DAG a.s. 111 den STADSSCHOUWBURG te houden LIGHAL-UITVOERING, hebben om mogelijk teleurstelling te voorkomen n0^ot Dinsdagochtend 5 Februari gelegenheid, kaarten (inbegrepen deelnemerskaarten) te bestellen aan het adres KLOPPERSINGEL 177. Voor anderen zijn toegangskaarten k 3, 2, 1-5° en f 1, met ingang van a.s. Woensdag te verkrijgen aan de adressen: EINDENHOUTSTRAAT 19, PIETER KIB6STRAAT 73 en KLOPPERSINGEL 177. R.K. MANDOLINECLUB DINSDAG 5 FEBRUARI a.s. Gem. Concertzaal. Aanvang 8% uur. Solisten WILLEM KNIKKER, Viool W. J. SNOEKS, Bariton 4 JAN N1BBERING, Piano Kaarten a 0.60. bel. Inbegrepen. Fa. ALPHENAAR, MIGNON CO.. MAG. ST. JOZEF en 's avonds aan de zaal. In gezin met kinderen gevraagd een zelfstandig k- nrjende werken. G. v WARMERDAM, Santpoorterstraat 49. R.K., m. huisel. vsrk., bij J. SINTENIE Blot mendaalsche weg 67, Santpoort. gevraagd op Import- en Exportfabriek benoorden Amsterdam, ontw. jongm. van goeden huize, R.K., niet beneden 20 jaar, accuraat en actief persoon, bekend met boekhouden en mdd. talen, event. Spaansch. Brieven met voll. inl. verlangd salaris enz., onder no 6282, bureau van dit blad Net persoon wenscht kennis te ma ken met nette jüffrouv, 0ng. 40 tot 45 jaar, R.K. Br. m. -portret onder No. 6279, bur. van dit blad. kunnen voor direct geplaatst worden, tegen hoog loon. Zij. die gewend zijn op stroom te werken genieten de voorkeur. Aanmelden bij den PORTIEK vóór 6 uur n.m. gevraagd om de leiding op zich te nemen voor onze 10 morgen groote bloem bollenculturen in Noord-West-Duitschl and. Uitsluitend 1ste krachten gelieven zich aan te melden aan Nord-Westdeutschen Bloemenzwiebelkultures e. V. Wesermünde—Lehe, Duitschland. De op DONDERDAG 7 FEBRUARI tegen 10 uur aangekondigde heeft dien dag plaats des middags 2 uur. BEZICHTIGING: DONDERDAGMORGEN van 9—12. Behalve diverse MEUBILAIRE GOEDEREN (waarbij o.m. wit laqué Louis XV Salonameublement) worden mede nog verkocht een partij WIJN van verschillende merken alsmede een 10-tal in prima staat verkeerende ELEC- TRISCHE STOFZUIGERS, gediend hebbende voor demonstratie, waarbij de meest bekende fabrikaten als: Hoover, Excelsior, Electro Lux e. a. Gevraagd 15 Maart of 1 April een FLINKE v.g.g.v.. als Meisje-alleén, mits ze'fst. kunnende werken en koken. Hoog loon. Br onder No. 6306, bur. van dit blad Mevrouw VAN VLIET, Tuinwijklaan 1, hoek Spaarnelaan, vraagt per 15 Februari een v. d. en n.. kunnende koken en werken Loon 35 per maand. Aanbiedingen na 7 uur. Voor verschillende afdeelingen worden eenige gemakkelijk aan ie leèren werkzaamheden. Na eeirgen tijd inwerken Ihrik loon. Aanmelden by den PORTIER vóór 6 uur n.m. Net Meisje van 1415 j. gevraagd :n gezin van 2-pers., van half negen tot 3 uur. Loon 4 p. week. GROOTE HOUTSTRAAT 150. Er biedt zich aan een 2de Bediende, bek. m. brood- en beschuitbakkerij, v. g.g.v. Br. onder no. faü"7, bur. v. d. blad GEVRAAGD, reeds op kantoor werk zaam geweest zijnd en goede hand schrijvend; onmiddellijke in dienst- treding. Brieven onder no. 6220, bur, van dit blad. op land. Brieven onder no. 6287, bur. van dit blad. bij de nieuwe HB S. (Kleverpark) te koop of te huur. Te bevr.: BLO* A DE VRIES, Leidschevaart 318. te huur vanaf 4 per week. Te zien en te bevragen: NOBELSTRAA1 o. JJ a.s. en voor HEEREN, op DINSDAG Prijzen 25.10.5. troostprijs. Aanvang 1 uur. Aangifte vóór half één in café VAN DER PUTTE. houdt, ijs en weder dienende, een op WOENSDAG 6 FEBRUARI, om prijzen van 40, 20. 10 en 5 gulden. Aangifte bij café DEUTEKOM, tus schen half één en één uur. Morgen hardrijderij voor jongens. HET BESTUUR met grooten kelder. Volkrijke buurt. Te bevragen: BLOM DE VRIES, Leid- schevaart 318. Te koop gevraagd een stuit OUDE, RUIGE of PAARDENMEST. Adres: M. STUT, Zijlweg 14, Haarl-m. Tetteoodcstraat 12, Haarlem Tc huur tegen 1 Maart, groot modern gelegen v. d. Vinnestraat 4 rd., 500 ler jaar. Te bevr. KINDERHUIS- 3INGLL 60 zwart ,n i in "bestaande Comestibleszaak. Vakkennis vereischte. Opgaaf van verlangd salaris, leeftijd en laatste betrekking werkzaam geweest, Brieven onder No. 6302, Bureau van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 3