Stadsnieuws Heringa Wuthrich, Haarlem DE AMSTERDAMSCHE Maria-Stichting Exide-batterijen - Ook reparaties Stofzuigerhuis MAERTENS NU - NIET MORGEN-*v^s^=kv=^ zij uw leuze, vooral als gij Uwilt verzekeren bij .EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - ZATERDAG 16 FEBRUARI 1929 BLADZIJDE Agenda 17 Februari Agenda 18 Februari Moskouer Ballet Oud-leerlingen der Tuinbouw- cursussen Geslipt IJs en sneeuw in onze stad Inbraak in de Amsterdamstraat Haarlemsclie Postduivenbond De strenge vorst houdt aan Weerbericht Middenstandssituatie SPOORHALTE AERDENHOUT Jubileum Aanmelding verzocht. Barteijorisstr. 16 - ld. No. 10756 Apex Klop-Veeg-Stofzuigersf 17a.- Een jubileum bij de fa. Enschedé BURGERLIJKE STAND PER SCHAATS NAAR MARKEN Een zilveren Jubilé aan het Openbaar Slachthuis Wie heeft een baaitje suiker verloren? Gevonden voorwerpen en dieren Geen brandstoffennood in Haarlem Jaarvergadering H.Z.V. „De Delft" R.K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys" H. B. C.-PRAATJE BLOEMENDAAL Geldleening van f 200.000 LAATSTE NIEUWS Het conflict in verband met de Zuidelijke film keuring De Maas bij Rotterdam zal worden opengebroken Een tolkwestie op het ijs De PH-ADX naar Schiermonnikoog gestart De Maas bij Roermond dichtgevroren De reis van den Kroonprins van België door Ned. Indië Een nieuwe vlootconferentié Zigeunertroep omgekomen De vorst in Engeland Chineesche gift voor de Britsche mijnwerkers Schip in nood Vijf krankzinnigen verbrand Dr. Wirth lid van de Internationale Diplomatieke Academie De winter in Weenen I lederen middag van 2-3 uur Polikliniek Het officieele politierapport vermeldt om trent dit droevig ongeval het volgende: Vrijdagmidag 1 uur bevond de 59-jarige "Wed. van Staveren zich in de huiskamer van haar woning, welke gelegen is in een poortje tusschen de Raamgracht en Lange Laken straat en genummerd 19 C. Zij stond bij .een gloeiend heete kachel, waarvan het hekje open stond Toen zij zich bukte om een wekker van den schoorsteen te halen, kwam haar klee ding in aanraking met de kachel, waardoor zij direct in vlammen stond. In radelooze angst rende ze de kamer door en klopte wild op den muur van perceel 19 D, waar haar zoon woont. Deze klom snel over de achter de woning gelegen schutting en zag, toen hij in het huis kwam, tot zijn groote ontsteltenis zijn moeder in brand staan. Met kussens doofde hij het vuur, terwijl hij de brandende stukken goed van haar lichaam losknipte Spoedig waren eenige leden van den Ongevallen Dienst aanwezig, die de on gelukkige per auto naar het St. Elisabeths Gasthuis vervoerden, alwaar zij des middags te 5 uur ls overleden. St. Josephgezellenvereeniging, Jansstraat 59 Van 12—2 uur en van half 6 tot 10 uur geopend Van half 9 tot half 10 uur Verplichte Opkomst 9 uur Spaarkas. Gemeentelijk Concertzaal, Lange Begijne straat half 3 uur Concert, te geven door de H. O V. Sociëteit „St. Bavo" 8 uur Bevolkings bureau 8 uur Gecombineerde vergade ring Kleermakers St. Josephgezellenvereeniging, Jansstraat 59 —Van 8 tot 10 uur Clubavond damclub „T. en P." 8 uur Repetitie Rederijkers „St. Genesius". Stadsschouwburg, Wilsonsplein 8 uur PiaDo-avond, te geven door George van Renesse. APOTHEEKDIENSTEN De Zondag- en nachtdienst der Apotheken wordt deze week waargenomen door: P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539; de firma C. G Loomeijer en Zn., Zijlweg 34, Tel, 12495 en de Schoterbosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19, Tel 12711. St. VINCENTIUS- BIBLIOTHEEK Nieuwe Groenmarkt 22: Woensdag- en Vrij dagavond van half 8 tot 8 uur. Klarenbeekstraat 60: Woensdagavond van half 8 tot 8 uur. Hagestraat 49: Woensdag- en Vrijdagavond van half 8 tot 9 uur en Woensdagmiddag van half 3 tot 4 uur alleen voor jongens en meisjes beneden 15 jaar. Gen. de la Reystraat 17: Dinsdag- en Vrij dag. Het Moekouer Ballet: de prima-ballerina Margarete Froman, en de eerste dansers en danseressen van het voormalig Keizerlijk Groot Theater te Moskou (Julia Bekefi, He- lene Bekefi, Max Froman, Valentin Froman, Sora Markowitsch, Radmilla Markowitsch, Rikl Levi) zal Zondag 17 Februari as., 8 uur, in den Stadsschouwburg te Haarlem het volgend programma ter uitvoering brengen: Les Jeux de Colombine (Harlekinade), mu ziek van Dvorak; ballet in één acte, choreo grafie Margareta Froman. Voorts een groot Divertissement, n.l.: Valse d'amour (Mosz- kowski); Habanera (Granados); Moment mu sical (Schubert); Dar.se chinoise (Tschai- kowski); Chat (Delibes); Danse tsigane |Ba- kaleinikoffDanse Rjasansky (Russische Volksdans); Polka (Balakirew); Danse noi- vège (Grleg)Valse viennoise (Lanner)Danse espagnole (Bizet)Variation (Delibes)Cake- Walk (Debussy); Rhapsodie (Liszt); Pas de deux (Tsaikowsky). De begeleiding is in handen van Hans Oswald Fenslein (dirigent van het Anna Pawlowa-Ballet gedurende de wereldreis 1923 —1927). Costumes van de beroemde Russische ont werpers Bakst, Benois en Korovine. De afdeeling Haarlem en Omstrekenvan den Ned. Bond van vereenigingen van oud leerlingen der Tuinbouwcursusscn houdt Maandag 18 Febr. a.s., 's avonds om 8 uur in „Spoorzicht" een vergadering. De agenda vermeldt o.m. „Nomenclatuur avond," groenblijvende heesters. Hedenmorgen reed de heer J. P. op een rijwiel nabij Stoop's Bad. Hij reed rechts van den weg doch slipte plotseling door de sneeuw. Achter hem kwam een auto aan; deze wilde krachtig remmen, doch gleed door, door de gladheid. J. P. kwam tegen het voorwiel terecht en werd eenige meters over den weg geschoven. Hij klaagde over pijn, zoodat een inmid dels ontboden geneesheer overbrenging naar het St. Elisabeth's Gasthuis niet onnoodig achtte. In den loop van den morgen is hij echter weer ontslagen. Hedenmorgen te 7 uur is de Gemeente- reinigingsdienst, in verband met den lichten sneeuwval, wederom overgegaan tot het aan. nemen van los personeel. In het posthuis Lange Lakenstraat zijn 140 sneeuwruimers aangenomen; in het posthuis Delistraat 77; en in het posthuis Schotersingel 83 sneeuw ruimers. De ijsbaan De ijsbaan aan de Kleverlaan is vandaag den geheelen dag geopend. Indien de weers gesteldheid hetzelfde blijft ook morgen. De Brandweer In onze stad schijnen de menschen voor zichtig te zijn. Het is namelijk wel vermel denswaard, dat de brandweer in Haarlem gedurende deze week slechts een enkele maal behoefde uit te rukken. Gisteren in het ge heel niet. Zijn de singels berijdbaar? Op de singels en grachten ligt een dik sneeuwdek, dat slechts moeilijk is weg te vegen. Gisteren is er wel voor kunstrijders een klein vak op den Schotersingel vrij ge maakt. Of de baanvegers het rendabel zullen achten een groot vak schoon te vegen, dur ven wij niet beweren; zij klagen er over, dat het publiek een gladde baan niet schijnt te waardeeren. Gratis koffie op de Groote Markt Het Leger des Heils zal een tent opslaan op de Groote Markt, alwaar ook gratis warme koffie, vanaf vanmiddag verkrijgbaar zal zijn. Mocht men met de werkzaamheden vandaag niet klaar komen, dan zal men Maandagmorgen om 10 uur voor het eerst koffie op de Groote Markt geschonken wor den. Het ligt in de bedoeling tot 6 uur de gelegenheid open te stellen. 't Koudste plekje van Overveen Poolonderzoekers vertellen 't ons en dus moeten we 't wel gelooven, dat de koudste plek op aarde ligt ergens in het Noorden van Noord-Amerika, zoo ongeveer in de buurt van de Baffens Baai. Of 't Kon. Me teorologisch Instituut te de Bilt hier een vaste thermometerpost heeft, is ons niet bekend. Hoe dit zij en of de koude pool der aarde in N.-Amerika of ergens in Siberië ligt, kan ons eigenlijk minder schelen. Maar hierover zal elke bewoner van Zuidelijk Overveen 't wel eens zijn, dat Overveens koude pool gelegen is tusschen Ramplaan en R.K. Kerk. In dit open vak krijgen we den Noordooster uit de eerste hand, recht streeks uit de Russische sneeuwvelden, via de kale bollenvelden tusschen spoordijk en Korte Zijlweg. In meer of minder krachtige, soms geestige, dan weer sarcastische of pruttelende gezegden, geeft het publiek uiting aan zijn gewaarwordingen bij het passeeren van dezen lijdenweg. Sommigen zijn van meening, dat je hier „vernikkelt" van de kou. Of deze lui annex zijn aan een of andere inrichting voor gal- vanoplastiek, konden we nog niet te weten komen. Anderen beweren, dat je hier, hoewel ze het eenlgszins anders uitdrukken, „ver lengt" van de kou, hoewel dit natuurlijk geheel in strijd is met wat op school geleerd wordt, n.l., dat alles door de koude krimpt, dus kleiner wordt. Jongedames ,die gaarne hyperbolisch spre. ken, maar het ditmaal niet zoo ver mis hebben, beweren, dat het daar is om te besterven. Nog weer anderen willpn je wijs maken dat je daar „verhaart" van de kou, hetge ennatuurlijlc ook al weer in strijd is met de regelen van de natuur. Want verha ren treedt pas in bij het zachter worden der temperatuur. Maar wat te zeggen van hen, diesmalend beweren, dat ze in Haarlem weer leelijk de deur hebben laten open staan. Dat. het er verder is om te bevriezen, is niets bijzonders. Maar gloeiend koud is zeker wel een contra dictio in terminis. En misschien ook niet, want les extremes se touchent. Dat je hart daar in je lijf be vriest, is echter een bewering, welke nog door geen enkel voorval gestaafd is, maar die toch wel aantoont, dat het daar verre van tropisch is. Maar hoe dit alles ook zij, dat 't op dit plekje afgedriedeksels koud is, daar zijn we het allen over eens. En de uitersten raken elkaar al weer, dat het daar zomers kan zijn om te stikken, ook daarover zullen we het niet oneens zijn. VUURPOTTEN IN DE STAD Van gemeentewege zijn op vijf verschil lende plaatsen in de stad, te weten Groote Markt, Teylerplein, Soendaplein. Leidsche- plein en Wagenweg bij Schouwtjesplein, vuurpotten geplaatst, die van 's morgens 7 uur tot 'S avonds 7 uur brandend zullen worden gehouden. Voorbijgangers hebben hierdoor gelegenheid zich even te warmen. Dit is vooral gedaan met het oog op men sehen, die den geheelen dag op straat zijn en niet in de gelegenheid om ergens binnen te gaan om zich te warmen. In ons nummer van Maandag zullen we een foto van deze vuurpotten opnemen. IJswedstrijd De ijsclub „Christiania" hield gisterenmiddag een nationalen wed strijd op hare banen op het Zuider Buiten- Spaarne. Door het koude weer was er weinig belangstelling voor dezen prachtigen wed strijd. De uitslag was als volgt: 1ste prijs Antoon Klaassen, 2de prijs Aart Klaassen, 3de prijs Jan Oorthuis. De troostprijzen ver wierven respectievelijk A. van Kampen en J, Heijstek. Bij de politie is aangifte gedaan van in braak in een winkel van de firma De Gruy- ter in de Amsterdamstraat, hoek A. L. Dyserinckatraat. De dader heeft zich toegang verschaft door aan de achterzijde van het huis over een schutting te klimmen en vervolgens Bovengenoemde bond hield een dezer da gen zijn jaarvergadering. Nadat de voorzitter de vergadering ge opend had en het afgeloopen seizoen in herinnering had gebracht, werd overgegaan tot het lezen der notulen van de vorige vergadering, die daarop werden goedgekeurd. Vervolgens werd verslag uitgebracht door den penningmeester, den secretaris, den rin- genadministrateur en den expediteur. Hieruit bleek, dat de financieele positie van den bond zeer goed is. Op de verzen dingen was een overschot van bijna 500. Omtrent de bestemming van dit bedt-vg moet nog een beslissing genomen worden. Dan werd overgegaan tot behandeling der ingekomen voorstellen. De bestuursverkie zing bracht langdurige besprekingen met zich, evenzoo de benoeming van den reke- Inmiddels Was het 12 uur geworden, waaT- na besloten werd de vergadering te verda gen tot Maandag 18 Februari 1029 De kans op stijging der temperatuur is blijkens het weerbericht van heden morgen, verdwenen en de strenge vorst viert weer hoogtij. De firma J. J. Weber Zn., te Haarlem, deelt ons mede, dat gisteren en heden de volgende temperaturen te Haarlem zijn geconstateerd: Vrijdagmiddag 12 uur: 19 graden F. vorst. Vrijdagmiddag 2 uur16 graden F. vorst. Vrijdagmiddag 4 uur: 14 graden F. vorst. Vrijdagmiddag 6 uur: 12 graden F. vorst. Vrijdagavond 8 uur: 12 graden F. vorst. Vrijdagavond 12 uur: 16 graden F. vorst. Laagste stand hedennacht 23 graden F. vorst. Zaterdagmorgen 8 uur: 20 graden F. vorst. Zaterdagmorgen 9.30 uur: 18 graden F. vorst. Aan het pompstation der Haarlem- sche Waterleiding in de Bloemendaal- sche duinen is in den afgeloopen nacht een temperatuur van 19 graden Cel sius onder het vriespunt geregistreerd; dit is dus ongeveer 34 graden Fahren heit vorst. Hoogste barometerstand 784.5 m.M. te Stensele. Laagstee barometerstand 749.9 m.M. te Rochefort. Verwachting; Zwakke tot matigen n.-o. tot z.-o. wind, meest licht be wolkt, weinig of geen sneeuw, strenge tot matige vorst des nachts, overdag meest matige vorst. De Vereeniging van Huis- en Grondeige naren en Bouwondernemers „Het Eigendom" te Haarlem afdeeling van de Nederlandsche Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers, zal een vergadering hou den op Donderdag 21 Februari 1929, 's-avonds om 8.15 uur in een der zalen van Hotel „Lion d'Or". De heer^G. A. van Dongen te 's-Graven- hage, lid van het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van Huis- en Grond eigenaren en Bouwondernemers, zal ais onderwerp behandelen: Middenstandssitua- tié. Er zullen meer treinen stoppen Naar we vernemen zal met ingang van 15 Mei het aantal treinen, die aan de halte Heemstede—Aerdenhout stoppen met drie worden vermeerderd. Vandaag is het 12 jaar geleden, dat de heer J. F. van Halem, Schoterweg 3, alhier, werd aangesteld als hoofdvertegenwoordiger der ODnderlinge Maatschappij van Verze kering „De Nederlanden", De directeur, de heer T. Verschoor Jzn., heeft hem bezocht, om de gelukwenschen van directie en commissarissen over te brengen onder aanbieding der gebruikelijke enve'oppe, terwijl hem verder namens col lega's en namens het personeel van den binnendienst van genoemde Maatschappij bloemen ten geschenke- werden overhan- De commissaris van politie te Haarlem, verzoekt de dame, die op den 12en Februari 1910 des namiddags omstreeks 5 uur op de Raamvest haar portemonnaie heeft verloren en de personen die gezien hebben, dat deze portemonnaie door een jongen is gevonden en onmiddellijk daarna door een man, wiens signalement bekend is, is afgenomen, zich aan zijn bureau, afd, Recherche te willen vervoegen. Fauna, bruine hand, gebracht door; Smokens, Paul Krugerkade 43; hond (gestroomd), ge bracht door: Zimmerman, Sluiseiland, IJmui- den; kat, gebracht door: Wernick Ocksel, Prof. van Vlotenweg 14; Van Miiligen, Gier straat 36, 1 kaas; Blok, Antoniestraat 45, kat (zwart-wit)De Mooy, Oranjeboomsraat 13, nummerplaat van een auto; Van Loeve- zijn, Raamsteeg 14,portemonnaie; Tuinstra, Merovingenstraat 4, houten pijp; Dr. Kok, Raamsingel 28, radiocontactstop; Hoonhoul, Ged. Oude Gracht 69, reflector; Michielse, Vooruitgangstraat 60, spaarzegels; Leeuwen dal, Schotersingel 35 rd„ sleutel; Barp, Eindenhoutstraat 63, zilverbon; Robeers, Spaarnwouderstraat 118, armband; Phenning, Kleverparkweg 140, bankbiljet; De Vries, Spijkermanslaan 3, beursje; Van Straaten, Gen. Cronjéstraat 83 r., brilmontuur; Van Gaale A'damschevaart 74 rood. ceintuur; Dijkhorst,, K. v. Manderstraat 83, dop van radiateur; Zweers, Nieuwe Groenmarkt 31, handschoen; Van Woensel, Houtvaart 34, handschoen; Koster, Holsteijnstraat 50, handschoen; Kerkhoff, Nagtzaamstraat 10 r., handschoen; De Jong, Kloosterstraat 24 r. handschoen; v. d. Vorst, Gen. de la Reystraat 26, handschoen; Bur. van Politie, Smede- straat, handschoen; Kennel Fauna, herders hond (geel), gebracht door; de Vos, Rozen- ha gestraat 25; keeshondje (zw. wit gevlecht): Van Balen, Delftstraat 24 rood, lorgnet in étui; Van Veen, Gr. Houtstraat 147a, mesje; Kroese, Graaf Willemstraat 11, autopomp; Scheffer, Potgieterstraat 11, portemonnaie met inhoud; v. Andel, Ged. Voldersgraicht 11 pak met emaillewerk; v. Aken, Hofmeijer- straat 5, rijwielbelastingmerk; Huijboom. Korte Lakenstraat 1, schaats; Meijer, Kam perstraat 21. schoen; v. d. Laarschot, Brou wersstraat 19, bobslede; Bakker, Kolkstraat 7, starter v. motorfiets; Struijkenkamp, Alb. Thijmstraat 26, schaatsen; Bur. v. Politie, Smedestraat, Schaatsijzer; Bruggeman, Gen. Joubertstraat 68, sleutel; Hurtemaus, As- sendelverstraat 5, slobkous; Bouman, Kla renbeekstraat 45 rood, vulpotlood; Barp, Einden Houtstraat 53, zilverbon; v. d. Wil den, Ged. Oudegracht 29, zweep; Harden- berg, Lootsstraat 11, zakje met inhoud. Terug te bekomen bij: Heijne, Graaf Wil lemstraat 29, bankbiljet, v. d. Boogaard, Kolk straat 12 rood, handschoen. Zut, Oranjeboom straat 151, idem. Otger, Teylerstraat 2. idem. Kennel Fauna, keeshondje (wit-zwart), ge bracht door: Politie Smedestraat. Kat (grijs), gebracht door: Sabelis, Donkere Spaarne 16. v. Bel, Zocherstraat 51, uniformpet. Goed hart, Zomervaart 73, portemonnaie met in houd. Crombeen, Maasstraat 32, rijwielbelas tingmerk, Laimbock, Groote Houtstraat 49. idem. Kors, Dr. Leijdstraat 41, idem. Aarts, Barbarossastraat 34, schaats ged. bij de po litie. Van Zonneveld. Ternatestraat 42, gasaan- steker; Sleeman, Oranjeboomstraat 111, handschoen; Fruitema, Zijlweg 84, idem; Hoenderdos, Kleine Houtstraat 83, hond (dwerg pincher); Kennel Fauna, zwart met witte kat, gebracht door Metselaar, Santpoorterstraat 57; zwarte kat, gebracht door Edel, Lorentzplein 38; Hoorn, Wilsons- plein 75rood, medaillon met portret; Poort, Anslijnstraat 47, medailles; Nijman, Klein Heiligland 75, portemonnaie; Bakker, Wa genmakerslaan 4, rijwielbelastingmerk; Dijksel, Zomervaart 26, sleutels; Wit, Zocherstraat 62, taschje; Grit Lekstraat 25, kolenzakken. Gisteren herdacht de heer M. Vermeer den dag, waarop hij vóór 40 jaar bij firma Joh, Enschedé en Zonen in dienst trad op de afd. lettergieterij, terwijl hij thans werkt op de afd. sterotypie. Mr. J. Enschedé bood den jubilaris gister morgen de gebruikelijke enveloppe aan met een toepasselijk woord. Namens het personeel sprak de heer Zuid- weg, terwijl hij een lamp en een bloemstuk aanbood. De jubilaris bracht den vérderen dag in den huiselijken kring door. Geboren: 12 Februari: M. J. Bienfait Biemond, dochter; 14 Februari A. Drijver Neef, dochter; 15 Februari J. van Klave renNoppen, zoon. Overleden: 14 Februari: D. W. Noteboom, 58 jaar, Anslijnstraat; 14 Februari: G. J. SilvisVan Tol, 58 jaar, Zuidpolderstraat; 13 Februari: C. M. de VriesFeldmeijer, 80 jaar, Kennemersteeg. Men vraagt ons hoe men van Haarlem naar Marken op de schaats kan gaan. De volgende route kan men daarvoor het beste kiezen. Haarlem, Spaarndam, Zijkanaal C. Per pont over het Noordzee-Kanaal, Nauema, Zaandam, Landsmeer, Monnikendam, Mar ken. door een bovenlicht te kruipen. |(j Uit een doosje wordt een bedrag van 25 Deze voortgezette vergadering zal op dien cent vermist. Verder wordt er niets vermist en ook niets in wanorde gebracht. er is Vandaag herdenkt de heer M. P. Visser den dag, waarop hij voor 25 jaar in gemeente dienst en wel als boekhouder aan het Open baar Slacht huis, alhier, optrad. Hedenmiddag om kwart over twaalf had de huldiging door superieuren en personeel plaats. De jubilaris werd een Oorkonde met een cadeau aangeboden. dag worden gehouden des avonds om 8 uur ln gebouw Caecilla Jansstraat 48-50. Alle leden van den band worden op deze vergadering verwacht. Op 4 Januari J.l. Is op de Papentorenvest een baaltje witte suiker van 50 K.G, gevon den. De zak was gemerkt maar niet ver- zege' d. De verliezer heeft zich tot nu toe niet aangemeld waavom de commissaris van politie dit alsnog ter kennis van belang hebbenden brengt. Terug te bekomen bij: v. d. Weiden, Brand straat 9, bril; Silvis, Gen. Joubertstraat 23zw„ ceintuur; Burghout. Adamstraat 31, hamer; Kennel Fauna, bruin hondje, gebracht door: Politiepost, Leidsche Plein; Polak, Hagestraat 18 rd„ jongensjas; Kennel Fauna, grijze kat, gerba thedoor: Herdweerter, R. Felthstr. 7; grijs-witte kat, gebracht door: Ocken, Spaamoogstraat 3; Sipkes, Zijlweg 194, lorrie voor smalspoor: Dijkers, Javastraat 14, mof; Stappers, Soutmanstraat 6, muilkorf; mevr. Verschoor, Princessekade 14, kindermuts; Cornet, Lootsstraat 28. oorknop; Bur. van Politie, Smedestraat. portemonnaie met in houd: Koolstra, Wi'helminastraat 2, porte monnaie met Inhoud; Vlameling, Garenko- kerskade 46, schaatsen; Katerburg, Tulpen straat 17 zw.. schoentjes; de Groot, Wester straat 4, (Spoorbaan) bobslede; Lasones, Leidschepleln 52 noodw., slinger van dpn auto; Boerlgter. Heer v. Alphenstraat 34. toegangskaart Usclub; Zaalwachter, Hoofd postkantoor, vulpenhouder. Terug te bekomen bi): Luiten, Sophiastr. 8, armbandhorloge; Bureau van Politie, Smedestraat, broche: v. Behagen, N. Kerks- plctn 32, ceintuur; Leenaards, Oost Indië- straat 48, das; v. Duijn. Bisschop Otto- straat 24, Duitsche herdershond; Lutmer, P. Kiesstraat 30, handschoen; Kennel Fauna, hond (bruin), gebracht door: Leewin, Ane- gang 46, kat (wit-zwart), gebracht door: de Nijs, Rozenprieëlstraat 13; Rebel, Java straat 67, nummerplaat van een auto; Pos- ma. Rozen hagestraat 67, portemonnaie; Radsma, Kampersingel 8, Idem; de Gier, Oranjeboomstraat 122, spiraalveer van een auto. Terug te bekomen bij; Tollenaar, Wilhel- minastraat 66. armband; Mevr. Simcns, Bchagchelstiaat 201, bankbiljet; A. Haak, L. Booeaardstraat 34, handschoen; Kennel Naar ons van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, bestaat te Haarlem althans voor- loopig nog geen gebrek aan brandstoffen. Wel echter wordt eenige moeilijkheid onder vonden in het transport der kolen, terwij) ook de vele bestellingen den handelaren handen vol werk geven. Hetzelfde geldt voor het artikel aardappe len Op Dinsdag 13 dezer hield bovengenoemde Zwemvereeniging een druk bezochte jaarver, gadering. In zijn openingswoord werd door den voor zitter de leden er aan herinnerd, dat ons lid mevr. MoonenMeijer dezen zomer een moedige redding heeft verricht, en werd door hem namens den burgemeester aan mevr. MoonenMeijer een medaille uitge reikt van het Carnegie heldenfonds, voor deze moedige redding, verricht in den zomer van 1928. Onder luid applaus werd door den voor zitter het eeremetaal aan mevr. Moonen— Meijer overhandigd, en liet dit vergezeld gaan van een kernachtige toespraak. Het jaarverslag van den secretaris werd met groote belangstelling gevolgd en mocht hij voor zijn kranig werk een ovatie in ont vangst nemen. Ook het jaarverslag van den penning meester deed de aanwezigen het hart warm worden, want nietwaar? Het is altijd prettig voor leden eener vereeniging te weten, dat het met de kas goed gesteld is. Uit het jaarverslag bleek, dat het Olym pisch Zwemfeest bijna 400 saldo heeft opgeleverd, en het nieuwe boekjaar met een groot saldo begint. Het bestuur is thans als voigt samen gesteld: J. H. Luijken, voorzitter; J. van Feggelen Jr., secretaris; W. C. Bos, penningmeester; J, C. Besteman, 2de secretaris; P. van Til, c^mmissiaris. Technische commissie: den hec. T. H. Sprokkreeff; mej. N. van Esch. Na een opgewekte rondvraag werd deze vergadering gesloten. Hedenavond van 7—8 uur contributie be talen en Donderdagavond half 8 uur club avond in de R.K. Mil. Vereeniging', Zoete- straat. Dinsdagavond, half 9 uur, bestuursverga dering Baan 43. De één-cents-missieactie voor voetballers begint ook in Haarlem populair te worden. Op onze verleden week gehouden ledenver gadering werd met algemeene stemmen be sloten de contributie met één cent per week te verhoogen en de opbrengst hiervan op geregelde tijden af te dragen aan het Nederl. Comité voor de één-cents-missieactie onder voetballers. Iedere Geel-Zwarter doet daar natuurlijk aan mee en vindt u één cent te weinig, dan nïag u er gerust twee of meer geven! HENK. De kienavond De snerpende, ijskoude wind ten spijt, mocht onze eerste officieele kienavond zich ln een zeer behoorlijke belangstelling ver heugen. Diverse goede gevers hun zij dank ge bracht droegen er toe bij, dat ook het aantal prijzen zeer te loven was; ook wat betreft de kwaliteit, bleef niets te wenschen over. De tooneelelub stuurde een paar goede krachten, om de pauzes aan te vullen, v Goede wijn behoeft geen krans! Het was een zeer geslaagde proef, deze kienavond. CLUBAVOND A.s. Maandag gewone clubavond. Er zullen een tiental ontwerpen nieuwe insignes te bezichtigen wezen. Misschien is er wel iets goeds bij en dan kunnen de leden, die er een wenschen, er meteen een bestellen. Verder is alles nog onder sneeuw en ijs Quo Vadis? „MUG" B. en W. vragen machtiging' om ter voor ziening in het in den loop van het jaar 1929 te verwachten gebrek aan kasgeld een tijdelijke geldleening aan te gaan van ten hoogste 200.000 tegen ëen rente van niet meer dan 1 boven het promesse-dis conto van de Nederlandsche Bank. Het eerste schorsingsbesluit gevallen Naar wij vernemen ls het conflict, dat gerezen is tusschen den Nederlandschen Bioscoopbond en de Vereeniging van Noord- Brabantsche en Limburgsche gemeenten voor gemeenschappelijke filmkeuring, in een nieuw stadium gekomen. Gisteren is n.l. het eerste schorsingsbe sluit te Sittard afgekondigd. B. en W. aldaar hebben den exploitant van het Luxor-theater te Sittard medege deeld, dat diens vergunning voor een maand geschorst is, wegens het vertoonen van een film, die niet op de keuringslijsten van de Zuidelijke keuringsvereenigng voorkomt. De gedupeerde exploitant heeft zich on middellijk telegrafisch tot de Gedeputeerde Staten van Limburg gewend met het ver zoek het schorsingsbesluit niet te doen uit voeren onder onmiddellijke mededeeling, dat hij tegen de beslissing van B. en W. beroep aanteekent. ROTTERDAM, 16 Febr. De rivier de Maas te Rotterdam, zit van de fabriek Feyenoord af, reeds sedert dagen vast. De groot ijs- breker „Siberië" van de N.V Ned. Stoom- sleepdienst voorheen P. Smit Jr. te Rotter dam, zal heden, geassisteerd door den ijs- breker „België" van dezelfde maatschappij, in opdracht van belanghebbenden, trach ten de rivier geheel op te breken tot aan de scheepswerf van P. Smit Jr VREESWIJK, 16 Februari. Vrijdagmiddag deed zich een tolkwestie voor. Nu de ijsweg over de Lek is gemaakt, moeten auto's tol betalen, 40cent per auto. De heer Coljee van Vianen kwam met zijn auto voor den tol boom, wenschte over de Lek te gaan, maar hij weigerde te betalen. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, kon hij zijn tocht voortzet ten. AMSTERDAM, 16 Febr. Hedenmorgen 10 uur 15 is het K. L. M. vliegtuig de P A ADM van Schiphol gestart naar Schier monnikoog. Er bevinden zich twee passa giers aan boord, voorts 450 K.G, post Wan neer het vliegtuig weer op Schiphol zal zijn teruggekeerd, zal nog een tweede vlucht wor den ondernomen naar Ameland, waarvoor 858 K G. post aanwezig is. ROERMOND, 16 Februari. Hedennacht is de rivier de Maas bij Roermond gaan zitten. Ook de Roer is gedeeltelijk dichtgevroren. MENADO, 15 Febr_ (Aneta) De kroon prins en de kroonprinses van België, alhier vertoevende onder den naam van graaf en gravin de Rétry, hebben een voorgenomen reis per auto rondom het Tondanomeer wegens het slechte weer niet kunnen maken. De hooge bezoekers hebben daarentegen een bezoek gebracht aan de zwavelbronnen ir de omgeving. LONDEN, 16 Februari. De Engelsche och tendbladen publiceeren een verklaring van. den Britschen ambassadeur te Washington volgens welke Groot-Brittannië binnenkort stappen zal doen voor de bijeenroeping van een nieuwe conferentie voor de leidende vlootmogendheden. De medewerker voor bui- tenlandsche politiek van de „Daily News" noemt een waarschijnlijken datum n.l. den 15en April, den dag van het bijeenkomen der voorbereidende ontwapeningscommissie te Genève. BERLIJN, 15 Febr. (V.D.) De Lokal An- zeiger verneemt uit Weenen, dat in het dorp Tolowitsj in Joego-Slavië een ernstig onge val heeft plaats gehad waaraan ongeveer veertig personen ten offer vielen. Een troep Zigeuners trachtte met verscheidene zwaar beladen wagens de dicht gevroren rivier de Drau over te steken. Toen zij zich in het midden der rivier bevonden brak het ijs en geheele troep met wagens en paarden zonk in de diepte. Hoeveel personen precies zijn omgekomen kon nog niet nauwkeurig wor den vastgesteld. LONDEN, 15 Febr. (V.D.) Tengevolge van de vorst zijn thans in Engeland en Schotland vele rivieren bevroren. Het schaatsenrijden is thans algemeen. Voor het eerst na zeven tien jaar zijn gisteren te Lingay bij Cam bridge vcor ongeveer 5000 toeschouwers de wedstrijden om het schaatskamploenschap voor professionals verreden. Donale Pearson legde den afstand van anderhadven mijl a in vijf minuten. LONDEN, 15 Febr. (V.D.) Voor het onder steuningsfonds voor de noodlijdende Britsche mijnwerkers is een belangrijke schenking gedaan door Sir Robert Ho Tung, één van Hong-kong's machtigste kooplieden, n.l. ten bedrage van 12.000, naar aanleiding van het beroep, door den Prins van Wales gedaan. LONDEN, 16 Februari. Het vroegere Engel sche stoomschip „Guyke Castle," dat thans onder Italiaansche vlag vaart, bevindt zich voor Dungeness in nood en heeft om hulp geseind. Aan boord heeft 'n hevige ketelontploffing plaats geliad. Uit Dover zijn zes stoomschepen ter assistentie vertrokken. LONDEN, 16 Februari. Naar uit Tokio ge meld wordt, zijn bij een brand in een krank zinnigengesticht vijf zieken in de vlammen omgekomen. PARIJS, 16 Februari De internationale diplomatieke academie te Parijs, heeft den vroegeren rijkskanselier, Dr. Wirth, in de plaats van den overleden Lichnowsky, tot Duitsch lid gekozen. N oodmaatregelen WEENEN, 16 Februari De verkeerssto- ringen, ten gevolge van de sneeuw, worden veel ernstiger. Duizend manschappen van het Bondsleger zijn geconsigneerd, om hulp te verleenen bij het vrijmaken der wegen- Wegens gebrek aan kolen zijn de tarieven voor het kolenvervoer naar Oostenrijk op de spoorwegen verlaagd. Te Weenen is een ver bod uitgevaardigd voor het verlichten der etalages na het sluiten der zaken. Tot de bevolking is een oproep gericht, de grootste zuinigheid met electriciteit te betrachten. De scholen zijn gesloten, ook jje universiteit voor ééne week. Wegens papiergebrek verschijnen de bladen in kleineren omvang.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2