Stadsnieuws KENNEMERLAND UIT DEN OMTREK Heringa Wuthrich, Haarlem StofzuigerSiuis MAERTENS ONZE RECLAME NAAIMACHINE J. GEIJLVOET EERSTE READ NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - DONDERDAG 14 MAART 1929 BLADZIJDE 2 Bliksembeveiliging Agenda 15 Maart Raad voor de Scheepvaart Verkeersongevallen INGEZONDEN GEMEENTERAAD Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 - BEVERWIJK - Tel. 2213 Een paling van 48 pond HOBBY V'LCERWRIJVERS f 125.- Barteljorisstr. 16 - Tel. Ho. 10756 De taxi-tarieven in Haarlem VOGELENZANG VELSEN-NOORD IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST HEEMSKERK Staat van Besommingen n Marktbericht Rijksvischafslag Openbare Voordrachtoefening: JOH. STEENMAN Gemeentelijke Duinwaterleiding Haarlem Waterveriies is Geldverlies NET R, K. MEISJE eenvoudig meisje KLEERMAKERIJ JONGEN KIPPEN Zeer billijk te koop: Daan Houtkooper Leidschevaartweg 173174. DOELSTRAAT 37 -- TEL. 13538 Opgericht 1902 Sociëteit „St. Bavo" 8 uur Haarl. Gemengd Koor 6 uur Kinderkoor „Inter Nos" 8 uur Esperanto 8 uur Alberdingk Thijm 8 uur Bevolking bureau 8 uur Cur sus Mr. Vorstman 8 uur vergadering R. K. Vrouwenbond en Groote Gezinnen 8 uur cursus Banketbakkers. St. Joseph'geze'lenvereeniging, Jansstraat 59 Van 810 uur geopend. KUNSTVEILING IN HET BRONGEBOUW De firma J. Vermeulen te Amsterdam, heeft in het Brongebouw een verzameling schiledrijen en aquarellen geveild, n.l. het laatste gedeelte der verzameling van freule Ch. J. van den Bergh van Heemstede en uit ander particulier bezit. Er was voor deze verkooping vrij groote belangstelling. Onder de moderne werken was ditmaal veel belangrijks. Wij laten eenige prijzen volgen: A. van den Berg, Moederzorg, 460; G. H. Breitner, Cavalerist bij staand paard, 400; A. Briët, Bij het Venster, 1800; J. B. C. Corot, Landschap met figuren en vijver, 5000; G. J. Delfgaauw, Aan de Plas sen, 320; Jozef Israëls, Avondstemming, 4200; E. J. Ligtelijn, Moederweelde, 395; Jacob Maris, Hunebedden, 500; Hobbe Smith, Aan de Baarsjes, 440; W. Ver schuur, Paard in den Stal, 450; J H. Weissenbrucht, Stal-interieur, 390; Strandgezicht 480. Oude schilderijen: P. de Bloot, Interieur, 310; Angelo Bronzino, Portret van Hertog Cosimo, 640; H. Caracci, Susanne en de beide ouden, 820; A. Cuyp (toegeschreven aan), Stal met wit paard, 380; Aert de Gelder (vermoedelijk), Damesportret, 430; J. Grenze (vermoedelijk), Familietafereel, 720; J. Huyssum (manier van), Bloemen, 360; Paulus Potter (toegeschreven aan). Herdersjongen met schaap, 3200; V. de Bibera, Kaalhoofdige monnik, 900; P. van de Velde, Gezicht op het IJ, met vele sche pen voor Amsterdam, 320; Terbrugge; Lachende man, 480; J. van Huyssum, Stil leven, 310; Sybrechts, Landschap 490; R Nooms (genaamd Selman) Zeegezicht, 380. Dg Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake het overboord slaan en verdrinken van den schipper van het stoomvisschersvaartuig „Irene" IJM. 83 op de Noordzee. De Raad is van oordeel dat dit betreurens waardig ongeval als een zuiver zee-evene ment moet worden beschouwd. Uit het on derzoek is gebleken dat hier niemand eenige blaam treft Ook na het gebeurde is alles wat mogelijk was gedaan om den schipper te redden, helaas echter zonder resultaat Paard en wagen te water Een voor een wagen bespannen paard, bestuurd door den landbouwer B„ werd op den Venneperweg in de Haarlemmermeer plotseling schichtig en sloeg op hol. B. zag nog kans om tijdig van den wagen te sprin gen, waardoor persoonlijke ongelukken voor komen werden. Het gerij kwam tenslotte in de wegsloot terecht; het paard kon worden gered, doch de wagen werd nogal gehavend. Been gebreken Een zoon van cTen heeT R. te Hoofddorp had het ongeluk spelenderwijs met zijn been onder een kipkar te geraken, waardoor dit lichaamsdeel brak. De jor.gen moest worden overgebracht naar e:n ziekenhuis te Haar lem. Botsing tusschen auto en locomotief Gisterenmiddag heeft een aanrijding p'aats gehad op de Rijks traatweg te Santpoort tus schen een auto en een locomotief van een zandtrein, welke dwars over den weg reed. De toedracht van het ongeluk was als volgt: Voordat de trein aan den Rijksstraat weg genaderd was,- had een man met een roode vlag op den weg bij de rails post ge vat. Desniettegenstaande reed de bestuurder van den auto K. S. M. van IJmuiden, door het onveilig sein met het gevolg, dat een aanrij ding niet uitbleef. De auto en locomotief bekwamen beide schade, welke onderling geregeld werd. Voor den Inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk NAZORGFONDS-VERBANDS-COMMISSIE Nu de meeste ingezetenen van Haarlem en omgeving in het bezit zijn van het Nazorg boekje, blijkt het noodig er nog even op te wijzen, dat deze arbeid door alle leden der Verbandscommissie geheel belangeloos ver richt wordt, en er eensgezind getracht wordt Nazorgfondsen te vormen voor de meest hulpbehoevende zwakzinnigen, blinden en lichamelijk gebrekkigen. Ondanks de snerpende koude zijn we voortgegaan met het bezorgen en ophalen der boekjes en niet zonder succes. Op heden bedraagt het aantal contribuanten reeds meer dan duizend en alle wijken zijn nog lang niet „bewerkt". Wanneer we krachtig volhouden, dan kan er na afloop van jaren een afdoende verbe tering komen in het lot der geestelijk en lichamelijk misdeelde medemenschen. Doch clan hebben we den steun noodig van alle lagen der bevolking om in samenwerking met de Overheid een en ander te doen sla gen. Laat men nu niet zeggen: „Het gaat toch niet", „Stop ze in gestichten". Het, kan, dus het moet. want ook zij hebben recht op wat levensvreugde. Reeds voor een gering bedrag per jaar of maand kan men van dit fonds lid worden en ontvangt men begin 1930 het Jaarverslag met verantwoording der gelden. Als we nu eens alien in onze naaste omge ving propaganda voor dit doel maakten? En wie verrast er mij eens met een gift of jaar- lij ksche bijdrage? E. P. SCHUIJT Postrekening: 130448 Crayenestersingel 6, Heemstede. Gisterenmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig bij den aanvang der vergadering de leden Boes, Maarschall en Loerakker Inbreng grondbedrijf B en W. stellen voor, in te brengen in het gemeentelijk grondbedrijf het perceel wei land genaamd ..5'/, Mad De Kamp", gelegen aan de Westlaan in den Westbroekerpolder te Velsen. Aldus vastgesteld. Vergoeding vakonderwyaars. B. en W. bieden ter vaststelling aan een Hjst van voorschotten op de vergoedingen voor vakonderwijzers. Aldus vosgesteld. Vergoeding vervolgcursussen. B. en W stellen voor, aan de besturen der daarvoor in aanmerking komende vervolg cursussen over 1928, als voorschot op de ver goeding, ingevolge art. 102 der L. O.-wet 1920, de volgende bedragen toe te kennen: Klarenbeekstraat 62 en Wëstergracht 1, 1.670; Kleine Houtweg 22, 3 600; Nieuwe Gracht 16, 3 320: Tugelastraat 5, 2 250. Aldus besloten. Vergoeding school. B. en W. stellen voor. aan het bestuur der bijzondere lagere school aan de Dreef 20, over 1923. te vergoeden een bedrag van 250, zijnde de verschuldigde huurprijs der bij hem gedurende dat jaar in huur en ge bruik geweest zijnde gymnastiekzaal in ge bouw Kleine Houtweg 47. Aldus besloten. Verstrekking voorschot. B. en W. stellen voor aan de Woningbouw vereniging „St. Bavo" voor den bouw van 3 woningen en 3 winkelhuizen een voorschot te verstrekken van 30.000 tegen een rente van 5 af te lossen in 50 gelijke annuïteiten. Aldus besloten. Aankoop gerond. B. en W. stellen voor, voor 2.500 aan te koopen 161 Ma grend aan den Vergierde weg. Aldus besloten. Uitbreiding school Tugelastraat. B. en W. stellen den Raad voor medewer king te verleenen aan het bestuur van het Sint Lucia-gesticht, tot verandering van in richting der school voor gewoon lager on derwijs aan de Tugelastraat 5, dcor bijbouw en inrichting van arie klasselokalen en een gymnastieklokaal. Afwijzend' stellen zij voor, te beschikken op het verzoek van dit be stuur om een afzonderlijk filmlokaal aan deze school te bouwen, omdat de wet daar toe niet verplicht en in geen der gemeen tescholen (behalve aan de Overtonstraat in cïe voormalige gemeente Schoten) zoo'n lo kaal aanwezig is. Aldus besloten. Verbouw school. B en W. stellen voor. het bestuur van de Vereeniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met den Bijbel te Haarlem, me dewerking te verleenen vo.or den verbouw van de bijzondere lagere schooi Nassau- school aan de Leidschestraat, waarvoor zij tevens een crediet van ten hoogste 15.800 aanvragen Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten en het crediet verleend. Bestrating B. en W. vragen te hunner beschikking te stellen een bedrag van 1400.voor het verder doen bestraten van de zijstraat van de Van 't Hoffstraat tusschen de perceelen 73 en 75- Het crediet wordt verleend. Vaststelling uitbreidingsplan. In vervolg op de voorstellen <f.d. 19 Sep tember J.I., bieden B. en W. ter vaststelling aan de laatste 5 details van het uitbreidings plan voor het gedeelte dezer gemeente, ge legen ten noorden van de Kleverlaan en ten westen van het Spaarne. Deze details om vatten gedeelten der gemeente gelegen ten noorden van de Zaanenlaan, ten oosten van de spoorbaan Haarlem—Velsen tën westen van den Rijksstraatweg en ten zuiden van de Jan Gijzenvaart, alsmede een gedeelte ten noorden van de Jan Gijzenvaart, ten oosten van den Rijksstraatweg, ten westen van het Spaarne en ten zuiden van de zg. Vogelenbuurt. Met deze détails zal dan door den Raad het geheele plan „Noord" zijn vastgelegd. Aldus vastgesteld. Nieuw klasse-lokaal. B. en W. stellen vcor, het bestuur de bijzondere lagere school aan de Klarenbeek straat 62 medewerking te verleenen voor de inrichting van een nieuw klasse-lokaal, waarvan de kosten geraamd zijn 00/2.622.15. ue medewerking zal worden verleend. Grond in erfpacht. B. en W, stellen voor, aan 3 Fortgens en G. Th. Nieuwenhuizen in voortdurende erfpacht uit te geven 793 M2. grond, gelegen aan de Zonnebloemstraat tegen een erf pachtscanon van 0.77 per M2. per jaar. Aldus besloten. Bouw dubbele 7-klassige school B. en W bieden ter goedkeuring aan ont worpen plannen voor den bouw van een dubbele 7-klassige school met gymnastiek lokaal op een gedeelte van het terrein aan de Weltevredenstraat. (Zie vervolg pag. 3, van het tweede blad) Volgens het eerste tarief betaalde men bin nen de vastgestelde zone bij het afleggen van 1, iy2, 2, 2'/. en 3 K.M. resp. 0.60, 1.00, 1.20, 1.40 en 1.60 en volgens het tweede tarief 070, 0.90, 1.00, 1.10 en 1.20. Op kleine afstanden had dus de verlaging geen beteekenis en daar stationneerende taxi's vooral op kleine afstanden zijp aange wezen, is het te begrijpen, dat de verlaging niet het resultaat gaf, dat men verhoopte, nj. een vermeerderd gebruik der taxi's. Opnieuw begonnen besprekingen en een nieuwe verlaging was het gevolg. Dat Is die, welke wij dezer dagen publiceerden. De nieu we tarieven zijn nu: Tarief 1: Eerste 600 Meter 0.60. Iedere 5Ö0 (400) Meter meer 0.10. Tarief 2: Eerste 300 Meter 0.60; iedere 250 (200) Meter meer 0.10. Wachten; Iedere 3 minuten of gedeelten daarvan 0.10. Nemen wij nu als voorbeeld weer de afstan den van 1, 1 li2, 2 y2 en 3 K.M. binnen de vastgestelde zone, waarvoor nu nog betaald wordt resp. 0.70, 0.90, 1.00, 1.10 en 1.20. Die tarieven zullen nu met ingang van 15 Maart as. resp. worden 0.70, 0.80, 0.90, 1.00 en 1.10. Bij een afstand zelfs van 3 KM. heeft men een dubbeltje voordeel. Bij een afstand van 5 K. M. heeft men 0.20 voordeel. En dan moeten die afstan den nog val'en binnen de gemeente Haarlem, want de zonegrens omvat slechts die ge meente. Vroeger omvatte de zonegrens de be bouwde kommen van de gemeenten Haarlem, Heemstede, Bennebroek, Bloemendaal en Schoten en liep ten Noorden van de West laan langs de Delft, Jan Gijzenvaart, Don- kerelaan, Kennemerweg, Hooge Duin en Daalscheweg, Kweekduinweg, den straatweg te Overveen, Lombar Petrielaan, den Duinlust- weg, den Bentveldscheweg de Zandvoort- scheiaan tot de halte Bentveld en vandaar langs Boekenrode en Leiduin tot de Becks- laan, verder van de brug over de Leidsche vaart (Centebrug) langs de Bennebroeker- vaart en de Ringvaart tot de spoorbrug van de lijn HaarlemHoofddorp, lang deze spoorlijn tot de Amsterdamschevaart en ver der over de Liede, Mooie Nel langs den Lagen Dijk, Groote Sluis te Spaarndam en Slaper dijk tot de Westlaan. Geeft dus de nieuwe verlaging zoo goed als geen voordeel op de kleine afstanden, waarmede toch op de allereerste plaats reke ning gehouden dient te worden, een groot nadeel is daarenboven nog de wijziging der zone. Door deze wyziging moet men nu voor het rijden met een taxi naar een buitenge meente na 15 Maart méér betalen dan vol gens het bestaande tarief. Ziedaar het resultaat van een verlaging, waarover maanden en maanden onderhandeld wordt. Practisch genomen, komt het nieuwe tarief binnen de zone neer op een bedrag var. 0.20 per K.M., terwijl de eerste 600 M. het duurste zijn en gebaseerd zijn op een tarief van 1 per K.M. Juist dit tarief over de eerste 600 M. maakt een voordeelig taxi-bedrijf onmogelijk. Voor een rit bijv. van het station naar het Plein wil men toch geen gulden betalen. Vergeten mag ook niet worden, dat men met tram of autobus bijna overal kan ko men. Een goedkoop tarief zal velen onge twijfeld tot een groot taxi-gebruik brengen en zoo zal men dan ook hier, evenals in Am sterdam, waar het tarief veel goedkooper is dan in Haarlem, een bloeiend taxi-bedrijf krijgen. Hoe geheel anders denkt de Haarlemmer over zaken doen dan die Amerikanen die Gilette-apparaten cadeau geven met de be doeling mesjes te verkoopen en fototoestel len met de bedoeling filmpjes te verkoopen! Van cfe fa. J. Balm en Zn., te Bloemen daal kregen wij bericht, dat voor haar een paling is gevangen van niet minder dan 48 pond. Het gevaarte is gisteren in de Noordzee ontdekt. Men zou vermoeden weer terug te gaan naar den tijd van voor-histo rische dieren! Toen wij dezer dagen de nieuwe taxi-tarie ven publiceerden, voegden wij er reeds met een bij. dat ook die nieuwe tarieven er niet toe zouden bijdragen, dat er een rendeeren* taxi-bedrijf in Haarlem zou komen. Het is met die taxi-tarieven hier ter stede een langdurige lijdensgeschiedenis. De laatste jaren is men bijna onophoudelijk bezig geweest met pogingen tot verlagingen en het resultaat was zoo goed als nihil. Ein- delooze besprekingen werden maandenlang gerekt, doch voordeelen voor de taxi-gebrui kers bleven uit. Ruim 2 jaar geleden, n.l. 1 Januari 1927 werden de tarieven verlaagd. Hoe waren zij vóór dien datum? Er bestond voor Januari 1927 een drievoudig stelsel. Het eerste was ingesteld voor het stadsge deelte, dat binnen een vastgestelde zone'viel en volgen-, dat betaalde men voor de eerste 500 M. 0.60 en voor iedere 250 M. meer/0.10. Vo gens het tweede tarief, dat ingesteld was voor de uren van 12 uur 's nachts tot 7 uur 's morgens, moest men voor de eerste 400 M. 0.60 en voor iedere 200 M. meer 0.10 betalen. Het derde tarief ten slotte was ingesteld voor alles wat buiten de vastgestelde zone viel en volgens dat betaalde men voor de eerste 250 M. 0.60 en voor iedere 125 M. meer 0.10. Toen kwamen, na veel gehaspel, de gewij zigde tarieven. En men betaalde binnen de zone voor de eerste 600 M. 0.60 en voor iedere 400 M. 0.10 en buiten de zone voor de eerste 400 M. 0.60 en voor iedere 200 M. meer 0.10. Ned. R. K. Volksbond Dinsdagavond hield de afd. Vogelenzang van den Ned. R.K. Volksbond een ledenvergadering, waar als spreker optrad de heer Angenent uit Amster dam. Te half acht opende de voorzitter de vergadering met den Christelijken groet en heette allen welkom, in 't bijzonder den heer Angenent. Hij gaf eerst het woord aan den spreker die de vergadering weer vroegtijdig moest verla ten. Spreker had tot onderwerp „Van eenheid tot kracht." Spreker zou in 't kort uiteenzetten de zaak waar het dezen avond om ging, n.l. dat er hier de meening bestond, dat de vakver- eeniging een onderafdeeling was van den Ned. R. K. Volksbond en dat er ook bij ver schillenden de meening bestond dat diegenen die in de vakafdeeling waren geen lid be hoefden te zijn van de R. K. Volksbond. De heer Angenent heeft op zeer duidelijke wijze uiteengezet de stands- en de vakorganisatie. Spreker haalde ook nog enkele wijzen aan van goede samenwerking omdat men dan gemakkelijker Iets tot stand kan brengen. Ook haalde spreker nog even aan dat er menschen waren die alleen lid waren van de vakver- eeniging voor hun stoffelijke belangen, maar dat zij eerst moeten zorgen voor hun geeste lijk welzijn. Ock de besturen van de stands- en vakorganisaties werken tegenwoordig veel samen. De voorzitter dankte den heer Aengenent voor zijn prachtige rede. Enkele leden hadden nog wat te vragen over het verplicht lidmaat schap, waarna de spreker hen van antwoord diende en wees op het Bisschoppelijk schrij ven van 1916 dat hij dezen avond duidelijk uiteengezet heeft. Hierna werd overgegaan tot het voorlezen van de notulen die onder dankzegging wer den goedgekeurd. Verder had de voorzitter nog een mededeeling over het Wit-Gele Kruis. De heer A. L. de Winter bracht vers'ag uit van de gehouden vergadering op 2 Maart j.l. te Haarlem over de Rerum Novarum. Op 23 Maart zal er weer een vergadering ge houden worden ter bespreking van de viering vin de Rerum Novarum. Ook werd medegedeeld dat er op Donder dag 18 April a s. een groote uitvoering zal ge geven worden te Haarlem, waarbij de om liggende bonden uitgenoodigd zijn. Besloten werd om voor het bestuur 14 gereserveerde j men nu n0g eer/gen tijd gezellig bij Stille Omgang Genoemd genootschap hield j.l. Zendagavond zijn ledenvergadering ter bespreking der a s. bedevaart haar de H Stede. De opkomst der leden was matig, hétgeen door den voorzitter werd betreurd. Zakelijk werden de agendapunten behandeld en vlug afgewerkt. Tot zijn spijt moest de voorzitter mededeelen, dat dezen keer geen geestelijke leidsman zou medegaan. De tos gezegde pater kon door bijzondere, en on verwachte omstandigheden niet komen. Toch zou alles in het werk gesteld worden om nog assistentie te kunnen krijgen, opdat dé Eerw. kapelaan ook dit jaar weer mee kon optrekken Zijn Eerw. die op de vergadering aanwezig 'was hoopte dat het zou slagen Als bijzonderheid vermelden wq das dit jaar voor de eerste maal de jongens van het groot patronaat de bedevaart zullen mee maken, Door het bestuur werd voorgesteld om aan genoemde jongens restitutie te ver leenen, te weten, 25 cent op de contributie en 50 cent op het bootgeld. Voor deze ver minderde prijzen komen alleen die jongens in aanmerking, welke zich by Zijneerw. heb ben opgegeven. Ook werd voorgesteld om werkloozen vrij reisgeld te verschaffen Beide voorstellen werden goedgekeurd. Het Lof zal wederom om 11 uur gehouden worden De boot vertrekt half één. uiterlijk kwart voor één. 's Morgens vertrekt de boot uit Amsterdam wederom om half zes. Voor hen die de reis per voet ondernemen is het öm 9 uur verzamelen in het verenigings gebouw, uiterlijk kwart voor tien vertrekken Nader wordt den leden medegedeeld dat het bestuur geslaagd Is wat geestelijke hulp betreft, zoodat de Eerw. kapelaan de bede vaart medemaakt. Een woord ven dank aan den Overste van 't Missiehuis van Driehuis voor de verleende hulp is hier zeker op zijn plaats. De gevaarlijke hoeken Gisterenmorgen heeft alhier op den hoek Cronjéstraat en Koningin Wilhelminakade tusschen twee auto's een aanrijding plaats gehad, waarbij beide wagens, waarvan de bestuurders wa ren K. W. K. en L. V., schade opliepen, welke door de verzekering gedekt wordt. Diefstal J. B. stoker te IJmuiden heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een bedrag aan geld, aan boord van den stoomtrawler „Balder" IJm. 141. R. K. Volksbond kring IJmuiden-Oost Dinsdagavond werd door den R. K. Volks bond alhier een goed bezette ledenvergade ring gehouden. De heer v. Zutphen, voorzitter, opende met den christelijken groet en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bij zonder den eerw. pater Rumoldus uit het klooster alhier, die dien avond als nieuw geestelijk adviseur geïnstalleerd werd in plaats van pater Alexander. De notulen, door den secretaris voorgelezen, werden onder dankzegging goedgekeurd. Hierna werd de geestelijke adviseür door den voorzitter geïnstalleerd. De nieuw benoemde dankte voor zijn benoeming en hoopte veel nuttig werk in samenwerking met bestuur en leden te kunnen verrichten. Pater Rumoldus weidde nog uit over het doel der standsorga nisatie, welke rede bij de aanwezigen veel bij val vond. Voorts werden vier nieuwe leden geïnstalleerd. Ook werd een commissie voor het kolenfonds benoemd, n.l. de heer'en Koe link, P. v. Zutphen, Nabbe, Schuurman en Rijkers. In de rondvraag werd door den heer Schuurman gevraagd naar de mogelijkheid om te komen tot een begrafenisvereeniging. In verband hiermee zullen de leden van den Volksbond, kring IJmuiden-Oost, voor de eerstvolgende vergadering van de begrafenis onderneming „St. Barbara," welke waar schijnlijk Woensdag 20 Maart in het Patro naatsgebouw zal worden gehouden, een uit- noodiging ontvangen. R.K. Bouwvakarbeidersbond Morgen avond half 8 wordt in het Patronaatsgebouw door bovengenoemde vereeniging een leden vergadering gehouden. Brand Gistermorgen kwam de melk- rijdersknecht van den heer Castricum met zijn melkauto door ons dorp toen door onbe kende oorzaak de auto in brand vloog. Spoedig waren hulpvaardige handen aan 'twerk om de bussen van den auto te nemen. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist heel spoedig den brand te blusschen. Het voorste gedeelte van den auto is totaal uigebrand. Burgerwacht De Burgerwacht hield haar jaar- tevens feestvergadering, in een der zalen van het R. K. Vereenigingsge- bouw. De voorzitter, de heer J. Tromp, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, heette de aanwezigen hartelijk wel- Kom, in het bijzonder de beide Eerwaarde kapelaans dezer parochie. Hot deed den voor zitter een waar genoegen, dat zoovelen ter vergadering waren opgekomen. Spreker memoreerde de schietwedstrijden van dezen afgeloopen winter, sprak zijn tevredenheid uit, dat de leden hun best hadden gedaan om zulke mooie cijfers te schieten. Het hoogste e natal ounten is behaald door den heer p. de Wild met 97 punten. Da voorzitter deelde de vergadering mede, dat op voorstel van kapelaan Houdijk, voor taan 4 of 5 maal prijsschieten zal worden gehouden en wat in de toekomst wel bij de leden inslag zal vinden om daardoor nog be1 er hun best te doen Hierna werden de prijzen uitgereikt, be staande uit luxe- en huishoudelijke artike len. Het grootste aantal prijswinnaars bleef boven de 90 punten, lste prijs P. de Wi'.dt met 97; 2e prijs kapelaan Houdijk met 85; J. Bleeker enz. Voor schieten cp de vrije baan had het hoogste aantal punten de heer E. Bloedjes, Na het uitreiken der prijzen werd bij mende van den heer J. Visser verslag uitge bracht over de boeken en kas van den pen ningmeester. Alles is in de beste orde be vonden. De voorzitter bracht een woord van dank aan den penningmeester voor zijn gehouden beheer en sprak den wcnsch uit, dat de penningmeester nog lange jaren zijn functie mag blijven waarnemen. Hierna deelde de voorzitter mede, dat het huishoudelijke gedeelte was afgeloopen en plaatsen te nemen en te betalen uit de kas. Als er nog leden zijn die ook naar die prach tige uitvoering willen, kunnen ze zich op geven tot Zondag a.s. bij den secretaris. Na de rondvraag sloot de voorzitter met dank voor de opkomst de vergadering met den Christelijken groet. elkaar kon blijven en hoopte, dat de aan wezigen een genoeglijken avond mochten hebben. RAADSVERGADERING Woensdagmiddag kwam de Raad onzer gemeente in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester Wiegman. Alle leden waren aanwezig. De Notulen worden gelezen en onveran derd goedgekeurd. Ingekomen stukken en mede- deelingen a. Verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. Wordt voor kennisgeving aangenomen. b. Proces-verbaal van kasopname, onder gaat dezelfde behandeling. c. Begrooting 1929 van den Keuringsdienst van Waren te Haarlem, idem. d. Uitslag beroep van het Ned. Herv. Schoolbestuur te Heemskerk bij Ged. Staten inzake weigering van aangevraagde gelden ten behoeve der Christelijke school. De uitslag van dit beroep is, dat de aan vrage gedeeltelijk wordt toegestaan. B. en W. stellen vóór, aldus te besluiten. Goedgevonden. e. Federatie voor behoud van Natuur- en Landschapschoon in Kennemerland, vragen lidmaatschap van onze gemeente. Minimum contributie 10. B. en W. stellen vóór als lid toe te treden voor deze contributie. Zonder h. st. goedgevonden. f. De administrateur van het G. E. B. vraagt ontslag uit deze betrekking en tevens om hem meteen als zoodanig tijdelijk weer aan te stellen Dit in verband met de regeling van z'n pensioen. B. en W. stellen voor, deze verzoeken toe te staan. Op voorstel van den heer Gouweleeuw, gaat de raad hiervoor in besloten vergadering. Na opening besluit de raad volgens verzoek van den administrateur. g. Ingekomen stuk van Ged. Staten, in zake regeling salarissen burgemeesters, secre tarissen en ontvangers. De regeling zal eerst ingaa,n 1 Januari 1930. Ook zullen hoogst waarschijnlijk enkele wijzigingen worden aan gebracht, dadr, waar twee van deze ambten gecombineerd zijn. Voor kennisgeving aangenomen. Vergoeding volgens art. 101 der L. O.-wet 1920 B. en W. stellen voor als voorschot ver goeding per leerling uit te keeren aan de R.K. Jongensschool 2158.20; Meisjesschool 2111.11; aan de Christelijke school 706.32. Goedgevonden. Aanvragen Schoolbesturen vol gens art. 72 der L. O.-wet Het Ned. Herv. Schoolbestuur vraagt voor de Christelijke school: a. gelden beschikbaar te stellen voor leer middelen in verband met de invoering van het; 7e leerjaar; b. idem, voor rijwielbergplaats, tegelijker tijd kunnende dienen voor schuilplaats voor de kinderen bij slecht weer. Stelt B. en W. voor dit toe te staan. De heer Gouweleeuw vraagt enkele inlich tingen, welke hem worden verstrekt. Z. h. st. worden deze verzoeken toegestaan. Het R.K. Schoolbestuur vraagt wegens uit breiding van het aantal leerlingen, gelden voor het aanschaffen van banken en leer middelen voor in parallel-eerste klas, welke met 1 April wordt ingevoerd. Ook hiervoor geeft de raad toestemming. (Door dezen maatregel van 't R.K. School bestuur vervalt het „late" aannemen van leerlingen. De grief van verschillende ouders, dat hun kinderen zoo laat op school komen, wordt hierdoor dus weggenomen Corresp.) Verhooging kasgeld Algemeen Armbestuur B. en W. stellen voor het kasgeld van het Algem. Armbestuur te verhoogen met 1500, dit in verband met de bijzondere weersom standigheden en de aankoop van een huisje aan den Zw. Kuikensweg. Goedgevonden. Aanvulling steunregeling In de vastgestelde steunregeling Is ver zuimd 'n datum op te nemen. B. en W. stel len voor. dit alsnog te doen en het tijdvak, gedurende welke de regeling werkt te stellen van 1 Dec.1 Mei. De werkloozen-commissie vindt dit tijdvak voldoende. De raad gaat hiermee accoord. Verbetering wegen Aan den raad wordt gelegenheid gegeven verschillende wenschen kenbaar te maken inzake verbetering der wegen. De heer van Duivenvoorde opent de rij en pleit voor de Molenstreng en de wegen naar de Kath. kerk. De heer Gouweleeuw wijst op den slechten toestand van het eerste gedeelte van den Wijkweg. De heer de Vries komt met den Molenweg. (Als aan dezen weg naar verhouding zooveel gedaan werd. dan was 't minstens 'n prach tige boulevard). Ook vindt dezelfde spr. de Luttikcie veel te smal en vraagt pogingen tot verbreeding. De heer Beentjes noemt 'n gedeelte van den Duinerstreng. De heer de Wit bespreekt 't Marguette pad. De Marguettelaan wordt ook nog opgeno men. Verbetering, asphalteering is 't beste, zal voorloopig nog wel tot de vrome wen schen blijven behooren. B. en W., deze verlangens gehoord heb bende, zullen binnenkort, binnen de Begroo ting, met plannen tot verbetering komen. Het Meulemanslaantje blijkt, na 'n vraag van den heer Gouweleeuw, niet onder de zorgen van de gemeente thuis te hooren. Volgens andere leden is de toestand hiervan ook niet slecht te noemen. Rondvraag De heer Klaasse bepleit 't dichthalen van wielslagen. Hiermee zal zoo spoedig mogelijk worden begonnen. De heer de Wit vraagt naar de mogelijk heid van afsluiting van verschillende grint wegen voor het doorgaandverkeer, dit in ver band met den slechten toestand dier wegen. De voorzitter acht dit niet gewenscht. Hierna volgt sluiting. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen Bsugers Stoomtrawlers Catania Amsteldijk Hibernia Amalia Henr. Jacoba Balder Trio Duyvis Mary Holland 5 A'cmaria Invierno Helga Clivia Inie Delfland Protinus Caroline Julie Streiff Raaf Walrus Reiger 'E. 111 Kotters 2000— 1800— 1700.— 1800— 3500— 1800— 2100— 5300— 3700— 1600— 1300— 2000— 1600— 1900— 1700— 2000— 2100— 2300— 1500— 2100— 2200— 2300— ƒ491— VI. 167 VI. 3 VI. 29 V1.199 VI. 114 VI. 84 1209- 393- 532.- 412.- 164.- 547.- NAGEKOMEN BESOMMINGEN van WOENSDAG, 13 Maart Loggers Sch. 77 f 117- 399 1073- 48 1358 159 903- K.W. 161 1448.- ft 144 214- 34 119 9- 121 909-- tt 110 811.- tt 112 1385 tr 116 277- 97 1216.— tt 22 388.— 178 1063 IJMUIDEN, 14 Maart 1923. Tarbot per k.g. 1.70 1.2» Griet per 50 k.g. 68.— 30.- 'Txig per k.g. 1.20 0.9Ü Groote schol per 50 k.g. 26.— 23.— Middel schol per 50 k.g. 31— 24.— Zet schol per 50 k.g. 33— 28.— Kleine schol per 50 Lg. 30— 7.- Bot per 50 k.g. 650 3.40 Schar per 50 k.g. 20— 3.30 Rog per 20 stuks 33— 17.50 Vleet per stuk 3.40 3.- Pieterman en Poon per 50 k.g. 8— 6.50 Groote schelvisch per 50 k.g. 46— 33.— Middel schelvisch per 50 k.g. 42— 32.— KI. midd. schelvisch per 50 k.g. 29— 27.— Kleine schelvisch per 50 k.g. 23.50 12 Kabeljauw per 125 k.g. 37— 24.- Gullen per 50 k.g. 20— 12.50 Leng per stuk 3.10 1.3" Heilbot per k.g. 1.65 1.30 Wijting per 50 k.g. 9— 4 3C Koolvisch per stuk 1.35 0.2: van het KLEINE ORKEST en VIOOLLEERLINGEN van op WOENSDAGAVOND 20 MAART 7.30 uur in de TUINZAAL van het Gem. Concertgebouw. Invitatiekaarten tot een beperkt, agntal verkrijgbaar heden, 14 Maart, van 4.305.30 bij Joh. Steenman, Du- venvoordestraat 12. De aandacht wordt er op gevestigd dat de AFTAPKRAANTJES, geplaatst aan het begin van de leiding en in de vorstperiode zeer druk gebruikt, geheel moeten dichtstaan en niet mo gen lekken. Allé water, door open staande of lekkende aftapkraantjes verloren, loopt over den meter en is GEHEEL VOOR REKENING VAN DEN GEBRUIKER. BINNENLEIDINGEN, die bevroren zijn geweest, kunnen blijken na ont dooiing lek te zijn. Deze lekken zijn, hoewel niet zichtbaar, dikwijls wel hoorbaar, door goed te luisteren aan de leiding of er ook geruisch waarneem baar is, op een oogenblik. dat er niet getapt wordt. Het is in ieder gevèï. ge wenscht, de binnenleiding eens goed te inspecteeren. Ook het water, dat door deze lekken verloren gaat, is voor re kening van den verbruiker. Men kan zich om inlichtingen steeds wenden tot den Technischen Dienst van de GEM. DUINWATERLEIDING SPAARNE 58 Telefoon 11834 GEVRAAGD een voor dag of dag en nacht. Brieven onder no. 8583, bureau van dit blad. Gevraagd tegen 1 April een net lepenrodestraat 19. KLEERMAKERS AANKOMEI.ÏNG gevraagd en MEISJE, bekend met kleermakerswerk. Vast werk. Raam- vest 33. GEVRAAGD een circa 14 jaar voor winkel en eenlg loopwerk per fiets. Gierstraat 29. TE KOOP GEVRAAGD, hanen en konijnen, aan huis te ontbieden. Lange Wijngaardstraat 31. Chrysler 72 Royal-sedan, geheel nieuw Chrysler 70 Twoseater, onberispelijk. Metallurgique 6-7 pers.-sedan pracht- staat. Whippet 4 d.-sedan, keurig en zonder gebreken. AUTOGARAGE MET KAST kost slechts 139.50 INZINKBARE MACHINES met houten zijstukken f 95.00 Keuze uit 30 verschillende modellen, met 5 jaar garantie Goedkoopste adres voor reparatie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2