Sport en Wedstrijden Stadsnieuws TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - DONDERDAG 7 MAART 1929 BLADZIJDE 4 Nationale damdag te Castricum Gevonden voorwerpen en dieren VOETBAL De school voetbalwedstrijden in de a.s. Paasch-vacantie Oefenwedstrijd Néd. Elftal te Rotterdam BILJARTEN Massakamp Sportlust HaarlemGroenendaal Heemstede Het tournooi om den Wilhelminabiljart-beker D. H. V. B. Junioren-competities Junioren-competitie district Leiden SCHIETEN Mooi succes Afscheidsavond kap. J. P. A. Brinkman DAMMEN IIpfc Nprlelftal, dat gisteren met 4—II door een Westerlijke ploeg werd geklopt. Staande van 1. n. r.: v. Zwieteren, v. ji. Meulen, v. Kol, Bakhuijs, Halte, Verbeek. Knielend: Gerritse, van Dolder, G. Tap, Barendrecht, Breitner De „Castricumxche Damclub" organiseert op den 2den Paaschdag as. (1 April) een nationalen damdag. Op dien dag zullen in Hotel „De Rustende Jager" te Castricum groepenwedstrijden worden gehouden, verdeeld in hoofdklasse, lste, 2de en 3de klasse. Elke groep zal bestaan uit 4 spelers. De lste ronde vangt aan te 11 uur v.m. Voor elke groep is een lste, 2de en troost prijs beschikbaar gesteld. Alle deelnemers spelen twee partijen, aan gezien 's middags de winners tegen elkander spelen om den lsten en 2den prijs en de verliezers om den troostprijs Reeds thans hebben vele Noordholland- sche hoofdklasse-spelers ingeschreven. Inschrijvingen van spelers uit Haarlem en omstreken moeten gericht worden aan den heer J. W. van Dartelen, Raadhuisstraat 81 te Heemstede. Het inleggeld bedraagt voor elke klasse 1.—. hetwelk bij de inschrijving moet wor den voldaan. De termijn van inschrijving siuit op 22 Maart a.s. Het Westelijk Elftal, dat de nationale ploeg met 4—0 klopte. Staande van 1. n. r.: Max Jansen (H.V.V.), v.Resteren (H.B.S.), v. d. Berge (V.O.C.), Roelsema (H.V.V.) v. d. Broek (Xerxes), Frenk (Xerxes), Sinte (Feijenoord). Knielend: Huisman (Excelsior), Scheffer (H.D.V.S.), de Bruijn (H.D.V.S.), v. d. Zaim (V.U.C.) Terug te bekomen bij: Derrogee, Delie- straat 31 (na 5 uur n.m.) actetasch. Bur. v. Politie, Smedestraat, autodop. Koster, Emo- straat 39, bal. v. d Wiel, Pieter Maritzstraat 25, bezems. Jansen, le Vooruitgangstraat 86. handschoen. Sprokkreef, Begijnesteeg IA. jonge hond. De Haas, Joh. v. Vlietstraat 32. jasje. Schubbing, Preangerstraat 38, nummer plaat. Vermeijs, Feithstraat 59, kinderporte- monnaie. De Zaaier, Viersterrenstraat 18, por- temonnaie. Vreenegoor, Fr. Halsstraat 32 rood. idem. Stam, Hulststraat 76, pet. Groe nendaal, Nieuwe Groemnarkt 23, ring. Lan- geman, Schouwtjesplein 4, sleutel. Bureau V. Politie, Smedestraat, idem. Boesaard, Geweer straat 37, taseh. De Vries, Saenredamstrast 12 rood, vulpotlood. Hulsman. Kleverlaan 76- vulpenhouder. Hedenmorgen ontvingen de Middelbaren en Lagere Scholen den oproep voor bovenge noemde wedstrijden. Ook nu zal deze uit- noodiging niet nalaten bij de schooljeugd leven in de brouwerij te brengen. Op ver schillende scholen is deze vacantiebezigheid reeds het gésprek van den dag voor de jongens van de hoogste klas. Iteeds worden er officieus eUtallet.ies samengesteld, de beste doelverdediger wordt opgezocht en elke jongen ontdekt bij zichzelf eigenschap pen. die hem best tot aanvoerder van het schoolelftal stempelen. Zelfs in de klas weet een enkelen keer een jongen de les niet, omdat hij met zlr gedachten reeds in de Paasehvacantie is. Gelukkig weet de onder wijzer ook wat het voor de jongens betee- kent en roept den leerling met een zacht- vermanend woord weer terug tot de werke lijkheid. Wij hebben den oproep ook ingezien en dur ven schrijven, dat deze circulaire er wezen mag. Het bestuur van den Haarlemschen Voetbalbond heeft' kans gezien den moreelen steun te verkrijgen van een commissie van aanbeveling, bestaande uit autoriteiten op het onderwijsgebied. Daar is in de allereerste plaats de hoofdinspecteur van het Lager Onderwijs, de heer K. Brants, de inspecteur van het Mideibaar- en Larer Onderwijs, de heeren dr. S. Elzinga en G. H. Weustink, de directeuren van 't Kennemer Lyceum en van de 2de 5-j. H. B. S., dr. A. de Vletter en dr. A. Donk. Verder vertegenwoordigers van de Ambtelijke Hoofdenvereeniging, den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, het Neder - landsch Onderwijzersgenootschap, den Bond van Nederlandsche Schoolhoofden en het Hoofd van de Christelijke Noorderschool, de hear K. Rocsjen. De commisie van voorbereiding bestaat uit: dr. C. Spoelder, rector van het Gymnasium, H. L. Warnier, inspecteur, van de Lich. Op voeding, J. Admiraal, leeraar in de Lich. Opv. en P. Dankelman, voorzitter Haarl. Voetb. Bond. Er zal in 3 afdeelingen worden gespeeld. In afdeeling A mogen leerlingen uitkomen, die in 1910 of later geboren zijn, in afd. B, zü, die in 1913 of later geboren zijn en in afd. C de jongens, die in 1915 of later ge boren zijn. Zoo zijn er nog een aantal bepa lingen, b.v. een school mag met niet meer dan één elftal uitkomen; leerlingen beneden 12 jaar mogen alleen bü uitzondering deel nemen; de wedstrijden in afdeeling A en B duren 1 y, uur, in afdeeling C en 1 uur; er zal gezorgd worden, dat geen elftal meer dan viermaal behoeft te spelen; geen enkel elftal zal tweemaal op één dag behoeven te spelen enz. De medewerking wordt ingeroepen- van de hoofden der inrichtingen van onderwijs, terwijl met wenschen betreffende de samen stelling van het wedstrijdprogramma (met het oog op de bezwaren van religieuzen aard) rekening gehouden zal worden. Laten wij hopen, dat deze circulaire haar uitwerking niet mist en dat het overgroote deel der scholen aan deze wedstrijden zal deelnemen. Goed weer in de Paasehvacantie en de schooljeugd zal zich wel vermaken! De nationale ploeg met 40 geklopt. Over 't algemeen vallen de generale repe tities op door de weeksche dagen niet mee. Ook ditmaal kwam het nationale elftal weer met eenige invallers uit: v. Heel, v. Nellen en W. Tap ontbraken op het appèl. Dit mag echter niet als excuus gelden voor de zeer zware nederlaag. Er was een be hoorlijke kern van het team dat Zondag a.s. tegen de Zwitsers in het veld komt en deze kern is van a tot z bitter tegengevallen. Helaas moeten wü erkennen dat het opti misme waarmede wij deze ploeg bij haar verkiezing hebben begroet, thans heeft plaats gemaakt voor heel andere gevoelens. Natuurlijk kan het nog meevallen. Men zegt zelfs, dat op een mislukte generale re petitie een uitstekende première volgt. Nu, mislukt is deze oefenpartij zeker, al thans voor zoover het de nationalen be treft. Het resultaat rekenen we dan nog niet in de eerste plaats, doch dat de ont moeting tegen dit vlotte Westelijke elftal tot gevolg zal hebben, dat de spelers nu op 17 Maart weten wat zij aan elkander heb ben, gelooven wü niet. Allereerst ontbraken er drie en van de overige acht kan er bij 4 of 5 worden gesproken van een finale off-day. Voor zoover het den aanval betreft, ver wonderen we ons daarover niet. Tap en v. I Nellen zullen er hiér wel in slagen wat meer leven in de brouwerij te brengen en Ba rendrecht met Bakhuys kennen er in elk geval wel iets meer van dan zij gisteren demonstreeren. Eerstgenoemde loste geen enkel goed schot en de laatste één. Wan neer de middenlinie met v. Heel yersterkt is, gelooven wij verder dat hier inderdaad het beste staat wat verkregen kan worden, v. Dolder zal alleen veel beter moeten spe len, hetgeen hij in vorige wedstrüden ook wel heeft gedaan. Spil Halle heeft den uitstekende indruk, welken wij in Brussel van hem opdeden in Rotterdam weer bevestigd, zoodat we hier omtrent ook al niet ongerust behoeven te zijn. Aan eea voorhoede die absoluut geen goals kon maken paarde de ploeg gisteren echter een verdediging die zeer gemakke- lyk te passeeren bleek, wat des te erger is, daar dit onderdeel toch geheel compleet was. Te meer valt dit tegen, daar .wij ons betreffende de achterhoede in geen jaren ongerust hebben behoeven te maken. Nu was het geheel mis. Tusschen v. Kol en v. Zwieteren boterde het lang niet, ter wijl de Spartaan bovendien niet met zijn halfback overweg kon. V. d. Meuïen stond dientengevolge viermaal voor een onoplos baar probleem. Voor de rest heeft hij niet bijzonder veel moeilijks gehad. Plezierig kee pen was het fti geen geval. Ten einde raad past van Kol hét buitenspelvalletje toe, waarin de Ajaxied echter lang niet zoo be dreven is als voorheen Denis. Het spel van v. Kol zelf viel misschien iets tegen, doch slecht was het zeker niet. Zoo komt de failure voor een belangrijk deel op rekening van v. Zwieteren's breede schouders. Wij gelooven niet, a'at de commissie hier een goede keus heeft gedaan. Wamsteker is in elk geval stukken beter. Onze lezers zullen uit het bovenstaande wei zoo ongeveer kunnen opmaken, dat het met het spel der oranjemannen absoluut mis was. De westelijke ploeg stelde tegenover het hopeloos geklungel der nationalen een vlot open spel, waardoor zelfs de Xerxes-speler Frenk. die in zijn elftal de backplaats be zet en thans midvoor stond, tweemaal kon scoren. Sinke ais rechtsbuiten was zeer goed. De achterhoede der withemden bleek verre su perieur dan die van haar tegenstanders. Bakhuys, Barendrecht en G. Tap kregen vry- wel geen voet aan den grond. Eenige minuten na den aanvang passeer de v. Kesteren v. d. Meulen voor de eerste maal met een hard onhoudbaar schot. Wel kwamen de oranjemannen hierna het meest in den aanval, doch de voorhoede kreeg tegen het trio de Bruyn. v. d. Zalm. v. d. Berge weinig kans. Barendrecht was er- met schieten geheel uit, hetgeen ook bij den midvoor het geval was. Tien minuten voor rust zag v .d. Meulen zich voor de tweede maal gepasseerd; thans door Frenk, die een ver naar voren gespeelden b#l benutte. Tien minuten na rust trapte v. d. Meu len bij een doorbraak der witten den bal hard weg. Sinke kreeg dezen niet zonder ge luk op de punt van zijn schoen, wat zoo waar ook al weer een doelpunt opleverde. Eerst hierna slaagde Bakhuys er in een werkelijk goed schot te lossen, v. d. Berge was echter op zijn post. Toen de oranje-verdediging hierna nog eens het slachtoffer werd van haar eigen buitenspel-tactiek, had van der Meulen voor de 4de maal geen schijn van kans. Frenk was wederom de fabrikant van dit 4de en laatste doelpunt. Dat de aardigheid er hierna geheel af was, spreekt van zelf. Niet weinig teleurgesteld tirok het vrij talrijke publiek reeds lang voor het einde voor een groot deel huiswaarts. De elftallen waren als volgt: Ned. Elftal. v. d. Meulen. v. Zwieteren. v. Kol, v. Dolder, Halle, Breitner. Gerritsen, G. Tap, Barendrecht, Bakhuys, Verbeek. Huisman, M. Jansen, Frenk, v. Kesteren, Sinke, v. d. Broek, Roelfsema, Scheffer, v. d. Zalm, de Bruyn, v. d. Berg. Westelijk Elftal. Vermelden we ten slotte nog dat de heer Casteleijn met de leiding was belast. Hij deed het zonder grensrechters hetgeen slechts éénmaal aanleiding gaf tot verschil van meening. Zoo onderwijst men de jeugd! JAN B. Afdeeling A Sassenheim: Teylingen I— Leiden I. Afdeeling B. Leiden: Leiden IILisse III. Zoeterwoude (H.R.): Meerburg-Teülingen II. Oegstgeest: O.V.V.D.V.O. Alle wedstrijden vangen te half één aan. D. HAVENKORN Competitieleicfer, Bovengenoemde massakamp werd voort gezet tusschen Sportlust III en Groenen daal II in café Scheffer te Haarlem. Hoewel Sportlust de le en 2e partü iets voor liep, wist Groenendaal in de volgende partijen den achterstand in te loopen, waar door Sportlust het slechts tot een overwin ning van 8 caramboles wist te brengen. De uitslag was als volgt: Sportlust 100, 100, 92, 73 totaal 365. Groenendaal 88, 69, 100, 100, totaal 357 zoodat de stand na 2 wedstrijden is Groe nendaal 757: Sportlust 638. A.s. Dinsdag is er voortzetting tusschen Sportlust IV en Groendaal III in café v. d Heuvel te Heemstede. Reeds de eerste wedstrijdavond voor dit tournooi mocht zich in groote belangstelling verheugen en de ruime biljartzaal van „Hof van Holland" was vrijwel geheel gevuld. De openingspartijen werden gespeeld door de FoeljaegerMetz en VerheüdeKeijser. Het begin was in eerstgenoemde match maar matig en na 18 beurten was de stand 7896 voor Mctz. De Foeljaeger maakte in de volgende beurten echter een fraaie 25, spoedig gevolgd door series van 29, 15. 10 en 38! De H. B. C.'er, welke daardoor een 40- tal punten achter was geraakt, kwam daarna sporadisch in de dubbele cijfers en stond bij de 29ste beurt op 192. Een uitstekend ge speelde 27 bracht de Foeljaeger daarna zijn eerste overwinning. De uitslag Is: de Foeljaeger Metz Fnt. brt. h.s. gem. 250 30 38 i.33 192 29 1" S.62 Verheijde kreeg op het andere biljart tegen Keijser weinig kans, daar de Amsterdammer in de 3de en 4de beurt resp. 21 en 59! car. liet noteeren. Wel stelde de eerste hier series van 10, 13, 14, 16 en 30 car. tegenover, doch hü kon toch niet verhinderen, dat zijn part ner in de 12e beurt zijn totaal op 177 bracht en daardoor een voorsprong nam van 60 car. Na een korte inzinking kreeg Keijser spoedig het einde in het zicht door fraai 13 en 31 te maken en hij besliste de match reeds in de 28ste beurt. Het resultaat was als volgt: Keijser Verheüde Pnt. brt. h.s. gem. 250 28 59 8.92 176 23 30 6.28 District Haarlem en Omstreken Programma voor 10 Maart a.s. lste klasse Concordia 4T.Y.B.B. 5, 2 uur. Alliance 3Santpoort 5, 1 uur. R. K. V. Z. 3—Onze Gezellen 3, 2 uur. 2de klasse T. Y. B. B. 6—H. B. C. 5, 2 uur. V. V. F. 2Concordia 3, 2 uur. R. K. V. Z. 4—B S. M. 4, 1 uur. Voor de overige elftallen kunnen geen wedstrüden worden vastgesteld. Junioren Kampioenschap Haarlem Waar blijven de inschrijvingen?? Is er geen animo? Ook goed. De competitieleider P. P. SMIT Verbindingsweg 55, Bloemendaal. Voor Zondag 10 Maart a.s. zijn de vol gende wedstrüden vastgesteld In zyn 2de partij liep Verheüde hard van stapel en maakte in 3 beurten niet minder dan 88 car. Metz, die er in den aanvang niet slecht in was en o.m. 12, 22 en 11 scoorde, was desniettegenstaande zeer achter geraakt en presteerde daarna niet veel. Ook zijn tegenstander maakte slechts met groote tusschenpoozen een aardige serie en daar door kwam het einde eerst bü de 32ste beurt. De volledige uitslag is: Verheijde Metz Pnt. brt. h.s. gem. 250 32 40 7.81 145 32 22 4.53 De match Keijser—Kobus was er een van de goede soort. De Haarlemmer profiteerde direct van een weifelend begin van zün tegenstander door met 35 en 10 car. een voorsprong van 46 punten te nemen. De H. E. T. E. IJ.'er gaf daarna echter blijk van zün kunnen door fraaie series van 24, 20 en 47 te maken. Kobus repliceerde daarop met een uitstekende 46, doch daarna was de Am sterdammer weer aan het woord. Uitstekend spel leverde hem na de 17de beurt 11, 27 en 55! car. op en reeds in de 20ste beurt maakte hij de 250 vol. Het resultaat was: Pnt. brt. h.s. gem. Keüser 250 20 55 12.50 Kobus 167 19 46 8.78 Over het uitstekende Wilhelmina-materiaal waren de spelers ten zeerste tevreden. De schietvereeniging „Wilhelmina" te Vlaardingen heeft haar 35-jarig bestaan her dacht door 't geven van een nationalen wed- strüd waaraan ook de Bloemendaalsche Bur gerwacht heeft deelgenomen In de afdee ling „Eerekorps" heeft zü den eersten prijs öehaald met het schitterende aantal van 220 punten n.l. A. Janssen 43, P. Langendonk 43, H van Tongeren 44, A. Hekker 44 en W. Faase 46 punten. Verder behaalde A. Hekker bü het schie ten van een meesterkaart in de staande hou ding op schyf „Bloemendaal" 44 cartons en W Faase in de afdeeling „Vaste baan" den 2den prijs met 142 punten. In het Patronaatsgebouw aan de Koning- steinstraat verzamelden zich gisteravond de leden van de St. Josephgezellen Haar lem III, alsmede alle leden van her patro naat en Maria-congregat e der Spaarne- kerk-parochie, teneinde afscheid te nemer: van den directeur, den Weleerw. Heer kape laan J. P. A. Brinkman, die benoemd is tot kapelaan te Amsterdam. Door de goede zorgen van het bestum der St. Josephgezellen had de patronaats zaal een feestelijk aanzien gekregen. Reed:- vroeg was de zaal geheel gevuld: ook tal- ryke ouders cn belangstellenden waren meegekomen. Toen kapelaan Brinkman vergezeld .van pastoor J. de Vlieger en kapelaan H W. Hazelaar, de zaal binnentrad, zongen alle aanwezigen uit volle borst: „Lang zal hü leven", waarna driemaal hoera werd ge roepen. Toen allen achter de met bloemen omringde tafel gezeten waren, speelde dc R. K. Mandolineclub „Santa Lucia" een nummertje. De heer de Vries, lid van de patronaatscommissie, heeste allen welkom en dankte de aanwezigen voor hun opkomst om het afscheid van kapelaan Brinkman te vieren. „Wïe zou gedacht hebben", aldus spr., „dat de vorige feestavonden de laatste waren geweest, waarbij kapelaan Brink man tegenwoordig was. De M^O. P. A. S. is het troetelkindje, zijn laatste groote werk geweest. Ik hoop dat allen er toe zullen büdragen dezen avond tot een onvergetelij- ken te maken." De Eerw. pater A. H. J. Frankenmolen en de heer Willenborg, resp. voorzitter en secretaris van den Haarlemschen Bond van Jongenspatronaten traden dan binnen. Pastoor de Vlieger nam dan het woord „Het is werkelük een behoefte van mijn hart om op dit oogenblik een kort woord te spreken. Ik kan me indenken dat het een zwaar oogenblik is voor den praeses en voor de jongelui nu het oogenblik is geko men, om afscheid te nemen. Gü zijt met de jongelui opgegroeid en kent elkaar van buiten en van binnen. Droeve éfkgen en droeve avonden, plezierige dagen en ple zierige avonden hebt ge samen doorge bracht. Doch de mensch wikt en God be schikt; ge gaat vertrekken. Namens de heele parochie breng ik har- telpk dank aan kapelaan Brinkman voor al hetgeen hij gedaan heeft voor de jonge lui en voor de parochie. Altijd was zijn le ven en streven te werken onder zijn jon gens. Je hoorde hem alleen maar spreken over zün poespas en ik weet niet wal al meer. Kapelaan Brinkman, mijn hartgron- digen dank voor alles wat ge gedaan hebt voor de jongens. Ik wensch u een lang leven toe en gezondheid en een blümoedige opgewektheid en ik hoop dat u in,uw pas toraat, dat in de toekomst ook uw deel we) zal worden, even vruchtbaar zult werken Als thans. Daarom hartelük dank en Gods besten zegen." Nadat allen wederom „Lang zal hü leven" gezongen hadden, gaf „Santa Lucia" een nummertje ten beste. Onderwijl was kapelaan J. B. M. Timp ook in de zaal gekomen. De heer de Vries betrad dan weder den katheder om een woord van afscheid te spreken. „De tijd. dien wij met u hebben mogen samenwerken, is steeds aangenaam geweest, aldus spr. Van de zware taak die op het patronaatsbestuur rust, hebt gij zeker wel 90 voor uw rekening gehad Het patronaatswerk is moeilijk; vaak zijn de resultaten ontmoedigend, vooral als wüze raadgevingen in den wind worden ge slagen. Als een vAer jongens later den ver keerden weg opgaat, zal dat zeker niet aan u liggen. U hebt hen gemaakt tot groote mannen in de maatschappij en allen zullen dankbaar blüven gedenken hetgeen fge voor hen gedaan hebt in die 12 jaren dat ge hier zyt. Bij de commissieleden zult ge steeds in dankbare herinnering blijven voortleven. Ik hoop dat deze weinige woor den voor u voldoende zün om onze dank baarheid te betuigen. Moge in Amsterdam een rijk arbeidsveld voor u open liggen." Kapelaan J. P. A. Brinkman, gisterenavond bij gelegenheid van zün overplaatsing gehuldigd De Mondharmonicaclub M.O.P.A.S. speelde eenige nummers en het „Lang zal hü leven" dat. ook nu weer door allen werd meegezon gen. De heer Martien Bierboom, senior van de Josephsgezellenvereenigtng sprak daarna ongeveer als volgt: Door Mgr. den Bisschop zyt' ge in Amsterdam benoemd en wij zien u thans met leede oogen vertrekken. Wij zullen U missen want in den laatster, tüd vooral is er een ware Kolpingsgeest over U gekomen. Ik hoop dat de vereeniging in groei en Woei zal toenemen en ik hoop te vens dat u in Amsterdam nog eens zult te rugdenken aan Haarlem. Ik hoop ook dat het U in Amsterdam even goed zal gaan als hier." Namens de; gezellen-leden bood spreker 'n fraaien kapstok aan. „Sant» Lucia" speelde weer een num mertje waarna de 14-jarige Joojb Willemse, lid van het patronaat het volgende sprak: „Namens alle jongens van ons patronaat wil ik ook eenige woorden tot u richten, nu gij door onzen bisschop uit ons midden wordt weggeroepen. Nu uw vertrek een feit gaat worden, weten wü pas, wat dit scheiden ook voor ons beteekent. Wü zün aan ons patro naat gehecht. Wij kwamen hier altüd graag, omdat we wisten dat de kapelaan er ook altijd was. Wij hebben u echter niet altüd pleizierige Zondagmiddagen bezorgd, soms wel eens wat al te veel last veroorzaakt. Maar uw goedheid zag veel door de vingers. Hebben wü u wel eens wat te veel last be zorgd, gü daarentegen hebt ons niets dan goeds gegeven. Zeer veel goeds uit uw pries- terhart en ook veel goeds door aangename uitstapjes en avondjes, waarvan gij de ziel waart. Door uw beminnelüken omgang, hebt gü alle jongens aan u ven:licht," De jeugdige spreker bood daarna een prachtig kapstokkleed aan. Pater Frankenmolen sprak dan als voor zitter van den Haarlemschen Bond van Jongenspatronaten. „Het zü mü vergund mü even te scharen in de rij van sprekers, die vanavond het woord tot u richten," aldus begon de gewijde spreker. „Beiden hebben wü büna even lang gewerkt in Haarlem, in het belang van het patronaatswerk. Uw werk werd steeds ge waardeerd en dikwijls ten voorbeeld gesteld aan anderen. Ik dank u voor de prettige, aangename samenwerking, die wü steeds van u hebben ondervonden. Wü mogen ge rust zeggen, er is veel tot stand gebracht, vooral met medewerking van Kap. Brinkman. Het spijt me, dat u Haarlem gaat verlaten. Wü weten wat we aan u gehad hebben en dat er door uw weggaan, een leemte zal ont staan. Een troost is het, dat uw opvolger ook 12 jaar in het jeugdwerk is geweest en we veronderstellen, dat hü met hetzelfde en thousiasme zal arbeiden. Namens den Bond breng ik u oprechten dank en hulde voor hetgeen ge voor den Bond gedaan hebt. Aanvaard onze dankbaarheid; we zullen altyd aan u blüven denken." De heer J. van Musschert sprak ongeveer het volgende: Als oud-senior rust op my de dure plicht u namens de oud-leden dank te zeggen. Hoewel heb- gras me al voor de voeten is weggemaaid, meen ik toch nog wel iets te kunnen zeggen. Ik heb uw installatie als directeur bijgewoond en ik betreur het nu afscheid van u te moeten nemen. Namens de tooneelvereeniging „Door Vrienschap Bloeiend" en de Biljartclub B. I. P. A. S zeg ik u van Harte dank! Ik hoop dat God u in uwen nieuwen werkkring zal zegenen - Kapelaan Brinkman nam hierna 't woord. ,,'t Is den geheelen avond al zoo'n prettige stemming dat ik begin te denken dat ik een feestvarkentje ben, vooral omdat een van mün collega's me gaat begroeten als jubila ris. Het doet me denken aan het heerlüke feest dat ik verleden jaar heb gevierd. Nu het voor het laatst is dat ik hier in deze zaal ben, hier waar ik zooveel voet stappen heb staan, jongens heb zien op groeien tot mannen, nu ik terugzie op al die 12 jaren, begrijp ik wei dat het moeihjk voor me is hier te zyn. Ik ben nu benoemd in Amsterdam en hoe meer het vertrek nadert, hoe meer ik tegen scheiding opzie. Ik dank je allen jongens dat je hier gekomen bent. Ik dank ook allen die dezen avond hebben gemaakt tot een onvergetelüken. Nu ik begin te voelen dat ik met den nieuwen pastoor zoo hard en goed kon samenwerken, valt het vertrek me dubbel zwaar. Ik dank dè commissieleden die veel werk uit myn handen hebben genomen en me steeds terzijde hebben gestaan. Ik dank ook al de onderafdeelingen die dezen avond hun best gedaan hebben. Ik dank de mandoline club, die nu een moeilijken tüd doormaakt; wanneer ze volhouden, zal het weer worden wat het was: een mooie club in Haarlem die steeds maar lauweren zal blijven oogsten. Ik dank M.O.P.A.S., de jongste spruit die myn bijzondere voorliefde heeft. Ik hoop dat ze hun naam zullen hooghouden; ze heb ben er hart voor! Beste»jongens en gezellen wat zal ik u nog meegeven. Wat heb ik jul lie altyd bewonderd om iederen Zondagavond te komen luisteren naar de lessen. Ik hoop dat mijn woorden wasdom zullen krijgen en dat er va-n die woordjes in je hart zün blij ven zitten Ik hoop ook dat je zult respec-, toeren het geloof dat je hebt gekregen en dat je een steun zal zijn om moeilijke jaren door te maken Congregatieledeil, jullie hebt ook altyd je best gedaan om steeds te komen op de geestelijke oefeningen Beste jongens, ik neem dan dezen avond afscheid, Ik dank jullie vooi de mooie geschenken. Ik kom weer in een Rozenkrans-kerk; ik hoop dat de bescherming van de Lieve Moeder Maria altyd bij jullie zal blijven." Een geweldig applaus volgde op deze woorden. De mondharmonicaclub M.O.P.A.S. liet zich nog hooren. en na een dankwoord van den heer de Vries, verlieten de ouders en belangstellenden de zaal. Hierna werd een foto gemaakt van de pa tronaatsleden en gezellen met in het midden den scheidenden directeur. Na afloop werden de jongens getracteerd Een foto van de huldiging van kapelaan J. P. A. Brinkman

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 10