Het Meertje van Caprera Stadsnieuws De Verkeersregeling bij den FEESTAVOND ST ADSSCHOU WBU RG 1ERINGA WUTHRICH Stofzuigerhuis MAERTENS EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSGHE COURANT - WOENSDAG 6 FEBRUARI 1929 BLADZIJDE 2 Philip's Radio-Toesteilen FAILLISSEMENTEN Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 ApexElectr.Waschmachinesf275.- Haarl. R. K. Vereen, Vac. Kolonies „DAAR LIEGEN WIJ ONS UIT" Agenda 7 Februari Haarlem's Tooneel De personeelsformatie voor gemeente-ambtenaren Het Communisme Rusland verbannen, werd nn terug geroe pen én kwam terug door Duitschlahd in een geblindeefden wagon. Aan het hóófd kwam te staan Lenln, wienS weerzinwek kende figuur spr. ten voeten Uit teekende. Naast hem schilderde hij Trotzky en nog zoovela anderen. Een ruime huisvesting Politiehonden-dressuur Jaarfeesten St. Joseph's Gezellen Vereeniging VefBUftttltig DrankWèt Een rijwiel terecht Statuten Een Ridder in de Orde van Oranje-Nassau BURGERLIJKE STAND R. K. Kring BILJARTEN VriendenkringH.B.C. II Uitgesproken faillissementen van Dinsdag 5 Februari OPVOERING VAN: G. van Eerden, van beroèp kóopm&ri In boter en kaas, wonende te Bloemendaal: Curator Mr. J. Hoog, Zomerzorglaan 40. C. P. Oudenjans, van beroep timmerman, wonende te Zaandam, N. Heerengracht 1. Curator Mr. L. V. Hoog. H. M. P, Martinot, van beroep koopman, wonende te Haarlem. Bosch eil Vaartstr. 5. Curator Mr. L. J. Venhuizen. A. van fcchie, van beroep bouwfnan, Wo nende te Hillëgóm, Rijksstraatweg. Cura tor Mr, A. A. Huizenga.- D. Bosch, van beroep bloemist en winkelier, wonende te Heemstede, Zandvoortschelaan 175, Curator Mr. G. E. Mellema. N. J. Sondorp, van beroep winkelier in feestartikelen) Wonende te Haarlem, Kleine Houtstraat 113 Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel. J. van der Spruijt, van beroep slager, wo nende te Zatidvoort, Haltéstraat ld. Cu rator Mr. J. El. J. Simons. Rechter-Commissaris in deze faillissemen- tefi Is dhf. Mr. E. J. Strick van Liiischótèn. OPGEHEVEN FAILLISSEMENTEN3 H. la Grand, van beroep manufacturer, wonende te Edam. P. J. van der Linden, van beroep winkel bediende, wonende te Heemstede. N.V. Haarl. Sfoomververij en Chemisóhe Wasscherü J. Wulf, gevestigd te Haarlem. ger en burgerwacht paraat gehouden wor den; moeten vooral de mensehen het daar heen leiden, dat niet-communistisch ge dacht en gehandeld wórdt, dat sociale mis standen worden weggenomen. Daartoe moeten stands- en vakorganisa ties zoo sterk mogelijk uigebouwd worden, waartoe spr aan het einde zijner rede met kracht en klem aanspoorde. Donderend applaus volgde zoowel na het eerste als na hét twêedé deel der fetie, welk applaus tot een ware ovatie uitgroeide. Warme woorden van dank bracht de voor zitter ten slotte pater De Greeve voor diens leerrijke, weki'oorwrochte rede. Sociëteit „St. Bavo" 8 uur Proza en Poëzie 8 uur Esperanto 8 uur R.K. Volksbond 8 uur Woningbouwvereeniging „Bloem hof" 11 uur R. K. Armbestuur «*=- 7 uur Cursus Banketbakkers 8 uur Bestuur Spoorwegpersoneel. St. Josephsgezellenvereenfging, Jansstraat 59, Zaal voor de gezellen gesloten. Stadsschouwburg, Wilsonsplein 8 Uur Derde Kamermuziekavond. Zoltan Szekely, viool, Géza Frid, piano. Restaurant Brinkmann 2 uur Jaarvergade ring afdeeling Haarlem tan den Ned. Bond van Bouwpatroons. Groote Kerk Van 34 uur Orgelbespeling door den heer George Robert. Gemeentelijke Concertzaal 8.15 uur Con cert H.Ö.V. Cinema-Palace, Groote Houtstraat 8 üur Bioscoopvoorstelling. (Alleen voor volwas» Sehèfl.) ftembrandt-Tfieater, Groote Markt 7 uur en kwart trvér 9 uur Bioscoopvoorstellingen. door VRIJDAG 8 FEBR. - Schouwburg Jansweg - Aanvang 8 uur. Schitterende recensies! Uitb. succes! Kaarten a 1, 1.50, 2 en 3, bij Fa.'s J. STAM, Zijlstr., hoek Nassaül. N. KRAAKMAN Jr., plein 20 Het ontwerpen van een personeels formatie heeft nogal wat voeten in aarde. De Centrale Ned. Ambt. Bond, gesteund door het Nat. Verbond van Gem. Ambténa ren waren de voorstanders, de R. K. en Chr. Ambtenaarsbonden en de Alg. Ver. voor Gem, Ambtenaren waren er tegen. in het orgaan van den Centralen Nèder- lafidschen Ambtenarenbond wórdt namelijk geschreven; „De formatie te Amsterdam is er. Met haar bijsleep van ongerechtigheid en narig heid is zij gekomen. Het onwaarschijnlijke is geschied. De slagen zijn mét wisselende kracht ook op nicts-vermoedènde hoofden neergekomen, bij anderen is de hangende dreiging werkelijkheid geworden. De slachtoffers wisten vaak niet wat over hért beslist was. Er is gedrukt, er is geschopt. De klappen Zijn raak geweest. Hoog en laag; dat is een geluk. Geen plaats voor den chef als refe rendaris. Dan maar hoofdcommies en de hoofdcommies commies ên de commies adj.- commies en de adj.-commies klerk en de klerk bureelambtenaar en de schrijver blijft schrijver, de eer van de formatie is gered. Rangen en standen zijn gebleven en het aahtal is in orde. Óp papier hébben de formatie-élementen gezegevierd. Als ijs vastgeklonken ligt het Vlietende ambtenaarsleven temeer. Het wordt koud en kil. Wie zal zich kunnen warmen aan dê gedachte zijn levensomstan digheden door een promotie te zien stijgen? Wie heeft nog hoop, dat de toezeggingen, hem reeds lang mondeling gedaan, eens werkelijkheid zullen worden? Doch voordat de ijzige kilte vöorgöed zal intreden, Zullen de wangen gloeien van verontwaardiging. De geesten zullen eerst nog wakker geroepen worden voor den strijd tegen onbillijkheid en niets ontziende starheid. Het gist op het Prinsenhof en niet eerder gullen de golven van ontevredenheid zich neerleggen voordat door samengaan Van alle krachten de aanval óp het formatie besluit'zal hebben doel getroffen." in een bijeenkomst van de R.K. Midden» standsVefeeniging, gisteravond in de groote Zaal Van St. Bavo gehouden, is door den zóózeer begaafden redenaar den Zeeteefw. Pater H. de Greeve S. J. het onderwerp „Communisme" besproken. Op deze bijeen komst hadden ook de dames der leden toe ing, maar desondanks was de opkomst toch niet zóó als verwacht Had mogen Wor den voor dit onderwerp en dezen talentvol len spreker. Dé voorzitter der vereeniging, de heer P. J. M. Vah Tetering, introduceerde in een aardig speechje pater Dé Greeve, waarna deze het wóórd nam. Deze kon in Zijtt inleiding niét nalaten Op de Vele leege stoeln te wijzen, maaf merkte daarbij op, dat hij zijn lezing tooh met een zélfde enthousiasme zou voordragen als voor een vöile Zaal. „Want," aldus spr., hét onderwerp „Communisme" Wil er niet in, maar gaarne houd ik mijn lezing, omdat ik weet, dat zij, die over het onderwerp hoo- ren spreken, medestanders worden in den strijd tegen het communisme',' Nu, de gewijde redenaar heeft woord ge houden. Zijn lezing heeft werkelijk allen weten te boeien. Het Onderwerp, weliswaar op beknopte, doch degelijke Wijze behan deld door iemand, die het volkomen onder de knie had èn dan Voorgedragen op bijzon der sympathieke wijze, dat zijn belde oorza ken van het trekken van aller belangstel ling. In gloedvolle Woorden wist de gewade spreker d'e opkomst en de ellende van het bolschewisme te sohetsen. In duidelijke trekken zétte hij het optreden er van uit een en met zoo intense aandacht werd Zijn goed gedocumenteerde lezing gevolgd, dat tijdens de geheele rede een ademlooze stil te heersohte. In korte trekken ging spr. allereerst na het ontstaan der revolutie in Rusland in Maart 1917 en de instelling van een sovjet welk wóórd; raad beteekent- naast een uit voerend regcringscomité. 15 Maart 1617 deed de Czaar afstand van den troon, om later naar Tobolsk Verbannen te Worden en in den Zomer van i9l8 te worden vermoord, Het uitvaagsel der menschen, vroeger uit Volgens hun eigen verklaring WiÜen zij ondermijning van godsdienst, gezin en ze delijkheid en alom prediking van den klas senstrijd. De afschuwelijkste middelen worden ge bruikt om het doel te bereiken en Spr. gaf daarvan sprekende Voorbeelden, Hij behandelde uitvoerig den cellenbouw der communisten. De geheelé communisti sche organisatie bestaat uit cellen en iedere cel uit drie leden, die contact houden met de afdeeluigeh en secties en aldus met het groote verband. Doof den Cellenbouw wordt de geheele maatschappij ondermijnd Zonder dat de Omgeving er iets van merkt. Onder bedrijfscelen worden verstaan dé cellen in particuliere ondernemingen en overheidsdiensten. Zoodra een paar eom- munisteft elkaar in een bedrijf gevonden hebben, moeten zij een óèl vormen. Spr. zette uitvoerig de wefkihg der celen ulteên. Ook schetste Spr. dê inrichting van de Al-Russische Commissie ter bestrijding vah dè contra-revolutie, meer bekend als de be ruchte Tsjeka of Oepu en de satanische wreedheid van haar optreden. In Rusland maakte zij 2 mllliöen slacht offers. Dit getal is ten minste bekend geworden. Als gevolg van de ondermijning per ze delijkheid is er groote verwording ontstaan, waarvan spr. verschillende staaltje gaf. Zoo loópen er 7 mlllióen kinderen rond, die niet de minste opvoeding genoten hebben en stad en land onveilig maken en wel zoo danig, dat de regeering hen aelfs wilde Ver giftigen gelijk ratten. Hoe men tegen God en godsdienst is, móge blijken uit het feit, dat men Gód voor een rechtbank gedaagd heeft en toen HU niet verscheen, Hem bij versték veroor deelde. 4 In het tweede deel zijner rede ging spr. na, dat de communistische bewegihg wel be weert gericht te zijn tegen 't kapitalisme, maar dat net inderdaad een Instrument is van het supéf-kapitalisme, om het groot kapitaal m handen te krijgen en aldus den dood zoekt van de arbeiders en midden standers. Mêt verschillende feiten en voorbeelden werd dit geïllustreerd. Wanneer het kapitalisme, Aldus spr., de uitbuiting is van 't volk door enkelen, dan Vindt men in Rusland het kapitalisme in zijn verschrikkeiijksten vorm. Heel Rusland ls vertruSU en aan hét hoofd van die trusts staan dé leiders der sovjet, Do stelling, dat de revolutie niet in het hart van het Russische volk is geboren, of schoon dit in het begin heeft meegedaan, ontevreden als 't was over bestaande wan toestanden, blijkt niet alleeri Uit deze kapi talistische beweging, maar uit het feit, dat dé kopstukken dér revolutie geen Russen waren, maar vreemdelingen als Joden, Do len, Letten en anderen. Dan kwam spr. tot dê communistische or ganisatie in andere landen, waarbij hij Uit voerig de aotiè in Holland besprak. ook hier is de cellenbouw; ook hier tracht men den goéden geest te bederven; ook hier wordt propaganda gevoerd: in de kazernes, op fabrieken, op scholen. Om het den menschen gemakkelijk te maken, lid te worden van de communistische partij, is zelfs opgericht een Vereeniging voor Volks- cultuur (de V.V.V, C.), welke in wezen ge heel communistisch is. Om d'it alles moet hier eèn contra-revo lutie tegenover gesteld worden; moeten le- Men schrijft ens: In het Kinheimpark te Bloemendaal staat een mooi nieuw gebouw, het Administratie gebouw van de Provinciale Waterleiding, een sieraad voor de omgeving. Bij de dpening van dit kantoorpaleis heeft de directeur van het waterleidingbe drijf uitdrukkelijk verzekerd, dat alle luxe er vreemd aan is. Waarschijnlijk was dit 'n antwoord op uitlatingen van menschen, die van een tegenovergestelde meening wa ren. Aan dl juistheid van de mededeeling Van den heer van Oldenborgh behoeft men nog niet te twijfelen, terwijl men toch van meé- nlög kan zijn, dat hét geboilw in dlle ge- Val zeer ruim is opgezet, te ruim in ver houding tot de behoeften. De bouwsom alléén bedraagt twee én een halve ton gouds en met den. grond en de installatie kan men de totaalkosten gerust- op een half millioen gulden schatten. Er werken echter in totaal 47 ambtenaren en beambten in. zoodat niet minder dan ge middeld 10.000 is uitgegeven voor dè huis vesting van eiken ambtenaar. Voor 10.000 aet öiën een niét onaardig villaatje en de Vraag ls dus gewettigd, of zülk een uitgave noodzakelijk was. Er is een teekenzaal. froot van afmetingen, waar slechts een riétal teeRenaafs wérken én ëlkahdëf zoo goed als niet kunnen terugvinden. Al deze onkosten moeten worden opge bracht dbor de afnemers van het Waterlei dingbedrijf en het mag als bekend worden beschouwd, dat de tarieven van het water bij het P. W B. nog al eens aanleiding geven tot klachten. Maar al zou dit fliét het geval zijn, dan nog mag meh vragen, dat vooral het overheidsbedrijf het VoOfbèeld geeft van groote soberheid. Wij vestigen hierop de aandacht, omdat Haarlem bin nenkort ook aan het bouwen van admini stratiegebouwen gaat doen, en dan mis schien een zelfde „breedë opvatting" huldi gen Zai ten nadeéle van de belastingbeta lers. Tot zoover de on3 toegezonden overwe gingen ovef hè* nieuwe gèböüw vah de Pro vinciale Waterleiding. Het was ons bekend, dat meerdere ingeze tenen in Haarlém het met den gedachten- gang van dezen inzender eens zijn en daar om leek het ons goed, bovenstaand schrij ven In handen te stellen van den Directeur der Provinciale Waterleiding, den heer Van Oldenborgh. Deze begon met naar aanleiding van het bovenstaande er zijn vreugde over uit te spreken, dat het blijkbaar aan het P. W. N. gelukt was een openbaar gebouw te stichten, dat óók door de groote „men" mooi gevon den Werd. Den ontwerper, den Hoofdingenieur van het Bedrijf, Ir. B. F. van Nieveit, komt hiervoor z.i. Aiie lof toe. Hij merkte Verder op, dat, ofschöoh het niet mogelijk is aan de eischen Van Welétand te Voldoen zonder eeriige meerdere kosten, de inzender met zijn schatting toch wel deerlijk mi9 Was. De stichting van het gebouw, inclusief het terrein, de electrische verlichting, de centrale Verwarming en het in den bdiiW opgenoihen laboratorium, hééft nog geen 3 ton fekosti De inzender had Zich door beschouwingen Vast te knoópen aan een schatting van 5 ton, be geven op het gebied van het fantastische. Indien men de werkelijkheid in die beschou wingen opneemt, ohtainkt aan het betoog zyn grondslag, aldus de directeur, die nog deed opmerken, dat obk dé Vodïstèllifig van zaken betreffende de teekenzaal gebukt ging onder eenzelfde mate van sterke overdrijving. De directeur achtte het voorts vanzelf Spre kend, dat het gebouw op den groei van het bedrijf berekend is. Anders handelen Zou toch wel zeer doM zijn geweest. Bovendien Viel er reeds dadelijk rekening mede te houden, dat by periodiek voorkomende uitbreiding van werkzaamheden, b.v. by verandering V&n tarief, aan meerdere tijdelijk werkzaam te stellen arbeidskrachten een plaats moest kufi- nen worden gegeven. Ten slotte wees de directeur er nog op, dat in de practyk nog nimmer gebleken is, «dat een openbaar gebouw te groot was. Hij meende dan ook, dat de inzender in geénen deèlë ongerust behoefde te maken, dat van het niéuwe gebouw van de Provinciale Waterlei ding niet ten volle het gewenschte pröfyt zou worden getrokken. In verband met den verkoop van het wandelbosch „Caprera" te Bloemendaal, dat thans is afgesloten, moest ook de po- litiehonden-dresseerelub „Kent tj Zelf" zicli voorzien van een ander oefenterrein, waarin ze schitterend is geslaagd. Mej. Crommelin té Bloemendaal was Zoo welwil- willend om éen pracht terrein gratis af te staan aan het z.g. „Neethof" të Santpoort. Dit terrein, dat nog beter geschikt is om po litiehonden af te richten, werd Zondag 3 Februari voor het eerst in gebruik genomen. Om B'A uuf wafëtt de leden van „Kent U Zelf" op het Soendaplein bij elkaar geko men, om gezameniyk naar het nieuw ter rein te gaan. By aankomst waren ook daar reeds velé Hondenliéfhebbérs öiet Hun tfouwe viervoeters aanwezig. De bewoners van Santpoort kwamen eehs een kykje nemefa, Want zooVeel hondengeblaf Wareii ze daar niét gewend, temeer daar te Sant poort byna g'êen hónden meer gehóuden worden, gezien het losloópen van honden daar verboden is. Eén der ledeh van de club had er voor gezorgd, dat een paar foto graven op het terreih aanwezig waren en Wél geèrt onbekenden, dé heeren Romyn en Bosse Uit Haarlem. Deze h'èerêh lieten biyken, dat Mét alleen de Vogels hün aan dacht trokken, dóch dat zê ook veel ge voelden VOor dé hondensport. Nadat door hét bestuurslid, den heer Roelse met een toepasselijk woord hét ter rein geopend was verklaard, werd overge gaan tot het maken van foto's van het nieuwe terrein, een gezellige foto van dé aanwezigen met hun henden en een paar foto's Van eèn paar honden afzönderiyk. Nadat er verschillende oefeningen ten beste waren gegeven, verlieten de iiefhebbers plm 12 uur hun nieuw terrein. Zohdag as. Zal dé elub eén eXtra nummertje pakwerk gev'éh. Wij wenschen dé club veel succés mét haar flieUWe öefeflterein èti hopen, dat zé net Als hét Vorigë jaar, ook dit jaar met een paar honderi voor de keuring der Koninklijke Vëreénlging' mag Verschijnen. Ieder jaar vergast de St. Joseph's Ge- Zellenvereeniging haar donatrices en dona teurs op een reeks feestavonden. Zesmaal treden de Rederijkerskamer „St. Oerpesiiis", de Muaiefcvereeftiglng „trtlle Dulci" en de Vlobienib ,l3t. Frac. Solanus" voor de begunstigers op. En ze doen dat met eere! We moeten er eeriyk voor uitkomen „St. Genesius" Wint het van de onderAfdee- lingen. Ih twee genres traden Ze voor het voetlicht, vóór de pauze met een drama tische schets „De Rooie", na de rust met een grappig gevalletje ,,'t Schilderytje". De Steunpilaren In beide stukjes waren zeer zeker de gebroeders Kruyver. In „De Rooie" gaf Ger. Kruyver Sterk en mooi natuurlijk spel te zien; hp is een kracht voor de tooneelafdeeling, die het peil van de uitvoeringen Ver bövén het middelmatige brengt. Doch ook dé ontslagen gevangene, voor gesteld dóór zyn broer Albert, wist ons den gemoedstoestand van aulk een persoon juist en zonder overdryvèn tot een figuur uit het volle leven te maken. De klucht ,,'t Schilderytje" Was de naam „kulcht" ten volle waardig. Alle personen droegen hierin tot een succes bij. Zoowel de rentenier, oom Thomas, als Bom- huls, de dööve Simon en malle Biermans! Aan het gelach kWam geen einde, eoödat de muren van de zaai nog grooter spanning hadden te doorstaan, dan tydens de mu ziek van de Harmonie. Ja, de Harmonie bracht ons in een ware Carnavalsstemming met haar prettige, pit tige maréChên. De Vioólclub gaf oók eènige nummertjes ten beste, Welke door het publiek met een dankbaar applaus bekroond werden. Stu- deeren, Gezellen, dan wordt het muzikaal genot nog beter! De praeses, kap. Th. W. Loomans, sprak nog een woordje Van opwekking en dank aan allen, die de vereeniging vooral fi nancieel steunen. Er Wordt nog te weinig begrepen, welke onschatbare voordeëlen de jongelui uit de beste arbeidersgezinnen genieten, wanneer zy lid zyn van de St. Joseph's Gezellen- vereeniging. Daar toch vinden zy de kracht om in de moeilijkste jaren staande te biyvea; de ontspanning, die na zwaren ar beid het geschikste is en de vrienden, die zy noodig hebben. De vele donatrices en donateurs in de stad kunnen er van getuigen, dat de jongelui in veilige haven zyn, wanneer zy zich ver eenigen onder de leuze „God zegene het eer zame handwerk". Inderdaad, Gods zegen rust op het werken van onze jonge arbeiders, wanneer zy be grijpen, dat ook voor hun Katholiek or- ganiseeren een eerste vereischte is. Met belangstelling zulten wij naar een Vólgend jaarfeest van onze Haarlctnsche Gezellen uitzien. Rest ons nog te vertellen, dat de geeste lijkheid in grooten getale was opgekomen BUrgeffteestef en wethoüders vah Haar lem brengen, overeenkomstig art. 12 der Drankwet, ter openbare kennis, dat is inge komen een verzoekschrift vah Petronella Zuldiahd, wedUWë Van Pletef de Groot, om vergunning ifigevölge art. 15 dier wet, tot het verkoopen van étêfkën drank in het kléin voor gebruik ter plaatse Vatt verkoop in dé benederivoorlokalitelt Van het perceel Aan den Heerenfeliigel ,11. Het ontvreemde rywiel, waarvan wy gisteren melding maakten, is terecht, Èen buurman had het vehikel even gebruikt, naar hy beweerde met toestemming van de vrouw des huizes. Een gevaarlijke manipula tie in dezen tyd van zwijntjesjagerij. De „Staatscourant" bevat de statuten van de Federaie voor behoud van Nauur- en Landschapsschoon in Kennemerland, ge» vesigd alhier. Het weekolad voer Bloembollencultuur schrijft: De regeering heeft ter gelegenheid van de herdenking van het 30-jarig bestaan Van tieft afdeelingen der Algemeene Vereeniging den heer R veidhuyzen van Zanten Gz„ voorzitter der oudste afdeeling Hillegom - betloemd tot Ridder in de Orde Van Oranje-Nassau. By de feestelijke byeenkomst op j.l. Maandag heeft de voorzitter der Algemeene Vereeniging namens dê Regeering vari dit Kon. Besluit mededeeling gedaan en aan den heer Van Zanten het ridderkruis over handigd th hst in dit nummer opgenomen verslag der byeenkomst vindt men de be woordingen waarin de heer Krelage zich van deze opdracht heeft gekweten Daarin komt tot uiting dat deze onder scheiding een dUbBele betfeekehis heeft. Door de daad der Regeering wordt aan de geheele vefeeniging en speciaal het statuut der afdeelingen hulde gebracht, waarvoor erkentelykheid by alle leden gevoeld zal worden. Dat hèt eeremètaal de borst zal sieren van den leider der afdeeling Hille gom, ls Voor die afdeeling terecht een reden tot vreugde. Alle hare leden zullèn by het herdenkingsfeest, dat ih deze dagen op zoo treffende wijze gevierd wordt, met trots vervUld zijn als Zij hun voorzitter mét deze onderscheiding getooid zien. En de Onder- schelding IS ongetwijfeld oók een erkenning van de persóohlijke verdiensten van den heer Veidhuyzen van Zahtert, die als vak man, als leider van een tweetal expórt- zaken een welbesteed leven achter Zich heeft, waarin succes niet Uitbleef, maar waarin hy altijd tyd en lust vond om naast het veeleischende zakenleven zich In dienst te stellen Van gemeenschappelyke en alge meene belangen, zyn lidmaatschap Van Hoofdbestuur en Scheidsgerecht zyn naast zyn voorzitterschap van de afdeeling en van de Coöp Veiling Hillegom, hiervan getuige. By een hêrtëiyken gélukwehsch spreken wij de hóóp en verwachting uit, dat hy hog velé jaren ift hét vak dé hem toekomende plaats zal Vervullen, voortaan gêtöóid met het teekfen, dat zUn. yver en töewyding ge waardeerd wordt door hen, in Wier handen het landsbelang is gelegd. Door de Haarlemsche politie is ech niéuwe regeling ingevoerd voor het Innemen van wachtplaats door automobielen en van het voor- en wegrijden van automobielen «téf gelegenheid van voorstellingen in den Stadsschouwburg Getrouwd: 4 Februari. K. K. k. M. E. Block en M. W. C. Klaje. Geboren: 2 Februari, d. van A. M. Veld huizende Koning d. van T. Brouwer V. d. Ham Z. van R. G. BaarsFölkringa 3 Februari. Z. Van A. C. Schotisdé Vogel z van J. A. CörnelissenAmoid 4 Februari, d. vail A. M. PlantengaVogel z. van E, V. HeerdenFlörusse d. van A. Huig— Paap 5 Februari. Z. van B. G. S. Piepers— Cremer. Overleden: 2 Februari. M. Scheet, 67 J„ Raamsingel A. L: Jager, 74 j„ Amsterdam- straat 3 Februari. N. Naüta, 68 j„ Zocher- straat 4 Februari J. J„ 20 mnd„ d. van N. A. Jacobs, Leidschestraat E. H. G. F. Kïeihlein, 69 j„ Rijksstraatweg. W/ L HEi-M/NASTR. AAf Zondag 1.1. was door de Studieclub Sin, Bavo-gilde, onderafd. van den R.K. Kring, een excursie georganiseerd naar de Krom hout Motorenfabrieken te Amsterdam. Om half elf ging een groot aantal Kring- léden per trein naar Amsterdam, vanwaar per speciale veerpont de Kromhout Motoren- fabrieken werden bereikt. Onder deskundige leiding werden de fabrieken in oogensohouw genomen. Van byzondere beteekenis was het voor de bezoekers, dat velé machinerieën in werking wérden gesteld om ^zoodoende een beteren kyk te krygen op het bedryf. Onge veer half drie was de excursie «fgeloopen. De belangstelling bleef gedurende het geheele bezoek onverflauwd, zoodat de leden van de Studieclub met voldoening op deze leerzame en interessante excursie mogen terugzien. Een aanmoediging voor het bestuur en een motief te meer voor niet-Kringleden om het nog te worden op de teekening, met de Voofzyde naar den schouwburg. De anderen slülten daarby aan, doeh niet verder dan punt G op de teeke ning. Is het tot zoover reeds bezet, dan wordt verder Standplaats ingenomen by punt F, naast en achter den schouwburg (zie de tee kening) mét de voorzijde naar de Wilhel» minastraat, III. Er wórdt alleen gereden in de rich ting van de pylen. IV. Uit een nauwkeurige beschouwing van dê teekenmg biykt, dat hèt gedeelte tusschen punt H en D vrij is vah rij verkeer ten be hoeve van de voetgangers. V. Het opryden by het begin aan de voor stelling geschiedt, zooals thans, alleen van de zijde WUheiminaStraat. Wachtende automobielen, die na afloop van dé voorstelling niet Op hét bordes voor komen, stellen Zich op om dê plaats, waar op de teekening een A staat, met de voor- zyde naar de Oranjekade, eerst aan de zyde van den schouwburg en als deze zijde vol is, dan aan de overzyde der straat (huizen kant), dööh hiet verder dan het bordes. Is hier geen plaats meer, dan ryden zy door Wilhelminastraat en Mauritsstraat de Oran jekade op, waar de eerste auto zich opstelt voor het eerste pereéel (ter hoogte van de lettèr C, op de teekening) met de voorzydê in de richting Van den schouwburg. II. Auto's diê Vóór dén schOuWbürg het bordes op zullen ryden, oih bezöckefs af te halèn, 6tellén alch óp rondom het plahtsoen vóór den ingang, te bêgihnen bij punt D De belangrijke match tusschen bovent- genoemde drietallen voor de klasse A. Is door verschillende omstandigheden verzet van Vrydag 8 Februari op Donderdag 7 Fe bruari a. s. Deze wedstryd, welke om 8 uur begint, vindt plaats in Centraal Bar aan den Kruisweg (by het station).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2