Stadsnieuws KENNEMERLAND Amsterdamsche Beurs Cheque-koersen UIT DEN OMTREK MUZIEK Stofzuigerhuis MAERTEHS EERSTE BLAD JNIEUWE HAARLEMSCHE COURANT WOENSDAG 13 MAART 1929 HERIfjQA WUTHMCH Philip's Radio-Toestellen Agenda 14 Maart FAILLISSEMENTEN Opvoeding N. V. Noord-Zuid-Holiand- sche Tramweg Maatschappij BLADZIJDE 1 Staat van Besommingen Barteljsrisstr. 16 - Tel. Co. 10756 Marktbericht Rijksvischafslag Apex Electr.WaschmaAssf275.-r aan belangstelling ontbreken. De aanvang is DE SPAARNEBANK Groote Houtstraatvereenigiiïg Herijk maten en gewichten Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 - BEVERWIJK - Tel. 2213 STADSONTSIERING BURGERLIJKE STAND Coöperatieve Spaar- en Voorschot bank „BOAZ" HAARLEM-NOORD HEEMSTEDE HIEUW-VENNEP BENNEBROEK HAARLEMMERMEER LISSE VELSEN IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST MARKTNIEUWS BEVERWIJK CASTRICUM van Berkel's Pat. Meuwe Philips.— 243 V, 235 Sociëteit „Sint Bavo" 8 uur Ledenvergade ring Bakkers 8 uur Proza en Poëzie 8 uur Bestuur A. R. K. A. 8 uur Bestuur R. K. Volksbond 8 uur Cursus Banket bakkers 8 uur Bestuur Textielarbeiders. St. Josephsgezellen-vereeniging Jansstraat 59 Van 810 uur geopend. Groote Kerk Van 34 uur Orgelbespe- speling door den heer George Robert. Gemeentelijke Concertzaal Lange Begijne straat 8uur concert, te geven door de H. O. V. Bloemendaal Raadhuis Gemeenteraad 2 uur. Zandvoort Raadhuis Gemeenteraad half 8. kinderen van gepensionneerde personeelleden gebruik zullen mogen maken van de aan deze laatste verstrekte vrijbiljetten. Nadat bü de rondvraag nog enkele punten buiten de agenda werden ter sprake gebracht en behandeld, sluit de directeur de bijeen komst. van Dinsdag 12 Maart 1929. Jan Brasser, melkslijter, wonende te Wor- merveer, Noordeinde. Curator Mr. H. H. Riepma, wonende te Edam. Dirk Prins, landbouwer, wonende te Beam s'er, Hobredeweg 45. Curator Mr. H. H. Riepma, wonende te Edam. J. van der Horst, aannemer, wenende te Ha.irlem, le Hoogerwoerddwarsstraat 22. Cu ator Mr. F. J. Gerritsen, alhier. £j. van der Schuit, schilder, wonende te Ha:.riem, Lindeschotenstraat 69, Curator Mr. K. A. F. J. Pliester, alhier. •J. Borst, brandstoffenhandelaar, wonende te Wijk aan Duin, Alkmaarschestraatweg D 357. Curator Mr. F. A. Bijvoet, alhier. T. van der Vis, machinist en winkelier in sigaren, wonende te Umuiden, Zuidzijde Haringkade C 10. Curator Mr. J. A. B. San ders te Beverwijk. S. de Hart, pluimveehandelaar, wanende te Beemster, Oosthuizerweg 30. Curator Mr. H. li. Riepma, wonende te Edam. Rechter-Commissaris Mr. G. Suis. Opgeheven werden de faillissementen van H. Jonkman, wonende te IJmuiden Oost, Curator Mr. K. Westerling, wonende te IJmuiden; J. van Leeuwen, wonende te Haarlem. Curator Mr. F. van der Goot, wo nende te Haarlem. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uitdeelingslijst van P. van Schagen Jr., wonende te Haar lem. Curator Mr. J. H. J. Simons, wonende te Haarlem; P. J. L. Mulder, wonende te Heemstede, Curator Mr. W. de Rijke, wo nende te Haarlem. Samenwerking van Vrouwenbond met Vereeniging voor Groote Gezinnen. Over opvoeding is het laatste woord nog niet gesproken. Ook de paedagoog Rector Jenneskens zal Vrijdagavond dat laatste woord niet spreken. Elk geslacht immers staat voor dezelfde moeilijke problemen, gewijzigd door tijd en omstandigheden. In de opvoeding zal de laatste mensch het laatste woord spreken. Toch kan een paedagoog met groote gaven, wien de praktijk der opvoeding in jaren lan ge ervaring een praktischen kijk heeft ge geven op opvoeders en kinderen, ons heel veel leeren en voor ons een licht ontsteken in dit donkere labyrinth, waarvan de vlam ons een baken kan worden, waarnaar we ons richten kunnen Ziet, dat hopen we van den Zeereerw. Heer Rector Jenneskens, een man uit de praktijk Daarom roepen we allen ouders toe: Komt nu luisteren, het is voor u ouders dat ge sproken zaï worden; het gaat om de toe komst uwer kinderen; uw eigen geluk Komt in grooten getale; laat de zaal u niet kun nen bevatten, laat ze te klein zijn! Toe,geeft ons wat voldoening van ons werk! Tot Vrijdagavond 8 uur in St. Bavo F. A M. PEETERS. De jaarlijksche algemeene vergadering wordt gehouden Donderdag 14 Maart 1929, des avonds 8.30 uur, in de achterzaal van café Central, Gr. Houtstraat 176. De agenda vermeldt o.a.: Jaarverslag van den secretaris. Rekening en verantwoording van den Pen ningmeester. Benoeming van een commissie tot nazien der rekeningen. Verkiezing van een voorzitter, wegens het overlijden van den heer M. Scheer. Verkiezing van 2 bestuursleden. Aftre dende leden zijn de heeren J. E. Voet en W. J. v. Bilderbeek. Bespreking eventueele feestavond. De Conferentie met de vakorganisatie Geen extra-ultkeering? Men schrijft ons: Gistermiddag heeft in het hoofdkantoor van de Maatschappij plaats gehad, de drie- maandelijksche bespreking met de Vakorga nisaties. Het onderstaande omvat de voor naamste onderwerpen, waaromtrent gemeen schappelijk overleg werd gepleegd. Aangezien gebleken is, dat het verschil torxohen do baton cn '"ten van het Pen sioenfonds zich in "nnstigen zin ontwikkelt, wil do directeur eenige verbeteringen In overweging nemen en stelt zich achtereen volgens voor een vermeerdering van het z.g.n. „verhoogde weduwenpensioen" naar gelang van het aantal kinderen beneden den 18- jarigen leeftijd, gepaard gaande met het doen vervallen van den 5-jarigen wachttijd, voor het erlangen van het weduwenpensioen; een verhooging van het minimum van het invaliditeitspensioen, alsmede van het ouder domspensioen van enkele personeelleden, die indertijd op meergevorderden leeftijd in dienst der Maatschappij zijn gekomen; eene verbetering van de bestaande eigen- en weduwenpensioenen. Omdat de eerstgenoem de verbetering een beginselkwestie inhoudt, zal de directeur gaarne daaromtrent het oor deel van de vakorganisaties vernemen én daarna de noodige berekeningen doen maken, waaruit ten slotte zal moeten blijken, of alle, dan wel enkele verbeteringen kunnen worden ingevoerd. De directeur licht toe, dat de zienswijze van een der vakorganisaties, omtrent een 5-jarige herziening van het Reglement Dienstvoorwaarden niet de juiste is; inmid dels heeft hij geen bezwaar, dat de vakver enigingen wenschelijk geachte wijzigingen van eenige beteekenis te zijner kennis bren gen, om zich daaromtrent te beraden en deze zoo mogelijk aan den Minister ter goed keuring voor te dragen. In genomen overleg worden aangewezen, cle drie leden der Commissie van Advies, v/elke sinds 1 Januari J.l. is ingesteld, om in gevallen van dienstopzegging en niet toe- lrenning van periodieke verhooging vooraf haar oordeel uit te spreken. De directeur meent, dat er bij de Maat schappij geen aanleiding bestaat tot het doen van eene extra-uitkeering, wegens dé vorstperiode, doch zonder thans nog eeni ge toezegging te kunnen doen heeft hij de goede verwachting, dat het mogelijk zal blfjken, om ook over 1928 een uitkeering, evenals in de twee voorgaande jaren, te ver. strekken. De bedrijfsuitkomsten van de laatste twee maanden zijn zoodanig geweest, dat de ge vraagde gelijkstelling van het Leidsch- met bat Haarlemsche loon, verhooging van de minimum-loonen en herziening van de arbeidstijden thans onmogelijk kunnen wor. dan toegezegd. Verondersteld mag worden, dat deze uitkomsten een gevolg zijn van de abnormale weersgesteldheid en van het groot aantal ziektegevallen; mocht de2e veronder stelling te gelegener tijd juist blijken en die teruggang zich herstellen, dan zal zeer zeker het gevraagde nader worden overwogen. Toegezegd wordt, dat het overzicht van de maandelijksche ontvangsten ook aan de vakorganisaties zal worden toegezonden. Indien aan de if.aatschappij door nalatig, l eid van het personeel schade wordt toe- tebr cht, dan is het gebruikelijk, dat een ge. cieeke van het schadebedrag op den betrok kene wordt verhaald; de vakorganisaties venschen het recht van beroep in derge lijke gevallen. Dele wensch zal worden over wogen; uit een ingesteld onderzoek is echter bereids gebleken, dat bij de verschillende a'deslisigen dit verhaal op milde wijze wordt toegepast. De directeur verklaart zich ontstemd over de uitlatingen omtrent de dienstorder, be treffende het geven van cursus en het hou den van examen, waartoe allerminst aanlei ding bestond, te meer daar het eenigst doel ia, om hot personeel op een hooger peil te brengen. w ïoegeaegd wordt, dat voortaan ook de Piano-avond Willem en Hendrik Andriessen Voor de vereeniging „Kunst aan het Volk" traden op een wel zeer bijzonder piano concert de gebroeders Willem en Hendrik Andriessen op in de Gemeentelijke Con certzaal. Ofschoon we grooter toeloop hadden ver wacht, was de zaal toch vrij goed bezet, toen tegen half negen was dit niet wat laat? de beide kunstbroeders in letterlijken en in figuurlijken zin het podium betraden, door hun stadgenooten enthousiast begroet. Hier werd den muziekliefhebbers een zeld zaam voorkomende gelegenheid geboden om oorspronkelijke, voor 2 klavieren geschreven muziek door twee van onze eminente kun stenaars te hooren vertolken. De klassieken werden vertegenwoordigd door Bach, de modernen telden Debussy en Infante onder hun voornaamste epigonen, dezen avond, terwijl de solisten nog een po ging hebben gewaagd om ons nader te bren gen tot een oud-stadgenoot, L. Schlegel, die, in 1844 te Leiden geboren, na lange jaren in Haarlem te hebben gewoond, aldaar over leed, even voor den grooten wereldoorlog. In hoeverre zij hierin bij deze eerste poging zijn geslaagd, zullen wij aanstonds zien. Laten we beginnen bij vader Bach. 'De heeren Andriessen, van wie geen van beiden dezen avond ook maar even op den voor grond trad, wat een geweldig compliment inhoudt voor hun prachtig samenspel, speel den het Concerto in c kl. t. met echt Bachsche allure, pittig en klankvol, naar Onzen smaak echter wat tè klankvol, zoodat het grootendeels in een ruig forte gespeelde werk ons eer vermoeide dan boeide. Toch kwamen de eigenaardigheid van Bach's muziek, het eigen stijlvolle en streng klas sieke karakter in deze weergave goed tot hun recht. De Passacaglia van Leander Schlegel mist naar onze meening al te zeer den grooten adem. welke het werk voor den hoorder Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken bekend, dat de herijk van maten en gewichten in 1929 zal plaats hebben voor het gedeelte der gemeente vóór 1 Mei. 1927 uitmakende de gemeente Spaamdam op Maandag 29 April a s van 10—12 en van 1316 uur in het voormalige raadhuis te Spaarndam en voor het gedeelte voor dien datum behoorende tot de gemeente Bloemen daal op Vrijdag 15 Maart a.s. van 10—12 en van 1316 uur in het perceel Tuindorplaan No. 1. De maten en gewichten moeten vóór 1 October van het jaar 1929 gestempeld zijn met het goedkeuringsmerk. Bij verzuim of verhindering om van de 'zitting bovenge noemd gebruik te maken, bestaat nog gele genheid de maten en gewichten te laten herijken aan het IJkkantoor te Amsterdam. Brouwersgracht 276 op eiken Maandag en Vrijdag van 9.3015'30 uur, uitgezonderd 29 Maart, 1 April en 20 Mei. Hierna voi0Jen de notulen der vorige ver gadering, meer speciaal van de rede van prof. Juffermans, ten vorige jare gehou den, en waarbij de aanwezigen nog eens ge noten van de toen gehouden rede over den Stillen Omgang. Bij de ingekomen stukken werd een schrij ven voorgelezen van een aantal leden om een betere regeling te treffen bij het kerk bezoek vóór het vertrek te Heemstede en de wandeling naar Amsterdam. De voorzitter zeide, dat het bestuur vol komen met dit schrijven instemde en naar aanleiding daarvan met de onderteekenaars en eenige voorbidders besprekingen had gehouden, met het gevolg, dat een nieuwe regeling aan de leden werd voorgesteld, be helzende het plaats nemen in de Parochie kerk „St. Bavo" alhier, waar om half 12 een kort lof wordt gehouden, waarin de deel nemers vroegtijdig aanwezig moeten zijn. Voor den aanvang van dit Lof werden de deelnemers in de gelegenheid gesteld, zich naar verkiezing bij een der 7 te vormen groepéh aan te sluiten, welke groepen dan ook weer afzonderlijk plaatsnemen in de kerk, zoodat bij het verlaten der kerk, de groepen reeds geformeerd zijn. Reeds Vrijdag zal de gelegenheid bestaan bij de voorbidders een nummer bij een groep te verkrijgen. Hoewel de stoet eigenlijk pas op de Am- sterdamschevaart geformeerd wordt, zal vanaf Heemstede naar Haarlem in gesloten colonne gemarcheerd worden. In afwijking van vorige jaren is nu ook een 4-tal leiders benoemd, namelijk de heeren W. Groenland, J. Steinhoff, A. War merdam en Q. W. van der Peijl, die de ge- heele reis regelen. Zij, die per tram gaan, zullen om 3 uur des nachts bijeenkomen aan de IJzeren Brug om vandaar uit te wandelen naar de Tempelierstraat, vanwaar om kwart vóór vier een extra-tram vertrekt, met den derden wagen, voor Heemstede. Kaartjes 1 per retour, zijn tot Vrijdag avond verkrijgbaar bij den heer Albers, Gierstraat, Haarlem, en Zaterdagavond van 89 uur in de „St. Bavo", Smedestraat Haarlem, alleen op vertoon van deelname- kaart aan de processie. In afwijking met vorige jaren, waarbij altijd de Kerk „Het Torentje" in Amster dam voor de H. Mis bezocht werd, zal nu in de Catharinakerk de H. Mis voor de Heem- steedsche leden opgedragen worden. Naar aanleiding van dezen» strengen en langen winter, stelt het bestuur voor, vooral voor hen, die door den winter wegens werk loosheid als anderszins zware financieele offers gebracht hebben, geen contributie te heffen. Zij, die daarvan gebruik wenschen te maken, kunnen zich, onder de strikste ge heimhouding, in verbinding stellen met den penningmeester, den heer L. Vosse, Raad huisstraat 24. Hierna volgenden de jaarverslagen van den secretaris en penningmeester. Het eerste was eenigszins pessimistisch, vooral wat betreft de devotie van het vorige jaar, welke met de nieuwe regeling veel zal verbeteren. Het ledental was stijgende. Het verslag van den penningmeester gaf een batig saldo aan van 104.07, of in totaal met vorige batige saldi, een bedrag van 395.98. Bij de bestuursverkiezing werd de itou- ningmeester, de heer L. Vosse, bij acclama tie herkozen, waarna een I4-tal voorbidders werd' benoemd. Hierna volgde de aangekondigde toespraak van den Geestelijken Directeur, Kapelaan Witkamp. Zijn Eerwaarde wilde afwijken van de gewoonte om op een avond als dezen over loopende wijze. En nu ineens? Waarom toch? Openbare Werken, waarom toch nog meer palen in onze stad? Loopen onze bee- nen ai niet genoeg gevaar, vooral als het zulk mistig weer is, als de laatste dagen? Ge weet toch, dat het publiek niet is ingenomen met al die borden en palen. Toen indertijd de zeer schoone borden „Verboden in te rij- den" midden in de Groote Houtstraat ver- bceiend zou kunnen maêen. Het is te fra<-r ohenen> pi.otesteerde men van zooveel kan- Het wordt nu toch wel een beetje erg. We hebben er langen tijd niets over gezegd, over al die borden en palen, die onze stad ont sieren, maar vanmorgeneen groote wa gen, waarop lange palen gekluisterd in be tonblokken, hield voor onze bureaux stil. Met vereende krachten werd een paal van de kar geheschen en in een kuil geplaatst, mid den op het trottoir. Stel u voor midden op het trottoir. Trou wens, dat is eigenlijk niets nieuws, want de stoepen worden elke week weer met een of anderen „absoluut noodzakelijken" paal ver sierd. Daar staat een dikke witte paal, met een groot uitverkoop-bord er aan: „School, Lang zaam rijden." Even verder een vuurroode paal met een meer bescheiden kopstuk: „Voertui gen rechts" of „Rechts houden." En kijk daar eens, hoe aardig! „Maximum snelheid 20 K.M. per uur." Feitelijk moest deze mede- deeling gespijkerd worden, op a) e boomen in Haarlem, dan zouden we on'xtwijfeld van originaliteit getuigen. Een ander kunstwerk vindt ge b.v. aan beide kanten van de Paar- laarsteeg. Men zou vermoeden, dat er tol be taald moet worden, als men door dat straatje Wil gaan. Nu, de nieuwe palen, die voor de variatie gezellig blauw geschilderd zijn en bovendien nog een rood randje dragen, ze bederven weer voor een gedeelte het stadsschoon en zullen moeten dienen om da halten van de autobussen aan te geven. Was dit op deze manier noodzakelijk, wij zouden er niet over schrijven. Maar in elke straat staan lang- taarnpalen. Daaraan waren tot nu toe de halte-bordjes bevestigd op een in liet oog- den Stiilen Omgang te praten, niet, omdat mentarisch opgebouwd, althans dien indruk maakte het op ons bij het eerste gehoor, om de aandacht gespannen te kunnen houden van het begin tot het einde. We ontmoetten er fraaie deelen in, maar deze zijn te hy bridisch verspreid, en het cement dat ze sa men zou moeten binden, een logische ont wikkeling van de muzikale gedachte, van de muzikale phrase, ontbreekt er aan. Echter: we zouden toch een tweede interpretatie moeten hooren om te durven concludeeren dat deze muziek geen blijvende plaats zal in nemen op de muziekprogramma's. Wat klonken dan de drie walsen van Chabrier veel frisscher en ongedwongener en in welk een pittige rhythmen werd de ge schreven muziek door de geestdriftig spelende broeders omgetooverd tot een genot voor het oor. Zoo ook „En blanc et noir" van Debussy, waarvan vooral het tweede gedeelte indruk wekkend mooi van tragiek was, en het derde deel poignant van weemoed en diepen ernst. Met de „Danses Andalouses" van Infante verwierven de kunstenaars enorm succes, en hun brillante vertolking hield het publiek zoo geboeid, dat het applaus niet bedaarde, voordat zij, te vierde male teruggeroepen, nog ééns het derde deel, de Gracia, als heer lijk parelende toegift, zoo mogelijk met nog intenser leven, hadden voorgespeeld. Een avond van groot succes voor de beide Andriessens, en van groot genot voor dege nen, die hen mochten beluisteren. J. S. Geboren: 8 Maart. z. van M. J. v. d. Kort v. d. Kwast 10 Maart. d. van A. E. de KorteCassee d. van O. W. M. Bruijn v. d. Laarschot d. van C. C. v. d. Brande Noordermeer 11 Maart. z. van P. Smit Smit. Overleden: 9 Maart. A. Smit, 85 j., Lelie straat 10 Maart T. J. Mertens, 74 j., de Clercqstraat R. Bakker, 83 j., Tenpeliers- straat 11 Maart. A. Ligtermoet, 36 j„ Gast- huisvest B. W. Slakhorst, 53 j., Jacobijne- straat J. G. W. Fictoor, 79 j., Karei van Manderstraat S. NieuwenhuisLutje, 69 j., Leldschestraat A. M. EckhartStrauss, 79 j., M. v. Heemskerkstraat P. A. v. Velsen, 73 j., Zijlweg 12 Maart. A. G. M., 1 mnd., z. van J. M. Paalman, Kweektuinstraat. De jaarvergadering wordt gehouden Vrij dag 15 Maart, te 8 uur n.m., ten kantore der Bank, Zijlstraat 61. De agenda vermeldt: Opening door den voorzitter. Notulen van de vorige jaarvergadering. Jaarverslag (voorstel tot uitkeering van 10 pet. dividend). Balans Winst- en Verliesrekening. Verkiezing van een Commissaris en een bestuurslid. Volgens rooster treden af de heeren A. Zomer en W. Roodenburg (her kiesbaar). Voorstel tot ontzetting der Coöperatieve Vereeniging in een Naamlooze Vennootschap, zulks in verband met de het vorige jaar ge nomen princlpleele beslissing. Rondvraag, ten, dat ge ze weer weg hebt moeten ha len?Moeten we nu hetzelfde spelletje weer hebben, te meer, daar de maatregel ten be hoeve van de bussen, overbodig is. Breng de laalteborden weer aan de lan taarnpalen, schilder er wat ons betreft,-met gouden letters „Halte-Bus" op, maar verlos ons van de Haarlemsche palenplaag, die weer met hernieuwde woede onze stad tracht te overmeesteren. Aanbesteding Door het architecten bureau Ponsen en Lohmann, te Leiden, is namens de vereeniging tot stichting en in standhouding van scholen vóór L. O. en U. L. O. alhier aanbesteed: het aanbouwen van twee leslokalen met bijbehoorende werken aan de school aan de Noorderlaan te Velsen- Noord. Ingeschreven werd als volgt: G. v. Heyst Pz„ Velsen 16.900; H. Oudshoorn, Velsen, 18500; J. P. Schelvis, Beverwijk, 21.440; J. Kes, IJmuiden, 21.900. De gunning is aangehouden. Burgerlijke Stand Getrouwd: L. van den Bosch—C. van Aggelen; Chr. L. van den BergG. de Graaf Geboren: J. A. van der Zijden—Ros bergen, dochter; A. Venhvizen—Kesseler, dochter; G. van der PolsMietert, zoon; J. van PelKruize, zoon. Overleden: P. Hoppe, 51 ja'en; C. van de Zon, 75 jaar. Jaarvergadering Genootoc'ap „Stille Omgang" Voor de 7e maal hield dit Ge nootschap zjjn jaarvergadering en 'het mag als een verblijdend verschijnsel worden ge constateerd, dat deze vergaderingen steeds drukker bezocht worden. Om kwart over acht opent de vorozitter, de heer Krieger, de bijeenkomst met den christelijken groet. Hoewel ons Genootschap steeds vooruit gaat, meesten wij dit jaar een aantal leden afschrijven, wegens bedanken door vertrek en anderszins, aldus de voorzitter, waarna hij de aanwezigen aanspoort, propaganda voor het mooie doel van het Genootschap te maken, opdat er een tijd moge komen, dat iedere katholiek aan deze huldiging van Jezus en zijn H. Eucharistie moge deel nemen het geen voldoende stof opleverde, maar eens een afwisseling te geven, waarom Zijn Eerwaarde als onderwerp had gekozen, Von del als dichter, en meer speciaal zijn groote- werk, zijn „Altaer-gehelmenissen". Spreker schetste Vondel's veelbewogen leven. Veel heeft Vondel geleden, het sterven van eenige zijner kinderen, het slechte gedrag vgji één van zijn zoons, maar zijn gedichten dagteekenen vanaf zijn jongensjaren. Zijn eerste gedicht kwam op 18-jarigen leeftijd uit. Spreker schetste vervolgens breedvoerig Vondel's overgang tot de Katholieke Kerk. om ten slo te uit „Altaergeheimenissen" verschillende versen te declameeren Een luid .applaus en een bijzonder woord van dank, waren wel het bewijs, dat de rede bijzonder ir, den smaak was gevallen. Nadat neg medegedeeld was, dat nieuwe aanmeldingen tot deelname aan dezen „Stillen Omgang" nog kan plaats hebben tot Zaterdagavond 5 uur, bij den heer Vosse, volgde slui in;«„ Eierenveil n- E. N. V. Hotel J. de Groot Aanvoer HioO eieren. 11000 kipeieren 6.80 8.40 per 30). 100 Eendeneieren 7.107.40 per 100 stul Konijnen 3 per stuk. Handel flauw. Burgerlijk a Stand Overleden: C. Schotel, 79 jaar. J. Aantal kiezers Op de voorloopig vast gestelde kiezerslijst dezer gemeente voor 1929/1930 komen 11771 namen van kiezers voor. Werkverschaffing Dank zij den ingetre den dooi, konden de werkzaamheden voor het dempen van den Kruistocht te Hoofddorp weer met een flinke ploeg arbeiders worden hervat. Benoemd B. en W hebben benoemd tot tijdelijk opzichter bij de bedrijven voor Gas en Water den heer H. J. Smit te Santpoort en tot klerk-controleur bij den Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverze kering den heer J. v d Kuijl te IJmuiden, Aanvaring op zee Maandagmiddag heeft ter hoogte van het vuurschip Haaks een botsing plaats gehad tusschen den stoom trawler „Tubantia" Urn 47, welke juist dien morgen naar de visscherij was vertrokken en den stoomtrawelr „Orion" IJm. 67, welke de thuisreis aanvaard had in verband met een gebroken winch. De schepen werden beide a&n den voor steven beschadigd. De averij van de Tubantia was niet ernstig. De Orion had een lek in den voorsteven bekomen en maakte water. Het schip bleef echter op het waterdichte schot drijven. Beide schepen vertrokken onmiddellijk naar IJmuiden, waar zij gistermorgen arri veerden. De oorzaak van de botsing was de dichte mist, welke over de Nwrdzee hing. Verkocht Door de Visscherij Mij. Mare- zaten zijn de twee stoomtrawlers „Maria Elisabeth" en de „Clasina Katherina" ver kocht aan de V. E. M. Opdrachten Door den heer de Vries alhier zijn orders gegeven voor het bouwen van twee stoomtrawlers, waarvan één aan de Ind. Mij „Hera" en één aan de N. V. Ja cobs te Haarlem. De schade aan de Johanna Marie Thans is gebleken dat de schade aan de stoom trawler Johanne Marie, die Zondag J.l. op de Noordpier is geloopen. zeer aanzienlijk is. Het schip heeft op verschillende plaatsen lekken en scheuren. Niet minder dan 13 platen zullen vernieuwd moeten worden Het schip wordt dan ook naar Amsterdam overgebracht voor reparatie. Opdracht Het bouwen van een woon huis met kantoor en garage aan den Zee weg te Beverwijk voor den heer C. W. Koh ier, onder Architectuur van den heer H. V/. J Meijran, is opgedragen aan den heer J. Kes, alhier, voor 8480. Haring uit Noorwegen Het Noorsche stoomschip „VIgra" bracht hier van Hau- gesund 900 kisten versche haring en 100 ton nen pekelharing aan voor de N. V. Zee- vischhandel J. Deker De sluisbouw Het maken van groen- hardhouten schermen voor het binnen- en het buitensluishoofd der nieuwe schutsluis is opgedragen aan den heer J. Jongsma, al hier, voor 4700. Het maken van een wachtgebouwtje er, andere werken in gewapend beton ten be hoeve van de rjicuwe schutsluis is opgedrager aan de N. V. „Monolier" v.h. F .Berkorich te Amsterdam voor 59820. Diefstal Door zekere mej L-, te IJmui- den-Oost, is bij de politieaangifte ge daan van diefstal van een japon, die op haar erf hing. De politie stelt een onderzoek in. Klimt niet °P autobussen Door de po litie alhier werd speciaal de aandacht ge wijd aan het gevaar, dat gelegen is in het achter op autobussen klimmen. Zondag zijn 2 jongens, G. v. W en G. V-, door de. poli tie aangehouden voor dit geval en na eer schrobbeering heengezonden. Toch gesnapt 28 Januari werd door een winkelier uit de Willibrordstraat bij de po litie aangifte gedaan van diefstal van 3 pond rumboonen uit zijn winkel. De politie is er in geslaagd de daders te vinden, n.I. de twee 13-jarige jongens K. v. K. en P. S. 16—6 UMUIDEN, 13 Maart 1929. Niet officieel Gorredijk 2700.— Victor 2300.— Christine Catrina 5100 Aneta 3800.— Louise 2300.— Beka 2000.— Mascotte 1600.— Friesland 2900.— Zaanstroom 4 4600-— Magpi 1800 Bergen 4000.— B. C. 20, Ssten 4000 Brandeler 1400 Elie Chenevière 3100 Johanna 2600.— Z. K. 64., 4 gebroeders 2000 PURMEREND. 12 Maart Coöp. Centrale Eierveiling te Purmerend. Aangevoerd 8821 Eendeieren 8.30—8-40; 100.000 kipeieren van 7.109.40 per 100 stuks BROEK OP LANGENDIJK, 13 Maart 90.000 K.G. roode Kool 8.00—20.20, 2e soort 7.70—15.70; 177.000 KG. gele kool 5.20— 960, 2e soort 4.10—6.70; 74,000 K.G Deen- sche witte kool 10.70—1680; 3000 K.G. uien 22.00—2800; Drielingen 17.30; 900 KG. Peen 9:7010.00, kleine peen 6.60. NOORD-SCHARWOUDE, 13 Maart 1500 KG kroten 2.70—5.70; 1500 K.G peen 6,10— 7.80, kleine peen 3.30—4.30; 260Ö K.G. uien 2160—27.00, grovere uien 18.7020.7; Drie lingen 15.00; Net 13.00; 96 600 K.G. roode kool 8.00—19.10; doorschot 6.90—15.60; 53.20! K.G. gele kool 4.407.90;, doorschot 310— 4.60; 110.400 K.G. Deensche witte koe! 10.40—17.30. WOENSDAG 13 MAART Koersen Heden Openin? Onlxewoonbaarverklaring B. en W. stel len den raad voor de woningen, gelegen aan de Koningstraat 132 en aan de Torenstraat nos. 25 en 27, onbewoonbaar te verklaren. Opdracht Aan den aannemer W. H. v. d. Kolk, Boeweg alhier, is opdracht gegeven voor den bouw van een dubbel woonhuis on der Tilbtfrg, onder architectuur van Huib Frankefort. De aanneemsom bedragt 111600. Schietwedstrijden J.1, Zaterdag werd in een der gebouwen van de H. B. G. alhier, de eerste van een reeks wedstrijd-schietoefenin gen gehouden van de afd. Lisse van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm. Er Dleek voor dezen wedstrijd veel animo te bestaan, daar dezen mnider dan 39 leden hieraan deel namen. Op deze wijze wordt de band in de afdeeling zeer versterkt en daarom is het van veel belang dat zoo mogelijk alle leden deelnemen. Het vpomemen bestaat meer propaganda voor het instituut van den B. V. Landsorm 1 te gaan voeren. Alle gewezen dienstplichtigen worden daarom dringend uitgenoodigd zich bij de afdeeling aan te sluiten. Ook bestaat de wensch, dat de afdeeling in plaats van de eenvoudige, welke zij thans bezit, in het bezit mag komen van een eigen vaandel. Wellicht zijn er dames te vinder., die een comité willen vormen voor dit doel. De volgende wedstrijdoefeningen vinden plaats op 23 Maart. 6 en 20 April. Deze wed-, strijden vormen tevens een goede voorberei-' ding voor de oefeningen met scherp, welke ook dezen zomer weer te Katwijk zullen wor den gehouden. Stille Omgang Niettegenstaande de ver wachting, dat thans verschillenden zouden thuis blijven, waren er meer deelnemers dan andere jaren en waren er van Castrifium al leen 140 personen. Te 11 uur werd een Lof gecelebreerd, waarin mede aanwezig waren de deelnemers van Limmen, die met den trein mede den tocht zouden maken. Te ongeveer half 1 werd per trein vertrokken en toen men te Amsterdam aankwa m, ongeveer 1 uur, waren er ruim 475 persorrn van Castricum, Limmen, Egmondbinnen, Uitgeest en Aker sloot. Rechts van het sta: ion werd opgesteld en langzaam ging men aar liet Spui, van daar waren we de eerste afdeeling, die den j omgang opende. Tegen 3 uur waren we in de kerk aan de Kalverstra.it en werd de H. Mis opgedragen door een Pater van Egmond aan Zee, waaronder deze een treffende pre dikatie hield. Toen naar het ontnuchterings lokaal, maar dat was werkelijk een ontnuch tering. Geen stoelen en totels genoeg om behoorlijk te kimnen zitten en iets te gebrui ken. Werkelijk, daaraan mag 't hoofdbestuur wel meer aandacht schenken. Staatsleeningeo 5% Nederland 191S 5% Nederland 191H VA Nederl. 1916 VA Nederl 1917 6% N.-Indië 1923 D 4 A N.Ind. 1926 B Farïen Ko'oniale Bank Indische Bank Cert Handel Mij. De Romeinsche kwestie A.s. Vrijdag avond zal in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond, de Zeergeï. heer prof. Nolet, leeraar aan het Groot-Semenarie te War mond. een spreekbeurt houden over „De Romeinsche Kwestie." Daar over deze be weging den laatsten tijd zooveel in de dagbla den is geschreven, en voor velen een onbe- kend iets is. zal het zeker dien avond niet - Lonc bepaald om a,cht uur. Tarbot per k.ga 1.55 1.— Griet per EO k.g. 65.— 35.— Tong per k.g. 1.15 0.90 Groote schol per 50 k.g. 25.— 23.— Middel schol per 50 k.g. 32.— 26.— Zet schol per 50 k.g. 40.— 30.— Kleine schol per 50 k.g. 33.— 8.— Bot per 50 k.g. 8.50 2.90 Schar per 50 k.g. 18.— 6.50 Tongschar per 50 k.g. 42.— 40.— Rog per 20 stuks 32.— 19— Vleet per stuk 4.20 2.50 Pieterman en Poon per 50 k.g. 17.— 8.— Groote schelvisch per 50 k.g. 47.— 42— Middel schelvisch per 50 k.g. 40.— 33— Kl. mici'd. schelvisch per 50 k.g. 28.— 24— Kleine schelvisch per 50 k.g. 22.50 4.80 Kabeljauw per 125 k.g. 37.— 24.— Gullen per 50 k.g. 20.— 12— Leng per stuk 3.09 1.15 Heilbot per k.g. 1.60 1.30 Wijting per 50 k.g. 10.— 4.20 Koolvisch per stuk 1.08 0.24 Industrieën Marg. Unie Calvé Delft Nederl. Kunstzijde Maecubee v. Industr. Buitenland. Anaconda Separator Zweedsche Lucifers Mijnbouw Boeten Mijnbouw Aig. Exploratie Petroleum Dortsche Petr Gaboes ion. Olie Perlak Peudawa Marland Oil Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia RubO Rott. Tapanoell Serbadjadl Silau V. I. O. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart- U nle Marine comm Marine pref Suiker H. V. A Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem.. Tabak Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic. Milw. StPaui Kansas City South Erie Railr Prolongatie 101 I01u/if. 100':. 100" 1007/, 98' 24' 169 183"/, 352% 155'/o 376 145i/o 3291/2 847% 302% 166 402 373 II21/0 388 202 38 38% 279% 213 194»/, 123 239 115 175 94 121/, 79 761/2 96' 2231/ 65'ie 401/, 663% 88 161% 145 1 523 443% 216% 523% 223% 71%, 35% 92 73»/, WOENSDAG 13 MAART 59.20 59,30 9.70 9.80 Brussel 34.65 34.75 lenden 12.11% 12.12% 48.— 48.10 13.05 13.15 Madrid 37.— 37.10 35.— 35.10 New-York (cable; 2.49% 2.5C 7.35" 7.45 27.— 27.10 66.50 66.60 66.50' 66.60 66.60^, 66.70 A-r

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2