De Plannen tot Raadhuis- bouw in Bloemendaal NOOT-VP 55.- 65.- 75.- nette meisjes gevraagd Bij Vorst PUROL CapudjMecs Qcome tcwim- SpÉUecwieft- eenige bekwame CRASSEURS PROPAGANDA MAATCOSTUUMS Barteljorisstraat, Gen. Gronjéstraat, Zjjlweg, Afflsterdamstraat, Botermarkt. Je N.V. PHILIPS' Gloellampe ifabrleken te Eindho 'en TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DONDERDAG 14 FEBRUARI 1929 BLADZIJDE 3 Aan den Bloemendaalscheweg of aan den Zeeweg? •Behandeling bij Ged. Staten van bezwaarschriften tegen den bouw aan den Zeeweg Het gevaar van ver droging der duinen Lezing van dr. Jac. P. Thijse T V' ONZE Rr "HTBANK Groote Bloemen tentoonstelling te Lisse HFTMQTRDE BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE nmwfWTndrttmr %vt en met Woensdag a.s. £Me. koepel van 1'h pond vntvanqt 2 pand VERKOOPING VAN NIEUWE MEUBELEN -vraagt voor hare Machine abriek NAAISTERS, AANK. NAAISTERS en LEERLINGEN GEVRAAGD 1000 1000 IOOO 1000 IOOO IOOO IOOO IOOO IOOO IOOO IOOO IOOO IOOO IOOO IOOO IOOO IOOO IOOO IOOO IOOO 1000 IOOO IOO0100010001000 100010001000100 10001000100010 DE FAAM's Kleedingmagazijnen. IOOO 1000 IOOO IOOO 1000 IOOO 1000 1000 IOOO 1000 1000 1000 1000 IOOO 1000100010001000 [000100010001000 00 10001000IOOO in 't Atelier v. cl. Lans N.V. Kousen- en Handschoenenfabrieken De gemeenteraad van Bloemendaal besloot 4 October 1928 met 7—5 stemmen van de Erven Van der Vliet 2 H.A. grond aan te koopen voor 2000, gelegen aan den Zeeweg. Woensdagmiddag werd deze zaak in open bare vergadering van Ged. Staten behandeld. De heer Prinsenberg had er in zijn request op gewezen, dat het voorstel tot aankoop van den grond aan den Zeeweg niet op de agenda had gestaan, dat daarenboven in die raadsvergadering van 4 October 2 raadsleden afwezig waren, die tegenstanders van den bouw aan den Zeeweg waren, zoodat bij een voltalligen raad de stemmen zouden gestaakt hebben (de heer Luden bleef buiten stem ming), dat bij tweemaal staken der stemmen het voorstel verworpen zou zijn. Dan ging het request na, dat grond aan den Bloemendaalscheweg reeds in 1919 voor raadhuisbouw bestemd is. Door allerlei oor zaken kost die grond nu reeds een 75.000. Gebruikt men dien grond niet voor raadhuis- bouw. dan is dat geld weg, want op dien grond ligt een servituut, dat er slechts een raadhuis gebouwd mag worden. Die grond is 5000 M2. groot en de heer Prinsenberg had een teekening gemaakt, vol gens welke een raadhuis er ruimschoots gebouwd kan worden. Door den bouw van het raadhuis aldaar zou tevens een goede wegverruiming ontstaan. Het ligt daar goed voor alle deelen der gemeente. De Zeeweg kan, volgens het request-Prinsenberg, nooit centrum der gemeente worden. Nog waren bewaren ingekomen van de raadsleden Verdegaa.1, Nuijens, Dorhout Mees en De Waal Malefijt. B. en W. hadden 17 October aan Ged. Staten gemeld, dat het eerst aangewezen niet groot genoeg is, dat daar reeds gebou wen voor Publieke Werken staan en er een openluchtspeelplaats is voor de kinderen van school D. Daarenboven ligt die plaats Juist bij de grens van Haarlem, hetgeen B. en W. niet gewenscht achten. Voorts is er een groote, geregelde uitbrei ding van oost naar west en juist daarom achten B. en W. den Zeeweg voor den bouw veel geschikter. Wethouder Van Nederhasselt had een adres gezonden, waarin hij mededeelde, dat tot het antwoord van B. en W. beslot^ was in een vergadering van B. en W. waarin wethouder Laan afwezig was. De stem tan den burgemeester was toen beslissend. adres van den heer Van Nederhasselt stemac in met de argumenten-Prinsenberg. 25 October 1928 kwam er een. adres van B en W. in, waarin zij zelf verzochten, het j besluit tot bouw van een raadhuis aan den Zeeweg niet goed te keuren. Dat was dus een adres tegen hen zelf. Het adres-Dorhout Mees wees op de hooge'1 egaliseerkosten van het uitgekozen terrein aan den Zeeweg. De hoofdingenieur van den Prov. Water staat achtte het terrein aan den Bloemen daalscheweg heel geschikt voor den raad huisbouw. Hij adviseerde niet goed te keuren het raadsbesluit tot bouw van het raadhuis aan den Zeeweg. De heer Prinsenberg gaat de behandeling van het raadsvoorstel na. Hij merkt op, dat 26 September 1928 een schrijven aan den raad is gericht: „onder geheimhouding", waarin mededeeling werd gedaan, dat vol gens den wensch der Erven Van der Vliet de zaak in geheime vergadering zou behan deld worden. De behandeling in openbare vergadering was dus wel een verrassing en mén kan zich niet onttrekken aan de mee ning, dat gebruik is gemaakt van de afwe zigheid van den heer laan, die bekend te genstander der zaak was. Spoedeischend was de zaak niet, daar geen termijn was gesteld. Voor een nieuw raadhuis zou, om het ruim te nemen, 1000 M2. noodig zijn. Het terrein aan den Bloemendaalscheweg is 5000 M2 groot, dus groot' genoeg. Voor bebouwing van dat terrein door winkelhuizen is niet veel ruimte over, daar deze ruimte ingenomen is door gemeente gebouwen en in verband mee de nieuwe rooilijn. Spr. becijfert, dat de kasten van het eerst gekozen terrein 75.000 bedragen. Dat het terrein aan den Bloemendaalsche weg nabij de Haarlemsche grens ligt, acht spr. geen bezwaar; het ligt gemakkelijk voor de verschillende deelen der gemeente. Ook de architectonische bezwaren acht spr. niet gewettigd en evenmin het bezwaar, dat het terrein „in een kuil" ligt. Dit laatste acht hij juist een voordeel. Spr. merkt op, dat het uitbreidingsplan geen licht geeft over de bebouwing aan den Zeeweg. Het is de vraag, of bebouwing daar gewenscht is in verband met behoud van het natuurschoon. Hij acht het gewenscht, belangrijke stukken natuurschoon te behou den. Om dit alles heeft spr. verzocht, het raads besluit niet goed te keuren. De heer'Van Nederhasselt, wethouder van Bloemendaal, gaf aan, dat de Bloemendaal- sche Bouwerordening voorschrijft, dat de huizen op minstens 70 M. van elkander moeten staan. Er zouden dus aan een zijde van den Zeeweg slechts 30 a 40 huizen kun nen komen, zoodat er dus nooit een bouw centrum zal kunnen komen. De heer De Waal Malefijt, raadslid van Bloemendaal, merkte op, dat architect De Bazel indertijd een plan ontworpen heeft tot bouw op het oude terrein van een raad huis, politiepost en 2 woonhuizen. Hij achtte dat terrein de plaats voor het nieuwe raad huis. Indertijd is besloten met algemeene stemmen, daar het raadhuis te bouwen, ter wijl ook met algemeene stemmen besloten is, daar een servituut op te leggen voor den raadhuisbouw. Spreker zette uiteen, dat aan de rech terzijde van den Zeeweg niet gebouwd kan worden. Links vindt men de waterleiding en komt het gebouw voor de meng machine. De heer Bornwater, raadslid van Bloe mendaal, verdedigde het op 4 October 1928 genomen besluit in zake den raadhuis bouw. 1 Februari 1928 kwam er een plan- Prinsenberg voor den bouw van een raad huis „in den kuil". 24 Mei d. a. v. werd een officieuze be spreking gehouden door de raadsleden. Men kon niet tot overeenstemming komen en bij stemming werd met 8—7 stemmen uit gemaakt, dat het raadhuis niet aan den Bloemendaalscheweg, docli aan den Zee weg zal worden gebouwd. De voorstanders achtten de oude plaats niet geschikt, omdat zij na de grenswijziging zoo dicht bij de Haarlemsche grens was komen te liggen, omdat er geen ruim raad huis gesticht kon worden, omdat er na den bouw geen voldoende verkeersruimte zou zijn en omdat de Zeeweg het beste punt geacht werd, mede omdat deze weg de aangewezen weg voor de toekomst is. Spreker werd in de commissie benoemd, die de zaak moest voorbereiden. Na onderhandeling met mevrouw Burdet bleek, dat deze geen terrein aan den Zee weg wilde afstaan. De Erven Van der Vliet wilden zoo goed als gratis eenige hectaren grond afstaan. In de raadsvergadering van 4 October 1.1. werd de zaak aanhangig gemaakt. Al waren er raadsleden afwezig, het besluit van Mei had z.i. toch moreele kracht. Spreker zou het betreurd hebben als dcor tweemaal staking van stemmen ad calendas graecas verschoven was. Dan komt spreker tot het bezwaarschrift- Prinsenberg. Dat het nieuwe terrein eerst 1 Januari 1930 vrij komt, acht spreker geen bezwaar, daar aan dezen raadhuisbouw veel meervastzit. Ook spreker wil niet het heele duinter rein volbouwen, maar voor dezen bouw is men op duinterrein aangewezen. Mogelijk is het servituut op het oude terrein opgeheven te krijgen. Het oude terrein is groot genoeg, maar spreker meent, dat het raadhuis nooit in dat leelijke milieu moet komen, terwijl daar nooit een goed dorpsplein kan komen. Spreker gelooft maar niet dadelijk cle bewering, dat aan den Zeeweg niets ge bouwd kart worden. Spreker acht het een treurig verschijnsel, dat de wethouders vooruitloopen op een be sluit, dat nog genomen moet worden. Hij acht dat niet in het belang der gemeente. De heer Wijdevald, aldus merkt spreker tegenover den heer De Waal Malefijt op, heeft zich pertinent verklaard tegen den bouw op het eerst uitgekozen terrein. De burgemeeser van Bloemendaal, jhr. A. Bas Backer, onderschreef het door den heer Bornwater gesprokene. Toen deze hem 26 September het voorstel kwam mededeelen, was spreker er zoo enthousiast voor, dat hij onmiddellijk de zaak ter kennis van den Raad bracht. Zjj is in geheime vergadering besproken en de raad verwierp toen het voor stel tot verdaging en besloten werd daarop, de zaak in openbare vergadering verder te bespreken. Spreker merkte op, dat de meerderheid van den raad tegen den raadhuisbouw aan den Bloemendaalscheweg is, inclusief de heer Luden, die niet mede mag stemmen over den bouw aan den Zeeweg, omdat hij den grond aanbiedt. Spreker begrijpt de oppositie niet, nu de gemeente zoo'n belangrijk geschenk krijgt. Het kan aan alle wenschen voldoen, zoowel aan die voor behoud van natuurschoon als voor ruimte van het raadhuis. De heer De Waal Malefijt kwam 4 Octo ber niet in de raadsvergadering, omdat hij jarig was. Als men slechts een voltalligen raad tot het nemen van besluiten wenscht, zou de minderheid het nemen van besluiten altijd kunnen beletten, als bijv. een lid weg bleef. De voorzitter van Ged. Staten merkte op, dat Ged. Staten niet hebben te beslissen, wat de meest geschikte plaats is voor den bouw van het raadhuis. Is de bouw van het raadhuis inhaerent aan den koop van grond aan den Zeeweg? Hierop werd bevestigend geantwoord. De voorzitter van Ged. Staten vroeg, waarom aan het raadsbesluit van 1919 tot stichting van het raadhuis aan den Bloemen daalscheweg geen uitvoering is gegeven. Burgemeester Bas Backer deelde mede, dat architect De Bazel ziek geworden was, waarna de heer Wijdeveld de plannen ver der zou maken. De onzekerheid door de dreigende annexatie sloeg het gemeentebe stuur lam ten aanzien van de stichting. Men wist niet, waar men het raadhuis zou moe ten bouwen. Slechts de Erven Van der Vliet hebben nog grond te koop voor de gemeente. De' heer Laan, wethouder van Bloemen daal, wees op de kosten van den bouw en merkte op, dat de Bloeroendaalsche bur gerij onaangenaam getroffen was door het feit, dat dit besluit genomen was in een vergadering, waar juist twee tegenstanders afwezig waren. Spreker verdedigde den raadhuisbouw op het terrein aan den Bloemendaalscheweg. Aan den Zeeweg zal het raadhuis als afzon derlijk komen te staan, zonder aangrenzend Bloemendaalsch gebied. De Zeeweg is geen prettige weg om er heen te gaan. Gedeputeerde Staten zullen later een be slissing nemen. wordt de huid ruw en schraal en springen lippen en handen stuk. Men verzacht en genees' dit met Doos 30 en 60, tube 80 ct. Woensdagavond hield de vereeniging .Bloemendaal's Bloei" haar jaarvergadering in café .Rusthoek", alhier. Déze vergade ring was zeer matigjes bezocht. De nieuwe voorzitter der vereeniging Mr F. D. J. Theysse opende precies op den vast- gestelden tijd 7.45 uur de vergadering, heette de aanwezigen welkom en sprak de hoon uit dat straks bij de lezing van Dr. J. P. Thijsse het aantal bezoekers aanmerkelijk grooter zou zijn. De notulen der vorige vergadering werden daarna gelezen en zonder op- of aanmerkin gen onder dankbetuiging van den voorzitter goedgekeurd- Daarna vroeg de voorzitter dispensatie voor den secretaris voor het uitbrengen van een jaarverslag. Deze dispensatie werd ver leend. Met eenige welgekozen woorden bracht de voorzitter nog even in herinnering, wat de vroegere voorzitter, Mr. D. E. Lioni, voor de vereeniging was geweest. Spr. wijdde ver volgens eenige hartelijke woorden aan de nagedachtenis van den vroegeren voorzitter. Bü monde van den heer Valekamp werd verslag uitgebracht door de kascommissie. Op zijn voorstel werd den penningmeester decharge verleend van zijn beheer. Tot leden van de commissie, die de be scheiden van den penningmeester over het afgeloopen jaar zullen nagaan, werden aan gewezen de heeren A. J Stoel, E. A. W van Nederhasselt en J; C. de Vries. De aftredende bestuursleden Dr H L van Beusekom en A. E. Beekman werden bij acclamatie herkozen In de vacature Wildervanckde Blécourt werd gekozen de heer C. W. de Visser Getracht zal worden het bestuur uit te breiden met een paar vertegenwoordigers uit Aerdenhout en Vogelenzang. De begrooting van den penningmeester den heer J A Boskamp, werd goedgekeurd De voorzitter verzocht den leden, middelen te willen aangeven waardoor het ledental wat vooruitgebracht kan worden en elk voor zich propaganda voor de vereeniging te wil- I 'en maken. De rondvraag leverde geen gegadigden op. Daarna werd gepauseerd tot half 9. Op de lezing van Dr J. P. Thijsse komen we hi ons volgend nummer uitvoerig terug DRIE KIPPENDIEVEN VOOR DE RECHTBANK In den nacht van 10 op 11 Januari waren de 23-jarige bakkersknecht P. S. en de 20- jarige los arbeider J. V. op stap gegaan om kippen te stelen. Hij verzocht W. S. om mee te gaan, die toestemde, althans om op den uitkijk te gaan staan. Drie koffers zouden moeten dienen om het kakelende volkje op te bergen. Te Leymuiden haalden zij van het erf van A. H. S. 25 kippen weg, doch het aantal was niet groot genoeg, zoodat zij bij een boer te Rijr.zaterswoude de 3 dozijn vol maakten. Intusschen had de politie lucht van de diefstal gekregen en even later werd het drietal met de kippen in de koffer naar het bureau gbraclit. Tegen de verdachten P. S. en J. V. eischte de officier 1 jaar gevangenisstraf. Het straf register van de beide heeren was nu met be- paarld vlekkeloos, daarbij neemt het aantal kippen-diefstallen in den omtrek van Hüle- gom met den dag meer toe. Ten aanzien van W. S. wilde de officier eenige clementie gebruiken. Deze is overge haald om mee te gaan, heeft ten slotte alleen maar op de uitkijk gestaan en is nog nooit veroordeeld geworden. Tegen hem werd 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar geëischt, en on middellijke invrijheidstelling. De verdediger, Mr. L. G. van Dam vroeg clementie voor de eerste verdachten, met den eisch voor W. S. kon hij zich vereenigen. De rechtbank zal over 8 dagen uitspraak doen, de onmiddellijke invrijheidstelling van S. wérd toegestaan. De bekroningen D. W. Lefeber en Co., Eereprijs van Z. K. H. Prins Hendrik: beker van Graaf J. van Lijnden, 1 groote gouden medaille, 1 verg. zilveren medaille, voor mooiste mand dub bele vroege Tulpen; H. de Graaf Zonen, Beker van Boerenleenbank; J. C. van Woer den, 1 verg. zilveren medaille; J. J. van Meeuwen. Beker van R. V. van Zanten, 1 groote gouden medaille; Jac. L. Veldhuis van Zanten, 1 groote gouden medaille; Gebr. Nieuwenhuis, 1 kunstvoorwerp; De Graaf Gerarda", 1 kleine beker N. N.; J. P. Lefeber, 1 verg. zilveren medaille, mooiste mand enkele vroege Tulpen; L. van Grie ken Zonen, 1 kleine gouden medaille; Doeksen, zilveren medaille; J. J. Gruile- mans Zonen, Beker Lissesche Kistenfa briek, 1 groote gouden medaille; J. P. Se- gers, 1 kunstvoorwerp; Gebr. Tromp, 1 kl. .gouden medaille; Ant. v. de Vlugt Mz, 2 gr. i gouden medailles; J. W. A. Lefeber, 1 "kleine gouden medaille, 1 kunstvoorwerpGebr. Tegelaar, Beker der Gemeente Lisse, Beker Bond van Bloembol enhandelaren, 1 gou den medaille Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur, 2 groote gouden medailles, 1 kleine "ouden medaille, 1 verg. zilveren medaille, voor mooiste mand Hyacinthen, 2 kunst voorwerpen; Th. v. d. Vlugt, 1 gr. gouden medaille, 1 kl. gouden medaille, 1 bronzen medaille, 2e prijs mooiste mand enkele vroege Tulpen; Van Rijn Beelen, zilve ren medaille; G. van der Mey's Zonen, Zil veren schaal. Lissesche Bank, 2 gr. gouden medailles. 1 verg. zilveren medaille 1 verg. zilveren medaille, mooiste mand Hyacinten 1 verg. zilverön medaille, mooiste mand 'Inbb. Tulpen; Gebr. Vreeburg, 2 groote gouden medailles, 1 verg. zilveren medaille mooiste mand enkele vroege Tulpen; J. Pijn- ocker Zonen, Beker Twentsche Bank; L. Onderwater, 1 kl. gouden medai)'0, 1 kunst voorwerp. Jaarvergadering R. K. Volksbond Ook voor deze zeer belangrijke vergadering, was maar matige belangstelling. De strenge koude zal hiervoor wel- een verontschuldiging mogen genoemd worden. Na opening der vergadering met den Ohristelijken groet, gaf de secretaris een uitvoerig verslag van den gehouden Socialen Zondag, die, niettegenstaande de groote propaganda van de propagandaclub, niet die belangstelling had getrokken, als ver wacht mocht worden. De Koninklijke goedkeuring op de nieuwe statuten zal spoedig geschiedeif. De voorzitter hield een inleiding over het uitbrengen der verschillende verslagen der respectieve secretarissen Van - ondér- afdeelingem De. secretaris van den Volksbond opende de rij met een - zeer opgewekt verslag, dat blijk gaf van toenemende actie, to o.i; a. dat wa.s gesticht een R. K. Zangvereehi- ging „St. Benedictus", dat een reiskas was gesticht, voor dit jaar ten doel hebbende voor een bezoek aan Lourdes te brengen, terwijl door Radio in ons gebouw de ge legenheid bestaat sprekers in andere plaat sen te beluisteren-. De kas sluit mét een batig saldo van 435.89. In de plaats van den heer F. G. Zijm, wordt in de commissie van contróle de heer H. Kokkelkoren, zoodat decommissie voor dat jaar bestaat uit de heeren F, Roest, De Lange en F. G. Zijm. Hierna volgen de verslagen van een 13-tal onderafdeelingen. De bloemistenarbeidersvereeniging „St. Deus Dedit" steeg met 24 leden tot een totaal van 174. Óok de andere vakafdeelingen gingen in ledental vooruit, al was het niet in zoo sterke mate. De spaarkas, ten doel hebbende voor den winter te sparen, steeg tot 227 leden, be legde in totaal 9072.50, en leverde coöpe ratief voor een bedrag van 4936.23 aan brandstoffen. Aan het slot dezer verslagen, die een mooi beeld gaven van wat er leeft onder de Roomsche organisaties, dankte de voor zitter, voor wat de secretaris ten gehoore had gebracht. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Daar het nieuwe reglement aangeeft, dat alleen bestuursleden kunnen gekozen worden, die vooruit candidaat gesteld zijn en slechts een drietal aftredenden candidaat waren gesteld, werden alleen herkozen de heeren J. C. Behage, J. van Honschoten en H. P. Warmerdam. De overige zes aftredenden ."uilen aan blijven tot de volgende vergadering, wan neer de verdere bestuursverkiezing zal plaats hebben. Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten met den Chr. groet. Besmettelijke ziekte. In de week van 39 Februari heeft zich in deze gemeente 1 ge val van diphtheritis voorgedaan. r UITVOERING VAN „SURSUM" De groote zaal van „Vreeburg" mag dan een verre van ideale concert-zaal zijn voor een fanfare-corps als „Sursum" met om streeks een 40 leden, toch bleek dat gister avond geen beletsel te zijn voor hef publiek, om deze zaal van achter tot voor dicht te zetten. Wel had deze uitvoering een bijzon dere attractie, n.l. het optreden van Sant- poorts Gemengd Koor „Vox Humana", maar „Sursum" heeft bij vroegere gelegenheden bewezen, dat 't zonder een dusdanige aan trekkelijkheid toch nog wel gen goed bezette zaal kan trekken. Ruim 8 uur opende de voorzitter der ver eeniging, de heer K. van Apeldoorn den avond. Hierna werd Gezang 49 ten gehoore ge bracht, weldra gevolgd door „Le Farceur", marseh van Sam Vlessing. Dit nummertje, evenals „Antigone", ouverture van Fern. Rousseau, onder het bereik der krachten liggende, voldeed zeer goed. Van de Faust- fatitasie kan, jammer genoeg, niet hetzelfde gezegd worden. Met de opera-muzlek staat de vereeniging blijkbaar niet op al te besten voet, want ook de „Mlgnon'-fantasie was verre van smetteloos. Met „La Clochette Magique" een polka met een carillonsolo nam de vereenigiglng weer schitterend revanche. Met dit nummertje had „Sursum" weer gezorgd voor een verras sing: 't carillon hoorden we tenminste nog niet eerder bespelen. Met „Paquerettes", een wals van Baudonck en Gezang 180 besloot „Sursum" dit goed geslaagde concert, waarmee !t blijkens 't applaus van 't publiek, dan ook zeer veel succes had. Tenslotte nog een waardeerend woord voor 't aandeel, dat „Vox Humana" in dit concert had. Het gepresteerde werd blijkens het applaus zeer gewaardeerd. Besmettelijke ziekte. In de week van 39 Februari heeft zich frt dëze geihe'ehte 1 ge val van roodvonk voorgedaan. Wanneer hét ijs in goede conditie blijft zal de ijselub de Liede a.s. Vrijdag een wed strijd houden in hardrijden voor de leden om geldprijzen en a.s. Zondag 17 Februari een nationale hardrijderij om prijzen van 25, 15, 7.50 en 2.50. Zie verder advertentit in dit blad, Alleen geldig in onze winkels »e Haarlem VRIJDAG van 's morgens 10 tot 's avonds 8 uur ZATERDAG van 's morgens 12 tot *s avonds 1( uur Alles uit toonkamers en magazijnen, nieuw en massief eiken. Verkocht zullen worden 4 Slaapkamer-, 9 Salon- en 7 Eetkamer-ameublementen, vanaf 42.50; 12 Boekenkasten vanaf 19 50; 6 Theemeubels vanaf 19,50; Schuif-, Salon-, Rook-, Club- en Schemerlamptafels vanaf 8 75 7 Buffet-Dressoirs vanaf 39.—; 22 Schilderstukken vanaf 2.50; 4 Rookfauteuils 15.50, enz., enz. 1 Moderne Eetkamer, geheel compleet 250.—. Winkelwaarde 450—; 1 Slaapkamer Lits-Jumeaux, 2 Nachtkastjes met Marmer-Tafel 2 Stoelen, groote drie-deurs Spiegelkast-Toilettafel met drie groote draaibare Spiegels en Toilet-Faut. voor 270.—. Winkelw. minst, 475.Spiegels en Linnenkasten. De verkoop geschiedt tegen buitensp. laag vastgest. taxatiepr. (ong. de helft der waarde) en onder volle garantie der Ned. Hand. Vereen., onder welks leiding de verkoop plaats heeft, in de verschillende kamers van het HEERENHUIS - ZIJLWEG No. 25 - TELEFOON 14567 N.B. Uitdrukkelijk wordt er nog eens opgewezen, dat aan handelaren op onze prijzen geen korting wordt gegeven. DE MAKELAAR t»IJ voorkeu - op d: boogie raahel alleckenen vao kleine machïne- onderdeelen 3rieven met uitvoerige gegevens o ntrent schoolopleiding, tegenwoordige en vroegere betrekkingen, geboortedata n en geboorterlaats, gehuwd of ongehuwd, vergezeld van af schriften van getuigschriften onder motto: „Crasseur". te richten aan de afdeeling Arbeid. BLOUSEN- EN JAPONNEN-ATELIER, NASSAULAAN 1. Van verbazing slaat gij Uw handen ineen, wanneer U de prachtige collectie van onze Propaganda-costuums inziet. Deze collectie is inderdaad in alle opzichten „AF','meer dan 100 verschillende dessins.' In onze etalages bevindt zich een costuum, welke U de binnenbewerking toont. Aan dit costuum ziet U ons systeem Paardenhaar-bewerking, waaraan wij het groote succes van onze maat-afdeèling danken. Ook deze Propaganda-costuums hebben zulk een binnenbe werking en leveren wij tot 15 Maart in drie series vari: VOLGT MET AANDACHT DE VOLGENDE A0VERTENTIE5 Brouwerdwarsstraat 1 - Ilillcgom (goedkoopste adres). Ook lijsten en Inlijsten. Geopend: Zondag 10 uür t/m 4 uur Werkdagen: 10 uur t/m 3 uur eö 's avonds ook in Uw eigen omgeving. Voor verschillende afdeelingen worden eenige gemakkelijk aan te leeren werkzaamheden. Na echigen tijd inwerken flink loon. Aanmelden bij den PORTIER vóór 6 unr 11.m. A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 7