KENNEMERLAND UIT DEN OMTREK DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - VRIJDAG 15 FEBRUARI 1929 BLAD2UDE 4 Marktbericht Rijksvischafslag De tocht van Urk naar Kampen volbracht LISSE SASSENHEIM HEEMSTEDE BLOEMENDAAL VIJFHUIZEN HAARLEMMERMEER Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 - BEVERWIJK Tel. 2213 VELSEN BEVERWIJK IJMUIDEN HEEMSKERK MARKTNIEUWS GEMEENTERAAD Dondeidafe r.idf drie kwam ae raad der ge meente Lisse in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Een- huis. Aanwezig alle leden. Benoeming stembureau*. B. en W. stellen voor: X. Voor de verkiezing van leden der Twee de Kamer de volgende bureaux te benoe men: Eerste stemdistrict. Voorzitter: de Burge meester. Pl Voorzitter: H. Ph. Sobels. Leden: H. Bh. Sobels, A. H. Schrama. Pl. leden: A. Verduyn Jr., J. W. Lefeber, A. van Pelt Jr. Tweede stemdistrict. Voorzitter: G. Tromp. Pl. Voorzitter: C. Schrama. Leden: C. Schra ma, J. Noorlandt. Pl. leden: J. C. Zaneveld, G. van der Veld, Alb. Moolenaar. Derde stemdistrict. Voorzitter: J. Pijnacker. Pl. Voorzitter: C. Langeveld. Leden: C. Xoang'veld, J. P. Segers. Pl. ltden: A. Th. van Keileren, Gerrlt v. Parijs, A. Tibboel. Vierdq stemdistrict. Voorzitter: P. Warmer dam. FL Voorzitter: L. Onderwater. Leden: L. Onderwater, J. Kuipers. Pl. iaden; J. C. de Haan, L. W. A. van Wichen. K Verde- gar. II. Als stemlokalen aan te wijzen: In het eerste stemdistrict: de Openbare School; tweede stemdistrict: de Openbare Bewaarschool; derde stemdistrict: de Ned. Herv. School: vierde stemdistrict: het bol- ienhuis van den heer N. Verdegaal. Aanct nomen. Stemdistricten. B. en W. stellen voor de gemeente Lisse voor de verkiezing van leden van den Ge meenteraad in stemdistricten te verdeelen als volgt: Stemdistrict I. De Heereweg, vanaf de Jan- netjesbrug tot aan den Stationsweg, de Ach terweg vanaf de brug over de Vennesloot tot aan het dorp, de Stationsweg het Buurt schap Halfweg, de Kapelstraat, de Molen straat, de Bondstraat, de spoorwegwoningen in de Lageveen en alles daartusschen gelegen Stemdistrict II. De Heereweg, vanaf den Stationsweg tot aan de grens der gemeente Hillegom, de Veióhorststraat, de Loosterweg, de Zwarteweg, de Nieuwstraat, de Juliana- straat, vanaf perceel gemerkt no. 61 eener- zijds en no. 26 anderzijds, de Wilheimina- straat, Vreewijk. Klein Vreewijk, de Emma- straat, de Koningstraat, de Willemskade en alles daartusschen gelegen. Stemdistrict III: de Kanaalstraat, de Ring vaart vanaf de Greveling tot aan de Ka naalstraat. de Smalieweg. de Narcissenstraat, de GassLraat, de Wagenstraat, de Wagen- dwarsstraat. de Van der Veldstraat. de Meer en Houtstraat, 't gedeelte Julianastraat van af het perceel gemerkt no. I tot en met 24 eenerzijds en van no. 2 tot en met 24 ander zijds en alles daartusschen gelegen: Stemdistrict IV: het overige gedeelte der gemeente, dat gelegen is zuidelijk vanaf de Greveling aan de Ringvaart van den Haar lemmermeerpolder en van de van daaraf, onder de Basculebrug in den Rooversbroek- polder doorloopende sloot, verder zuidelijk van de Vennesloot en vanaf het einde van die sloot in rechte lijn tot aan de Leidsche vaart; en bapalen. dat het Hoofdstembureau zitting heeft in Stemdistrict I, De heer ZEGERS stelt een kleine wijziging voor. waarna het voorstel van B en W. wordt goedgekeurd. Verkoop bouwterrein.' B. en W. stellen voor aan den heer W. N. Roeuwijk te Sassenheim te verkoopen een perceel bouwterrein langs de Narcissenstraat, ter breedte van ongeveer 8 Meter en ter diepte van ongeveer 36 M.. totaal ongeveer 288 M2, tegen den prijs van 2 per M2. Aangenomen. Verkoop bouwterrein. B. en W. stellen voor aan den heer D. Zeinsfcra te Haarlemmermeer te verkOopen een perceel bouwterrein gelegen langs de Narcissenstraat, ter breedte van ongeveer 9 M. en ter diepte van ongeveer 36 M., to taal ongeveer 824 M2, tegen den prij van 2 per :*2. Aangenomen. Keuring van waren. B. en W. stellen voor in te trekken de ver- orcienmg op de keuring van waren in de gemeente Lisse. vastgesteld bij raadsbesluit van 29 December 1920 en vast te stellen een nieuwe verordening op die keuring. Aangenomen. Comptabiliteit en werkverschaffing. B en W. stellen voor de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1928 te wijzigen. De ontvang sten worden verhoogd met een bedrag van 1679.43 en verlaagd met een bedrag van 108.83. Aangenomen. B. en W. i Lellen voor de begrooting van uitgaven voor het dienstjaar 1929 te wijzi gen, waardoor voor de werkverschaffing 5000 beschikoaar wordt gesteld. De post van 3000 was te klein en wordt daardoor met dat bedrag verhoogd. Wethouder WARMERDAM zegt dat he' noodig bleek steun te verleenen aan die ge zinnen waarvan de man 4 15 weken werk loos was. en die geen steun aan B. en W. hadden gevraagd. Thans zijn ze gekomen en de stroom was zoo groot, dat wij graag iets zouden doen om hun nood te lenigen. Wij hebben die menschen eenigen tijd aan het werk gehouden. Daarom is er 5000 op de begrooting geplaatst. Arbeid voor de losse menschen hebben wij niet. De gracht Run nen wij door een 25 man op laten knappen en ik hoop. dat de raad het goed vindt dat 5000 beschikbaar wordt gesteld tegen de werkloosheid. De grootste gedachte is hulp te verleenen daar waar het noodig is. De heer NOORLANDT vindt het prettig dat het voorstel van B. en W. is gekomen, maar zou willen vragen op welke wjjze de steunregeling tot stand zou worden gebracht. Wethouder TROMP zegt. dat het geen steunragiling is, maar een werkverschaffing. Zij die het 't meest noodig hebben, kunnen b.v. een dag langer werken. De heer KUIPERS dankt voor het beleid van B. en W. Hij is er van overtuigd, dat de toestand nijpend is en op welke wijze een regeling getroffen wordt, laat hem vrij on verschillig. We moeten allen zooveel mogelijk behulpzaam zijn. De l:aer ZEGERS zou er prijs op stellen, dit de commissie voeling zou houden met het Kerkelijk Armbestuur, want er zijn ook stille armen die wel bij het kerkelijk, maar niet bij het burgerlijk armbestuur durven aankloppen. Docr eenige leden wordt de opmerking ge maakt, dat de armen niets te maken hebben met de werkverschaffing, daar dat twee af zonderlijke zaken zijn. Het voorstel van B. en W. wordt dan zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Ingekomen stokken. Ingekomen was: Een schrijven van Ged. Staten waarin be zwaar gemaakt werd tegen de aflossing van de gelaleening van 23000. gesloten bij de Onderlinge Verzekering Eigen Hulp; een schrijven van de electriciteitsbedrijven Hillegom, Lisse, Sassenheim, waarin de ge meente een electrische klok werd aangebe den. B. en W. waren van meening deze kloK op het wachthuisje van de tram, op het Vierkant te plaatsen. Er ontstond daarover echter een discussie, zoodat in een volgende raadsvergadering hierover nadere mededee- lingen zullen volgen Mededeeiingen. Medegedeeld wordt dat 60 boomen uit de Spekkelaan verkocht zijn aan H. v. d. Mark voor 380. Sommige leden vinden dit bedrag te laag doch de voorzitter deelt mede. dat er me: geen mogelijkheid meer voor te krijgen was Eveneens werd medegedeeld, dat het huis van den opperbrandmeester telefonisch za: worden aangesloten. Rondvraag. De heer PIJNACKER vraagt, hoe het staa: met den waterleidingaanleg aan den Ach terweg. Hierover ontspon zich een kort maar aan genaam debat. De heer NOORLANDT vraagt naar de werkzaamheden aan een zwembad, en of B en W. er eenig idee van hebben dat het ge bouw dezen zomer nog klaar komt. De Gemeente-secretaris antwoordde hiei- op, dat de commissie en B en W. een ander stuk gTond op het oog hebben De heer ZEGERS zegt dat-voor eenigen tijd in het Krelagehuis te Haarlem plechtig de verschillende gemeente-wapens onthuld zijn Het heef t de toen aanwezige Lissenaars gespe ten dat hun gemeente niet vertegenwoor digd was. Als de burgemeester niet kan moeten er maatregelen getroffen worden, op dat er een ander afgevaardigd kan worden De heer A. H. SCHRAMA vindt het noo dig. daarvoor excuus aan te bieden. Hij vindt het zeer onaangenaam dat er nie mand geweest is. Spr. vraagt ook of de fon tein welke thans op de bloemententoonstel ling prijkt, gekocht kan worden om dan or het Vierkant geplaatst te worden. De Gemeente-secretaris zegt. dat 'het ooi- spronkelijk in de bedoeling lag de fontein te koopen. maar de tuinarchitect heeft het al geraden omdat het tramhuisje in den weg staat. De heer KUIPERS wijst ten slotte nog op betere bestrating en verlichting van de eei- ste Poellaan. Hierna ging de raad over In geheime zit ting. Volksbelang De wöriingbouwvereeniging „Volksbelang" hield dezer dagen in het Bondsgebouw hare boekplichtige jaarverga dering onder voorzitterschap van den heer M. v. d. Lans. Na opening en notulen deed de penning meester zijn jaarverslag. Hieruit bleek dat de huuropbrengst van de 34 woningen bedroeg ƒ7492.17; van de 25 woningen ƒ4533.25; van de 18 woningen 3582.35 en van de 19 woningen vanaf October 904.80. Met de contributie en de rente bedroeg de geheele ontvangst 17205.69 en de uitgaven ƒ24623.45. alzoo een nadeelig slot van 7419.76. Dit nadeelig slot wordt echter gedekt door de winst van de 25 en 18 woningen, welke bedraagt 351.95 en het nadeelig slot van de 34 woningen, groot 6998, welks nadeelig slot wordt gedekt doordat het Rijk en de gemeente bijdraagt. Bovenbedoelde 34 woningen zijn gebouwd in de dure oorlogsjaren. Door de leden J. dc Koning ën L. Algera waren de bescheiden nagezien en in orde bevonden. Beiden heeren alsmede den penningmeester werd dank ge bracht voor hunne werkzaamheden. Hierna bracht de secretaris eeri mooi jaarverslag' uit hetwelk uitmuntte door stijl en zakelijkheid. Het ledental Is gestegën van 160 óp 183 Hiervan hebben er 96 een woning van de ver- eeniging. De aftredende bestuursleden M. v. d. Lan en C. Schaap werden bij enkele candidaat- stelling herkozen. Hierna had de ballotage plaats van 27 nieuwe leden, waartegen men binnen 14 dagen bezwaren kan indienen. Vervolgens had de uitloting plaats voor twee leden van het stamkapitaal. De geluk kigen waren K. Daudeij van de 26 woningen en J. Fleur van de 34 woningen. De voorzitter deelde mede dat het bestuur besloten heeft om ben welke voor Nieuwjaar hun contributie niet betaald hebben, be schouwd zullen worden als te hebben be dankt. Na ampele bespreking werd besloten den datum te verplaatsen tot de jaarvergade ring. Leden welke nog een stukje tuingrond erlangen kunnen zich vervoegen bij S Schaap. De voorzitter vroeg of er nog be zwaar was om weer aan te vragen om te bou wen met het oog op de overbevolking. Eer paar leden vreesden werkelijk dat er gevaar zal komen te ontstaan voor de arbeidende bevolking. De heer de Haan vondt de beste oplossing om enkel de leden aan een woning te helpen welke geen woning hebben. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. Feestavond Vrouwenbond De gróote zaal van de K. S. A. moest het Maandag avond ondervinden, dat de temperatuur bul ten geweldig koud was. De Vrouwenbond vierde haar jaarfeest met nog geen halve zaal gëvuld. Enfin, zij die ter vergadering waren, kregen in het openingswoord van I mevr. van Reisén een pluimpje, omdat zij als echte Hollandsche moeders de koude wis ten te trotseeren. De oud-adviseur, kapelaan cle Wit, betrad, na welkom te zijn geheeten, 4en katheder, én hield een lezing over „Moe- cjer'. Spr. mocht zich in een aandachtig gehoor verheugen en er werd aan het einde spontaan geapplaudisseerd. De dames-bestuursleden hielden een col lecte voor het vaandel, welke 25 opbracht. Hierna volgden 2 tooneelstukjes, welke door enkele jongens, onder leiding van den heer Moudriaan, verdienstelijk werden uit gevoerd. Men neme hierbij in acht, dat in slechts 1 week dit spel is geleerd. Het mu zikale gedeelte was Kineta toevertrouwd. Aan het einde van den welgeslaagden avond dankte de presidente voor aller medewerking en sloot met gebed. Burgerlijke Stand Geboren: Aafje, d. v. J. van Nieuwkoop en A. Heemskerk; Maria Cornelia, d. v. W. Aangeenbrug en van Gin- hoven. Overleden: Theodorus Johannes van der Horst. 5 m., z. v. H. L. van der Horst en G. Haver; Margaretha Maria Akerboom, 47 j„ wed. van T. H. Elstgëest. Gemeenteraad De raad dezer gemeente kwam gistermorgen om half 'tien in open bare vergadering bijeen. Wegens verblijf in het buitenland waren afwezig de heeren v. Zonneveld en A. War- naar. Voorzitter was de burgemeester. Na opening werden de notulen, behoudens enkele opmerkingen, goedgekeurd Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van den Keuringsdienst van Waren, dat de kosten voor onze gemeente dit' jaar zijn begroot op 650.27. Een schrijven van Ged, Staten, waarin zij kenbaar maken, hun beslissing uit te stellen om aan de gemeente toe te staan bet aan gaan van een rechtsgeding met naburige gemeenten wegens betaling van onderwijs kosten. De voorzitter deelt verder mede. dat net electriciteitsbedrijf aan de gemeenten Hil legom, Lisse en Sassenheim een electrische klok ten geschenke zal geven, welke zal worden bevestigd aan het huis van den heer A. L. Verhoog Op verzoek van de R.K. Geitenfokvereeni- ging werd wederom subsidie verleend. Een request, ingestuurd door mej. Moer- kens en handelend over het afsnijden van electricitelt, wegens een verschuldigd bedrag, werd tm. in handen gesteld van B. en W. Van den autohandelaar Bakker was een schrijven ingekomen over levering van een auto-chassis aan de gemeente, waarin be doelde handelaar wees op de billijkheid, dat. waar op eerste aanvraag niet wordt gegund, aan alle belanghebbenden ten tweeden male prijsopgaaf moest gevraagd worden. De voorzitter zeide. dat wel volgens de eerste prijsopgaaf is gegund aan den heer Nieuwenhoven, daar deze de laagste inschrij ver was. B. en W. vonden het echter beter, een duurder Ford-chassis te koopen. dat door de firma Nieuwenhoven voor denzelfden prijs werd geleverd. Ingevolge art. 103 der L. Onderwijswet, werd aan de bijzondere scholen een voor schot verleend. Als leden tot vorming stembureaux voor de a.s. Tweede Kamerverkiezingen werden benoemd: op het Raadhuis: voorzitter, J. P. Gouverneur, leden H. Bader en Speelman, plaatsvervangers J. v d. Geest en K. v. Breda; oude Post: voorzitter weth, War- naar. leden: van Zonneveld en Bisschops. plaatsverv. Verkleij en v. d Voet. Een verzoek van de afd. Bloembollencul tuur om 150 subsidie werd aangehouden. De termijn tot ontruiming van de wonin gen Bijennest wordt verlengd, daar de nieuwe woningen er- nog niet zijn. Op voorstel van B. en W. werd 250 als erediet toegekend aan de openbare lagere school voor eerste inrichting. De rentevoet voor aan de gemeentebedrijven ontvangen en verstrekte kasgelden, werd bepaald op 4 pet. Aan den rijksveldwachter Kwakkel werd voor assistentie bij politiediensten verleend een gratificatie van 100 toegekend. Van het bestuur der Herv. School was een verzoek om een lokaal beschikbaar te stellen voor 50 kinderen tegen 1 April, benevens uitbreiding der leermiddelen. Een en ander ls in handen van B. en W. Aan de erde is thans de onbeperkte open stelling van den telefoondienst. Van den directeur was een kostenbegroo- ting ingekomen, groot 1540. Daarbij komt aanschaffing van een rustbed. Na een conferentie met de gemeentebestu ren van Hiiegom, Lisse, Sassenheim en Voorhout, was men het er over eens dat het niet opging de kosten alleen op rekening van de gemeente te schuiven. De uitslag van deze conferentie is kenbaar gemaakt aan den directeur-generaal. Deze heeft toezeg ging gedaan, dat deze drie gemeenten het eerst in aanmerking komen voor automati sche telefoonbediening, er is dan geen nachtwaker noodig. Aan de gemeente Voor hout zal worden verzocht in de kosten te helpen bijdragen. Bi) de rondvraag werd op voorstel van den heer Bader besloten met 1 stem tegen om in den toren van het nieuwe raadhuis een klokkenspel aan te koopen. Nog werd besloten aan de werklooze ge huwden en kostwinners wegens de abnormale koude een extra-uitkeering te geven. Daarna sluiting. Jaarvergadering R. K. Volksbond Ook voor deze zeer belangrijke vergadering, was maar matige belangstelling. De strenge koude zal hiervoor wel een verontschuldiging mogen genoemd worden Na opening der vergadering met den Chrlstelijken groet, gaf de secretaris een uitvoerig verslag van den gehouden Socialen Zondag, die, niettegenstaande de groote propaganda van de propagandaclub, niet die belangstelling had getrokken, ais ver wacht mocht worden. De Koninklijke goedkeuring op de nieuwe statuten zal spoedig geschieden. De voorzitter hield een inleiding over het uitbrengen der verschillende verslagen der respectieve secretarissen van onder- afdeelingen. De secretaris van den Volksbond opende de rij met een zeer opgewekt verslag, dat blijk gaf van toenemende actie, zoo o. a. dat was gesticht een R. K. Zangvereem- ging „St. Benedictus", dat een reiskas was gesticht, voor dit jaar ten doel hebbende voor een bezoek aan Lourdes te brengen, terwijl door Radio in ons gebouw de ge legenheid bestaat sprekers in andere plaat sen te beluisteren. De kas sluit met een batig saldo van 435.89. In de plaats van den heer F. G. Zijm, wordt in de commissie van controle de heer H. Kokkelkoren, zoodat de commissie vooj- dat jaar bestaat uit de heeren F. Roest, De Lange en F. G. Zijm. Hierna volgen de verslagen van een 13-tai onderaf deeiingen De bloemistenarbeidersvereeniging „St. Deus Dedit" steeg met 24 leden tot een totaal van 174. Ook de andere vakafdeelingen gingen in ledental vooruit, al was het niet in zoo sterke mate. De spaarkas, ten doel hebbende voor den winter te sparen, steeg tot 227 leden, be legde in totaal 9072.50, en leverde coöpe ratief voor een bedrag van 4936.23 ^an brandstoffen. Aan het slot dezer verslagen, die een mooi beeld gaven van wat er leeft onder de Roomsche organisaties, dankte de voor zitter, voor wat de secretaris ten gehoore had gebracht. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Daar het nieuwe reglement aangeeft, dat alleen bestuursleden kunnen gekozen worden, die vooruit candidaat gesteld zijn en slechts een drietal aftredenden candidaat waren gesteld, werden alleen herkozen de heeren J. C. Behage, J. van Honschoten eu H. P Warmerdam. De overige zes altreaenden ruilen aan blijven tot de volgende vergadering, wan neer de verdere bestuursverkiezing zal plaats hebben. Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten met den Chr. groet. Besmettelijke ziekte. In de week van 3—9 Februari heeft zich in deze gemeente 1 ge val van diphtheritis voorgedaan. UITVOERING VAN „SURSUM" De groote zaal van „Vreeburg" mag dan een verre van ideale concert-zaal zijn voor een fanfare-corps als „Sursum" met om streeks een 40 leden, toch bleek dat gister avond géén beletsel te zijn voor het publiek, om deze zaal van achter tot voor dient tt zetten. Wel had deze uitvoering een bijzon dere attractie, n.l. het optreden van Sant- poorts Gemengd Koor „Vox Humana", maar „Sursum" heeft bij vroegere gelegenheden bewezen, dat 't zonder een dusdanige aan trekkelijkheid toch nog wel een goed bezette zaal kan trekken. Ruim 8 uur opende de voorzitter der ver- eeniging, de heer K. van Apeldoorn den avond. Hierna werd Gezang 49 ten gehoore ge bracht, weldra gevolgd door Xe Farceur", marsch van Sam Vlessing. Dit nummertje, evenals „Antigone", ouverture van Fern. Rousseau, onder het bereik der krachten liggende, voldeed zeer goed. Van de Faust- fantasie kan. jammer genoeg, niet hetzelfde gezegd worden. Met de opera-muziek staat de vereeniging blijkbaar niet op al te besten voet. want ook de ,.Mignon"-lantasie was verre van smetteloos. Met „La Clochette Magique" een polka met een carillonsolo nam de vereenigiging weer schitterend revanche. Met dit nummertje had „Sursum" weer gezorgd voor een verras, sing: 't carillon hoorden we tenminste nog niet eerder bespelen. Met „Paquerettes", een wals van Baudonck en Gezang 180 besloot „Sursum" dit goed geslaagde concert, waarmee 't blijkens 't applaus van 't publiek, dan ook zeer veel succes had. Tenslotte nog een waardeerend woord voor 't aandeel, dat „Vox Humana" in dit concert had. Het gepresteerde werd blijkens het applaus zeer gewaardeerd. Besmettelijke ziekte. In de week van 39 Februari heeft zich in deze gemeente 1 ge val van roodvonk voorgedaan. R.K. Ziekenzorg St. Gerardus Majelia. Woensdagavond hield de vereeniging haar jaarvergadering in café Meijer. In aanmer king genomen de strenge koude, was de op komst zeer goed. In zijn openingswoord me moreert de voorzitter, dat de vereeniging in ledental in het afgeloopen jaar met 21 ge zinnen is vooruitgegaan, dat het nadeelig saldo van 1927 niet hooger is geworden, in tegendeel dat het iets verminderd is, trots dat de maand December ruim 400 aan ver- plegingskosten heeft gekost. Voorts sprak hy nog een woord van waardeering aan den scheidenden eere-voorzitter Pastoor Vlek, die deze vergadering tot zijn spijt niet kon bij wonen Na de *etulen gaf de secretaris-pen ningmeester een duidelijk verslag over de werkzaamheden en den stand der financiën over het afgeloopen jaar. De vereeniging telt 252 gezinnen met 617 betalende leden, er ls een vooruitgang van 21 gezinnen met 90 be talende leden. Verpleegd werden 27 patiën ten met 468 gezamenlijke ligdagen, waar het bedrag van 2000.35 mee heenging. Het nadeelig saldo, in 1927 ontstaan, groof 189, is teruggekeerd tot 184.01, dus een kleine vooruitgang, zoodat het bestuur meent dat het tevreden mag zijn, zoodat het met goeden moed 1929 ingaa. De heeren W. v, Woerkom en J. H. Hoo- gervorst werden benoemd tot nazien der boe ken dat evenwel niet tijdens de vergadering zou geschieden doch bij den heer tJh. Hen driks thuis. Een voorstel van het bestuur om aan B. en W. te verzoeken om in geval van gebruikmaking van den ziekenauo Vijfhui zen ook als 'n centrum te beschouwen, vond algemeen bijval. Het artikel 4 van het regle ment werd aangevuld rnet: geen uitkeering zal geschieden voor verpleging aan krank zinnigen en zwakzinnigen. Bij de bestuurs verkiezing werden de heeren H J. Post eti P. W Blom bij acclamatie gekozen. Op voor stel van het bestuur werd het bestuur mer, een lid uitgebreid voor Hoofddorp. De heer G. Broertjes werd daarvoor met algemeene stemmen gekozen. Verder werd de mededee- ling gedaan dat het bestuur om de drie maanden zou vergaderen, ook werd nog me degedeeld dat leden van een zusterafdeeling kunnen worden overgenomen en direct dan voor uitkeering in aanmerking komen. Bij de rondvraag werden nog al eenige vragen ge steld die de voorzitter tot tevredenheid be antwoordde. waarna sluiting op gebruikelij ke wijze volgde. Door het ijs .Woensdag zakte de 11-jarige D. Kemp door het ijs langs de Zwarte weg. Het werd opgemerkt door een vriendje van hem. die den jongen drenkeling weer op het droge wist te helpen. Terecht. Werd in de couranten vermeld, dat 'n brievenbesteller uit Rijk 120 zou hebben verloren, vernemen wij nader, dat dit bedrag reeds terecht is. Het geld was niet verloren, zoo aanvankelijk vermeld werd, maar was meer een abuis van administratieven aard Hardrijderij Bij de gehouden hardrijderij voor paren voor de leden der IJsclub „de Liede". behaalden de navolgende personen prijzen: J. Warmerdam en mej. Vriesekoop lste prijs; N. Vriesekoop en mej. Vriese koop, 2de prijs; Ant. v. Loon en mej. v. Schie. 3de prijs; B. Kempen en mej. Rutte, 4de prijs. van Vrijdag 15 Februari 1929. STOOMTRAWLERS H. H. 153 1 3016.— S. D. 977.— Gorreaijk 1179.— Petten 2546.— Ita 779.— Annie 1884.— Begonia 1877.— Julie Streiff 2575.— Flamingo BEUGERS 3165.— VI. 114 993.— VI. 167 LOGGERS 518.— K. W. 4 246.— K. W. 20 209.— Geen centrale boekhouding voor wo- ningbouwvereenigingen In den Raad van 29 November j.l. is door B. „en W., naar aanleiding van een daaromtrent door het lid van den Raad, den heer J. A. Dalmeijer gestelde vraag, toegezegd, nogmaals te zul len overwegen de invoering van een centrale administratie voor de woningbouwvereeni- gingen. Door B. en W. is hieromtrent opnieuw met de woningbouwverenigingen gecorres pondeerd. Uit de ingekomen antwoorden blijkt, dat alle vereenigingen ter zake een afwijzend standpunt innemen. Plaatsing van richtingwijzers Het is den laatsien tijd herhaaldelijk voorgekomen, dat de plantsoenhekjes eij de plantsoenen aan den Wijk aan Zeearweg en de Brinio- straat door auto's werden beschadigd of vernield. Dit is waarschijnlijk te wijten aan de om standigheid, dat de plantsoen hekjes ten gevolge van hun geringe hoogte niet vol doende in het oog vallen. Ter voorkoming van meerdere ongelukken, achten B. en W. het gewenscht op verschil lende punten richtingaanwijzers te plaatsen, model Den Haag. Deze zullen worden aan gesloten op de straatverlichting, waardoor ook bij avond een goede beveiliging wordt verkregen. De kosten bedragen, bedrijSsvaardig op gesteld, 100 per stuk. Het ligt in de bedoeling voorloopig een tiental richtingaanwijzers te plaatsen, waar om B. en W. voorstellen, hun daartoe een erediet te verleenen van 1000. De commissie van bijstand voor de finan ciën kan zich hiermede niet vereenigen. Zij acht doorvoering van het systeem te kostba..r en adviseert op de daarvoor in aanmerking komende plaatsen de straatver lichting te verbeteren. Bouwvergunningen Door Burgemeester en wethouders van Velsen zijn de navol gende bouwvergunningen vtrltend Aan de N. V. Mij. „Kennemerland" te IJmuiden tot het bouwen van 3 woonhui zen en kantoorgebouw aan de Spilbergen straat, hoek Dirk Hartogscraat, aldaar; aan A. Roessingh van Itersum te Haarlem tot het bouwen van een garage bij het perceel Brederoodscheweg 57 te Santpoort; Aan de Koninklijke Nederlandseiie Hoag- ovens en Staalfabrieken te IJmuiden tot het bouwen van een magazijn met werk plaats, een laboratorium-administratie gebouw en hoofdingang met schaft- en kleedlokalen op het fabrieksterrein, aldaar; aan D. Dekker te Velsen tot het verbou wen van een woonhuis aan den Grooten Hout- of Koningsweg 284, aldaar; aan G. Liewertsen te IJmuiden tot het aanbouwen van een serre aan perceel Kennemerplein 13, aldaar. VERHOOGDE STEUN AAN WERKLOOZEN De wethouder van Sociale aangelegen heden, de heer D. Schilling, heeft gisteren in de vergadering van B. en W. medege deeld, dat hij voornemens was, in de heden te houden vergadering van de Commissie voor Steunverleening voor te stellen, de steunuitkeeringen aan werkloozen te ver- hoogen, met het oog op de felle koude. B. en W. verklaren hiermede te kunnen instemmen en zegden bij voorbaat hun medewerking toe. De bedoeling is om voor de georganiscer- den het aantal wachtdagen van 14 tot 8 dagen terug te brengen. Het aantal werkloozen bedraagt reeds on geveer 500. Ijsvermaak baan Velserbeck A.s. Zater dag 2 uur wordt een wedstrijd gehouaen in schoonrijden voor dames en heeren, daarna voor dames en heeren apart. Er zijn kunst voorwerpen voor dezen wedstrijd ter beschik king gesteld, terwijl tevens om levensmidde len gereden wordt, welke den armen ten goede komen. DE REORGANISATIE DER BRANDWEER Geleidelijke uitvoering Omtrent het rapport van de commissie van onderzoek inzake de reorganisatie van de brandweer, is door het collega van B. en W. ^en bespreking gehouden met de commissie. Naar aanleiding van deze bespreking is door B. en W. het volgende schrijven ont vangen' ,.In verband met een tusschen het college van Burgemeester en Wethouders en de com missie gehouden bespreking omtrent het door haar ingediende rapport inzake de reorgani satie van de brandweer, heeft de commissie met a'gemeene stemmen besloten, daarin de volgende wijzigingen aan te brengen: De twee laatste alinea's vervallen en daar voor wordt gelezen: Wij hebben de eer u voor te stellen/ te besluiten tot reorganisatie van de brandweer overeenkomstig bovenvermeld schema: daar voor aan Burgemeester en Wethouders een erediet toe te staan van 36.259, en dit col lege uit te noodigen deze reorganisatie gelei delijk uit te voeren in overleg met de com missie." Burg. Stand Geboren: z v B van der Aar—Nijman. z. v. D. Zwaan—Pot z v. G den BroederArents z. v J. ScholGroen d. v. E FuldnerLeen z v C. M. MuntzBergwerf z'. v. C. k. J. W. van Slootenvan Batenburg z. v, T. van der Hoek—v. d Plas d. v. B Sehröduer—Massink z. v. K. Schol Koster d v J. A Duineveldv. Wetering d, v, N BrandenburgMeyer d. v. C M Ankervan Dongen z v. E. Pan- nekoek—Hobo. Overleden: M. Hulst. 53 j.. ongeh. J J Sneekes, 23 j., ongeh. S de Groot, 25 j„ ongeh. Ondertrouwd: L J v. d. Knijl en C. v. Duijn P. J. van Campen en N Stolp, Getrouwd: P van Gils en K. Grapendaal K. C Meijer en G. Martis B. Tijl en C. de koning DE STEUN AAN WERKLOOZEN In de gisteren gehouden vergadering van B. en W. is besloten om aan de werkloozen imet uitzondering van hen, die daarvoor reeds in aanmerking kwamen) een bon te verstrekken voor 2.50 aan brandstoffen. De bons kunnen aan de Arbeidsbeurs wor den afgehaald. DE HOOGOVENS EN HET IJS Nog geen stagnatie Hoewel het bedrijf natuurlijk wel hinder ondervindt van ds strenge vorst en het ijs, is er nog geen sprake van stagnatie. Zoolang de zeerschepen kunnen varen en dat kunnen ze kan het bedrijf voort gaan. De haven wordt open gehouden. Enkele schepen voor de binnenvaart lig gen vastgevroren, doch hiervan ondervindt men nog geen moeilijkheden. Weer trawlers uitgevaren Gisteren zijn alhier in den loop van den dag weer eenige trawlers uitgevaren. Averij en bezwaarlijk te repareeren De trawlers komen over het algemeen wegens het slechte weer met tamelijk veel averij binnen; bovendien gaat het met repareeren, daar alles onder het ijs zit, zeer langzaam. IJMUIDEN, 15 Febr. Hgpr. Lgpr. Tarbot per K.G. 2.45 0.68 Griet per K.G. 0 70 030 Tong per K.G. 2.10 1.65 Groote Schol per 50 K.G. 19.— 17.50 Middel Schol per 50 K.G. 27.— 19.— Zet Schol per 50 K.G. 27.— 21.50 Kleine Schol per 50 K.G. 26.— 9.50 Bot per 50 K. G. 4.20 2.40 Schar per 50 K. G. 13.50 8.— Tongschar per 50 K.G. 50.— 45.— Rog per 20 stuks 3D 20 Vleet per stuk 230 1.70 Pieterman en Poon p. 50 K G. 4 50 2.30 Middel Schelvisch p. 50 KG. 30 KI. midd Schelv p. 50 KG. 22.56 22.— KI. Schelvisch p 50 K.G. 18 8 Kabeljauw per 125 K. G. 40.— 28.— Gullen per 50 K G. 12.50 7.50 Leng per stuk 1.40 0.99 Heilbot per K.G 1.70 1 40 Wijting per 50 K. G. 10 3.40 Koolvisch per stuk 1.— 0.23 Feestvergadcring II. K. Vrouwenbond Bovengenoemde vereeniging hield Maan dagavond eer i eestvergadering in het R. K. Verenigingsgebouw De presidente, mej, Meiland-Beentjes opende op de gebruikelijke wijze en sprak haar tevredenheid uit over het triduum. dat ie vorige week gehouden is en dat ondanks het koude weer. zoowel 's morgens als des avonds door zoovelen gevolgd was. Een hartelijk woord van dank bracht zij ook aan den geestelijk adviseur, den Zeer- eerw Heer Pastoor, die het triduum gehou den had Heerlijke dagen hebt u ons gegeven, aldus mej. Meiiand, en daar ik niet eerder in de gelegenheid geweest ben u daarvoor dank te brengen, wil ik het hier op deze feestverga- I .lering doen Ook een hartelijk woord van dank aan de rooneelvereeniaing „Ons Ge noegen" die dezen avond voor ons zal oo- voeren ..De Waterduivel" en „Moppie De Ongeluksvogel" Een woord van dank aan den pianist is hier ook op zijn plaats. De presi dente sprak den wensch uit. dat allen een genoeglijken avond mochten hebben. Hierna weroen de beide stukken door de tooneelvereeniging keurig uitgevoerd. Na afloop sprak de presidente een hartelijk woord van dank aan allen die meegeholpen hadden tot het welslagen van deze feestver- gadering Om 11 uur hoorde het feest weer tot het verleden. IJs - Ondanks de strenge vorst is het ijs op sommige plaatsen nog niet betrouw baar, dat bleek heden weer bij Marquette. De heer T zakte plotseling tot zijn middel door het ijs. Gelukkig kon hij er dadelijk uit springen R. K. Volksbond Bovengenoemde bond hield gisteravond in het R. K. Vereeni gingsgebouw een ledenvergadering. De voorzitter, de heer Gouweleeuw open de de vergadering op de gebruiklijke wijze en heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bij'ronder den lieer Van de Akker, die dezen avond in ons midden is gekomen om te sprekeö over de idealen van de R. K. Arbeidersbeweging. Hierna werden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van het hooidbestuur, dat de a. s. Centrale Raad 1 April, den 2aen Paaschdag, te Haarlem zal worden gehouden en waarbij Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal tegenwoordig zijn. Het hoofdbestuur dringt er vooral op aan, dat zeer vele afgevaardigden deze belang rijke vergadering zullen bijwonen. De voorzitter deelde mede, aat het be stuur heeft besloten als afgevaardigde naar den Centralen Raad te zenden de heer J. Nijman en als plaatsvervanger de heer K. Bruin, wat door de vergadering werd goedgevonden. De geestelijk adviseur kwa,m ter ver gadering en werd door den voorzitter wel kom genetten. L)e voorzitter zeide dat, als alle leden zo° trouw ter vergadering kwamen als de gees telijk adviseur, wij altijd een goede opkomst zouden hebben. De voorzitter deelde mede, dat begin Maart iemand van het hooidbestuur zon komen spreken over den Fabrieksarbeiders- bond. De heer Van den Akker hield hierna een belangwekkende rede. genoegen uit te spreken over de afdeeling hier in Heemskerk. Uit de notulen heelt spr. gehoord, dat er in de vereeniging flink werk wordt gepresteerd. Ook heeft hfj vernomen, dat hier m het aigeloopen jaar, veel lot stand is gekomen. •De spieker gal een duidelijke uiteenzet ting over het reclit van een behoonijk bestaan voor de arbeiders, wat verkrijgen is door eendrachige organisatie in de stands- en vakorganisatie. De voorzitter zeide uit het applaus le kunnen opmakendat de mooie eu leerzame uiteenzetting bij de leden ingang heeft ge vonden en spreker mocht den heer Van den Akker dan ook uit naam van de verga- uering dank zeggen voor zijn mooie en leerzame uiteenzetting. De voorzitter hoopte, dat de les, welke de heer Van den Akker dezen avond ge geven heelt, door de leden overgedragen wordt aan hen, die dezen avond thuis zijn gebleven. De voorzitter deelde mede, dat de leden verplicht zijn een reglement te koopen. De kosten zijn 5 cent. Zij. die nog In het bezit zijn van oude reglementen kunnen die in ruilen voor een nieuw en behoeven niet te I betalen. I Enkele punten moesten nog worden be- handeld, o. a. ten aanzien van donateurs en j begunstigers. Het bestuur had gemeend om den toe stand te laten, zooals deze voorheen was, namelijk dat donateurs 4 en begunstigers 2 betalen. Dit werd goedgevonden. De rondvraag leverde niet veel op, waar na de voorzitter onder dank aan den heer ivan den Akker, den geestelijken adviseur en den leden, goedgeslaagde vergadering op de gebruikelijke wijze sloot. Uit Urk seint men ons: De vijf personen, die gisteren van Urk vl» Schotland naar Kampen gingen, zijn nog gisteravond te Kampen aangekomen. Uit Urk seint men ons: Onder groote belangstelling is hedenmor gen het K.L.M. vliegtuig, de P.H. A. D. X., bestuurd door Sillevu', om half elf in een weiland op Urk vlot geland. De 786 K.G. post eti een kist gist werden uitgeladen en de post van Tiet eiland, bestaande uit 7 zakken, wegende 180 K.G., werden weer meegenomen. O.m. was aanwezig de burgemeester van Urk, de heer Gravcfein, die tevens als eenige passagier naar Amsterdam meeging. OW 11 uur vertrok het vliegtuig onder gejuich van de talrijke bewonen van het eiland weer naar Amsterdam. De P.H. A. D. X. is om 11.36 uur op Schip hol vlot geland. NCORD-SCHARWOUDE, 15 Februari. - 35600 K.G. Roodekool 5 60—14 30. Door schot 6.10; 14300 K.G. gele kool. 4.60-- 3.90; doorschot 3.80—4.30; 18800 K.G. witw kool, 7.80—11.50, doorschot 8—8.40.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 12