De Pauselijke zegen Urbi et Orbi - Sneeuw in de Riviera DINSDAG 19 FEBRUARI 1929 ÜPa#« NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT E.en ^elclzaani gezicht leveren de besneeuwde palmen van Cannes aan de Eiviera op. Het gebeurt niet dikwijls dat de strengheid van den winter zich ook daar doet gelden en dat de jeugd zich met sneeuwballen gooien kan vermaken Na het teekenen van het Concordaat heeft Z. H. de Paus, ofschoon dit aanvankelijk niet zjjn plan was, toch den zegen Urbi et Orbi gegeven vanaf het uiterste balcon van den St. Pieter Kort nadat het officieclc bericht verspreid was, dat Z. II. de Paus niet komen zou, barstte een stortregen los over de tienduizenden, die op het groote plein van St. Pieter waren verzameld. Het parool was echter: toch staan blijven en roepen om den Paus! Die ten slotte ook kwam. Onze foto toont een deel van de vergaderde menigte onder een afdak van regenschermen Over een lengte van verschillende kilometers heeft de Rijn zich in de buurt van Keulen vastgezet. We zien hier de beroemde kromming aan den voet van de Lorelei, waarover men zich te voet van den cencn naar den anderen oever begeeft Het is voor de Rotterdammers traditie om, zoodra de toestand van het ijs het toelaat, per schaats naar Gouda, de pjjpenstad te rijden, en zich daar van Goudsche pijpen te voorzien. De kunst is, de pijpen heel naar Botterdam over te brengen Drie. Urker Visschers zagen zich vorige week gedwongen, doordat hun boot te Enkhuizen was ingevroren, te voet over het ijs hun woonplaats te bereiken. Een foto van de drie dappere mannen, die een waagstuk hebben volbracht, dat sedert menschenheugenis niet gedaan werd. De namen zijn Jan de Boer, Corn. Post en Luit. Bakker Een foto van een hoog gelegen renbaan: i.l. de proefbaan waarop alle auto's die de Fiat-fabriek te Turijn (Italië) verlaten worden beproefd, aangelegd boven op het dak der enorme fabriek Rechts: Op Marken was het Zondag zeer druk! Vanuit Amsterdam, Alk maar, Haarlem zelfs trok men per schaats naar 't schilderachtige eilandje in de Zuiderzee, waar de bewoners geen handen genoeg hadden om de dorstigen te laven en de hongerigen te spijzen na den langen tocht over het ijs

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 8