Dingen van den Dag mmm?- m NATIONALE SPAAR- EMISSIEBANK N.V. IIP ailr™wilP 11» mm mmmm &S9LrLïïki I2 Ji k Spinnewebjes Telegraphisch Weerbericht 4 pCt. BUREAUX: NASSAULAAN49] 1 DINSDAG 5 MAART 1929 TWEE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17098 DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. Een vliegtuig gevallen Een 101-jarige overleden Amsterdam C„ Keizersgr. 198 Bijkantoor NASSAÜLAAN18 HAARLEM H. H. Wijdingen Staking in het tuinbouw bedrijf te Berkel Ziekte onder de dokters De griep in Haarlemmermeer Litterair-economische afd. H. B. S. Telegramcensuur in Mexico /.V-A HOW fes A In zeven dagen van Londen naar Karats ji Voornaamste Nieuws Tentoonstelling in den Haagschen Kunstkring Het mozaïek voor de kapel van Mgr. J. D. J. Aengenent Benoemingen De loodsdienst te IJmuiden Aantal radio-installaties op Engelsche schepen J. WFBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Het proces tegen Frank Heine Vervolging wegens het plaatsen van valsche visa op zijn paspoort Aantal luisteraars in Oostenrijk De catastrophe van de Italia Radio-tentoonstelling in Nieuw-Zeeland [Telefoon No. 13S66 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal i 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling. ADVERTENTIEN 35 ct. p. reg VRAAG- EN AANBOD ADVERTEN TIES. 1—4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct-, bij vooroitbeL Bij conlracl belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschcn den tekst 60 ct per regel. Alleabonné'sopdit blad zijn ingevolgedeverzekeringsvoorwaarden XQnfin Levienslange geheele ongeschiktheid tot werken door X-JPft bij een ongeval met Xftpn bij verlies van een hand: r-j ftp bij verlies van een Trt bij'n breuk van* A f| _bij verlies v. een tegrït ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: ïuUlly." verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen; I I ÜU.'doodelijkenafloop; IZuU."een v°et of een oog; I I Zü."duim of wijsvinger; I JU. been of arm: s anderen vinger. OORLOGS-PSTCHOSE Begin Juli van het jaar 1914 werd in Sera- K-o de Kroonprins van Oostenrijk vermoord ®en schok ging door de wereld. Maar in een ^Üd, dat de wereldfilm de misdaden en te rechtstelling van de autobandieten der bende- Bonnot, het proces van Madame Steinheill en Caillaux, en het vergaan van d Titanic vertoonde, tintelde de moord vau Scrajewo •haar een oogenblik ln de verbeelding der ihenschen na. En ook nü nog vraagt de nuch tere Nederlander tien herhaaldelijk bij bitter- of koffietafel en jselfs in krantenartikelen af of deze, hoezeer bok-,gruwelijke, misdaad de hecatombe, de slachtoffering van milUoenen jonge menschen waard was. Bij ons in het kalme Holland zou zulk een verwording van de menschelijke gedachte niet gemakkelijk zijnZoo oordeelt men. Tot eensklaps in die warme zomerdagen Van 1914 de ernst der berichten aangroeide tot een oorlogsgevaar en plots de wereldbrand Uitlaaide. Goed, de moord van Serajewo was slechts de aanleiding; de oorzaak van den oorlog zat dieper, zat in den grooten onderlingen na ijver der volkeren. Maar ook de verhouding tusschen Nederland en België is al sinds 1918 gespannen. Nederland heeft daaraan geen schuld. België is de onzalige twist begonnen toen het Nederland, Limburg en Zeeuwsch Vlaanderen afhandig wilde maken, een groote misdaad tegenover een vredelievend en hulp- betoonend land als het onze. Dit alles zij toe gegeven, maar het toont des te beter aan hoe monsterachtig de oorlogsopwinding zich onder bpaalde omstandigheden van een vredelievend, maar getreiterd volk als het onze, kan meester maken. Bij de minste aan leiding laait het latente vuur uit. Zoo'n aanleiding was er in de publicatie Van het geheim verdrag tusschen België en Frankrijk door het Utrechtsch Dagblad. ZU heeft eenige dagen ons volk in 'n span ning .gebracht, die gemakkelijk tot een oor logsstemming had kunnen leiden. Voor ieder een, die in de afgeloopen week den zieletoe- van het Nederlandsche volk heeft ont leed, wordt het duidelijk hoe in Augustus 1914 ledereen machteloos stond om de slacht partij keeren. vfeór Augustus 191'4 kon men telkens weer uit socialistischen mond hooren, dat een oorlog onmogelijk zou zijn. Zij, de socialisten, zouden weigeren oorlog te voeren, zouden weigeren te arbeiden, de socia listen in «He landen, en in Augustus 1914 stemden de socialisten in Nederland voor de mobilisatie-credieten (wij maken hen geen verwijt, doch constateeren alleen de feiten), trokken ln Duitschland en Frankrijk de so cialisten ten oorlog en overlaadden elkander met verwijten. De publicatie van Utrechtsch Dagblad heeft bewezen hoe dat mogelijk Is, hoe de oorlogs psychose zich van een volk meester maakt, hoe 'n oorlog kan ontstaan. Wij zagen huismoe ders, die anders tot de rustigste, lieftalligste, zachtmoedigste, nuchterste onder de Neder landsche huisvrouwen worden gerekend met van verontwaardiging trillende lippen en neusvleugels verzekeren, dat wij die Belgen maar eensEén ongelukkig incident, dat is onze overtuiging, had veel kwaad kunnen stichten, een aanslag b. v. op een lid van ons Vorstenhuis, en die huismoeders zouden hun zonen naar de kazerne hebben geleid om de eere van het vaderland te verdedigen. Misschien niet algemeen, maar zoo was de zieletoestand van een groot deel der massa. Hulde zij hier gebracht aan het grootste deel der Nederlandsche Pers, die een fiere, moedige houding heeft aangenomen, echter zonder de bezadigdheid uit het oog te verlie zen. ZU we s op 't misdadige van 'n aanslag op ons Nederland en op de onteering van de menschelijkheidsbegrlppen, maar hitste niet op, tartte niet. Doch er waren ook minder bezadigde elementen en er zijn betreurens waardige uitdrukkingen gebruikt zoowel in Nedrlandsche als in Belgische bladen. Wij lazen uitdrukkingen, waarin de Belgen als lafhartigen werden voorgesteld, die in den oorlog 't krijgsgewoel ontliepen om naar Ne derland te vluchten en nu dreigen met de kracht van den grooten broer uit Frankrijk. Dat zijn schandelijke en prikkelende uitlatin- tingen, die wij om den ramp van een oór- 'og te ontgaan, sterk moeten gispen. Wijzen op onze rechten van souvereine natie, 'n be roep doen op de menschelijkheid, maakt de Pers sterk in de oogen van de geheele we reld, maar prikkelen veroorzaakt een oor- logsroes, is misdadig. Om nog meer overtuigd te worden van de stelling, dat een volk gemakkelijk in oor logsstemming is te brengen, moge er hier nog even op gewezen worden, dat de publicatie van het Utrechtsch Dagblad eigenlijk geen openbaring was. Iedereen in Nederland wist, dat België met Frankrijk 'n overeenkomst heeft aangegaan om in geval van oorlog gezamenlijk op te trekken en iedereen voelde, dat daarbij met de rechten van Nederland zeer waarschijnlijk geen rekening zou worden gehouden. Wat „U. D." publiceerde gaf gestalte aan die we tenschap en dat feit alleen op zichzelf toch allerminst een reden om oorlog met België te maken was voldoende om het Nederland sche volk in opwinding te'brengen. Van Duitsche zijde bestond vóór den groo ten oorlog ook een dergelijk plan. Von Schlieffen wilde ingeval van een oorlog met Frankrijk door Limburg trekken met de Duitsche legers. Dat er van Fransche zijde een tegenplan opgezet werd, is dus niet zoo verwonderlUk. Maar 't was.toch van het/ grootste belang, en dat is in alle geval de goede kant van de geschiedenis dat naar aanleiding van de de bekende publicatie deze misdadige plannen eens hartig besproken zijn en dat er hopelijk gelegenheid is deze besprekingen verder voort te zetten in de vergaderingen van den Volken bond. Dergelijke misdaden moéten onmoge lijk gemaakt worden. Voor Belgische staatslieden moge de op winding in Nederland een bewijs zijn, dat er aan de goede verhouding tusschen de beide volken alles ontbreekt en zij zich mo gen afvragen of zU tegen de Noorderburen niet gezondigd hebben in de na-oorlogsjaren, of zij aan Nederland niet iets goed te maken hebben. Hoe groot echter het oorlogsgevaar nog altijd is hebben de laatste dagen bewezen en ook hoe onzinnig de eischen zijn van hen, die op eenzijdige ontwapening aansturen. Wij bedoelen hiermede geen propaganda voor het militairisme, maar het is een betreuren van 1 een blijkbaar nog altijd bestaanden toestand. Volkenbond en Kellogg-pact zijn nog steeds niet bU machte een oorlog te keeren. Het eenige wat men hopen kan is, dat de vredes- idee eindelijk ook doordringe in de kringen, die over oorlog en vrede beslissen. Drie dooden Een Reutertelegram uit Oudshoorn in de Kaapprovincie meldt, dat Zaterdag te Wil- lowmore een vliegtuig gevallen is. De be stuurder en de beide inzittenden, een echt paar, werden gedood- De oudste inwoner der gemeente Voorst, de heer H. L. Bosgoed, te Terwolde, is giste ren plotseling overleden in den hoogen ouder dom van 101 jaar en 7 maanden. (Direct ingaande) Zitdagen: Maandag, Woensdag en Vrijdags van 69 uur n.m. Zaterdags van 59)4 uur. Foto genomen ter gelegenheid van de officieele opening van de afdecling blinden en ach terlijke meisjes in het gebouw van de Haarlemsche Werkinrichting, Donkere Spaame 34. 1. Wethouder W. Roodenburg die de opening verrichtte, 2. de heer E. P. Schuyt, hoofd der Gemeentelijke Nazorg, 3. de heer A. G. Boes, voorzitter der Blindencommissie, 4. de heer Vincent Loosjes, voorzitter der Commisië van Toezicht op het B. L. O., 5. de heer W. A. f- d. Kamp, 6. de heer dr. E. A. M. Droog, wethouder der gemeente Heemstede. Z. D. H. Mgr. Laurentius Schrijnen,'Bis schop van Roermond, zal op 10 Maart a.s. in de Kloosterkerk der E.E. P.P. Minderbroeders te Weert de H. H. Wijdingen toedienen:. van het Diaconaat aan de Eerwaarde,Pra ters; Siardus de Vries, Bolsward; Probus v. d. Grien dt, Voorburg; Herculanus Franje-; d. Griendt, Voorburg; Herculanus Rosmalen^ Alverna, Wychen; Lucas Berben, Wychen; Eugenius Trienekens, Weert; Hyacinthüs' Fortuin, Oss; Ca jus van der Eynden, Mil- heeze; Gamaliël van Emmerik, Hoensbroek; Christophorus Vermeulen, Amsterdam; Ray- mundus Terstappen, Doesburg; Redemptus Dijkstra, Bolsward; Edilbertus Hazebroek, Den Haag; Geraldus Jansen, Leiden. Van het Priesterschap aan de Eerwaarde Fraters: Servulus van Rossum, Hekendorp; Elpi- dius Bruna, Utrecht; Chrysologus van Lies hout, te Rotterdam; Conradus Janszen, Delft; Hermanus Veldman, Rotterdam; Al- phaeus Swinkels, Venray; Michael Lunter, Bolsward; Apollinaris van Leeuwen, Hoofd dorp; Otho Rijnierse, Sloterdfjk; Gonsalvus Feerdeman, Woerden; Salesius Lemmens, Oostrum; Petronius Voéstermans, Venlo; Achillius Meersman, Moline (111. Ver. Sta ten) Theophilus Sanders, Haarlem; Theopha- nus Notenboom, Bodegraven-Meij'e. allen van de Orde der Minderbroeders. Gisteren is een staking uitgebroken onder de R. K Tuinbouwarbeiders te Berkel welke bijna de helft van het tuinbouwbedrijf, dat daar de hoofdbron van bestaan vormt, omvat. De voornaamste oorzaak van het conflict is het feit, dat de arbeiders zich niet kun nen vereenigen met de samenstelling van de commissie van arbitrage, die is benoemd. De pogingen van den rijksbemiddelaar om het conflict te voorkomen, hebben niet gebaat. Rijksveldwachters zijn ter plaatse om wan ordelijkheden te voorkomen. De heer G. F. M. .oozen, thans notaris Monster, heeft de ortefeullle overgeno- ïen van wijlen nota- is Daamen. Hij werd /boren te Overveen Juni 1881 en in 1917 enoemd tot notaris te vionster Semi-artsen krijgen tijdelijk volledige bevoegdheid Naar wij vernemen Is ln verband met het groot aantal ziektegevallen onder de medici een Kon. besluit te verwachten, waarbij aan semi-artsen vergunning wordt verleend voor- loopig de geheele geneeskundige practijk uit te oefenen. at Twee gevallen met doodelijken afloop In alle deelen van den Haarlemmermeer polder is de griep nog in vele gezinnen heerschende. Aan den IJweg en den Ring dijk nabij Halfweg alhier deden zich twee gevallen met doodelijken afloop voor. Aldaar is Zaterdag een vrouw en Zondag een man binnen enkele dagen aan deze ziekte over leden. Door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is bepaald: dat ,ene litterair-economische afdeeling (A-afdee!ing) is verbonden aan de navolgende hoogereburgerscholen Rijkshoogereburgersphool te Velsen; idem te Enkhuizen; idem te Hoorn; gemeentelijk lyceum te Zaandam; idem te Haarlem; Chr. lyceum te Haarlem; R. K. lyceum te Haar lem; Kennemer lyceum te Bloemendaal; Middelbare school voor meisjes ('t Kopje) te Bloemendaal; de gemeentelijke hoogerebur- gerschool met 5-jarigen cursus met gewijzigd leerplan te Haarlem (directeur ir. M. Voor zanger). De Commercial Cable Company deelt mede, dat censuur zal worden toegepast door de Mexicaansche regeering te Vera Cruz en Mexico-City. Er bestaat thans geen beper king vfl^É^j!fit3-pfL cpdetelegrammen. r< N fpg^pm Z.D.II. Monscgneur J. D. J. Acngenent, bissch op van Haarlem heeft den schilder Molken- boer opgedragen de restauratie van de Huis kapel van zijn Palcis te Haarlem. In den Haagschen Kunstkring wordt een mozaïek, het fond van het altaar, eenige dagen ten toongesteld. Hierboven het altaar waar hoven het mozaïek zal worden aangebracht; gisteren gaven wij reeds een detail van dit kunstwerk Zooals met weet, wordt de Engelsche lucht- dienst LondenKaratsji 30 Maart officieel geopend. Dien dag zal voor het eerst in den regelmatigen dienst een machine van de Im perial Airways van Croydon vertrekken, twee dagen later gaat er eveneens een Vliegtuig van Karatsji naar Londen. Deze post- en goederen- zop mogelijk pasagiersverbinding geschiedt naar het Hbld." verneemt, niet met eenzelfde vlieg tuig, ook'niet geheel door de lucht. Het Londensche vliegtuig gaat naar Basel. Daar worden post en goederen op den nacht trein naar Genua gezet. Van daar vertrekt een vliegboot naar Alexandrië, waar dan weer de lading door een landvliegtuig wordt overgenomen. Het vliegtuig der Imperial Airways een Armstrong Whitworth Argosy 3 m zal 's morgens vroeg vail Croydon vertrekken en, na een tusschenlznding te Parijs, onge veer één uur 's middags te Basel aankomen. Van daar vertrekt de trein om 2.42, om den volgenden ochtend 3.40 te Genua te arrivee- ren. De vliegboot van het Calcutta-type met drie Bristol Jupiter-motoren start om 7 uur maakt een tusschenlanding te Rome en komt 's middags te Syracuse aan. Den vol genden dag wordt dan verder gevlogen via Navarino naar Tobruk,, waar overnacht wordt. Alexandrië wordt den volgenden dag tegen den middag bereikt. Daar worden post en goederen overgeladen in de De Havilland-Hercules-rhachine eveneens voorzien van drie Bristol Jupiter- motorenwaarmede nog dienzelfden dag ge vlogen wordt naar Gaza. Den volgenden dag naar Basra, met tusschenlandingen te Rut- bah en Bagdad; vervolgens van Basra via Boesjir en Lingeh naar Jask en den laatsten dag van Jask naar Karatsji, met een tus schenlanding te Gwadar. In totaal bedraagt het aantal benoodigde vlieguren 52. De uitgaande dienst, die Zaterdagochtend Londen verlaat, bereikt Karatsji volgens dit plan den daaropvolgenden Vrijdag in den namiddag. De retour-dienst gaat Maandag- ochtsnds uit Karatsji om den daaropvolgen den Zondag- te Londen aan te komen. Nadere bijzonderheden omtrent Frank Heine en de geheime Belgisch-Fransche documenten. Een andere verklaring van het „U. D.". Onthullingen van de „Evho de Pa ris". Commentaar in binnen- en buitenland Verschenen is de memorie van antwoord over het hoofdstuk: Defensie der Rjjksb grooting 1929. De regeering heeft verschillende wijzi gingen aangebracht in het wetsontwerp be treffende de financieele verhouding tussche: het R(jk en de gemeenten. Het rapport der commissie van onderzoek naar de catastrophe der „Italia" spreekt oen afkeurend oordeel nit over Nobile. De kwestie der minderheden ln den Vc! kenbond. Hevige ontploffing gevolgd door een brand in het arsenaal van Woolwich. De zaak Blumenstein voor de rechtbank te Parijs. Brand in het arsenaal te Sofia; 28 per sonen omgekomen. Hoover, de nieuwe president der Vereenig- d Staten beëedigd. Ernstige overstroomingen in het gebied der Gele Rivier; 19 dorpen overstroomd; 300 slachtoffers. Zaterdagmiddag is in den Haagschen Kunstkring, Binnenhof 8 (onder de Ridder zaal), de tentoonstelling geopend van het mozaïek „De Christus-Koning" ontworpen door Ant. Molkenboer, uitgevoerd in het ate lier Mauméjan te .Parijs en bestemd voor de huiskapel van Z. D. H. Monseigneur J. D. J. Aengenent), Bisschop van Haarlem. Het mozaïek (groot 3.40 x 1.75 M.) is uit gevoerd in Venetiaansch email, gezet in 3 betonplaten, die zóó in den uitgekapten muur worden geplaatst. Tegelijk worden geëxposeerd eenige stu dies, teekeningen en cartons van verschil lende reeds geplaatste mozaïeken. Voor de opening der tentoonstelling was veel belangstelling. Aanwezig waren o.m. air. Waszink, minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mgr. Dr. A. H. L. Hen- sen, oud-directeur van het Ned. Historisch Instituut te Rome, Dr. H. E. van Gelder van den Haagschen Dienst voor Kunstenen Wetenschappen, de bestuursleden van den Haagschen kunstkring Albert Vogel en J. C. W. Cossaar, de eere-voorzitter mr. Snijder van Wisse kerke, de letterkundigen Eduard Brom en L. J. M. Feber en de architec ten Jan Stuyt, Herman Kraayvanger en Ir. Alph. Siebers. De voorzitter van den Haagschen Kunst kring, Albert Vogel, heette de aanwezigen welkom en verleende het woord aan den voorzitter van de schildersafdeeling, den heer Cossaar, die zijn vreugde er over uit sprak, dat na de tentoonstellingen in den vreemde de mozaïeken van Anton Molken- boer ook in den Haagschen Kunstkring werden tentoongesteld. Voorts sprak de heer Molkenboer nog een kort woord van dank voor de gelegenheid hem geboden zijn werk te laten zien en voor de betoonde belangstelling. De tentoonstelling werd daarop door de genoodigden bezichtigd. Zaterdagavond heeft Ant. Molkenboer een lezing gehouden over de moza.ek-techniek. OP BELGIë 'k Zal haar hart door liefde winnen, Ze is toch geen kwaadaardig kind; Zoo lang zal ik haar beminnen, Tot ze in 't eind mij ook bemint. H. v. Alphen. OP FRANK HEINE De schoone schil heeft menigeen verleid in een bittere kern te bijten. Seume. OP IDEM Hondsche en schaamt'looze vlieg, wat drijft gij de goden ten kampstrijd? Homerus. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Sloten (N. H.) den Weleerw. Heer J. E. M. Brinkman en tot pastoor te Moordrecht den Weleerw. Heer Hi. van Outersterp, die kapelaan was te Am sterdam (H. Willibr buiten de V.) alsmede tot kapelaan d'e volgende Weleerw. Heeren: te Amsterdam (O. L. V Kon. v. d. Allerh. Roz.) J. P A. Brinkman; Haarlem (O L. Vr. v. d. Allerh. Roz.) Th. v. Haaster; Alkmaar (H. Laurentius) P. de Wit; Roelofarends- veen H van Kan, die kapelaan was te Scha- gen. Thans is bepaald, dat de binnenloodsen de schepen welke zij van Amsterdam of Zaan dam naar IJmuiden brengen ook van daar neer Zee zullen loodsen. Tot vóór 1 Maart geschiedde het uitbrengen der schepen door de zeeloodsen van de vporgaats van IJmuiden gestationneerde stoomloodsboot. Op het oogenblik bevinden zich op En gelsche schepen 2930 zenders, 545 peilinrich- tingen en 864 automatische noodsignalen- zenders. iiuniiiiiii; Barometerstand 9 uur v.m.: 766 stilstand. OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 6.18. Hoogste Barometerstand 768.3 m.M. te Isafjord. Laagste Barometerstand 751 m.M. te Vardö. Verwachting; Matige tot zwakken, weste lijke tot noordwestelijken of noordelijken wind, meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen of natte sneeuw, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag lichte dooi. Een Belga-telegram uit Brussel meldt, dat Frank Heine vervolgd zal worden wegens het plaatsen van valsche visa op zijn pas poort. Sommige Belgische bladen trachten ook jhr. Eeelaerts van Blokland, minister van Buitenlandsche zaken moreel verantwoorde lijk te stellen voor de publicatie van het document en zij zijn van oordeel dat hij als minister van buitenlandsche zaken onmo gelijk is geworden. Andere couranten stu ren aan op uitzetting van een paar te Brus sel verblijvende Duitsche journalisten, die al te tendentieus geachte berichten zouden hebben doorgegeven. Het aantal luisteraads in Oostenrijk be droeg per 1 Februari 324.000. Het rapport der commissie van onderzoek Een Reuter-berieht uit Rome meldt; De commissie van onderzoek naar de pool expeditie heeft haar rapport aan Mussolini ter hand gesteld Het verlies van het luchtschip wordt ge weten aan een fout bij het besturen en aan de samenstelling van de equipage. De ver antwoordelijkheid daarvoor blijft bij Nobile. De commissie is eenstemmig van meening, dat het gedrag van Mariano en van Zappi niet mag worden afgekeurd maar dat het integendeel lofwaardig is. Wat de redding van Nobile betreft, de commissie kan geen aannemelijke rechtvaardiging vinden voor de houding van Nobile, welke mogelijk wordt verklaard niet gerechtvaardigd door den toestand van verlaging van physlek en moreel peil, waarin de generaal zich bevond. Met betrekking tot de hulpverleening is de commissie van meening. dat al wat moge lijkerwijze gedaan had kunnen worden ook is gedaan. Naar wij vernemen zal de Jaarlijksche radiotentoonstelling van Nieuw-Zeeland gedurende veertien dagen in Juli worden ge houden. Men is daar dan midden in het winterseizoen. De tentoonstelling beslaat een oppervlakte van 130.000 vierkante voet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1