UIT OEN OMTREK asthma! MAC® Waarom vinden wy van geen advertentie?? HAARDENHUIS HET CENTRUM en die koopjes te geven 79ct- 1.29 19 119 17 195 49 65 79 79 8ct „de wereldbekende" A. v. DAM HEEMSTEDE'S WONINGBUREAU HAARDEN FUNKE'S ROGGEBROO0 W Kalverstraat 119 - Amsterdam E. H. BELKEGA DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - ZATERDAG 16 FEBRUARI 1929 BLADZIJDE 4 EERSTE VERBONDSBEDEVAART NAAR LOURDES Inschrijving van Nieuwe Leerlingen Haarlemsche Orkestvereênigmg Namiddag-Concert Koopf geen Naaimachine WIL JANSKERKHOF 21-24 UTRECHT Het geachte publiek die prima kwaliteiten we ke wij alleen kunnen aanbieden hoe dat komt blijft ons geheim ©esr doch iedereen kan hiervan profiSeeren Wij verkoopen: Die correct gekleed gaan De Faam's Kleeding r aar Maat enz. enz:, enz:. Daarom kunnen wij ook terecht zeggen WT ZE LEEREN HET NOOIT onze concurrenten die koopjes te brengen welke alleen GROOTE HOUTSTRAAT 12 U bieden kan. Einde Februari opening van ons 5e FILIAAL CORNS. L. KWAK EEN THEEKAST CADEAU „MEUBELHUIS" RAAKS 32 diverse merken vanaf f 60.^ Iemand van smaak gebruikt HILLEGOM HAARLEMMERMEER BENNEBROEK Ben nebroekVogelenzang LIJNDEN BLOEMENDAAL VAN 19 TOT 27 APRIL 1929 MUZIEKSCHOOL GENEES TOOI DIE KRUISSTRAAT 42-HAARLEM Onze Reclame Machine kost i 49.50 met kast men in Utrecht en breede omgeving, !n Twente enz. met succes adverteeren. dan is het aangewezen blad daarvoor Bureaux: Groote capaciteithaarde* Ged. Oude Gracht Telefoon 14811 Ceker! Uw artikel kau goed jar maak dit dan bekend! Gementeraad De raad dezer gemeente hield Vrijdagmiddag een openbare vergade ring, d'e duurde van 27 uur. Voorzitter mr D. P. Pont, burgemeester. Bij den aanvang tegenwoordig 11 leden, afwezig wethouder De Vreugd en de heer Selhorst, die later komen. De voorzitter doet voorlezing van het ge bed, waarna bij loting tot voorstemmer aan gewezen wordt de heer Klaver. Punt 1. Vaststelling der notulen der vorige vergadering. Deze worden onveranderd onder dankzeg ging aan den secretaris, goedgekeurd. Punt 2. Ingekomen stukken. Deze worden voor kennisgeving aange nomen. Punt 3. Verbetering voetpad van den Endelsan voor de school met den Bij bel. De voorzitter zegt. dat er 3 plannen waren, het voorstel van B. en W. is voor plan A. De heeren Vooren zal met genoegen voor stemmen en brengt dank aan den burge meester voor diens voortvarendheid inzake de opvoed ng der jeugd, waardoor hij toont, dat hij de jeugd een warm hart toedragat. De heer Klaver vraagt, of ook de mogelijk heid bestaat, om die kleine postjes direct uit de kas te betalen. De voorzitter: üw woorden zijn mij uit het hart gegrepen, maar dit geslacht betaalt dan voor het vo'gende. De heer Klaver vraagt alleen, met den wenk rekening te willen houden. De heer Meskers: Onze nakomelingen zul len toch nog wel wat te betalen hebben; spr. is voor direct betalen, dat is veel beter. De heer Loerakker: Wat is een groot, wat is klein bedrag? Waar is de grens? We moe ten de medai'le van twee zijden bezien. Nood zakelijke werken moeten niet blijven liggen, omdat er geen direct kasgeld is. De heer Vermeer: In principe ben ik meer voor kapitaaldienst. De voorzitter: Dat is juist; de heeren vragen alleen aan de zaak onze aandacht te schenken, waartoe wij gaarne bereid zijn. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met algemeene stemAien aangenomen. Punt 4. Verzoek van Ph. J. Salman om ge bruik van een perceeltje gemeentegrond aan de Van den Endelaan. De voorzitter zegt, dat de merkwaardigheid van het voorstel van B. en W. hierin zit, dat we niet de voTe breedte willen geven, doch iets minder, omdat het plan is, later een voetpad te maken achter de boomen. De teekening verduidelijkt dit. De heer Klaver: Dus alle andere hekken daar gaan dan terug? De voorzitter: Ja, maar we zullen den men- schen geen last aandoen voordat het noodig is. Het voorstel van B. W. wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. Punt 5. Wijziging Verordening, ingevolge de Warenwet. De voorzitter merkt op, dat het zuiver for meele wijzigingen zijn, waarover geen debat noodig zal zijn; de wet moet zoo goed mo gelijk worden uitgevoerd. De wijziging wordt aangenomen met al-*1 'gemejne stemmen. Punt 6. Verzoek van W. F. van de Rotte om verhooging zijner bezoldiging als onder wijzer in het bouwkundig teekenen. De voorzitter merkt op, dat de redactie van het prae-advies niet taalkundig mooi loopt. Verder merkt hij op, dat aanvrager nu 5 jaar tot tevredenheid het onderwijs heeft gegeven, dat hij goed staat aange schreven en dat zijn lessen met belangstel/ 1 ng worden gevolgd. De verhooging vr* /-1.50 tot ƒ2.50 per lesuur wordt met alge meene stemmen verleend. De heer Loerakker komt terug op de op merking, dat er meer aandacht geschonken moet worden aan de prae-adviezen. Wat mankeert er aan? De voorzitter: Het ligt misschien „an mij, maar we mogen de raadsleden niet voor een puzLlo plaatsen. Het komt mij voor, dat in de redactie op 3 plaatsen geen Hollandsch te lezen staat. De opmerking betreft ook me "p'f cn het houdt absoluut geen beleedigir.g in voor een ambtenaar, daarom zei ik ook wy'. De Vries en Te Winkel kennen het woord houdende in deze beteekenis niet. De heer Loerakker: In De Vries en Te Winkel staat wel meer, maar u zegt niet, hoe het dan wel moest zijn. Uw opmerking acht ik een beleeöiging voor den ambtenaar, maar volgens mij is het wel Hollanciseh, De voorzitter: Ik begrijp niet, wat u be doelt. Meermalen heb ik de redactie vain prae-sdviezen moeten veranderen, maar dft is mijn aandacht on term t. ik beschuldig dus eerst mezelf en niet den ambtenaar. De heer Vermeer vond het be .er, als die opmerking niet hier gemaakt was, maar in de kringen der ambtenaren. De heer Meskers: Ik heb de redactie ook tweemaal moeten lezen, voor ik den zin be greep. De heer Klaver: De heer Loerakker had die opmerking niet moeten maken. De heer Loerakker tot den voorzitter: U zult wel blij zijn, dat de heer Meskers ook tweemaal moest lezen, maar waarojn zou den we de waarheid niet zeggen? De voorzitter: ,T':j moeten er beter op let ten, heb ik ezegd. Hiermee wordt van dit punt afgestapt. Funt 7. Bevordering 3e fitter Gasbedrijf de Kwaastehiet tot 2e fitter. De bevordering geschiedt met algemeene stemmen. Punt 8. Aanwijzing lid-voorzitter der Com missie van to zicht on het correspondent schap der arbeidsbemiddeling. Mr. D. F. Pont wordt met algemeene stem men in de vacature wijlen burgemeester Wontho't benoemd. Punt 9. Benoeming stembureaux voor de verkiezing van leden van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal. Het voorstel van B. en W. wordt met al gemeene stemmen aangenomen. Punt 10. Subsidie R. K. bewaarscholen over 1929. Voorgesteld wordt, deze te verheugen van ƒ550 tot ƒ750. De heer Vooren vindt het prettig, dat de subsidie verhoogd is, doch deze is nog aan den lagen kant. Er is can dergelijke inrich tingen in onze plaats met haar vele groote gezinnen, niet het minst arbeidersgezinnen groote behoefte, doch de steun is lang niet in verhouding van het noodige. Zou de voorzitter ons ook kunnen zeggen, tot welk quotient hij komt bij deeling over het aantal kinderen? De voorzitter: Dat is niet zoo moeielijk. Het aantal leerlingen is maar zeer langzaam gestegen, de deeiing geeft ongeveer 1.70 per leerling. De heer Vooren: Mijn betoog beteekent geen critiek, het bedrag is alleen te laag om te komen tot goed voorbereidend onderwijs. Het ontbreken van een bewaarschool is voor vele ouders een groot gemis. De katholieken hebben er zelf vcor gewerkt en ik breng hun daarvoor hulde. De heer Klaver is het eens met den heer Vooren en is dankbaar voor de verhooging, maar er moeten in dezen van particuliere zijth toch nog groote offers gebracht worden en we zijn heel erg aan den lagen kant. Als de voorzitter zegt, dat het niet anders kan, moeten we een ander standpunt innemen. De voorzitter: Dat is het in 1918 geweest. De hfeer Klaver: Zijn we niet in de war? De kinderen der Fröbelschool waren er toen bij. De voorzitter: Die opmerking is juist. Laten we 1918 buiten beschouwing laten, dan is echter de vermeerdering in leerlingental van 1925—1929 nihil. De heer Klaver: Ik wil er ntet op aandrin gen, nu verandering te brengen is, maar ik zou toch gaarne terug gaan tot bttaling per leerling. De heer Meskers brengt hulde voor de ver hooging. We moeten in den tegenwoordigen tijd rekening houden met het moderne ver keer, mat de groote gevaren, terwijl de moeders de kleinen niet in huis kunnen houden. Juist de kinderen dei' kleine luiden hebben de grootste behoefte aan zu'k een school. We dienen hiermede wel een algemeen be1 ang en kunnen voor de subsidie wel een si&pje verder gaan; andere gemeenten beta len veel meer, zelfs wel 10 per leerling. De Fröbe schooi werd indertijd opgeheven wegens gebrek aan geld, we moeten ook vcor andere gezindten de gelegenheid scheppen, hun kin deren voorbereidend onderwijs te ontvangen. Moet er wat de basis betreft ingegrepen wor den, den zoo spoedig mogelijk. Spr. zou wil len voorstellen met 3 per kind als subsidie te geven. De heer Loerakker: Krijgen we dan een nieuw voorstel van B. en W.? Dat lijkt me niet de juiste weg. Het komt me beter voor, dat B. en W. overleg plegen met de ouders, d'e hun kinderen naar een ander bewaar school wenschen te sturen. Wethouder Ba'vers: het particulier initia tief moet toch ook wat doen. De voorzitter: Zeker. Beluisterend het be toog van den raad, voel ik er toch niet veel voor, deze zaak niet af te maken. Zou er geen aanle'ding zijn, dit voorstel in te trek ken en dan 3 per kind te geven? Dat zou een aanzienlijke verhooging zijn. De heer Vooren: Dat ben ik met u eens, maar de kleinere scholen dan? Op de Fröbel school werd het onderwijs kosteloos gegeven en de school kon niet blijven bestaan. Veten hebben nog spijt, dat de school is opgeheven Het gaat niet, de verschillende richtingen te combineeren. De voorzitter: Ik voel voor dit stelsel buitengewoon weinig. Als iedere school van elke groep komt, hoe hoog zou dan de sub sidie wel worden! Gelijke monnikken ge'ijke kappen, maar we moeten billijk blijven. Het is een klein kunstje er 10 of 20 per leer ling van te maken, maar dat is niet de zaak. We moeten met het geld niet komen aan dragen. De heer Jansen: Ik zit ook in een bestuur om te komen tot oprichting van een bewaar school, maar wij zijn er nog niet kunnen komen. Bij de Zusters, wordt dit een andere zaak. Maar de voorgestelde subsidie is buitengewoon laag. Het geven van het voor bereidend onderwijs is zoo buitengewoon moeielijk, dat het ze'fs meer vraagt dan voor kweekelingen. De voorzitter: Je hoort zooveel gekke din gen tegenwoordig! De heer Vermeer: Onze leuze zij: de school hoort aan de ouders en als deze dien plicht n!et volbrengen, dan helpe de over- heto. V/at de Fröbelschool betreft, deze vroeg zelfs 1500 en we zouden die gegeven hebben, indien voor een keer ware geweest, maar men wilde dat b1 ij vend. Met het voorstel van 3 per kind wil spr. wel meegaan, doch men zij voorzichtig. De heer Fijma: Men zag de noodzakelijk heid van het Fröbelonderwijs in, maar van de toezegging krabbelde men terug. Ds ge dachte van den heer Vooren vind ik zoo uit stekend, omdat er niet gelet wordt op verschil van groep. De voorzitter: Da ar ben ik precies tegen: mijn bezwaar is ju;st, dat de'kosten voor een kleine groep zoo onevenredig hoog zouden zijn. We zouden die kleine inrichtinkjes met een stuk of tien kinderen met open armen ontvangen. We zouden dan voor een vol macht komen te staan, die nooit gegeven zou of mag worden. De heer Fijma: de heer Vooren heeft een groep van 70 a 80 kinderen op het oog. De voorzitter: We moeten voet bij stuk houden en terugkeken tot ons punt van uit gang: er wordt subsidie gevraagd en wij wil len tot 3 per kind gaan. Laten anderen eerst pogen zelf wat te doen en kunnen ze zeggen: dat hebben we gedaan en we komen er niet, dan zien we verder. De heer Loerakker kan zich volmaakt bij deze zienswijze neerleggen. Het prae-advies van B. en W. wordt nu anders geformuleerd en 3 per ieerling der bewaarscholen met algemeene stemmen toegestaan. Punt 11. Aanvraag subsidie gymnastiek- en schermvereeniging „Kracht door Oefe ning." De heer Klaver: Bestaat door deze subsidie de mogelijkheid, dat ook aan andere gymna- stiekvereenigingen ter plaatse subsidie zal worden gegeven? De voorzitter: Dat is een opportuniteits vraag. Komt een andere vereeniging, dan kunnen we het in overweging nemen, maar we kunnen niet zeggen: wie komt krijgt. De heer Fijma: Dit is een ander geval, dit te geen subsidie. Velen: Dat is het wel. De voorzitter: De ijsbaan krijgt geen sub sidie, naar we betalen voor vegen 'ongeveer 700, natuurlijk is dat subsidie, maar in een anderen vorm. We moeten ieder verzoek op zichzelf nemen. De heer Meskers: Ik ben het daar niet mee eens. Het brengt ons op gevaarlijk terrein, want dan kunnen we wel aan iedere sport subsidie geven. De jongelui moeten ook een offertje brengen. Men richt een onderafdee- ling op en men gaat de subsidie verhoogen. Ik ben sterk tegen het subsidieeren van sport verenigingen, hetgeen spr nader toelicht. De voorzitter: We zouden komen tot een princip'èel debat. Maar dan sta ik diame traal tegenover u. Wy in Holland doen vee! voor den geest, maar het lie.hr am wordt ver waarloosd. Zweden, Noorwegen en Denemar ken doen veel meer voor de lichamelijke op voeding: wij zyn hier in Holland In dat opzicht vreèselijk ten achter. Komen er ver- een'gingen, die kunnen aantoonen, dat ze serieus werken, dan dient de gemeente te helpen. Dat wij er ons niets van zouden aan trekken kan niet. De heer Meskers: Als we subsidie aan sportvereenigingen geven, kunnen we veel voordeeliger zelf een lokaal stichten. De heer Vermeer: Dat is de gronuslag ge weest; we geven aan K. D. O. slechts subsi die totdat we een eigen gebouw hebben. Ons eigen gymnastiekgebouw zal er komen. Er wordt nu geen stemming gehouden en de subsidie met algemeene stemmen gegeven. Punt 12. Am vragen om voorschot art. 101 L. O.-wet 1920 en 1929. De voorschotten worden verleend conform het voorstel van B. en W. Punt 13. Voorstel van de gascommissie tot verbetering van den gasdruk. De heer Selhorst merkt op, dat er in heel Hillegom slecht gas is, wat den druk betreft. Zal als deze correctie wordt aangebracht, ook op andere gedeelten verbetering komen? De heer Van der Schoot: Het is alleen een compressie-installatie, die gelegd wordt. Wethouder Balvers: De ringleiding ligt er en wordt thans gebruikt voor de geheele ge meente. Deze zal nu. afzonderlijk gebruikt worden voor de Leidschestraat. De toestand in zyn geheel zal daardoor verbeterd worden. Het voorstel van B. en W. wordt nu met algemeene stemmen aangenomen en de 8000 toegestaan. Punt 14. Verzoek N.V. C. J. Hulsebosch c.s. om wijziging van het uitbreidingsplan. De voorzitter zegt, dat een en ander duide lijk te maken is uit de teekeningen. De ge projecteerde huizen zien we erop. De bocht wordt nu niet zoo scherp, als aanvankelijk zou gemaakt jrorden en de gevraagde afwij king geeft een ernstige afwijking van het uitbreidingsplan. De heer Klever: We hoefden dat toch niet te vragen in Den Haag. De voorzitter heeft blijkbaar deze vraag niet begrepen als hii antwoordt: B. en W. wilden in dezen ook den raad dóen meespre ken. (Wordt vervolgd) Liefdadigheidszin Nu bij de Siberische koude ook in den Haarlemmermeerpolder vele arme menschen gebrek lijden, wordt hier en daar het initiatief genomen om tot leniging van den ergsten nood een beroep te doen op den liefdadigheidszin der ingeze tenen teneinde de arme gezinnen van de allernoodzakelijkste levensbehoeften, zooals brandstof en beddegoed te voorzien. De zangvereeniging ..Zang en Vriendschap" die zich weder opnieuw zal constituueren om uitvoeringen te geven voor liefdadige doel einden, is voornemens in de allereerste plaats te beginnen ten bate van de gezinnen, die by deze nijpende koude gebrek lyden. De orkestvereeniging „Hoofddorp" heeft ook reeds uit haar kleine kas een bedrag van 10 voor dit schoone doel beschikbaar gesteld. Het ijsvermaak in Haarlemmermeer De ijsclub „Hoofddorp", die zich deze week we der opnieuw heeft geconstitueerd, is direct actief opgetreden'door op de Hoofdvaart en Genievaart banen aan te leggen en wed strijden (hard- en schoonrijden) te organi- seeren. De traditioneele sneeuwploeg, in den vorm van een A, ie in vroeger jaren ook nogal eens dienst deed, is nu ook weder voort getrokken door een paard op het ijs ver schenen om de gevallen sneeuw weg te ruimen. Het ys in de vaarten in Haarlemmermeer is nu wel zoo sterk geworden, dat de ijsclub er wellicht over zal denken om eens een wedstrijd in hardarren te houden, zooals ook in den winter van 1890 op de Hoofd vaart plaats had en waardoor het echt Hol landsch ijsvermaak zoo schitterend tot z'n recht kwam. R. K. L. en T. E. „St. Deus Dedit Maandagavond 18 Februari a.s houdt de R.K. Land. en Tuinbouwbond „St. Deus Dedit", afd. Bennebropk. haar algemeene jaarvergadering, in het R.K. Verenigings gebouw. Agendapunten zijn o.m.: 1. Jaarverslag secretaris en penningmeester. 2. Verslag Bondsraad. 3. Bestuursverkiezing. Aftre dend zijn lste voorzitter, 1ste penningmees ter, 2de secretaris, 2de en 3e commissaris, terwijl 2 vacatures, 2de voorzitter en lste commissaris wegens vertrek uit de gemeente ontstaan zijn. Wegens de belangrijkheid der agenda ver. wacht het bestuur aller opkomst. „Het Witte Kruis" Op de in café „Oud Berg en Dal" gehouden algemeene ledenver gadering van de N. H. Vereeniging van „Het Witte Kruis", afdeeling BennebroekVoge lenzang en Omstreken, werd de heer Th. Braam, periodiek als bestuurslid aftredend, met algemeene stemmen herkozen. Het bestuur deed o.m. toezegging tot sa menstelling van een nieuw reglement over te gaan. Propaganaaclub „Opwaarts" De club vergaderde Donderdag in het Patronaate gebouw. Ondanks den. snijdenden wind en grim mige kou, was de omkomst bevredigend. De voorzitter, de heer H. J. Post, opende met een kort herendingswoord, gewijd aan de vrijwording des Pausen. De secretaris las de notulen, die, van een kleins kantteekening voorzaien, werden goedgekeurd. De heer Post bracht een woord van dank en waardeering aan den Z. E, heer Postoor, geestelijk adviseur c«::r club, die te Berkel is benoemd. Het Arbeidersvraagstuk werd door den vooratter behandeld. Duitdelijk werden da oorzagen aangestipt, die to deze kwesie ge leid hebben en he groote middel tot ver betering, nanselijk de Katholieke organi satie. In het kort werden enkele bezrwaren ontzenuwd, die door patroons en arbeiders soms tegen de organisatie worden inge bracht. De volgende vergadering is op 28 Febr. Vooraitcer en secretary zijn dan resp. de heeren Joh. van Egmond en H. Granne- man. Geen ijswedstrijd De aangekondigde hardrijderij op Vrijdag 15 Februari op de Ringvaart by Vijfhuizen, is wegens het koude weer niet doorgegaan. Gemeenteraad Een openbare vergade ring van den raad der gemeente wordt ge houden op Donderdag 21 Februari 1929 te 14 uur Cs nam. 2 uur) op het raadhuis te Overveen. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken. 2. Benaming van wegen in Oosterduin. 3. Aankoop van grond voor woningbouw langs den Brederodeweg en Duinlustpark- weg. 4. Overname van wegen in het z.g. Ryne- gompark. 5. Onttrekking van grond aan de erfpacht voor verbreeding van den Brederodeweg. 6. Aankoop grond voor verbreeding van den Brederodeweg. 7. Aankoop van grond voor verbreeding van den Bloemendaalscheweg. 8. Ruiling van grond voor verlegging van het Zuidervoetpad. 9. Uitgifte van grond in erfpacht aan het P.E.N. 10. Machtiging tot het, zoo noodig, sluiten eener kasgelaleening. 11. Vaststelling 2e suppletoire begrooting, dienst "1928. 12. Aanvaarding voorwaarden voor het leggen en hebben eener rioleering in den Kennemerweg. 13. Verleening voorschotten ingevolge de artt. 101, jo. 103 (Jer Lager Onderwijswet '20. 14. Verzoek om medewerking tot de tot standkoming eener manege. 15. Aanl van een zijspoor naar het ter rein aan den Zeeweg ten Oosten van den watertoren. 16. Beslissing inzake den ophaaldienst der reiniging. 17. Ontheffing van bepalingen der Bouw verordening. Gevonden voorwerpen Terug te beko- lcomen bij: J. Grippeling, Duinlustpark 31 Bloemendaal, een belastingmerk in étui; bos sleutels; J. Koster, Kleverlaan 121, Bloe mendaal, een sleutel van een kunstschaats; Waletr, Kennemerweg 11, Bloemendaal, een bos sleutels; J. Koster, Klever'.aan 121,, Bloe mendaal, een heerenhandschoen; J. Huizinga, Kennemerweg 13, Bloemendaal, twee sleutels; H. Lafenmeijer, ven Twiskplein 4 Haarlem, een koperen gewicht; G. H. Hagen, Noorder- tuindorplaan 14 Haarlem, een grijze kinder trui; Postkantoor, Overveen, een zwart vul- pot'ood; Steetskamp, Zandvqorterweg 32, Aerdenhout, een sleutel; Hoef geest, Rfjne- gomlaan 36, Aerdenhout, vyf bonte eenden; aan den politiepost te Aerdenhout, een zil- •veren horlogeketting, 2 kinderhandschoenen, een zweep, een auto-spiegeltje; aan het bureau van politie te Overveen, een bandje met 6 kleine sleuteltjes een kinderhand- schoen, een deel van een kunstschaats, een naaldenkoker, een bruin lederen hondenriem. Verkorting diensttijd Met 't oog op de strenge koude, die het buitenwerken zoo goed als onmogelijk maakt, is Depaald, dat de gemeentewerklieden in den buitendienst van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. „dienst" heb ben te doen Geestelijke Leider: de Hoogeerwaarde Heer Kanunnik J. G. VAN SCHALK. Technische Leiding: het bekende ervaren CENTRALE-REISKAS-COMITÊ. Voorloopige sluiting der inschrijving 1 MAART a.s. Prijzen: 3e klasse spoor, goede hotels: LEDEN 67.50, NIET-LEDEN 70. Prijzen: 2e klasse spoor, goede hotels: LEDEN 95.NIET-LEDEN 100. Spoorwegpersoneel met geheel vrij vervoer 45. De reis begint en eindigt te Roosendaal (N.-B.) In de prijzen is alles inbegrepen, behalve eten en drinken gedurende het reizen. Vraagt prospectus bij den Voorzitter der Centrale Reiskas van het R.K. Werkliedenverbond, PIETERBOTHLAAN 17, Amersfoort. VAN DE MIJ. TOT BEVORD. DER TOONKUNST Afd. Haarlem Directeur A. DE VOGEL v. d. cursus welke Maart a.s. be gint op eiken Maandag en Vrij dag van 23 en Woensdag van 1112 uur aan het schoolge bouw Nieuwe Gracht 41, Telef. 13086, waar tevens het Prospec tus kosteloos verkrijgbaar is. De aandacht wordt gevestigd op de orkest-, kwartet-, samen spel-, koorzang- en rhythmische zangklasse, waaraan ook door niet-leerlingen der school kan worden deelgenomen Onderwijs in alle vakken der Toonkunst Volledige opleiding tot het ver krijgen van het Diploma der Maatschappij HET BESTUUR Dirigent EDUARD VAN BÉINUM op ZONDAG 17 FEBRUARI 1929 half drie in de Gemeentelijke Concertzaal Soliste: SEPHA VAN BEINUM—JANSEN Viool Toegangsprijs 25 ets. pi. r. Kaartverkoop bij ALPHEN A AR, Kruisweg en MIGNON, Groote Hout straat 128. alvorens prijs te vragen aan onderstaand adres Potter** Astbm* Care zal U «po«di« verlichting brengen. Heeh «eed» Duizen den geholpen F 1,50 pei bui. Vraagt ook Potter'* Aflthma Sigaretten b F 1.50 bq Apoth en D*og. Imp H «en Herkei. Hilversum Telefoon 12472 DrSe jaar schriftelijke ga rantie Aangek, 'n partij dubb. br. zwarte AA ct. SULT. MANTELZIJDE, v. 2.90 nu 2 El breed NATUREL KASHA van 1.50 nu 2 El breed ENGELSCHE MANTEL STOF, spotkoopje 2 El breed chique VOORJAAUS- tf> O C MANTELSTOFFEN Jd,éLO en bij ieder* gelegenheid een passend kleedingstuk dragen. In Uw werkzaamheden een colbert» costuum met één- of twee-rij knoopen, stemmig cn zakelijk dessin, en niet te zwaar gerailleerd. Vooral een gemakkelijk en prettig zittend model. Volgt deze serieannonces, bestelt d« daarin genoemde kleedingstukken en gij hebt eveneens een goed verzorgde garderobe. Niemand behoeft deze kosten ineens te dragen. Slechts een abonnement op en binnen korten tijd kunt u spreken vaa „UW GARDEROBE Vraagt ons boekje met volledige tarieven Anegang, h, L. Veerstraat, Haarlem Een partij ZWARTE SATIN, zoo lang tie voorraad strekt ct. Zuiver wol, de nieuwste dessins RUITEN-VOORJAARSSTOFUEN PRACHTIGE JAPONRUITEN, nog 30 stukken ct. 2 El breed TRAVERS, de nieuwste kleuren BAYADERE, de nieuwste strepen aparte dessins ct. 130 c.M. br. MOUSSELINES MET RANDEN, de nieuwste dessins ct. 'GEWERKTE ZIJDE, zwart en bi. kleur op kleur ct. LINGERIE-ZIJDE alle kleuren ct. 130 c.M. breed KUNSTZIJDE MET RAND ct. TASLATAN alleen by ons HAARLEMHEEMSTEDE—-BENNEBROEK LANDHUISJES TE HUUR vanaf f 550,— per jaar, met voor- efl achtertuin te Heemstede en Bennebroek. InlichtingenHEEMSTEEDSCHE DREEF 276, TELEFOON 28236 bij aankoop van 2 Crapeauds, 4 Stoelen 1 PIËDESTAL CADEAU bij aankoop van 6 Stoelen of 2 Fauteuils, 4 Stoeien. Alleen gedurende de 4 dagen n.!. 15, 16, 18, 19 Februari. Overtuigt U, alvorens te koopen. dat wij, niet tegenstaande deze cadeaux toch de laagste prijzen noteeren. 2 Crapeauds, 4 Stoelen met trijd 79. 2 Crapeauds, 4 Stoelen met trijp f 79 2 Fauteuils, 4 Stoelen met leer 29.90 32.50. 6 Stoelen met leer 23.50. 3 Waaier Crapeuds, 4 eiken Stoelen met vochtechte tijd 119, 1 Ches terfield, 1 Bergère, 4 Queen Anne eiken stoeten met mohair 149. Alles geëtaleerd Al onze ameublementen zijn geprijsd KOOPT NU, HET IS UW VOORDEEL. (200 M3.) vanaf f 150.—. r

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 12