Stadsnieuws ke:]nemerland UIT DEN OMTREK Stofzuigerhuis MAERTENS i ii EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DINSDAG 5 FEBRUARI 1929 BLADZIJDE 2 Heringa Wuthrich, Haarlem Electricïteit Agenda 6 Februari Te Haarlem wordt druk op de grachten gereden Geen lichtboei bij de „Salento" Opbrengst collecte Verkeerd uit de tram gestapt Aanrijding bij de Leidschebrug TANDHEELKUNDIGE KLINIEK Begrafenis kolonel J. H. Daam van Tubergen ZWEMMEN Jaarlijksche algemeene vergadering H. N. G. B. Melkwagentje omvergereden Poging tot inbraak Het Comité van Katholieke Actie te Haarlem Tuinbouw en Plantkunde Dagboek van een Gazelle-Rijwiel De Lighal-uitvoering Door het ijs gezakt Met een valschen sleutel binnengekomen Jaarfeest „St. Raphael" Verkeersongevallen Staat van Besommingen Marktbericht Rijksvischafslag IJMUIDEN-OOST IJMUIDEN WIJK AAN ZEE CASTRICUM HALFWEG VIJFHUIZEN HAARLEMMERMEER ZANDVOORT LISSE Barteljorisstr. 16-Tel. No. 10756 Apex Stofzuigers f 90.- Een Poolsche oceaanvlucht burgerlijke stand De nieuwe St. Bavo-school (L. O. voor jongens en meis jes) in de St. Bavo-Parochie te Haarlem-Noord. Architect is de heer Jac. P. J)essing te Gouda. t^ti UlM-J/B-ll buntHim!' liftjgllli-jall mm ffl (Adv. Ing. Med.) Sociëteit „St. Bavo" half 9 uur Haarl. In koop Combinatie 8 uur Kunst na Ar beid 7 uur Cursus Banketbakkers 8 uur Vertrouwensmannen Metaalbewerkers 8 uur Jaarfeest Patronaat St. Elisabeth en Barbara 8 uur Genootschap der H. Kindsheid 8 uur Bevolkingsbureau. St. Josephsgezellenvereeniging Jansstraat 59 5e Uitvoering der Jaarfeesten. Stadsschouwburg Wilsonsplein 7 '/t uur ..Voordrachtavond der leerlingen" van de Mij. tot Bevordering der Toonkunst. Cinema-Palace Groote Houtstraat 8 uur Bioscoopvoorstelling (alleen voor volwasse nen). Rembrandt-Theater Groote Markt 7 en kwart over 9 uur Bioscoopvoorstellingen. Hillegom Gebouw van de Coöperatieve vei- lingvereeniging Weersteinstraat Bloembollententoonsteling. Hedenmorgen waagden eenige personen zich op de Nieuwe Gracht, vóór het Bis- schoppeiyk Paleis. Al spoedig kwamen er meer liefhebbers, die de schaatsen aanbon den en weldra over het mooie ys zwierden. Een baanveger, gewapend met zyn onaf scheidelijke bezem, zorgde er voor, dat de baan zoo geriefeiyk mogelijk was. Ook op de Leidschevaart, vanaf de Emmabrug tot aan de Zandvoortschelaan werd druk gere den, het ys is daar schitterend. Men deelde ons mede, dat op de Brouwersvaart en de Garenkokerskade ook vele menschen op de schaats stonden. Het zal nu goed gaan worden, nu het ijs tenminste voor iede.een te berijden is. Naar de „Tel." verneemt, kan aan het verzoek tot het leggen van een lichtboei bij het 'wrak van de „Salento" niet worden voldaan, met het oog op de plaats, waar dit wrak ligt. Het bevindt zich n.l. te dicht bij de kust en te midden der branding, zoodat men daar, zooals van de zyde van het Loodswezen verklaard werd geen lichtboei kan plaatsen, 's Avonds en 's nachts zyn de lichten van IJmuiden voldoende te achten om leiding voor de visschersvaartuigen te geven. Sedert eenige weken is bij het wrak een gewone wrakboei geplaatst. Gistermorgen werd in de parochiekerk van den H. Antonius van Padua aan de Nieuwe Groenmarkt, een liefdadigheidspre- dicatie gehouden door den Zeereerw. Heer Pastoor J. Reynenberg, ten bate van de armen der parochie. De daarbij gehouden collecte bracht de mooie som van 685 op. De 74-jarige A. v. D., wonende alhier, stapte gisterenavond op het Plein in de verkeerde richting uit de tram, terwyi deze nog in beweging was. Ten gevolge hiervan viel hy en bekwam een verwonding aan het noofd. Door een lid van den Ongevallen Dienst werd de man in een garage aan het Plein verbonden, waarna hij per auto naar huis werd gebracht. Omstreeks 12 uur Zaterdagmorgen reed een vrachtauto op de Leidschevaart, komende van "de Westergracht, en wilde de Leidschebrug op gaan. Uit de Leidsche- straat kwam ook een vrachtauto die even eens van plan was de brug op te gaan. Samen konden ze natuurlijk deze smalle brug niet passeeren, waardoor de laatstge noemde auto aangereden en aan de voor- zyde ernstig beschadigd werd. CENTRALE Kenaupark 26A Telefoon 12644 SPREEKUREN: van 9-11 en 1 tot 2. Dinsdag van 6.30 tot 8.30 Zaterdagmiddag GEEN Spreekuur Gistermiddag had op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede de begrafenis plaats van wijlen den heer J. H. Daam van Tubergen, in leven gep. kolonel by de Infanterie van het Oostindisch leger. De begrafenis, die een zeer eenvoudig verloop had, werd alleen door familie leden bygewoond. Eenige kransen en bloemstukken dekten de baar. Aan de groeve werd niet gesproken. De heer Daam, broeder van den over ledene dankte voor de belangstelling. Gisteravond hield de Haarlemsche Zwem- en Polovereeniging H. V. G .B. baar jaariyksche algemeene ledenvergade ring in hotel „Lion d'Or", Om ongeveer kwart over achten opent de voorzitter, de heer R. Peereboom, deez ver gadering en heet alle aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder den eere-voorzitter Dr. W E. Meeren sen het eere-lid Joh. M. Schmidt. In zyn openingswoord brengt de voor zitter nogmaals de kwestie van waterpolo- verwording ter sprake. Er zijn twee wegen om te komen tot een sportiever spel: ten eerste de spelregels veranderen en ten tweede het niet spelen in competitie forma tie. Nu echter wordt de hoofdvereischte, meer sportieve opvattingen der spelers, vergeten. Momenteel probeeren de spelers zooveel mogelijk de spelregels te ontduiken en houden den scheidsrechter in het oog om zooveel mogeiyk ongestraft overtredin gen te kunnen maken. Dit is geen sportie ve opvatting; de spelregels zyn er om na te komen en de -scheidsrechter zorgt er voor dat afwykingen worden gestraft Het niet in competiie-verband spelen lykt de eenige oplossing die direct is door te voeren. Het spelpeil behoeft hierdoor niet te lijden, zie maar naar het hockey en rugby in Engeland, dat ook geheel zonder competitie wordt gespeeld. Na deze algemeene inleiding van den voorzitter werden de notulen van de vorige algemeene vergadering voorgelezen en goed gekeurd. Het jaarverslag van den secretaris gaf een uitstekend beeld van de grootsche verrichtingen der vereeniging in het afge- loopen Jaar. Ook het verslag van den pen ningmeester toonde dat ook in dit, gedeeltp van H. V. G. B. vasten grond heeft De secretaris en penningmeester werden be dankt voor de samenstelling van bun uit gebreide jaarverslagen. De kascommissie had de boeken van den penningmeester, den heer S. de Groot, nagezien en bracht hem hulde voor zijn zuinig en accuraat beleid. Na deze punten werd overgegaan tot de bestuursverkiezing Door verschillende om standigheden was het bestuur gedund tot vier leden. De voorzitter legde er den na druk op dat deze vermindering geen oor zaak heeft in onderlinge geschillen, maar slechts een toevallige loop van omstandig heden. In de praktijk is gebleken dat een be stuur van 7 leden feitelijk te groot is. daar om wordt de vergadering voorgesteld om het bestuur te doen bestaan uit 5 leden, hetgeen in de statuten is voorflen. De voorzitter deelt mede, zooals hij ook reeds ir het begin der vergadering had ge zegd. niet meer voor een herbenoeming in aanmerking te kunnen komen, wegens drukke bezigheden. heeft en hoopt dat hij achter de schermen het vele wat hij voor H. V. G. B. gedaan zal blijven werken. Het bestuur wordt hierna met algemeene stemmen als volgt samengesteld: n.l. de heeren: P. v Ammeren, voorzitter: C. Dek ker, secretaris, S. de Groot, penningmeester; J. Bongertsman Sr. en J. Bouwer, com missarissen In de technische commissie werden ge kozen de heeren: Glak, de Boer. Bouwer en Huisenga. terwijl als adviseur de e.s. trai ner zalwo rden toegevoegd. De kascommissie werd samengesteld ui de volgende heeren: K de Boer, S. v. d Meer en A C. v d Berg. Na nog eenige algemeene besprekingen ftvef de verdere agendapunten sluit de voorzitter om half 11 de vergadering. Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur moest een melkwagentje op den hoek Rolland straatOranjeboomstraat uithalen voor een auto, met gevolg, dat het melkwagentje kantelde en omviel. Het wagentje werd be schadigd en een hoeveelheid melk ging ver loren. Een buitenkansje voor de poesen uit de buurt! In nacht van Zaterdag op Zondag heeft men geprobeerd in te breken in het Luxor Theater aan de Groote Houtstraat, n.l. om te trachten met breekyzers een nooddeur aan Het Zakje te forceeren. Men is evenwel niet binnen kunnen komen. Van de 55 aangeschreven R. K. vereenigin- gen in Haarlem zyn er thans 41 in principe toegetreden tot het comité van Katholieke Actie te Haarlem. Alle 55 vereenigingen zijn uitgenoodigd tot een byeenkomtt op Dinsdag 19 Februari, des avonds half 9, in gebouw ,.st. Bavo." De besturen dier vereenigingen moeten vóór 15 Februari a.s. den naam inleveren van een candidaat voor een zetel in het Comité van Katholieke Actie. In de vergadering van IP Februari moeten nog 14 vacatures aangevuld worden. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Kon. Ned Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde houdt Dinsdag 5 Februari as. des avonds om 8.15 uur in Restaurant Brink- mann, aan de Groote Markt een vergade ring. De agenda vermeldt o m.: Jaarven-slag. Mededeelingen, betreffende viering 50-jarig bestaan en „De invloed van het licht op den groei van planten." Door de pittige, inslaande reclame in woord en geschrift en de goede hoedanig heden, welke zij in het gebruik toont te be zitten, is de Gazellefiets in heel ons land bekend. Maar nu wordt ons nog 't geheel nieuwe eigenschap van haar geopenbaard: „Zij kan schrijven," voortreffelijk schrijven zelfs en als ge misschien ongeloovig de schouders mocht ophalen, zouden wij u willen wyzen op „het dagboek van een Gazelle-rijwiel", dat thans door de Gazelle-rijwielfabriek wordt verspreid. In aardige geestige rijmpjes vertelt daarin een Gazellefiets hare lotgevallen en zy doet dit zóó boeiend, dat wij hare vele avon turen geheel met haar meeleven; met haar de opwindende jacht meemaken, die zich ontspint, als een „Zwijntjesjager" haar heeft gestolen. Zoo boeit het boekje tot het einde toe. Het is een uitstekende pittige reclame van de Gazellefabriek, een keurig boekje, dat van vele fraaie illustraties is voorzien. Wij willen de aandacht van onze lezers nog eens vestigen op de uitvoering welke Zaterdag a-s. gegeven zal worden in den Stadsschouwburg ten bate van het Haar- lemsch Lighalfonds. Aan deze uitvoering wordt medegewerkt door de leerlingen van de scholen 17, 18 en 19 en de dames en heeren der Gym- nastiekvereeniging „Tumlust". Het programma is zoodanig samengesteld, dat duidelijk gedemonstreerd wordt het ver schil tusschen de vroegere richting met haar stramme, min of meer stijve bewe gingen en de nieuwe richting met haar beweeglijke oefeningen. Voor de noodige afwisseling wordt zorg gedragen door de heeren en dames van „Tumlust" terwül de avond muzikaal zal worden opgeluisterd door de „White Star Band", onder leiding van den heer M. Redrigues Pereira. Er zyn nog enkele plaatsen voor niet- ouders van leerlingen beschikbaar. Voor by- zonderheden verwezen wy naar de adver tentie in dit blad. Zaterdag waren eenige personen aan hét fuiken zetten in de Ringvaart, onder vyf- huizen. Men moest daar gaten voor in het ys hakken. Plotseling zakte de visser C. S, van Zaandam door het ys. Zyn kameraden wisten hem even spoedig uit zijn netelige positie te bevrijden. Bij menschen in de onmiddeliyke omgé ving, aldaar, werd de halfbevroren visscher- man van droge kleeren voorzien. In den racht var Saterdag op Zondag men door middel van 'n valschen sleutel bin nengekomen in perceel A. L. Dyserinckstraat 128 Een bedrag van f 30 is vermist uit twee portemonr.aies die zaten hl een broekzak. De recherche stelt een onderzoek in. Zaterdagavond hield de afdeeling Haarlem van bovengenoemden bond haar jaarver gadering in „St. Bavo". Het is een goed geslaagde avond geworden, wat voor het grootste gedeelte kwam door de medewerking van de Rederijkerskamer „Alberdinck Thym De voorzitter, de heer de Rooy, opende de vergadering op de gebruikelyke wijze en riep een welkom toe aan de aanwezigen, in het hoofdbestuur, de heeren Timmermans en byzonder aan de afgevaardigden van het Prust, aan de Rederykerskamer en de mu- ziekvereeniging „Utile Dulci". In zijn openingsrede memoreerde de voorzitter het-, geen het afgeioopen jaar gedaan was en constateerde met blydschap, dat de organi satie toenam in groei en bloei. Hij verzocht de organisatie zoo sterk mogelyk te maken voor de komende dingen in 1931. Een woord van dank bracht de voorzitter aan de ver- trouwensclub en vooral aan de gebroeders De Bruin, voor het belangryke werk ver richt voor de organisatie. Het woord was dan aan dén heer Prust, die gaarne van deze gelegenheid gebruik maakte om iets te zeggen in het belang van het Mgr. Mutsaersoord. Wat was voor ons de organisatie gedurende de laatste 25 jaar en wat moet het worden? aldus vraagt spr. In de jaren 19035 en 7, hoe was het toen met het loon, met den dienst en met de rusttyden, met het pensioen en met de rechtspositie? Gij ouderen kunt het u nog wel herinneren. Hoe dikwyls werd niet gezamen- lyk gesteund van het schamele loon. Er zyn resultaten gekomen, de ouderen hebben on danks hun lange diensttijden nog tyd ge vonden om te werken voor de organisatie, ter verbetering van onze positie. Maar St. Raphael heeft ook gewerkt op geestelijk gebied en gezorgd voor voorlichting door sociale priesters en uw bestuur. Dus naast het stoffelijke werden ook geestelyke belan gen behartigd en daar zyn wy dankbaar voor tegenover God en hen die daaraan heb ben meegewerkt. Maar wat zal de toekomst brengen? Wy hebben onzen naam hoog te houden om onzen Invloed sterker en grooter te maken. Vrouwen, werkt gy met ons mee, staat pal naast uw man en vuurt hem aan. Laten wy bij onze pogingen ter verbetering van onze stoffeiyke positie ons oog omhoog gericht houden, dan kunt gij begrypen, waarom St. Raphaël het mgr. Mutsaers oord gesticht heeft, wy zyn er van over tuigd, aldus spr., dat dit het mooiste werk is dat St. Raphaël heeft kunnen beginnen. Ruim 7700 leden hebben wy en er worden propagandavergaderingen gehouden om dat getal op te voeren. Van 1 Maart tot 1 Ja nuari zonden wy 154 patiënten uit. Wy heb ben nog veel noodig, maar als wy onze schouders er onder hebben gezet, dan komt het er. Het Oord heeft den naam gekregen van onzen onvergetelijken eersten adviseur mgr. Mutsaers, die op zijn sterfbed nog aan St. Raphaël dacht. Laten wy hem eeren door dat werk te voltooien. De voorzitter dankte den heer Prust voor zijn rede en nu kwam de Reederykerskamer met „Het Paardenmiddel" op de planken. Zooals verwacht werd, was het succes groot en telkens lachten de aanwezigen hartelijk om de malle situaties. Na afloop dankte de voorzitter op hartelijke wijze voor de mede werking en sloot op de gebruikelijke wyze. JUBILEUM Vandaag viert de heer D. Beek, straatma ker by de gemeente Haarlem zijn 25-jarig jubileum. Op het bureau werci hem onder eenige waardeerende woorden de gebruike lijke gratificatie van de gemeente overhan digd. DAT VIEL NIET MEE Toen Zaterdagmiddag een voerman uit Haarlem met een zware vracht hooi langs den Vyfhulzerdijk reed, gleed onverwachts door de ongelykheid van den weg de ge- heele lading van den wagen. Persooniyke ongelukken kwamen niet voor. Tarbot perk ,g. 1.70 0.66 Griet per 50 k.g. 0.60 0.30 Tong per k.g. 1.70 1.35 Groote schol per 50 k.g. 29.— 23.— Middel schol per 50 k.g. 32.— 25.— Zet schol per 50 k.g. 37.— 28.— Kleine schol per 50 k.g. 34.— 10.— Bot per 50 k.g. 10.— 7.50 Schar per 50 k.g. 16.— 9 Tongschar per 50 k.g. 46.— 26.— Rog per 20 stuks 28.— 1350 Vleet per stuk 2.60 Pieterman en Poon per 50 k.g. 12.— 9.— Groote schelvisch per 50 k.g. 54.— 47.— Middel schelvisch per 50 k.g. 54.— 47.— KI, midd. schelvisch per 50 k.g. 35.— 28.— Kleine schelvisch per 50 k.g. 26.— 13.— Kabeljauw per 125 k.g. 38.— 29.— Gullen per 50 k.g. 16.— 12.— Leng per stuk 2.50 0.60 Heilbot per k.g. 1.75 1.55 Wijting per 50 k.g. 10.— 4.— Koolvisch per stuk 1.60 0.50 van DINSDAG, 5 Februari 1923 Stoomtrawlers Nelly 1954.— Amstelöyk 2970. Catania 2738. Brown 2488. Dirk Jacobus 2091.— Hibemia 2239.— Derlka 10 2463.— Erika 3790— Terminus 3C63.— Corrie 4061. Johanna 2152. Marie van Hattum 2290.— Poseidon 2671.— Beugers VI. 207 1227.— Loggers K.W. 5 483.— Nagekomen besommingen van Maandeg 4 Jan. Loggers: K. W. 39 f 1110.— K. W. 144 11 674.— 169 n 1652.— 132 99 385.— 158 91 843.— 22 99 559.— 103 99 481.— 112 z 99 428.— SCh. 246 604.— 4 11 265.— Beugers; VI. 217 1482.— 167 1016.— 114 1400.— 298 11 908.— 172 11 1029.— Feestavond meisjes-Patronaat De feest avond van 't meisjes-patronaat Zondag avond gehouden, mag zeker schitterend ge slaagd heeten. Z.Eerw. Pater Vicaris opende met 'n kort welkomstwoord en sprak den wensch uit op aler steun voor het Patro- naatswerk te mogen biyven rekenen. De Kersttableaux vielen zeer in den smaak van het publiek. Vooral de laatste groep „De verheerlyking van 't kind Jezus" was buiten gewoon mooi gesteld. De 12 engelen met palmtakken, de 3 Koningen met hun hof houding, de herdersgroep en 't meisje in boe tekleed die op ontroerende wijze ,,'t Gebed tot Jezus Christus" van Vondel vertolkten, vormden een schoon geheel. Na de pauze werden door de meisjes mooie kerstliéderen gezongen, die zuiver van toon en maat uitgevoerd werden. De vrije gym nastische oefeningen werden ook keurig ver richt. Een blijspelletje eveneens door de meisjes gespeeld deed de lachspieren goed functionneeren. Daarna werd een verloting ten bate van het Patronaat gehouden. Ieder was enthousiast over dezen avond en we hopen dat nog veel van die avonden met echte opbouwende kunst door de meisjes ten beste zullen gegeven worden. Noordzeekanaal dichtgevroren Gisteren morgen was voor het eerst dezen winter het Noordzeekanaal met een yskorst bedekt. Zoolang, echter het grondijs niet „loopt" heeft het op 't verkeer nog niet veel invloed. Feestavond R.K. Volksbond Zondag gaf de afd. Wijk aan Zee van den R.K. Volks bond den eersten van haar twee feestavon den in café „Sonnevanck". De belangstelling was zeer groot, de ruime zaal was geheel gevuld met publiek. Het tooneelstukje „Visscherskinderen" door Odijk, werd opgevoerd. Bovendien werden door de concertzanger J. Hensen een paar opera- en concertstukken ten beste gegeven, die natuurlyk algemeenen byval vonden. Het treffend mooie tooneelstukje, een men geling van ernst en luim, viel zeer in den smaak. Het publiek was uiterst voldaan. Het clubje hield zich best. Ook de 2 jongens, die nog nooit „op de planken" waren ge weest, speelden hun rol goed. Vooral de jongste der twee, met zyn heldere stem, bekoorde zeer. Het derde bedrijf, dat de ont knooping gaf, was aandoenlyk en boeiend. De grimeering was eenvoudig doch goed. Het spel ging vlot. Toen na het laatste be- dryf het doek zakte, volgde een langdurig applaus. Direct waren de spelers opgesteld om een toepasselyk driestemmig liedje „Hol land's Zee" ten beste te geven. Ook dit toegiftje werd door het publiek gewaardeerd. Het is voor het bestuur der afdeeling te hopen, dat a.s. Zondag, wan neer de tweede feestavond met hetzelfde pro gramma wordt gegeven, de zaal weer ge vuld is. Uitvoering Patronaat. Zoo werd dan Zon dag j.l. de laatste, opvoering gegeven van de uitvoering van „De Geleerde Nazei" door de tooneelclub van het Patronaat. De zaal was ook ditmaal en nu tegen entréepryzen werd gespeeld, zeer goed bezet. Ieder volgde de verhandelingen op het tooneel met stijgen de belangstelling. Dat was ook geen wonder want steeds meer leefden de jonge toonee- listen zich in hun rol in. Er werd zeer ver dienstelijk werk geleverd. De club mag met voldoening op haar avonden terug zien, waartoe zeer zeker heeft bygedragen de ar beid van den leider, den heer Essing. Voor de nagelaten betrekkingen van de „Prins der Nederlanden", De tooneelveree- niging „Ons Vermaak" gaf in de zaal van ,,De Rustende Jager" een uitvoering 'voor de leeniging van den nood der nagelaten be trekkingen van den Prins der Nederlanden. De zaal van „De rustende jager" was te klein om alle gegadigden die met het doel Ingeno men waren, te kunnen bevatten. Ruim 250 personen waren aanwezig. Het spel, opge voerd werd „De verjongde Professor", viel ook zeer in den smaak, dank zy de goede krachten van Ons Vermaak. Halfwegsche Sportclub „De Bataai. Zondag werd door de H. S. C. „de Bataaf" een afvalwedstryd op de schaats gehouden. 'Ondanks den zeer sterken wind, hadden 17 rijders ingeschreven. De uitslag was als volgt: 1. c. Tienstra, 2. L. Buis, 3. K. de Kwast, 4. H. Walter. Eenige premieprijzen werden gewonnen door J. Buis en C. Tienstra. Alg. Vergadering De vereeniging R. K. Ziekenzorg St. Gerardus Majella zal op Woensdag 13 Februari haar jaarlijksche alge meene ledenvergadering houden in café Meijer te Vyfhuizen. Burgerlyke Stand van 1—4 Februari Geboren: Pleun, z. van K. Willemstein en M. Michel Diderica Cornelia Martine, d. van M. A. de Fockert en C. J. van Vonno. Antonius, z van M. A. Leydekker en C. W. E. Michielse. Gysbertus Thomas, z. van j. J. Ludlage en A. J. van der Meer. Anthonie Ferdinand, z. van N. J. Dol en Th. Vis. Sophia Petronella, <J. van M. A. Stijger en R. de Breuk. Levenlooze d. van P. Pols en M. Heimigh. Overleden: Geertruida Everdina van Teu- nenbroek, 12 j. Peter Gysbertus van Maaren, 35 j„ geh. met K. Silvis. Elisa beth Knoopen, 79 j., wed. van W. Coolber- gen. Catharina Siderius, 77 j., geh. met H. Romijn. Ondertrouwd: Rinse Bilstra, 28 j. en Trijntje Kant, 20 j. Burgerlijke Stand van 2531 Januari Overleden: J. Koper, weduwe van G. Koper, 57 jaar. Burgerlyke Stand. Geboren: Petronella Johanna, d. van A. Wijsman en A. M. On derwater. Anna Cornelia, d. van J. Th. v. Turenhout en A. van Vliet Anna, d. van a. Meywaard en A. Petrie. Johan nes Petrus, z. van J. Mens en M. v. d. Hulst. Overleden: Barbara Dorothea ten Ham wed. van J. W. Aders, 80 jaar. Ondertrouwd: C. v. d. Wetering en E. Roubos. Getrouwd: A. W. Reeuwyk en M. J. v. d. Voort. Een aantal Polen in Amerika hebben een bedrag van 640.000 francs beschikbaar ge steld voor het ondernemen van een Pool sche Oceaan-vlucht. Voor dit bedrag zal een nieuw toestel gekocht worden, waarmee in het voorjaar Majoor Idzinowski en Majoor Kabula zullen starten. (N i e i - O fi c i e e 1). «De STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 5 Februari 1924 Se Klasse He Lijst. Hooge prijzen-: 3555 4902 13389 1S220 18327 1000 2274 6401 12963 13979 1S263 1S346 ƒ400 8954 9905 11612 14753 16655 18292 200 762 1438 3491 4125 4585 7682 10016 12172 15608 18182 18240 20874 100 Prijzen van 70 76 139 535 63' 705 806 811 1150 1244 1296 1317 1320 1400 1547 1699 1713 1817 H24 1864 1906 2011 2325 2382 2565 2579 2596 2669 2728 2792 3023 3240 3273 3276 3277 3301 3693 3772 3918 4201 4228 4640 4647 4675 4695 4810 4922 4999 5046 5191 5466 5561 5597 5668 572! 5729 5827 5864 5992 6068 6203 6272 6327 6483 6633 6906 6971 6981 7044 7112 7150 7286 7559 7361 7377 7527 7535 7602 7631 7658 7672 7974 8114 8241 8260 8299 8346 8811 8836 8928 8060 9097 9401 9468 9524 9610 9847 9999 10040 10073 10075 10216 10245 10307 10391 10615 10695 10701 10785 10844 10967 10974 10996 11414 11417 11509 11538 11567 11676 11738 11748 11865 12049 12064 12068 12140 12218 12295 12302 12336 12430 12534 12636 12643 12916 12945 12995 13136 13153 13231 13319 13526 13536 13558 13577 13579 13692 13917 14035 14165 14192 14225 14437 14810 14887 15023 15463 15544 15564 15767 15803 15882 15919 16152 16211 163S6 16409 1Ö527 16563 16713 16803 17211 17241 17285 17703 18055 18236 I82S6 18363 1SS06 18530 18795 18807 18963 19229 K244 19304 19358 19406 19469 19588 19647 19799 19830 1SS54 20037 20059 20075 20200 20249 20271 20294 20.390 20398 20421 20551 20561 20592 20631 '0678 20679 20707 20810 20839 13785 979 1598 2161 2752 3382 4670 5422 5855 6522 7171 7624 S296 9319 10055 10631 11285 11745 12273 12700 13348 14127 15233 15924 16770 18270 18976 19644 20077 20536 20734 NIETEN: 185 25 27 80 81 87 118 133 187 214 275 279 280 315 323 362 368 374 394 396 410 465 491 534 543 552 632 646 718 776 800 856 877 899 993 1022 1035 1085 J145 1149 1136 1163 1175 1251 1260 1348 1368 1441 1499 1509 1514 1546 1593 1622 1642 1660 1694 1726 1741 1746 1752 1796 1841 1859 1892 1896 1898 1919 1954 1998 2008 2024 2029 2037 2084 2130 2172 2188 2195 2200 2297 2323 2349 2358 2367 2377 2392 2409 2447 2451 2490 2531 2580 2591 2592 2611 2633 2639 2731 2734 2740 2802 2815 2828 2835 2945 3019 3083 3087 3096 3144 3150 3151 3188 3238 3262 3285 3356 3439 3448 3472 3497 3543 3557 3558 3612 3637 3663 3671 3720 3766 3783 3800 3811 3826 3836 3842 3857 3865 3891 3945 3989 3992 4018 4019 4029 4054 4099 4118 4145 4148 415i 4164 4165 4219 4235 4283 4353 4380 445f 4461 4499 4533 4547 4586 4638 4666 4710 4727 4771 4796 4805 4834 4847 4907 4916 4989 5038 5048 5054 5130 5336 5357 5j80 5383 5387 5468 5524 5527 5554 5574 5615 5617 5643 5658 5662 5694 5708 5714 5780 5787 5807 5824 5826 5877 5879 5894 5916 5928 5937 5978 5987 6021 6080 6252 6266 6268 6290 6298 6313 6317 6329 6336 6343 6353 6365 6371 6391 6422 6427 6430 6433 6456 6458 6481 6509 6512 6555 6562 6581 6640 6675 6711 6716 6719 6735 6799 6852 6856 6859 6891 6919 6934 6950 6965 7073 7114 7203 7282 7357 7454 7484 7520 7578 7HOi 7630 7636 7643 7656 7685 7688 7720 7755 i 7785 7811 7829 7830 7843 7889 7902 7944 7950 8020 8042 8051 8082 8086 8092 8132 8150 8170 8184 8257 8259 8262 8280 8325 8327 8339 8395 8446 8448 8474 8480 8536 8557 8589 8594 8601 8607 8676 8764 8770 8798 8800 8822 8838 8898 8914 8935 8936 *9011 9013 9023 9048 9067 9080 9098 9102 9121 9125 9205 9208 9231 9238 9284 9304 9305 9317 9341 9459 9491 9516 9526 9531 9537 9663 9680 9687 9762 9779 9799 9823 9855 9860 9873 9884 9894 9912 9934 10012 10085 10098 10151 10186 10196 10201 10318 10383 10441 10475 10496 10672 10685 10938 10969 11230 11233 11545 11579 11671 11691 11976 11989 12201 12283 12635 12638 12801 12805 13020 13021 13260 13281 13439 13470 13625 13640 13857 13991 14235 14239 14521 14529 14839 14875 15104 15107 15448 15467 15588 15590 15763 15841 15998 16022 16022 16043 16217 16220 16324 16362 16636 16640 16973 17025 17125 17155 17237 17280 17575 17496 17628 17650 17793 17795 17982 17989 18145 18171 18351 18373 18613 18637 18814 18908 19078 19105 19289 19303 19611 19704 19863 19887 20055 20096 20377 20394 20588 20706 20896 20927 5e Klasse, m.z 5013 9636 70 m. 10532 10588 10595 10688 10740 10760 11078 11132 11165 11290 11335 11385 11586 11588 11604 11742 11787 11808 12051 12073 12127 12330 1 2372 12400 12656 12667 12746 12837 12913 12984 13072 13088 13113 13285 13295 13340 13493 13521 13539 13654 13659 13729 14056 14078 14082 14381 14398 14404 14589 14603 14691 14918 14920 14935 15168 15187 15313 15479 15480 15483 15597 15614 15622 15842 15870 15S77 16043 16054 16107 16054 16107 16110 16235 16240 16252 16373 16455 16506 16760 16780 16854 1704U 17053 17069 17166 17169 17184 17337 17349 17359 17501 17522 17544 17659 17662 17717 17825 17838 17937 18034 18041 18087 1SI78 18219 18247 18389 18430 18453 18659 18672 18717 18909 18932 18938 19123 19171 19212 19383 19419 19438 19714 19742 19808 19930 199*1 19943 20114 20150 20185 20449 20472 20493 20776 20782 20795 20964 13e lijst: 5120/70 70; 9647 m.z. 9647 Z. met niet. 10619 10767 11172 11468 11637 11809 12138 12432 12771 13000 13139 13353 13550 13795 14189 14429 14706 14950 15376 15521 15655 15921 16110 16138 16266 16508 16895 17076 17200 17444 17560 17773 17961 18089 18319 18524 18731 18943 19239 19516 19811 19946 20204 20515 20802 10644 10832 11196 11470 11645 11852 12142 12559 12794 13011 13158 1340» 13612 13819 14201 14509 14708 15014 15415 15522 15676 15936 16138 16188 16281 16544 16923 17087 17218 17462 17597 17779 17975 18108 18342 18537 18781 189S5 19266 19547 19839 19969 20328 20518 20834 10651 10922 11219 11528 11654 11876 12162 12587 12797 13014 13161 13435 13623 13833 14230 145U 14809 15042 15444 15528 15704 15965 16188 16217 16303 16581 16934 17102 17221 17473 17626 17787 17978 18127 18344 1859» 18790 19047 19267 195?0 19840 19979 20343 20550 20852 m.z. 5220 70; 5013 /70; 1265 ƒ70 e# Geboren 31 Jan. d. v. J. M. M. Korstjens- Smeele. 1 Febr.. d. v A. Ollj—Kaaij. 2 Febr. d v M. C. v d. Vliet—Geljon z. v C. E. Martens—Kensen; z. v. C. Heemskerkv. d Hart; d. v. G. W J. Rel- lergertv. Duffelen 3 Febr., z. v C. Klauwers—Lievendag, 4 Febr. d. v. J. H. de Bruljn—v. Oosterom; d. v. A. G. v. Es—Bur gerhout. De opgave van gisteren J. V. d. Pol—v. Dyk, d., vervalt. Overleden: 2 Febr.. C S. Jacobs—Geeven, 49 jKloosterstraat; E. Schryver—v. Gijlswifk, 48 J Grebberstraat; R. Schoo, 55 j„ Bosch en Hovenstraat. 3 Febr.. M. Hofland, 79 Prinsessekade; J. Veldhuis. 42 j., Kampefstraat; F. DelmontePaar- debek. 85 j.f Rozenprieelstraat; M. v. Den sen, 58 JHieronymut vun „Mnhen- Straat; H. G. v. Kampen, 36 J„ Kamperlaan. 11 n 11 i i iTm i i111iii

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2