KENNEMERLAND UIT DEN OMTREK tweede blad NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZATERDAG 9 MAART 1929 BLADZIJDE 3 W. B.-THEATER „DE GROOTE WELDOENSTER" Marktbericht Rijksvischafslag Staat van Besommingen D. H. V. B. R.K.V.V. „Concordia" Prijsverlaging Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 - B EVERWIJK - Tel. 2213 BEVERWIJK De groote tu nbouwfilm CASTRICUM Peperstraat 15 - Beverwijk „De drie musketiers der Prairiën HEEMSKERK IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST HEEMSTEDE HAARLEMMERLIEDE EN EN SPAARNWOUDE. HAARLEMMERMEER LIJNDEN SASSENHEIM BENNEBROEK BLOEMENDAAL HILLEGOM BENNEBROEK Accijns op Gedistilleerd WIJNHANDEL M. J. ROOZEKRANS v/h G. DE VOS Co. TEL. 10-10-7 SPAARNE 96 BUITENLANDSCHE LIKEUREN triple sec Cointreau ..I;;::::::;:::::: in (met aanvullend bijprogramma) Vpt or de goede zorgen der tuinders- ereenigmgen „Kennemerland" en „Vrije achs8 V °P Woensdag 13 Maart om half Wt-f ln het K. S. A.-gebouw te Beverwijk toond, voor alle belangstellende tuinders. f;t ®2e j'lm is bedoeld als propaganda- Sct' van het Reclamefonds voor de Holland en i ^ulnhouwproducten in het buitenland b s betaald met de gelden die door den tuin- h aan dat Reclamefonds worden bijge- difa?ienüD?ch-tevens is deze fi'm zonder dat ae bedoeling was, een machtige propagan- voor wat in Nederland door de samen- satf ng der tuinders 'n hun groote organi- b te is tot stand gebracht, en verdient dus de e«ngstelling van alle tuinders, kn fi'm wordt gratis vertoond. Tuinders omt zelf en laat ook uwe huisgenooten deze lum gaan zien. Kaarten (zooveel als er plaatsen zijn, dus dr.'m* ,6o°l kunnen gratis worden afgehaald oor belangstellende tuinders bij den con- I<jrge van k.et K. S. A.-gebouw, den heer oes, op Dinsdag 13 Maart des namiddags a" 4 tot 8 uur. Voor elk gezin zullen hoog- tens 3 kaarten worden verstrekt. 1 Burgerlijke Stand Geboren Nico- Ms Petrus, z. v. C. Portegies en A. J. Klaver 5'tsabeth Maria, d. v. J. Admiraal en M. M. gntjn Jan, z' v. K. Dekker en A. van den .erg Frans Karei, z. v. A. Giethoorn en C. Petram. Overleden Johannes Hendrikus Mulder, uud 78 jaren te Amsterdam Theunis Oos- ermeijer, oud 81 jaren, te Castricum. Verkiezingen Naar ons wordt mede gedeeld is de verdeeling van het aantal ^'ezers over de beide stemdistricten alhier a's volgt Stemdistrict 1, 1247 kiezers, stemdistrict oro kiezers. In de naaste toekomst zal °rwel een wijziging moeten plaats hebben an de verdeeling der gemeente in stem- ■stricten waarbij de verdeeling beter zal zijn, wel het aantal stemdistricten met één moe- n worden uitgebreid. Auto laten staan Woensdagavond te uugeveer 10 uur hield een auto stil voor het cation alhier, waarvan de inzittenden het station ingingen en een kaartje namen naar 1 «maar. Door het stationspersoneel er opmerkzaam op gemaakt, dat het niet aan ging den wagen, waarin verschillende be- noodigdheden waren verborgen, te laten staan, is door een der personen een aantal «oners uit den wagen gehaald en op het station gedeponeerd. Den wagen liet men echter staan. De politie werd van een en ander in kennis gesteld en uit een telefonisch onderhoud met de politie te Alkmaar is gebleken, dat de wagen te Alkmaar thuis behoorde en in gebruik was bij een reiziger van V. en D. Deze was gistermorgen al vroeg ter plaatse en heeft zijn motorrijtuig wederom opgehaald aan de garage, waar de politie hem had gestald. Gebleken is, dat de bestuurder meende, dat de laatste trein naar Alkmaar gtng en daarom zich geen tijd gunde den wagen behoorlijk op te bergen, «ij heeft dit gedaan, omdat hi; bang was dat den wagen niet in Alkmaar» kort -ür,1®11» omdat het licht niet voldoende zou Voor den duur van den rit. tyg^beheerd rijwiel gevonden Deze riiv werd ook in de bosschen alhier een alrl on'3eheerd gevonden en door een baar wonender. tuinder in bewaring ge- omen. Nader is gebleken, dat het rijwiel °or een daartoe niet gerechtigde was mede genomen van een café onder Noorddorp en angs den weg was neergezet, blijkbaar bang °or de gevolgen van zijn daad. Het rijwiel s door de politie in beslag genomen en aan en eigenaar, die zich behoorlijk kon legiti meren, terug gegeven. Onderwijs Naar ons wordt medegedeeld 15 b(j het gemeentebestuur Ingekomen een Verzoek van de vereeniging tot het instand houden van een school met den Bijbel om Belden beschikbaar te stellen voor den bouw van een school met twee kloslokalen en wel het liefst tusschen Bakkum en Castricum. Het verzoek is vergezeld van een lijst van ouders die hebben verklaard hunne kinderen die school te doen bezoeken en bevat de na men van 42 leerlingen. Zooals bekend behoeft het gemeentebestuur niet goedgunstig te be schikken op de aanvrage om scholenbouw, niet zijnde openbare scholen, indien niet minstens 40 leerlingen die school zullen be zoeken. Collecte De collecte voor de stille armen gehouden door het R.-K. Parochiaal Arm bestuur heelt opgebracht de mooie som van 490.—. Steun verleen Ing aan werkloozen In ver band met de heerschende vorstperiode is door het gemeentebestuur een regeling vast gesteld voor steun aan menschen die door de vorstperiode zijn getroffen. Thans nu de vorst eenigermate uit den bodem is, zijn hier en daar wederom enkele arbeiders aangeno men. De verwachting is dat gezien het zeer laat' geworden voorjaarsseizoen, indien de dooi aanhoudt, handen te kort zullen komen om op tijd de zaden in d en grond te krijgen. Men moet niet vergeten dat alle Winterwerkzaamheden als diepspitten en af gravingen van gronden die in cultuur zullen moeten worden gebracht lang en veel te lang hebben stop moeten staan. De verwach ting is dan ook dat de lang geheerscht heb bende werkloosheid binnen een week °f mo- geiyk nog eerder, tot het verleden zal b> hooren. ZATERDAG EN ZONDAG, 8 UUR de groote Fransche kunstfilm naar den roman van den bekenden priester-auteur PIERRE L'HERMITE, schrijver o.a. van „Hoe ik mijn kind gedood heb". ZONDAGMIDDAG HALF DRIE: een cow-boy-geschiedenis met Jack Hoxie. Sollicitanten Naar de betrekking van onderwijzeres aan de O. L. school te Bakkum, waarvoor door den Minister van Onderwijs ontheffing is verleend tot aanstelling van een wachtgeldster, hebben zich een 35 solli citanten aangemeld. De stukken zullen nu den gewonen weg moeten volgen, maar de verwachting is dat de benoeming zeer spoe dig zal geschieden. Personalia MeJ. J. Zurich, onderwyze- res aan de R. K. jongensschool alhier is be noemd als onderwüzeres aan de school voor buitengewoon onderwijs te Beverwijk. Gemeenteraad De Raad van deze ge meente komt in openbare vergadering bijeen op Vrydag 15 Maart a.s. des namiddags te vier uur. R. K. Volksbond Dezer dagen hield de R K. Volksbond een ledenvergadering in het Vereenigingsgebouw. De voorzitter, de heer Gouweleen, opende de vergadering- heette de aanwezigen harte lijk welkom in het bijzonder den geestelijk adviseur en den heer Kleis, hoofdbestuurder van den R. K Fabrieksarbeidersbond, die dezen avond een lezing zal houden. De heer Klels, aldus de voorzitter, is by de meeste leden een welbekende Hierna werden de no tulen der vorig vergadering voorgelezen en goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van het R.-K. Werkliedenverbond inhoudend Reis naar Lourdes. De voorzitter deelde mede, dat zy, die idee hebben om mee te gaan, zich kun nen opgeven by het bestuur. Een schrijven van het Centraal bestuur over gesloten retraite. Hiervoor voelde de voorzitter erg veel en spoorde de leden aan om zooveel mogelijk deel te nemen aan een gesloten retraite en vooral enkel een retraite voor Volksbonders. Die eenmaal een retraite hebben meegemaakt kunnen getuigen wat voor gelukkige dagen dit zijn. Een schrijven van het R. K Werklieden verbond over propagandavergaderingen welke zullen worden gehouden in de groote plaat sen en voor ons district op 7 April a.s. te Alk maar. De voorziter hoopt, dat velen dien dag zul len optrekken naar Alkmaar. De heer v. Lieshout, deelde mede, dat de kas en boeken van den penningmeester prima in orde waren. De voorzitter bracht een woord van dank aan den penningmeester voor zyn gehouden beheer. Hierna werd het woord gevoerd door den Heer Kleis, die ais onderwerp gekozen had: „Het onstaan en het werken der vak beweging" De voorzitter bracht een woord van dank aan den heer Kleis voor zyn duidelijke uit eenzetting en sprak den wensch uit, dat zij rüke vruchten moge afdragen. De voorzitter deelde mede, dat op die ver gadering op 21 Maart a.s. de geestelijke ad viseur een lezing zal houden over de Ro- meinsche kwestie, over de vrijheid van den Paus en zegt dat deze avond voor een ieder toegankelijk is, dus voor alle mannen en jongelingen en hoopt dat dien avond de zaal vol zal loopen. Aan de orde was hierna: Het te werk stel len aan de gemeente. De voorzitter droeg zijn plaats .over aan den vice-voorzitter, die voor dit punt de vergadering zal leiden. Over dit punt werden heftige discussies ge voerd. De heer van Hoff vroeg aan den voorzitter ten aanzien van den toestand van de geor ganiseerde arbeiders, of de heer Gouweleen, lid van de Werkloozen-Commissie zou ge zegd hebben dat zij, die niet aan het werk door de gemeente opgedragen willen werken, geen uitkeering van den bond zullen kry- gen. De voorzitter zegt, dat het reglement aan geeft: zij die passenden arbeid worden aan geboden en niet aan het werk gaan, worden door den bond niet uitbetaald. De voorzitter van de bouwvakarbeiders, de heer Commandeur, zegt aan het adres van de Werkloozencommisie, dat hier arbeiders aan de gemeente te werk gesteld zyn die niet voor dat werk geschikt zijn en die dat niet mogen doen. De heer Gouweleen verdedigde zich en zeide, dat hij dit enkel gedaan heeft om de menschen een goed loon in dezen slechten tijd te geven. Veel werd over dit punt nog gesproken tot dat de voorzitterdenhamer liet vallen en deze discussie sloot De geestelijk adviseur zeide dat de geschilien met enkele personen maar op zich zelf besproken moet worden, om tot een opheldering te komen. Na rondvraag volgde sluiting. R.K. Kiesvereeniging. Zondagavond 10 Maart, te half acht wordt er een film ver toond in het R.K. Vereenigingsgebouw, al hier: Het Heldendicht der Roomsche daad. Bovengenoemde film geeft in 't kort weer ci'en opbloei van ons Kath. leven, laat dus zien datgene, waarvoor we dankbaar en waarop we trotsch mogen zyn. De toegang is gratis en alleen voor personen boven 18 jaar. De in brand geraakte botter De voor eenige weken tuschen de pier aangevaren en in brand geraakte botter is gisteren met behulp van een hyschkraan en motorsleep boot in de Haringhaven op het droge ge bracht om gerepareerd te worden. Een gevaariyk heerschap Donderdag avond werd politieassistentie ingeroepen bU 'n vechtparty aan boord van de aan de vischhal liggende trawler „Ober bürgemeister" Spac- kenburg s d. 104 ter zake een opvarende G. R. die de bemanning met een mes be dreigde G, is door de politie gearresteerd en gistermorgen naar Duitschland overge bracht. R. K. Metaalbewereksbond Maandag 11 Maart wordt in de zusterschool te IJmui- den, door den R. K. Metaalbe.werkersbond een ledenvergadering gehouden. Gezien de belangrijke besprekingen, is aller opkomst ge wenscht. Aanrijding Gisterenmiddag is in de Tramstraat alhier een auto bij het keeren achteruitgereden tegen het café van den, lieer Demmers waardoor materiale schadev cian het café werd toegebracht. De politie stelt een nader onderzoek in. Brand In het perceel van den heer G. v d K is gisteren door het vallen van vieesch in zijn rookhok brand ontstaan De politie die met den slangenwagen uitgerukt was behoefde geen dienst te doen, daar de brand met zand reeds gebluscht was. Jongens aangehouden. Door de politie al hier zyn twee jongens genaamd C. Z. en M. K. verdacht van diefstal uit winkels, aangehouden. IJmuiden, 8 Maart. Tarbot 2.101.90 per K.G.; Griet 60 30 per 50 K.G.; Tong 1.501.10 per K G.; Groote schol 2622; Middelschol 2823; Zetschol 3429; Kleine schol 2812; Bot 8.50—5.50; Schar 19—13 per 50 K.G.; Rog 3117 per 20 stuks; Vleet 0.60 0.70 per stuk; Kabeljauw 4028 per 125 K.G.; Gullen 18.50—12.50 per 50 K.G.; wyting 137 per 50 K.G.; Koolvisch 1.15 per stuk. Johanna Elisabeth 2590; Mies en Truus 3726; Paris 2479; Z. K. 6 Hoop op Ze gen 1251; Annie 1066; Hoop 2 2718. Niet officieel: Derika 2 2100. Loggers: Soh. 297 981; Sch. 32 1525; Sch. 66 781; K. W. 67 502; K. W. 96 961. Beuger: VI. 193 645. Gevonden voorwerpen Terug te beko men byA. J. de Ridder, Brouwersstraat 104, Haarlem, een Nappa heerenhandschoen; Van Nol, Heemstedeplein 19, een damesportemon- naie met inhoud; Warmerdam, Heerenweg 23a, eenig geld; Van Loef, Begijnenstraat 1, Haarlem, een hondenhalsband; Postkantoor een bruin lederen étui; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, eenige kwitanties. Burg. stand Getrouwd: T Maaikes en G. Bos. Overleden: C J. Goes, oud 82 jaar. Burgerlijke Stand van 57 Maart Geboren Klasina, d. v. A. Tates en W, Bier Dieuwertje, d. v. R. Bilstra en T. Kant; Abraham, z. v. A. P. Vogelaar en H. Bies heuvel Christiaan, z. v. A. P- Vogelaar en H, BiesheuvelHendrikus, z. v. V7. J. VC. Verhoeve en F. M. de Troije Wilhelmus Gerardus, z. v. G, Schönhage en C. P. de Jong Cornelia Elisabeth Maria, d. v. W. J. de Groot en M, E. Reijer. Ondertrouwd Nicolaas Leendert van der Wiel, 32 j. en Cornelia Voogt, 33 j. Luitske Bruin Wesselius, 2Z j. en Guurtje Silvis, 23 j. Overleden Jan Slinger, 80 geh. met H. v. Keule Catharina Blonk, 64 j., geh. met Th. R. v. Gamerente Haarlem Cornelisje Kool, 71 i„ geh. met G. Boere- geestCarel Pe'rus Gehrels, 77 j-, wedn. v. C. W. M. Filippo Johannes Gedaan, 70 j, geh. met J. Hijenhuïs. Besmettelijke ziekte. In de week van 24 Februari tot 2 Maart hebben zich in deze gemeente 2 gevallen van roodvonk voor gedaan. Stille Omgang Donderdag vergaderde dit genootschap onder voorzitterschap van den heer H. J. Post. Deze opende met een bijzonder woord van welkom aan den nieuwen Pastoor, die direct zyn volle belangstelling wilde toonen door deze vergadering bij te wonen. De notulen werden gelezen door den heer W. Pyiman, die tevens het financieel verslag uitbracht. Een klein batig saldo was aanwezig. De heer J. L. Visser werd als bestuurslid herkozen. Mededeeling werd gedaan, dat de Stille Omgang zal aanvangen met een kort Lof aan den Spaarnwouderweg te 12.30. Daarna is er, onder leiding van den heer P. Goes, opstelling in groepen van 20 leden. Voor eike groep werden een commissaris en een voorbidder aangewezen. Na den Ommegang in de H. Stede zal de H. Mis zyn te 5 uur in de nieuwe „Zaaier" aan de Rozengracht. Van hier is gelegenheid om per autobus terug te gaan, waarvan opgave gedaan moet worden aan het bestuur vóór 13 Maart. De Zeereerw. Heer Pastoor sprak hierna een opwekkend woord, waarvoor de voor zitter dank bracht. Burg. Stand Geboren; Jaooba, Maria, Theresia, of. v. L. Ammerlaan en J. M. van Meurs Theresia, Maria, Hubertha, d. v. J. A. van der Voort en Th. C. C. Alkemade Cornells Adrianus, z. v. C. van der Voort en C. Slaman. Overleden: Dirkje Schrama, echg. van F J. van Dorp, wonende te Voorhout. Personalia Voor het examen steno typiste (Pontschool) is te Utrecht geslaagd, onze plaatsgenoote, mej. R. Reeuwyk. R. K. S. V. „Teylingen" De voetbal gaat weer rollen. As. Zondag heeft een zeer belangrijke ontmoeting plaats tusschen Teylingen 1 en Duiven 1 uit Rotterdam. Na de tempertuur weer wat milder is geworden, verwacht het mooie „Sporthoff" een groot aantal nieuwsgierigen. Wij ver namen, dat Teylingen 1 met de beste ver wachtingen weer zal gaan aanpakken, zoo' dat er zeker spanning zal zijn. Stille Omgang Met deze vereeniging ziet het er in Sassenhelm lang niet slecht uit. Donderdag zyn door de deelnemers aan den Omgang de kaartjes in het' K. S. A.- gebouw afgehaald. De animo voor dit schoo- ne werk wordt ook in onze plaats steeds grooter. Burgerl stand Overleden J v. Loo'fen- goedMol, 41 jaar. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen by: Tullenaar Zylweg 10, Overveen, een P- grijze handschoenen; Barnhorn, zyiweg 7, Overveen, een zakmes in etui; H. Bikkel, Stolberglaan 9a, Aerdenhout, een collier van imitatie paarlen; Kenbeek. Boschlaan 10 Bloemendaal, een sleutel van een melkbus; Mr. J. A Rubenkoning, Rijnegomlaan 14, Aerdenhout, een portefeuille waarin tram- abonnement t.n van Kreijger; Mej. van Ga len, Noordertuindorplaan 9, Overveen, een zwarte haarkam, aan het bureau van poli tie te Overveen, een zilveren dames-arm bandhorloge, een auto-richtingwijzer, een rozenkrans in etui, een horlogekast, een zak gips, een blauw imitatie lederen klnder- taschje, eea ring met «leutels. Stille Omgang 1— Alhier hield de afd. Hillegoin, waarbij aangesloten Vogelenzang en Bennebroek van den Stillen Omgang haar jaarlij ksche vergadering in Hotel Sistermans. De zaal was flink bezet. Wegens ziekte van den voorzitter en van den Zeereerw. Directeur, werd de vergadering geleid door den We.eerw. Heer Kapelaan A. Verhaar. Na opening met gebed en een woord van welkom werden de notulen gelezen en on veranderd onder dankzegging goedgekeurd. Het jaarverslag gaf het verloop van den tocht aan en sprak de beste wenschen voor herstel uit ten opzichte van zijn voorzitter, den heer Joh. A. Gerritsen. Het finantieel verslag besloot met een nadeelig saldo van f 2.52. De heeren C. Seijsener en H. Kerkhoff controleerden de bescheiden, die in orde bleken, zoodat de penningmeester onder dankzegging werd gedéchargeerd. Het Zang' koor der St. Josephkerk zorgde voor af wisseling door toepasselijke gezangen, terwijl een gast-zanger op schitterende wijze het Mirakellied vertolkte en Jesu Dulcis van Huibers. Verder werd de tocht naar de H. Stede op 17 dezer besproken en geregeld. Het bestuur ontving opdracht, zich te ver staan met een der ontnuchteringsgelegen heden te Amsterdam de resultaten dier be sprekingen zullen worden medegedeeld in het Lof van vertrek te Hillegom, Vogelen zang en Bennebroek. Het vertrek geschiedt met extra tram, vertrekkende te 8.20 van Hillegom te 8.35 van Bennebroek. De terugreis kan geschieden per extra-gelegen heid van Amsterdam des morgens te 5.30. De algemeene intentie van de bedevaart is dit jaar Z.H. de Paus en zijn historisch Jubeljaar. Kapelaan Warmenhoven van Ben nebroek hield een schitterende rede, waarin hij vooral duidelijk liet uitkomen, dat de leden van het Genootschap zich van anderen dienen te onderscheiden in het volbrengen van al hunne plichten in alle omstandigheden des levens. Verder de gebruikelijke plicht plegingen, waarna sluiting. De Hanze De R.K. Middenstands organisatie hield haar jaarvergadering in de tooneel kamer van café Flora. De opkomst was goed. De voorzitter, de heer P. Klaver opent met den Chr. groet en een woord van welkom. Het verheugt hem, dat al is de zaal niet geheel gevuld de opkomst goed is en dat we steeds zien onze trouwe leden, die meeeleven met den middenstand en zijn zwaren strijd. De secretaris leest nu de notulen, die onveranderd worden vastgesteld. Uit het jaarverslag bleek, dat in 1928 waren gehouden 4 bestuursvergaderingen en 3 ledenvergade ringen en dat door de actie onzer organisatie weder mooie resultaten waren bereikt. Het aantal leden bedraagt 46. Het verslag besluit met een propagandistisch wood van op wekking tot aanwerving van nieuwe leden. Het aantal mededeelingen van het bestuur was belangrijk. Medegedeeld werd, dat de vereeniging een medaille beschikbaar gesteld had voor de Tentoonstelling van Bloem bollencultuur dat getracht is een Winkel week te organiseeren.fhetgeen niet kon door gaan, doordat de winter ons overviel. Het trof den voorzitter, dat ons medelid, de h?er Mathot, lid van de Kamer van Koop handel niet uitgenoodigd was voor de opening der tentoonstelling wel de leden der K. v. K. uit Haarlem. Ook moest spr. constateeren, dat daar verschillende voorwerpen waren, elders gekocht, die hier zoo gemakkelijk te verkrijgen waren. Ten slotte bespreekt de voorzitter de actie tegen de keien, die met succes werd bekroond. Van het hoofdbestuur was een schrijven inzake de coöperatie der Rotterdamsche Bank. Op een te dier zake gericht schrijven van het Hoofdbestuur wgrd geen antwoord ontvangen. De heer Mathot wijst er in dit verband op, hoe de Middenstand op allerlei wijztij wordt ge negeerd. Was spr. een bloemist geweest, hij was bij de Tentoonstelling niet ver geten 1 De Rotterdamsche Bank antwoordt tiiiet 1 Waarom ook De middenstand is och wel zoetIn de R.K. Staatspartij dem. Een lid bij de gratie en het moet een Zeeuw zijn Voor ons alleen die beperking De oorzaak? We zijn te zoet, te fatsoenlijk, we spelen niet genoeg op ons poott, daarom worden we van alle kanten genegeerd. Ik verzeker u, M. H., men zou zoo iets de ar beiders niet lappen wat deze niet krijgen, gaan ze halen. Laat ik een raad moge geven laat het Hoofdbestuur voor zichzeelf en niet ande e o ganisaties, neut aa en niet- neutraal, actie voeren, onderzoeken of er nog meer banken en instellingen zijn, die ons be concurreeren. Laten wij zelf ook doen wat we kunnen laten we beginnen b.v. met onzen leveranciers mede te deelen, dat we onze wissels niet via de Rotterdamsche Bank wenschen te betalen en aan dien wensch zal gehoor worden gegeven (applaus). De penningmeester brengt nu verslag uit van zijn beheer. Opgemerkt wordt, dat de betalingen vlot geschiedden door de leden, al werd vroeger het tegendeel beweerd. De kas sloor met een batig saldo van f 78,07, terwijl in totaal in kas is f 293,72. Er is dus nu geld om actie te votren tot verhooging van den bloei der vereeniging. De heer C. Meijer en G. van Lierop bevonden alles in orde, zoodat de penningmeester werd gedéchar geerd. De aftredende bestuursleden, de heeren L. Th. HJ. van Dijk en H. Jonkman wer den bij acclamatie herkozen. Vervolgens bracht de heer F. J. A. J. van Gennip, afgevaardigde van den Centralen Raad, verslag uit van die alg, verg. Dit was een volledig, keurig en goedverzorgd stuk werk. De voorzitter bracht hem hiervoor een welverdiend dankwoord. Hierna was aande orde bespreking Feestavond. Na ampele be spreking werd besloten in de tweede week na Paschen een feestelijke Propaganda-avond te organiseeren, waarvoor de propaganda- commissie de voorbereiding zal hebben en waarop alle met-leden mede zuhen worden uitgenoodigd, dus alle Kath. Middenstanders. Rondvraag Een der leden vraagt, of een lid der Hanze ook lid kan zijn van de plaat selijke coöperatie,-daar zijn waren en brood van betrekt enz. De voorzitter antwoordt, dat we dat niet kunnen beletten al verdien Zulks strenge afkeuring. Geen midden stander, die zijn standsbelangen en die van zichzelf begrijpt, zal zich daartoe laten ver leiden. Een ander klaagt over het geringe politie-toezicht in de Hoofdstraat, waar voort durend groepjes jongelui in de portieken zich behaaglijk vermaken. De voorzitter adviseert zich met eventueeie klachten dien aangaande tol den Burgemeester te wenden, die deze zeker onderzoekt. De voorzitter bespreekt nu nog het vol gende Het gebeurt meermalen, dat onze menschen een en ander te verzoeken hebben aan het gemeentebestuur. Men neemt daar voor dan een lid der linkerzijde in den arm. Ofschoon spr. hier niet op den voorgrond wil treden en die bespreking voor zich op- eischt, acht hij dit toch niet goed en ook met noodig. Gaarne is hij bereid en eveneens de andere leden der R.K. Raadsfractie om de belangen onzer menschen bij het gemeentebestuur te bepleiten en vertrouwt, dat men daar voortaan rekening mee wil hóuden. De voorzitter spreekt nu het slotwoord. Hij brengt dank voor de belangstelling, daijk voor de aangename en zakelijke dis cussies, spreekt den wensch uit, dat de Hanze moge groeien en bloeien en sluit met den Chr. groet. Burgerl. Stand Getrouwd: G. Wil helmus en E. H. Schijns. Geborend. van J. van Kuijk-Sluis Z. van M. P. Heemskerk-Van Haaster. Overleden M, Otte, m., 84 jr. Programma 10 Maart. RX.V.Z. 1—Concordia 1, 2 uur Sportpark. Canc. 2Santpoort 2 2 uur Lustrumbeker. V. V. F.Conc. 3, 2 uur tie Schoten aan de v. Nesstraat. Concordia 4T.Y.B.B. 5, half 1 op Nieuw Tresong. Contributie betalen op bekende tijd, doch beter als den laataten tyd. Nu we allen na deze vorstperiode vermoe- deiyk wel weer ontdooid zyn, gaan we weer balletje rollen, hoewel verschillende terrei nen nog lang niet geschikt zullen biyken. Velen heeft de winter geen goed gedaan en ook Concordia niet, by enkelen zakte de animo, zoodat zy zelfs bedankten, om nog niet te spreken van de verrassingen welke de eerste wedstryden nog zullen bren gen. Ons groote programma biedt daar ge legenheid te over voor. Om te beginnen by het eerste, dat met eenige invallers uit moet komen. Dit lükt me al een gevaariyk iets, want al won RX.V.Z. op Hillegom, daar staat tegenover, dat Concordia zich altijd best thuis voelt op de Molenwerf. Doet je best bauwhemden, en denkt er om dat het eerste half uur een wedstryd al dikwijls beslist. Het 2e blijft huis bekeren tegen Molenkamp reserves, waarby de punten vermoedeiyk wel in Sant poort terecht zullen komen. Concordia gaat bi) V. V. T. op bezoek en zal vo gas moeten geven om zegevierend te voorschijn te ko men. Onze jongste ploeg speelt niet, zooals staat aangegeven, om twee uur, doch om half één en probeert den met een lachend gezicht de kleine geel-zwarten 2 punten af handig te maken. RAADSVERGADERING Bij de slooping van de „Oude Geleerde Man" Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester, baron van Hardenbroek, des avonds half 8 uur ten gemeentehuize, ter behandeling der twee belangrijke en eenige punten der agenda n.l. aankoop grond en geldleening, beiden betrekking hebbende op de aanstaande verdwijning van de van oudsher bekende uitspanning de „Oude Geleerde Man", met welks sloopingswerk reeds over twee weken een aanvang gemaakt wordt. Alle raadsleden waren aanwezig. Bij de opening der openbare zitting deelde de voorzitter mede, naar aanleiding der aan bieding van mej. Smit-Lensen ten tweeden male deze week de raadsleden te hebben moeten bijeenroepen. Mej. Smit-Leusen biedt haar grond aan de gemeente aan voor de som van f 5000.—, terwijl de overdrachts kosten voor haar rekening zullen zijn. De voorzitter gaf hierop uitvoerige toe lichting omtrent den aankoop van dezen grond. Onder invloed der loopende zaak reclame rooilijn Zwarleweg, welke op verzoek van mej. Smit-Leusen de Raad echter niet genegen was af te willen nemen, heeft de eigenaresse gereclameerd bij Ged. Staten. Aangaande dit beroep zouden G. St. a.s. Maandag over een week beslissing nemen. De voorzitter betwijfelt ten sterkste de moge lijkheid, dat dit beroep zal ingewilligd worden. Doch inzooverre de inwilliging met 't betalen eener zekere schadevergoeding zou gepaard gaan, heeft de Raad onder deze ornstajndig- tiederf- schadeloosstelling geweigerd. De zaak betreffende den aankoop van bovenbedoeld gedeelte grond, is reeds loo pende van April 1928. In December van dat jaar zijn deze onderhandelingen gestaakt, daar betreffende den prijs geen overeen stemming kon worden bereikt. De Raad zag geen kans voor den door haar vastgestelden prijs (f 4000.tot den aankoop over te gaan, waarna zij de beslissing gaf aan Ged. Staten. Naar aanleiding van dit feit had de eige naresse een advocaat in den arm genomen, die onlangs den grond aan de gemeente voor f 6000.aanbood. Ook op dit aanbod kon de gemeente niet ingaan. Eerst toen gisteren een aanbieding inkwam van f 5000, waarbij de eigenaresse zich tevens verplichtte de overdrachtskosten voor haar rekening te zullen nemen, kon de Raad dit voorstel in overweging nemen en gezien de navolgende voordeelen, natuurlijk na eventueeie goed keuring der raadsleden, op dit voorstel in gaan. Door tot dezen aankoop over te gaan, komt de gemeente in het bezit van een terrein van 13 Meter breedte en een lengte van 40 Meter. Voor de meer dan noodzakelijke verbreeding van den ingang van den Zwarte- weg welke verbreeding dan een der voor naamste redenen tot aankoop zou zijn is voorloopig noodig 4 Meter, zoodat een strook van 9 M. 40 M. zal overgehouden worden, dat na aftrek van 2 M. van de lengte voor een latere verbreeding van den Zwarte- weg, door de gemeente voor verhuur of verkoop zou kunnen worden beschikbaar ge steld. Dan ook herinnert de voorzitter eraan, dat de gemeente ook iets verplicht is bij te dragen in een algeheele verbetering van dit even belangrijke als gevaarlijke punt, den Viersprong. Immers, aan het Rijk kost de ver betering van dit punt ongeveer een ton. Bij de kosten van den aankoop moet echter tevens niet vergeten worden, dat de kosten der verbreeding van den Zwarteweg ongeveer f 2500 zijn, zoodat dit een totaal wordt van f 7500.—. Op de nu loopende begrooting is op dit bedrag niet gerekend, zoodat eventueeie uittrekking onmogelijk is. De voorzitter stelt dan ook voor, dit bedrag op korte ter mijnen te koopen, de leening voor de ver betering Schoollaan en Leidschevaart, groot f 6600, welke echter bijna afgelost is, voort te zetten met f 7500.met aflossing in 3 jaren. Na deze uitvoerige toelichting vraagt de voorzitter de meening der raadsleden. De heer Dubbis vraagt, of het mogelijk is, dat met de aangekochte, door de verbreeding van den Zwarteweg echter versmalde strook iets te doen is. De voorzitter geeft toe, dat de strook te klein is voor een te bouwen perceel, doch zij kan heel geschikt dienen als tuin, b.v. ter uitbreiding van nevenstaand huis, evenals niet onmogelijk is, dat zij indertijd als tuin bij een te bouwen uitspanning daarnaast heel geschikt zal kunnen dienen. Bij de totstandkoming van een volledige verbreeding van den ingang van den Zwarte weg, wat het aspect dezer gemeente zeer zeker in haar voordeel zal veranderen, en na den verkoop van den grond aan het Rijk is eventueeie voortzetting der zaak onmogelijk geworden, waarbij ten slotte B. en W. den raad voorstellen accoord te gaan met de gedane voorstellen. Met algemeene stemmen worden dan de voorstellen aankoop grond en geldleening, door de raadsleden, nadat nog eenige vragen hieromtrent gesteld zijn, goedgekeurd. Bij de rondvraag gekomen, beklaagt de heet C. Vis zich, dat ook gisteravond de gaslantaarn op de Bennebroekerbrug niet brandde, wat zeker als een ernstig gevaar voor het doorgaand verkeer mag gerekend worden. Ook op andere plaatsen in deze gemeente, o.a. in de Schoollaan, weigerden de lantaarns soms. De Voorzitter zegt onderzoek toe( wij maken onze lezers er op attent, dat men over dit den laatsten tijd veel voorkomend ver schijnsel in een van. onze laatste bladen een artikeltje over de oorzaak hiervan, n.l. het door de strenge vorst aanzetten in de buizen bij het automatische klokje, welke buizen ten laatste geheel of gedeeltelijk verstopt raken, heeft kunnen lezen. Red.). Niets meer aan de erda zijnde, sloot hiern3 de voorzitter de vergadering. „Herwonnen Levenskracht" Op Zondag 17 Maart a.s. zal in het R.K. Ver eenigingsgebouw een filmavond, uitgaande van de Nederl. Vereenigirg tot bestrijding van de Tuberculose, gegeven worden, welke voor allen boven de zestien jaar gratis toe gankelijk zullen zijn. BEVERWIJK, 8 Maart. R.K. Coöpera tieve Tuindersvereeniging Kennemerland. Spruiten 1550 ct„ Uien 10—14 ct., Aard appelen 56 ct., Wortelen 612 ct., Bieten 6 ct. per K.G.; Boerekool 38; Rapen 810; Roode kool 832; Gele kool 10 —22; Knollen 5—15 per 100; Prei 20—55 ct., Rabarber 2038 ct. per bos. 'aA WlJNKOOPERIJ AO. 1797 Allash Kummel Wolfschmidt 4.3.15 Amer Picon 3.2.75 Bénédictine D. O. M4.75 3.50 Cederland's Punch Zweedsche4.3.25 Chartreuse Pères Chartreux (verte)7.25 6.25 (jaune)6.50 5.60 Cherry Brandy Cusenier 4.75 4. Peter F. Heering5.— 4.50 Cordial Médoc Jour de 5.n 4,__ Grand Marnier Cordon Rouge5.3.75 Jaune 4.50 3.50 Crème de Cassis Cusenier 4.75 3.75 Curagao Blanc Cusenier t> 4,75 4 05 Elixir d'Anvers F. X. de Beukelaer 2 85 2 40 Elixir de Spa Schaltin Père et Fils 375 3 Freeeomint Vert Cusenier 473 q Kirsch Vieux Rapenne Frères2 50 in Kummel Cristalissé Cusenier a'„e Kummel O O Relsky Maraschino di Zara Corona „Sec" 5;_ 453 Corona doux160 1 tn Mandarinette Cusenier Menthe verte Jour de "475 4 Cointreau "t 4'50 3^0 Oxy'gènée (Verte) Cusenier 6- 450 Pippermint Get Frères 4 75 3 75 Peach Brandy Cusenier 475 4 Cusenier 4.75 4. Ray er 4.50 3.50 wodka Wolfschmidt 3.50 3.— De van voorziene merken zijn ook op 1/1 flacons voorradig, die van ook op flacons. Bjj TIJDIGE bestelling ook Terkrügb»" Mi ome bekende DEPóTS. Bezorging bij ELKE hoeveelheid in Hnarlem en Omstreken

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 7