Stadsnieuws AMSTERDAMSCHE BEURS MUZIEK TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - VRIJDAG 8 FEBRUARI 1929 BLADZIJDE 1 Wethouder W. Roodenburg Jaarvergadering der Kleine Houtstraatvereeniging (N.Z.) Burgerlijken Stand DE ACTIE DER AANNEMES VOOR ARBITRAGE Pöiitiewedstrijdeii Dr.H.NANNING's HAEMOFERRIN Bloedvopmenci versterkingsmiddel. f 2.60 p.'/i flesch. ƒ1.60 p Vz flesch De opheffing der Ceintuurbaan OP HET IJS GEVALLEN Diesviering Wethouder J. Gerritsz Feestmaaltijd De eerstvolgende raadsvergadering Tramontsporing DE IJSBAAN Personalia Wielrijder ernstig gevallen Ernstige storing op het Electrisch net MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARN SBANK H. F. C.—R. C. H. Loggers gestrand Door liet ijs gezakt Het onderwijs in de gemeente VONDEL-HERDENKING Sonaten-avond Ledenconcert H. O. V. Concert door „Euphonia" LAATSTE NIEUWS De strijd in Afghanistan De boschbranden in Australië Een nieuw financieel schan daal op komst De onderteekening van het Litwinoff-protocol Twee ijsbrekers met steenen bekogeld De Commissie van deskundigen Schipbreuk van een Italiaansche sleepboot Door de N. V. Postumus' Kon. Stempelfabrieken te Amsterdam en Haarlem, is aan den jubileerende™ We een schilderij, voorstellende rijn familie-VvJ -~»t guud en zilver ver- De heer W. Roodenburg, wethouder van Onderwijs, is Maandag a.s. verhinderd zijn spreekuur te houden. Het anders te houden spreekuur zal plaats vinden Dinsdag 12 Fe bruari a.s. om 12 uur. Gisteravond held de Kleine Houtstraat, vcreeniging (N.Z.) haar algemeene jaarver gadering in café Roodenburg. Na opening door den voorzitter, den heer Joh. Braakman, bracht de secretaris de heer v. d.- Linden, zijn jaarverslag uit, dat onder applaus goedgekeurd werd, evenals het ver slag van den pmningmeester, den heer C. de Jager, waaruit bleek, dat de vereeniging een flink batig saldo heeft. Uit het verslag van de lichtcommissie bleek, dat de speciale verlichting nog steeds de volle sympathie der leden heeft. De be stuursverkiezing (door bedanken van de heeren Joh. Braakman en H. Seine) die bei den inmiddels de straat verlaten hebben) had tot resultaat, dat de heer H. J. Kort tot voorzitter en de heer C. v. Huizen (va.c. Serné) met algemeene stemm engekozen werden. De secretaris sprak beide vertrekkende be stuursleden hartelijk toe en bedankte voor al hetgeen zij voor de vereeniging gedaan hadden, waarna zij beiden bij acclamatie tot lid van verdienste werden benoemd. Niets meer aan de orde zijnde, besloot de voorzitter onder dank aan de leden deze geanimeerde vergadering. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: H. J. Kort, voorzitter; J. J. A. v. d. Linden, secretaris; C. de Jager, penningmeester; A. de Wijs en C v. Huizen, commissarissen. Geboren. 5 Febhr.: tl. van A. M. Achten Bommezijn; 7 Febr.: d. van A. C. Heiloov. Berloo; 6 Febr.: z. van A. M Hogeboom v. Buggcnumv. Rijn; 7 Febr.: d. van H. R. SchiitinanStötefalk; d. van F. Breems Tendeloo. Ondertrouwd: 7 Febr.: J. W. Huis en A. M. J. v Aarst; C. v. d. SteCg en A. v. d. Meer; I. Mulder en A. Schouten; C. A. Heemskerk en H. C. Bats; K. H. Thierry en A. M. v. d. Kamer. Getrouwd: 7 Febr.: M. A. Oremus en M. C. Plooster v. d. Roest; M. C. v. d. Putten en J Straver; G. J. Houtkamp en H. E. E. Görner; A. Langereis en E. de Lee; N. J. v. Delft en A. C. La Pierre. Overleden: 6 Febr.: T. E., 5 mnd, d. van W. F. A. Vrijdaldenhoven. Aelbertsbergstr.J. A. Jonker, 47 j.. Santpoorterstraat: 5 Febr.: J. Hartsuiker, 22 j., Spaarndamscheweg; 6 Fe bruari: E. Hoenson, 37 j., Leidschevaartweg; J. Portegies, 73 j., Teylerstraat. Aanbestedingen uitgesteld Hedenmorgen zou in het bureel van den Rijkswaterstaat, Zijlweg alhier o.m. worden aanbesteed in 2 perceelen: Perceel I: het verbreeden van vier bruggen in den Rijksweg AlkmaarNieuwediep, met bijkomende werken, onder de gemeenten Ber gen en Warmenhuizen. Raming 15300. Perceel II: het verbreeden van twee gedeel ten en aanleggen van een nieuw gedeelte van de aardebaan van den Rijksweg Amsterdam Amersfoort, onder de gemeenten Diemen en Muiden. Al deze aanbestedingen zijn echter door den Minister van Waterstaat uitgesteld tot 22 Februari, daar getracht zal worden in dien tijd. een'oplossing te vinden volgens het con flict, dat bestaat, tusschen de Minister en de Aannemersbonden over de voorwaarden der aanbestedingen. Gisteren zij nop de ijsbaan aan de Klever laan het ijs is er weer schitterend wedstrijden in het hardrijden voor de I-ïaar- lemsche politiemannen gehouden. Ongeoefendheicf speelde bij de ordebe wakers een grooten rol, zoodat velen op een minder gewenschte manier kennis maakten met de gladde vlakte. De uitslagen luiden: 1. v. Dijk J9 sec.; 2. Buis 191/5 sec.; 3. v. d. Kroft 19 4 5 sec.; 5. Jongkind 201/5 sec.; 6. Top 20 2/5 sec.; 7. Heeremans 21 1/5 sec.; 8. Berenstein 213/5 sec. Er waren to'aal 16 deelnemers. Door een groot getal ingezetenen is aan het gemeentebestuur van Haarlem verzocht de Ceintuurbaan van de tram weder in te stel len en dan wel op andere wijze langs deze Kringlijn een confortabele vervoersmogelijk- heid met behoorlijke verkeersachrequentie ter beschikking van het publiek te stellen. Gecompliceerde beenbreuk. Gistermiddag omstreeks 4 uur was de 27- jarige H. B., behanger, wonende Hulststraat 27, aan het schaatsenrijden op de Delft ter hoogte van Huis te Zaanen. Hij kwam te vallen en kreeg een gecompliceerde breuk aan het rechter-onderbeen. Ter plaatse werd hij door een lief- van O. D. verbonden, w=-- na hij naar het St. Elisabeth's Gasthuis werd overgebracht. Door de vereeniging van oud-Leidsche Studenten hier ter stede zal morgen de jaar- lijksche diesviering plaats hebben, welke be sloten wordt met een feestmaaltijd in hotel Lion d'Or. Mr. J Gerriisz, wethouder van Openbare Werken'is Maandag 11 Februari a.s verhin derd zijn gewone spreekuur te houden, van wege het bijwonen eener vergadering te Den Haag uitgeschreven door de vereeniging „Nederlandsche gemeenten". Door de vereeniging van oud-Leidsche studenten hier ter stede zal heden 8 Febr., de jaarlijksche diesviering plaats hebben, die besloten wordt met een maltijd in Lion cT'Or. Het ligt in het voornemen van den bur gemeester, om in verband met het aantal tot dusver gereedgekomen prae-adviezen, den raad voor de eerstvolgende vergadering bijeen te roepen Woensdag 27 Februari a.s. Gistermorgen omstreks 9 uur had in de Rozenstraat een storing in het tramverkeer plaats, welke ongeveer drie kwartier duurde, doordat een tramrijtuig uit de rails was ge- loopen. De oorzaak is onbekend. De ijsbaan aan de Kleverlaan is heden den geheelen dag geopend, dus ook van avond. Vanmiddag half 2 zouden wedstrijden plaats vinden voor zoons van leden. In de Dinsdagavond in het Bondsgebouw Schouwtjeslaan 63 gehouden vergadering van de afd. Haarlem e. o. van den Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren is op plechtige wijze het diploma en insigne van eere-lid uitgereikt aan den heer A M. Duijtshoff, directeur van Hotel „Lion d'Or". In de vergadering van die afdeeling op 2 Januari 1.1. was de heer Duijtshoff met. algemeene stemmen benoemd tot eere-lid. Donderdag had nabij hotel Zomerzorg te Bloemendaal een wielrijder door het breken van de voorvork het ongeluk zoodanig te vallen, dat hij een ernstige hoofdwonde bekwam. Door een voorbijrijdende auto werd de gewonde naar een dokter gebracht, om verbonden te worden. Naam en adres van den gekwetsten is onbekend gebleven, öoor een plantsoenarbeider is het gebroken rijwiel aan het politiebureau te Overveen gedeponeerd ter beschikking van den eigenaar. Gisteravond is een groot gedeelte van de provincie Noord-Holland zonder electri- schen stroom geweest. Omstreeks 1 uur is te Amserdam een 50.0CO volts kabel van het P. E. N. uitge vallen tengevolge van een storing, welke gezocht moet worden in de lichting Wormer- veer. Alle bedrijven in de provincie, ten Noor den van Wormerveer. die afhankelijk zijn van dc stroomvoorziening door het P. E. Ni, sponden stil. Onmiddellijk werden maatregelen geno» men om de storting op te heffen; zij duurde op semmige plaatsen een kwartier, op andere langer, tot bijna een uur toe. Omstreeks drie uur was de stroomvoorzie ning hersteld. De oorzaak van de storing moet nog wor den opgezocht. VRIJDAG 8 FEBRUARI Koersen Heden Opening- Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 i'A Nederl 1916 4'/, Nederl 1917 fi% N.-Indlë 1923 D 4 J4 N.Ind 1926 E 101 1013/4 100% 100% 100 99 101 101% 100'/, 100% 1003% 993/, Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel My 253% 169% 186 2541 169% 187 Industrieën Calvé Delft Nederl. Kunstzijde Maecubee van Berkei's Pat. 414 158% 399% 152% 338% 899% 415 156% 401 153 336 906 Industr. Buitenland Separator Zweedsche Lucifers 258% 174 435% 257 173 425% Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie 297 191% 292% 189 Petroleum 369% 115% 386 186 51% 38 u/l# 3721 121% 385% 190 50 33% Rubber Bandar Deli Batavia Rubb Rott Tapanoeli V I. C. O Allied Intercontin Rubber 270% 135% 189 117% 223 111 161 85 11% 271% 186 189 225 160 84 12-% Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned Stoomb Scheepvaart- U nie 80% 77% 93 218% 69/ls 37 951 2183/, 6% 37% Suiker 671%, 95 159% 143.50 665 951 159 143% Tabak 560 470 214 5221 8 559 467% 212 520 Spoorwegen Chic. Milw. St Paul Kansas City South 224 73% 36% 92% 71 224 73% 36% 92 68% 4% cttenmorgen brachten mitn 500 k ndeien a Voor het geval a.s. Zondag gevoetbald zou kunnen worden, wordt bovenstaande wedstrijd met goedvinden van den Ned Ned. Voetbalbond niet zooals oorspronke lijk vastgesteld op het terrein van H. F. C. doch op het R C. H. K.-terrein aan den Middenweg gespeeld. Indien inmiddels niet reeds door den N V B. alle wedstrijden weer wegens ijsvermaak afgelast zijn, komen we nog nader op dezen wedstrijd terug. was een technisch verbluffend, tevens hoogst artistieke vertolking. De avond werd aangevangen met Brabms' de moll-sonate, waarvan alleen de eerste deelen ons voldoen. De presto-deelen spreken minder dan de vorige. Na de pauze de Kreutzer-sonate van Beethoven Was de houding van het publiek voor de pauze eenigermate koel tegenover de spelers, na deze sonate was het geheel anders. Het is te begrijpen. Een werk, hetwelk een ieder kent en gaarne hoort, dat voorgedragen wordt in gaaf. hoogst muzikaal duo-spel. Bijzonder (Deze pagina gedeeltelijk gecorrigeerd) Een 17-jarige knaap waagde zich te Hoofddorp onder de brug op het in de Hoofdvaart liggende en nog niet betrouw bare ijs. Hij zakte er door en kon zich zelt niet uit zijn bvnarde positie bevrijden, zöodat het heel wat moe te kostte hem weder op het droge te brengen. Voor het ijs in den Hare Immermeerpolder is oppas sen nog steeds de boodschap, want tenge volge van het werken der watermachines en den herhaaldelijk ingevallen dooi, is het op verschillende plaatsen nog zeer slecht. De o. 1. s. verliest steeds meer terrein Uit de statisische gegevens omtrent de gemeente Haarlem blijk'', dat de bevolking der openbare lagere scholen in December j.l. bedroeg 7864 kinderen, en die der bijzondere scholen 8372 kinderen. De over eenkomende cijfers voor 1927 waren res pectievelijk 7806 en 7956 fdit laatste cijfer geld voor den 16en December, de overige cijfers voor den 1 lDecember). Ofschoon ook het totaal-cijfer dei openbare lagere scholen vogrtuitgang toont, n.l. een van 60 kinderen, valt hierkin dogr vergelijking met de bijzondere scholen die met 416 kinderen voorgingen, verdere achteruitgang te bespeuren. Ilaarlcmsche Kunstkring Toen het programma voor dezen Vondel- avond zelf bewaarheid geworden, wondering over de combinatie. Vondel en moderne poëzie. De vrees bekroop ons, of deze combinatie wel gelukkig mocht zijn te noemen. Onze voorgevoelens zijn op den avond zelf bewaarhed geworden. De heer Gratama, als waarnemend voorzit ter, wees in zijn openingswoord op de betee- kenis van dezen Vondel-avond, die beoogde de nagedachtenis van Neerlands grootsten poëet te eeren en het werk van den dichter nader tot ons te brengen. Een vijftal nummers vóór dc pauze uit Vondels werk, w.o. de proloog uit Lucifer, de Reizangen uit den Gijsbrecht van Aemstel, de dialoog Asmode en Belial uit Adam in Bal lingschap. Nell Knoop en Frits van Dijk van het Ver- lenigd Tooneel gaven hun medewerking aan lezen avond. Frits van Dijk is een van de weinige ac teurs, die verzen weet te zeggen. Zijn krach tig, sonoor geluid, zijn onberispelijke dictie, zijn getimbreerde stem vormden de onmisbare en hier aanwezige elementen om verzet) van Vondel voor te dragen. Nell Knoop, die het lyrische gedeelte v°01 haar rekening had genomen, muntte vooral uit in „O, Kerstnacht schooner dan de da gen' en „Wie is het, die zoo hoog gezeten Het gedeelte na de pauze bracht de voor voelde teleurstelling. Na dè koninklijke zan gen van Vondel viel dit moderne gedeelte niet meer te genieten en we vragen ons af. hoe de Haarlemsche Kunstkring tot deze com binatie is kunnen komen. Het viel, na wat wij gehoord hadden, geheel uit den 'toon, paste niet in de sfeer, die ontstaan was. Moest de combinatie gemaakt worden, dan was er, dunkt ons, toch een meer gelukkige te vinden geweest. Op dezen, den derden Kamermuziekavond der Haarlemsche Tconkunstafdeeling zou het Capet-kwartet optreden. Wellicht ter nagedachtenis van den ge malen leider van dit kwartet, was nevens de sonaten Capet's „Poéme" op het pro gramma geplaatst. Een met 1 geschre ven, zangrijke vioolsolo, op inposante wijze door de piano-partij ingeleid en afgewisseld door meer bewogen deelen. Met aandacht werd naar deze zeldzaam voorgedragen com positie geluisterd. Velen verhieven zich daarna van hunne zit plaatsen. Een daad van piëteit tegenover den componist Wel eenigszins vreemd deed de daarop ge speelde sonate van Ravel aan. Meer dan in de piano-sonatine geeft Ravel in de viool sonate iets specifiek. De bouw der drie dee len. zoowel op zichzelf beschouwd als onder ling, heeft weinig meer met den tradioneelen vorm uit te staan Ook de aard van dit werk is vreemd, niet het minst van het tweede en derde deel. Het eerste vinden we het ge niaalst en doet sérius aan. Het tweede is een wonderlijk genre-stukje, dat de een i iteerden, de ander verpoost als een soort jaszmuziek. Het wekte hier zelfs bij velen de lachtlust op. Maar die scherpe rythmen. die vinnige accoord-pizzicato's mogen in een ultra-moderne sonate zelfs vreemd zijn, toch is deze muziek geniaal en absoluut persoon lijk. Het derde deel: „Perpetuum mobile" vinden we meer interessant als geniaal. Het is een korte rake teekening, doch geen Fi nale, die een sonate afsluit, boven de andere deelen uitsteekt. Het werk eischt ontzaggelijk veel van de uitvoerenden De violist Zoltan Székely en de pianist Géza Frid zijn echter volkomen tegen de moeilijkheden opgewassen. Het de variaties drongen door de sublieme uitbeel ding en de ragfijne klank eerbied af Het programma was niet in chronologische volgorde opgemaakt. Toch goed gezien, om met Beethoven te besluiten. O. K. Met een zeer topasselijk nummer opende de heer Van Beinum dit eerste Februari- concert. We leven in de dagen van Vastenavond en wat ware dan welkomer dan de ouver- ture „Le Carnaval Romain" van Bizet? Ofsclioo het werk op zichzelf nogal zwak is van inspiratie, en men slechts bij mo menten het oplaaien van de echt Italiaan- sche geestdrif er in bespeurt, wist de heer Van Beinum zijn musici door onverwachte, heftige stuwingen tot de gewenschte geest drift te brengen, zoodat we de illusie, zooal met verwezenlijkt zagen, dan toch konden benaderen. Het orkest speelde geheel dezen avond uiterst volgzaam en beheerscht, wat voora: in de nummers na de ouverture tot uiting kwam. We hebben er, meenen we, ai meer op gewezen, dat re heer Van Beinum bezig is. z'n visie op sommige toonwerken te her zien. En we wagen het te betwijfelen, oi dit wel altijd met even gunstig resultaat geschiedt. Zoo kreeg de „Prélude a i'Aprês-midi d un faune" van Debussy ditmaal een vertolking welke lang niet zoo zonnig was en zuidelijk van temperament, als waarvan we bij dt eerste audities mochten genieten! Vern van lichtklaar, zooals het programma zegt was hier de weergave. Immers, de instru mentatie zelve moge nóg zoo doorzichtig zjjn van factuur, we kregen gisteren sterk den indruk, dat het geheel gehouden werd in de broeërige sfeer van een zonloozen zomernamiddag. Geen enkel fluitistiscn zonnestraailtje begenadigde den fluitspelen den god Pan met de bokkepooten, al mogen we van dezen laatste niet zeggen, dat hij zich zonder verdienste van zijn taak heeft gekweten, v.aarvoor hij mét het orkest, dat funzinig begeleidde, dan ook den dank der aanwezigen mocht inoogsten. Maar nog eens: we hooren liever de zon nig tintelende interpretatie van deze heer lijke kunstenarasfantasie. zf speelde de god met de bokkepooten ook fluit op koude en mistige winterdagen? De „Jeux d'enfants" van Bizet genoten als de vorige compositie, een keurig ge acheveerde vertolking; al gaan deze werkjes niet diep, typeeiend zijn ze in hun goed weergegeven karakteristiek toch wel. De Berceuse en het Duo werden naar onzen kunstzinnig vertolkt. smaak vooral door de strijkers en het hout Het Violoncel in d groote terts van Beet hoven, een werk van imposante afmetingen, al treden er in het Allegro nogal bemalin gen aan den dag, werd door Ferd. Helman ons voorgespeeld met diens gewone violisti- sche virtuositeit. Toch heeft het ons, al thans niet voortdurend, zoozeer in spannmg gerouden, als anderen dan de Concertmees ter van het Concertgebouworkest wel in staat waren te doen. Technisch kleefde aan deze vertolking geen enkel vlekje: de streek was immers geacneveerd, de aanzet prach tig, maar op sommig hoogtepunten misten we de ziel. De ziel, die zich toch ook weer op andere oogenblikken uitt in een pradhtig en stijlvol verstild en verinnigd spel, wat, eigenaardig was het, dit op te merken meestal tegen het einde van elk der drie deelen. te beluisteren vil. Toch was de her haalde dank der aanwezigen gewettigd. En ook de heer Van Beinum mocht met zyn orkest daarin rechtens deelen, want we hoorden nog zelden zulk een keurig a point verzorgde en bescheiden begeleiding. De volgende uitvoering speelt mevrouw Sepha van Beinu—Jansen het prachtige vioolconcert van Tschaikowsy. Dan verwachten we een volle zaal. J. S. Door de R.K. Commissie voor Arbeiders ontwikkeling, onderafdeeling van den Ned. R.K. Volksbond afd. Haarlem, was gister avond een concert georganiseerd in het ge bouw „St. Bavo", dat gegeven zou worden door de R. K. Harmonie „Euphonia", onder afdeeling van den R.K. Volksbond te Over veen, directeur de heer J. W. Lefeber. De groote zaal was nog slechts matig be zet toen de voorzitter, de heer J. Ph. H. Castricum met den christelijken groet opende cn de aanwezigen welkom heette in 't bijzonder een aantal nieuwe leden. In 't kort wekte spr. op om de cursussen die nog in deze en volgende maand gehouden worden bij te wonen, omdat zjj bevorderlijk zijn voor de algemeene ontwikkeling. Kij deelde tevens mede dat in April een feest avond zal worden gegeven, waarop Frits Bouwmeester met zijn gezelschap op de planken zal komen met het bekende stuk „Branding". De Harmonie „Euphonia" kreeg nu gele. genheid weer eens te laten hooren wat zij kan presteeren. Het was werkelijk goed ge dacht om het programma in te zetten met den pittigen marsch van J. Bidgood: „De zonen van den dappere". De muzikanten krijgen hierin de gelegenheid eens goed te laten hooren, welke krachten er in 't orkest schuilen, en de eerste indruk, dien wij op deden, was al direct zeer gunstig. De directeur, de heer Lefeber, houdt blijk baar wel van afwisseling, hetgeen ook altoos aan te raden is, want na den vroolijken marsch volgde het Largo van Handel, Dit De nieuwbouw van de fa. Joh. Enschedé waar gistermiddag het ernstig ongeluk plaats had. Het kruisje duidt de plaats aan waar de arbeiders zich op den steiger be vonden. MOSKOU, 8 Februari. Volgens hier ont vangen berichten is ten Noord-Oosten van •Kaboel een slag aan den gang Het kanon gebulder is te Kaboel te hooren. De voor hoede van de troepen van Aman Oellah staat op 55 K.M. afstand van Kaboel en is nog 15 K.M. van de hoofdtroepen van Habib Oellah verwijderd. Meer dan 40 gebouwen verwoest LONDEN, 8 Februari. Volgens berichten uit Sydney werden Donderdag in Coenam- ble in het Westen van Nieuw Zuid-Wales meer dan 40 gebouwen, waaronder twee banken en twee hotels, ten gevolge van de boschbranden in de asch gelegd. PARIJS, 8 Febr. Naar aanleiding van de enorme koersdalingen van de aandeelen der Société minière France-Belge is de Fran- sche justitie overgegaan tot het instellen van een onderzoek naar deze maatschappij en zal waarschijnlijk binnen zeer korten tijd de ar restatie van een groot aantal personen vol gen. De enorme koersveranderingen vinden waarschijnlijk hun oorzaal: in bedriegelijke bankmanoeuvres. MOSKOU, 8 Februari Hcclcn vindt op het commissariaat van Buitenlandsche Zaken der Sovjet-Unie de plechtige onderteekening van het Litwinoff-protocol plaats. Uit Aalsmeer meldt men ons: Een tweetal booten van de Bus-Maat schappij uit Haarlem hebben gisteren ge tracht het ijs in het Zuid-Oosten van de Ringvaart open te breken. Alles ging naar wensch, totdat men ter hoogte van Llsse was gekomen, waar de bevolking een dreigende houding aannam. Een formeel bombardement met steenen ontstond, waardoor de ruiten en de stuurhut van de beide booten vernield wer den. Politie uit Haarlemmermeer arresteerde den hoofddader. De houding van het publiek bracht de politie er toe zich met den arrestant in een schuur terrg te trekken, maar ook daar wer den spoedig de ruiten ingegooid. Meer hulp moest worden gevraagde alvo rens de arrestant kon worden overgebracht en de ijsbrekers hun werk konden voortzetten. ,:att tien burger vauei. werk was hoofdzakelijk bedoeld als piston solo, we zouden daarom graag gezien heb ben, dat de andere instrumenten iets zachter waren geweest, dan was de piston zeer zeker meer naar voren gekomen. Een Engelsche marsch „Doqr grendels en sloten" van Ern. Bach, muntte uit door zuiver gelijk spel. Een programma zonder wals is haast niet denkbaar en daarom konden de liefhebbers na de pauze van *een zachtwiegend walsje van P. Lincke genieten. De andere nummers „Heinzelmannchens Wachtparade" van K. Noack en „La Veuve Joyense", fantasie uit de operette „Die lus tige Witwe" van L. Christol werden zeer goed gespeeld. Tot slot volgde de Fransehe marsch van L. Ganne. Het was werkelijk een program ma, dat de moeite waard was te hooren en het was jammer voor de kranige muzi kanten, dat ze voor zoo'n betrekkelijk gering aantal belangstellenden moesten spelen. Zij, die er geweest zijn, hebben een mooien avond gehad. Gistermorgen is op de tweede bank, vlak voor het dorp Wijk san Zee, gestrand de stoouizeillogger K. W. 96. De positie van het schip is gunstig en de zee is kalm. Vermoedelijk zal het vaartuig by hoog water kunnen worden vlot gesleept. De sleepboot Noordwijk is uitgevaren ter assistentie. Ten Zuiden van Zandvoort is een logger gestrand. De naam is onbekend. Ook voor dit schip is een sleepboot ver trokken. PARIJS, 8 Febr. (V.D.) In den loop van heden zullen alle gedelegeerden voor de Commisie van Deskundigen te Parijs aan komen» De Amerikaansche delegatie wordt in den namiddag uit Cherbourg verwacht. De Belgen zijn reds gisteren aangekomen, terwijl de Dutescheis, de Italianen en de Engelschen evenals de twee Japansche gedelegaarden, heö incchiend te Prijs zullen aankomen. Rcds hebben eenige voorbespre kingen tusschen de Fransehe gedelegeerden ï>toreau en ParmenSier plaats gevonden, met een der Japansche deskundigen. MILAAN, 8 Februari V. D. De sleep boot „Aquileua" heeft tusschen Genua en Savona schipbreuk geleden. Van de negen koppen te lien Je bemanning, konden slechts drie man zich redden. Van de zes anderen werden reeds drie, lijken geborgen. De overige drie zullen zeer waarschijnlijk, eveneens den dood in de golven gevonden hebben.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 5