f40.- Liefdadigheid VAN HULST I «•raï&s Spinnewebjes Bewaarplaatsen voor Inboedels Buitenlanische Transporten BUREAUX: NASSAULAAN49j DIT NUMMER BESTAAT UIT BLADEN MAANDAG 18 FEBRUARI 1929 TWEE EN VIJFTIENDE JAARGANG No. 17085 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET UNGEVAL. Stagnatie Hoogovenbedrijf Met een brandende sigaret gaan slapen ^feubelfrasispoHmij. Van den wal in de sloot In kokend water gevallen Alle scholen te Arnhem gesloten Dr. J. Th. Strotmann f «mia-yj» .*amm Uit de R.K. Staatspartij Ir. M. C. E. Bongaerts bedankt voor Haarlem—Helder X Een driftige werklooze Intkoker naar het hoofd Weer strenge vorst op komst Weerbericht Drie huisjes in Haarlem mermeer afgebrand Haarlemsche Kegelbond IJsberichten Voornaamste Nieuws J. J. WEBER ZOON Groofe Houtstraat 166 Haarlem AMSTEKPAlViSCHE ANTHRACIET-MY. Groote Houtstr. 187 Tel. 12504 De fraude op de Sangi-eilanden 1600 K.G. koper gejtolen Een bekentenis afgelegd Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal i 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIÉN 35 ct. p. regefö VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES, 1 4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct., bij »ooruitbet. Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct. per regel, ff Alleahonné's op dit blad zijn ingevolgedeverzekerings voor waarder Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen verlies van beide armen, heide heenen of heide oogen: (TCft bij een ongeval met fQC ft bij verlies van een hand. fl ft C bij verlies van een t {T ft I I tIU>" doodelijken afloop- IbwUi'een voet of een oog; I fcW»"duim of wijsvinger; I l#U» bij 'n hreuk van been of arm: bij verlies v. eet anderen vinger Ons bekroop de lust om iets anders bo ven dit artikel te schrijven, want er zijn honderden onderwerpen te bedenken, waar over de moderne mensch liever wat leest, dan over zijn plicht om liefdadigheid te beoefenen. Wij hopen, dat er onder onze lezers slechts weinigen mogen zijn, die aan het opschrift alleen reeds genoeg hebben en dat zij deze bladzijde niet omslaan om te zoeken naar het verslag van een concert avond of iets dergelijks. Want er is alle reden om thans een woord te zeggen over den plicht tot beoefening der liefdadigheid. Terwijl wij dit schrijven, bedekken sneeuw en ijs nog altijd de aarde en een scherpe wind snijdt in het aangezicht. Er zijn er, wien dat misschien niet zóó erg hindert; we rijden in onze limousine naar de verwarmde kerk, we trekken onze bont jassen aan, we gooien nog een extra-blok berkenhout op den open haard, de goedge vulde bordjes van onze kleintjes komen verwarmd op tafel. Zoo komen we dien harden winter ten slotte zonder al te veel ongerief nog wel door. „De tijden veranderen en wij met hen," zoo luidt een oud gezegde. Vroeger kon men vele havelooze, slecht gekleede menschen, wien de armoede op het gelaat te lezen lag, langs de straat Zien zwerven. Dat is veranderd en nu maken wij ons zelf wijs, dat er niet zooveel armoede meer geleden wordt als vroeger. Dit is alles echter slechts zelfbedrog, waarmee we mis schien de stem van ons geweten trachten te sussen. Er wordt wel degelijk, niet het minst in de steden, in deze dagen diepe, schrij nende armoede geleden. Dat is het eenstem mig oordeel van allen, die in deze tot mee spreken bevoegd zijn. Men denke maar eens aan de gezinnen, waar het spook der werkloosheid, dat spook van onzen tijd, dat gruwelijkste aller spoken, reeds maanden lang mee aan tafel, mee aan den haard zit, mee onder de dunne dekentjes slaapt. Men denke maar eens aan de ouders van groote gezinnen, die in deze dagen meer dan ooit kampen tegen de ellendige armoede; christen heldenzielen zijn het, die trots alles hun plicht vervullen! Men denke maar eens aan die stille armen,, die beter dagen hebben gekend, voor het oog der wereld misschien nog heel wat zijn en nu in het verborgene toch, o, zooveel ontberen! Aldus heerscht dus armoede en het is daarom nu ongetwijfeld het juiste oogen- blik om een woord te spreken over de beoefening der liefdadigheid. Liefdadigheid is een plicht, welke zeker ook door de Overheid moet worden beoefend, maar welke toch in de eerste plaats aan ieder onzer persoon lijk door God is opgelegd. Het medelijden, dat wij gevoelen bij het aanschouwen van armoede is de drang, welken God in ons legde, om onzen plicht te vervullen. God schonk de aardsche goederen tot onderhoud van alle menschen en wij zou den zeker Gods bedoelingen miskennen, wan neer wij zouden veronderstellen, dat de God delijke Voorzienigheid de menschen op de wereld zou plaatsen, hun het leven zou schenken, zonder tevens te willen, dat zij het noodige zouden hebben. Daaruit volgt, zegt prof. mr. dr. Charles Raaymakers S. J„ in „Staat en Armenzorg", dat het tegen Gods bedoeling moet zijn, dat eenigen meer goe deren bezitten, dan zij noodig hebben, zoo met dat bezit niet de plicht samengaat, om aan de noodlijdenden het noodige te ver schaffen. De Kerk erkent ongetwijfeld den privaat eigendom, maar niet onbeperkt. Wanneer men handelt, alsof de privaat eigendom veroorlooft, daarvan een gebruik te maken, dat in strijd is met het natuur recht, volgens hetwelk de goederen dienen tot levensonderhoud van allen, dan maakt men ongetwijfeld een ongeoorloofd gebruik van zijn eigendomsrecht. Zij, die meer bezitten, zijn stellig ver plicht daarvan af te staan aan hen, die in de onmogelijkheid verkeeren zich het noodzakelijke te verschaffen. Dit leert ook de H. Thomas van Aquine, die het als hebzucht aanduidt, wanneer men in die mate aan de aardsche goederen is gehecht, dat men daardoor min of meer ongeschikt wordt om zijn liefdesplicht tegen over den naaste vlot te volbrengen. Volgens dezen heilige is de natuurlijke bestemming van den rijkdom, zichzelf te onderhouden en den medemensch zooveel mogelijk goed te doen. Paus Leo XIII z.g. zegt in zijn encycliek „Rerum Novarum": „Wanneer eenmaal in het onderhoud is voorzien en een optreden naar 's menschen stand is verzekerd, geldt voor den bezitter wel degelijk de plicht, om van zijn overvloed de noodlijdenden te on dersteunen." Zij, die dus meer bezitten dan voor hun onderhoud noodig is, moeten hen, die nood. lijdend zijn, ondersteunen. Maar nu schroeve men toch vooral het geen „voor eigen onderhoud noodig is" niet al te hoog op. Herinneren.wij ons liever, wat onze beminde bisschop in zijn eersten vas tenbrief over „het ophouden van stand" heeft gezegd, waar hij ons leert: Neen, ons streven naar aardsche goederen is alleen dan redelijk, als wij trachten te verkrijgen wat passend is om te leven in den stand, waarin God ons plaatste, terwijl wij ons daarbij dam nog ernstig hebben af te vragen, of de eischen niet opgevoerd worden tot een peil, dat boven het redelijke uitgaat, ten koste van de bestaansvoorwaarden van hen, die in onzen dienst arbeiden. Ook wachte men met hulp niet, tot de naaste de radeloosheid nabij is, tot hij ge rechtigd zou zijn zich het onmiddellijk nood zakelijke toe te eigenen, want dan ware de verdienste der aalmoes gering. Evenmin spreke men te gemakkelijk van „eigen schuld", want wie is er, die van zijn bezittingen volmondig kan verklaren, dat hij ze door eigen verdiensten heeft verworven? Men zij dus ruim in zijn opvattingen en bedenke vooral, dat de aalmoes niet alleen een weldaad is voor den arme, maar meer nog, wanneer zij in stilte, in nederigheid, om de liefde van Christus wordt geschonken, voor den weldoener zelf. Op ons sterfbed zullen de aalmoezen, welke wij gaven, ons in onze laatste oogenblikken een troost zijn. Het verleenen van aalmoezen geeft ons ook een groote voldoening, het maakt ons een beter mensch. Laat ons daarom in deze dagen zoo ruim mogelijk, ieder naar zijn vermogen, weldoen. Het zal ons voldoening schenken en zeker beloond worden, want een glas water, in Christus' naam den arme geschonken, blijft niet zonder belooning! Nemen wij ook onze groote kinderen eens mee, wanneer wij op armenbezoek gaan. Zij, die het vaak zoo goed hebben, van dans, tennis, voetbal, muziek enz. in overvloed profiteeren, kunnen er slechts bij winnen, wanneer zij reeds op jeugdigen leeftijd ook deze zijde des levens eens wat nader leeren kennen. Wij gunnen gaarne ieder zijn vermaak, wij vermeien ons, als wij de talloozen sierlijk over het ijs zien zwieren, de echte Holland- sche sport met zooveel elegantie zien be oefenen, maar wij hopen en bidden vurig, dat met aller christelijke hulpvaardigheid hiermee niet gepaard zal behoeven te gaan een stijgende nood voor de armen! In de afgeloopen week heeft het hoogoven- bedrijf te IJmuiden heel wat last van de vorst ondervonden. De op het terrein rij dende locomotieven moesten soms drie maai per dag door middel van stoom ontdooid worden. Ook bij het omkippen der cokes wagen had men veel last, daar de stukken cokes aan elkander vroren en de lading dooi middél van hijschkranen gelost moest wor den Als teekenend beeld der koude zij ge meld, dat de heele week het koelwater om veel hitte afgevende smeltovens bevroren was. Men meldt ons uit Maassluis: Een der leden van de bemanning van de sleepboot van de N. V. Smits' Internatio nale Sleepdienst is Vrijdagavond met een brandende sigaret in zijn kooi gaan slapen. Zaterdagmorgen vond men hem in bewuste- loozen toestand, terwijl zijn lied smeulde. Op advies van een geneesheer werd hij naar het ziekenhuis te Maassluis overgebracht. HAARLEM Maerten van Heemskerkstraat 25A Telefoon 15166 VRAAGT PRIJS DEN HAAG Alexanderplein 1A-25 - Telef. 13052 Dezer dagen rukte de Schiedamsche brand weer uit voor een brand, die was ontstaan op den zolder van de distilleerderij van de firma De Kuiper aan den Buitenhavenweg, waar een partij jeneverbessen in brand was geraakt. Het vuur was spoedig gebluscht. Bij het verlaten van het terrein is de motor-brandspuit in de Buitenhaven ge reden. Persoonlijke ongevallen vielen niet voor. De spuit is in den loop van den dag weer op den wal gebracht. Te Angeren viel het vijfjarig meisje van H. S. in kokend water. Het is aan de gevol gen overleden. Te Arnhem grijpt de griep steeds verder om zich heen. Van het gemeentepersoneel is thans zestien procent door ziekte afwezig. Van ue meeste openbare lagere scholen zijn klassen gesloten. B. en W. hebben besloten om gedurende een week alle lagere, uitge breid lagere en bewaarscholen re sluiten. Te Leiden heeft Zaterdag de plechtige uit vaart en begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen den Zeereerw. heer dr. Strotmann, die, zooals men weet, dezer dagen te Praag is overleden. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door den Hoogeerw. Heer P. L. Dessens, de ken van Leiden, geassisteerd door den Zeer eerw. Heer J. M. Vermeulen, Pastoor te Berg- schenhoek en den Weleerw. heer G. P. Bak ker, kapelaan te Den Haag. Na het laakte Evangelie beklom prof. W. Nolet van Warmond den kansel tot het hou den van de lijkrede, naar aanleiding van de woorden: „Aller dienstknecht maakte ik mij, om er meer te winnen. (1. Cor. 9—19). De gewijde redenaar begon met in het licht te stellen, hoe Gods plannen voor ons ver borgen zijn. Is niet, aldus spr., onze eerste gedachte, toen wij verleden week de droeve tijding' hoorden van het plotselinge einde van den jongen priester, om wiens doodsbaar wij thans vereenigd zijn, geweest: „Werkt God Zijn eigen zaak niet tegen?" Deze eersteling van de Nederlandsche jongelingen, die zich ging wijden aan het werk, dat in bijzondere mate de zorg heeft van den Opperpriester, die met zooveel heiligen ijver en een Holland - sche standvastigheid arbeidde en bleef arbei den aan het groote werk van de hereeniging der Slavische volken, in het verband van de Ware Kerk van Jesus Christus, scheen door zijn verstandig optreden, door zijn algeheele offervaardigheid,' door de.scherpte van zijn inzicht en den gloed van zijn hart,, zoo bui tengewoon geschikt om pionier van dat werk te zijn, en ziet, daar op één oogenblik is hij ontrukt aan het groote werk, aan de liefde van zijn familie, aan de sympathie van de tah-yke vrienden, die hij zich gemaakt had in het vaderland, in het centrum van de Christenheid, onder de Russen in Praag en elders. Wederom is de menschelijke berekening te kort geschoten en wederom leidt pod, het wérk.:-,,dat. het ZijneHsj langs den moeHtjken weg der beproeving, den koninklijken weg van het lijden, waarop Jesus Christus ons is voor gegaan. Wat moeite het ons. ook koste, wij buigen het hoofd voor Gods beschikkingen en zeg gen: „Wat de Heer doet, is wel gedaan," ook al zien wij er de redenen niet van in. Maar is onze vereerde vriend Jan Strot mann gestorven op het veld van eer, het werk waaraan hij zijn leven gaf, verdwijnt niet, maar trekt voordeel uit zijn dood. Want nu het geheele leven van priester Strotmann gekenmerkt is door edelmoedig heid voor de zaak van de hereeniging der Russen, dan kan het niet anders, of ook zijn laatste gedachte is voor hen geweest, en hij heeft God het bittere offer van zijn jong leven gebracht voor dezelfde zaak, waarvoor hij gearbeid heelt en wanneer het afscheid van het leven hem nog verzwaard is door de gedachte aan zijn ouders, aan zijn familie en vrienden, dan heeft hij ook daar een offer van gemaakt, krachtig in uitwerking bij God. Maken ook wij een offer van het lijden, dat dit sterven ons veroorzaakte, van het gemis, dat wij voelen om dezen zoon,X)m dezen broe der, om dezen vriend. Een offer voor de ver vulling van de bede dat alle Christenen terug- keeren in de Moederkerk. Het werk, dat priester Strotmann deed, trekt voordeel uit zijn dood op de tweede plaats door het lichtend voorbeeld, dat hij ons nalaat. Spr. schetst vervolgens het leven en werken van wijlen dr. Strotmann in Praag en hij wijst er op, hoe hij aller sympathie wist te winnen en in Praag een figuur van beteekenis werd. Is zijn uitvaart in de Grieksche kerk niet geweest als die van een aanzienlijk per soon? Het offer van dezen overledene is niet vergeefsch geweest. Hij heeft het werk Gods gedaan, want hij werkte in nauwe verbinding met den H. Stoel. Spr. vraagt ten slotte allen te bidden, dat God het werk zegene Nadat de absoute had plaats gehad, ver richtte de Zeereerw. heer J. Vermeulen de beaardingsplechtigheid op het R. K. Kerk hof te Leiden, waar het stoffelijk overschot werd bijgezet in het priestergraf. De secretaris van de Kieskringcentrale Haarlem deelt ons mede, dat bij hem bericht is ingekomen van den heer Ir. M. C. E. Bongaerts waarin deze mededeelt, dat hij niet meer in aanmerking wenscht te komen voor den qualiteitszetel handel, nijverheid en verkeer in den kieskring Haarlem—Helder. Hieruit volgt, dat, nu alleen nog de heer Dr. L. G. Kortenhorst voor deze kwaliteitszetel candid aat is. Een gebrandschilderd raam boven het altaar in de R. K. Kerk te Halfweg Dat het werk van een correspondent van de Arbeidsbemiddeling niet algemeen ge waardeerd wordt, ondervond Vrijdagavond de heer J. L. V. te Zandvoort. Toen iemand zich kwam aanmelden en eenige gegevens moest verstrekken, maakte de werklooze zich zoo boos op den correspondent, dat hij een inktkoker opnam die in zijn nabijheid stond en die naar het hoofd van den correspon dent gooide. Een ander, een lid van het Burgerlijk Armbestuur, die met den corres pondent stond te praten, kreeg den inkt in het gezicht. Het projectiel miste echter ge lukkig zijn doel en kwam tegen den post van een deur aan, die geheel beklad werd. De dader S. K. was direct verdwenen. Er zal tegen hem proces verbaal worden opge maakt. Na een hoopvolle stijging van de temperatuur, die zich Zondag merk baar liet voelen, voorspelt het weer bericht van hedenmorgen weer weinig goeds en doet vreezen, dat een nieuwe koudegolf in aantocht is. Reeds gisteravond deelde Berlijn per radio mede, dat de sneeuwvlagen opgehouden hadden, dat de lucht weer helder was geworden en dat zulk Rusland een nieuwe koude lucht stroom werd aangevoerd. Koningsbergen deelde zelfs radio- telefonisch een daling der tempera tuur tot 16 graden Celsius onder nul mede. Aan het pompstation der Haarlem- sche Waterleiding, in de Bloemen- daalsche duinen, werd in den naeht- van Zaterdag op Zondag een tempe ratuur van Xiy, graad Ce'sius onder nul en In den afgeloopen nacht een temperatuur van 10 graden Celsius onder nul, dit is 18 graden Fahrenheit vorst geregistreerd. Hoogste barometerstand: 783.2 m.M te Stockholm. Laagste barometersand 755.5 m.M te Valencia. Verwachting: Zwakke tot matigen oostelijke wind, meest betrokken weinig sneeuw, matige, in het oosten wellicht strenge vorst. Tuterieur van de R. K. Kerk te Halfwe* Zondagmiddag is aan den Akerdijk tn Haarlemmermeer. brand uitgebroken in drie aaneengebouwue houten huisjes, bewoond door de gezinnen van L v. d. Horst, N. van Leeuwen en C de Jong. Het vuur is waarschijnlijk ontstaan in de woning van C. de Jong. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet te denken viel. De bewoners achtten het daarom ook niet noodig de politie of de brandweer te waarschuwen. De drie huisjes brandden tot den grond toe af. Van de in boedels kon, behalve uit het huisje van N. v. Leeuwen, niets gered worden. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. De heer Joh. Jung, de nestor van den Haar- :lemschen Kegelbond, hoopt 11 Maart a.s. zijn 25-jarige bestuursfunctie van den H. K. B. te herdenken. 11 Maart 1904 werd hij gekozen als Com missaris: door den dood van den penning meester, den heer Tuijtel, moest hij volgens reglement die functie waarnemen. Op de eerstvolgende vergadering werd hij definitief gekozen, welke functie hij 8 jaar vervulde. Door bedanken en uitbreiding van het be stuur van 4 tot 7 leden, werd hij gekozen als 2e penningmeester, totdat hij later die func tie verwisselde met de eersten secretaris, zoodat hij nu 16 jaar als eerste secretaris is. Met veel nauwgezetheid heeft hij steeds zijn taak vervuld en door zijne bereidwillig heid zoo wel voor den H. K. B. als voor de leden heeft hij symphatie verworven. Het Us In Haarlemmermeer Daar er nu vele schaatsenrijders uit om liggende steden een tocht gaan ondernemen door den Haarlemmermeerpolder, kan wor den medegedeeld dat het ijs in de vaarten alhier vrijwel overal betrouwbaar en ook onder de bruggen sterk genoeg geworden is. Toch wordt ernstig gewaarschuwd voor z-g. „sloppen", die hier en daar vooral ook in de Ringvaart, waar een pontveer nog bediend wordt, worden opengehouden. Ook zijn som mige plekken op het ijs in de Hoofdvaart, waar stof en sneeuw nog niet werden opge ruimd, niet' Fcst SésrUcVe-rr. Goed uitkijken blijft nog steeds de bood schap! De heer Joh. Jung Het feest zal niet onopgemerkt voorbij gaan, daar in de kegelwere'd het zelden voorkomt, dat die .functie zoolang wordt ver- Een der gemeentelijke vuurpotten, die het Haarlemsche gemeentebestuur op vijf plaatsen in onze stad liet neerzetten, ter bestrijding van de koude. De memorie van antwoord aan de Eerste Kamer is verschenen op de algemeene be schouwingen aangaande de Rijksbegroc'.ing voor 1929. Te Nijmegen houdt de S. D. A. P. haar 34ste congres. Minister Kan acht het wenschelijk, det, waar noodig, de uitkeeringen aan vorst, werkloozen verhoogd worden. Te Leiden heeft de plechtige Uitvaart en begrafenis plaats gehad van wijlen den Zeereerw. heer dr. J. Strotmann. Namens de R. K. Universiteit te Nijmegen is een telegram van gelukwensch gezonden aan Z. H. den Paus. Het aantal derde-klasse rijtuigen der Ned. Spoorwegen zal worden uitgebreid. Een draadloos gesprek KootwijkSydney. In het Noorden van Berlijn is een gashou der ontploft. In Keulen zijn 'n vrouw en drie kinderen door gasverstikking om het lrven gekomen. Te Muelheim een 24-jarige jonge man. Inval van de Berlijnsche politie in een emigranten- vereeniging. Overzicht van het werk der deskundigen in de afgeloopen week. Een groep Britsche Lagerhuisleden dient een motie in ten gunste van den Kanaaltun nel. Uit verschillende deelen van Europa ko men berichten over stijging van tempera tuur. OP EEN PANTOFFELHELD. Het lammeke, zoo jong. als 't kruid, Zoo wit als melk. zoo zacht als rozen, Schijnt met zijn herderin te koozen, En huppelt voor- en achteruit. J. v. Broekhuyzen. OP RIJWÏELDÏEVEN „Een zwijn! men heeft 'n zwijn vernomen! Het rende 't bosch ter zuidzij uit: En is door 's wachters fout ontkomen." J. v. Lenner' OP NIEUW LETTERKUNDIG BLAD Moeten wij nog ongelukkiger worden? Potgieter. Barometerstand 9 uur v.m. 7.73 vooruit. OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 5.51. Prima brandstof Verzegelde zakken Amsterdam Hilversum Bussum Leiden Ook anthraciet en brechcokes v. centr. verw. en er moet wel een belangrijke reden zijn, wil hij mankeeren op zijn Woensdagschen oei'eningsavonden bij de Kege'club „De Vol harding", welke hij mede heefi opgericht en zoodat hij nu 16 jaar eerste secretans is. Bij de verwisseling zijner functieën in den H.K.B. telde die bond 86 leden en dit is.ge stegen tot ruim 400 leden. Aneta seint uit Batavia dat het onder- hoofd van de afd. Buitengewesten van het departement van binnenlandsch bestuur, de heer Linth, binnenkort een dienstreis zal on dernemen naar de Sangi-eilandrn, teneinde o.a. aldaar een onderzoek in te stellen naar de gepleegde fraude. Van het gestrande s.s. „Prins George" In den nacht van Zaterdag op Zondag is door de rijkspolitie te Petten in beslag ge nomen een partij koper van 1600 K.G. Het koper, dat per auto werd vervoerd, was af komstig van het nabij Petten gestrande Engelsche s.s. „Prins George". In verband met den diefstal zijn drie personen gearres teerd. De „Prins Geo. ge" was aangekocht door de sloopersfirma Gcbr. de Boer Jzn., te Oostzaan. Het „Soer. Handelsblad" verneemt uit Koepang, dat luitenant Planken aldaar be kentenis heeft afgelegd in de zaak van ver miste leefgelden tot een bedrag van een vuld door één persoon. Ondanks zijn leeftijd paar duizend gulden. De zaak zal voor den van 73 jaar is hy bij eiken wedstrijd present Krijgsraad worden behandeld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1