Volkstelling te Leiden - Paderewski in ons land DINSDAG S MAART 1929 - cWyi»'**-:-; NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Een eigenaardige bruiloft is dezer dagen in den Haag gevierd. De bekende Ariel crack Jan H. Rijk, die de laatste jaren als motorrenner aan de spits stond, trad in het huwelijk met mej. L. van Vliet. De trouwstoet bestond uit motoren met en zonder büspanwagens, en de meeste deelnemers droegen de traditioneele kachelpijp, wat blijkens onze foto een nogal komisch effect maakte Ceo Trotzki, de vroegere president der Russische Sovjet-Regeering, die zich thans door zijn politieke tegenstanders gedwongen ziet. Rusland te verlaten, en een toevlucht te zoeken in een der gastvrije landen van Europa.... Dezer dagen zijn in Frankrijk de feesten begonnen ter eere van Jeanne d'Arc. Te Herbert Hover, de nieuwe president van Amerika, volgde Maandag president Vaiicouleurs, het plaatsje waar ze werd geboren, en vanwaar ze haar beroemden tocht Coolidge op het kapitool te Washington op. Tot voor kort lag het plein en naar Chinon begon, had om haar standbeeld de eerste plechtigheid plaats het gestoelte waar hij den ambtseed zou afleggen nog onder een dikke sneeuwlaag Xen gevolge van den brand van het Stadhuis, waarbij alle registers van den Burgerlijken Stand verloren gingen, is te Leiden een volkstelling gehouden. Een der 300-vrjjwilligers aan den arbeid Wat men in Amsterdam en elders graag kwijt wil en, waarmee men vaak niet goed weg weet, wordt in de stadsgracht geworpen ook al is deze met een dikke ijskorst bedekt. Men is blijkbaar van meening, dat het straks wel zal zinken Den 14en Maart wordt de wereldberoemde Duitsche professor in de physica. Dr. Albert Einstein, zijn vijftigsten geboortedag. Dr. Einstein is geboortig uit Ulm en voornamelijk bekend om zijn relativiteitstheorie* waarmee hij in de wetenschappelijke wereld groot opzien baarde Ignaz Johann Paderewski, de beroemde Poolsche pianist, speelt 11, 13 en 15 Maart a.s. in 's-Hage, Amsterdam en Rotterdam. Deze „koning der pianisten" ontvangt voor écn concert het vorstelijk honorarium van tien duizend gulden Mgr. Chang, die dezer dagen benoemd werd tot bisschop van Mongolië. Het is de achtste maal, dat een Chinees verheven wordt tot de waardigheid van Bisschop der Katholieke Missie in China

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 8