a DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 18 MAART 1929 BLADZIJDE 2 AFDEELING I Eerste Klasse H.D.V.S.Stormvogels 2-2 U.V.V.—R.C.H. 4-5 STANDEN AFDEELING II Eerste Klasse D.F.C.Z.F.C. 8-0 H.V.V.—E.D.O. 2-1 Excelsior—Blauw-Wit 3—f V.S.V—Hilversum 4—1 Reserve le klasse Z.F.C. II—H.F.C. II 5-0 E.D.O. II—Blauw-Witll 1-1 Tweede Klasse Haarlem—Bloemendaal 5—2 Zandvoort—D.E.C. 3—1 3—6 5—5 1—1 5—0 1—2 2—4 2—4 3—3 1—2 2—2 0—5 1—4 8—1 3—2 2—5 3—2 3—1 3—2 7—1 5—5 2—5 1—5 1—6 4—o o—3 ai a—4 3—4 5—4 Res. eerste klasse A'dam: A.F.C. IISpartaan II A'dam: Ajax IIStormvogels II Haarlem: E.D.O. II—BI. Wit II Zaandam: Z.F.C. II—H.F.C. II Res. tweede klasje A'dam: Ajax IIIAlcmaria II Hoorn: Hollandia II—BI. Wit III A'dam: V.V.A. II—A.F.C. III Utrecht: Hercules IIHilversum III Utrecht: Velox II—D.E.C. II Culemb.: Vriendensch. II-Rapiditas II Res. derde klasse. A'dam: Amstel II—Q.S.C. II A'dam: Watergr.meer IIH.R.C. II Wormerveer: W.F.C. II—A.D.W. II A'dam: S.D.W. IIAlcmaria III A'dam: Ahrends IIWest Frisia II A'dam: D.W.S. II—Z.F.C. III A'dam: T.O.G. II—Z.V.V. II A'dam: Zeeburgia IISwift II Hilversum: 't Gooi III—Z.R.C. II A'dam: O.D.E. IIAjax IV A'dam: BI. Wit IVSpartaan III Utrecht: Hercules III—H.V.C. II Utrecht: Kampong IIBaarn II AFDEELING II Tweede klasse Gorinchem: UnitasB.M.T. Den Haag: V.I.O.S.Overmaas Rotterdam: XerxesO.D.S. Rotterdam: C.V.V.—S.V.V. Gouda: GoudaFortuna Rotterdam: NeptunusHercules Rotterdam: R.F.C.—S.V.W. Rotterdam: St. HoogerMerwede Derde klasse Delft: DelfiaH. v. H. 0—5 Leiden: LugdunumDelft 5a Den Haag: R.V.C.Rijswijk 31 R'dam: CoalBodegraven 32 Schiedam: D.H.S.Leonidas o4 Gouda: O.N.A.Schoonhoven o1 Utrecht: VoorwaartsZeist 31 Utrecht: UtrechtG.S.V. 1o Leerdam: L.S.V.Olympia 6o Utrecht: KampongHolland 12 R'dam: D.C.L.U.S.C. 91 Dordrecht: EmmaVriendenschaar o4 R'dam: MusschenSt. Volharden 41 R'dam: U.D.I.Leerdam o4 Vierde klasse Den Haag: D.V.V.Naaldwijk o9 Leiden: D.V.S.T.O.G.O. 22 Den Haag: LaakkwartierNorvicus {9o Delft: O.B.De Jagers 23 Den Haag: OoievaarsV.D.S. 55 Den Haag: ArchipelB.E.C. 24 Den Haag: CeleritasH.D.V. 12 Den Haag: Tonegido's Gravenzande 22 Delft: D.O.V.—Maas 1—1 Dordrecht: FluksD.J.S. 5r Moordrecht: MoordrechtRising Hope 3-3 R'dam: SiodSliedrecht 19 Gorinchem: D.O.S.B.O.S.S. 2o R'dam: E.D.S.Schiedam 1o Res. eerste klasse Delft: D.H.C. II—U.V.V. II 5—4 R'dam: Feyenoord IIC.V.V. II 43 Den Haag: H.B.S. II—Xerxes II x—1 R'dam: Sparta IIV.O.C. II 73 Res. tweede klasse Den Haag: Quick IIA.D.O. II 17 Schiedam: S.V.V. II—B.M.T. II 5—x Den Haag: V.U.C. II—H.V.V. III 1—6 Den Haag: H.B.S. Ill—R.F.C. II 1—4 Dordrecht: O.D.S. II—H.V.V. II 1—7 Gouda: Olympia IISt. Hooger II 54 Dordrecht: D.F.C. IllSparta III 24 R'dam: Feyenoord IIIExcelsior II 24 9—1 4—3 oi 4—4 Res. derde klasse Leiden: A.S.C. II—V.I.O.S. II Den Haag: A.D.O. III—Alphen II Den Haag: H.V.V. IV—U.V.S. II Delft: Concordia II—D.H.C. IÏI Hoek v. Holland: H. v. H. II—V.D.L. II 4-1 Bodegraven: Bodegr.: II-Neptunus II Gouda: G.S.V. II—S.V.V. III R'dam: Leonidas II—O.N.A. II R'dam: Overmaas IISiod II R'dam: Excelsior IIIL.S.V. II Leerdam: Leerdam IID.C.L. II R'dam: Transvalia IIFeyenoord IV R'dam: V.O.C. Ill—H.D.V.S. II 3—5 3—4 3—4 6"O 2—7 2—4 I komt hij, als Thyssen uit zijn doel is. een zeker doelpunt. Ook Hermes boft voor de rust. Als haar keeper op den grond ligt. krügt Wey den bal vrij, maar schiet keihard tegen Jousma aan. Rust 12. De tweede helft begint met een geweldig Hermes-offensief. De bal is niet voor het Stormvogelsdoel weg te krijgen. Thyssen ver richt in deze periode de noodige wonderen, maar kan toch niet verhinderen, dat Bronne- man uit een voorzet van Van Es den gelijk maker scoort, 22. Gelukkig weet Stormvogels zich nu weer wat los te werken. Er wordt echter in de voorhoede niet zoo gespeeld als voor de rust. Vooral De Jonge en Wey zijn minder. Haak steunt zijn voorhoede echter een handje. Eens brengt hij het tot op eenige meters afstand van Jousma, doch Kuikens ontneemt hem de kans, welk spelletje zich kort hierop herhaalt. Een buitengewoon fraaie kans krijgt ook Wey, als Engering finaal mist. Inplaats van te schieten, wil hij echter nog een speler passeeren en deze ontneemt hem den bal. Het wordt -nu weer oppassen voor Her mes, want Stormvogels blijft gevaarlijk. Men weet echter stand te houden en ten slotte weer het spel te verplaatsen. Gelukkig voor Stormvogels krijgt Walst er steeds beter het oog to. Tot het einde toe blijft de strijd uiterst spannend. In de laatste minuut krijgt Wijn koop nog het leder vrü, doch hij faalt met schieten. Einde 22. Een verdiend gelijk spel Het is Stormvogels gelukt uit Schiedam een puntje mee te nemen en verdiend. Vooral vóór de rust werd er vaak zeer goed ge speeld. In de verdediging blonken Haak en v. d. Velde uit. Bij Hermes was v. d. Griendt uiterst ge vaarlijk. Voorts speelden Boon en Scheffers heel goed. Voor de rust hadden zij echter met de vaak goedspeler.de voorhoede der Vogels veel werk. De elftallen waren: Jousma De Bruyn. Engering Scheffers, Den Hoed, Boon Goumare, Bronneman, Van Es, v. d. Griendt, Noleit Boekelaar, Kuikens, Wey, Wijnkoop, De Jonge v. d. Velde, Haak, Effern Koster. Walst Thyssen Na eenige wederzijdsche aanvallen.die door de verdedigingen worden afgeslagen krijgt v. d. Griendt den bal vrij. Hij last een enorm hard schot, dat Thyssen tot onze verwonde ring te machtig blijkt, 10. Hermes behoudt dan eenigen tijd het beste van het spel, daar zijn spelers beter met het zeer zware terrein overweg kunnen. Thyssen wordt in deze pe riode geducht aan den tand gevoeld, maar weert zich nu best. Langzaam maar zeker gaat Stormvogels beter spelen. In da voorhoede wordt aardig gecombineerd. Na een kwartier gaat v. d. Velde er in combinatie met Boekelaar van door en weet met een ferm schot gelfjk te maken, 11. Stormvogels is nu in het veld absoluut de meerdere, maar de aanvallen van de thuis club zijn aanvankelijk nog gevaarlijker door hun snelheid. Door combineeren wint Storm vogels het echter en dan valt op, dat Wijn koop zooveel beter als rechtsbinnen dan als midvoor speelt. Het Stormvogel-binnentrio krijgt eenige prachtkansen, doch Wey ont dekt al spoedig, dat midvoor spelen niet zoo gemakkelijk is. Toch kan niet gezegd worden, dat hij slecht Voldoet. Zijn plaatsen naar den vleugel is meermalen zeer goed. Na een klein half uur spelen plaatst De Jonge scherp voor 't doel. De keeper kan nog net wegstompen, maar direct hierop schiet Kuikens den bal in de touwen, 12. Hermes ziet, dat 't zoo niet gaat, v. d. Griendt werkt enorm, maar heeft het tegen Effern niet gemakkelijk. Ook v. d. Velde speelt een uitstekende partij en last not least «woegt Haak, dat het een lust is. Eens voor- Een spannend slot Roelfsema scoort Viermaal In een meer spannenden dan fraaien wed strijd heeft R.C.H. voor de tweede maal in acht dagen van U.V.V. gewonnen, zij het ditmaal met den oneven goal uit negen. Het U.V.V.-elftal was eenigszins gewij zigd en zoo waren o.a. Kerkhoven, Kössen Spoon vervangen door van de Pavert, Slin- gelandt en Oosting. R.C.H. daarentegen had weer dezelfde opstelling als jl. Zondag, In het R.C.H. elftal werd oorspronkelijk goed gespeeld en vooral in de voorhoede, waarin van de Werve zeer goed begon, vlotte het spel uitstekend. Verkerk werkte weer als van ouds en passeerde steeds den bal goed naar zijn nevenspelers, waarvan vooral Roelfsema geprofiteerd heeft. Jammer was het daarom, dat van de Werve even voor de rust moest uitvallen terwijl Hanse na de rust maar op non actief meegeloopen heeft eveneens wegens een opgeloopen blessure. De mid denlinie speelde weer goed al dwaalde Krom voor de rust wel eens te ver van zijn plaats, waardoor Prevost, die met Vrugt weer een solied backstel vormden, soms heel moeilijk werk kreeg. Kos heeft zijn doel goed ver dedigd en kon geen der doelpunten verhin deren. Het geheele U.V.V.-elftal heeft zeer hard gewerkt om aan de nederlaag te ontkomen vooral de midhalf gaf in dat opzicht een goed voorbeeld. Ook de rechtshalf heeft een goeden wedstrijd gespeeld, doch het wil ons voorkomen, dat over het algemeen de tech niek van het spel bij de Utrechtenaren on voldoende ontwikkeld is. Bij de Racing werd met meer overleg gespeeld. Balt toonde zich weer een keeper van groote kwaliteiten, hij heeft door zijn uitnemend werk zijn club, voor een grootere nederlaag behoed. In de voorhoede was van Reenen wel de beste, doch tegen't einde - 't stond toen reeds 5-4 voor R.C.H., kreeg hij de kans van den dag om gelijk te maken, toen hij alleen voor Kos staande zich het leder door den R.C.H.-doel- man liet ontfutselen. Het U.V.V.-terrein was uiterst moeilijk bespeelbaar en had tot gevolg, dat tegen het einde vrijwel alle spelers van beide partijen waren uitgespeeld. Scheidsrechter Wey die evenals verleden week in Haarlem de fluit bespeelde, deed het ditmaal naar onze meening minder goed. Hij leek ook nu in buitenspel-gevallen niet overmatig sterk. Het is al minstens tien minuten over twee als de volgende elftallen den strijd aanvan gen U.V.V. Balt Smelt van de Pavert Pagee van Doorn Wilkes van Dillen, Slingelandt, v. Reenen, Kan Oosting Brugman, Verkerk, Roelfsema, v. d. Werve Hanse Krom Ruys Geutskens Prevost Vrugt R.C.H. Kos R.C.H. trapt af doch reeds aanstonds is U.V.V. op weg naar het R.C.H.-doel waar, de achterhoede de eerste aanvallen weet af te slaan. Het is weer een razend tempo waarin be gonnen wordt, doch spoedig is het Balt die 'n waren vuurdoop ondergaat. Hij houdt zich inmiddels goed staande, totdat Brugman uit een goed door Ruys aangegeven bal met een zeer hard schot het eerste doelpunt voor R.C.H. ter wereld brengt. Dan is het Kos die een prachtig staaltje keepen laat zien door een hard schot van Van Reenen tot corner te verwerken. Schoten van Roelfsema en van de Werve hebben dan geen succes, terwijl het van Reenen gelukt uit een scrimmage met een kopbal gelijk te maken. Vervolgens moet Kos ten tweeden male visschen als hij een hoogen voorzet van Van Dillen over de doellijn laat vallen. U.V.V. leidt dus met 21. R.C.H. doet er een schepje op en het U.V.V.-doel beleeft weer angstige momenten. Verkerk laat heel tactisch een bal voor Roelfsema loopen en met een hard schot brengt deze de partijen op gelijken voet. De spanning bereikt daardoor haar hoogte punt en aan beide zijden wordt hard gewerkt om de leiding te hernemen, hetgeen aan R.C.H. middels Roelfsema gelukt als deze den bal met een boogschot over Balt heen werkt. Dit doelpunt leek ons wel houdbaar. Even voor de rust moet dan gestopt worden voor van de Werve, die het veld verlaat, waarna het spoedig rusten is. De hervatting brengt R.C.H. in gewijzigde opstelling terug, van de Werve is vervangen door de Vos, die op de plaats van Geutskens gaat spelen, terwijl deze laatste rechtsbinnen staat. R.C.H. is het eerst aan het woord. Weliswaar hinkt Hanse maar een beetje mee en moet het nu hoofdzakelijk van links komen. Verkerk werkt ontzettend hard, waar door het evenwicht nagenoeg hersteld wordt. Al spoedig heeft Geutskens een kans tot scoren, doch Balt belet hem dit moedig. Roelfsema doet het beter als hij een pass van Verkerk benut en dus de stand op 4—2 brengt. Dan is het U.V.V. weer geruimen tijd aan het wpord, er wordt een soort van I kop-demonstratie voor het R.C.H.-doel ge- I houden, waaraan Prevost een einde maakt. Als Roelfsema dan nog een voorzet van Brugman in het door Balt verlaten doel trapt, lijkt het alsof het met U^V.V. gedaan zal zijn. Niets is echter minder waar. De Utrechtenaren weten van geen opgeven en als zij wegens hands een vrije trap op de rand van het strafschopgebied te nemen krijgen, wordt deze in een doelpunt omgezet, ondanks hevige protesten van R.C.H.-zijde, wegens hinderen van den keeper. Dat geeft nog *neer moed,, in de geblokte gelederen en als van rechts een hooge voorzet komt voor het R.C.H.-doel, rolt daaruit de bal zonder aangeraakt te zijn, in het R.C.H.-doel. Het laat zich hooren dat de resteerende minuten, er waren toen nog ongeveer vijf minuten te spelen, in de grootste spanning verliepen. Van'Reenen kwam nog eens alleen voor Kos, deze wist het gevaar af te wenden, doch nog maals ontstond een hachelijke situatie voor het doel van R.C.H., waarbij Kos nogmaals het gevaar bezwoer. Als dan het einde aange kondigd wordt, heeft R.C.H. verdiend ge wonnen en zich bovendien volkomen in veiligheid gesteld. Direct hierop wordt door v. d. Ende den voorsprong vergroot. (20). Nadat Excelsior den stand cfoor Bak op 30 heeft gebracht, volgt een aanval van Blauw Wit, waarbij Ferwerda een goed schot inzendt, dat doel treft (3—1). Met dezen stand komt het einde. (N. v. d. D.) AFDEELING I Herhaaldelijk zijn beide doelen in ge vaar. Na 10 min. spelen weet Ruitsch uit een voorzet van den rechtsbuiten v. Dam te scoren (01). Goed samenspelend komen belde partijen beurtelings voor doel en Bragt maakt uit een corner na 25 min. het tweede doelpunt (02). Z. P. C. werkt hard voor een tegenpunt, doch het schot faalt. Na de rust wordt het Z. F. C.-doel gere geld belegerd. Bij een dier aanvallen loopt de doelverdediger te ver uit, de bal komt vrij en Diepeveen heeft voor het verlaten doel gemakkelijk werk (03). (N. v. d. D.) Wel was het gisteren nog geen lente, maar het weer was toch zeker wel als een voorbode te beschouwen. Was het voor de natuur een ontwaken, dat was het ook voor H. V. V., die E. D. O. met een verdiende nederlaag huiswaarts zond. Ofschoon er van H. V. V. geen machtige bekoring uitging, zat er toch pit in en uit alles bleek de wil om te winnen. Bij E. D. O. was het juist het tegenover ges lelde, er lag een matheid over het spel, die vooral bij de voorhoede aan een insla pen deed denken. Aleen Steffens maakte een uitzondering en werkte hard. De mid denlinie was iets beter, terwijl de achter hoede E. D. O. voor een grootere nederlaag behoed heeft. Jammer was het voor Kuil, die de grootste struikelblok was voor de H. V. V.-voorhoede, dat hij juist de oorzaak was voor de H. V. V.-overwinning. Een on- noodig handsgeval gaf Jansen de gelegen heid de score te openen. De leiding was in handen van den heer Tetzner en de volgende elftallen stelden zich op: H. V. V.: Rekkers Abendanon, Neurenberg, Sandberg. Roelfsema, Eschauwer, Snouck Hurgronje, Pasteur Jr., Pasteur Sr., M. Jansen, Vis. E. D. O.: H. Öomen, J. L. Perukel, Steffens, A. Swart, C. v. d. Hurk, C. v. d. Laan, Dinkla, J. Perukel, J. v. d. Laan. Kuil, De Klef te. E. D. O. heeft het voordeel van de zon en opent het spel. De aanval, welke besloten wordt met een ver schot heeft geen suc ces bij Rekkers. H. V. V. is Iets gevaarlijker, maar de E. D. O. achterhoede heeft er voorloopig geen moeite mee. De E. D. O.-ers beginnen iets beter te spelen en er wordt soms aardig gecombineerd, maar tevergeefs verwacht men het beslissende schot en de H. V. V.- achterhoede, welke ons niet onpasseerbaar lijkt, kan steeds ingrijpen. H. V. V., welke zich bewust Is, wat er voor haar op het spel staat, laat zich niet onbetuigd en de aanvallen, geleid door haar vleugelspelers, brengen de E. D. O.-achter- hoede meermalen in het nauw. Vis krijgt last van een onwillige knie en wordt ver vangen door v. d. Bosch, welke de reohts- binnenplaats inneemt, terwijl Pasteur de vleugelplaats van Vis inneemt H. V. V. begint ook in kort spel te ver vallen en de achterhoede's hebben steeds gelegenheid om in te grijpen. Slechts enkele koeren wordt er een aanval met lang spel opgezet, wat bijna steeds gevaar voor een der doelen oplevert, maar spoedig, vooral van E. D. O.-zijde vervalt men weer in het getreuzeld en de rust breakt aan met blanken stand. De tweede helft vangt aan met een hef tig aanvalspel van H. 'V. V. en de E. D. O.- achterhoede wordt geducht aan den tand gevoeld, en Kuil, uitstekend bijgestaan door J. v. d. Laan-maakt het H. V. V. niet ge makkelijk en er wordt bijna geen gelegen heid gegeven om een schot te lossen. De E. D. O.-voorhoede brengt totaal geen oplossing en schijnt ingeslapen te zijn. Jansen, de bekende schutter van H. V. V. kan bijna geen goed schot lossen. Een vrije tirap voor H. V. V. gegeven, omdat De Klefte te ver met den bal wandelde heeft geen succes. Eindelyk komt het zoozeer verdiende doelpunt', als Jansen een penalty wegens hands van Kuil in een doelpunt omzet. De E. D. O.-voorhoede blijft machteloos, tot onverwacht Dinkla uit een corner den ge lijkmaker langs Rekkers kopt. De spanning, welke er den geheelen wed strijd nog niet was, komt er thans in. Een prachtige aanval van den H. V. V.- rechtervleugel wordt besloten met een schot van v. d. Bosch, dat net over gaat. Op schitterende wijze neemt H.V.V. de leiding, om deze niet meer af te staan, als Jansen een voorzet in eens langs De Kiefte jaagt. Nu begint E. D. O. er alles op te zetten, maar ie laat. Als de heer Tetzner tijd fluit heeft H. V. V. de punten binnen. Behoudens enkele goede momenten wilde het bij Blauw Wit maar niet vlotten en in de voorhoede was het alleen Smit, die af en toe gevaarlijk werd. De laatste tien minuten voor de rust. die met blanken stand aanbrak, speelde Excelsior met tien man, daar Van Stolk Jr. door een blessuur van verder spelen moest afzien. In de tweede helft was Stolk Jr. vervan gen, dbor Hofland Excelsior valt direct onstuimig aan. Voor het doel wil het echter nog niet gelukken. Na 25 minuten heeft Excelsior eindelijk succes, als Bak de score opent. (1—0). Sparta 11 6 3 2 15 34—18 1.36 A.D.O. 12 7 2 3 16 31—18 1.33 V.U.C. 13 7 3 3 17 40—34 1.30 Hermes D.V.S.13 6 3 4 15 37—36 1.15 R.C.H. 13 7 I 5 15 33—34 1.15 H.F.C. 13 5 4 4 14 27—24 1.07 Hilversum 15 7 2 6 16 36—40 1.06 ■Ajax 13 3 2 8 8 26—33 0.61 Stormvogels 14 3 2 9 8 21—30 0.57 U.V.V. 13 2 2 9 6 29—47 0.46 AFDEELING II Feijenoord 11 8 2 1 18 43—22 1.63 Blauw-Wit 14 8 3 3 19 34—24 1.35 A.D.O. 14 7 2 5 16 36—24 1.14 't Gooi 12 6 1 5 13 32—24 1.06 V.S.V. 14 4 5 5 13 27—30 0.93 D.F.C. 14 6 1 7 13 36—43 0.93 H.B.S. 13 4 3 6 11 24—29 0.84 Z.F.C. 14 4 3 7 11 30—33 0.78 H..V.V. 13 4 2 7 10 31—37 0.77 Excelsior 13 3 2 8 8 24—51 0.61 AFD. I 2e klasse A. Zeeburgia 15 11 1 3 23 37—19 1.53 Alcmaria Vict. 13 9 1 3 19 48—23 1.46 H.R.C. 13 8 2 3 18 38—22 1.38 West Frisia 16 9 1 6 19 43—28 1.18 K.F.C. 15 8 0 7 16 45—32 1.06 W.F.C. 16 7 3 6 17 27—30 1.06 Hollandia 15 4 2 9 10 36—46 0.66 Z.V.V. 14 4 1 9 9 24—42 0.64 A.F.C. 15 3 3 9 9 28—60 0.60 Helder 16 3 2 11 8 25—48 0.50 ingeschoten 31. V.S.V. is nu sterk in den aanval en Weij probeert het met eenige verre schoten, doch schiet nog al erg onzui ver. Toch heeft hij ten slotte succes als hij tegen een Hilversum-been aanschiet en den bal in het doel verdwijnt 41. Nadat Hilversum het nogmaals gepro beerd heeft om v. d. Wint te verschalken, is het einde De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. Scheidsrechter Luijken leidde uitstekend. 2e klasse B. D.E.C. 17 11 2 4 24 54—22 1.41 Haarlem 15 8 4 3 20 50—37 1.33 De Spartaan 16 9 2 5 20 38—22 1.25 Zandvoort 17 7 5 5 19 39—39 1.11 H.V.C. 18 8 4 6 20 43—50 1.11 Bloemendaal 16 6 2 8 14 36—42 0.87 Baarn 17 6 2 9 14 31—43 0.81 Velox 16 5 3 8 13 39—38 0.81 B.F.C. 15 5 1 9 11 30—36 0.73 V.V.A. 15 2 3 10 7 25—42 0.46 V rien dschappelij k V.S.V. benutte haar vrijen Zondag door een vriendschappelij ken wedstrijd te spelen tegen Hilversum en kreeg zoodoende eens gelegenheid zijn krachten te meten met een vereeniging uit afd. I. Hilversum had inval lers voor keeper en spil en bij V.S.V. ont brak de spil Bruidschaar, welke op waardige wijze vervangen werd door Heijerman. Wij Zouden haast zeggen, dat door zijn meerdere snelheid het een verbetering beteekende. Hoewel deze wedstrijd niet voor de compe titie gold, werd er door de spelers toch ge speeld als was er aap dezen wedstrijd veel te winnen en is dan ook in tegenstelling met vele vriendschappelijke wedstrijden goed voetbal gegeven, Voor rust bleken beide partijen goed tegen elkaar opgewassen, doch na de rust bleek V.S.V. sterker. Om 2.15 stelle beiden partijen zich onder leiding van scheidsrechter Luijken als volgt op v. d. Wint Pieterman v. d. Griendt J. Weij Heijerman Demmers Koning, Horeman, P. Weij, de Koning Hille- kamp H. Bitter F. Bitter, v. Heeckeren, v. 't Veld, v. Oost, v. Gelder Huizinga Oudevaller Looijen Rennes v. Sochel Hilversum wint den toss en Iaat V.S.V. tegen de zeer hinderlijke zon aftrappen, de aanval wordt direct door Hilversum overgenomen en v.d. Wint moet al dadelijk handelend optreden. Dan gaat de V.S.V.- voorhoede eens op verkenning uit, doch vindt de Hilversum-verdediging in goede conditie. Het is een gelijk opgaande strijd, en er wordt aan beide zijden vlug gespeeld. Beurtelings moeten beide keepers handelend optreden, doch bleken voor hun taak bere kend te zijn. Bij een der Hilversum-aanvallen zendt de linksbuiten van Hilversum plot seling een hard schot in, dat v. d. Wint amper ten koste van een corner kan keeren. Deze goed voor het doel geplaatst gaat net langs het doel, waar v. d. Griendt gelegenheid krijgt om weg te werken. Dan zien we Nekkie langs het lijntje rennen, op het laatste mo ment zet hij voor, doch Weij trapt den bal net naast, een voorzet van Hillekamp kopt Horeman in, doch de keeper tipt den bal nog juist corner, welke niets oplevert. V. d. Wint stopt dan eenige goede schoten van den Hilversumschen linksbinnen. Dan is het de V.S.V.-voorhoede die weer aanvalt. Op den rand van het strafschopgebied maakt een der Hilversum-backs hands, de vrije trap wordt goed ingeschoten, doch een der Hilversummers kopt den bal buiten bereik van den keeper uit het doel. De spil Heijer man probeert het ook eens en zendt een goed schot in, wat door den rechtsback wordt gestopt, doch deze kan den bal niet weg werken, Horeman loopt vlug toe en geeft den keeper geen kans xo. In het geheel niet hierdoor ontmoedigd, speelt Hilversum verder, en is eenigen tijd sterk aanvallend, maar steeds worden deze aanvallen afgeslagen als V.S.V. dan weder eens ten aanval trekt is het rust, en gaat dc rust in met een io voorsprong. Als er weder begonnen wordt, blijkt de Koning vervangen door Klein, daar de Koning een spier verrekt heeft. V.S.V. is direct sterk in den aanval en de Hilversum- doelman krijgt druk werk. Heijerman lost dan een hard schot van grooten afstand welke den keeper te machtig blijkt 20. De Hilversum-voorhoede brengt door eenige snelle aanvallen nog al eens opluch ting en v. d. Wint kan dan ook lang niet lijdelijk toezien, en moet dan ook eenige goede schoten keeren. Dan komt Koning weer langs het lijntje, passeert eenige spelers gevolgd door een goeden voorzet, en invaller Klein kopt den bal in het doel 3o. Bij een aanval op het V.S.V.-docl wordt een der Hilversummers te forsch aangevallen. De toegestane strafschop wordt onhoudbaar Met een flinke nederlaag zijn de H. F. C.- reserves uit Zaandam teruggekeerd. Het veld was, zooals gewoonlijk aldaar, zeer zwaar te bespelen en zeer modderig, waarop de Haarlemmers zich niet al te bf^t thuis gevoelden. Het volgend aelftal bond den strijd aan: Perre, Jongeneel, v. Baasbank, Marchant, Reuvekamp Gille, Hagenaar, v. Pareeren, v. Wijk, Adam, de Koningh, v. Beem. Het begin i3 voor de Zaandammers, maar het duurt vrij lang voor zij dit in een doel punt weet ulï te drukken. Bracht H. F. C. 2 nogal eens aardig op, voor doel was het mis of wist de Zaandamsche achterhoede den bal te werkerken. In de tweede helft be gonnen de Haarlemmers met eenige gevaar lijk aanvallen maar wederom gelukte het niet eenig doelpunt te bewerken. De Zaan dammers deden beter en alhoewel de H.F.C.- achterhoede flink verdedigde, kon zij niet voorkomen, dat de Z. F. C.'ers met geregelde tusschenpoozen de score wist te verhoogen. Einde kwam althans met 50 voor Z. F. C. 2. Gelukkig H. F. C. 2 in het begin van het seizoen eenige punten heeft welen te bemachtigen, 't Zou er anders leelijk uit zien! Weliswaar speelden de roodzwarte reser ves niet zoo goed als den vorigen Zondag, maar daar gaf de tegenpartij thans ook geen gelegenheid voor. Vooral de kordaat spelen de backs van de Amsterdamsche ploeg fnuik ten vele EDO-aanvallen, die meestal door him goeden opzet moeilijk te weerstaan waren. Ook van Heeswijk in het Amsterdamsche doel was keurig op dreef, waardoor ver klaard werd dat EDO II slechts een doelpunt kon maken ondanks het bijna steeds sterker zijn. De eenige goal der Haarlemmers onstond in de eerste helft, na een schitterend schot van Calandt. Alle andere aanvallen, hoe goed ook ge steund door de uitstekende middenllnie, lie pen dood op de hechte verdediging van Blauw Wit. In de tweede helft had Blauw Wit wei iets meer in te brengen, maar een zeer gelukkig doelpunt was te groote belooning voor hun werk, vooral als men beseft dat de mooiste EDO-aanvallen door pech mislukten. De Am sterdammers sneuvelden niet meer, ook zelfs niet als H. Swart mee ten aanval trekt. Als de scheidsrecher, die vrij behoorlijk leidde, fluit, zijn de punten gedeeld. EDO II speelde in de volgende opstelling: Van Waard Zoet H. Swart Gerritsen Pennaerts Breems J. Steffens Karpers Oomen Sr. Calandt Koenen Een fraaie strijd Rust 11 Oldenburg scoort 4 doelpunten na de rust Toen in November 1928 de wedstrijd Haarlem—Bloemendaal werd uitgesteld om dat in Amsterdam het Nederl. elftal tegen België speelde, zal wel niemand gedacht hebben, dat Haarlem—Bloemendaal toch gespeeld zou worden op een Zondag, dat het Nederl. elftal in Amsterdam in actie was. Een andere merkwaardigheid is het zeker, dat Haarlem van de eerste elf Zondagen in een nieuw jaar slechts 3 Zondagen speelde en dat Bloemendaal steeds tegenpartij was. Na den spannenden strijd een week gele den op het Bloemendaal-terrein gestreden, was het begrijpelijk, dat een groot aantal bezoekers het Haarlem-terrein omringenden om te zien of de roodbroeken de kans om nog voor het kampioenschap in aanmerking te komen, zouden benutten en wij zijn er van overtuigd, dat zü voldaan huiswaarts zijn gegaan, want het spel in dezen wed strijd was van goede kwaliteit en veelal beter dan in de eerste klasse-wedstrijden, die wij de laatste weken zagen. Haarlem bracht hetzelfde elftal in het veld van den vorigen Zondag en vooral ge durende het eerste halfuur na de rust werd goed gespeeld en was het verband in het team uitstekend. Oldenburg was in deze periode al bijzonder productief en vier fraaie doelpunten waren het resultaat. Bloemendaal had het elftal moeten wijzi gen, omdat Strik geblesseerd was en hoewel daardoor aanvoerder Bakker weer zijn plaats kon innemen (en een goede partij speelde) vonden wij de wijze waarop Bloe mendaal zoowel voor als na de rust de op lossing trachtte te vinden niet gelukkig en een herstellen van de vroegere samenstel ling IJfsBakker achter en Sunter in den aanval zou o.i. het elftal sterker hebben ge maakt. Wanneer wij één speler van Bloe mendaal willen noemen, Is het ook nu weer J. Beyk, die zijn doel op keurige wijze heeft verdedigd en zich van de Haarlem-doelpun ten niets behoeft aan te trekken. De wedstrijd werd uitstekend geleid door scheidsrechter Theo Bosch, die zich echter voor niet al te veel moeilijkheden geplaatst zag, daar beide elftallen lieten zien, dat men een wedstrijd in tempo en enthousiasme zeer hoog kan opvoeren en daarbij toch geen moment uit het oog verliest, dat men op een sportveld is en de sport beoefent. Door deze overwinning en mede door de nederlaag van D. E. C. in Zandvoort, heb ben de roodbroeken hun lot weer geheel in eigen handen en al wacht nog een zwaren strijd, wanneer Haarlem de vorm van thans weet te behouden, danja dan kan het 40-jarig bestaan misschien op feestelijke wijze worden gevierd. De opstelling der teams was: HAARLEM: De Vries. P. v. Daalen, Goedhart, Dik, W. v. Daalen, Huismans, Iseger, De Geus, Verwaal, Oldenburg, snooy. BLOEMENDAAL: Parson, Eysten, Immer, Bakker, Kopjes Nieman, Yfs, H. Beyk, Cassee, Bakker, Sunter, J. Beyk. Het spel gaat na een kalm begin al spoe dig snel van doel tot doel en het eerste schot is van Bakker juist over het Haarlem- doe enl even later kopt Kapjes Nieman den bal uit een voorzet van links goed in, maar De Vries is op zijn post. Aan de andere zijde wordt een schot van Snooy gestopt en weet Beyk door tijdig ui«oopen na een mis sen van Sunter, nog juist in 'te grijpen. De Geus kopt een voorzet van Snooy in, maar Beyk staat weer op de goede plaats. Bij Bloemendaal blijven de middenspelers (vooral Yfs) wel wat te veel achter en wordt getracht door een snel open spel, waarbij Immer zich goed opstelt, succes te behalen. Nadat Verwaal een hem door Snooy gebo den kans heeft gemist, krijgt Bakker na een half uur spelen den bal toegespeeld en geeft met een goed gepalatst schot Bloemendaal de leiding. 01. Haarlem komt dan opzetten en het Bloe- mendaal-doel komt in het nauw, maar Beyk doet meer dan-zijn plicht en wanneer Van Daalen hem eindelijk met een kopbal pas seert, voorkomt de bovenlat een doelpunt. Verwaal zorgt er ten slotte voor, dat door een fraai schot de rust ingaan met gelijken stand. 11. Na de hervatting blijken Yfs en Parson van plaats verwisseld en Bloemendaal begint met eenige goede aanvallen maar Haarlem neemt spoedig het initiatief over en ont wikkelt dan een goed sluitend samenspel, waarbij de gehoele middenlinie op keurige wijze den aanval steunt. Oldenburg kopt eerst den bal over het reeds verlaten doel, maar geeft 10 minuten na de hervatting met een effectvol schot Haarlem de leiding. 21 en 5 minuten later volgt een goeden aanval van Haarlem's rechtervleugel en weer is het Oldenburg, die h£t doel weet te vinden. 31. Uit een voorzet van Yfs komt de bal voor het Haarlem-doel, waar Immer goed inschiet. 32, maar direct daarop dribbelt Oldenburg door de Bloemendaal- achterhoode en maakt er 42 van. Beyk houdt dan op fraaie wijze eenige lastige ballen uit zijn doel en dan verplaatst Bloe mendaal hét spel weer en krijgt De Vries eveneens gelegenheid goed werk te doen waarbij hij eenmaal Immer een kans ont neemt, door zich moedig voor den bal te werpen. Kort voor het einde geeft Verwaal een goed enceriter naar Oldenburg, die hier van gebruik maakt om den eindstand op 52 te brengen. Zandvoort in kampioensvorm Onder leiding van den heer Boeree zien wij de volgende opstelling Zandvoort C. Molenaar, W. v.d. Mije, E. Keur, A. Beekhuis, J. Paap, A. Molenaar H. Schut, Zoltan, Rinkel, A.S. Houtkamp, 1. Water en Jb. Keesman. D.E.C.J. F. v. 't Riet, O. R. G. Siebelle: A. W. Schilleman, G. M. Jutte, E. de Jonge A. de Groot, E. de Valenca, H. Geurtse. H. P. Scheeres, A. de Groot en N. M. Ploeg. Er wordt direct een vlug en vurig spel- vertoond, zoodat beide doelen om beurten in gevaar verkeeren. De rechtervleugels van beide vereenigingen worden het meest aan het werk gezet. Schut zet goed voor en Wate: lost het eerste schot over. Zoltan komt in botsing met Jutte. Voor Zoltan moet dan even gestopt worden. De aanvallen van D.E.C. zijn zeer goed opgezet, maar de voorzetten worden op sublieme wijze door Keur en v.d. Mije onschadelijk gemaakt. Het goede opbrengen van A. Molenaar valt op. Hij plaatst zeer zuiver naar den linksbuiten Kees man, maar zijn voorzet is te zacht om benut te kunnen worden. De eerste corner wordt op het Zandvoortdoel genomen. Deze wordt zeer mooi geplaatst, maar J. Paap kopt schitterend weg. D.E.C. is sterker. Bij een paar stevige aanvallen weet Beekhuis tot tweemaal toe redding te brengen. Een hoog op het doel geplaatsten bal weet C. Molenaar nog juist corner te tippen, deze brengt geen succes. Jan Paap brengt opluchting, hij wringt den bal uit de ver dediging, brengt dezen op en geeft goed door aan Schut. Deze zet over naar Zoltan en hoewel in moeilijke positie, schiet hij hard in den linkerbenedenhoek, buiten het bereik van den keeper. Zandvoort leidt met 10. Er wordt veel over rechts gespeeld. Schut zet nogmaals schitterend voor. Jammer genoeg schiet Keesman hoog over. D.E.C. komt nu weer wat opzetten en met een houdbaar schot wordt Molenaar gepasseerd 11. Er is dan een half uur gespeeld. Een schitterende voorzet van Valenca wordt niet benut. Dan is Zandvoort weer in den aanval. Zoltan tikt over de backs heen naar Water eh deze kopt naast. Nogmaals schieten Houtkamp en Water naast. De Groot van D.E.C. wordt dan vervangen door Koopman, deze schijnt onvermoeid te zijn. Zandvoort blijft domineeren. Zoltan mist een mooie kans. Koopman houdt Schut zeer on sportief af en werkt hem over de achterlijn. Rust 11. Zandvoort verschijnt met een invaller voor Zoltan, deze bleek achteraf nog al hard terecht gekomen te zijn. Na 3 minuten spelen neemt Zandvoort nog maals de leiding door mooi solospel van Houtkamp, hetwelk hij besluit met een doeltreffend schot 21. D.E.C. zet er alles op om den achterstand in te halen. Tot tweemaal toe ontsnapt het Zandvoortdoel aan een doorboring. De scheidsrechter heeft een moeilijke taak en maakt nog al eens een fout. Na een half uur spelen vergroot Zandvoort haar voorsprong. De invaller van* Zandvoort, G. Koper, krijgt een hoogen bal toegespeeld, welken hij met zijn voorhoofd tikt en datirna met een listig schot den keeper passeert 31. Het spel blijft zijn aantrekkelijkheid be houden. Zandvoort speelt rustig, maar D.E.C. tracht op te halen. Een corner wordt goed ingeschoten, maar Molenaar is op zijn post. De druk blijft aanhouden, maar Keur is onvermurwbaar. Alles van D.E.C. komt naar voren. Een uitval van Zandvoort. Houtkamp schiet tegen den paal. Een D.E.C.-speler scheldt op het publiek, waarop geantwoord wordt en ie mand uit het publiek verwijderd moet warden. De D.E.C.-gemoederen loopen warm. Het einde komt met een voor hen onverwachte nederlaag. e

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 10