DE WAER ROND TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT BLADZIJDE 4 VRIJDAG 15 FEBRUARI 1929 EEN ONV OLDOENDE VERKLARING W •- 0>f!?? ;s V -• .vu^y. A pies koetsiers iu St. Moritz. Men zegt dat onze oud-itollandsche koetsiers bij gebrek aan werk naar het mooie St. Moritz zijn vertrokken, alwaar de auto de droschken nog niet verdrongen heeft Essssii De begrafenis van den gestorven oeeaanvlieger von Hiinefeld. De rouwstoet zet zich in beweging; op den achtergrond de Dom te Berlijn De New-Yorksche bankier Goldman bezocht een concert van den 12-jarigen Turkschen «onderjongen Yehudi Menunir en was door diens prestaties zoo begeesterd, dat hij den knaap een Stradivarius ten geschenke gaf, een cadeautje van 69.000 dollar Ilaarlcmsche standbeelden. Als een hulde aan de nagedachtenis van Frans Hals, prijkt in het Florapark te Haarlem het standbeeld van den beroemden schilder Een daklooze Berlijner heeft in Reinichendorp een oud vliegtuig als noodwoning ingericht. Hij heeft er alleen een klein dak als vergrooting boven op gebouwd. De bezitter is een artist, die zijn woning op reis meeneemt en op een willekeurige plaats weer neerzet Oud-Haarlem. Het St. Elisabethsgasthuls vóór 1870. De Kleine Houtpoort-toren afzonderlijk De ordeteekenen van een gevallen krijgsman zijn overgegaan op diens zoon. Hier ziet men het knaapje op den arm van zjjn grootvader bij een demonstratie in Rome DE MAN DIE 209 SPIJKERS NAAR BINNEN SLIKTE Op het Moskousche Chirurgencongres werd laatst een medisch wonder voorgesteld. Het was een man, die van zijn beroep spijkers inslikte. Het kost hem geen bijzondere moeite, maar hij doet het, daar hij er in zekeren zin van leven moet. Hij houdt niet van werken, de 32-jarige Fedor Supposs, maar des te meer van drinken. Als hij een borreltje drinkt, komt de honger naar spij kers vanzelf; dat maakte hem in den gehee- len omtrek beroemd. Voor nog één borreltje en 10 kopeken slikt hij een spijker in van 2 centimeter. Een spijker van 5 centimeter kost reeds een halve roebel en 4 borreltjes. Heeft hij erg goeden luim en een gefortu neerd publiek om zich, dan durf hij zelfs een spijker van 9 centimeter met een over eenkomend aantal borreltjes naar binnen te werken. Op deze manier wordt het spijker eten voor hem als het ware een beroep. Dr. Larin, die het geval aan de vergadering bekend maakte, deelde mede, dat hij Fedor Suppors tweemaal geopereerd had. De eerste maal in Juni 1328. Toen werden hem 115 spijkers van 2 tot 9 centimeter, die er totaal 345 gram wogen, uit den maag genomen. De tweede operatie vond plaats in December, bij welke gelegenheid 94 spijkers tegelijk met een aantal koperen 2-kopeken stukken, met een gewicht van 510 gram samen, uit ziji maag verwijderd werden. De eerste maal had de patiënt een maand en de tweede maal 20 dagen in het zieken huis doorgebracht. Zijn gezondheid scheen in het algemeen geen hinder te hebben van deze eigenaardige eterijAlle moeite om hem deze gewoonte af te leeren faalde glansrijk. Hij is en blijft 'n onverbeterlijke alcoholist en naar den geest minderwaardig. Hieraan heeft het publiek ook groote schuld, daar het nog steeds groote sommen gelds betaald, om den spijkerslikker aan het werk te zien EIGENAARDIG „VAST GOED" Belasting betalen is een van de minst aan gename plichten dezer samenleving. Dat is overal zoo op de geheele wereld. Men probeert, zoo lang het mogelijk is. uitstel van betalen te krijgen Een buiten gewoon origineele methoude, om aan den be lastingplicht althans gedeeltelijk te ontko men. heeft een koopman in Boekarest uit gevonden. In huis was hij nooit voor den deurwaarder te spreken. En zoo kwam het, tiat deze op een goeien dag aan zijn kantoor verscheen, om de kantoormeubelen in be slag te nemen Lachend zag onze man naar de be ambten, die vol ijver het staatsstempe! op bureaux en kasten drukken. Over een paar .lagen zouden de meubels worden afgehaald. De deurwaarder verscheen met zijn getuigen en mén toog aan het werk. Men rukte en rukte, maar de meubels gingen niet van de plaats. En daar kwam men tot de ver rassende ontdekking, dat kasten en schrijf tafels met een dikke laag cement aan de muren en vloeren waren vastgemetseld. Met breekijzer en hamer kon men niet gaan wer ken, anders zou men in conflict met den huiseigenaar komen. Dus bleef den deurwaar der niets anders over dan overrichter zake te vertrekken En nu moet de Rechtbank beslissen, of men het recht heeft, verpandbare onroerende goederen in niet te verpanden roerende te veranderen. ZIJN DE EERSTE MENSCHEN UIT AFRIKA AFKOMSTIG? De correspondent van de ..Daily Express" te Nairoli rrjeldt, dat prcfessor Leaky, die een archeologische expeditie in Oost-Afrika leidt, in de bergen van El Mentesta het skelet van den „eersten bekenden mensch" beweert ontdekt te hebben. Dit oude geraamte hoort thuis in de ge ologische periode van Afrika; deze valt samen met het eerste gedeelte van het 2e ijstijdperk in Europa; zoodat men hieruit zou moeten besluiten, dat dit skelet het overblijfsel is van een mensch. die geleefd heeft duizenden jaren voor den tijd. dat in Europa de sporen van eenig menschelijk wezen ontdekt zijn Deze ontdekking is echter nog maar het begin van een heele reeks buitengewoon interesante vondsten, welke aanleiding ge ven, oin te mogen veronderstellen, dat dit gebergte in de verschillende perioden sinds den prae-historischen tijd tot de laatste eeuwen bewoond is geweest. Oe expeditie zet haar opsporingswerk met de grootste zorgvuldigheid voort. En met succes! Wan onder de aangeslibde aarde uit den 3en Afrikaanschen regentijd toen het gebergte in dit gebied nog bedekt was was met sneeuw en Ijs heeft men een menigte skeletten, urnen en veiscnillende huishoudelijke artikelen te voorschijn ge haald. De voorwerpen, die men bij de ge raamten vond, getuigen van een cultuur, waarvan men tot op heden zelfs nog geen vaag vermoeden had! De beteekenis van deze ontdekkingen is zeer groot, want zij geeft meer en meer zekerheid aan het vermoeden, dat het men schelijk geslacht reeds lang in Afrika be stond. voor dat er in de andere deelen der wereld eenig menschelijk wezen gevestigd was. Het is heel goed mogelijk, dat de vondst van professor Leakey den grondslag zal vor men voor een nieuwe theorie omtrent de verspreiding der menschen. Volgens deze theorie zou Europa oorspronkelijk door die rassen bevolkt worden, die in Afrika reeds een hoogen graad van beschaving bereikt hadden. WIST U WEL: Dat de aarde telt 1.72G.OOO.OOO menschen. waarvan een vijfde Katholiek, een vijfde Schismatiek of Protestant en drie vijfde niet-Christen is. Dat het totaal aantal Katholieken be draagt 305 millioen, d'at der Protestanten 220 millioen, dat der Schisma lieken 158 mil lioen en dat der niet-Christenen 1043 mil lioen. Dat van deze 1043 millioen er zijn; 13 millioen Joden, 240 millioen Mohammeda nen, 200 millioen Hindoes, 138 millioen Boedhisten, 270 millioen Confucianisten, 24 millioen Shintoïsten en 158 millioen aan hangers van het Animisme. Dat het Genootschap - tot Voortplanting des Geloofs in Nederland in 1927 opbracht f 295.210.66, dat der H. Kindsheid i 143.1)9 en Het Liefdewerk van den H Petrus f 276.963.42, te zamen bijna f 729.CG0. Dat deze bedragen voor het allergrootst gedeelte bestaat uit de zeer lage contribu ties der diverse genootschappen (resp. 2 A ct. per week, VA cent per maand en 1 ct. per week). Dat er toch nog zeer velen zijn in Ne derland die geen lid zijn van deze Pause lijke Genootschappen, terwijl het toch de wil van den H. Vader is dat iedereen, in dien hij eenigszins kan, lid is van de Voort planting des Geloofs, dat daarom degenen die de volle contributie niet kunnen beta len, kunnen volstaan met een aalmoes jaar lijks. Bovendien wenscht de H. Vader, dat alle kinderen onder de 12 jaar lid zjjn van de H. Kindsheid Dat het Petrus Liefdewerk de kroon zet op het werk en door gebed en aalmoes aan de heidensche landen een eigen geestelijk heid wil geven. Dat 500 leden van dit Liefdewerk doorhuil iaarlijksche contributie (f 0.50) de jaarlijk- sche studiekosten van een inlandsch se minarist betalen. Dat er vele parochies zijn in Nederland die dit reeds doen, dat ook vele families hun eigen seminarist hebben. Dat ge absoluut verkeerd denkt, indien ge meent dat ge dat niet kunt betalen, want indien ge iedere week een dubbeltje weg legt kunt ge daarmede betalen de contributie voor Voortplanting ei» Petrus Liefdewerk voor u zelf en voor uw vrouw, terwijl ge uw 5 kinderen nog in de H. Kindsheid kunt doen inschrijven. Want 2 x f 1.30 pl. 2 x 050 5 x f 0.30 is 1 S.)Ö per ja-.r Iemand moet getuigenis afleggen In een jachtaffaire. Hebt u gezien, dat de man schoot? vroeg de president. Neen, Grootedelachtbare, maar ik heb het gehoord. Die verklaring is niet voldoende, klonk het ernstig, begeef u naar uw plaats. De getuige deed het, maar zoodra hij zich had omgekeerd, begon hij luid te lachen. De president, verontwaardigd over dit on eerbiedig gedrag, riep den man terug en vroeg hem. hoe hij het durfde wagen hier te lachen. Heeft u mij zien lachen, Grootedelacht bare? riep de man. Leen maar ik heb het gehoord, klonk het vertoornd. Die verklaring is niet voldoende, zei de ander me. een grappigen blik, dat zelfs de president moeite had om zich goed te hou den. IIOE SLIM Marietje die graag wil uitgaan ..Toe, moe laat mi) maar meegaan met de anderen, dan hebt u ook nog een poosje rust."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 8