Ernstige aanvaring - H.M. Koningin Emma in Londen DINSDAG 12 MAART 1929 V «ii Ciivofi*d* NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Het beroemde Benedictijner-klooster op den Monte Cassino in Italië viert binnenkort het feest van zijn 1400-jarig bestaan. Een foto van het heerlijk gelegen, uitgestrekte klooster Zaterdagmorgen vroeg werden in het Spuikanaal te Schiedam de Rijnaken Jurgens 10 en Jurgens 11 door het uitvarende stoomschip Anaconda aangevaren en als het ware met een ontzaglijk mes in tweeën gesneden. De opvarenden ontsnapten ternauwernood aan een vreeselijkcn dood. Onze foto toont een der bij de roef afgesneden aken, de Jurgens 10, met den schipper, vrouw en kinderen na de redding op hun gehavend schip 't Is toch maar beter om geen president te zijn, zal All Smith, de katholieke president-candidaat der Ver. Staten wei denken, nu hij zoo genoegeljjk dit span ossen ment op het eiland Cuba, waar hij zijn welverdiende vacantie doorbrengt Het voorplein van het Benedictijner klooster, Monte Cassino met de monumentale zuilengalerijen, de breede trap en het trapportaal. In het midden van het plein de waterput, al even monumentaal als de geheele omgeving II. M. de Koningin-Moeder bracht vorige week een kort bezoek aan Londen, waar zij de Tentoonstelling van Hollandsche meesters in Burling* ton House bezichtigde. Op onze foto zien we H. M. bij haar aankomst aan het Victoriastation met Lord Airlie, die haar als vertegenwoordiger van den Engcischen Koning afhaalde De tentoonstelling van Oud-Hollandsche Meesterwerken te Londen heeft ook invloed op de straatartisten, die daar hun kunst, veelal in krijt of pastel, aan de voorbij gangers laten bewonderen. Een der vele artisten is met Rembrandt bezig! In een der groote Berljjnsche zaken is voor de clientèle een buffet open gesteld, waar de dames, wanneer ze moe en dorstig zijn van het inkoopen doen, gratis verkwikkende citroen- of sinaasappel-limonade kunnen gebruiken, mits w zichzelf bedienen De lezer komt gemakkelijker aan zijn sigaar of zijn pijp tabak dan deze tabakskoopers op de Amsterdamsche tabaksveiling in Traxati. De koopers bestormen eenvoudig een der stands om een aantal balen nieuwen oogst machtig te worden

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 8