Stadsnieuws Amsterdamsche Beurs Heringa Wuthrich, Haarlem UIT DEN OMTREK KENNEMZRLAND Stofzuigerhuis MAERTEHS De Spaarnebank EERSTE BLAD Bliksembeveiliging NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - DONDERDAG 21 FEBRUARI 1929 BLADZIJDE 2 Agenda 22 Februari BLOEMENDAAL De voormalige Inspecteur van Politie in Schoten De raadhuisbouwkwestie te Bloemendaal Burgerlijke Stand HEEMSTEDE NIEU W-VENNEP BENNEBROEK HAARLEMMERMEER HAARLEMMERLIEDE VIJFHUIZEN HILLEGQM HAARLEMMERMEER LISSE De ramp van het s.s. „Salento™ Onderzoek door den Raad voor de Scheepvaart Kantongerecht Bartel jorisstr. 16 - Tel. No. 10756 HOBBY VLOERWRIJVERS f 125.- Marktbericht Rijksvischafslag SPORT EN WEDSTRIJDEN BILJARTEN Om de D. T. V.-beker MEDEGEDEELD DOOR Veiling Kapperspcr. thfsoi Ruügrok-Bakker VOGELENZANG SLOTEN VELSEN IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST Staat van Besommingen van DONDERDAG 21 FEBRUARI - - Kansas City South Erie Railr. Prolongatie 100% 100s/16 100% 10014 b 2501/, 172 184% 357% 173% 382 153% 339% 848 265% 169% 415% 294 203% 364% 128»/, 381% 204 39 38 284% 207 197 125% 240 120 171% 93% 12»%. <7, Sociëteit „St. Bavo" 8 uur Haarl. Ge mengd Koor 6 uur Kinderkoor „Inter Nos8 uur Alberdingk Thijm 8 uur Bestuur Meubelmakers 8 uur cursus Arbeidersontwikkeling St. Josephsgczellenvereeniging, Jansstr. 59 half 9 uur vergadering Propaganda- club. Gemeentelijke Concertzaal 8 uur Orgel concert te geven door Cora de Lange van Rijn, zang, en George Robert, orgel. Heemstede, R K. Vreenigingsgebouw 2 uur opening Bloembollententoonstelling „St Deus Dedit" commissaris van politie. Maar dat is ge schied. omdat de justitie geen tijd had zelf 11e zaken te regelen te Schoten, daar de waarnemende burgemeester dikwijls afwezig was. Aan spr. twas gevraagde zijn rijkscom missariaat tot Schoten uit te breiden, maar spr. heeft daar juist tegen geadviseerd, om dat hij meende, dat er dan geen pleizierige samenwerking zou zijn. j Plantkunde" De strenge koude deed Spr. heeft nagegaan van 1 Mei 1927 tot I gisteravond ook haar invloed gelden op het heden, wat er te Schoten te doen valt. En bezoek van de ledenvergadering van de dat werk kan een hoofdagent af. En nu kan afd. Bloemendaal-Velsen van „Tuinbouw- Ledenvergadering „Tuinbouw- Zijn positie in Haarlem. P. M. Adnaanse was 1 Juni 1920 aange steld als inspecteur van politie in voorma lig Schoten. 1 Januari 1927 had hij een saiaris van 3800. 1 Mei 1927 ging hij, na de grenswijziging van Haarlem, over als inspecteur le klasse naar Haarlem op een salaris van 3600 plus toeslag tot 4000. De heer Adnaanse was hiervan in beroep gegaan bij Ged. Staten. Hij achtte die po sitie niet gelijkwaardig aan die te Schoten. Laar-was hij eenig inspecteur, alsmede rijks commissaris van politie. Hij kon daar zelf standig werken, terwijl hij in Haarlem on der superieuren staat. In Haarlem is er geen verschil tusschen inspecteurs le en inspecteurs 2e klasse. B. en W. hadden hiertegenover opgemerkt dat requestrant misschien wel theoretisch, doch nog niet practisch vpor zijn functie geschikt was, daar hij vroeger bij het La ger onderwijs was te Amsterdam. De func tie van rijkscommissaris was hem verleend, omdat de waarnemende burgemeester van Schoten veel afwezig was en de heer Adii- aanse door die aanstelling in staat' was, ver dachten in arrest te stellen. B. en W. meenden dat in alle opzichten aan de eischen der Annexatiewet voldaan was. Ook wezen B. en W. op het klein aan tal ondergeschikten, dat hij in Schoten on der zich had. In een nadere memorie had de heer Adri- aanse uiteengezet, dat zijn functie te Haar lem niet overeenkwam met die te Schoten. Woensdagmiddag werd deze zaak in open bare vergadering van Ged, Staten behan deld. De heer Adriaanse merkte op, dat de in lijving van Schoten bij Haarlem hem veel onaangenaams gebracht heeft. Zijn bezwaar richt zich tegen zijn positie en niet tegen de financieele regeling. Hij wees er op, dat hij in Schoten de leiding had van het politiekorps en alle politiezaken. Hij siond daar in rechtstreek- sche verbinding met den burgemeester, werd door dezen in zijn doen en laten vrij gela ten en moest zelf alles regelen. Daartoe spr. begrijpen, dat de zaak goed ging. on danks de vele afwezigheid van den heer Adriaanse wegens ziekte. Spr. wilde den heer Adriaanse zooveel mogelijk ter wille zijn in het verstrekken van zelfstandigen arbeid, doch dat' ging niet dadelijk. Als de heer Adriaanse 's nachts allerlei zaken moet behartigen, ligt het aan zijn eigen initiatief of hij veel zelfstandigen arbeid verricht. Het ligt aan hem, of hij zich veel werk uit zijn hand laat nemen. De heer Adriaanse had in Schoten 1 su perieur, in Haarlem 2. Zijn collega's le klas se zijn geen superieuren over hem. De voorzitter van het college van Ged. Staten merkte op dat het bezwaar van den heer Adriaanse hiertegen gaat, dat hij In verband meet werken, in den rouleerenden dienst is, nachtdienst moet verrichten, enz. De heer Tenckinck zeide hierop, dat de heer Adriaanse veel meer werk kan ver richten in Haarlem dan in Schoten, als hij actief is. De heer Adriaanse merkte nog op, dat het inspecteursdiploma voor zijn aanstelling te Schoten nooit verplichtend is gesteld door burgemeester Fuhrhop. Door den heer Tenckinck is aan spr. toegezegd, dat mei sprekers belangen rekening gehouden zou worden. Dat is na 14 jaar nog niet ge beurd en daarom is spr. in beroep gegaan. In zijn bevoegdheid is hij achteruit ge gaan, mede door de opheffing van zijn functie als rijkscommissaris. In Schoten is nu wel een hoofdagent, maar alle justitieel onderzoek geschiedt nu in de Smedestraat, evenais het administra tief gedeelte. De hoofdagent zit slechts in Schoten voor controle. In antwoord op een door den voorzitter- van Ged. Staten gestelde vraag antwoordde de heer Tenckinck, dat Schoten in verhou ding minder zorg baart aan de politie dan andere deelen der gemeente. De heer Adriaanse vervolgde, dat hij in Schoten nier ziek is geweest. Slechts in Haarlem is hij de laatste 2 jaar ziek geweest door de an nexatie. In Schoten heeft hij wel last ge had van zijn zenuwen ten gevolge der drei gende annexatie. Een inspecteur heeft in Haarlem wel in naam de verantwoordelijkheid voor zijn ar beid, maar in waarheid staan er altijd su perieuren boven hem. Ged. Staten zullen later een beslissing nemen. De overwegingen van Ged. Staten Elders in dit nummer staat reeds vermeld het besluit van Ged. Staten inzake den grondaankoop van Bloemendaal tot stichting van een raadhuis aan den Zeeweg. Hieronder laten wij de overwegingenvol gen, waarop Ged. Staten het raadsbesluit niet goedgekeurd hebben: Gedeputeerde Staten' van Noord-Holland, overwegende, dat het in het voornemen van heeft de waarnemende burgemeester van besluit, waartegen bezwaar, derhalve piet voor goedkeuring vatbaar is. Besluiten: de goedkeuring aan dit raads besluit te onthouden. Expeditie dezer te zenden aan B. en W. van Bloemendaal ter mededeeiine aan den gemeenteraad en aan elk der adressanten als beschikking op hun bezwaarschriften. Ondertrouwd: 20 Februari: H. Waning en Schoten gezegd, dat de inspecteur daar com missaris-werkzaamheden verrichtte en dat hij de zaken zelf met den officier- van jus titie regelde. In verband met de komende annexatie bleef Schoten zonder commissaris, maar wel s hij rijkscommissaris van politie gewor den. Ook daarop heeft spr. zich ingescho- en en de daartoe noodige kennis eigen ge maakt. Na de annexatie kreeg hij zonder meer op dracht, zich bij den gemeentedienst in te ijven en zich een uniform aan te laten neten. Hfj moest toen diensten doen, niet over eenkomstig zijn positie in Schoten. Nu moet rij o.m. nachtdienst doen, terwijl hij vroe ger den nachtdienst controleerde. Op 3 na is hij de jongste inspecteur. Er •s geen verschil tusschen inspecteurs le en :s klasse. Spr. is inspecteur te Haar-lem geworden onder meer. Hij acht de 'zelfstandige po rtie in een gemeente van 20.000 zielen niet ;elijk aan ondergeschikte in een gemeente an 100.000 zielen. Zijn zelfstandigheid is weg. Zijn supe- •ieuren doen werk, dat vroeger hijzelf deed. Ir was geen enkele reden, zijn positie te /erslechteren. Voor geen enkelen ambtenaar .3 de overgang zoo groot geweest. Spr. verzette zich tegen het schrijven van B. en W., dat z. i. hem kleineert. Hij zou uiet de geschiktheid van inspecteur le dasse hebben. Deze clausule is weinig steek houdend. Wat heeft de positie van 1 Juni •920 te maken met die van 1 Mei 1927? ópr. heeft zich al die jaren tot groote te vredenheid van de burgemeesters in Scho len weten te handhaven. Zijn positie van 1 Mei 1927 moet slechts in aanmerking ge nomen worden. Daarbij mag ook niet ge rekend worden het aantal ondergeschikten. Spr. gaat na, dat nu ongeveer 18 man in Schoten voor den straatdienst dienst moe- en doen, terwijl spr. het altijd met 9 man moest doen. Voor justitieel onderzoek moest spr. agenten aan den straatdienst onttrek ken. Een gemeente-commissariaat van po litie te Schoten zou dan ook zeer gewenscht zijn geweest. Spr. is tot rijkscommissaris benoemd, om dat de werkzaamheden van den burgemees ter als hulpofficier van justitie te' omvang rijk dreigden te worden en om hem daar van te ontlasten. Die benoeming is dus niet geschied, om spr. in de gelegenheid te stel len, een verdachte In arrest te stellen, zon- Dinsdagavond had ten overstaan van no- der den waarnemenden burgemeester, die taris J. H. Wildervanck de Blécourt in hotel en Plantkunde." En wat ook zelden gebeurt: er was geen enkele inzending van planten of bloemen voor het puntenstelsel. De eerste punten van de agenda: opening, notulen en ingekomen stukken, leverden niets bizonaers op. Daarna hield de heer W. Beunder, bloemist te Bloemendaal, een lezing over: „Een en ander over bindwerk." Hoewel 't gewoonte is bij een dergelijke lezing er een historische beschouwing bij te geven, wilde spr. slechts teruggaan tot voor een dertig jaar. Toen kenmerkte zich 't bindwerk door zijn stijve manier van op maken. Bouquetten b.v. bestonden uit verschillende kransen van dicht op elkaar gepropte bloemen. Gelukkig, zegt spr. zijn we deze periode ontgroeid. Thans wordt 't bindwerk veel losser opgemaakt, waardoor elke bloem vrij staat. Met de ontwikkeling van de* bindkunst hebben de cultures in-: Aalsmeer, Rijnsburg en elders een hooger vlucht genomen. Hoewel er wel eenige regels zijn te geven voor de manier van bin den, hangen de resultaten toch voor een groot deel af van den smaak van den binder. Binden is dan ook niet te leeren. 't Moet aangeboren zijn, zei spr. Na de behandeling van afgesneden bloe men besproken te hebben, had spr. 't verder over 't opmaken van vaas- en potbouquetten. 't opmaken van manden, 't gebruik van lint enz. Een aantal lantaarnplaatjes werd daarna vertoond en besproken. Deze gaven voor beelden van goede schikking, andere van minder geslaagde samenstelling. Ook enkele voorbeelden van bloemschikking en bind werk werden vertoond, waarbij bleek dat de Hollandsche binders in geenen deele voor de buitenlandsche behoeven onder te doen. Een warm applaus van de vergadering en een woord van dank van den voorzitter waren 't loon voor des heeren Beunders interessante lezing. Door den voorzitter werd daarna medege deeld, dat de prijs, door den heer Waller uitgeloofd aan hem zal worden toegekend, die van Maart tot Maart 't grootste aantal achten, negens en tienen behaalt met een minimum van 64 punten. De vragenbus bevatte de vraag: Kan zwa vel, toegepast in de kassen, op sommige planten een slechten invloed uitoefenen De heer Beunders wist hierop te antwoor den, dat zwavei, toegediend op doelmatige wijze en in dampvorm, absoluut onschadelijk is voor de planten. Toegepast in poedervorm moet men eenigszins voorzichtig zijn bij planten met behaarde bladeren, omdat de zwavel moeilijk is te verwijderen en de bladeren ontsiert. De rondvraag leverde geen gegadigden op. De temperatuur in de Zaal lokte trouwens niet uit tot „riaboomen." Daarna sluiting. Burgert. Stand 19 Febr. Ondertrouwd: L. v. d. Bos—C. van Aggelen. Geboren: A. van Rakelden Hartog, z.; J. A. W. de Boer—Stöver, d. Overleden: H, H. Rademaker, 57 jaren. IJswedstrijden op „de Glip" Aange lokt door het mooie ijs op de Glippe veer en den aanhoudenden winter, hadden eenige Glipbewoners het initiatief genomen om uitsluitend voor Glipbewoners een ijsfeest te organiseeren. Per inteekenlijst werd een aardig bedrag bijeengebracht, om zoo het feest te doen slagen. Toen wij Woensdagmiddag het terrein van den strijd naderden, wees ons een aantal bestreden raadsbesluit bedoelde ter.ïqineen raadhuis c.a. te doen boitwen, welk voorne men trouwens door de totstandikoming der overeenkomst tot een verplichting wordt. Overwegende echter, dat reeds eerder in gevolge raadsbesluit van 18 December 1919 voor de gemeente tegen den prijs van 40,000.een ander terrein, gelegen aan den Bloemendaalscheweg, werd aangekocht, welk terrein krachtens het daarop rustend servituut alléén voor den bouw van een nieuw raadhuis mag worden benut. Overwegende, dat indien het nieuwe raad huis elders verrijst, het terrein aan den Bloemendaalschenweg niet productief kan worden gemaakt. Overwegende, dat zulks met liet belang v]aggen ^ie vroolijk wapperden, in den der gemeente in strijd zou zijn en het raads- frisschen wintermiddag, waar straks de rijders en rijdsters hun krachten zouden inspannen om een prijs te veroveren. De baan tusschen Glipperbrug en Ringvaart was uitstekend in orde gebracht. Zeer veel belangstellenden woonden den strijd bij, welke begunstigd werd door fraai winter weer. Om 2 uur werd aangevangen. AI spoedig daverden de lachsalvo's door de lucht, als de rijder, denkende No. 1 te zijn, als baan veger fungeerde, met zijn broek het gladde A. Embers; C. F. Hermsen en J. K. Kuyper; 'is zuiverende van de restjes sneeuw. H. J. Stelma en H. Hinloopen; A. Corver I In totaal waren er 80 deelneemsters en en F. Piers; A. J. van Engelen en H. M. deelnemers, zoodat de pret tot ruim 5 uur Surendonk: J. C. Frevel en G. A. Nanninga. duurde. Getrouwd: 20 Februari: A. J. P. Consent en M. C. Welboren; J. H. G. Nachtweh en M. Kastelein; J. Stemler en E. Boons. Geboren: 17 Februari: A. M. J. Brom— Neelissen, z.; 18 Februari: N. G. Spaans Blokker, z.; 19 Februari: M. H. Kuipen De uitslag was als volgt Voor leeftijden boven 14 jaar 28 deelnemers 1. D. Philippo 2. P. Hoeken 3. A. v. d. Aar. Voor jongens van n—14 jaar 22 deelne- Kolle, z.; H. Bakker—Govers, z.; M. Rouwen- mers. 1. P. C. Philippo 2. J. v. Berneveld horstNieuwdorp, d.; 20 Februari: W. Gras- 3. W. Redeker. mande Jong, z. i Voor jongens van 6—10 jaar 18 deelnemers. Overleden: 18 Februari: C. M Schildwacht j, g. v. Berneveld 2. P. Kieft 3. A. Kerkhoff, 75 jaar, Gen. de la Reijstraat; oi-tê a G v FoHnm 19 Februari: A. Drenth, 69 jaar, 2e Zuidpol- ,f 4' derstraat: J. W. C. de Lang-Swenneker, 75 Vo°r raefes 12 deelneemsters, jaar, Lange Lakenstraat: C. J. A. de Bont, v* Berneveld 2. M. v. d. Aar 3. 66 jaar, Verspronckweg; IJ. Gouda. 38 jasr i G- Mozer. Dank zij de financieele medewer- Bakenessergracht; D. W. van Dijkman, 82 king konden ook de verliezers een geschenkje jaar, J. F. Helmerstraat; A. C. v. d. Veldt— overhandigd worden, voor de commissie Thoolen. 67 jaar, van Twistplein; J. Weissi zeker een groote voldoening. Leiders der Giunholz, 38 jaar, Kamperlaan; W. P. Schou- wedstrijden waren de heeren B. Brinkman, D. E. S„ BennebroekOns Genoegen 315 267; een verschil dus van 48 car. D. O. K., HeemstedeOns Genoegen 364 —323; een verschil van 41 car. Door dezen uitslag won D. E. S. uit Ben nebroek den eersten prijs, een zilveren me daille, V. O. K. den tweeden prys, een bron zen medaille. Zooals wij van Ons Genoegen steeds ge woon zijn, hadden de wedstrijden een pret tig en aangenaam verloop. SeharKtswedsf rijden Te Hillegommer- dijk alhier, had heden een schaatwedstrijd met hindernissen plaats, le prijs G. Been Cz.; 2e prijs A. Bukkens Jz.; 3e prijs Joh. van Roosmalen; 4e prijs Jan de Kooker Pz. Deze winners hadden luxe-prijzen. Boven dien was pan den wedstrijd een uitdeeling voor arme gezinnen verbonden. Aan 75 ge zinnen werden bonnen voor levensmiddelen en brandstoffen uitgereikt. IJswedstrijden. Gistermiddag had de door den heer D. Wit georganiseerde wedstrijden om speelgoederen voor jongens en meisjes onder groote belangstelling te Bennebroek plaats. De uitslag der prijswinnaars luidt: Sleet'jerijden van 6—8 jaar: 1. G. Hopman; 2. N. Bakker; 3. H. Roozen; 4. R. Weijers; 9—10 jaar: 1. A. Ofte; 2. L. Olijsrhoek; 3. H. Wubbe; hardrijden voor meisjes: 1. C. van Maris; 2. C. Hoogervorst; jongens van 6—8 jaar: 1. Th. Wijers; 2. Fr. Kracht; 3. G. Lommerse; van 310 jaar: 1. Th. As sendelft: 2. A. de Gier; 3. J. Hulsebosch; 4. B. Arxhoek. De Dinsdagmiddag onder groote belang stelling door de ijsclub Zwaanshoek aan den Benr.ebroekerweg gehouden hardrijderijwed- st'rijden ten bate van behoeftigen had eten volgenden uitslag: 1. II. Huurman; 2. H. v. Leeuwen; 3. J. de Boer; 4. H. van Dongen; 5. D. de Boer, troostprijs. Door _liet circuleeren van lijsten door het bestuur was in één dag het mooie bedrag van ongeveer 200 geteekend. Alzoo kon aan 12 behoeftige gezinnen aan Meerdijk en Spieringweg een behoorlijke verstrekking van levensmiddelen en brandstoffen worden ge daan. Aan den wedstrijd namen 35 personen deel. Burgerlijke sta.ucl Geboren: z. van M. J. v. Lierop-v. d. Reep. Besmettelijke ziekte. I11 de week van 10 16 -Februari hebben zich in deze gemeente 3 gevallen van roodvonk voorgedaan. Personalia Voor het machinisten exa men,voorloopig diploma, slaagde de heer 'Ji. Heustra te Haarlemmerliede. Nieuwe ijsbaan Na eenige dagen van rust is de ijsclub „Ons Genoegen" weer ac tief geworden. De baan, die eerst op de Fortgracht en daarna op de Ringvaart voor- hij de spoorbrug is geweest, maar op beide plaatsen weinig publiek trok, is nu verlegd naar haar oude plaats op de Ringvaart, tus schen de beide bruggen. Voor dé behoeftigen Gisteren wérd op het kanaal nabij de Hillegommerbrug een hardrijderij gehouden ten bate der armen. Dé heeren Jae. Rijnbeek, J. J. Buckens, J. Arentsman, P. Jansen en J. Griekspoor hebben zich veel moeite gegeven voor de organisatie der ijsclub „Juliana". De belang stelling van het publiek was zeer groot, ook het bestuur der Hillegomsche ijsclub toonde zijn belangstelling. Behalve de 4 hoofdprijzen ontvingen alle 24 deelnemers bonnen voor (levensmiddelen. De prijzen werden gewonnen als volgt; le pr. G. Been, 2te pr. J. Rosmalen, 3e pr.: Adr. Buckens, 4e pr.: J. de Kooker. Minderjarige aangehouden Door den brigade-commandant der Koninklijke Ma rechaussee te Steenbergen werd opsporing gevraagd van een minderjarig meisje, de 18- jarige W. G. van wie vermoed werd, dat zij ziph in deze gemeente zou ophouden. Dit bleek inderdaad juist te zijn en Woensdag morgen werd ze alhier door de politie aan- géhouden en op transport gesteld naar Steenbergen. Schaatswedstrijden Het voorbeeld van 't personeel v. Gegr. Tegelaar betreffende den onderlingen schaatswedstrijd van het perso neel vindt navolging. Gisteren had 'n derge- 'ijke wedstrijd plaats door het personeel van de firma Gebr. Driehuizen. Door een kleine bijdrage van eiken knecht, een gift van den meesterknecht en het kantoorpersoneel en een groote gift van de firma zelf was het een flink bedrag geworden, waarvoor het -ersonee! zeer dankbaar was zooals begrijpe lijk is. Het bedrag was dermate, dat voor 'ede'r 1 pond karbonade beschikbaar kon vorden gesteld De prijzen werden gewonnen als volgt: 1ste pr. 6 pond karbonaden A. Wassenaar; 2e pr. 4 pond C. Kaak; 3e pr. 2 j4 pond A de Haas en 4e pr. 1 4 pond H Barselaars le troostprijs 314 p. L. C. Elfe- ring;2e troostprijs 24 p. B. van Zeist; 3e troostprijs 2 pond G. Kamerman en 4e troostprijs 1 pond A Stckman. De Raad voor Scheepvaart stelde heden een onderzoek in naar de scheepsramp, op 26 November 1928, overkomen aan het Itali- aansche stoomschip „Salento", dat in de nabijheid van de Nederlandsche kust lek ge- stooten en gezonken is, waarbij alle opvaren den om het leven kwamen. Devoorzitter van den Scheepvaartraad, Prof. mr. B. TAVERNE zeide bij den aan vang van de behandeling deze zaak woorden van delneming te willen wijden aan de op varenden, die allen om het leven-zijn ge komen. Hij wist te spreken namens het ge- heele land: en zeker nemens het geheele zeevarende deel der natie, wanneer hij zegt, dat allen diep getroffen zijn door dez ramp. (De zitting duurt voort.; Een aanrijding Gistermorgen stond voor den kantonrech ter terecht de 30-jarige chauffeur H. J. v. d. A. die op 14 Januari jJ. op de Zomérvaart met een'40 K.M. vaart had gereden en zich zonder noodzaak links op dén weg had bevon den. Hij was daarbij in aanrijding gekomen met den auto vandr. T. F., die van 'tNagt- zaamplein naar de Kruistochtstraat reed. Getuige T. F. zei dat hij duidelijk gezien had dat verdachte links van den weg had ge reden. De getuige mej. R. had op het moment van de aanrijding voor de ramen gezeten. Ze had toen duidelijk gezien, dat verdachte aan den linkerkant van den weg, langs het water reed. Op de vraag van den kantonrechter of ver dachte signalen had gegeven, antwoordde hij eerlijk „neen". De ambtenaar van het O.M. zeide dat het was bewezen dat verdachte zonder noodzaak links van den weg had gereden en eischte daarom 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. De kantonrechter onmiddellijk uitspraak doende, veroordeelde verdachte tot 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. Verdachte ging in hooger beroep. De richtingwijzers der autobussen Op 21 December was Th. A.'uit Zandvoort, bij het Wilhelminapark in aanraking geko men met een Brockway-bus. Op de opmer king van verdachte dat hij de riehtingswijzers van de autobus niet gezien had, merkte de ambtenaar op, dat' over het algemeen die richtingwijzers niet goed zijn, want ze steken niet ver genoeg buiten den wagen uit. De Brockway-chauffeur die als getuige was opgeroepen verklaarde, dat hij de verlichtte richtingwijzer had uitgestoken, terwijl tegelij kertijd achter aan de bus een rood verlicht pijltje verschijnt dat eveneens de richting aangeeft. Hij had bij het Wilhelminapark plotseling 'n duw gekregen van den auto van Th. A. De verdachte gaf toe dat hij een onge veer 30 K.M. vaart had. Overeenkomstig den eisch werd verdachte veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen hech tenis. Verschillende zaken voor arbeidsovértreding werden in den loop van den ochtend behan deld. IJMUIDEN, 21 Febr. 1929, Tarbot per K.G. 2.50 Griet per 50 K.G. 76. Tong per K.G. 2.10 Groote Schol per 50 K.G. 2-5. Middel Schol per 50 K.G 28- Zet Schol per 50 K.G. 31.— KI. Schol per 50 K.G. 26.— Bot per 50 K.G. 8.50 Schar per 50 K.G 16.50 Tongschar per 50 K G. 49. Rog per 20 stuks 26. Vleet per stuk 2.13 Pieterman en Poon p 50 K.G, 8. Gr. Schelvisch per 50 K.G. 68 Midd Schelvisch per 50 K G. 70. KI. midd. schelvisch p. 50 K.G. 43,— Kleine Schelvisch per 50 K.G.' 33. Kabeljauw per 125 K.G. 34. Gullen per 50 K.G. 13.— Leng per stuk 1.66 Heilbot per K G. 1.75 Wijting per 50 K.G. 12. 068 39.— 165 20.— 23.— 25.— 1050 5.— 12.— 39.— 16,— 1.33 7.— 42 16.50 24 1.65 6.50 Na een zeer spannenden strijd wist H B.C. met gering verschil van de Amsterdamsche B. C. „Rembrandt" te winnen. Maandagavond hadden de Haarlemmers een voorsprong van 52 car. genomen en het zou weinig gescheeld hebben of de Amster dammers wisten nog te winnen. D Metz was er tegen Keesing (Rembr.) goed in en maakte 19 winstpunten voor H. B, C. door met 125 tégen 106 te winnen. Kollem (Rembr.) wist Grootaers (H.B.C.) echter op 71 te laten staan, zoodat vóór den aanvang van de laatste match onze stati ge noot en nog slechts 42 car. voor stonden. Niettegenstaande J. Metz (H.B.C.) in Groenteman (Rembr.) zijn meerdere moest erkennen met 200 tegen 180 pnt., werd de H B.C.'er met 22 car. winnaar. De volledige uitslag is: Rembrandt H. B. C. Vorig totaal 346—393 GroentemanH. J Metz 209180 KeesingD Metz 106125 KollemGrootaers 10071 Totaal 752—774 DONDERDAG 21 FEBRUARI Koersen Heden O pc- n» ten—van Tol, 60 jaar, Gasthuisvest; 20 Fe bruari: V. Bierenbroodspot, 56 jaar. Nieuwe Kerksplein; M. H. C. Burggraaf—v. Nunen, 59 jaar, Brouwersstraat. veel afwezig was, er in te moeten kennen. De gemeente-secretaris van Haarlem, mr. Th. A. Wesstra, meende er eerst het zwij gen toe te kunnen doen, daar hij slechts de financieele positie zou moeten bespreken. Volgens de meening van het gemeentebe stuur verwart de heer Adriaanse de finan cieele gelijkwaardigheid en de gelijksoortig heid van positie. De positie van 1 Mei 1920 is slechts naar voren gebracht, om beter naar v >ren te kunnen brengen de finan cieele regeling. De c n miss ar is van politie, de heer Tenck inck. v ses er op dat hij indertijd burge meester Fuhrhop van Schoten geadviseerd heeft, den heer Adriaanse aan te stellen. Dat Ir, geschied. '-to v-er Fühvhou heeft toen gezegd, da' c 44 T«': J. v. Bakel, J. v. d. Putten, J. Gleysteen en J. v. Vester, die zorg droegen, dat de wed strijden.een vlug verloop hadden. Des avonds om 5.30 had de prijsuitreiking plaats voor de jeugd, des avonds om 7 uur voor. de grootexen, beide in Cafe Gleysteen, waarna men onder een vroolijk stukje muziek nog eenigen tijd gezellig bijeenbleef. ,Van ouds Het Raadhuis te Overveen de Het was een interessante middag, die er :Sr|p,aaU li?!rcesl? *eker toe zal bijdragen, dat de onderlinge weiland en bloembollenland, gelegen te i r»r i u u 1 Haarlem, voormalig Heemstede aan den batl,d der, Ghpbewoners, die zich toch al Houtvaart bij de Van 't Hoffstraat. Y?ak voelen een van de groote zus Perceel I, groot 1.23.50 H.A., ingezet op 10.000; Perceel II. groot 1.68.50 H.A., ingezet op 48.000; Perceel III, groot 1.03.20 H.A., ingezet op 35.000; Perceel F croot 0.95.50 H.A., ingezet op 34.000; Perceel V groot 1.03.28 H.A., mgezet op 35.000. Dinsdag 26 Februari a.s. heeft de toeslag van de combinaties en massa plaats. Het Bond In v - band met zijn hooger saiaris heeft de her: Adriaanse indertijd verklaard, niet in hor: er beroep te zullen gaan. Daarom verwondert spr. zich over dit hooger beroep. De lieer Adriaanse was te Schoten rijks- houden. rTlnr'd'vbjjiÉ 'pojlfi var T Vest.ers - Lansen hoofdbestuur van de Nederlandschen LeuvenWarmerdam van Kapperspersoneel heeft in zijn. 'V. d. Veldt—Oorthuis laatstgehouden vergadering besloten, het jaarlijksch congres dit jaar in Haarlem te Heemstede, nog versterkt zal worden. Biljarten. Uitslag nederlaagwedstrijden. De laatst gespeelde nederlaagwedstriid tus schen het derde vijftal van p,; O.' K, te. Heemstede en het tweede- vijftal van de R.K. Biljartvereenigir j Ons Ganoéf.rn 'té Vogelenzang eindigde in het voordeel van j D O. K. De volledige uitslag luidt; D. O. K Ons Genoegen. 75r-49 74—" 75—6- 65—7; 75—62 304—-323 De .totaaluitslag der nederlaagwedstrijden ts als volgt: Ziekenzorg Dinsdagavond j.l. hield het Onderling Fonds van Ziekenhuisverpleging „Ziekenzorg" voor Rijk en Omstreken zijn jaarvergadering in het café „Modern" bij den heer A, Kaan. De opkomst was be vredigend. gezien den verren afstand van de meeste leden bij de strenge koude. Acht uur opent de voorzitter, de heer J. Kooy de vergadering en heet allen welkom. Spreker dankt de autoriteiten en andere personen die over het afgeloopen jaar hebben medegewerkt aan de ziekenverpleging. Spr. memoreert de volgende getallen van „Zieken zorg". Het fonds bestaat uit 1687 betalende leden. Van de oprichting af hebben er 104 uitzendingen plaats gehad naar diverse om liggende gast- en ziekenhuizen. Alleen in de maand Januari 15 gevallen van opname. De notulen worden goedgekeurd. Jaarver slagen van secretaris én penningmeester wer den na eenige toelichtingen goedgekeurd. Bij de gehouden bestuursverkiezing werdén met groote meerderheid van. stemmen de-aftre dende functionarissen de heeren P. Laken- man. M. Tollenaar én F. v. d. Zee herkozen, die hun functie weder aannamen. In de •acature Raad van Commissarissen door het beden: en van den heer L. Partasse, werd: gekozen de heer Werkman, die rijn functie aanvaardde. I11 de contröle-commissie wer den benoemd de heeren G'revenstuk, Heiden- rijk en Vogelaar. Van de rondvraag werd druk gebruik ge maakt. Dan werd de vergadering gesloten. De Ijsbaan Velserbeek Dé gistermiddag gehouden hardrijderij voor jongens, welke wedstrijd wederom voor liefdadige doeleinden Is gehouden, heeft groote belangstelling getrokken. Tachtig gezinnen konden weer geholpen worden, zoodat men weer van een mooi resultaat mag spreken. Er waren in totaal 120 deelnemers, terwijl in drie groepen werd gereden. De eerste groep was voor jongens beneden de 10 jaar en telde 36 deelnemers. De tweede groep voor jongens van 10 tot 13 jaar, telde 67 deelnemers. De uitslag was als volgt: R. Bosma, S. de Vries, J. Wijker en P. Kossen. In de groep van 14 tot 16 jaar, waarvoor 15 deelnemers waren, werden de prijzen ge wonnen door C. de Jong, H. Verduin. M. Mooi en J. N. Dool. Des avonds had een gecostumeei'd ijsfeest plaats, waarvoor enorme belangstelling be stond. Het was er een feestelijke drukte, ter wijl de geanimeerde stemming tot het einde bleef. De jury moest over 35 deelnemers en deel neemsters hun oordeel vellen. Het luidde slotte als volgt: Paren: le pr. „Beer en leider"; 2e pr.: „Nooit te oud om te leeren"; 3e pr.; „Histo risch boerenpaar uit de Hofgeest". Dames: le pr.: „Verdwijnende Hollandsche molens"; 2e pr.: „Chineesehe dame"; 3e pr.: „de winter"; 4e pr.: „Marketentster"; 5e pr.: „Oudhollandsche dame". Heeren: le pr.: .Crelis, kampioen schaat senrijder"; 2e pr.: .Schotsche student"; 3e pr.: „de Big van het elfde regiment". De heeren hadd ende zaak dus van een meer humoristischen kant opgenomen. Wederspannigheid Gistermorgen is al hier zekere B. S., woonachtig te IJmuiden door de politie wegens openbare dronken- i schap in arrest gesteld, waarbij hij zich te- gen de politie verzette. De aanvoer viel nog mee Gisteren om streeks 8 uur waren alhier, 10 trawlers bin nen. De V. E. M.-boot IJm. 34 had 430 man den. 3 Trawlers meldden van 200 tot 300. 5 Trawlers van ruim 100 tot 200 manden en 1 t van 87 manden visch. Gezien het zeer on- i gunstig weer, was dit resultaat lang niet slecht. R. K. Vrouwenbond Hedenavond half acht, heeft in het patronaatsgebouw alhier, voor bovenvermeldde vereeniging een leden vergadering plaats. Hercules 3400- Anna 3200- .rvrwv 2300; Amaila f~3l0Ó- Öerbrig f 2"°- F\, 3590- .patria 405 .'a,...-.' J.5,1 S. ffion f 180: Maria 390.)l^agple jf 28Óp: Bro- tlnus 2400; Reiger 4300. Sleepboottrawlers Z. K. 65 4 Gebroeders - f 1200. VI. 85 Bertina 2400 Slaatsleeningen i 3% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4 Vi Nederl 1916 VA Nederl 1917 5% N.-Indië 1923 D üi N.Ind. 1026 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij Industrieën Marg. Unie Calvé Delft Nederl. Kunstzijde Maecubee van Berkel's Pat Nieuwe Philips...... Icdustr. Buitenland Anaconda Separator Zweedsche Lucifers Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petr Gaboes Kon OUe Perlak Peudawa Marland Oil Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubh Rott. Tapanoell .- Serbadjadi Sliau V I. C. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl Amerika Lijn dito Gem Eigénd Kon Ned Stoomb Scheepvaart-Unie Marine comm Marine prei Suiker H. V. A Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem... Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Stnembah - nc 0- 'jp '--O- I Ch w S' Pau 99% 81% 79 94% 216% 6% 45% 661% 91% 159 147.50 550 455 219% 516 2 71 35s,. 88% -68-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2