Ha jerschmidt Klaje i i Ji Amsterdamsche Beurs Gheque-koersen ll De Spaarnebank De Spaarnebank advertentiën. WATERSCHADE Advertenfiën BE RESIDENTIEBODE EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DONDERDAG 28 FEBRUARI 1929 BLADZIJDE 3 Nieuwe zaak BILJARTEN De vuurpotten weer op straat De Nationale Unie Van Hornhuizen naar Schiermonnikoog gewandeld De opkomst van dienstplichtigen voor de landmacht Wederom 14 dagen uitstel verleend De Waal 15 c.M. gewassen Zeeliedenstaking geëindigd Machiel Wilmink over Reclame- Typografie LAATSTE NIEUWS Groote Rotterdamsche opera-plannen Een internationale verbinding Door zijn zoon bestolen Een auto door het ijs der Zuiderzee gezakt Een H. Hart-monument te Loosduinen Nieuwe koudegolf in Frankrijk De overtocht te Lekskensveer gestremd De winter nog niet ten einde? De schepen in het ijs' Het geheim Belgisch— Fransch verdrag De Graf Zeppelin mag niet boven Egypte vliegen Een dwangarbeider mishandeld Lindbergh met zijn vliegtuig gevallen Onderhandelingen over de groote coalitie De toestand van Charlie Chaplin ernstig Samenzwering tegen den Cubaanschen president ontdekt Chineesch stoomschip gezonken Een Fransch stoomschip gezonken MEDEGEDEELD DOOR 99%, 249 170 166% 370 172 379 b 151 334 817% 281 170 424 3C6 236 125 394 212-4 40 41% 290 210 204 250 183 95 13»/16 224'.', 662 87 1 160 1 147 1 544 449 220 519 221 73% 92% 71 5* MEDEGEDEELD DOOR Alliance Fran^aise Salon-Patiiefoon Ver. Tandheelkundige Praktijken verplaatst Kennemerplein 5 TARIEF VERLAGING KUNSTGEBITTEN voor 50 Gulden KENNEMERPLEIN 5 Het R. K. Parochiaal Kerkbestuur van den H. Odulfus SLIJTERIJ ZIJLHOEVE - ANNO 1552 NOG EENIGE NETTE R.-K. MEISJES GEVRAAGD VOOR DE AFDEELINO EXPEDITIE Aanmelden bij den Portier van N.V. Drukkerij de Spaarnestad 1 Terst KRUIDENIERSBI iDIENDE Leendert Brus NET DAGMEISJE DIENSTBODE Een net R.K. Dagmeisje NBT R. K. MEISJE AANBESTEDING NET DAGMEISJE WERKSTER gevraagd NETTE WERKSTER H.H. COIFFEURS NETTE JONGEN Een Flinke Jongen Een nette Jongen VRIJ HUISJE Biljart met toebehooren Uit de hand te koop brood- en koekbakkerij Uw annonce nog eens plaatsen? in 't Atelier v. d. Lans VILLA MET TUIN bestemd voor Den Haag en omliggende gemeenten, alsook voor Scheveningen. het Westland, enz, plaatst men het best in Torenstraat 27 's-GRAVENHAGE vraagt primair ontslag van rechtsvervol ging, subsidiair een lichtere straf. Een on derzoek naar zijn geestvermogens zou daarbij echter ^gewenscht zijn. Nadat de rechtbank in raadskamer was gegaan, deelde de president mede, dat de zaak naar den rechter-commissaris terug zal worden verwezen. Een reclasseeringsrapport zal worden gevraagd en een psychiatrisch onderzoek ingesteld. In perceel Zijlstraat 96 opende de heer P. Meyer gistermiddag zijn nieuwe zaak in rietmeubelen. Voorheen was deze zaak ge vestigd in de Smedestraat no. 31. De winkel is zeer groot en kan daardoor een keur van fraaie werkstukken bevatten.' De wanden zijn door een zwarten rand ir( twee deelen gescheiden: het bovenste deel is In een gele kleur gehouden en het onderste deel in rood en goud gevlamd. Dit schilder werk is uitgevoerd door den heer In 't Veld. In den winkel staat een keur van rietmeube len: alles is eigen fabrikaat. We zagen er o.m. serremeubelen; een nieuw soort sniegels; tafeltjes met fraai geaderde glazen bladen, lampen, rieten schrijf bureaux enz. Duitsch werk is 'er slechts weinig voor handen! Gisteravond had in het café van den heer van Til aan de Leidschevaart een ontmoeting plaats tusschen de Billardclubs de 5 Queen en Ons Genoegen. Er werd gespeeld in 4 partijen waarvan de eindsand is: 5 Queen 100 100 100 100 400 Ons Genoegen 99 7 65 78 312 Reeds eerder had een ontmoeting plaats De 5 Queen heeft nu de leiding met 140 car. De derde vierkamp zal nu worden gehouden op Dinsdag 4 Maart in het café van den heer Bloemars in de Tulpenstraat. aan te vullen, door wat het aangeeft te doen of te koopen. Inleider besprak ook de waarde van de typografie in de reclame. In de pauze was gelegenheid om de geëx poseerde drukwerken te bezien en te bespre ken. Vooral werd er door den heer Wilmink op gewezen het gebruik van de antieke letter, omdat dat de eenige neutrale letter is. Vooral foto-montage zagen wij veel toege past in Duitsche reclame-werken. Het is dan ook het nieuwste, en zooals de heer Wilmink zei door eiken typograaf toe te pas sen. Wie echter in die richting reeds gewerkt heeft zal ondervonden hebben dat de heer Wilmink daarin zeer optimistisch is. Het is een punt, dat voor den typo wel de moeite waard is er de noodige vrije uren aan te be steden, om met foto-illustratie met succes te leeren werken. Ook werden er lichtbeel4en vertoond van verschillende drukwerken in de Wijdeveldsche richting, typische Hongaarsche reclame drukwerken en Amerikaansche dagblad-ad vertenties en werd hun reclame-waarde door den heer Wilmink duidelijk naar voren ge bracht. Aan het eind van zijn causerie sprak hij als zijn meening uit, dat. nu het bedrijf zooveel mogelijk geneutraliseerd wordt, de zetter niet 200 dikwijls een ontwerp maakt, maar dat het door een reclame-vakman wordt ingj^ deeld. Maar toch kunnen wij den ambitieuzen vak man niet missen, daar de schets toch gezet moet worden en die schets moet ook door den zetter begrepen, zelfs wel verbeterd wor den. De zetter leert van ons, maar wij leeren ook nog dikwijls van den zetter zei de heer Wilmink. De heeer Meester dankte den heer Mach. Wilmink voor zijn leerrijke causerie en de aanwezigen voor hun opkomst. De Haarlem- sche typo's kunnen op een leerzamen avond terugzien. De ijzeren vuurpotten zijn de laatste koude dagen weer geplaatst op verschillende pun ten van de stad. De stationneerende taxi- I chauffeurs hebben er zelf ook een gekregen. D.E.S. in de finale om den D.T.V.-Beker In Centraal Bar a/d. Kruisweg speelden Maandag- en Woensdagavond de biljart clubs D. E. S. en H. B. C. om een plaats in de finale. Door goede prestaties van H. J. Metz en Houtkooper slaagde H. B. C. erin Maandag een nuttige 40 car. voorsprong te nemen, doch het trio de Foeljaeger-Terwisga-Vlug leverde gisteren de fraaie prestatie hunne resp. tegenstanders te kloppen, waardoor de achterstand niet alleen ingehaald werd, Zeeliedenbond is het loongeschil tusschen maar zelfs door D. E. S. met 84 car. verschil de Katwijksche zeevisschers en de reeders der gewonnen werd. treilloggers opgelost, zoodat hedenmorgen de Óver het verloop van de laatste 3 partijen staking wederom is opgeheven. De opvaren- nog het volgende den van de aan de treilvisscherij deelnemende D. Metz (H.B.C.) nam direct op Terwisga i0ggers zullen nu 3 pet. voor de motor- en 4 (D.E.S.) met een serie van 12 n kleinen voor cje zeilschepen krijgen van de bruto be- voorsprongen wist deze tot de 100 gepasseerd somming) welke in den afslag gemaakt wordt Deze te verwachten opschorting van het zoo noodige verbeteringswerk heeft de be sturen van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, en van de Kon. Automobiel club genoopt, zich tot Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant te wenden met een adres, waarin zij er op wijzen', dat dé" over neming door het Rijk van dezen weg nog geruimen tijd op zich zal laten wachten en dat het internationale, doorgaande verkeer er groot belang bij heeft, dat ook het hier boven aangeduide weggedeelte zoo spoedig mogelijk wordt verbeterd. Adressanten dringen er daarom op aan, dat, in afwachting van overneming door het Rijk van den weg Bergen op ZoomHooger- heide—Putte, de verbetering van dien weg met kracht zal worden voortgezet. Naar men ons van bevoegde zijde mede deelt ligt het in het voornemen van den voorzitter der Nationale Unie, Jonkheer Mr. J. H G. Boreel van Hogelanden, om als zoodanig'af te treden. Aanleiding hiertoe geeft tevens een verschil van zienswijze bij de behandeling van de'voorbereidende maat regelen ter indiening van de bekende nota aan den minister van buitenlandsche zaken: „Lites Finiri Oportet". SCHIERMONNIKOOG, 28 Febr. He denmorgen zijn mevr. dr. Kruizinga—Loot en mevr. Dijkhuizen met acht andpré per sonen, van Hornhuizen over het ijs naar Schiermonnikoog gewandeld, waar zij in het hotel hun intrek hebben genomen. Officieel wordt medegedeeld, dar het uit stel van opkomst van dienstplichtigen voor de landmacht, die op 18 of 25 Februari móesten opkomen ter inlijving voor 1ste oefening of voor herhalingsoefeningen, in verband met de nog steeds heérschende ge vallen van griep onder de militairen, met 14 dagen wordt verlengd aan hen, die moeten komen op 4 of 11 Maart; voor herhalings oefeningen wordt om dezelfde redenen 14 dagen uitstel verleend. De dienstplichtigen kunnen echter bij den Minister van Defensie het verzoek doen tot spoediger opkomst. TIEL, 28 Februari. Heden werd geconsta- deerd: was 15 c.M. Stand van de Waal 5.44 M. N. A. P. De ijsbezetting is onveranderd. Door bemiddeling van den Christelijken was te behouden. Langzamerhand liep de D.E.S.er toen uit en won ten slotte deze meer spannende dan sterkgespeelde partij. De Foeijaeger speelde tegen G. Metz (H.B.C.) een partij van de goede soort en maakte kort na den aanvang 26, 13, i° ®n 27 car. zoodat zijn partner ofidanks een goede 20 spoedig 56 car. achterstond. Nadat de D.E.S.-matador een fraaie 23 had gescoord, haalde G. Metz met een viertal series boven de 10 iets op, dóch kon toch niet verhinderen, dat de Foeijaeger reeds in de 25e brt. de partij beëindigde. Eindstand 200131. Na een langdurige match zorgde Vlug tenslotte voor de 4e D.E.S.-zege door na 42 brt. Grootaers (H.B.C.) met 100 tegen 60 te kloppen. De volledige uitslag is D. S.—H. B, C. de FoeijaegerG. Metz A. G. LubbersH. J. Metz BranckmanHoutkooper 1 erwisgaD. Metz VlugGrootaers KuipersDeys 200131 173200 107150 125—IXO 10060 75— 45 Totaal 780—696 Heden- en Vrijdagavond vindt in Centraal Bar de finale plaats tusschen D.E.b. en Vriendenkring. Welken zetter interesseert dit onderwerp niet? Vooral daar in den tijd van reclame, nu er meer dan 50 pet. reclame-drukwerk ge maakt wordt, een causerie wordt gehouden door een reclame-vakman? Toch was deze avond, uitgeschreven door de gezamenlijke Grafische gezelschappen, maar weer matig bezet. Dcor afwezigheid van den voorzitter opende de heer Meester den avond. Hij sprak als zijn meening uit, dat deze avond, ondanks de koude, toch wel sterker bezet had kunnen zijn. De heer Wilmink begon daarna zijn inlei ding; sprak over den groei van de reclame, vooral in dezen tijd, nu alles oppervlakkig voorbijstroomt in een snel tempo. De mensch moet steeds op bepaalde dingen worden ge wezen en bij herhaling op het gemis of te kort, dat door die reclame naar voren wordt gebracht. Daardoor moet er bij de lezers van reclame een verlangen ontstaan dit tekort De schippers dezer vaartuigen zouden het dubbele van deze procenten ontvangen. De onkosten waarvan tot heden de opva renden een "cleel meebetaalden, zijn voortaan voor rekening der reederijen. Geruchten doen de ronde, dat men bezig is, een -Rotterdamsche Operas op te richten met internationaal karakter, dié m den Grooten Schouwburg gevestigd zal worden. Aan deze opera zal een gröot orkest ver bonden worden, dat behalve opera-orkest tevens - symphonieorkest zal zijn. Inderdaad worden er stappen gedaan te Rotterdam een kunstcentrum te scheppen, doch de voorbereidingen zijn nog zoozeer in een beginstadium, dat de definitieve mede- deelingen niet gedaan en nadere inlichtin gen niet verstrekt kunnen worden. Verbetering gewenscht De A.N.W.B. bericht: De Provincie Noord-Brabant heeft zich de laatste jaren belangrijke offers getroost om den: voor het internationale, doorgaande verkeer zeer belangrijken weg van Bergen op Zoom over Hoogerheide naar Putte te doen beantwoorden aan de toegenomen eischen van het verkeer en de verbetering van dezen weg is reeds flink gevorderd. Echter moet van het gedeelte tusschen Hoogerheide en Putte nog een wegvak van 6 K. M. ongeveer verbeterd worden en vol gens ontvangen inlichtingen zou thans be sloten z(jn, met de verbetering niet voort te VELDHOVEN (bij Eindhoven), 28 Febr. Eenige dagen geleden weïd bij den heer Vroonhoven een bedrag, van circa 900 ontvreemd. Thans zijn in verband hiermede te Overpelt in België aangehouden twee verdachten, Reinders eil .Vroonhovetf. De laatste is een getrouwde zoon van den be stolene. Men vermoedt, dat hen in den dief stal de hand heeft gehad. Van het gestolen bedrag werd nog ongeveer, 200 in hun be zit gevonden. Woensdag wilden dr. Dwarshuis, de gemeen te-secretaris de Koning, de bankdirecteur v. d Voort, allen te Zwartsluis en de veearts Telhock uit Meppel met een auto een ritje maken naar Schokland. Ongeveer 1 uur van de kust kwam de auto in gescheurd ijs en zakte er tot de treeplank in weg.Gelukkig konden de inzittenden zich nog redden en zich te voet naar Stad Vollenhove begeven, waar zij na een uur verkleumd aankwamen. De auto werd later opgehaald. Te Loosduinen bij Den Haag zal in den a.s. zomer een groot monument worden ge sticht van het H. Hart Uit de plannen en •ontwerpen, die door verschillende Nederland- sche kunstenaars, daartoe aangezocht door het stichtingscomité, werden ingediend, ver wierf algemeëne voorkeur hét ontwerp van den edelsmid, beeldhouwer Leo Brom, aan wien dezer dagén de.uitvoering van zijn ont werp werd opgedragen. PARIJS, 28 Februari In geheel Frank rijk is gisteren, een nieuwe koude-periode ingetreden. Hedenmorgen vroeg vroor het te Parijs I 10 graden. Op de kust van den Atlautischen Oceaan waait een sterke storm, welke, te zamen met een dichten nevel, de scheepvaart zeer be moeilijken. Te Cherbourg zijn, ten gevolge van den nevel een auto en een stoomwals met elkaar in botsing gekomen, waarbij verscheidene personen gewond werden. In het Departement Pas de Calais werden door de zware rijp-afzetting telegraaf- en telefoondraden losgerukt, welke op de rails terecht kwamen, waardoor het spoorweg verkeer groote vertraging ondervond. De trein van Parijs naar Boulogne, moest op een der tusschenstations, blijven staan en de reizigers moesten met auto's verder gebracht worden. LEKSKENSVEER, 28 Fëbruariè, Door, het dichtschuiven van de gleuf,waardoor de pont het verkeer voor voertuigen onder hield, is overtocht voor alief verkeer ónmoge lijk. De weersgesteldheid BERLIJN, 28 Februari De koude lucht- stroomen, die gisteren reeds in Zuid- Duïtschland' voelbaar waren, zijn thans m hevigheid toegenomen, zoodat het heden morgen te München 12 graden vroor. De koude luchtmassa's hebben een Zóó danige hoogte bereikt, dat zü over de Alpen naar Italië stroomen. Ook het grootste deel van Frankrijk heelt van de vorst te lijden Alleen aan de Mid- dellandsche Zee-kust en in de omgeving van Biarritz is het weer iets zachter. In het Noord-Oosten van Frankrijk vriest het 9 graden. In Duitschland zijn de temperaturen, behalve in het Zuiden, sedert gisteren niet veel veranderd. De gemiddelde temperatuur was heden morgen 10 graden, te Stettin echter 16 en te Koningsbergen 22 graden onder nul> 111 den afgeloopen nacht zelfs 26. Langs de Noordzee is de vorst iets min der streng, slechts 5 a 6 graden. Dooi; het groote maximum-gebied boven het Oosten van Engeland, blijft de weprs- gesteldheid onveranderd. De stijgende luchtdruk, die/ loven bet gaan, maar een afwachtende houding aan, te nemen omdat deze weg is geplaatst op grootste deel van het Europeescho vasteland het Rijkswegenplan en derhalve eerlang valt waar te nemen, veroorzaakt achter,, dat door het Rijk in beheer en onderhoud zal het maximumgebied zicli haar het Zuiden worden overgenomen. i en Oosten uitbreidt. •Russische hulp MOSKOU, 28 Februari - De Russische ijsbrekers „Iermak" en „Trouvor" zijn ver trokken om hulp te verleenen aan de in de Baltische Zee ingevroren schepen. Zij zijn Borholm gepasseerd en worden hedenavond in de Golf van Kiel Verwacht. LONDEN, 28 Febr. De verklaringen, die de onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken Locker Lampson over het geheime Fransch-Belgische militair verdrag in het parlement heeft afgelegd, worden tot nu toe alleen door de „Daily Telegraph" besproken. Het blad wijst er op, dat de Nederlandsche regeering er veel toe kan bijdragen, dat aan de ongerustheid van dit oogenblik een einde komt. Zij moet op het Belgische voorstel ingaan en onderzoeken vanwaar de docu menten afkomstig zijn. Reuter seint Uit Londen: In het Lagerhuis deed Locker Lampson, onderminister van Buitenlandsche Zaken, bij afwezigheid van den minister van Buiten landsche Zaken uitkomen, dat den minister van Buitenlandsche .Zaken van Duitschland officieus was medegedeeld, dat de regeering van Groot-Brittannië bezwaar had tegen een voorgenomen vlucht van een Zeppelin boven Egypte De regeeringen van Egypte en Groot-Brittannië waren overeen gekomen, dat geen buitenlandsche vliegtuigen over Egypte zullen, vliegen' zonder overeenstem ming tusschen beide landen. In antwoord op een andere vraag, of d_ weigering geen groot nadeel kan toebrengen aan de betrekkingen tusschen Engeland en Duitschland, zeide- Locker Lampson, dat vreemde landen het begrijpelijk zullen vin den, dat dergelijke vluchten niet kunnen plaats hebben zonder overeenstemming tus schen de Egyptische regeering en die der vreemde landen. Aneta seint uit Bandoeng: Blijkens bij het legerbestuur ingekomen bericht heeft de 1ste luitenant v. d Berg te Tarakan zich schuldig gemaakt aan mis handeling van een dwangarbeider,- den dood ten gevolge hebbende De betrokken officier is naar Malang overgeplaatst, in afwachting van de beslissing omtrent de behandeling van de zaak voor den krijgsraad. Reuter seint uit Mexico: Het vliegtuig, waarin Lindbergh en zijn verloofde, miss Anne Morrow, dochter van den Amerikaanschen ambassadeur in Mexico een vlucht deden, kwam te vallen. Beide in zittenden bleven ongedeerd. BERLIJN, 28 Febr. (V.D.) In den loop van den middag zal Rijkskanselier Hermann Müller een conferentie hebben met de ver tegenwoordigers der Regeeringspartijen be treffende de vorming der groote coalitie in het Rijk. Een der voornaamste punten za! waarschijnlijk bet voorstel der Duitsche Volkspartij zijn: de geheele kwestie uit te stellen tot na het einde der besprekingen der deskundigen te Parijs, en dan tot over eenstemming trachten te komen over het financieele program. He Centrum zal. zooals reeds werd medegedeeld, aan deze bespre kingen niet deelnemen, maar afwachten tot de regeeringspartijen onderling tot overeen stemming zijn gekomen. Deze houding van het Centrum heeft bij aanhangers van de regeering nogal wat bevreemding gewekt. Overigens is men in parlementaire kringen pessimistisch gestemd. Men acht het uitge sloten, dat met de huidige regeeringspartijen een oplossing in den zin van het door de Duitsche Volkspartij verlangde mógelijk zal zijn. Vooral de sociaal-democraten staan afwijzend tegen het financieele program der D. V. P. LONDEN, 28 Febr. (V.D.) Volgens berich ten uit Los Angeles is de toestand van Charlie Chaplin verergerd, aangezien er een complicatie van de vergiftiging, is. opgetre den. De behandelende geneesheeren achten zijn toestand niet zonder gevaar. LONDEN. 28 Febr. (V.D.) Uit Havana wordt geméld, dat daar gisteren een samen zwering is ontdekt tegen den President van Cuba. De personen, die daaraan deel had den genomen, zouden ten doel hebben gé- had een opstand in het leven te roepen, ten einde gewapende interventie van de Ver enigde Staten uit te lokken. Twintig perso nen werden gearresteerd. LONDEN, 28 Febr. (V.D.) Volgens te Hongkong ontvangen berichten, is het Chineesche stoomschip „Shoonan" 28 mijl ten noorden van Isjang met 80 personen aan boord gezonken. Bemanning en passagier? zouden verdroken zijn. Zes zeelieden vermist PARIJS, 28 Februari Naar uit Cher bourg gemeld wordt, is het stoomschip „St. Malo" Woensdag, op weg van Cherbourg naar Havre op een wrak gestooten en gezonken. De bemanning van het zeeschip begaf zich in twee booten. 1 Een van deze booten is met zeven leden der equipage nabij Cherbourg geland. De tweede boot met zes zeelieden wordt vermist. DONDERDAG 28 FEBRUARI. Koersen Heden Opening Staatslee Hingen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4 NederI. 1916 4J4 Nederl 1917 6% N.-Indië 1923 D 4)4 N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij Industrieën Marg. Unie Calvé Delft - Nederl. Kunstzijde Maecubee van Berkel's Pat. Nieuwe Philips..^. Lndustr. Buitentank Anaconda Separator Zweedsche Lucifer? Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr. Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Marland Oil Rubber A'dam Rubber 8andar Dell Batavia Ru ba Rott. Tapanoeli Serbadjadi Silau V. I. C. O Allied Intercontln Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijr. dito Gem. Eigend. Kon. Ned Stoomb Scheepvaart-Dnie Marine comm Marine pref Suiker R. V. A. Poerworedjo Vorstenlanden Action# idem.... Tabak Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic. Milw. StPaui Kansas City South Erie Railr Prolongatie 100"/16 100y4 100% 100%6 100%6 99V16 245 169% 185% 3551/, 1673/4 379 148% 334 854% 279% 104% 420 303% 2353/4 387 i 123% 3933/4 208% 41% 39%« 295% 218 206 128 3/, 252% 122S/1C 185% 96% 133% 82 77% 94% 223 65/g 44% 662% 88 157% 143.50 545 450 220% 514% 220 73% 36% 91% 71% 5% 100"/„ 100 »/4 100% 100%6 10C%fi DONDERDAG 28 FEBRUARI. Berlijn 59.20 59.40 9.70 9.80 34.70 34.75 12.11% 12.12 48.— 48.10 Rome 13.05 13.15 Madrid 38.— 38.10 Weenen 35.— 35.10 New-York (cable: 2.49% 2.50% 7.35 7.45 27.— 27.10 66.50 66.60 66.55 66.65 66.65 66.75 aan Uwe TAPIJTEN Kunt U spoedig vcflaclpcn d°°r cp te bellen nummer 11040, 14466, 10426. CHEM.WASSCHERIJ - VERVERIJ MACHINALE TAPIJTREINIGING Le iundi 4 mars au „Concertgebouw" kangij Begijnestraat 13, Grande Soirée Mus ale et Uramatique, donnée par Alice et Alfred de Clauzel avec le con cours de Melle Véluard (piano). Oxi nsons franqaises commentées, chan ees et jouées en costume d'épo- que. 1. lansons courtoises, badines et satyriques du 18e siècle. Cansons romantiques, bouffonnes et amphygouriques du 19e siècle. Les Chansons et duos célèbres dans l'opérette franqaise. Les membres pourront retenir leurs places 8" bureau du „Concertgebouw" le samedi 2 mars de 10 midi et le lundi 4 mars de 10 a, midi et de 2 a 4. Programma a 0.25 le soir dans la sa le. massicfeiken kast, hoog 1 M., met dub- V--veerig Zw. machine en 35 n. platen, f nr., prachtmeubelstuk, koopje 60. ost-Indiëstraat 138, bij Brouwersplein De Tandheelkundige Praktijk GED. oude GRACHT 84 is verplaatst naar: Spreekuren 's morgens van 911 Tot nader aankondiging zullen verkrijgbaar worden gesteld. Zoowel ZIEKENFONDSLEDEN ais PARTICULIEREN kunnen van boven staande tarieven gebruik maken, doch alleen op de daarvoor gestelde spreek uren, Maandag- en Donderdagavond van 7—8 uur cn uitsluitend: TE ASSENDELFT bericht, dat COUPON No. 6 der 5i pCt OBLIGATIELEENING, groot 16U.UUU per I Maart 1929 betaalbaar is ten kantore der Firma THEODOOR GILISSEN te Amsterdam. Nieuwe Doelenstraat 12—14 Wegens accijnsverlaging aanmerkelijke Prijsvermindering, Onze prijzen zijn gelijk als in de stad en de kwaliteit' althans niet minder. Aanbevelend, A. J. KOELEMIJ, Zijlweg 159, bij de Julianalaan, Telef. 13663 LEEFTIJD VAN 14—17 JAAR L Terstond gevraagd een FLINKE ALBERT HEIJN, Groote Houtstraat 57. De curator in het faillissement van steenkolenhandelaar te Leimuiden, brengt ter kennis, dat het faillissement is beëindigd door het verbindend wor den der uitdeelingslijst. Mr. F. M. HAGEMEIJER Curator Haarlem, 28 Febr. 1929. Gevraagd voor zoo spoedig mogelijk, een voor heele of halve dagen. Adres ZUIDERSTATIONSWEG 6 A, Bloe- mendaal. Gewaagd zoo spoedig mogelijk een niet beneden 18 Jaar, vig.g.V. Brieven onder no. 7511, bureau van dit blad. gevrasgd, in Heemstede, in klein gezin. Br. or.der no. 7512, bur. van dit blad. gevr., ter opl. zaak in mode-artikelen. Br. or.der no. 7, Boekhandel J. A. STAM. Paul Krugerstraat 19, Haar lem-Noord. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van HAARLEM zullen 11 MAART 1929, v.m. 11.30 uur ten Raadhuize openbaar aanbesteden: PERCEEL I: Het bouwen van een gemak huisje met buffet aan het Kennemerplein en PERCEEL II: Het verrichten van glas- en verfwerken ten behoeve van het in perceel 1 bedoeld ge makhuisje. Bestek en voorwaarden met één tee- kening liggen ter inzage op de 7de Afdeeling der gemeente-secretarie en zijn aldaar in druk verkrijgbaar a 5 per stel. GEVRAAGD Mevr. NÜIJENS, Hagelingerweg 197, Driehuis. voor de schoonmaak, bij VAN DER EIJKEN, Kerklaan 95, Heemstede. gevraagd. Adres; KAMPERSINGEL 12 Terstond gevraagd Dames- en Hee renkapper. Hoog loon, v.g.g.v., bij C. H. WILLEMSE, Noordwijkerhout. gevraagd. JANSSEN DE VOGEL, Leeghwaterstraat 21. GEVRAAGD, leeftijd 16 jaar. EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHE- RIJ, KAMPERSINGEL 56—58. gevraagd, leeftijd 15 jaar. Stoomwas- scheri) DE VLIJT, Amsterdamsche- vaart 194. Voor direct te huur gevraagd: ZEER KLEIN, BESLIST voor alléénw. vrouw. WeekhuUr 5. niet te bovengaand. Br. onder no. 7589, bureau van dit blad. te koop aahgeboden, in zeer góeden staat. Billijke prijs. Brieven onder letter G, Boekhandel GRAFICUS, Lisse. een naar de eischen des tijds ingerichte in vooruitgaand, R.K. dorp in Noord- Holland. Ruime, nieuwe behuizing, 20 aren tuin en fiinken omzet. Koopprijs 12000. Aanvaarding 1 Mei a.s. Te be vragen bij F. C. JONG, Makelaar, O. Niedorp. Telefoon interc. No. 5. OMDAT DE VERKOOP NA DE EERSTE PUBLICATIE ZOO IS TOEGENOMEN? DAT WISTEN WIJ WEL! Brouwerdwarsstraat 1 - Hillegom (goedkoopste adres). Ook lijsten en inlijsten. GeopendZondag 10 uur t/m 4 uur. Werkdagen r 10 uur t/m 3 uur en 's avonds ook in Uw eigen omgeving. Gemeubileerde of ongemeubileerde te Zandvoort te huur gevraagd, vanaf 1 April, voor c.a. 6 maanden. Bevat tende minstens vier kamers. Brieven met volledige prijsopgave en gemeub. of ongemeub., onder no. 7612, bureau van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 3